Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS 1 f" in leiden en duiten leiden waar agenten gevestigd zijn fer kwartaal PER WEEK10-1# Franco per post per kwartaal hm 2de JAARGANG. - DINSDAG 26 JULI 1921 - No. 402 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS pee gewone regel i 023 tli des z a tee d ags lojd ingezonden reclames dubbel taries kleine advertenties >u boofstem j 00 wooniin 50 eeat: ZftteriUcs 75 M.V ix. bij Tooreitbeteiiog -X J cV Ideaal of illusie. I In de kringen onzer Christelijke Vakbe weging houdt men het. ideaal voor oogon het aantal leden bij het Christelijk Natio naal Vakverbond aangesloten, in elk geval op te voeren tot 1.000.000. Dat. zal niet gaan, denkt menigeen. p Dat is niet meer een ideaal, maar een ^llusie. die eveals alle illusios nooit zal wor den verwezenlijkt. Is deze redeneering niet ietwat opper vlakkig? Zeker wij hebben ook hierbij rekening te ''houden met. do vaak 'Ontnuchterende reali teit van het. leven, maar voor het pessimis tic dat hier aan het woord is, kunnen wij toch geen grond vinden. Een eenvoudige berekening kan dit dui- idelijk maken. In het nummer van gisteren hebben wij an getoond hoo een vergelijking van het (sociale met het politieke leven ons leert, al het percentage van do Christelijk geor ganiseerde werklieden in elk geval van 35 :ot. 50 behoort te stijgen. Ook een andere vergelijking, die schoone "{perspectieven opent, is mogelijk. In de Tweede Kame* gekozen volgens het kiesrecht, een tamelijk bc- trouwbaro maatstaf dus behooren van 1de rcchtseho partijen 20 leden tot de Anti revolutionairen en Chr. Historiseren en 30 jtot de R.-Kat hol i eken. Een verhouding als van twee tot drie. De Christelijke Vakbeweging geeft echter jeen geheel ander beeld. Het aantal bij den R.-Katholieken Vak- Ïfoond aangesloten leden bedroeg op 1 April "it. -155.642, en er is geen enkele reden om faan te nemen dat de Roomsehe Vakbewe ging op dit gebied boven haar kracht leeft. Bij eenzelfde verhouding als bij de po- ilieke partijen, zou dus het aantal leden bij fliefc Christelijk Nationaal Vakverbond aan- Igeslolenen in elk geval moeten bedragon In werkelijkheid bedroeg het aantal aan echter '„elechts" 75.618. t Het door onze Christelijke Vakorganisa ties nagestreefde doel behoort dus vol strekt niet tot. het rijk der illusies. Of het moet een illusie zijn als waarvan jVan Deyssel gewaagde: een illusie die rea kan worden. Maar dan ook moet. worden. Het. is een door en door ongezonde toe- - vooal in deze dagen nu de tegen- 'slellingen zich meer en meeg toespitsen, en we met ons economisch leven een nieuwen Wijd tegemoet gaan, waarin allerlei nieuwo (geluiden ons oor treffen, dat zich duizende en nog eens duizende werklieden van die organisatie verre houden, of als wil- ooze werktuigen zijn in do handen van lei ders die vierkant staan tegenover de Chris telijke beginselen. Hoog daarom het ideaal: alle Christe- üiike werkers, georganiseerd in positief Christelijke organisaties! Ledenverloop. In het verslag van het Christelijk Nalio- Inaal Vakverbond wordt ernstig geklaagd over het ledenverloop, dat in sommi- ge organisaties onrustbarende verhoudingen heeft aangenomen. De Fabrieks- en Transportarbcidersbond had bijv. in 1920 een winst te boeken, van 3673 leden maar daar tegenover staat een verlies van 3224. Bij de Kantoor- en Han- i delsbedienden waren deze cijfers 1064 en I 1409. Hier woog dus de winst