Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. 2de JAARGANG. - MAANDAG 17 OCTOBER 1921 - No. 471 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ABONNEMENTSPRIJS S IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAB AGENTEN GEVESTIGD ZUN PER KWASTAAL IIM PEE WERKI0.lt FRANCO PER POST PER KWARTAAL V Groen en Colljn, In een Open Brief door Mr. Groen van Prineterer op 6 Augustus 1857 aan de Kie- aersveroemiging „Nederland en Oranje" te Leiden gericht, herinnorde hij aan wat vroe ger door hem in de Kamer was opgemerkt, maar wat daar door velen niet werd ver staan. „Somtijds is onze richting sterk. Omdiat de uitkomsten onzer staatkun de, in kerk en sohool, onder alle rangen en standen bevattelijk zijn. Omdat ook met do geringsten dezelf de grondslag van zielevredo en dezelfde drijfveer van plichtsbetrachting ons ver bindt. Omdat hetgeen wij hier gewetenshalve belijden, weerklank vindt, niet in de drif ten der bevolking, niet eon voorbijgaan de opgewondenheid, maar in de zelfbe wustheid, in de conscientieinhet Christel ij k geweten van het Nederlandse he Vol k." Deze woorden hebben ook nu nog botee- kenjs. De antirevolutionaire partij is sterk, om dat yat zij belijdt weerklank vindt in de .conscientien van 'hen die nog vragen naar .Gods Woord en Wet. Maar dit geldt ook alleen, zoolang deze partij onveranderlijk vasthoudt aan hare beginselen. Laat zij die beginselen los, zooals in 1857 de „geloofsverwant en vriend" van Groen v* Pirinsterer ten opzichte van de Schoolwet dan mag dat voor een oogenblik schijn baar voordeel geven, maar dan betoekent dat toch, de ondergang van de anti-revolu tionaire partij. Maar daarom is het dan ook zulk een ver blijdend verschijnsel dat in do rede waar mode de heer Colijn de D eputaten-vergade ring opende, op het onveranderlijk vast houden, aan de beginselen zoo sterk den nadruk werd gelegd. En het feit, dat juist dit gedeelte van ideze magistrale rede bij de vergadering zoo warmen weerklank vond, geeft nog 'hoop voor de toekomst. V Roode tyrar.nie. Binnenkort zal te Genève do dorde Inter nationale Ar beads conferentie worden ge houden. De eerste had ingevolge het verdrag van Versailles te Washington piaato, de tweede werd te Genua gehouden en de derde zal nu straks te Geneve worden gecpend. Op de beide vorige bijeenkomsten waren als arbeidens-gedelegeerden door de Neder- landsche regoeering aangewezen, mannen uit den kring van het roode Vakverbond. Te Washington trad de heen- Oudegeest als vertegenwo ordigea' op en te Genua de heer Brautigam. Maar nu is voor deze derde conferentie door de regeering als vertegenwoordiger aango vezen een man uit de Christel, vakbe weging, n.l. de heer Serrarens, een der voor mannen van do Roomsche vakorganisaties. En nu is Leiden in last. De roode vakbonden hoewel zij in ons lamd slechts een minderheid uitmaken ei6chon voor zich het recht op als vertegen woordigers op te treden. Evenals de Soc. Demooraten steeds op treden met do pretentie dat zij spreken na mens „de" arbeiders, zoo meenon ook de mannen van de socialistische vakbeweging dat zij en zij alleen „do" georganiseerde ar dors vertegenwoordigen. En daarom hebben ze nu met de faun be kende bescheidenheid aan de regeoring den eisch gesteld, oen andoren vertegenwoordi ger aan te wijzen, terwijl zij, wanneer aan dezen eisch niet voldaan wordt, zullen be werken' dat do geheole conferentie in de war gestuurd wordt daar do arbeidersgedele- georden van alle landen de conferentie zul len verlaten. Ho'; 6preokt wel vanzelf dat de belangen van de arbeiders daardoor allerminst wor den* gediend, maar dat laat gelijk reeds herhaaldelijk is gebleken, de roode leiders koud. Wij vertrouwen dat onze regeoring