Kachels Fornuizen Dagblad voor Leiden en Omstreken- BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 DE BAZAR ABONNEMENTSPRIJS iS LEIDEN EN BllITKN LEIDEN ff AAR AGENTEN GEVESTIGD ZUS UIB KWARTAAL It» PER WEEK10.1# f BANCO FEB POST FEB KWARTAAL I UN 2de JAARGANG. - DONDERDAG 3 NOVEMBER 1921 - No. 486 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL IOJS VI DES ZATERDAGS f030 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TA RIS» KLEINE ADVERTENTIES vaa boo*st«u «-oorden 50 tent: Zaterdags 73 east. UJ ?eoriiebe4&iiag Y Een schip op het strand.... Wie zich aan een ander spbgelt, spiegelt ziöh* zacht. Het is daarom verstandige tactiek, om in 'gemeenten, waar een sterke strooming W staat, de gemeentelijke bemoeiingen uit te breiden, nauwkeurig te letten op andere ge meenten en met de daar opgedane ervarin gen rekening te houden. Daarvoor bestaat thans de gelegenheid. De Ainsterdamsohe Soc. Dem. Wethou der, de beer De -Miranda, meende dat het beslist noodzakelijk was, dat de gemeente als meelhandelaar optrad. Hij wist voor zijne plannen een meerder heid te vinden in don Raad, een deel van de bakkers verklaarde zioh tot medewerking bereid cn zoo kon dan de gemeentelijke meelhandel, die de Amsterdammers goed koop brood zou doen eten, een aanvang nemen. Maar de hooggestemde verwachtingen Worden deerlijk beschaamd. Toen half September de gemeente het meel leverde voor f 24.50, betaalde men op de open markt f 23.50. En toen 14 dagen later de gemeentelijke meelprijs was ge stegen tot f 24.75, daalde de markt •tot f 20.—, f 19.— en zelfs f 18.—. Het gevolg was, dat do bakkers, wier bestellingen bovendien niet vlot werden uit gevoerd, de gemeente met hot veel te dure meel lieten zitten. Nu bestaat de mogelijkheid, de bakkers, die zicih contractueel verbonden hebben het gemeentelijke meel af te nemen, daartoe te dwingen, maar de Gemeenteraad gevoelde dat dit toch eigenlijk niet gaat, waarom besloten weid, dat de gemeente een deel van de schade voor hare rekening zal nemen. Daarmee is deze kous echter nog niet af. In zijn ijver om het meelbedrijf tot een flinke zaak te maken, had de wethouder boven het door de balekers bestelde kwan tum, nog 5000 baaltjes besteld, die natuur lijk geheel voor rekening der gemeente ko men en waarvan de schade geraamd wordt op pl.m. f 4 5.0 0 0. In totaal zal de schade dio de gemeente door bare meel bom oei in gen lijdt, ongeveer f 100.000.— bedragen, zender dat de con sumenten daarvan bobben geprofiteerd. Deze geschiedenis leert ons, hoe gevaar lijk het is, als de gemeente koopman gaat 6pelen en zich gaat bewegen op een terrein dat het hare niet is. Laat dit. schip op het strand voor an dere gemeenten zijn als een baken in zee. V Een slechte dag. De vurige voorstanders van het. vrouwenkiesrecht, hebben al een heel slech ten dag gehad, gisteren. Vrouwen, zoo heette het steeds, zijn veel beter in staat de vrouwenbolangen te be- oordeelen en te bespreken dan de mannen. Het was zeker in verband daarmede, dat de overigens niet al te vooruitstrevende Vrijheidsbond, die inzake het Vrouwen vraagstuk zeer democratische bevliegingen heeft, aan Mevr. Westerman opdroeg een amendement te verdedigen om in de grond wet oen bepaling op te nemen, dat de wet de volledige, staatsrechtelijke, burgerrech telijke een economische gelijkstelling van man en vrouw' erkent. Dat dit amendement door den heer Feu- mer werd uiteengerafeld, zoodat O" geen stukje van heel bleef, was al ver van aan genaam voor Mevr. Westerman, die zich er over beklaagde, dat de heer Beumer op voor haar zoo pijnlijke wijze de voor dq vrouw noodlottige consequenties van het amendement had getrokken. Maar nog minder aangenaam meet het voor haar geweest zijn, toen haar eexe-ge- nooto Mevr. Groeneweg tegen haar ia' het krijt trad om te betoogen, dat haar vcorétel even ongemotiveerd als onnoodig was. Het was, zoo verklaarde Mevr. Groene weg eigenlijk gecopieerd uit het pcogram van de S.D.A.P., maar meer geschikt om in een optocht meegedragen te wor-lon, dan in een wetsartikel te worden vastgelegd. Toen het op stemmen aankwam, stonden di lelde radicale dames dan ook recht te genover elkaar. Hot voorstel werd verworpen met 71 te gen 13 stemmen. En onder de tegenstemmers wa^ cck Mevr. Groeneweg. BREESTRAAT 161. Desverkiezend gemakkelijke i- betalingswijze. 