Uit de Qmqevinq. BURGERLUIE SÏAHD LEIQEM 23 December. G o b o r iiKerst Willem z. van J. Evers en C. v. Hingst v. d. Sluis Jacobus William z. van J. W. de Tomb© en L. C. Heimans Wilhclmina Helena d. van P. van Wee ren cn H. J. C. Neijcnhuis Johannes Corneiis z. van C. Jcuêter en M. G. Bakkers' Grietje d. van H. Stouten en W. A. Doove. Ondertrouwd: L. van der Horst jm. 2S j. en G. J. Oosterhuis jd. 25 j. F. G. Mourits jm. 33 j. en A. Binken jd. 39 j. T. Wouters jm. 35 j. en P. J. Mark jd. 34 j. J. Smits jm. 27 j. en M. J. J. Wendel jd. 26 j. Overleden: A. J. 0. Meerburg-Plantfeber »r. 72 j. J. Bourgeois z. 39 j. De beer G. B. Batelaan kan zich vereenigen mot de gedachte van WeÜL Batelaan, maar toch niet geheel. Spreker wenscht voor arbei derswoningen bindende bepalingen, opdat de werklieden voorzien worden van. goed drink water. De Voorzitter vraagt: zullen we de verorde ning wijzigen? De heeTen G. B. Batelaan, Weth. Batelaan en Ruling, ook wethouder v. d. Marei bespreken nog enkele punten. De heer Ruling vraagt, of nu de waterleiding doorgetrokken wordt of niet. Wethouder Batelaan zegt: Nieuwerbrug krijgt water, maar we moeten nog een bespre king met de Directie hebben. De heer Beijen stelt de volgende motie voor: De Raad der Gemeente Bodegraven, ge hoord de besprekingen over watervoorzie ning te Nieuwerbrug, verklaart zich be reid mede te werken, dat Nieuwerbrug zoo spoedig mogelijk van goed water voorzien zal worden. De heer Ruling ondersteunt de motie. Ten slotte wordt de rnotie-Beijen met algemeene «temmen aangenomen. De Raad gaat over in geheime vergadering, tot behandeling van reclames tegen den aan slag in den H. O. Na heropening besluit de Raad. de kohieren vast te stellen, zooals in. besloten vergadering werd besproken. Bij de rondvraag informeert de heer G. B Bate!aan, wat met de. busgel den gebeurt, ge collecteerd bij voltrokken huwelijken, waarop de Voorzitter zegt, dat die opbrengst voor de algemeene armen der gemeente is. De heer B. Batelaan wenscht het aanvangs- uur van de kaasmarkt te stellen op 8 uur, voor winter en zomer, en wijst er op, dat des winters de markt om half acht toch niet be ginnen kan; er zijn dan nog geen wagens, en 't is nog donker. En in den zomer, met de zomertijd, is vooral ook iets verschuiving van den aanvangstijd' wenschelijk. Do Voorzitter zegt, dat in Frankrijk juist be sloten is, de zomertijd: af te schaffen. De heer Ruling kan zich nog niot vereenigen met het voorstel Batelaan. De heer Beijen geeft in overweging, eerst advies to vragen aan de afd. Bodegraven van. de Ned. Ver. van Kaashandelaren; de Midden stan ds-Vereeniging, Veehouders!" Belang, Holl. Maatschappij van Landbouw, enz. Wordt besloten, voorloopig tot einde Maait; de markt te 8 uur te doen aanvangen, en al vorens dan opnieuw te beslissen, advies aan sommige vereenigragen te vragen. De Voorzitter deelt mede, dat de oude be graafplaats op 31 December a.s. zal gesloten worden. De heer Ruling vraagt, hoe het nu gaat met de oude rechten van sommige famiïiën, waarop de Voorzitter antwoordt, dat B. en W. het recht hebben, de begraafplaats te sluiten. Niemand verlangt meer het woord. De Voor zitter herinnert aan hel vele belangrijke dat de Raad in 1921 beeft tot stand" gebracht. Spreker wenscht den leden een aangenaam uiteinde van 1921, en hoopt dat de leden volgend jaar in gezondheid zullen voortleven, om te kunnen medewerken aan do belangen der Gemeente. Hierna sluiting