ver standig genoeg zal zijn, om zioh niet onder socialistische curateole te zetten. Maar deze zaak heeft ook nog een andere zijde. De socialistische vakbonden gronden hun eisch op 't feiit dat 't roode vakverbond wat faetledcnaantal betreft, 6terker is dan een van do andere bonden. Daaruit volgt dat de propaganda die thans onder de arbeiders wordt gevoerd om hen voor de socialistische vakorganisatie te winnen, zelfs internationale beteekenie Het streven van de socialisten is, hot ge heole leven aan den arbeid nationaal en in ternationaal, en daardoor het politieke leven te beheerschen. Maar daarom is het ook zoo dringend noodig, dat onze Christelijke arbeiders wakker worden, dat zij zich Ohristellijk organiseoren en dat ook allen die onze Christelijke organisaties in hun zwaren strijd kunnen steunen, de helpende hand bieden. 't Zijn groote belangen die hier op het 6pel staan. STADSNIEUWS. Derde Leidsche Dierenweek. Aan do opstellen-wedstrijd voor Dieren bescherming, die in Juni j.l. werd uitge schreven (naar de plaat „Roodborsje), heb ben twee duizend kinderen deelgenomen. Tijdens de in November te houden dieron- weok, zullen de behaalde prijzen worden uitgereikt, datum en plaats worden te zij ner tijd bekend gemaakt. L. C. K. C. I LeidenV. E. O. I Voorburg. Mochten wij ©enige weken geledon mededeelen, dat de Leidsche Christelijke Korfbalclub haar twee eerste wedstrijden met succes gespeeld had, thans meldt anen ons, dat zij ook haar derden wedstrijd, waarvoor zij Zaterdag j. 1. in het strijdperk trad tegen V. E. O. I te Voorburg, gewonnen heeft. „Be bal wordt door V. E. O. I in bewoging ge bracht en na 5 minuten spelen weot Leiden het eerste doelpunt te maken. Door oen overtreding in de Leidscho verde diging wordt daarna aan Voorburg oen 6traf- worp toegekend, welk» echter voor haar geen re sultaat oplevert. De Voorburgers ziln dan in de meerderheid en al spoedig vliegt de gelijkmaker door de korf. Voor do pauze hebben de Leidenaars nog een keer succes, zoodat do rust ingaat met 21 voer Leiden. Na de thee ontwikkelt zich aan beide zijden een tamelijk forsch spel, wat ten gevolge heeft dat een Voorburgsehe dame in het middenvak een blessure oploopt, en hot spel ©enige minu ten vertraging ondervindt. Over 't algemeen zijn de Leidenaars dan sterker en brengen zij den stand op 31, waarna Voorburg den achterstand tot 32 weet te ver kleinen, wat weldra weer gevolgd wordt door Leidens vierde doelpunt. Daarna heeft een merkbare verslapping in de Voorburgsehe gelederen plaatsLeiden daaren tegen met haar beginopstelling in den aanval valt weer onstuimig aan en heeft nog een keer succes. Het einde komt dan met 5—2 voor Leiden, welke uitslag eenigszins geflatteerd is, daar 54 de verhouding beter zou hebben weergegeven. Mej. E. de Vlieger alhier, slaagde voor het examen voor apobhekere-iassisteuit. Voor het te Rotterdam gehouden hulpacte-examen slaagden de dames C. v.. Weizen, C. de Wreed©, E. Kloots, M. J. Gamier en J. de Cler, allen alhier. Bij buitengewoon gunstig weer had gisteravond oen bijna totale maansverduis tering plaats. De eerste aanraking van maanschijf en slagschaduw vond plaats 't avonds te 9 uur 34 min. in 't N.O. punt van den maanrand. De grootste verduistering werd bereikt te 11 uur 13 min., toen nog sleohts een zeer klein gedeelte van de maan buiten de schar duw bleef en alleen nog een smalle sikkel waarneembaar was. Te 12 uur 53 min. behoorde de verduiste ring weer tot het verleden. Door het prachtige weer was de verduis tering van begin tot eind duidelijk waar neembaar, en werd dit natuurverschijnsel door velen mot bofengstelling gadegesla gen. In de Stedelijke werkinrichting zijn opgenomen van 9 tot. 15 October 201 