Dagblad voor Leiden en Omstreken. IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZUV KWARTAAL ISJM WEEK10-19 NCO PER POST PER KWARTAAL 12*9 2de JAARGANG. - DINSDAG 23 AUGUSTUS 1921 - No. 425 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 1052 IJl DES ZATERDAGS fOSO INGEZONDEN RECLAMES DDBBEL TAEIEB KLEINE ADVERTENTIES ra boogsteel - BO woorden 60 tent: Zetsrdnci 75 font. I kil voonicbetalins «V Een mooi getuigschrift. „Volkshuisvesting", het orgaan van Federatie van do te Leiden gevestigde ingbouwvereenigingen, kwam dezer in een artikel voor, dat waard is aan de etelheid te wonden oittruki. »t artikel bedoelt hulde te brengen Mr. van der Pot, de Leideohe webhou- roor Volkshuisvesting, maar het brengt door tevens, zij het. dan onbedoeld ne hulde aan het college van B. on W. de rechtsciho raadsmeordenheid, terwijl een vernietigend vonnis strijkt over het aden van do Soc. Democratische naads- .ie en in 't bijzonder over dat van don Dubbeldeman. Te zijn, aldus bedoeld orgaan, in onze jen niet gewend de autoriteiten een n op den hoed 'te steken, of in bet open- te prijzen, maken het er in den regel dan ook naar en behandelen de bestuurders dor rvereenigingen meer als onbezoldigde eente-ambtonaren dan ais medewerkers een en het zelfde doel. es te aangenamer doet het aan, als we >r de autoriteiten een enkele maal ind vinden, die hart. en gevoel -hooft voor BMiingvo onioning, de bouwvereeniginga- furders beschouwt als zijn medewerkers wien, evenals voor de bestuurders dor gingen, niets te veel is om den wo- uood tot. oplossing to brengen, jots was hem, bij de enorm* beslomme- fen van zi«ii wethmvdoraschaip. te voel. Volken Dinsdagmiddag jo ton 6tadhuize a, steeds kon vast worden gerekend op Irriendclijke en welwillende ontvangst, [as hot spreekuur op het stadhuis onge- mr. Van der Pot was bereid to confo op een ander uur en op een andoren D stelde dosnoods zijn particuliere wo- beschikbaar. aesten de iheeren in Den Haag worden "ipord. mr. Van der Pot was het niet eel, desnoods er persoonlijk op uit te nten en de hoeren in -hun hol op te gaan mn. )g eens, de arbeiders zijn zooveel wel- g-ndheid en medewerking niet gewond, en om moeten we het te moer betreuren. Ve zulke menschen moeten missen, e mogen dit vertrek van Htr.. Van der eigenlijk niet betreuren, omdat het voor de vervulling van een levensdoel botee- Maar to oh, als we bedenken, wat in «en ten opzichte van de Volkshuisvesting moet worden gedaan, hoeveel woning- er nog is, hoeveel krotben er nog worden opgeruimd en hoeveel iikanting daarvoor in den Raad zal te Irwiunen zijn, dan komt een gevoel van jus tel ling ongewensoht naar voren. Rtussohen, bij het aanstaand vertrek van Van der Pot konden we niet nalaten, onzen dank te betuigen voor de hulp medewerking, welke we gedurende de ste jaren van hem modhten ondervinden e vertrouwen, dat hij zeker met een ge- j van voldaanheid op zijn werk te Lei- zal terugzien. Als onze gemeente na l8ge jaren een 1000-tal veroemgingswo- rijk zal zijn, de badhuizen in wer- en een openbare kinderspeelplaats in mik zal genomen zijn, dan zal daaraan fend do naam van mi'. Van der Pot zijn afronden." a'£ ojieze hulde is niet onverdiend. r. Van der Pot heeft.op het gebied Ij de volkshuisvesting veel gedaan, gelijk gezegd, deze 'hulde geldt niet .on den heer Van der Pot. Jïmiers, een wethouder kan alleen arbei- Ien zijn kracht ontplooien indien hij de heeft van het college vam B. en W. :n de meerderheid van den Ra aid. zoo zou de laatste zin aldus gelezen worden. Als onze gemeente na eenige jaren een .