k Spanjaard onderdrukte ons, GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijks Vi3ehverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen dat jnnrgea (Dinsdag) aan de gemeentelijke Visch- v ,mji, vi *n St«{ isntüuwer*) verkrijgbaar is SCHELV1SCH 0.03, GROOTE SCHELVISCH k ƒ0.20, SCHAR k ƒ0.12, SCHOL k ƒ0.13, GROOTE SCHOL 4 ƒ0.25—ƒ0.28, TARBOT k ƒ0.55 en POON fc 0.10 per pond. Voor zooveel mogelijk zullen bestellin gen, mits tijdig aan den vischwinkel Vischmarkt 18, (telef. 1225) gedaan, tegen betaling van 10 cent worden thuisbezorgd. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 3 April 1922. GRONDBELASTING. De Burgemeester der gemeente Leiden ontvangen hebbende den staat No. 75, aan wijzende de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, bedoeld bij artt. 15 en 23 der wet van den 20en Mei 1870 (Staatsblad No. 82) betrekkelijk de Grondbelasting. Brengt ter kennis van belanghebbenden dat die staat gedurende 30 dagen ter Se cretarie dezer gemeente ter inzage is ne- dergelegd. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 April 1922, B. en W. van Leiden gezien het verzoek va n a. do Maatschappij tot Detailverkoop van Petrolcmu ,.De Automaat" te Rotter dam, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor 6000 Liter benzine, met aftapinrichting, op den hoek van de Burggxavenlaan en Hoo- ge Rijndijk, kadastraal bekend sectie M. No. 3193. b. de Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „De Automaat" te Rotter dam, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor 6000 Liter benzine, met aftapinxiohting op de Beestenmarkt nabij de Blauwpoorts- brug, kadastraal bekend Sectie B. onge nummerd. c. de N.V. Automobiel- en Motorhan del „Het Motorhuis'' om vergunning tot het oprichten van een herstelplaats voor automobielen en motoren in het perceel Stationsweg No. 1, hoek Rijnsburgersin- gel, kad. Sectie A. No. 983, waarin zal wor den geplaatst en in werking gesteld een electromotor van 3 p.k. voor bet aandrij ven van een dynamo. Geven bij dezen kennis aan het publiek dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat op Zaterdag 15 April a.s. 's voormiddags to half elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengn. B. en W. van Leiden brengen ter alge meens kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. G. Vermeulen, en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een petroleumbe- waarplaats voor ten hoogste 2000 liter pe troleum op een vaartuig, liggende in den Ouden Rijn. kad. Sectie I. No. 2366, vóór de perceelen Ouden Rijn No. 6365. kad. kad. Sectie I No. 2491 en 2492, nabij de Middel s f egrachtbr ug. b. H. J. C. van Veggel, firma Wolbers en rechtverkrijgenden tot uitbreiding der broodba.kkerij in het perceel Vliet No. 28 Sectie E. No. 11661. AGENDA. MAANDAG 3 April. Leiden. Alge- mecne Vergadering Leidsche Burgerwacht in den Foyer Stadsgehoorzaal. Aanvang 8 uur. MAANDAG 3 April. Leiden. Bid stond G^ref. Zendingsbond. Spr. De. G. Lans. Oosterkerk. Aanvang 8 uur. DINSDAG 4 April. Leiden. Geref. Jongell. Ver. „Rehoboth". Oponb. Verga dering. Kerkgebouw Nieuwe Rijn. Spr. Ds. J. Vreugdenhil van Borssel. Aanvang 8 uur. DONDERDAG, 6 April. Leiden, Leidsche Chr. Best. Bond. Weldadigheids- uitvoering voor Hongerend Rusland. „Jahn" en „Athalia". Stadspaal. Aanvang 8 uur. DONDERDAG 6 April. Koudekerk. Samenkomst „Pro Rege". Ned. Herv. Kerk. Aanvang 7*4 uur. VRIJDAG, 7 April. Leiden. Ned. Chr. Vrouwenbond. Openb. Vergadering. Gebouw „Phebe". Aanvang 8 uur. Spre ker: de heer J. C. S. Schokking van den Heldor. lederen Woensdagavond van 1% nur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. Steensehuur 15. Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zondags geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Tel. 432. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. wen hoofdredacteur dezelfde medewerking zou verieenen als den ontslapen hoofdre dacteur. Met een woord van dank voor de ontvangen eervolle onderscheiding be- eloof spr. Hierna kwamen zeer velen de jubiloeren- do commissarissen en directie gelukwen- echen. Opgemerkt werden o.a.: prof. dr. H. EL Kuyper met zijne drie zusters, dé kinderen van dr. A. Kuyper; het Bestuur der Chr. Worklieden-Vereeniging, vele a.-r. Kamer leden; het Bestuur der Chr. Middenstand6- vereeniging; vele Amefordamsche predi kanten der Gereformeerde kerk; den Se naat der Vrije Universiteit;, de a.-r. Raadsfractie en het Bestuur van den Centr. Bond van a.-r. Kiesvereenigingen. Het bestuur van den Nederl. Journalis ten-Kring, dat. zich op de receptie van „De Standaard" liet vertegenwoordigen door den heer C. A. Gravé Jr., heeft ook tele grafisch aan de leiders van het blad een gelukwonsch gezonden, waarin het zegt-, dat het op dezen dag met eerbied wen6cht te gedenken den genialen joumalistieken arbeid, door dr. A. Kuyper, die voorzitter en eere-voorzitter van den Kring is ge weest, gedurende bijna 50 jaren aan „De Standaard" verricht. De feesten te Den Brie!. De Koningin en de Prinses vertrokken, zooals reeds gemeld, Vrijdagmiddag uit Den Haag per auto naar Vlaardingen en scheep ten zich daar in aan boord van H. M.'s opnemingsvaartuig „Hydograaf" en stoom den daarmee naar Den Br iel. Zoodra de Hydograaf op de rede van Den Briel ten anker ging werd op den olouden St. Ca- tharijact-oren de vlag geheschen. De Ko ningin-Moeder en de Prins vertrokken. Za terdagochtend naar Den Ba-iel. Geheel - Den Briel was versierd, er he er sch te een buitengewone drukte in de stad en nagenoeg alle menschen waren met oranje getooid. Om half tien Zaterdagmorgen heeft de Koninklijke Familie de „Hydograaf" verla ten. Zij werd door een stoomsloep naar Brielle gebracht, waar zij na aankomst on middellijk de vermaarde Noord paart, waar op een monument is geplaatst, ging be zichtigen. Vandaar begaven de vorstelijke perso nen zich naar de St. Catkarijnekerk waar Minister Dr. de Visser een rede hield. Spr. gaf eerst een beschrijving van de inname van Den Brie] en vervolgens bracht hij hui- do aan Ivoppelstok en R och us Meeuwesen, terwijl hij tevens Prins Willem herdacht als den redder des vaderlands en den held des geloofs. Spr. herinnert er dan aan, dat nog menigmaal na dien ons Vaderland met ondergang bedreigd werd. Maar uit al die nooden redde ons de Heer, en altijd ver nieuwde Oranje ons zijn trouw. En- zoo nemen wij Gode zij dank nog steeds onze zelfstandige plaats onder de volkeren in. Wij wenschen met allen in vrede te leven, maar nooit ten koste van ons recht en onze vrijheid, en nooit ten koste van een stukske grond. Maar dit sterk en heerlijk nationaal gevoel is alleen een vrucht van het besef onzer eetvheid en saamhoorigheid. Vernieuwen wij in deze plechtige ure den eed van trouw aan onze hoogvereerde Koningin en steunen wij met woord en daad geheel ons Koninklijk Huls. Spr. sloot met de oud-vaderlijke bede: „God zij met ons", Amen! Na een kort dankgebed wordt nog ge zongen Gezang 259, 2a 6b. Aan bet slot spreekt ds. de Visser die Zegenbede uit. HM. de Koningin onthulde daarop een gedenkplaat die een blijvende berinnering zal zijn aan het feest van vandaag. Deze plaat, vervaardigd door de Zaan- landsche Gieterij te Schoten naar het ont werp van den Amhemseben beeldhouwer O. J. van der Hof. is uitgevoerd in brons,, dat licht bruin gepatmeerd is en is ver volgens door gestvleerde figuren