Dapblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 3de JAARGANG. - MAANDAG 3 APRIL 1922 - No. 605 Bureau: Hooioracbt 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 10.221 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DI B""' 7. IEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent ïsï hij vooruitbetaling. V Onder dezelfde banier. De heer EL C o 1 ij n heeft Zaterdag zijn arbeid als hoofdredacteur van De Stan daard en daarmede meer direct het lei derschap van de A. R. partij aanvaard. Dit herinnert ons aan het verlies dat wij leden. Dat wij Dr. Kuyper, die zoo langen tijd hoog voer ons uitdroeg de banier van on ze beginselen, en die op ons volksleven zoo grooten invloed uitoefende, missen. Dit stemt weemoedig. En toch kunnen wo ons over het optre den van. den heer Colijn verblijden. Dr. Kuyper had andere gaven, andere talenten. Maar daaruit volgt nog niet, dat ver wisseling van het leiderschap voor ons achteruitgang beteekent. Iedere tijd eteli weer andere eischen. En God geeft voor de verschillende om standigheden ook weer andere mannen. Abraham was anders dan Mozes. Salomo was niet een David. Petrus had een andere natuur en andere talenten dan Johannes en Paulus, die weer een eigen roeping had, was van deze bei de Apostelen weer onderscheiden. In den tijd toen Willem de Derde als Stadhouder optrad, werden weer andere gaven vereischt, dan toen Prins Willem I ons volk voorging op den weg der vrij heid. Kuyper was Groon van Prinsterer niet. Beiden waren anders van aanleg en ka rakter en beiden hadden ook een andere taak. Groen van Prinsterer heeft de A. R. be ginselen, die diep onder het stof verscho len legen, weer te voorschijn gehaald. Hij heeft voor ons partijleven de fundamenten gelegd. Dr. Kuyper heeft zijn arbeid voort-gezet, en pp de door Groen aangegeven grond slagen het gebouw verder opgetrokken en onze partii tot ontwikkeling gebracht. En thans, nu we weer leven in een an deren tijd, nu vooral de economische vra gen aan de orde komen en om een eigen oplossing roepen, terwi.il daarnaast ook het. Oostersche vraagstuk steeds meer dé aandacht vraagt, nu is ons Colijn ge schonken, een man ten opzichte van deze vraagstukken meer dan iemand andere tot oordeelen en handelen bevoegd. Zoo kunnen we ook den heer Colijn als een gave Go Is aanvaarden en voor zijn optreden danken. En we doen dit temeer en te liever, nu de nieuwe leider in zijn eerste artikel in de Standaard verklaarde, dat hij on der dezelfde banier wenscht op te trekken, waaronder ook Dr. Kuyper ons volk voorging. In schittering van jounalistieke gaven, en in scheppend vermogen, aldus de heer Colijn, zal de Standaard niet kunnen zijn wat zij vroeger was. „Alleen in één opzicht zal het blad zich gelijk blijven. In trouw In trouw aan het program dat Dr. Kuyper in zijn eerste leader ontwik- keMe. Geen andere begeerte vervult mijn ziel. dan, naar de mate der krachten door God mij geschonken, Dr. Kuyper'e airbeid voort te zetten. In eigen blad. Het praalgewaad moge desnoods dooT een bedelaarekleed vervangen worden, het hart klopt even warm. Het vroom bevel eens door den Zwij ger aan zijn Watergeuzen gegeven, hield onder meer ook in, den last om alle ambitie en eigenbaat terzijde te stellen en te werken voor dé glorie Gods Daarnaar willen wij ons ook richten bij ons werk in De-Standaard. Wij willen niets andere zijn dan de zaakwaarnemers voor ons Anti-Revolu tionaire volk, in den strijd voor de be ginselen ons van de vaderen overgele verd en wij plaatsen ons daarbij op den bodem van hetzelfde program, dat bij de verschijning van De Stan daard, voor nu 50 jaren het licht zag." Met grooto instemming zal deze verkla ring door ons anti-revolutionaire volk worden vernomen. De heer Colijn wonscht Dr. Kuyper'e arbeid