vol wassen personen en 24 kinderen. -Zondagmiddag had alhier ©en tragisch on geval plaata. De 5-jarige Hendrik Lut, was met enkele ka meraadjes op den Morechsingel aan 't spelen, met ©en stukje touw, waaraan ©en houtje was vastgemaakt, toen plotseling het stukje hout los schoot. H. L. boog zich over den walkant om het weer te grijpen, maar verloor zijn evenwicht en viel in het water. De andere kinderen, gingen, inplaats dat ze om hulp riepen, naar huis om het gebeurde mede deelen, zoodat ongeveer 20 minuten waren ver streken voor de politie verwittigd was. Dezo be gon aanstonds te dreggen en slaagde er in het kind op te halen, de levensgeesten waren echter al geweken. Dr. van Stockum 6telde alle pogingen in het werk, maar zonder resultaat. De 20-jarige J. S. uit 's-Gravenhage, die eeniige vrienden had bezocht en daar iets gebruikt had, reed gisterenmiddag met paard en tilbury langs de Haarlemmerstraat. Hij mishandelde het beest zlpo ergerlijk, dat het publiek hem te lijf wilde, had niet de politie hem spoedig achter slot gezet Het paard is bij den heer Dieben gestald. f— Gisteravond omstreeks 8 uur merkten eenige voorbijgangers, dat er rook opsteeg uit den brievenbus op het Plantsoen hoek Kraaier- straat. Een agent van politie, die onmiddellijk mot een minimax ter plaatste was, doofde den brand die nog in het eerste stadium verkeerd». Bij onderzoek bleek, dat alle brieven nog bestelbaar waren. Naar de daders wordt gezocht. -Een Duitsoher, L. had bij een uitdraagster in de van der Werffstraat alhier 6 stoelen, een spiegel, een tafel, een sprei en een gasfornuis van de hand gedaan. Hij had al deze voorwerpen echter op afbe taling gekocht bij de „Maatschappij Nederland" en de Lichtfabrieken. De politio heeft alios in beslag gonomen. Zaterdagavond werd er brand gec<xnsta- teerd in de werkplaats van den timqnerman F. H. v. d. Spek alhier. Door eenige voorbijgangers werd de deux ingetrapt en met emmers water de brand gebluscht. Hot verbrande, oenige kisten met verfkwas ten, behoorde toe aan den heer P., die 's avonds in het perceel was komen kijken en bij het aan stoken van een sigaar een brandenden lucifer had weggeworpen. Verzekering dekt de schade. WIJZIGING DER ARBEIDSWET. De Hooge Raad van Arbeid heeft zijn adviezen, vastgesteld omtrent het vooront werp tot herziening van de Arbeidswet 1919, voorontwerpen betreffende de toe passing van die wet op winkels en kantoTen en ten slotte betreffende het ter inzage geven van de bedrijfsrekening aan mijn werkers. Sommige leden hebben in over weging gegeven bij deze herziening tevente de 4 5-u rige werkweek in een 48-urige te wijzigen en aan continubedrijven, die des Zondags doorwerken, een gemiddelde 56-urige werkweek toe te staan. Een groote meerderheid in den Raad meende echter, dat deze wijzi gingen bij deze herziening ni-et aan de orde dienden te worden gesteld. De Raad heeft don Minister van Arbeid in overweging gegeven een enquête naar de werking van de Ar beidswet 1919 in de industrie in te stellen. Met de in het voorontwerp geopende mogelijkheid om op grond van collectief overleg van en kel© normen van de wet af te w ij k e n kon een groote meer derheid van den Raad zich vereeni- gien. Enkele leden hebben daartegen prin- cipieele bezwaren ontwikkeld. Andere leden hebben verschillend© voorwaarden aange geven, waaraan bedoelde collectieve rege lingen naar hun meening zouden dienen te voldoen. De Raad bleek voorts van gevoelen/, dat de Minister krachtens de geldend» wet be voegd is aan overwerkvergun- ningen voorwaarden betref fende de loonen te verbin den. Enkele leden hebben de wettigheid van dergelijke voorwaarden betwist. Wat de wenjschelijkheid betreft, meende de Raad, dat