[Veruital voreonigingenswoningen rijker ï4 zal zijn, enz. dam. zal daaraan 'blijvend de naam van de rechteche raadsmeerder- •heid en het reohtsühe ooilego van B. en W. zijn verbonden. Voor de Soc. Dem. raadsfractie evenwél bevat deze huldebetuiging een scherp, maar volkomen verdiend vonnis. In November van het vorige jaar, werd namens doze fractie door dem heer Dubbelde- man verklaard, dat B. en W. ten opzichte van de volkshuisvesting slechts zaakwaar nemers van hot kapitalisme waren. „Hier wordt niets gedaan! riep de heer D. uit. Alle goede voorstellen worden hier den nek omgedraaid. Zoo bont maakte deze spreker het ten slotte, dat de heer v. d. Pot, van wien in het bovenaangehaalde artikel volkomen te recht. gezegd wordt, dat hij eteodis de vrien delijkheid en welwillendheid in persoon was naar hij zelf vadelaarde, niet dan met te genzin op de gemaakte opmerkingen kon antwoorden. Het vertrek van den heer Van der Pot als wethouder doet ons leed. Maar dat zijn heengaan oorzaak was, dat hij en in hem 'het geheole college vam B. en W. zoo openlijk en zonder eenige terughou ding werd gehuldigd en het onwaardig op treden van do Soc. Dem. raadsfractie aldus aan do kaak werd gesteld, dat kam ons toöh niet anders dan verheugen. „Hier wordt niets gedaan; alle goede voorstellen worden hier den nek omgedraaid verklaarde de roode raadsfractie. Noen, zegt de met haar verwante Fede ratie, dat. is gelogen, dat is laster; er is veel gedaan, er is hard gewerkt, en wij hebben behoefte, dit openlijk uit te spreken. Ook hier blijkt weer, dat de leugen, zij moge dam nog zoo snel zijn, tenslotte toch door de waarheid, wordt achterhaald. V Achteruitgang. De opbrengst van de Rijksmiddelen ovor do maand Juli geeft, een duidelijk beeld van de economisohe inzinking, die thans overal waarneembaar is. De laatste jaren bracht iedere maand staat die gepubliceerd werd, nieuwe verras singen'. Do opbrengst bewoog zich voortdu rend in de stijgende lijn, en telkens weer werden do .geraamde inkomsten, vaak zelfs met zeer groote bedragen, overtroffen. Toen zich in het zakenleven reeds overal eon vrij sterko malaise begon te openbaron, hield de bélasti'gvloed nog altijd aan. Maair nu is dan de kentering gekomen. Terwijl de opbrengst vam de maand Juni, dank zij vooral het ruim vloeien van de inkomstenbelasting, mog bijnia twee miUicon bleef boven die vam dezelfde maand in 1920 gaf de maamd Juli ean daling van bijna vijf millioen. De meer-opbrengst van pl.m. tien mil lioen over het eerste halfjaar, is daardoor belangrijk geslonken cm in deskundige kringen is de meening algemeen, dat we hier nog 6lechts staan aam het begin van dem weg, en dat do belastingbronnen straks nog veel tra gei- zullen gaan vlooien. Nauwkeurige beschouwing van do cijfer^ maakt dit trouwens duidelijk. Over het oersle halfjaar gaven de inkom stenbelasting, de dividend- en tantième- en do vermogensbelasting on de drankaccijns gezamenlijk, vergeleken bij het vorige jaar, een meer opbrengst van 30 miliioen. En waar het totaal accres toch slechts 10 millioen bedroeg, blijkt hieruit, hoe sterk de belastingen, die meer direct met. het eco nomisohe leven verband houden, zijn ge daald. Straks, zal naar 'te vreezen staat de da ling algemeen worden. Als binnenkort opnieuw de kohieren van do inkomstenbelasting, enz. wordon opge maakt, dan zal wel blijken dat bet belas- baar inkomen niet onbelangrijk is vermin derd. Een ander resultaat is niet denkbaar. Zoo hollen we achteruit, met 0112e in komsten en dat terwijl de uitgaven in plaats van in te krimpen, steeds meer worden uit gezet. Voor de komende tijden zal daarom be perking vam do uitgaven voor op zich zelf zeer wenschelijke en hoogst nuttige zaken, het parool moeten zijn. Br is geen andere uitweg. Wie het anders zegt en allerlei koste lijke en kostbare maatregelen