zelfs niet op tegen het verlies. Do Mctaalbewerkersbond mocht 3081 nieuwe leden inschrijven. Een mooie voor- uil gang dus. Maar daar tegenover stond een verlies- van 2825 leden. Men gevoelt hier is iets niet in orde. De verklaring is spoedig gevonden. De organisanie-ideo is nog volstrekt niet overal doorgedrongen. Er zijn er nog be trekkelijk velen die zich alleen organisee- ren omdat het nu eenmaal niet anders kan, in verband met werklooshoiduitkeering, of wat dan ook, maar die de eerste gelegen heid de beste aangrijpen om hun „vrijheid te hernemen", en weer uit wandelen te gaan. Die zich organiseeren om een of ander voordeel te behalen maar niet omdat zij het maatschappelijk leven beschouwen in het licht van hoogere beginselen en omdat zij verstaan dat ook in hot sociale leven de strijd van het recht Gods moet worden ge voerd. Het is. duidelijk dat uitwendige middelen hior niet kunnen baton. Een wijzen op de voordeelen van het organisatieleven kan wel t ij d o 1 ij k vorbtering brengen, maar duurzame verbetering zal alleen ver kregen worden indien het beginsel naar vo ren wordt gebracht, en verstaan wordt dat we ook op dit. gebied een dure roeping heb ben te vervullen. Hiertoe mede te werken schijnt ons in zonderheid de taak van algemeone Bonden als „Patrimonium" en den Chr. Nat.-Werk mansbond. Het stemt daarom tot blijdschap dat men in deze kringen op samenwerking bedacht is, en dal ook in de kringen van het Vak verbond de beteekenis van de algemeene Bondon weer meer wordt gevoeld. In de komende jijden waarin, als niet alle teekenen bedriegen hior en daar een terug tred noodzakelijk zal zijn, zal er van onze werklieden voel geëisoht. worden. Meer dan ooit zal dan noodig ziin dat ze vast gefun deerd zijn op den grondslag van onze be ginselen. Zij er daarom een .harlelijko samenwer king over heel do linie om onze Christelijke organisaties te sterken en het lodenverloop tot een minimum te beperken. STADSNIEUWS. Zondagschool Pied. XI la. Ter gelegenheid van haar 25-jarig be slaan, werd heden door de Zondagschool „Werpt uw brood uit op het water" een boottocht georganiseerd naar Heemslede naar het buitengoed van J h r. Doutz v. L en n ep. De ruim 150 leerlingen waren hedenmor gen te 7 uur saamgekomen in het Kerkge bouw Oude Vest, waar een gezellige drukte heersebte en waar de toebereidselen voor de afreis gemaakt worden. Een 20-tal dames verleenden de onderwij zers hare gewaardeerde medewerking in het. opstellen der kleinen en het toezicht houden. Door don heer A. Kiel, voorzitter der Zondagschool, werd het samenzijn met ge bed geopend, nadat gezongen was Psalm 75 1. Eindelijk, zoo zegt de Voorzitter, is het lang verbeide uur aangebroken, waarnaar reeds maanden is uitgezien. De dag waarop wij feestelijk met do kinderen willen her denken, hoe voor 25 jaren onze Zondag- sohoolarbeid een aanvang nam. 't Is vreugde vandaag in de jonge har ten! Onze gedachten gaan terug naar het verleden en wij gedenken mot droefenis aan twee onderwijzers die ons in de loop der jaren door den dood ontvielen. Ook een drietal kinderen worden in de* jeugd des levens van ons weggenomen.