men ieder geval op zichzelf moet beoordeelen. Een meerderheid in den Raad kon zich wel met het in het onhwenp opge nomen verkoopverbod van alle brood vóór 10 uur des morgens vereonigen. Ver schillende leden hebben echter, in bet bijzonder tegen 'het verkoopverbod van oud brood bedenkingen aange voerd. Bij de behandeling van het ontwerp van een werktijdenbesluit voor winkels spraken verschillende leden den wensch uit, dat deze bepalingen niet in werking zouden treden, vóórdat een wet regelende do winkelsluiting zal zijn ingevoerd. De meer dorheid van den Raad achtte eer* dergelijk uitstel ech ter niet gemotiveerd. In het advies betreffende het ter inzage geven van de b e- 1 rijfsreljening aan de mijnwer kers spreekt de Raad uit, dat het vcr- 'angen van de mijnwerkers om kennis te krijgenl van de bedrijfsuitkomsten billijk is te achten. De meerderheid achtte het echter liet wel mogelijk een dergelijke ver- olichting uitsluitend op te leggen aan hot mijnbedrijf. De voorzitter heeft medegedeeld, dat om tdvies was ingekomen een voor-ont- wer p-L andbouwarbeidswet. Het werd om praeadvies gesteld in han- !en dec bijzondere commissie uit den iaad, waarin de voornaamste organisaties van werkgevers en arbeiders op het gebied van land- en tuinbouw vertegenwoordigd ujn. Om alle misverstand te voorkomen, merkte de voorzitter nog op,"dat men hier 'e doen had met een voorontwerp en chjs riet met een wetsontwerp, waarmee de Re- re ©ring zich reeds vereenigd had. Geen nieuwe partij? Naajr aanleiding van hot bericht van liet ,Vad." als zou er een nieuwo rechteche po- 'it.ieke pairtij in wording zijn, kan de „Nod." mededeelen, dat er wol een vergadering is -ohouden niet in Don Haag, maar in ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL t&*2l£ DES ZATKHDAG9 tÖM INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TAJUIS KLEINE ADYEB TENTHS ru haiptii 3D woorden 50 teat: Zaterdag» 73 eeH, 1. UJ roiffnitfeisfes Utredvt, door de in 't bericht genoemde personen, doch dat er van oprichting die» partij nog geen sprake is. Van oenigszKia omlijnde plannen tot vorming eener nieuwe politieke partij kan men dan ook nog niet spreken. Mr. baron Van der Fela. In de „Vrijz. Dem." wordt medegedeeld; dat de aid. Asser ven don Vrij?. Democrat tischen Bond aan het Eerste Kamerlid, mr. baron Van der Feltz, verzocht heeft zijn mandaat ter beschikking te willen stellen. Mr. Van der Feltz w«to sinds 1912 a/an» gesloten bij de afd. Assen V. D. B. en daar mede bij de V.-D. partij. In 1916 had ds heer v. d. Feltz, V.-D.-lid der Eerste Ka mer, zich aan een herkiezing te onderwee pen. Zijn zetel liep gevaar. Bij de toenma lige Statenverkiezingen stolden nu de V. D.- loidera te Assen aan verschillende liberale candidate® den eisch, dat zij, indien geko zen, Mr. v. <L Feltz zouden handhaven als lid der Eerste Kamer. Aldus geschiedde. In 1921 legde <le heer Van der Feltz eorot. hot lidmaatschap der V. D.-partij noer en trad vervolgens toe tot den Vrijheidsbond. Do heer baron Van der Fèltz antwoordde op dien eieoh, zijn mandaat neer te loggen, dat het reglement der afdealing Assen van den V. D. B. vermeldt, dat tot haar taak behoort het bevorderen van de verkiezing van leden der Prov. S'aten, doch niet, zich te bemoeien met de verkiezing van Eerste Kamerleden. Mitsdien beschouwde do heer Van der Feltz het protest der afdeling on bevoegd. De Hooge Raad van Arbeid. Bij Kon. Besl. zijn aangewezen onder scheidenlijk als eerste, tweede en derde plaatsvervangende voorzitter van den Hoo- gen Raad van Arbeid, de leden van dien Raad, Dr. W. H. Nolens, Mr. Dr. A. L. Scholten en Mr. P. A. Diepenhorst. Emmen's faillissement aangevraagd. De gemeente Emmen, waarvan d© fciau- cieele