Ttians is list tijd DE BAZAR Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS r IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN J WAA.R AGENTEN GEVESTIGD ZUN 1 PEE KWARTAAL IUW PEE WEEK10.11 FRANCO'PER POST PEE KWARTAAL lUO 2de JAARGANG. - DONDERDAG 6 OCTOBER 1921 - No. 462 BUREAU: HOOIGRACHT 35 LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PEE GEWONE HE GEL10.8311» DES ZATERDAGS 102S INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIÏ*^ KI.KINK ADVERTENTIES ni boogatena 60 woorden 60 nat: Zaterdag» 76 «al. j II. bij Toenitbetaüag *1 Om te onthouden. Wat ons wel vreemd voorkomt 6dhreven mi gisteren', in verband met de klaohten (over de boo ge uitgaven voor de bijzondere isobolen, dat is, dat vrijzinnigen en social is- [feen zoo hoog van den toren blazen. In het huis van den gehangene spreekt imen nu eenmaal niet van den strop. Ter illustratie laten wij hier volgen en kele historische feiten, die buitengewoon leerzaam zijn en die daarom ook bijzonder aandacht verdienen. Ze zijn ontleend aan ons F r. D g b 1., ,welk orgaan o.m. schreef: Tegenwoordig lis de linksohe pers zoo vrijzinnige als socialistische schier el- ken dag gevuld met gemeesmuil over de hooige onkosten die de nieuwe lager ouder wet meebrengt,.- Natuurlijk in verband met ide „vele" Christelijke .scholen',- die verrij zen of uitgebreid worden. Men: kan veilig aannemen, dat menige ïjlinfcsche" spijt heeft, nu achteraf, van de (gelijkstelling. 't Kost zooveel! En die Christelijker, zijni ook nooit te vreden! iMen vindt die „aanvallen" op de gemeen- (tekas ergerlijk. Nu zullen' we in geen geval verdedigen, wait fout is. We schermer zoo weinig met de „ge meenschap" dat we ook niet wenschen, dat Christelijke soholeu op kosten van de „.ge meenschap" luxueus worden ingericht. Ook vinden we de verregaande versplin tering in allerlei richting-scholen waar Igeen principieel© noodzaak aanwezig is riet goed te keuren. Doch we ontzeggen het recht aan den vrijzinnige, om ook zelfs den vinger op te heffen, teneinde ons te waarschuwen. En we roepen hem toe: zie op u zelf, en op uw verleden, en schaam u diep, zoo ge 't nog kunt! Als ooit de gemeentekas geplunderd is 'dan was 't wel door de vrijzinnigheid, ten behoeve van haar vrijzinnig, openbaar onderwijs. Schatten van geld zijn uitgegeven voor openbare scholen, die gansoh overbo'dig Waren! We verwijzen daartoe naar de „Geschie denis van het Christelijk lager onderwijs in Nederland" door J. Kuiper. Daaraan ontleenen we de volgende fei ten, de kennis waarvan onder ons Christen volk gemeen goed moet blijvem Te Doornspijk werd 17 Januari 1866 de Christelijke school geopend met 157 leer lingen. Op de openbare schooi bleven ne igen kinderen over. Te Wonswerd werd mede de openbare school bijna ontvolkt. Toch werden ook zulke gemeenten ver plicht tot de instandhouding van de daar althans overbodige openbare school! Te Wans werd op 17 November 1869 de openbare school geopend zonder leerlingen. Te Schraard werd het openbaar onder wijs bezocht door twee kinderen uit Witmarsum. Do ouders dier kinderen werden daarvoor beloond! Den 29en Januari 1881 on den 22en No vember 1884 werden beide soholen opgehe ven, na sedert hare stichting ruim f 40.000 te hebben gekost! Te Sehettens had men een gemeente school met vier leerlingen uit Bolsward en Witmarsum. Te Lollum had de Staatsschool iéén leerling uit Arum! Enz. enz. enz Het zonden-lijstje der vrijzinnigheid is groot, gansch zeer. Tonnen gouds mede opgebracht door het Christenvolk, dat daarbij, nog zijn eigen scholen bekostigde zijn verknoeid aan openbare echool-gebouwen, die ledig ©tonden! Wie zulk een verleden heeft, mist het ze delijk recht om aanmerking te maken over geldverspilling. Dit