met het wapen van het Huis van Oranje gekroond, in twee gedeelten verdeeld. Na de onthulling zong een uit 200 Briel- lenaren bestaand koor, dat zich op een speciaal voor dat doel opgericht podium bevond, een feestcantate. Na afloop van den plecbtigen kerkdienst verliet de Koninklijke familie de kerk en vertrok zij naar het Stadhuis, waar de Koningin va-naf het bordes de menigte al dus toesprak. Ingezetenen van Holland oudste Geuzen-ve-ste I Van dezen toren wapperde voor de eer ste maal de driekleur als symbool, dat het Nederlandsche volk met Gods hulp vrij en onafhankelijk wil zijn en blijven. Op de geboorteplek onzer onafhanke lijkheid danken wij, jubelen wij over het geen uw voorouders volbrachten, over het blijk van moed en geloof, van Vlissingen tot Enkhuizen toe door verschillende ste den van Holland en Zeeland gegeven, over dat beslissende keerpunt in onze geschie denis, waarop ons zelfstandig volksbestaan een aanvang nam. Aan dien vrijheidszin heeft de vader des vaderlands in de woe lingen dier tijden de juiste richting gege ven. Hij heeft nimmer gewanhoopt aan de zege van de zaak, die hem heilig was, hoe hachelijk die ook vaak stond. Hij zag ons volk in verre toekomst gelukkig en vrij, vrij ook in den hoogsten zin, zoodat elk een ongedeerd God belijden kon naar zijn geweten. Willem van Oranje ging rustig voort. Hij hield zich vast, als ziende den onzien lijke, met ons volk, zich aan Gods wil en belofte vasthoudende. Dit vertrouwen van on9 edel voorgeslacht werd nimmer be schaamd. Wij weten, dat Nederland in den loop der eeuwen een roemrijke plaats heeft ineenomen en nog inneemt in de rij der volkeren. Als één en ondeelbaar^ volk, zullen wij handhaven, de handen ineen slaande, teneinde onze beste krachten en gaven te wijden aan het welzijn van ons dierbaar vaderland. Wij zullen trachten zijn hoogste belangen en behoeften in on zen tijd te verstaan en met die gezind heid in het hart te arbeiden voor ons al ler toekomst. Ik besluit met de woorden door mijn onvergetélijken vader hier voor een halve eeuw gesproken, dat ook ik er groot op ga een afstammeling te zijn van den grootst on Nederlander. „Leve het va derland I" ken beperkt worden. Een in het beneden-per Op deze door H. M. met krachtige stem uitgesproken rede, zoodat de menigterbui ten deze goed had kunnen volgen, barstte een donderend hoera en „Leve de Konin gin" los. Vriendelijk dankte Hare Majesteit voor deze ovatie en begaf ziek daarna naar de raadzaal, waar de leden der feestcommis sie en verdere autoriteiten aan H. M. de Koningin werden voorgesteld. In do Raadzaal hield de burgemeester van Don Briel een rede, die H. M. beant- woordde. Aan H, M. de Koningin werd een ge- Ingezonden Mededeelingen de Abdijsiroop onderdrukt, zooals bekend, de beginnende hoest van Griep of andere ziekten der ademhalingswegen. Wordt geen borstlijden Neemt dadelijk de slijmoplossendeAbdijsiroop. denkpenning aangeboden, waarvoor Zij hartelijk dank zegde. Na deze ontvangst ten stadhuize werd naar de „Hydograaf" gereden en trok het Koninklijk gezelschap zich aan booond terue om do lunch te gebruiken. Verder waren er nog verschillende festi viteiten, een optocht, enz. ^BUITEN LAND: Ex-Keizer Ear! van Oostenrijk, t Zaterdagmiddag is, volgens een bericht uit Weenea, ex-Keizer Karl te Funchal op Madeira overleden. Een ander bericht maakt melding van den slechten gezondheidstoestand van Kei zerin Zita, die in Mei een kind verwacht. Zij heeft zeer veel geleden onder do emo ties van haar Zwitsersche reis. Do Parijxfhe Liberie publiceert een tele gram uit Boedapest, dat te kennen geeft. dat Karl's dood, hoewel ieder oogenblik verwacht-, aldaar een machtige ontroering