toestand reeds lang zoo bed AH ijk as, wordt thans mot faillissement bedreigd. Naar hot Persbureau V. D. bericht ^bben ilI. schuddoieohers thans bi) de t-bafifc het verzoek inaediend om de gemeen to failliet te verklaren. Nader verneemt het „Hbld." Een der .aannemers van school#*'^uwen in do gemeente Emmen hoeft tor 2 .p van vorderingen over 1920 een aanvrage in.ee- diend om deze gemeente in staat, van fail lissement te verklaren. Teneinde onjuiste gevolgtrekkingen te voorkomen, kan e-, en- wel worden gemeld, dat h.» fei' 1 'ot ongerustheid behoeft te leiden bij hen. die ©en vordering op dezo gemeente hebben. De zaak in quaestie betreft den bouw ©ener school, waarom'root ie -1 :en 1© 's-Gravenhage eerst, waren goed -.-keurd en toezegging tot subsidie w.ns go.nven, zoo dat tot aanbesteding c-n >iitv. -i Lng werd overgegaan, terwijl later d kwam, dat d© betrokken post vor.r he' «1- uvriaar 1920 was uitgeput en au et, tot. bouwen moest worden overgegaan. Door een momenteel tok" -. -t sijeld kan d» gemeente het betreft-.-«de -ng niet op tijd lut-keeren, doch rit- we;! uder van Financiën, acht overigens don toestand der geldmiddelen van do gemeente voor I© naaste toekomst van dien aard, dat zij geen aanleiding tot ongerustheid b .eft te geven. Melk naar Duitschland. Naar uit Duitsehe urbri Ier' ./er» wordt gemeld in verband met het vraag stuk van den wederinvoer van verache melk uit Nederland naar he* Roer. bied, rijn door vertegenwoordigers v?,n d«» groo te arbeidersorganisaties in da' gebit»! stap pen gedaan te Berlijn, ten einde wegens den te verwachten gTooten iri ©lira de levering dagelijks van een zekere hoeveel heid melk udt Nederland in de hand te wer ken. FEUILLETON. STEPHANUS. Naar hot Engelsoh van M. KING3LEY. 26) Hij opende den mond, alsof hij spreken wilde; daarop krabde hij nadenkend zijn hoofd en wendde orvolgens zijn blik weer /naar den witten dromedaris. „Ga de stad in," zeide hij eindelijk, „en vraag naaT den man; daar zal men' heb je wel vertellen. Ik zal voor het beest zorgen, terwijl je weg bent." „Kom Anat, laten wij ons haasten," riep de knaap verheugd. „Wij moeten Hem dadelijk vinden." Dua richtten beiden hun 6chreden naar Jerusalem, dat op kleinen afstand gelegen was en waarvan de muren en torens hel der wit afstaken tegen de groene heuvelen op den achtergrond. De man, wiens naam Gestas was, lachte lang en luid, terwijl hij do statige Mirah bij don toom vastgreep. „Inderdaad, de go den hebben mij lief,,, zeide hij, „dit beest zal oon ardig sommotje opbrengen", En hij sloeg met zijn stok den vilten dromedaris dwars over den kop om hem te toonen, dat hii ©op u'cwen, meester had gekregen. „Daar gaat oon eerwaardig man," zeide Sebh tot het blinde meisje, toen zij de poort binnentradenen hij snelde vooruit en vatte den man bij zijn opperkleed. „Kunt u mij ook zeggen, waar ik den man Jezus kan vinden, die blindheid ge nezen kan?" De oude man.' wendde zioh toornig om tot den knaap. „Bedelaar!" beet hij hem toe, „imaak dat je wegkomt! Hoe durf je mijn ooren bezoedelen met dien naam?" Seth staarde hem vol verbazing aan, ter wijl hij zich verwijderde, toornige woorden prevelende, zijn sneeuwwitte baard door den wind bewogen. „Bij dein heiligen Nijl!" riep hij uit. „Wat heb ik misdreven? Den goden zij dank, ze hebben zulke gewoonten in Mem phis niet. Komaan, ik zal het aan een an der vragen." Hij-vatte het blinde meisje weer bij de hand en zij wandelden samen verder. Het was nog vroeg op den dag, doch reeds was het levedig in de straten van menachen, die heen en weer liepen. Kooplieden, gemakke lijk bij hun stalletjes gezeten, riepen met luider stem de voorbijgangers 'aan om hun goederen te koopen, bedelaars vertelden