reöht verblijve aan ons zelf! STADSNIEUWS. De Bond van Ned. Cbr. Houtbewer kers, Meubelmakers, Behangers en aanver wante vakgenooten, hidld gisteravond in 'het gebouw „Prediker", Jajnvosscnsteeg ©en propaganda-avond. Te aoht uur opende de voorzitter de hoer L. J. v. d. Hors t de vergadering met het laten- zingen van ps. 84 vers 3, waarna hij voorging in gebed en psalm 40 voorlas. De voorzitter heette hierop allen welkom in het bijzonder den Bondsvoorzitter, den hoer A. v. d. Heyden, die een uiterst actueel onderwerp voor'de vergadering zou inleiden, ml. „Wat zegt ons 't heden, wat vraagt do toekomst?" De heer v. d. Heyden kreeg hierop het woord. Wat zegt ons het 'heden? Spr. ontmoette vandaag in den trein een werkgever, die van meening was, dat- de huidige malaise wel den doodsteek voor de vakvoreenigin- ;gon zou kunnen beduiden, wat z. i. een etrop voor de bezoldigde bestuurders zou zijn. Spreker vroeg den man slechts of hij dacht, 4a| de ojidergang dei- vakvereoni'giA- gen wel zoo'n voordeel voor zou zijn. Van de kapitalisten kan de middenstand niet bestaan en voor hem is dus de krach tige, ontwikkelende hulp der vakvereeni- gingen een levenskwestie. Door het Ned. Verbond van Werkgevers is aan de Gtaten-Generaal een adres ge richt, waarin het Verbond verklaart geen genoegen te nemen -met de verschillende maatregelen van den Minister inzake 25 pOt. loonsvoihooiginjg bilj overwerk, enz. De „Nieuwe RotterdainsCho Courant" heeft daaraan een groot artikel gewijd. De pers de „koningin deen aarde" heeft reecls veel kwaad onder onze memsdhen gesticht. In 1918, toen de boe-ze geest der revolutie zich roerde, was hetblad plotseling uiterst ge matigd, maar nu eischen de heoren brutaal weg, dat de toestand weer wordt geredu ceerd niet tot dien van 1914, neen tot dien van 1870. Woest dus nu niet halfslachtig. Ver sterkt uw organisatie of dioekt ze op. Het heeft op spr. een goeden indruk ge maakt dat de afdeeling Leiden -ook voor de vrouwen een vergadering belegd bad, want ook zij kunnen den man tot groeten steun zijn in den strijd tegen de reactie en de revolutie en daarom is het van (groot gewicht, dat ze ook -op de hooigte zijn van wat er in het sociale leven omgaat. Arbeiders en vrouwen moeten er zidh van bewust zijn, dat niet door het kapitaal en niet door den middenstand, maar onder Gods zegen door de arbeiders de om standigheden verbeterd kunnen worden. Spr. ging nu over tot het tweede deel van zijn rede: „Wat vraagt ons de toe komst?" We moeten op onze hoede zijn! De revo lutie zal voorloopig wel niet weer terug komen,, maar de reactie waart nog rond. God heeft in Zijn grooite goedheid Ne derland voor de revolutie behoed. Hij beeft den Chr. arbeider in doen zien. dat niet de broodkwestie de voornaamste is, dat het sociale vraagstuk niet hierin bestaat, zoo kort mogelijk te werken en zoc'n (hoog mogelijk loon te bedingen^ De Chr. vakbeweging heeft dat ingezien, en heeft het werk ter hand genomen, wat vroeger had moeten geschieden en zoo iis een beweging ontstaan, die den te- Gods Woord zegt: „Wie de hand aan den ploeg slaat en ziet naar hetgeen achter is. is niet bekwaam tot het koninkrijk Gods. Spr. vreest, dat onze arbeiders Ie veel terugzien op de koeren, dat mede door hun houding de revolutie werd verhinderd. De revolutie komt voorloopig niet meer. Maar de reactie, het reinste mammonisme weidt door stoffelijke oorzaken en gevol gen steeds gevoed. Zij is nog nies op haar hoogtepunt. De koopkracht van het publiek is zee-.