^ Een drietal onderwijzers zijn deze 25 ja ren aan de school werkzaam gebleven, (Kiel en G'ebr. J. en K. Wassenaar) en hoewel in veel zwakheid, vervullen zij nog met opge wektheid hun taak. Van veel onverdiende zégen mogen wij gewagen. De Heere heeft, ons vaak be schaamd door Zijne woldaden. Hij deed dit echter niet om ons, maar vond daartoe re den in Zichzelf. Ook richt, spreker een woord van welkom tot de ouders die hun kinderen uitgeleide willen doen. Hij spreekt zijn erkentelijkheid uit voor do keurige en nette wijze waarop de kinderen er uitzien. Spreker kan echter niet 'garamdeeren dat zij er vanavond bij terugkomst nog allen zoo netjes zullen uit zien. Vertrouw ons Uw kinderen met gerust heid toe. Laten wij ons veilig weten in Go- des hand. Vergezel ons met uwe gebeden en de Heere schenke ons een aangenomen dag en make het alles wel. Nadat gezongen is het bekende vers: Want goedertieren is de Heer, wordt de stoet opgesteld. Do Chr. Muziekvereeniging „Athalia" welke inmiddels war gearriveerd, plaatste zich aan het hoofd, en voorwaarts ging het, langs Oude Vest, Janvossensteeg, Haarlem merstraat, Turfmarkt, naar de Oude Singel, waar de boot gereed lag. Nadat allen hadden plaats genomen en alle toebereidselen gereed waren, werden de •touwen losgemaakt, en het sein tot vertrek gegeven. Onder de vroolijke toonen der muziek, en jubelend gezang der kleinen, gleed de sier lijke boot verder, begunstigd door schitte rend zomerweer. Vele ouders liepen met de boot mede en wuifden hunne kinderen recht blijde toe. Hedenavond te half acht hoopt men we der aan de Haven te landen. xScholcnbouw Gerei. Schoolvereeniging. In. de gisterenavond gehouden vergade ring van het Bestuur der Geref. Schoolver eeniging alhier, is besloten: het bouwen der beide 6cholen op te dragen aan den laag- sten inschrijver den heer P. Proper te Moer dijk (Gemeente Klundert) voor totaal f 265.000,— met gebruik van Belgische steen. Onze Winkelstand. Hedenmiddag te twee uur is de zaak van de firma G. de Bink en Zn., afd. Kan toor-installaties. Breestraat 152. gcopen-d. De uitnoodiging om deze opening bij le wonen een keurig uitgevoerde circu laire op zwaar oud-Hollandscli papier maakte al dadelijk een degelijkcn) en voornamen indruk. En 'deze indruk werd versterkt bij liet in o ogen schouw neimen van het thans geheel gerestaureerde per- ccpI aan -de Brcestoat, waarvan de ge- liecle afwerking getuigt dat we hier mot een zaak van beteekenis te doen hebben. De dingen zijn echter niet altijd zoo ze schijnen: en zoo zou 't ook hier kunnen zijn: Do vlag dekt nu eenmaal niet altijd de lading. Wie echter de moeite, heeft genomen vandaag een kijkje te nemen zal al spoe dig van het tegendeel overtuigd zijn. Lang verwacht en toch gekregen, zou op 't uithangbord kunnen staan, stel dat die borden die aan onze steden in zijn middeneeuwen zulk een) eigenaardig slem- pel gaven, nog in de mode waren. Maar nu do zaak dan ook eindelijk ge reed is. werd een mooi geheel verkregen dat gezien mag worden en aan alle cischen die op dit gebied gesteld kunnen worden, voldoet. Bij ons binnentreden wedden we al da delijk getroffen, door .een mooi ingerichte kamer aan de rechterzijde waar men o.a. eenj dic'leermachine aantreft, die het ge sproken woord vastlegt en het later op een .willekeurig oogenblik we-er loslaat.. Naast deze machine staat een schrijfmachine,- gereed om- liet gedicteerde vender to ver werken. i 'Verder bevinden zich in deze door een Indisch gordijn afgesloten kamer velschil lende op een modern kanloor onmisbare inslrumenlcn als brievenweger, briefope ner, plombeerlang zonder nietjes, Indische papiersnijder enz. In de tweede etalage-kamer aan de an dere zijcPo wordt het oog geboeid