verwelct heeft. De publieke opinie is bij zonder gekant tegen Engeland, dat ver antwoordelijk wordt gehouden voor den dood van den souverein. wiens zwakke ge zondheidstoestand overbekend was en wien men desniettemin een verblijf op een der eilanden in hot Kanaal heeft gewei gerd. Wij zullen bier neg eenige data en bij zonderheden uit. het leven van den ovei'le- den monarch laten volgen. Keizer Karei, die als aartshertog en troonopvolger van Karei Frans Joseph werd genoemd en in den oorlog als leger commandant kortweg met den naam aarts hertog Karei werd aangeduid, kwam in November 1916 als keizer Karei I aan de regeering. Als koning van Hongarije heet te hij echter Karei IV. De eerste proclamatie, door den nieu wen keizer-koning bij hot bestijgen van den troon van Oostenrijk-Hongarije uit gevaardigd. was dan ook onderteekend: „Karei" zonder meer. Keizer Karei Frans Joseph Lodewijk Hubert George Marie zooals rijn volledi ge voornainen-reeks luidt, werd den 17den Augustus 1887 op het slot Persenbeug aan den Donau (Neder-Oostenrijk") gebo ren al6 eerste zoon van aartshertog Otto Frans Joseph, die in 1906 overleden en Aartshertogin Maria Josepha, zuster van den koning van Saksen. Karei Frans Joseph bezocht met rijn jóngeren broeder Maximiliaan het gymna sium te Weenen, waar 'hij ook zijn eind examen deed. Hij onderscheidde zich als student door een helder en vlug begrip, zijn goedig ka rakter en zijn bijzondere geestigheid. Zijn militaire loopbaan begon hij in 1903 als luitenant bij de Einser-ulanen. Als ritmeester leerde aartshertog Karei bij eten bezoek aan aartshertog .Maria An- nunziata te Fran zenshad prinses Zita van Parma kennen. Pen 14dcn Augustus 1911 had in' de Villa Reale de1 le Pianore de verloving tussehen hen beiden plaats en den 21 sten October daaraanvolgende do huwelijksvoltrekking. Uit dit huwelijk werden zeven kinderen geboren, waarvan twee in d© periode van ballingschap, terwijl, zooals gezegd, kei zerin Zita in Mei haar laatste kind ver wacht. 21 Nov. 1911 stierf Keizer Franz Jo seph, op een tijdstip, toen de monarchie onder de schokken van den oorlog roede begon te wankelen. Den jongen Keizer Karl werd dus een hoopelooze taak op de schouders gelegd, die hij echter vol vertrouwen op zich nam. Met het bekende manifest aan „zijne Volkeren" besteeg hij den troon en 6telde alle pogingen in 't werk om tot een duur- zamen vrede te komen, die echter alle op niets uitliepen. Zoo duurde de Oostenrijksch-Hongaar- sche monarchie nog eenigen tijd, tot in 1918 de revolutie kwam. die de verban ning van Karl en het einde vpn de glorie van het Habsburgsche huis tengevolge had. Do Zwitsersche ballingschap, de ver schillend© pogingen om zich door een staatsgreep van de regeermg meester te maken en tenslotte de verbanning naar Funchal liggen ieder nog te versch in 't geheugen om er lang over uit te weiden. Naar een later ontvangen telegraüi ver meldt, is keizer Karl des morgens half twaalf, in tegenwoordigheid zijner gema lin en van zijn oudsten zoon, overleden. Hij was tot het laatste oogenblik buiten bewustzijn. Het stoffelijk overschot zal worden ge balsemd, in afwachting der repatriëering. De ex-keizerin wilde bloed van zich op Karl doen overbrengen, doch de doktoren weigerden dit. Ten teeken van eerbied hebben alle han delsondernemingen haar bedrijf gesloten Het leedwezen en de sympathie met de weduwe ea do kinderen zijn algemeen. De a.s. Conferentie te Genua. Volgens berichten uit Moskou zal dc sovjet-regeering te Genua de volgende eischen stellen: Erkenning van dc handele- vlag van Sovjet-Rusland en onbeperkte toelating van de Russische handelssche pen tot buitenlandsche havens. Teruggave