* ge daald. De buitenlandsche concurrentie brengt hier geen goedkoop© levensmidde len', daar zorgen de gi«o©siei& wel voor, maar ze legt de industrie hier te lande stil. Vele landen hebben nog niet de l 5-urige werkweek ingevoerd, zelfs niet Engeland, met zijn krachtige vakbeweging, zelfs niet het „democratische" Amerika, zelfs niet de socialistische Scandinavische landen. De levensstandaard is hoog. Zoo wordt de invoer groot en de uitvoer geriug en wel mogen we onze regeering, die zulke gewel dige kwesties moet oplossen Gods hulpe toebidden. - Spr. zou daarom aan willen raden niet (all te stijf vast te houden aan den 8-uren dag en het 'hoog© loon. Spr. raadde nu de arbeiders aan, naar hun binnenkamer te gaan en dit te over- stond zij. Welke vakvereeniging ook te niet ga zoo besloot spr., zeker niet de Chr., want door en uit het ©enige levende beginsel ont- zij. De vergadering dankte den spreker voor zijn uitmuntende rede en de Voorzitter bracht als tolk der vergadering den heer v. d. Heijden zijn oprechten dank. De avond werd verder gezellig doorge bracht mét muziek en voordrachten met zang, door do hoer P. v. d. Horst en Z. Werk met Mei. Tefij, die als dank voor hare medewerking een bloemstuk ontving Aan het edndo der vergadering werd ©en tombola zonder nieten gehouden. Het was reeds half 'twaalf geworden; toen de heer Meeberg de vergadering met dankzegging sloot. Maandagavond houdt de afcL Leiden, van liet Nod. Werkliedenverbond „Patrimonium" een vergadering in het gebouw Hooglandsche Kerk- gracht. Door don heer R. Zuiclema, Hoofdred. van de Nieuwe Leidsche Crt,, zal dien avond worden go- sproken over de Vrouwenbeweging in onzen tijd. Verder komt nog aan do orde de vraag wat de taak dor gemeente is, ten opzichte van de werk loosheid. Gemeentezaken. De Raad dezer Gemeente zal a.s. Maan dag, 's nam. te 2 uur vergaderen ter be handeling van de volgende punten: dat U zich voorziet van tegen de laagste prijzen, op gemakkelijke betalingsvoorwaarden in het Magazijn BREESTRAAT 161. 1. Benoeming van een lid der Commissie van Beheer over die gestichten „Ende geest", „Vöorgeest" ien „Rhijngeest'. 2. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Wis- Naturkunde aan het Gymu nasium. 3. Iderrt als voren van eene tijdelijke leerares in de Natuurlijke Historie. 4. Benoeming van een lenJ Amanuensis bij het ondierwijs in de natuur- eni schei kunde aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens. 5. Idem als voren van een 2en Amanuen sis b'ij dat onderwijs. 6. Praeadvies op het verzoek van M. A. A. Steyns om eervol ontslag als tijdelijk ■leeraar in de gymnastiek aan het Gymna sium. 7. Voorstel tot toekenning van eeni grati ficatie aan den leeraar aan de Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijze ressen A. O. G. de Thouars, wegens toewe zen, buitengewone diensten. 8. Voorstel tot verhooging van de jaar lijksche toelage aan de Wijkvereenigingien en tot vaststelling van den desbetreffend en begrootingsstaat. 9. Voorstel tot beschikbaarst*! ing van gelden voor het inrichten van het bene dengedeelte van het p'irceel Gaienmarkt No. 6, tot remise voor de auto-spuit. 10. Verordening, houdende wijziging van de verordening yan 5 Juni 1879 (Gem. blad xNö. 3), betreffende de inrichting en het bestuur van het Gymnasium der gemeente Leiden. 11. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 3 September 1895 (Gem blad No 6), voor de Hoogere Burgerschool voor Jongens. 12. Verordening, houdende wijziging van 'de verordening van 7 Mei 1896 (Gem. blad no. 5), voor de Hoogere Burgerschool voor 13. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 27 December 1920 (Gem. blad no. 55>, voor de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen. 14. Praeadvies op oen tweetal verzoeken ed op de voorstellen van den heer F. Ei kerbout en van do heeren Heemskerk en van Stralen, inzake de steunverleeniing aan uitgetrokken werkloozen. 15. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden van dien Nod. R.