voort te ze tten. Hij wenscht op te trekken onder dezelf de banier. Zich te richten naar het zelfde program. Te strijden voor dezelfde beginselen. Welnu, dan zal de A. R. partij haar nieuwen leider ook omringen met dezelfde trouw en liefde en hem even geestdriftig volgen en steunen als zij het Dr. Kuyper gedaan heeft. En zijn het and're tijden Die God voor ons bewaart. Een donkrer lotsbedeeling Waarvoor wij zijn gespaard, wij zullen ons met onzen leider stellen tegen de goden van den tijd, en strijden, zooals Dr. Kuyper het uicdrukte: Om Gods heil'ge ordinnantien, In huis en kerk, in school en staat, Ten spijt van 's werelds remonstrantién- Weer vast te zetten, 't volk ten baat, En om die ord'ningen des Hoeren Waar Woord èn Schepping van getuigt, In 't volk zoo helder te graveeren, Tot weer dat volk voor God zich buigt! STADSNIEUWS. KAMER VAN KOOPHANDEL. (Vervolg). Gelijk wij in ons nummer van Zaterdag mededeelden, gaf de voorzitter, de heer P. A. de Gooyer, in zijn installatierede al lereerst 'een overzicht van de wordings geschiedenis der Kamer van Koophandel vanaf de jaren 1810 tot op heden, om daarna meer uit te weiden over de veran deringen die er door de nieuwe wet ten gunste van de Kamer van Koophandel heb ben plaats gegrepen. Alvorens hiertoe over te gaan wenschte spr. een afscheidswoord te richten tot den heer Pera, voorzitter der oude Kamer. Wanneer ik, aldus spr. er toe ben over gegaan een eenigszins breedvoerig resumé te geven van de geschiedenis der oude K., de^d ik dit om aan te toonen, hoe onze voorvaderen hebben gezocht naar een vorm, naar welke de nieuwe Kamer zou moeten worden geconstrueerd. Met deze feiten voor oogen behoeft het nauwelijks betoog, dat de oorzaak der mindere betee- ken's van en do geringe belangstelling in dit lichaam moet worden gezocht in de ongedetermineerdo constructie der Kamer en var. hare finanoiecle afhankelijkheid. (De Kamers to Rotterdam en Amsterdam kunnen gevoeglijk buiten -beschouwing blijven). Het is mij dan ook een behoefte, geachte heer Pera, U, die bijna Uw gan- sche leven gesteld heeft in den dienst van het algemeen belang, dit even te mogen zeggen. Ook in dien zin hebt gij ons iri de gelegenheid gesteld heden de nieuwe Ka mer in andere handen over te dragen. Aan vaard daarvoor onzen dank. Thans wat betreft de bevoegdheden en verplichtingen der nieuwe Kamer. Noem ik daarvan slechts: lo. dat rechts persoonlijkheid is verkregen; 2o. dat haar het beheer is opgedragen over het Handelsregister en zij belast is met de uitvoering der wet op dit orgaan; 3o. dat zij desgevraagd verplicht is tot het geven van advies aan Algemeene, Provinciale en Gemeentebesturen, doch bevoegd, om deze lichamen ongevraagd te adviseereh eri voorts om zich in den ruimsten zin des woords ten dienste te "stellen van Handel en Nijverheid. Een belangrijke factor is, dat de verkre gen rechtspersoonlijkheid haar in staat stelt een eigen vermogen te scheppen en te beheeren. Het Handelsregister w rdt uit den aard der zaak verschillend beoordeeld. U zult van mij zeker niet verwachten het nut van deze instelling uiteen te zetten.Slechts de tijd zal leeren in hoeverre Handel en Nijverheid hiervan zal kunnen profitee red Wil men het beschouwen als bron van inkomen noodig voor de nieuwe Ka mer, dan is het doel bereikt en zullen de ing schrevenen compensatie vinden in dat gene, wat door de Kamer in hun belang zal worden tot stand gebracht. In dit karakter bezien hebben zij ten op zichte van Duilschland hier nog wel dit voordeel, dat ddér de heffingen voor het Handelsregister in de staatskas vloeien, terwijl daarenboven Handel en Industrie m-et breede hand de gelden moet bijeen brengen, die de Handelskamer voor haren arbeid noodig heeft. Ten aanzien van de inkomsten van het Handelsregister, voor