der vergadering. LISSK Elk jaar keert liier ook de Kerstfeest/viering van de Chr. Geref. Zondagsschool terug. Maandagavond war ren de kinderen mefc bun ouders en be langstellenden daartoe weer bijeen in het kerkgebouw. Om half vijf opende Ds. de Vries van Rijnsburg de samenkomst met het. laten zingen van Ps. 68:10 en gebed. Vervolgens werd het mooie programma afgewerkt, afgewisseld door zang, vertel lingen en traetatie. De heer P. Mijnders behandelde de Kerstgeschiedenis, terwijl Mej. v. Rossen vertelde van „Simeon en Anna". De heer G. v. d. Boogert wist de aandacht der kinderen bezig te houden met een Kerstverbaal, evenals de beer Abr. v. Aalst. Heel aardig was ook het zin gen der kinderen zelf. Alles had een goed verloop, dank zij de uitnemende leiding van ds. do Vries. Aan de jongens en meis jes, die de Zondagsschool verlieten, werd een Bijbeltje gegeven, waarbij ds. de Vries een toepasselijk woord sprak. Ook de boekjes en cadeaux, die werden uitge deeld. bleken goed in den smaak te vallen. De Chr. Geref. Naaivereen. had gezorgd voor 200 klccdingstukken. Men reikte ze uit aan hen, die daarvoor in aanmerking kwamen. Met dankbare harten en blijde gezichten gingen allen huiswaarts, nadat Ds. de Vries aan degenen, die tot het wel slagen van den avond hadden meegewerkt, had dank gebracht cn ouderling Van der Zaal in dankgebed was voorgegaan. De Tuinde'rsvereeni ging hield in „Do Witte Zwaan." haar jaarver gadering. De heer G. Schilder opende de vergadering als naar gewoonte met een kort woord. Op verzoek las de secretaris do notulen der vorige vergadering, welke ongewijzigd werden vastgesteld en gclee- kend. Voor do ballotage was maar één lid. De Voorz. bracht een overzicht over 1921. Voor ongeveer 8GG00 gM. was er omgezet. Dat dus de zaak niet vooruit gaat, blijkt heel duidelijk, daar in do oorlogsjaren dit cijfer al eens een bedrag van ii millioen aanwees. De heer G. Schilder welke periodiek moest aftreden, wercl bij acclamatie her benoemd. Zoo ook de lieer P. Warmerdam als bestuurslid, alsmede do beide commis sarissen, de heeren P. Bekkers en J. v. d. Meer.. Al deze herbenoemingen Vonden een gunstig onthaal, en werden aan vaard. Besl-oten werd contracten af te sluiten voor de erwlenteelt. 80 of 90 pet. der ge teelde erwten zullen op contract worden verkocht. Voor de leden zal gelegenheid gegeven worden om dennen rijzen te be stellen bij het bestuur. In de vergadering deelde de voorz. on der meer mede, dat de vereenïging a.s Juni 12i jaar zal hebben bestaan, en hoopt als dan op een feestelijke samenkomst. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. de vergadering. De heer J. van Til heeft bedankt als lid van den Raad van Beheer van de N.V. Elektriciteitsbedrijf Sassen- heimLisseHillegom. De beer Pijnacker is bereid gevonden deze lunctie te aan vaarden. Bij de verkiezing van ouderling en diakenen in de Chr. Geref. Kerk alhier, zijn herkozen de heer P. H. v. d. Zaal als eerstgenoemde, en de hee ren J. van Rossen en G. Vermeer als diake nen. In de nacht van Dins dag op Woensdag is ingebroken in het kantoor van „de Handelsraad", onderafd. van de L. T. B. alhier in de Kapelstraat. Een geldkistje met eenig geld en twee regenjassen warden vermist. De politie doet onderzoek. RIJNSBURG. Aan den gemeen t,e-werlcman J. Huijsman alhier ie met ingang van 1 Januari а.8. eervol ontslag verleend. In de geheel gevulde Herv. Kerk werd door de Chr. Zangvereen. alhier, directeur