voorspiegelt, bedriegt one volk en vergroot de moeilijk- Voor alles is thams noodig. dat we traohten de dingen te zien, zooals ze in waarheid zijn en dat met de nuchtere wer kelijkheid rekening wordt géhouden. STADSNIEUWS. KERKELIJKE ZAKEN. Hot verslag vun den toestand der Gomoenle Leiden over het jaar 1920, waaromtrent wo gis-" toren eon en ander moodooklen bovat ook oen hoofdstuk .,Kerkolijke zaken." Na een opsomming van do kerkelijke gezind ten., waarvan de officie&le benamingen bij het gemeentebestuur niet bekend schijnen to zijn, le zen wo daarin om.: „Voor zooveel bekend bostonden in 1920: De Afdeeling Leiden en Omstreken van don Nedorlamdschen Protestantenbond. Het wijkgobouw „Geloof, Hoop en Liefde". Het Nederlandsch Zendolingagoaoolschap Afd. Leiden. r|a Voroer.tg'iag van Vrijzinnig Hervormden to Leiden,. Do Christelijke» Tehuizen voor Militairen. Do Zondagschool tot onderwijzing in hot lezen; van den Bijbel. De Zondagschool van den Nederlandschen ^Protestantenbond. De Christelijke Jongedoohtors-vereeniging „Spreuken 9 vors 10 a. Do Christelijk» Wijkvoroeniging „Pniël". De Christelijke Jongelingsvoroeniging Prod. XII: la. De Voreeifegfing tot Chris ?Iijke Wijkvorple- ging „Phébo" to Leiden. Hot Sominarium der Romonsfcranten." Voor „zoover bekend". Bij hot Gemeentobeetuur misschien of hij don betrokken ambtenaar, maar bij den doorsnee- burger zijn toch heel wat moor V9roenfigingon bekend, die zioh op kerkelijk .of godsdienstig terrein bewegen. Merkwaardig is ook dat van de vele hier be staande Zondagscholen slechts twee genoemd worden, tor wijl dn een volgend hoofdstuk: Her- Jialings- Zondags- Wbrii- en Bewaarscholen, geen enkoio Zondagschool genoemd wordt. Een j.einig! nto&r toezicht bij Ifrot ge* reedmakon van dit verslag 6chijnt ons niet on- Wil de GemeenSte werkelijk oen overzicht ge ven van wat er op dit gebied looft en gedaan wordt, laat zij hot dan goed doen. En als dat om welke redenen dan ook niet mogelijk is, dan zou het beter zijn dergelijke onvolledige gegevens, waaraan niemand iets heeflt, maar liever weg te laten. Er wordt dan tenminste iets bezuinigd l Draaillooze telegrafie. Ons wordt verzocht het volgende te melden: Teneinde onaangenaamheden te voor komen, worden gebruikers van ontvang- inrieh'tingen voor draadlooze telegrafie en telefonie er aan herinnerd, dat zij ver plicht zijn van de aanwezigheid daarvan kennis te geven aan den Directeur van het Rij'kslelegraafkantoor ter plaatse, c. q. aan dienl van een' nabij gelegen Rijks- telegraafkantoor, indien zich ter plaatse zulk ceri kantoor niet 'bevindt. Zij doen dit door middel van een formu lier, hetwolk aan alle Rijkstelegraaf kan toren kosteloos verkrijgbaar is. Bij de inlevering van het formulier wordt door den Directeur van het betrok ken Rijkstelegraafkantoor een ontvang bewijs uitgereikt. Dit ontvangbewijs moet ten allen tijde kunnen worden vertoond, bij gebreke, waarvan wordt geac'ht dat geen formu lier is ingeleverd. Met de handhaving van de gegeven voorschriften zijn belast do ambtenaren en beambten van Rijks- en Gemeente politie, de Directeuren van Rijkstelegraaf- kantoren, Hoofdingenieurs en Ingenieurs der Telegrafie, de Inspecteur bij den Dienst der Kust- en Seheepsradiotele- Jgrafie en de elecfcro-technische ambte naren der Telegrafie. Chr. Letterkundige Kring. Naar wij vernemen zal do oersbvolgent- de vergadering van bovengenoemclen Kring worden gehouden op Maandag, 19 September a.s. In het agendum voor die samenkomst is eenige wijziging gebracht. In plaats van den heer A. B. Mulder, die spreken zou over „Mathilde" van Jaquès Perk, zal de heer F, F. van Hoeken, Chr. onderwijzer te Oud o-Wetering in leiden „W i 11 e ra de Mérode" (,J) 0 