wat het district Rijnland betreft, meent de Commissie te mogen verwachten, dat wanneer allen, die daarvoor in aanmerking komen, ingeschre ven zijn, deze voor de kosten der Kamer voldoende zullen blijken. Het zal U interessoeren te vernemen, dat tot en met 25 Maart waren ingeschre ven 2370 handelszaken en ersonen, dat de ontvangsten hebben bedragen ƒ69.352.08 en de uitgaven ƒ23.307.58 en de Commissie straks als saldo aan de Kamer zal hebben af te dragen ƒ46.044.50, waarbij nog komt circa ƒ3000 nog niet binnen gekomen gel den. Eoi gelukkig denkbeeld mag het ge noemd worden dat er toe leidde de Ka mer in twee afdeelingen te splitsen, één voor het Groot- en één voor het Kleinbe drijf. Thans v krijgt iedere af deeling de gele genheid hare belangen voor te dragen of to verdedigen, om daarna in gemeen- en vriendschappelijk overleg ter vergade ring een beslissing te nemen. Ook d&n nog zal de Kamer dikwijls voor moeilijk heden komen te staan, daar uit den aard der zaak verschillende takken van indus trie in haar zijn vereenigd. Het lijkt mij hier ondoenlijk en ook niet op zijn plaats een lijn uit te stippe len, waarlangs de Kamer zich zal hebben te bewegen. Die lijn uit te stippelen blij- ve uitsluitend haar recht. Het verplicht zijn tot het geven van adviezen, wanneer die worden gevraagd en de bevoegdheid, die uit eigen bewe ging te verstrekken, stelt een breed ar beidsveld voor haar open. Plaatselijke en dislrictsbelangen zullen hierbij wel dienen te worden overwogen, terwijl, indien de landsbelangen daarme de gemoeid zijn, de distriolen weder tot elkaar zullen moeten komen. Zoowel oi i Iing als districtsgewijze zal eendrachtig samenwerken een groote factor zijn; dat de Kamer in dit district bij eerste candidaatstelling gekozen is geeft ongetwijfeld goeden moed voor de toekomst. Een woord van lof voor het ini tiatief, door de heeren van Spall en Trap man genomen, om de verschillende be langen tot elkaar te brengen is'hier zeker op zijn plaats. Zoo zal de Kamer zich moeten ontwik kelen tot een instituut, waartegen een ieder opziet en welks adviezen door be stuursorganen, handel en nijverheid hoog moeten worden gewaardeerd. Dat die ad viezen immer mogen getuigen van dege lijke, zakelijke studie, dat persoonlijke belangen daarbij zullen worden uitgescha keld en dat politiek en partijbelang in Uwe vergaderingen niet zal worden geduld Slechts dan bestaat de mogelijkheid, dat de Kamer als logisch gevolg der din gen als scheidsgerecht zal worden aange zocht en arbitrage-belangen aan haar zullen worden toevertrouwd. Tijd is geld en Geest is kracht, Tezaam gevoegd zijn zij de macht. Uwe reputatie hebt U zelf in do hand, daar men U zal beoordeelen naar Uwe arbeidsprestatie in den komenden tijdl Waar Uw advies niet gevraagd wordt, geeft het ongevraagd en laat Uw stem hooren in 't belang van handel en nijver heid. Van harte wensch ik U toe, dat Uw ar beid vruchtdragend mag zijn en U in hooge mate de belangen, waartoe gij ge roepen zijt, zult voorstaan. En hiermede verklaar ik de K. v. K., district Rijnland, geinstalleerd. Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar, burge meester van Leiden, die hierna het woord verkreeg, dankte voor de gelukwcnschcn aan de nieuwe Kamer van Koophandel gericht. Zonder eenigen twijfel mag veronder steld, dat de Kamer leiding zal geven en haar leden het in hen gestelde vertrou wen waard zijn. Spr. wenscht de gemeenten in het dis trict Rijnland geluk met de oprichting, want het is zeker goed, dat de Kamer niet tot Leiden alleen beperkt is gebleven. Im mers de Kémer zal aan de Alphensche industrie, de bloembollencultuur in de streek boven Leiden en de Katwijksche tuinderij en reederij een groot onderling verband geven. Spr. wil dan ook hopen, dat de Kamer moge beantwoorden