de lieer J. Noordanus, een zanguitvoering gegeven met welwillende medewekinjf van het strijkor kest „Per Aspera ad Aststra" te Leiden. Lei der was de WelEerw. heer Ds. O. M. Luteijr. alhier. De uitvoering was zeer druk "bezocht en met aandacht werd geluisterd naar de gevoelvolle uitvoering van de verschillende zang- on mu zieknummers. In de verschillende solo's zongen zeer verdién; stelijk: Mej. T. Kromhout (sopraan), en de hen; ren K. v. Delft (tenor) en J. v. Egmond (bas.) Als tolk £er aanwezigen dankte Ds. Luteijn aan het slot allen voor hunne mede werking, en deed in 't bijzonder een woord van lol hooren, voor den directeur, de heer J. Noor danus en den voorzitter, de heer J. v. Egmond, voer hunno toewijding aan de vereenïging. Het strijkorkest werd mede dank gebracht voor hetgeen ten gehooro was gebracht. De bijeenkomst, door Ds. Luteijn geopend met gebed, werd na het gezamenlijk zingen van Gezang 140:1, door Ds. Luteijn ook met gebed gesloten: De uitvoering- was voor do zangvoreeniging ..Excelsior" een groot eueees, waarop zij mot genoegen mag terugzien. Veilingver. „Bloem enlust". Be steed werden de volgende prijzen per 100 stuks- Scharlot due 3.844.18; Montresor f 3.714, Moore I 6—7.12; La Matelas f 6.056.60King of the Yellow f 4.20—4.30; Salvator Rose I 6— б.10; La Reine f 4—4.19; Rembrand f 3.05— S.17; Hyacinthen wit f 10.2016.10; idem blauw f 1415.52. Handel was zeer vlug, waardoor dan ook flinke prijzen besteed werden. KATWIJK AAN ZEE. De heer K. v. d. P1 a6 is gekozen als notabel van de Ned. Herv. Kerk alhier. Ds. Rutgers heeft een gift van f27.50 ontvangen voor den bouw van den 2en Kerk. De heeren J. Varkervisser en G. van Tongeren zijn gekozen respectievelijk tot ouderling en diaken van de Geref. Kerk alhier. LEIDERDORP. Door de hevige rukwinden van gisteren werd oen koepel, staande tussehen Dijk en Rijn in den tuin van den heer Koning om; vergoworpen. VOORSCHOTEN. Voor bot comité voor Chr. W i n- terlezïngen alhier trad gisterenavond Ds. E. von Arkel van Utrecht op mot een lezing over: „Het De Ned. Herv. Kerk was goed bezet, daar Ds. van Arkel over hotzolfde onderwerp do vori ge week in Rijnsburg gesproken bad, verwijzen wij naar' het uitvoerig verslag daarvan in het nummer van jl. Zaterdag. NOORDWIJK AAN ZEE. De b ij bouw van.drie lokalen aan de Herv. School is gegund aan de laagste in schrijvers, de Gebr. v. d. Wiel alhier. Gisterenmorgon brak in de Schoolstraat alhier do as van een wagen. Geluk kig was de voerman or tijdig afgesprongen zoo dat een ongeluk voorkomen werd. Alleen de in houd verspreidde zich op do straat WOUBRUGGE Door den sterk en wind, werd Woensdagmorgen de eindpaald van het zware tolephoonnet in den polder vicrarnbacht -alhier neergeveld op den Heerenwog, welke daar den gcheolen dag versperring veroorzaakte, zoodat de rij- cn voertuigen moeilijk kouden passcoren. WASSENAAR. - De storm, welke Woensdag- nackt en het verder godc-elte van dezen dag woedde, heeft ook in deze gemeente zijn gewel dige kracht doen gevoelen. Ook nu zijn weer booinen ontworteld en heel wat dakpannen ver brijzeld Persoonlijke ongelukken kwamen tot he; tien gelukkig niet voor. Predikbeurten Nod. Herv. Kerk Dorp. Oudejaarsavond 7 uur Ds. do Veij Mest- dagli. Nieuwjaarsdag voorm. 10 en nam. 6) uur Ds. de Yeij Mestdagh. Geref. Kerk., Oudejaarsavond 7 uur Ds. v. d. Heijden. Nieuwjaarsdag voorm. 