2217 STADSNIEUWS. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Hedenmorgen had de plechtige over dracht. In gebruik en beheer aan de Ge meente Leiden van het gebouw, dienende tot vergrooting het Stedelijk Museum „De Lakenhal" aan den Oude Singel alhier, plaats- Aanwezig waren o.a. burgemeester de •de heer die Gijselaar, de wethouders en ver schillende leden van den Raad. Verder do Commissie van De Lakenhal en vele aannemers en leveranciers. Nadat allen zich verzameld hadden in de magnifique groote zaal aan den Ouden Singel, waar de hoeren do Gijselaar en P-era op statige zetels, waarop 't Leidsche wapen, troonden, hield de heer J. H. Bosch, namens Mr. Pape, de volgende rede: „De heer Mr. C. P. D. Pape to 's-Gravenhage, heeft wegens zijn hoogan leeftijd hij heeft het voorrecht heden voor de tachtigste maal zijn geboortedag te gedenken en wegens zijn dientengevolge wankelenden gezondheidstoe stand mij opgedragen het gebouw, waarin wij ons thans bevinden, aan de Gemeente Leiden in gebruik on beheer over te dragein en de toik te zijn vaxn de gevoelens, welike zich heden van hem meester maken, welk een en ander hij, ware hij d'aarboe slechts eoniigszln6 in staat geweest, zelf zoo gaarne zoude hebben gedaan. Aan die opdracht uitvoering gevende, zij het mij vergund met een paar woorden de wor dingsgeschiedenis van dit gebouw te sohetsen. Roede in liun studietijd Mr. Pape en wij len zijn broeder Mr. C. W. J. J. Pape hebben beiden hunne wetenschappelijke opleiding aan de Leidsche Alma Mater genoten is bij beide Heer en het verlangen levendig geworden, om aan de stad1, waar zij mede van de gelukkig-te dagen huns levens hebben doorgebracht, een duurzaam blijk te geven van hunne sympathie. Dat verlangen is zóólang blijven sluimeren, totdat Mr. C. W. J. J. Pape in het jaar 1010 het besluilt heeft genomen om het hofje ge naamd „Barend van Naauien" alhier voot eigen rekening te doen verhouwen. Daarmede niet tevreden zochten beide broe ders voortdurend nog op andere wijze van hun ne warme gevoelens voor d'e stad Leiden te doen blijken. Een uitvloeisel van die gezindheid is ge weest het legaat van verschillende schilderijen, door dien overleden broeder besproken aan de Gemeente Leiden met bestemming om in bet museum „De Lakenhal" te worden geplaatst. Toen evenwel na diens overlijden en na aan neming van dat legaat door de gemeente Leiden, bleek, dat voor dlie schilderijen in dat museum geen voldoende plaatsingte vinden was. heeft des Erflaters broeder, mijn lastgever, meenende daarmede in den geest van don overledene te handelen, het besluit genomen, om aan üie schilderijen plaatsing te verschaffen door ver- grooting van dit museum, vóórdat ook aan hem do dood die gelegenheid zoude benemen om van zijne zijde een blijk van sympathie te geven. Ter uitvoering van dat besluit heeft Mr. Pape de gemeente Leiden in staat gesteld om den grond in eigendom te verkrijgen, waarop thans dit gebouw is opgetrokken. En daarna heeft Mr. Pape aan de Gemeente Leiden aangeboden, om op dien grond met toe stemming van het Bestuur dier Gemcenite voor eigen rekening en naar een door hem aan te wijzen architect opgemaakt en onder diens lei ding uit te voeren ontwerp een gebouw te doen verrijzen, waardig niet alleen