-K. Bouwvak.- arbeidersbond „St. Joseph", in zake het verleenen van steun aan hen, die, 'tenge volge van den! slechten financieelen toe stand van dien bond, van uitkeering zijn verstoken. 16. Praeadvies op de verzoeken van do afd. Leiden van den Bonid van Nederland- sche Onderwijzers en van de Woning-, bouw-vereenliging „De Eendracht", in zake den aanleg van kinderspeeliterreiner». Uitgetrokken werkloozen. Gölijk bekenid, zijn bij den Gemeenteraad verschillende adressen en voorstellen in gekomen inzake den steun aan uitgetrok- kenf werkloozen. In een adres van den Leidschen Be- stuurdersbond, den Roomsch Katholieken Volksbond en het Plaatselijk Arbeids secretariaat werd aangedrongen op de instelling van ©ene orisiscommissie, samen gesteld op de wijze, als in het bij het adres behoorendo schema aangegeven,. Deze crisis-commissie zou dan moeten Vaststellen, in welke vakken of bedrijven een! crisis-toestand geacht wordt te be-* staan eni verder belast zijn met de behan deling van de verzoeken om steun en met de vaststelling der uitkeering,sbedragen, hetgeen echter zou moeten geschieden naar een vasten maatstaf, waarbij de steunregeling voor uitgetrokken sigaren makers tot grondslag zou wordenl genomen De gelden), voor het doen der uitkeeringem benoodigd, zouden door het Burgerlijk Armbestuur beschikbaar moeten worden gestéld, waarvoor op d'e begrootbig van dat bestuur een! bedrag behoorde te wor den uitgetrokken. Het Burgerlijk Armbe stuur zou zich ook met de administratie der gedane uitkeeringen moeten belasten en in geregeld overleg "moeten! staan met do crisis-commissie. De uitkeeringen aan ondersteunden; die lid' zijn van een werk- loozenkas, zouden! door middel van het bestuur der betrokken organisatie moeten worden verstrekt, welke bestuur elke week het uit te keeren bedrag zou moeten verrekenen met het Burgerlijk Armbe stuur. Ook In het adres, van den Leidschen Christelijken Besturenbond, wordt ver zocht steun te verleen eni door middel van eeni apeciale commissie, idooij tussc hen- komst van de vakveroenigingem. Een voorstel van den .heer F. Elkerbou't, heeft mede ten doel de uitkeeringen! aan uitgetrokken werkloozen) door tusschen- komst van eene speciale commissie te doen plaats hebben. Die commissie zal volgen» artikel 1 van zijn voorstel beslissen, wie voor ondersteuning in aanmerking komen», terwijl het Burgerlijk Armbestuur de gel den voteert. Het voorstel van de heeren Heemiskerk en van Stralen sluit zich aan bij het eerst genoemde adres. Naar aanleiding hiervan zeggen B. en W. in hun prae-advies: Met het Burgerlijk Armbestuur, wier ge* voelen wij te dezer zake inwonnen, komt het ons voor, dat van aanneming van een van beido voorstellen of inwilliging van een van beide verzoeken geen sprake kan zijn. „Niet alleen toch zou die aanneming of inwilliging feitelijk niets anders zijn, dan een terugkomen op een eerst onlangs door U genorpen besluit, doch ook al zou Uwe Vergadering daartegen, geen bezwaar heb ben!, ook dan nog is eene beslissing, als door adressanten en voorstellers ge- wenscht, eenvoudig niet mogelijk wegens strijd met dc wet. Volgens de regelingen, in de beide adres sen en d'e beide voorstellen aangegeven, is het Burgerlijk Armbestuur feitelijk niet meer dan de kassier der in te stellen speciale commissie en beslist deze laatste, of al dan niet ondersteuning zal plaats hebben!. Welnu, een dergelijke regeling is in fla- granten strijd met de wet van 27 April 1912, S. 165 tot regeling van het Armbe stuur, de Armenwet. In de artikelen 28 en volgende dier wet wordt de ondersteuning door het Burgerlijk Armbestuur geregeld er* in artikel 30 is uitdrukkelijk bepaald', dat het bestuur van de burgerlijke