van alle Ptussisehe schepen. Beweerd wordt, dat 60 percent van de handelsvaartuigen, die Rusland voor den oorlog bezat, in buitenlandsche havens liggen. Ingeval daarvan schepen mochten zijn verloren gegaan, verlangt de Sovjet- regeering, dat zij door andere schepen worden vervangen. Ingeval de Dardanel- len geneutraliseerd worden, wenseht de Sovjet-regeering te worden vertegenwoor digd in de internationale commissie van controle. Berichten uit Moskou geven ook te ken nen, dat de Italiaansche sectie van de Der de Internationale de arbeidorsvereengin gen te Genua heeft verzocht, een bijzonde re wacht te vormen voor de bescherming van de Russische delegatie. De Iorsche vrede. Arthur Griffith, de leider der Zuid- Iersche delegatie, heeft alvorens Londen te verlaten verklaard: Het document, dat wij, Ieren, hebben geteekend, zal ons, in dien het in dein geest der onderteekenaars wordt uitgevoerd, een tot eenheid gebracht Ierland geven. Wij staan thans, ondanks de vooroordeelen van het verleden, op den drempel van de verwezenlijking door we- derzijdsch begrip en goeden wil. De mijnwerkersstabinff in Amerika. Overeenkomstig het stakingsparool heb ben de mijnwerkers in alle mijncentra den arbeid neergelegd, met uitzondering van Kentucky, waar voor 5000 arbeiders de contracten nog een jaar gelden. 13 duizend man blijven aan het werk voor het in or de houden der mijnen. Verwacht wordt, dat 18.000 spoorwegar beiders in Pennsylvania werkloos zullen worden tem gevolge van de staking der mijnwerkers. V. D. meldt nit Indianapolis: In het hoofdkwartier der stakers werd medege deeld. dat meer dan een half millioen mijn werkers het werk zullen neerleggen over eenkomstig de uitgegeven stakingsorder. KERK EN SCHOOI NED. HERV. KERK. Boeroepen. To Opende: W. J. v. Schaïk te Lettelbert Te Maasdam-Cillaarehoek: J. Kuilman te 't Woud. OUD-GEREF. GEM. Bedankt. Voor Doetinchem(als leerend ouderling) A. SpijEhoven, te Driebergen. Ds. F. II. Herfbcns. In den ouderdom van 71 jaar is te 's-Graven- hage overleden Da. F. H. Herfkens, die als Herv. predikant gestaan beeft te Hoornaar. Schalkwijk Rhenen, Middelburg, Dordrecht en te Amsterdam do laatste 15 jaren van zijn zeer getrouw ambtelijk leven, waardoor hij zeer ge zien was en door vele gemeenten begeerd werd, blijkens de veelvuldige beroepingen op hem uit gebracht, Hij was o.m. de oprichter van de Prot. Chr. werkverschaffing te Amsterdam. 2e predikant voor Solo. Bij den Kerkeraad der Geref. Kerk van Am sterdam is een schrijven ingekomen van den Kerkeraad der Hollandsche gemeente te Solo verzoekende uitzending van en tweeden dienaar des Woorda. Particulire Synode Zuid-Holland-Zuid. De Particuliere Synode van de Geref. Kerken Zuid-Holland-Zuid wordt D.V. Woensdag 14 Juni te Barendrecht gehouden. Mr. J„ A. N, Lammers. f Te Amsterdam is na een korte ongosteldlieid overleden de heer Mr. J. A. N. Lammers. school opzieners in het arrondissement Amsterdam VI. Een onwettig beroep. Inzake het protest yan enkele leden van het kiescollege tegen het beroepen van dr. de Lind van Wijngaarden tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Delft, beeft het classicaal be stuur van '6-Gravenhage beslist, dat het beroep onwettig is. Het bestaande drietal blijft evenwel van kracht, zoodat hieruit het kiescollege opnieuw een keuze moet doen. Gemeenteraad Boskoop. Tegenwoordig allo leden Voorzitter: de heer W. P. J. Duval Slothouwer, Burgemeester. Secretaris: de heer C. van Heescn. Do V o o r z. opent de vergadering. Do notulen der vorige vergading worden onver anderd vastgesteld. Do V o o r z. doet mededecling van de inge komen stukken, o.a. a. een schrijven van Ged. Staten, houdende