aan haar doel en aan de verwachtingen, die gesteld zijn. Namens de gezamenlijke gemeente besturen geeft do burgemeester de ver zekering, dat zij alles zullen aanwenden, om de K. v. K. te helpen. De heer Pera dankt voor de welwillen de woorden tot hem gesproken en voor de hulp, die hij van de commissie heeft ontvangen. Wat de Kamer betreft, zegt spr., zij heeft getoond bestaansrecht te hebben. Nederland is een land van handel en in dustrie. Hoe beter zijn belangen behartigd worden des te beter het voor het land ls. In verband met de vele en gewichtige vragen, waarvoor de Kamer zal komen te staan, uit spr. den wcnsch, dat zij moge arbeiden en veel vrucht moge afwerpen. De heer de Gooyer, dankt den burge meester en den heer Pera voor de gespro ken woorden en noodigt alle leden uit tot de eerste vergadering. Deze vergadering, welke gehouden werd in de raadszaal, was ook toegankelijk voor de pers, zoodat wij hieruit mogen concludeeren, dat de nieuwe K v. K. heeft gebroken met. de slechte gewoonte van de oude Kamer, en dat zij haar vergade ringen altijd in het openbaar zal houden. De heer de Gooyer opent de vergade ring en deelt mede, dal de heer Zonne veld uit Sassenheim bericht van verhin dering had gezonden. Na enkele huishoudelijke zaken werd tot bestuursverkiezing overgegaan. Tot algemeen voorzitter der Kamér word gekozen de heer N. C. F. van Ginkel, mededirecteur der Kon. Ned. Grofsmederij Do heer P. A. de Gooyer neemt hierna afscheid van zijn medecommissieleden, brengt dank aan den oud-secr. Prof. Mr. v. d. Pot en den adj.-secr. W. Dirkse en draagt het voorzitterschap over aan den heer N. C. F. v. Ginkel. Do beer W. Dirkso dankt den heer de Gooyer en zijn medeleden en zegt zijn beste krachten voor do Kamer te zullen hem gesteld vertrouwen en zegt met eenigen schroom de taak te aanvaarden, omdat hij niet weet, wat zij van hem zal vragen. Zijn streven zal er echter op ge richt zijn om de Kamer zoo goed moge lijk te doen funclionceren, waartoe hij de steun zijner medeleden inroept. Tot onder-voorzitter van het grootbe drijf wordt hierna gekozen de heer J. He ringa, firmant der firma Cranehburgh en Heringa. Tot ondervoorzitter van het kleinbedrijf wordt gekozen de heer J. P. Creijghton. Hierna doet de secretaris voorlezing van de ingekomen ven van den Minister van I"" beid en Handc'. io. Dat er een financieel© commissie worde benoemd om voortdurende controle over de geldmiddelen uit te oefenen. 2o. Dat er geen presentiegeld voor de leden zal worden gegeven. 3o. Dat aan den secretaris der oude JCa- mer een financieele schadeloosstelling tot een nader te bepalen bedrag, zal worden gegeven, zulks ten laste van de nieuwe Kamer. 4o. Dat er voor 15 April een begrooting moet worden opgemaakt voor de laatste 9 maanden van het jaar. 5o. Dat het salaris van den secretaris niet meer mag bedragen dan 4500. 6o. Dat er gelegenheid tot solliciteeren worde opengesteld voor do functie van secretaris e.a. Ovor deze stukken werd hierna van ge dachten gewisseld. Beslaten werd, dat de drie voorzitters de financieele commissie zouden vormen. Verder zal er een oproep gedaan wor den voor de functie van secretaris. In ver band hiermede ontsponnen zich discussies over de vraag, of de secretaris al of niet jurist moet zijn, terwijl de sollicitatie stukken in handen van een commissie zullen worden gesteld. De heer Brouwer vroeg, of de voor- draent dezer commissie slechts advisee- rend zou zijn, hetgeen door den voorzitter bevestigend werd beantwoord. Op voorstel van den heer Wcrnink zal deze commissie bestaan uit de drie voor zitters. Hierna werd de rooster van aftreden op gemaakt, waarna de voorzitter mededeel de, dat het personeel, op het oogenblik bij de oude Kamer werkzaam, door de nieuwe Kamer voorloopig wordt overge nomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Dekker of in de oproeping voor betrekking van secretaris een salaris zou .wo 'den ver meid, hetgeen door den voorz. niet wen- schelijk werd geacht. Hierna volgde sluiting. Door den heorB. is aangifte gedaan van oplichting van een partiitie vleeech, ten zijnen nadeele gepleegd door zekere K. De politie doet onderzoek. Door de Ned. Christen-Vrouwenbond wordt a.s. Vrijdag een samenkomst go- houden in het wijkgobouw „Phebe", welke ditmaal ook toegankelijk is voor man nen. De heer J. C. S. Schokking van Den Helder zal als spreker optreden, met het onderwerp „Kan de vrouw zich bewust worden. Wij vestigen de aandacht van be langhebbenden, op do inschrijving van leerlingen voor de nieuwe Chr. School aan de Stadshouderslaan (Hoofd, de heer S. Gaasterland) welke deze week in hot Wijk gebouw Heeren straat, zal plaats heb ben. Men zie de advertentie in dit num- Heden is onze stadgenoot L. Meyer 25 jaren werkzaam bij de firma Gebr. Boot, alhier. Te dezer gelegenheid werd hij heden morgen in den kring van zijn mede-werk lieden ontvangen en gehuldigd. Bij monde van zijn collega G. Roos, werd de jubilaris namens kantoor- en werf- personeel hartelijk toegesproken, waarna hom een fauteuil en een ganglamp wer den aangeboden. Vervolgens ontving de directie den ju bilaris in het kantoor, alwaar hij door een van de firmanten toegesproken werd. Na mens de directie werd hem een enveloppe met inhoud overhandigd- De jubilaris dankte voor de vele bewij zen van hartelijke waardeering en belang stelling, en mocht verder den feestdag in den huiselijken kring doorbrengen. In totaal waren Zaterdag bij de Gem. Arbeidsbeurs ingeschreven: 595 werkloozen, waarvan 587 mannelijke en 8 vrouwelijke. Hierbij zijn ondermeer: 12 letterzetters. 8 grondwerkers, 32 opperlieden, 18 tim merlieden, 8 meubelmakers, 48 bankwer kers, 8 elecfcririens, 16 sdheepssmeden, 10 boekbinders, 8 handdrukkere, 14 brood bakkers, 121 sigarenmakers, 116 losse werklieden enz. Verkiezing Centraal Comité. Tot loden van het C. C. der A. R, par tij zijn herkozen de heeren H. Colijn met 9057, L. F. Duymaer van Twist met 8991, H. Bijleveld Jr. met 8685, J. J. Crolee met 8491, A. A. de Veer met 8436 en P. S. Gerbramdy mot 7613 stemmen. Tot loden-plaatsvervangers zijn geko zen do hoeren J. Schouten mot. 1364, S. de Vries Cz. met 1308, C. W. J. van Lum mel mot 1017, H. Diemer mot 992, G. van Baron met 817 on A. Zijlstra met 726 stommen. De stembiljetten en stemlijsten liggen van 1 tot en met 14 April a.s. voor elk lid oaner aangesloten Kitesveroeniging tor ir-"re r-n Vf bureau van het C. C. „Het Kuyperhuis", Dr. Kuyperetraat 5 te 's-Gravenhage. Verkiezing van den Eersten Voorzitter. De keuze voor een Eersten Voorzitter van het Centraal Comité moet door de stemhebbende afgevaardigden ter Deputa- tenvergadering geschieden uit de heeren (alphabetisch)H. Bijleveld Jr., H. Colijn, J. J. Crole6, L. F. Duymaor van Twist, P. S. Gerbrandy, M. van Grieken, G. Hof stede, A. W. F. Idenburg, C. Smeenk, A. A. de Veer, J. A. de Wilde en J. C. Wirtz Cz. Adreslijst A. R. Kiesvereenigingen. Het Bureau van het C. C. verzoekt ons het volgende mede te deelen: Nog slechts 446 Kiesvereenigingen d.i. ongeveer 60 pCt. voldeden aan den plicht, de in het begin dezes jaars toege zonden adreskaart ingevuld terug te zen den. Op deze wijze is hot onmogelijk de adreslijst der partijorganisatie nauwkeu rig in orde te houden en moet wel elke zoodanige lijst, die op een of andere wijze zou kunnen worden of wordt gepubliceerd, hoogst onvolledig en onjuist zijn. Maar.... zoo staan de besturen er ook in den regel zelf schuldig aan, indien eorrespondentiën of toezending van stukken in het. onge reed© komen. Die zulk een kaart niet ont vingen of bij wie