instel ling, d. i. het Burgerlijk Armbestuur, zon der beroep op het verzoek om ondersteu ning beslist. De beslissing in handen van eene andere instelling te leggen gelijk in de vooratellen en adressen wordt aange geven, is dus onwettig. Een daartoe strek kend besluit zou wegens aanranding van de in de Armenwet voorgeschreven positie van het Burgerlijk Armbestuur, aan de Kroon ter vernietiging moeren wordenl voorgedragen en ongetwijfeld door de Kroon vernietigd worden. De heer F. Eikerbout acht de door hem voorgestelde regeling mogelijk, indien slechts „in de verordening der Armenraad" eenige wijziging wordt aangebracht. Blijk baar bedoelt de voorsteller eene wijziging van het Regiemenit voor het Burgerlijk Armbestuur. Doch ook op die wijze kan hij zijn doel niet bereiken, aangezien ook eene 'dergelijke wijziging in strijd zou zijn meft de Wet en dus de vereischte goedkeu ring van Gedeputeerde Stater» niet zou ver- 'Zijn wij derhalve verplicht U te advi- seeren op de beide adressen afwijzerfd te beschikken en de beide voorstellen* niet aan te nemen, dit neemt niet weg, dat door ons College alsnog ernstig overwogen is, of niet zonder in strijd met die wet te han delen, eene regeling zou kunnen» worden getroffen, waardoor aan de geopperde be zwaren tegen eene verwijzing van de uit-^ getrokken werkloozen naar het Burger lijk Armbestuur grootendee'ls zou kunnen worden tegemoet gekomen. Wjij meenenl hierin geslaagd te zijn en vertrouwen', dat oo'k Uwe Vergadering met de door ons ontworpen regeling zal in- stesmimen. Onze regeling komt dan op het volgende neer: De georganiseerde uitgetrokken werk loozen melden zich om steun aan bij de respectieve werkloozen'kassen hunner or ganisaties, welke kassen de steunaanvra ge met hun advies doorzenden aan het Burgerlijk Armbestuur. Het Burgerlijk Armbestuur onderzoekt elke steunaanvrage zelfstandig, beslist daarover, gehoord het bestuur der werk- loozerikas, en stelt voor elk geval, waarin- de steunaanvrage wordt ingewilligd, het bedrag van de te verleenen uitkeering vast De door het Burgerlijk Armbestuur vast gestelde uitkeering wordt aan den be trokkene uitgekoerd door middel van de betrokken werkloozenlcas, tenzij deze hare .medewerking tot de uitkeering weigert, in welk geval het Burgerlijk Armbestuur bericht zendt, dat do uitkeering door den ondersteunde ten! kantore van het Burger lijk Armbestuur kan worden afgehaald. Wordt de steunaanvrage niet door het Burgerlijk Armbestuur ingewilligd, dan wordt hiervan zoowel aan de betrokken werkloozenkas, als aan dien steunaanvra- ger bericht gezonden. De ongeorganiseer de uitgetrokken werkloozen dienlen zich uit den aard der zaak rechtstreeks bij het Burgerlijk Armbestuur om steun te yer> voegen. Bij het invoeren van oen dergelijke re geling wondt o.l., met handhaving van Uw besluit van 29 Augustus j.l., oenerzijds ruimschoots tegemoet gekomen aan de be zworen, die tegbn eenle verwijzing van de uitgetrokken werkloozen! naar het Burger lijk Armbestuur zijn geopperd, terwijl an derzijds de positie van het Burgerlijk Arm best-uur niet in het gedrang komt eni niet in strijd met de wet wordt gehandeld, aan gezien de 'beslissing, of en zoo ja tot welk bedrag ondersteuning wordt verleend', 'be rust bij bet Burgerlijk Armbestuur en niet bij eene .speciale commissie, die de wet niet kent. Onder mededeeling, dat het Burgerlijk Anmtoestuur -ons heeft bericht tegen een, regeling in den geest van de zoo even ver- mdtde, geert bezwaar te hebben, geven wij Uwe Vergadering alsnu in overweging: a. afwijzend te beschikken) op de beido hierachter afgedrukte adressen, resp. van den Leidschen Bestuurdersbond, den Roomsch-Katholieken Volkslbond en het Plaatselijk Arbeidssecretariaat eni van der» Leidschen Christel ijken Besturenbond; b. niet aan te nemen de beide mede hier achter afgedrukte voorstellen resp. van Uw medelid F. Eikerbout, en van Uwe roe delen, de heeren Heemskerk en van Stra len; c. Uwe instemming te betuigen» met het treffen van die boven) aangegeven regeling in zake de steunverieening aan uitgetrok ken werkloozen. Brand spuitliuis. Nu binnenkort de automobiel-molor- brandsp'uit zal worden! afgeleverd, moet ook een' bergplaats in gereedheid worden gebracht. 