om plaatsing aan do bedoelde schilderijen te verschaffen, doch óók om de herinnering aan zijn overleden broe der levendig te houden. Na bekomen toestemming van het Gemeente bestuur is in het jaar 1919 met dien houw aan gevangen onder leiding van den architect, den heer W. A. Lensveït, te 's-Gravenhage, naar een ontwerp, door hem opgemaakt. Die bouw is menigmaal onderbroken door verschillende oorzaken. Tengevolge van de tijds omstandigheden ondervond de aanvoer van de benooddgde materialen groote bezwaren en bo vendien waren moeilijkheden met de werklie den eene oorzaak van vertraging. En hot is dan ook aaD het doorzettingsvermogen der verschillende aannemers te danken, dat het gebouw binnen behoorlijken tijd is opgeleverd. En nu is dat gebouw voltooid en is het oogenblik aangebroken, om heit aan de Ge meente Leiden in gebruik en beheer over te dragen. Doch alvorens d'aartrw» nomen» mijn lastge ver over te gaan, wil ik mii kwijlen van den aangenamen pliohit, om namens Mr. Pape dank te betuigen aau allen, door wier medewerking dit gebouw is tot stand gekomen. In de eerste plaats dan een woord van dank aan bet Bestuur dezer gemeente, dat Mr. Pape beeft in staat gesteld, om aan den wenscb van zijn broeder en vanhem zeiven een tast baren vorm te geven, en dal met de meeste bereid willigheid de tot stand koming van dit gebouw heeft mogelijk gemaakt. In de tweede plaats een woord van diepge- voelden dank aan den ontwerper van het plan van dezen bouw, den architect Lensveilt, die de eigenaardige bezwaren, welke het bestaande gebouw aan het ontwerpen van het nieuwe in dem weg legde, met groot talent heeft over wonnen. Ik geloof niet te veel te zeggen, itndien ik de overtuiging uit, dat dit gebouw voor zioh zelf zal spreken en dat bet den heer Lens velt dus zal vergaan als Sir Christopher Wron, den bouwmeester van de Sint Pauls Galhedraal te Loniden, wiens grafschrift in die Kerk eindigt met de woorden: „Ldzer. indien gij zijn monu ment zoekt, zie in 'het rond." Vervolgens voegt een woord van erkentelijk heid aan den Directeur van dii» museum, den heer Mr. Dr. J. G Overvoorde, die de wel willendheid heeft gehad, den bouwmeester met zijne ervaring ter zijde te staan. Voorts betuig ik dank aan allen, die er daad werkelijk toe hebben bijgedragen om diit ge bouw te doen verrijzen, cn wel aan: den Direc teur der Gemeentewerken te Leiden; den Direc teur van het Bouw- en Woningtoezicht aldaar; de hoeren J. Homstra en H. G. A. Treep, als Directeuren van de „Eerste Nederlandsche Aanneming-Maatschappij, voorheon firma H. F. Bocrsma" te 's-Gravenhage, die onder de meest ongunstige omstandigheden den bouw met bekwamen spoed hebben doorgezet: den heer J. Schrader, die als opzichter van het be gin tot het einde zijn beste krachten heeft ge wijd aan de nauwkeurige uitvoering van het omtwerp; den heer G. J. W. Koolemans Beynen, die do benoodigde bouwsteenon heeft verschaft; den heer A. W. G. Minnigh, ails vertegenwoor diger van de machinefabriek „Maas en Mer- wede" te Dordrecht; de Rotterdamschc Steen houwerij Directeuren Ruimgaart en Simonis: den kunstsmid L. Ringlever te Rotterdam; de firma „De Vries en Stevens", DiYectour de Heer Eeltjes, te Leiden; den meubelmaker -T. C. L. Eisen, te 's-Gravenhage; clc firma „Wede. Galjaard en Zoon" te 's-Gravenhage; den glas- brander J. W. Gips, te 's-Gravenhage; den kunstschilder Jan Linse, tc 's-Gravenhage: den beeldhouwer /an der Aa, te 's-Gravenhage: den behanger Ewijk, alhier, cn de firma H. Copijn en Zoon", te Groenchan bij Utrecht, die het geheel in het groen heeft gezet. En niet in de laatste plaats zeg ik dank aan allen, uit den aard der zaak niet bij name te noemen, die door dom arbeid hunner handen het welslagen van dezen bouw hebben mogelijk gemaakt. Ten slotte voegt het mij een woord