10 en nam. 5 uur Da. v. d. Heijden, BOSKOOP. De heer A. C. van Wilgen alhier, slaagde voor het praktijk es amen boekhouden, afgenomen door het NederlandscL Handelinsti- tuut. De prijs van de melL ie weder met een cent verlaagd en alzoo gebracht op 17 cent per Liter. BODEGRAVEN. f—. De heer J. M. Westerhont slaag; de voor het examen als Rijksklerk bij de be lastingen. ALPHEN. B. on W. hobben bekend gemaakt dat de geneeskundige armen-praktijk als volgt is gercgold: Dorp Aarlanderveen do heer P. Maats k Stuling; Lage Rijndijk van den Zicndeweg tot aan do Aarbrug, de heer P. de Graaf; van de Aarbrug tot Koudekerk met de Ridderbuurt en den Woubrugscheirweg en de overzijde van de Heymauswetering de heor W. van Wormesker- ken; van Zwammerdam tot aan de Hofbrag de her J. Munting; en van de Hofbrug tot aan Hazerswoude do heer A. J. Groen. HAZERSWOUDE. Op de Dinsdag gehouden hrei-* ling waren aangevoerd 2142 eieren, waarvoor werd besteed voor Kippeneieren f 15.50—16.10 per 100 stukshanen f 0.85 per stukkonijnen f2.70—2.90 per stuk. Predikbeurten Ned. Herv. Kork Oudejaarsavond half zeven en Nieuwjaar 10 uur en haAf zeven Ds. Luuring. Geref. Kork. Oudejaarsavond zeven uur en Nieuwjaar half tien en 2 uur (bevestiging ambts; drager) Ns. van der Vliet. Gisteren hebben wij vermeld dat bij een Wethouder in de kom ran het dorp een varken was gestolen. Bedoelde was een Vee houder. Burgerlijke stand bevallen: C. v. d. Eist geb. Groeneweg, d. B. Slap- pendel geb. de Kooter, d. M. Verkerk geb. de Witte, d. J. P. Kerkvliet geb. Ballering, d. Overleden: N. de Blanken, 70 j. echtg. van J. Kappo. ALPHEN AAN DEN RIJN. De heer P. Du imker die benoemd was als lid van den Gemeenteraad, heeft voor deze benoeming bedankt. Als diens opvolger zal worden aangewezen de heer N. C. A. van dor Linde. Een koopman uit Hazerswoude had het ongeluk, doordat zijn honden buiten den weg gingen, dat zijn kar en inhoud in de 6loot terecht kwam, op de hoogte van de van Mau- ritsstraat; do inhoud, botor, kaas, worst en eieren werd door het water ernstig beschadigd. De heer M. v. (L Neut alhier, ie geslaagd to 'a-Gravenhage voor het examen Eu- geLsehe Handelscorrespondentie. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Tij dons afwezigheid van den heer v. B. alhier, zijn Zondagavond j.l. vermoe delijk uit wraak, aan zijne woning twee spie gelruiten stuk gegooid. Voorzeker een laffo daad waarvan do dader niet het minste voordeal heeft en de schade door verzekering wordt ge dekt. i In den nacht van Zondag op Maandag j.l. zijn ten nadeelo van den veehouder V. in den Lagewaard, van zijne stoep, natte ondorldeedoren, een paar eetborden en een paar eetlepels en vorken ontvreemd. Men zij dus op rijn hoede dat men 'e avonds bijtijds alles zooveel mogelijk binnenhaalt. i Tweede Kerstavond vergader- de de ouderveroeniging onder leiding van haar voorzitter T. Boomsma. Na het openingswoord van den voorzitter trad deze als spreker op met het onderwerp: ,.Hoe redden wij de jeugd." Op duidelijke eu bevattelijke wijze werd dit onder werp door spr. uiteengezet-, gevolgd door een gezellige en leerzame bespreking. Jammer, dat de vergadering zoo slecht was bezocht en dat de ouders blijkbaar zoo weinig voor de geeste lijk© vorming van hun kind gevoelen. Nadat de secretaris G. Starreveld zijn ver; slag had uitgebracht werd deze leerzame verga- doing door I)s. Jïaspers met dankgebed geslo ten. De sterkte van den Landstor.