toezending van een afschrift van het Koninklijk beslnit. houdende beslissing op beroepen tegen de weigering van dat college om de Voorkade af te voeren van don logger van wegen on -^et- paden. b. oen schrijven van den lieer S. X. Schorting- hni6, borichtcnde de niet-aanneming der benoe ming tot lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Besloten wordt genoemden heer eervol ontslag te verieenen onder dankbetuiging voor de als lid der genoemde Commissie bewezen diensten. e. een adres van den heer C. Klijn. betreffende do betaling van hoofdelijken omslag, dienst 1921. B. en W. stellen voor dit adres aan te nemen voor konnïsgeving, wijl de invordering van den hoofdelijken omslag is opgedragen aan den ge meente-ontvanger. De heer Brand vindt het eigenaardig dat deze reclame is afgewezen, aangezien do aanslag van belanghebbende in de Rijks-inkomstenbelas ting ia teruggebracht. Spr. wijst er tevens op. dat niet alle reclamanten dio daartoe den wenech hadden gedaan, door de Commissie voor de reclame zijn gehoord. Spr. meent dat thans moeilijk op de genomen boelis- singgen kan worden teruggekomen. De V o o r z. antwoordt, dat de Commissie zich moet verlaten op de mededeelingen van den Con* troleur. De heer van Kleef ia hot in vele opzichten met don heer Brand eens. Spr. hoeft verschil lende personen ontmoet, die noch door de Com missie, noch door den Controleur zijn geboord. Spr. adviseerdt, hen, die daartoe den wenscli uitsnre- en, alsnog te hooren. Do heer Guldemond stelt de vraag, of het der Commissie betend was, dat niet alle reclamanten waren geboord. De Voor», antwoordt, dat dit dor Commits» niet britend was. De heer Ver kade merkt op, dat de Conn missie steeds lieoft gemeend, dat alle reclaman ten gehoord waren of in ieder geval hun reelat me nader was onderzocht. De heer Sruijt meent, dat uit de besprekin gen is gobleken, dat de Raad o?er de werkzaam-» heden van den Controleur niet erg tevreden is. Hij vraagt B. en W. wie het standpunt van den Raad tegenover dat college ten aanzien van de reclames zal moeten verdedigen. De Voorz. antwoordt, dat do Controleur ook na het verlaten van den gemeente-dienst zich hiertoe bereid heeft verklaard. De heer van Kleef heeft nog geen reden om den Controleur te wantrouwon, doch meent, dat de Commissie de menschen, die daar prij6 op stellen, alsnog dient te hooren. De Voorz. zegt, dat zulks nader zal worden overwogen. d. een schrijven van H. Koelmans, J. Dcijs, eo Mej. A. Mijer, verzoekende ontheffing van de betaling van H. O., dienst 1921, wegens dubbe len aanslag. B. en W. Btellen voor, in afwachting der na dere wettelijke regeling, welto to dezer zake mag worden verwacht, geen ontheffing te verleen nen van dubbele aanslagen. Blijkens elders ge nomen beslissingen, o.a. door Ged. Staten van Eoeland, bestaat er voor do gevraagde onlhofling geen wetlélijken grond, ak wordt erkend, dat een dubbele aaulag onbillijk is. Naar do mee-: ning van „de Gemeentestem", mag vertrouwd worden, dat de tè wachten novelle aanspraak zal geven op restitutie van dubbel betaalde be lasting. Naar het B. en W# voorkomt, zal be doelde restitutie verleend dienen te worden door de gemeenten, die voor een vol jaar hebben aan geslagen. Overeenkomstig wordt besloten. B. en W. doelen mede: a. dat in verband met het eervol ontslag van den heer W. Alons. de Controle van do boek houding der gemeentebedrijven is overgegaan aan het Bureau voor verificatie en adviezen van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, b. dat tot tijdolijk leerling-klerk ter Secretarie is benoemd de beer K. Scharten. c. dat als volontair ter secretarie Us .oogda ten de heer A. van Gelderen. d. dat zij aan de leden der indertijd in liet leven geroepen Commissies voor liiddenstands- crediet, eervol ontslag hebben verleend. Advies van B. en W. op een verzoek van de Vereeniging voor Christelijk Schoolonderwijs, om toekenning van voorschot op de gemeentelijke vergeding, overeenkomstig art. 101 der L. O.