van er kentelijkheid uit te spreken jegens U allen. d;e dez.e gebeurtenis wel door Uwe tegenwoordig heid hebt willen opluisteren. Eu nu rest mij nog slechts, om dit gebouw namens Mr. Pape aan deze Gemeente in gebruik en beheer over te dragen, met den oprechten wonsoh van mijn lastgever, dat hel museum „de Lakenhal" in zijne nieuwe gedaante een voornaam centrum moge worden en blijven vau het kunstleven in dteze veste, en dal het ertoe moge bijdragen, om het aanzien van Leiden, indien dat nog mogelijk is, te ver'noogen. Dan zal Mr. Pape on, hiervan ben ik zeker, zoude ook zijn overleden broeder, indien hij nog leef de, zich gelukkig prijzen. Moge ik thans den heer Burgemeester dozer Gemeente, die ondanks zijn nog niet geheel hor- stélden gezondheidstoestand Mgr Pape wel de eer heeft willen bewijzen, Uier tegenwoordig te izijn, vragen, of hel Gemeentebestuur bereid is, dit géb-oiiiw voor de gemeente Leiden in gébruik en beheer te aanvaarden, door inbezitneming van deizo sleutels? De overhandiging der sleutels Vond nu plaats. Burgemeester de Gijselaar nam vervol gens hef, woord. Spr. wilde geen historisch oferzirht van dit gebouw geven, dorh namens het Ge meentebestuur enkele woorden-van harte- 1 ijken dank uiten. Vooreerst aan die hoeren Pape, die steeds belang stelden in De Lakenhal, onzer stad historisch rcliquie. Eveneens aan de Commissie der Laken hal. die het gebouw voor ons beheert en behoudt. Vooral dank aan den mil den gever, die door deze gift blijk geeft van een royali teit en liefde tot deze stad, die gewoonlijk slechts in Amerika en Engeland wordt ge vonden. De twee Papezalen mogen hunne namen aan allo Leidenaars in herinnering brengen en houdon. iSpr. stolde nu voor het volgende tele gram te verzenden: Zooeven heeft de plechtige overdracht van het Museum plaats gehad. De Commis sie van De Lakenhal en verdere aanwezi gen danken u voor uw vorstelijk geschenk en wenschen u hartelijk geluk met uw lachtigslen verjaardag. De Burgemeester van Leiden, DE GIJSELAAR. (Allo aanwezigen brafchlen door op to staan hulde aan Mr. Pape, wiens afwezig heid ten zieersto werd betreurd. iSpr., zijn rede vervolgende, bracht dank aan den heer Bosch, voor zijn welwillend heid jegens de Gemeente, en aan den ar chitect, den lieer v. Lensvelt, die zijn wil in dit gebouw had gelegd. |Spr. noodigde ten slotte allen uit hem Ie volgen naar de hall, waar een gedenk steen zou- worden onthuld. Daar werd door den Burgemeester, die nu den lieer Mr. van der Lip, die als waar nemend voorzitter van de Comm. eerst als spr. was aangekondigd, verving, nog maals dank gebracht aan den miLden gever. Spr. verzocht den- heer Bosch, den heer Pape, deze dankbetuiging namens de Ge meente wel te willen overbrengen. De heer Bosch verklaarde zich hiertoe aarnc bereid. Onder applaus der aanwezigen werd ver volgens de gedenksteen onthuld. In den steen zijn de volgende woorden gebeiteld: De Gemieenic Leiden, in dankbare her innering aan Mr. C. W, J. .T. Pape en Mr. E. P. D. Pape, de milde schenkers. 1918. Onder leiding van den archücjl werd nu door allen het gebouw bezichtigd. Wij hopen op het intérieur van het Mu seum in ons volgende nummer terug te komen. Ten slofte werd in ..Tn den Vergulden Turk" een eenvoudige luch aan de genoo- digden aangeboden. De diefstal bij de fa. Wisbrunn en Liffman. Omtrent bovengenoemden diefstal kunnen wc meidon 'dat hot voortgezet onderzoek door de Leidsohe recherche, niet zondedj vracht is gebleven. Gisterenavond wilde do recherche huis zoeking doen in eon perceel aan den Mid delweg, waarbij ihaacj oc-Mor de toegang werd geweigerd. De adjunct-inspecteur, v. d. Wal dio zich toen daarheen begaf, kwam nog juist bij tijds om op te merken, dat een vrouw, bela den mei pakken, door een achterdeur het huis verliet. Zij werd