-n voor deze gemeente bedroeg op 15 Dec. j.l. aan personen waarvan alleen ongewapende dienst kan worden gevorderd 32 en waarvan gowapende zoowel als ongewapende dienst kan worden ge vraagd 44 porsonen, totaal 76. De aangifto voor do Militie lichting 1923, zal plaats hebben in dc maand Januari aa. momenteel op 25 Januari voorm. van 9—12 uur. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Oudejaarsavond 6.30 uur en Zondag voorm. 9.30 uur en nam. 6.30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk Oudojaarsa-vomd 6.30 uur en Zondag voorm. 9.30 uur en nam. 6.30 uur Da. Haspers. SASSENHE1M. Woensdagavond ep r a k voor het Comité voor winterlezingcn Ds. Ekoring van Amsterdam over het onderwerp: „Hetvraagstuk Weerloosheid." Na de gebruikelijke opening door Ds. Booinga las spr. allereerst voor een gedeelte uit Jesaja 53, om hierna tot het houden zijner redo over to gaan. Spr. begon met zijn gehoor in. te leiden in de wereld vol vraagstukken, waarin wo leven en waarin wo als christenen onzen wog moeten be palen. Bij het vraagstuk der Weerlooshoid zou 6pr. hedenavond stilstaan Op keurige wijze werd uiteengezet dat trotscli allo groole woorden van onzen tijd als: ontwapening, Anti-militairisme on dienstweigering het geoorloofd en noodzakelijk Is een leger te hebben cn te onderhouden. Legeropvoering uit hot oogpunt van machtebc: zit wordt echter afgekeurd Vele ecliriftplaatsen door strijders voor weer loosheid uit hun verband gerukt en verkeerd verklaard, worden door spr. in het licht van Gods Woord bezien. Door den blik vooruit lo richten op den tijd dat er wel Weerloosheid zat wezen n.l. wanneer de Zondo opgehouden heelt te bestaan, en bot alios vredo zal wezen door de verlossing van den Zone Gods eindigde 6pr. zijn rede, dio voor het Comité al6 een welge slaagde kon worden beschouwd. STADSNIEUWS. De Minister van Onderwijs heeft be noemd aan de Rijksuniversiteit alhier tot assistent: I. in het ziekenhuis. a. afdeeling heelkunde: 10. voor het tijdvak van 1 Januari—31 Januari 1922: C. F. Koch; 2o. voor het tijdvak van 1 Februari—31 December 1922: W. C. Meiss; 3o. voor het jaar 1922, dr. W. F. Suer- mondt. •b. afdeeling geneeskunde: J. G. F. van Spengler, mej. W. Smidt; c. afdeeling verloskunde, tevens belast met het geven van een cursus in kraam vrouwen verpleging aan de verpleegsters: W. E. Furstner, W. E. Sprenger; d. afdeeling oogheelkunde: H. J. Flie- ringa; e. afdeeling neus-, keel- en oorheelkun de: H. Doornveld. 11. voor de verloskundige en gynaecolo gische kliniek cn polikliniek, tot hoofdas sistent: M. H. van Lawick van Pabst; tot assistente: mej. H. J. W. Kcyzer; III. vo:r do heelkunde, tot hoofdassis tent: C. J. van Houwelinge Graftdijk; tot assistent: D. E. Schouten; tot assistent, te vens belast met het geven van een cursus in verbandleer: O. Schreuder; IV. voor de geneeskunde, tot hoofdassis tent: L. A. M. van der Spek; tot assistent; Th. J. van Slockum; V. voor de Röntgenalogie (afd. genees kunde en heelkunde), tot hoofdassistent: D. J. Steenhuis; VI. voor de oogheelkunde, tot hoofdas sistent; E. Marx; tot assistent: Go Ing Hoen; VII. voor de bacteriologie en hygiëne, tot assistent: R. J. Prins; VIII. voor de neus-, keel- en oorheel kunde, tot hoofdassistent: dr. G. J. A. van Iterson; IX. voor de dermatologie, tot assistent: J. H. Broers; X. voor de psychiatrie, tot hoofdassis tent: J. M. Rombouts; tot assistent: A. Endtz, E. A. D„ E. Carp, W. J. J. de Sau- vago Nolting; XI. voor de kindergeneeskunde, tot hoofdassistent: J. van Lookeren