mot klaaglijke stem hun leed en ontbloot ten hun afzichtelijke misvormdfaeid voor de afgewende blikken van de voorbijsnellende menigte; waterdragers deden de tinnen te kens rinkelen en prezen luid de verkoelende dranken aan, die zij in de leeren zakken op hun rug droegen. Eens moesten de beidq kinderen een schuilplaats zoeken in eon nis in den muur, terwijl een troep Romein- sohe soldaten voorbij marcheerde, met hun metalen schilden glinsterende in de zon. De angst sloeg Seth plotseling om het hart, hoewel hij nauwelijks kon zeggen waarom. Hij was bijna bang om de vraag to doen, welke op zijn lippen zweefde, aan al die drukte onverschillig uitziende men sehen. Daar ontdekten zijne oogen een blinden man, die zich, rondtastende met zijn staf, een weg baande, en een klaaglijk 6meeken om een aalmoes deed hooren. De moed ontzonk hem nu geheel. „Indien hier in deze plaats een toovenaar is, die blind heid 'genezen kan," dacht hij, „waarom zoekt deze man Hem dan niet?" Doch hij snelde den man achterna en raakte zijn arm aan. „Kunt ge mij ook zeggen," zeide hij bedeesd, „of hier ergens een Man woont, Jezus genaamd die blindheid 'genezen kan?" Do bedelaar bloef staan en wendde het hoofd om. „Er was zulk een man", zeide hij, „doch Hij is dood gekruisigd, drie maanden geleden. Ik heb Hom niet kunnen bereikea," voegde hij er op bittoren toon bij, „ik kwam te laat". Daarop vervolgde hij zijn weg, en de knaap hoorde de kla gende stem nog lang, totdat zo in de verte wegstierf. Hij bleef op dezelfde plaats 6taan, waar hij was, en staarde wezenloos den man achterna, terwijl de woorden „te laat" hem nog in de ooren klonken. „Vervloekt zij je onnoozelheid. Waarom versper je don weg?" En een striem op zrijn wang van de zweep van een muilezeldrijver bracht hem tot het besef, waar hij zich be vond. Op hetzelfde oogenblik hoorde hij Anat een kreet slaken; &nel opziende werd hij gewaar, hoe zij op den grond viel onder do hoeven van den zwaarbeladen ezel, die door den man werd voortgedreven. Met een angstkreet sprong de knaap op haar toe en 6leopte het meisje onder de muildieren en mannen vandaan; de drijver schreeuwde en vloekte en voorbijgangers bleven 6taan, om nieuwsgierig het tooneel gade te slaan. Niemand bood eenige hulp aan, on terwijl het angstzweet hem uitbrak, lichtte hij do tengere gestalte in zijn armen op. Dicht bij was een gewelf met een groote poort in den muur gemetseld; daar legde hij zijn last. neer en staarde wanhopig hot lieve gezichtje aan. „Anat! Anat!" riep 'hij over haar hoen •buigende. Doch er kwam geen as» woord. Do gezonde, frissohe kleur van de bruine wangen was plotjsoling vaalbleek gewor den; do oogloden waren* over do glansloze oogen gezonken, do smalle handjes waren ijskoud. „Anat! Anat!" riep hij, „word wakker!" en 'hij schudde haar bij den arm, nauwelijks wetende wat hij deed. „Mijn God! ze ia dood Juist werd met. het knarsend geluid van verroeste scharnieren de wijde poort achter hen opengeworpen, en een man met een tulband op het hoofd koek nieuwsgierig naar buiten. Met nieuwe hoop vervuld wendde de knaap zioh tot hem. „lieer zeide hij c.nietkend, „mijn /us er is crnrrig gewond, ik weet zelfs niet, of zij nog in le ven is. Wilt u mij een beker water geven, opdat ik beproeven kan, haar in het leven terug te roepen?" De man zag hem met. koelen 1.1 ik aan. „Dit is het. Godshuis," zeide hij; „het ie zeer onbetamelijk, da.t. do drempel vero&t» reinigd wordt met hetgeen lood is; het ia een gruwel in het oog van Jehovah. Ver wijder u; het uur van het gebed breekt aan." „Maar ik smeek u, bij do liefde van Isial Geef mij een beker oen kleinen beken water slechts!" (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1