een zoek raakte, ge'ie- ven een nieuwe aan te vragen aan het Bureau C. C., Kuyperstraat 5, 's-G raven h age, en haar spoedig inge vuld terug te zenden. Het is met. het oog op de verkiezingsactie noodzakelijk, dat ten burecle over do be schikt •n-n- Goudcü yötauuaard". Commissarissen en Direct io van den ju bileelenden Standaard hebben Zaterdag middag in den Huize „Parkzicht" te Am sterdam gerecipieerd ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest. De ontvangzaal was met een schat van fraaie bloemstuk ken versierd, welko rondom de aan te bie den geschenken waren opgesteld. Het voornaamste daarvan was een electrisch klokkensysteem, namens redactie en admi nistratie aangeboden voor het Standaard huis aan den N.Z. Voorburgwal. Eerste spreker was de adjunct-directeur de heer A. A. Oostra, die de gevoelens van de personeelen van do verschillende afdoélingen vertolkte. Daarbij constateerde hij, dat de groei en de bloei van De Stan daard, de beteékenis. welke het blad thans heeft, en waardoor het bestaan voorgoed is gewaarborgd, een feit is geworden na do reorganisatie, waartoe commissarissen in 1916 besloten. Het bezielend woord van den heer Colijn en anderen is bij de nieu we fundeoring van De Standaard van veel beteékenis geweest. Spr. bracht hierom hulde aan comisearissen. Vervolgens her dacht spr. den overleden directeur, den heer Reese en wenschte hij den heer Ver- wyck, directeur-redacteur, in wien De Standaard geporsonificeerd is. geluk mot dozen dag. ook den heer Bakker, directeur liet spr. in dien gelukwensch deelon. Ten slotte dankte spr. voot de juhilenm-eave van het personeel. Hierna voorde de hoor J. K. van Loon, namens de redactie en administratie het woord. De rustig voortschrijdende cn toch rust> loozo tijd, aldus spr., brengt ons op dit oogenblik in herdenkings-saamziin bijeen. In deze ure mogen we terugblikken tot het tijdstip, dat 50 jaar geleden. De Standaard door dr. Kuyper werd opgestoken, doch ook herinneren wii ons, hoe dr. Kuyper hot prinselijke woord: „Eerst, alsoo het gaot om de glorie Gods", uit het stof der vergetelheid weer te voorechijn gebracht opnieuw als een leuze over de vaderland- scho erve deed weerklinken. Thans echter klink* ons een ander Kuyper-woord ver manend in de ooren: Volstandigheid ten einde toe eisebt voortgang en is met stil stand onvereenigbaar. Spr. besloot met het aanbieden van het reeds gemelde huldeblijk. De hoer W. de Vlugt waarnemend-presi dent commissaris van Do Standaard, dauk- te do personeelen vo( r do medewerking in de afgoloopen halve eeuw beloond. Ala burgemeester van Amsterdam zeido spr. hierna een aangename oüdra<ht te mogen vermelden namen8 don Minister van Ar beid. En wel om de bronzen eore-modaülo verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau uit te reiken aan den heer J. Beek, die vandaag zijn gouden feest als zet tec aan De Standaard vierde. Namens den Minister van Binnenlandsche Zaken deel de spr. ten slotte mede, dat het H. M. da Koningin had behaagd de hoeren R. O. Verweyck en J. Baarbé, reep. di nee tour-», dacteur en redacteur-buitenland to benoe men tot Ridder in de Ordo van Oranje Nassau (applaus). Hierna sprak de heer H. Colijn, dia thans optreodt als hoofdredacteur van Da Standaard. Spr. zoide bii het vervullen dief functie geen andere begeerte te hebw» dan zich te plaateen op den bodem vaat Hotzeldfo program dat voor 50 jaar in Da Standaard door dr. Kuyper werd ontwik keld. Daar spr. op zijn niouwo arbeidsveld oen volkomen vreemdeling was, deed mi een beroep op aller medewerking. Vervolgens was het. woord aan den ds^ j recteur-redacteur den heer R. C. Vcrwoyck Namens het gehcele por?oncel gaf spr. de plechtige verzekering, dat men don niou-

Nieuwe Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1