Campagne, tot assistent: dr. J. Munk; XIÏ. voor de pathologische anatomie tot assistent: M. Nederhof, W. J. Bruins Slot, M. G. Neurdenburg; XIII. voor de vergelijkende pathologie, tot assistent: dr. H. J. van Nederveen, G. A. Rademaker; XIV. voor de physiologic, tot assistent: J. Bijtel, A. van der Bijl, S. Eoogerwerf; XV. voor de pharmacologic, tot hoofd assistent: R. Beutner; tot assistent: H. Va rek amp XVI. voor de natuurkunde, tot assistent: F. M. Penning, W. Tuyn, A. Th. van Urk, mej. H. van der Horst, J. D. A. Boks, P. Clausinga, G. T. Sizoo, W. van Gulik, G. P. Nijhoff, J. Bouman; XVII. voor de botanie, tot hoofdassisten te: mej. E. Zeydel; tol assistente: mej. C. J. Janse; XVIII. voor de scheikunde, tot assis tent: W. J. Bruning, D. R. Nijk, I. Seekles, I. Vos, mej. W. C. de Baat; XIX. voor de zoölogie, tot assistent: C. J. van der Klaauw, mej. K. Schijfsma, M. J. van Erp Taalman Kip; XX. voor de pharmacie, tot hoofdas sistente: mej. dr. A. J. Steenhauer; tot assistente: mej. M. van Woerden; XXI. voor do pharmacographie en gale- nisehe pharmacie, tot assistente: mej. R. P. C. Fransen; XXII. voor de sterrenkunde, tot assistent W. H. van den Bos. Voor het examen voor lmlpkeur- meoster,is te Amsterdam geslaagd de heer W. Veldhuizen, alhier. Door den. Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is aan H. M. de Koningin het ont- werp-besluit, houdende vaststelling van bet aan tal leden der Kamers van Koophandel ter be krachtiging toegezonden. Het aantal leden van dc Kamers van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden is bepaald op 26. TELEGRAMMEN. BRUSSEL. 8 Dec. Do ministerraad kwam hedenmorgen bijeen en onderzocht langdurig do kwestie der schadeloosstel ling in hot algemeen en verder m het bij zonder alles wat betrekking heeft op de uitoefening van do Belgische prioriteit met heb oog op do conferentie te Cannes. BRUSÖEL, 28 Dcc. Do Belgische re geering heeft de officieel© uitnoodiging ontvangen om deel te nemen aan do con ferentie, dio 6 Januari te Cannes zal aan vangen. Belgio zal worden vertegenwoor digd door Theunis en Jaspar. LI o vel George. „Central News" geeft het volgende be richt over den gezondheidstoestand van Lloyd George. Lloyd George was eerst van plan om een week te Grass in het Zuiden van Frankrijk te gaan doorbrengen, doch zijn dokter adviscordo hem, direct naar Cannes te gaan en minstens tot Maandag a.s. volkomen rust to nemen. Tot 15 Janu ari zal do Britrsche premier wol te Cannes blijven, waar de villa van majoor Stern geheel aan hem is afgestaan. De „Deutsche Wcrke." BERLIJN, 29 Doc. (V.D.). Volgens oon te legram uit Parijs hiclil de Raad vrui Gezanten zich Woensdag hezig met do kwestie der „Deut sche Werke". Naar verluidt houdt dc Entente niet vast aan den eiseh tot vernietiging, doch keurt het voor stel van generaal Noliet tot het ombouwen der fabrieken onder zekere voorwaarden goed. De strijd in Karclië. KOPENHAGEN, 23 Dec. (V.D.). Uit Reval wordt bericht, dat de anti-Bolsjewistische troe pen tegen Ch&barowsk zijn opgetrokken, dat 'VlGV ka. -avorhiLasl werd. Marktberichten. HAZERSWOUDE, 27 Dec. Veiling. Kippen eieren, aanvoer 2142, prijs 15.05 tot 16.