- Wet 1920, ten behoeve van de school san de Nieuwstraat. Het govraagdc voorschot wordt overeenkom stig het advies verleend. B. en W. bieden ter kennisneming aan, de- ter voldoening aan art. 81 der L. O-Wet 1920, door schoolbesturen ingezonden rekening en vcr« antwoording. B. en W. stellen voor om over te gaan tot benoeming der raadscommissie, bedoeld in art. 31 van het Reglement van Orde. Als zoodanig worden benoemd de heer en E. Guldemond, W. C. van Kleef en A. Brand. B. en W. bieden aan het beredeneerd verslag van hetgeen, met betrekking tot verbetering der Volkshuisvesting in deze gemeente. gedurende het jaar 1921 ia verricht. Mededeeling van B. en W., betreffende de etappen, gedaan voor de gevraagde electricjfieatio van de Pnttekado. De lieer Noest informeert of do Gem. Arch, de bewoners van de Pnttekade omtrent d« tarie ven heeft ingelicht. Na den Gem. Arch, to hebben gehoord, ver strekt de Voorzitter de gevraagde inlichtingen. B. en W. stellen voor om, uit een oogpunt van bezuiniging, te besluiten tot combinatie van den ophaaldienst van asch en vuilnis en het bezorgen van cokes voor de Gasfabriek, alsmede tot het aanschaffen van een vrachtauto daarvoor. De heer Loof juicht bezuiniging toe, doch vreest dat dit hier niet hot geval zal zijn. Hij wijst o.a. op den lagen post uitgetrokken voor benzine-verbruik Ook de heer S p r uij t is h-it met den vcrigen spreker eens. Hij berekent de kosten van aan schaffing en onderhoud ve~l hooger. Bovendien zal de auto, inplaats van in 5 wel in 3 jaar ver sleten zijn. De heer Noest meent, dat de wegen veel zullen lijden. De heer Boekraad is hang, dat het cokes- vervoer 's winters in den namiddag niet zal kun nen geschieden. De Directeur der Gemeente-Bedrijven licht het voorstel toe. Wethouder van Gelder <?- n herinnert er aan, dat het motief van B. en W. was om met dit voorstel te komen, de cokes-bezorging te ver zekeren. Na nog eenige discussie wordt het voorstel aangenomen met 6 6temmen voor en 5 stramien tegen. B. en W. bieden ter vaststelling aan een con cept-besluit tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1921. Ovoreenkomstig wordt besloten. B. on W. bieden ter vaststelling aan een con cept-verordening. als bedoeld in art. 30 der Leerplicht-wet, alsmede van een concept-verorde ning, tot aanwijzing van hot tijdvak, binnen het welk de vergunningen bedoeld in art. 13 eerste lid der Leerplichtwet, kunnen worden verleend. Overeenkomstig wordt besloten. Vervolgens wordt de pensioengrondslag van den gemoen te-werkman C. van Gorkurn voor* loopig vastgesteld op f1456.—. B. en W. bieden tor vaststelling aan. concept» verzoeken om toekenning eener subsidie, als be* doeld in art. 68 en van een tegemoetkoming uit 's Rijks kas, als bedoeld in art. 205 der L. O.-Wet 1920. Doze worden overeenkomstig vasigesield. B. en W. bicden een aanbeveling aan wor de benoeming van een lid der Commissie tot "We ring van Schoolverzuim. Als zoodanig wordt benoemd do heer J. van der Graaf. B. en W. stollen voor om te besluiten tiei perceel Biezen no. 13 onderhands te verkoopen, alsmede om machtiging to vcrlconen dat perceel, zoo noodig, onderhands te verhuren. Na bespreking in gesloten zitting wordt diens overeenkomstig besloten. B. en W. bieden ter vaststelling aan het ko hier van don Honden-belasting, dieust 1922.

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2