Overgave" en „Gestalten e n Stemminge n"). De nieuwe spoorwegbrug. De -brug zegt do Leidsche O 0 n- r.a,n t, gelegd over heb spoor, om de reizigers naar de treinen en bet publiek naar den anderen kant van den spoorweg te vervoeren blijkt meer en meer een fiasco te worden. Voor de reizigers is zij niet heelemaal ondienstig. Zij toch zijn gedwongen om er gebruik van te maken, hoewel er talrijken zijn die van den overweg bij het S.S. Station gebruik maken. Anderen nemen ook den overgang, die alleen voor dienst personeel open is, waardoor zij natuurlijk procesverbaal pploopen. Hedenmorgen maakto zich hieraan wederom twee personen schuldig, die bovendien weigerden hun namen op te geven, zoodat politieliuip moe3t worden ia- geroepen. De brug komt alleen bot zijn recht voor reizigers van de richting Oegstgeest, die boven kaartjes kunnen nemen, of van de richting stad, die voorzien zijn van plaats bewijzen. Voor het gewoon verkeer is de brug ech ter een onnut ding. Zeer weinigen toch maken er gebruik van, daar. men liever 5 minuten wacht, dan 11a 3 k 4 minuten langs den niet-igemakkelijken wog de overzijde te bereiken. Zou hier niet veel geld nutteloos zijn Naar wij vernemen hooft Mr. P. E. Brifit ontslag genomen als voorzitter van do A.-R. Kicsveceaniging. Zooals bokend was Mr. Briët aan de beurt van aftreden en was hij door hot Bostuur op nieuw candiidaat gesteld. In verband met zijn drukke werkzaamheden en do velerlei arboid die in de a.e. campagne van den voorzitter der Kiesvoroea. zal worden gvraagd hoeft Mr. Briët genvoemd zich to moo- ten terugtrekken. Door P. d. J. alhier ia aangifte gedaan, dat gisteravond zijn rijwiel dat liij voor eonl café te Oogstfeest geplaatst had, bom oats vreemd is. In den nacht van Zaterdag op Zondag is van het perceel Hoogjewoerd 177 een ruit uit gesneden. Niets wondt vonnist. Door A. J. van B. alhier, is aangifte ge daan dat zijn handwagen, ter waarde van t' 100, vermoedelijk vorduisterd ia. Wij herinneren béktniglièbbaniden. nog even aan de vergadering, welke hedenavond in ons dagbladgebouw te 7 uur gehouden wendt, in verband met de regeling en voor bereiding van don a.s. partijdag voor Lei den en, Omstreken. Het kamp der C. J. V. „Uw Bewaar der" alihier, die met ihaar Jongens- en Jon- geliedenvoi. groepsgowijze drie weken in de duinen haar tenten heeft opgeslagen, is thans afgeloopen. Ondanks do moeilijkheden van voorberei ding en do hooge kosten voor hot aanschaf fen van renten, heeft zij 'het gewaagd dit jaar zelfstandig te kampeoren, wetendo wat het is voor etadsmeneehen enkele dagen in de vrije natuur door te brengen. Het kamp is goed geslaagd, niet- alleen door de goede geest, die er heersehte, maar ook door het gunstige wear. Vole jongens, wier vacantia nog niot afgeloopen was» vroegen dan ook langer to mogen blijven dan vooraf bepaald was. Voor de ouderen was er de vorige week een weekend kamp mot Dr. D. Plooy en Dr. J. Riomonö als sprekers. Door het Bestuur van don Raad van Arbeid alhier zijn regelingen getroffen om te komen tot een georganiseerd overleg in zake personeelaangelegorvhedon. Een commissie is daartoe samengesteld, bestaande uit de leden van het Bestuur van den Raad van Arbeid 011 afgevaardigden vam do algemeens ambtenaren organisaties. Als afgevaardigden om in deze oommis sie zitting te nemen werden benoemd: Door den Alg. Ned. Christel. Amb. Bond: G. Riotkork on J. Pieneraan, resp. klerk en adj. 00mm. aan voornoemden Raad; door de Centrale van Verocniigimgen van perso neel in 's Rijks Dienst (neutraal): J. Boa- zen, lid van het Hoofdbestuur, den Hang en J. M. Hoekstra, commies aan den Raad} door don Centrale Ned. Amb. Bond mo- dernl: J. Lub, lid van hot Hoofdbestuur, Amsterdam