— per 100 stuks. Hanen 0.85 per stuk. Ko nijnen 2.70—2.90 per stuk. STGMPWIJK, 28 Dec. Op de heden gehou den cieTenveiling werden aangevoerd 9S3 kip peneieren, die verkocht werden voor 14.20 f 17.per 100 stuks. KATWIJK, 28 Dec. Veiling. Gele kool oer, 100 14.20—17.60. Roode kool idem 10 :G— 19.80. Uien per 100 kg. 25.G0. VOORSCHOTEN, 28 Dec. Veiling V. P. V. Aangevoerd 1230 eieren, prii-s per 100 stuks 1515.80, 7 konijnen per stuk 12.40. Vrije veiling. Aangevoerd G30 eieren, prijs per 100 «tuks 15.50—16.80, 21 hane#\ per stuk 12.10, Savoye kool per 10L stuks 68. GOUDA, 29 Dec. Kaas. Aanvoer 35 partijen. Handel matig. Ie kw. 7073, 2de kw. 66- 09, Rijksmerk 74. Boter. Redelijke aanvoer. Handel vh»g< Grasboter 1.05—1.15, Weihoter 1—1.10. Vee. Vette varkens, groote aanvoer, han del vlug, 0.370.38 per Kg.; magere varkens groote aanvoer, handel vlug. 0 350.40; ma gere biggen, weinig aanvoer, handel flauw, 11.25 per week. Lammeren, groote aanvoer handel redelijk 1826; nuchtere kalveren, redelijke aanvoer, handel redelijk 1017. Eieren. Groote aanvoer. Handel flauw* Per 100 stuks 13—15. DELFT, 29 Dec. Veemarkt. Vette koeien. 1ste kwaliteit 425600, 2de kwaliteit 200425, Kalfkoeien lc kwaliteit 425625, 2de kwali teit 250425; Magere Varkens 15—65; Nuchtere Kalveren 1025; Biggen f 615; Paarden 100400. Rundvlcesch V-fr kilo 1.60, 1.30. 1.Aanvoer: 123 Runderen, 10 Paarden. 3 Vette Kalveren, 112 Magere Kal-, veren, 64 Schapen of Lamineren, 191 Varkens, 183 Biggen en 5 Geiten of Bokken. Boter, 2.10—2.25 per kilo. Aanvoer 5/8 3/16, wegende samen 130 kilo. 0FFICIEELE BEURSNOTEERING. 5% Nederland. W/o 5% Indië. 7% 4% Hope 4% Oost Jan.-Juli Oude Vaart Nieuwe i ■•va China Japan Kon. FJolI. Ltoyd Kon. Ned. Stoomboot Kou. Pafeotvaart Huil. Stoomboot Netl Scheept. Unie Rotterdam. Lloyd Stoojriv. MijNedorlaiïd Noordzee Oostzee A'dam Deli Beseritl ïk-; ïla'nvia. --»•'« Cultuur Maatschappij ■Vfed°jL> 2 abafc Vnffr-rfMW Dell - r u Companïa Cultuur gew. act. Nierop Java-Cultuur Insulin de olie Poerwoxedjo Bodjong. Tels Co. Stokvis H. V. A '•'•1 Gand. Bank .Vrr. OJR. Gew. Dordtsche. Geeotrs. Holl Petrol. PetroL O rinr Ppfcml Steana Romana - Deli Bat. Rubber f ■-Vfiipr? Rubber Kol. Rubber. Serbadjadi R'dam Tapanoeli Sumatra Rubber Oost Java Rubber Erts Wlss/vori K. A; T. ^'trrtbern Railway <"ar. Foundry g Hide Leather comm. nier. Pacific a Centr. Leather - - wiper Interc. Rubber Gulf *te-ican Nat. 2e pref Marine Comm. «dom South. Pacific Steels ^-at&er Smelting Cigar Topeka Kol. Bank 1 Oude Philips Geld prol. 48/s V.K. O.K W1S 78x/s 84i/g 1021/s 73/is 1S 16 -» 163 163 146 148 106 2SV2 28 91 89 95 95 50 110 109»/, 139 164 163 341/4 72 1 52.50 62 62 315 315 266 268 272 26 V4 379 378 73 73 13 .Va 133 114 112 7l/< 272V.' 270 **/4 76 /4 1201/, 4Si/, 333 329 91VS 90»/, 1331/, 133 3SS 382 139 135 416 411 3S'/j 33'/» 44 43 107Va 106 751/4 62 62 53 230 27 124»/- 173 12 12 1 Vir, D/. 21 163 67 142 143 36»/4 1058/* 78/3 52 »/g 7V„ 16»/a 16'/a 693/s 80 937? 93 85x/4 81 49>/< 74»/., 74 IOOI/4 111 113 2253/4 Wis Zicht, selnoteeringen (Amsterdam) Londen f 11.43 Beriijn Parijs Brussel Zwitserland Weenca Kopenhagen Christiania Stockholm New-York Marken (rood) 1.60 Kronen O.06 1.48 „21.821/2 20.67 >/a 53.35 0,11 ,54.63 43.95 ,08.10 2.721/2' Telegrafisch Weerbericht volgens vvanmeiningen verricht in den moiger van 20 Dec. 1921medegedeeld door bet Kou, Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 773.0 Toulouse. Laagste Barometerstand: 733.5 Vahlcrsund in Noorwegen. Verwachting tot den avond van 30 December Matige tot krachtige wind uit Westelyka richtingen, afwisselend bewolkt, weinig of geen «uren- AanvanVeRils aolfde temperatun»-

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 3