aangehouden. Bij onderzoek bleek, dat zij bozig was, gestolen goederen uit hot huis weg to bren gen. waarom zij dan ook inbewaring ge steld is, verdacht, van heling. Haar doch ter, vroeger winkeljuffrouw bij de firma W. en L. is eveneens gearresteerd. Een lal er in het huis ingesteld onder zoek, bracht nog oen aanzienlijke partij ge stolen goederen te voorschijn. De waarde dor thans in beslag -genomen—-- goederen, begroot inen in totaal op f 1000. Wij herinneren aan de Zendingssa- inenkomsf.cn die hedenavond in hel gebouw „Prediker" worden gehouden en waar do heer Biellce, zendeling 1o Suriname zal spre ken over zijn arbeid onder de Javaansche Immigranten. Do lezing zal met. lichtbeelden worden verduidelijkt. De kindersamenkomst vangt aan f" kwart voor zos, die van volwassenen te acht uur. Gisterenavond heefprofessor Bolland zijn Wöensdaga.vt nd-collcgo weder ge>hou-# den. Het klein auditorium was geheel met belangstellende hooide.s gevuld on do bij eenkomst had een bij/onderlijk ordt !i:k ver loop. Incidenten hadden nu niet plaats. Gisteren word hier in verschillende kerken dc dankstond voor hot gewas go- houden. In do Chr. Geref. Kerk en de Gercf. Go- meonto wordt nog do cud., gewoonte ge handhaafd - en wij kunnen niet zoggen dat 't. een slechte gewoonte, is om den geheo- len dag als een dankdag tc beschouwen. ïh de Chrislel. Geref. kerk trad 's mor gens op Ds. Bakker van 's-Gravenhage met als tekst Filippen-cn 4 11b—13, en 's avonds Ds. Jansen mot als tekst 1 Thes- salonicensen 5 18. Ds. den Hengst die in do Geref. Gem. voorging had 's morgens lol. tekst. Efezé 5 2D, 's middags 1 Kon. 17 816 en 's avonds Psalm 103 2. Do dienst in de Geref. Kerk werd geleid j door Ds. Bouman, die tot tekst had go kozen Jer. 13 16. FEUILLETON. STEPHANUS. Naar hot Engelsch van w M. KINGGLEY. 39) „U kunt mij vertrouw on!" riep Gestas uit met ruwen lac.hz. Al sprekende tond hij op en liet zijn breede hand met. luiden slag op den schouder van den ander neerdalen. „Ge hebt u niet vergist, mij voor deze zaak uit te kiezen; het zal Plotseling zwoeg hij en staarde aandachtig naar de schaduw van den muur. „Alle goden!" riep hij „het schijnt, dat wij niet alleen zijn." En eonige passen vooruit tredende, greep hij den ongelukkigon Seth bij den schouder en bracht hem in het volle zonlicht. „Wat deed je daar, duivelsgebroed? Daar zul je voor boeten." Doch Seth had niet tevergeefs eenige on dervinding opgedaan in zijn dertien levens jaren. Hij bemerkte dadelijk, dat de man hem niet harken do, dus wreef hij met een onnoozele uitdrukking op zijn gelaat zijn oogen uit en stamelde zooiels van vast ge slapen to hebben. Daarop si rekte hij riin hand uit naar den Jood, die hem wantrou wend aanstaarde uit ziin donkere oogen. en vroeg on klaaglijken loon ccn aalmoes. „Wil je een goudstuk hebben?" zeide Gestas in ht Grieksch. Seth zag hem onnozel aan. „Ik versta u niet-, eerwaardig hoer", zeide hij nederig. De metgezel van Gestas was blijkbaar gerustgesteld. „Hot geheim is nog al vei lig. nu de bedelaar ons niet verslaan heeft", zeide hij. „Het. beste zal zijn, dat ge hem meneemt en tot later vasthoudt; daarna kunt ge hom wel in vrijheid stellen." „Het kan zijn, dat hij het niet begrepen heeft.," antwoordde Gestas, den jongen met zijn met bloed beloopen oogen aansta rende; „toch is onnaar één soort van men- sohen, dat niets oververtelt, oir dat is een doode. Alle talen zijn dezelfde voor do tong die opgehouden heeft, zich te bewegen; iedere andore tong is gevaarlijk." De andere trok onverschillig de schou ders op. „Nu goed, doe met hem, wat je wilt; het loven is voor zoo'n bedelaar toch niet van groote waarde. Neem hem in ie der geval mee. Tot. het uur on de plaals van onze overeenkomst, gegroet!" en zich omwendende verwijderde bij zi'h met groo