en H. Nieuwonburg, schrijver aan den Raad. Door do organisatie dor Roomsen-Katho lieke ambtenaren worden nog geen afge vaardigden benoemd. BINNENLAND. Minister en Kamerlid? De Te log ra af verneemt, dat de Mi nister van Financiën, jhr. mr. de Geer, voornemens zou zijn voor de loopende periode zijn Kamerzetel te blijven inne men. Bevestiging van dit bericht hebben - wij nog niet kunnen krijgen!, zooda.L wij het nog onder voorbehoud roedodeeleiï» Zooals men weet, staat de grondwet toe, dat een minister tevens Kamerlid is, maar van deze vrijheid i§ in onze parle mentaire geschiedenis slechts hoogst en kele malen gebruik gemaakt. Bezuiniging aan oorlog. Het is noodig zoo wordt m oen Ln. de Legerorders opgenomen beschikking van den minister van Oorlog gezegd dat be zuinigd wordt op de kosten van publication, welke hetzij rechtstreeks, hetzij zijde lings van de regeering uitgaan. In ver band daarmede wordt, gestreefd naar ver mindering vmi 'het aantal abonnementen op de Staatscourant c.a., het Staatsblad en de Handelingen der Staten-Generaal c. a., als mede van het aantal legerorders, dat gere geld versbrekt wordt., officieele rapporten, verslagen, statistieken e.a. Onder dagtookening van 1 September 1921 wordt vam iedere, onder het departement van Oorlog rosortoerende autoriteit, die voor gebruik to zijnen bureolo. rechtstreeks van hot. departement, van Oorlo-g, van de Lanidsdrukerij of vam een andere Rijksin stelling, dan wel deer bemiddeling van een postkantoor of van een boekhandelaar, ge- FEUILLETON. IGeorge Whitefield. IN' tij was zélfs geen Wesley, die voor iriil- eene nieuwe kerkgemeenschap vihtte, overeenkomstig 'hunne bdhoeften. vindt Lut-herschen en Wesleyanen; it Whitefield heeft goen volk, dat zioh t hem roemde. Igtlaar juist daarin lag zijn ongemeene t'otheid en een der oorzaken van de die van hem uitging. alll»ijn 'gansche leven had oen éénig doel, hij zich met. al de hom geschon- gaven en talenten onverdeeld wijdde, jjjflit wasChristus to verkond i- rain; Christus den gekruisigde voor onze den, in de volheid en ongenoegzaamheid ■1 er genade voor verloren zondaren, [uiderdaad was hij daarin eon getrouw Jc&ger van den grootste der apostelen j Paulus. Hij vroeg niet naar goed of kwaad gerucht; hij hield aan fig en ontijdig; 'hij trotseerde ellken te- Lsfcand; hij verachtte alle 'gevaren; 'hij p(reundc zich geenszins over bestaande l&derde gewoonten en overleveringen; ^gaf niet om het oordeel van monschen. 5ij predikte het. Woord des kruisos over- rwwaar uien het sloo'hU vilde hooien, on zag in al zijne medemensdien allereeret. me dezondaren, voor wie het. evenzeer bestemd en geschikt was als voor hem zeiven. Bovendien predikte hij het Evangelie met zulk eene kracht, stelde hij de macht der zonde en die der genade zijnen toehoorders zoo klaar voor oogen, dat zij, dio het Woord met zachtmoedigheid ontvingen, niet tijde lijk opgewekt, maar grondig bekeerd wer den. Hoe verschillend hij overigens werd be oordeeld, daarin waren zijne godvruchtige tijdgenooten het eens; en John Wesley, ip theologisch! gebied zijn tegenstander, hij was een Arminiaan, Whitefield eon Calvi nist bleef zijn trouwe vriend en hield zijn grafrede, waar hij o.a. dit van hem go- tuigde: „Waar hebber wij ooit gelezen of gehoord van iemand, die zoovele duizen den, zoovele 'tienduizenden van zondaren tot bekeer in g bracht? Die zoovelen deed overgaan van de duisternis tot het licht, van de macht des satans tot God?" Men dehke daarbij aan «Jen ellen'digen toestand, waarin gansoh Engeland verkeer de bij den aanvang zijns optredens; aan de vijanden, waarvan hij was omringd, zoowel door de goddeiloozo wereld, als door de flauwhartigheid der