'Het perceel Ganenmarkt, no. 6, wordt daarvoor uitermate geschikt geacht. Pe kosten van verbouwing, een berg plaats voor de later te leveren auto-red- dingsladder, de noodige werk-, wacht- en schaftlokalen inbegrepen, benevens een klein kantoor enj magazijn met inventaris, worden door den Directeur van Gemeente werken geraamd op 18000. Volstaat men voorloopig met het maken van een remise voor spuit- en ladderwa gen, dan dalen de koster» tot 10.000. De Commissie van Fabricage adviseert tot uitvoering van het geheele plan. B. en W.- zijn echter van meening dat de gemeen te zich met het oog op den toestand harer financiën althans voorloopig tot het strikt noodzakelijke behoort te beperken, waar om zij voorstellen een bedrag van 10.000 beschikbaar to stellen. Ki n (1 erspeeltarreinie n. Naar aanleiding van de verzoeken van de afd. Leid'en van den Bond, van Ned. Onderwijzers en van de Wfoningbouwver- eeniging „De Eendracht" inzake den aan leg van kinderspeelterreinen), zeggen B. en W. dat de inrichting van oeiy speelterrein in de onmiddellijke nabijheid van het Ivooi- park hun niet noo'd'zakelijk voorkomt, me de om de f'inancieele bezwaren. De aanl'egkosten zijn toch geraamd! op ƒ61604, terwijl dan nog afgezien van hetl jaarlijksch tekort ad 7647, benevens de kosten van spelleiding en)z., die opbrengst van het terrein wordt gemist- Om dezelfde reden meenen B. en W. dat' het med'e overwogen plan om het voorma lige Invalidenhuis tot speelterrein in te richten!, geert aanbeveling verdient. De jaarlijksche kosten toch zijn huurder- ving inbegrepen geschat op ongeveer ƒ3500. B. en W. zijn het wel geheel eene met de Commissie van Fabricage, als deze op merkt „dat het inrichten en) hebben van eert speelterrein voor kinderen in een stad als do onze een aangelegenheid is, in allen deele waard om door de gemeente ter hand te worden genomen", maar niettemin, zeg gen zij, hebben wij met een van de 'beide leden der commissie, die tot haar advies hebben medegewerkt, geen vrijmoedigheid kunnen vinden, om in dozen lijd, nu zui nigheid ten zeerste is geboden, U tot het! doen van eert dergelijke uitgave te advi- 'seeren. Hoezeer ook wij de totstandkoming van een kinderspeelplaats gewenscht ach ten!, meenen wij, dat ook in dit geval vast moet worden gehouden aan den regel, cfafi in deze voor de geldmiddelen der gemeen te zoo moeilijko onustandigtheden alleen dö allernoodzakelijkste uitgaven mogen wor denl gedaan en dat van de andere, minder urgente uitgaven, ook al valt di.t soms te betreuren, behoort te worden afgezien. Benoemingen. Op de aanbeveling voor de benoeming van een lid der Coimm. van beheer over do stichtingen zijn geplaatst do heeren A. J« Oostdiam en Th. C. F. Stijnman. Voor de benoeming van een tijdelijk leeraar in de Wis- en Natuurkunde wordt voorgedragen de heer G. E. Uhlenbeck al hier en tot tijdelijk leerares in de Natuur lijke Historie Mevr. G. S ti ass mi - Wijnh o f alhier. Tot le en 2e amanuensis aan de H. B. S, alhier worden resp. voorgedragen de hee- rert C. D. Winterdijk en ,J. v. d. Berg, al hier. Verder stellen B. cn W. voor: Do jaarlijksche toelage voor dc Wijk* vereenigingen te verhoogen tot 1500, J

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1