te stappen, zonder nog éénmaal om te zien. Ecu oogenblik slechts dacht Seth or aan om to ontvluchten; doch do breede gespier de gestalto van Gestas versperde hem ge- hooi den wog: om hem voorbij te gaan, zou onmogelijk zijn. Zijn oogen opslaande, zag hij hot bruine kopje on de heldere oogjes van een muisch, dio op deu muur een veili ge schuilplaats had gekozen; hot diertje sloeg vol nieuwsgierigheid alles gade, wat er voorviel. Plotseling met een verschrikt gepiep vloog het weg, om zich bij zijn makkers te voegen. De knaap zag met ver langenden blik hem in zijn vlucht na-, en ten tweede" male herinnerde hij zidh de woorden van Johannes: „Geen muschken zal op de aarde vallen zonder uwen Vader." Weer bad hij tot den onbokenden God, die zelfs voor do kleine vogeltjes zorg draagt; en oven als te voren gevoelde hij zich ge troost. Gestae' ovorwoog hot geval blijkbaar ernstig, want hij bleef zwijgend voor zijn gevangene staan met gekruiste armen, ter wijl hij zijn blik onafgewend op do kleine gestalte voor hom gevestigd hield. „Zou je graag willen, dat ik je liet gaan?" vroeg hij plotseling in het Grieksoh. „Als 't u blieft, goede heer," antwoordde Seth. die zijn rol geheel vergoten was. Ctdas lachte valseh. „Ik vind loeier van niet, jongen. Loop voor mij uit zoo. Denk er om, dat. ik een mes iu de hand heb." En de jongen plot - -Uag bij de schou ders vattende, duwde hij hem de straat, in. Als in een droom liep de knaap voor ziju kwelgeest uiu Van tijd tot tijd zag hij om, in de vage hoep, dat er hulp zou I opdagen; maar de weinige voorbijgangers vervolgden hun weg, zonder op te letten, wat er om hen voorviel; en een prik met liet mes in zijn rug waarschuwde hem. dat de onmiddellijke dood zou volgen, indien hij om hulp durfclo roepen. Eindelijk hadden zij de stad achter zich gelaten; 'hier bleef Gestas stilstaan, en nadat, hij rondom zich gezien had, dat niemand in de nabijheid was, bond hij de handen van den jongen op zijn rug vast. „Je bent zoo'n aartsleugenaar," bemerk te hij met oen grijns, „dat ik je nog een poosje in leven zal laten blijven." Seth antwoordde niet; evenmin slaakte hij een kreet, toen Gestae al «pelende het mes op een-haarbreedte in aanraking met zijn keel bracht. „Indien ik moet sterven," dacht hij, „wil ik tenminste als eon man sterven." Toen kwam bij hem de gedachte aan Anat op. zich met het spinnen bezighoudende, geze ten aan de voeten der zachte Maria; dc tranen sprongen hem in de oogen cn rolden hem langs zijn wangen. Ilij schudde ze dap per af. „Tranen geven oen onmanlijk voor komen." zeide hij tot zichzelf. „Kom. kom. mijn jongen," riep Gestas, „de zaak vereischt zoowel 6poed als ver nuft. Wij moeien onzen wog vervolgen." Hij gevoelde zich blijkbaar vroolijk ge stemd, en stak zijn mes weg, waarna hij zijn nieuw verkregen buit voor den da.g haalde. Hij schudde de beur-, zoodat al de goudstukken vroolijk rinkelden- en .-tapte verder, een lied zingende aan den lof van Bacchus en den wingerd gewijd. Na een poos bereikten zij een der nauwe kloven, wolke zioh t.neechen de heuvelen aan beid© zijden va nde vallei van Hinnom bo y-inden; on zoo kwamen zij in het kamp, dat. vernuftig was opgeslagen tusedhen t-oh groep van lage si ruiken aan den oever van een 6troom. Kon teintal mannon lag op het groent gras uitgestrekt., sommigen etende cn driu- kon*|e, terwijl do overigen in hun volle lengte in de schaduw lagen te elapen. De komst van Gestas en zijn gevangens weid met luid gdaeh begroet. „Ila, ha! om zo waardige hoofdman hoeft eon meoir vangst gedaan," riep or één, op Seth teek snellende. „Een moedig man is hij voo» waar. dat hij zich van zulk een kleJc men och je heeft kunnen meester maken. Hq» veel zakken goud heb je aan hom verdiend?* fWwH vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1