Christenen, die met vele predikanten aan 'het hoofd, met angst en schrik zagen wat or gebeulde, en het echroomelijka ovcuxliiiviag noemden. Al wat hoog en geleerd was, diende de valschelijk genaamdle wetenschap en was verzonken in ongeloof en lichtzinnigheid. Tegenover al dezen tegenstandora had hij sleoht één wapen, het scherpe, tweesnijden de Woord van God, dat opnieuw bleek, die allen te kunnen overwinnen. Hij brak daarbij met. alle gewoonten; ■hij keerde zioh af van hen, die uit moede loosheid de 'handen hadden in den sohoot gelegd on zuchtend over het algemeen be derf, hun medezondaren overlieten aan hun lot. Hij was de eerste, die al deze hin derpalen overwon,- en een nieuw arbeids veld schiep, dat er inwendige zending, bui ten de muren der kerk, een arbeidsveld, dat. nu algemeen erkend wordt, onmisbaar te zijn, om de zielen te redden van het. verderf. Maar hij was ook een merkwaardig man, ia menig opzicht onnavolgbaar. Hoe zou hij andere 34 jaren lang, met onverminder- den loop, duizenden hebban kunnen aan trekken en boeien? Zijne prediking vervulde zijne toehoor ders met geestdrift en bewondering; en dat niet alleen hot- volk van stad en dorp, de mijnwerkers en boeren, maar evenzeer de meest beschaafden en geleerden zijner tijd genooten, ja, zelfs de' beruchte apostelen (dofs longéloofe iu) dio ^agen verklaarden, dat hem to hooren een merkwaardigheid was, waardig er oen hal ven dag voor te rei zen! Het geheim dezer magnet.iedhe kracht lag wel voor een gedeelte daarin, dat hij met zijn toehoorders behandelde maar nimmer afgetrokken godgeleerde kwestiën hun altoos en altoos opnieuw de groote, wonderbare, door God gooponbaarde ver borgenheid verkondigde hoe oon godde- loo7,e gerechtvaardigd wordt, door hot ge loof in Christus; dat. 'hij dit deed met de grootst mogelijke helderheid en eenvoudig heid; mot woorden en voorbeelden, aan het dagelijksefoci leven ontleend om verstaan baar voor iedereen: dait hij niet over zon daren en over een Heiland redeneerde, maar tot zondaren over hun Heiland sprakzoodat zij het niet konden betwijfelon, of de boodschap, die hij hun bracht, ging niet een ander, maar hou persoonlijk aan; terwijl zij slechts de keus hadden, 'haar aan te hemen of te verworpen. Hoe hij, zooals een Arabisch spreekwoord zegt, do 0oren zijner toehoorders in oogen wist te veranderen, 'blijkt uit de navolgende gebeurtenis. Lord Chesterfield, een der bekende ongo- loovigen dier dagen', was Whitefield uit nieuwsgierigheid gaan hooren. Hij schelste met warme kleuren de ellende van don oiibekeerdan zondaar, dien hij bij oen blinden bedelaar vergeleek. In den duis- t.awiL nacht., langs oen jEpYa^bskcai, W0A* ■afgronden aan beide zijden, ging hij voojn. waarts, zonder andere hulp. dan die van zijn staf. Het gehoor volgde met gespannen aandacht do beschrijving hoe de arme grijs- aaixl voortstrompeldehoe hij telkens dreigde neer te storten; hoe hij eindelijk struikelde, en toon lord Chesterfield eensklaps opsprong, met do hand opgehe ven, om hem ia zijn val te stuiten, uitroe pende: ,,'hij is verloren, hij is verloren!" Maar de grootste kracht van zijn predi king la.g toch niet- iu zijn welsprekendheid, maar veeleer in do'liefde van Christusdie in 'hem woonde en hem drong, en dio hem al toos met don hoogste ernst deed spreJ>u Hij predikt als eon leeuw! riep eens een, zijner hoorders uit, en al zijne woorden wa ren vol gloed en leven. Het was volkomen onmogelijk om niot te luisteren, veelmin om in te sluimeren. Men werd niet alleen geboeid, maar mee gesleept, opgenomen en heen gedragen in het hemelsého licht dor heerlijke waarheden van hot Evangelie. - r (Wordt Vervolgd.)! 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1