door een kostbare collectie schrijfmachines in zeer uiteenloopiende malen cn modellen. In den winkel zelf, waarin zich twee toonbanken bevinden, treft men voorts alles aan wat voor een kanloor-instaliatio noodig kan zijn. We noemen,' slechts de zware en niet le forceeren brandkasten, schrijf bureaux, tuimelbureaux, schrijf- en rekenmachi nes, kaarlenkaslen, bricfplakkers, copieer- machines in de meest moderne uitvoering eleotrischc 'lakstempels, pakmachines, adressecr-macliines met hand- en voetbe weging, duplicators, ook voor teekeningen, geldtel-machines, eng. In 't- bijzonder werd onze aandacht ge trokken door do Rotafix, oen zeer prac- tisch ingerichte machine, die op onberis pelijke wijze afdrukken lievert. Verder wer den wij gewezen op een vernuftig samen gestelde rekenmachine, die zelf het werk controleert en bij liet maken van een fout onmiddellijk allo dientsten weigent tot de fout is hersteld. De bovengalerij bevat mede een uitge breide sorteering artikelen, w.o. koffers, stalen papiermanden, elcclrische controle klokken enz. De firma Bink heeft zich bij de inrich ting van deze zaak niet alleen bepaald -tot •kantoor-artikelen, maar zij lveeft er naar gestreefd het nuttige met het aangename te Vereenigeni. Daar zijn ib.v. de eletcrische verwarmers die in een minimum vantijd een kantoor of ander vertrek op de vereisekte tempe ratuur brengen; daar is een verzameling muziekinstrumenten, als gramafoons, pa théfoons, er| zelfs pianino's; daar is. om niet meer te noemen, een verzameling In dische schilderijen enz. Bijzondere vermelding verdient! nog een luxueus ingerichte werkkamer op de bovenvend iep ing, waar lalles, zoowel de kostbare brand- en boekenkast, als het voorname schrijf bureau em de geilt eele verdere meubileering spreekt van weelde on soliditeit. Daarnaast bevinden zich in -een keurig ingerichte kanier verschillende meubelen, die zoowol in een woon- oils in een slaap vertrek dienst kunnen doeri. Men ziet daar b.v. een mooie lafel die in minder dan geen tijd is omgevormd tot eenJ bed, met fioilettafel, lampelafeltje en alles wat men (slechts noodig heeft. Ons overzicht is uiteraard niet volledig. Trouwens dat was ook niet de bedoeling. Wij wilden slechts een indruk geven, niet alleen om tol een bezoek te prikkelen, maar ook om reciht te doen aan de onder nemingsgeest van den heer de Bink, die niet schroomde in dezen tijd van malaise en inzinking een zoo groote uitbreiding aan zijn zaken to geven. Als het succes evenjredig is aan de moeite en zorg aan do 'inrichting besteed, dan zal de eigenaar zeker in alle opzich ten tevreden zijn. iDe lieer G. B a lc e m a, 4e Nieuw- Weerdinge, benoemd tot lioofd van de Singelschoo! der Geref. Schoolvereeniging, heeft dezo benoeming aangenomen. Hoewel een datum nog niet is vastge steld, zal, naar wij vernomen, de installa tie van den heer Bakema, eerst begin No vember plaats hebben. Op de voordracht, ter benoeming als onderwijzeres aan do Chr. School aan den Morschweg. hoofd de heer Douwcs, zijn aan liet Riijksschooltoezicht aangeboden de dames II. Veenendaal lc Krabbendam en S. Kouwenhoven te Alphen a. d.-Rijn. De lieer Douwcs, benoemd als hoofd te Bennekom, zal met 1 Januari a.s. als zoodanig in funolie treden. In den tuin van den heer Alberts, Ut rechtse ho Jaagpad bevind zich een zonnebloem, hoog 2.70 M. met 5 kronen. Gedurenido een tweetal dagen is aan Aan het Zoeklicht. Leiden, 26 Juli 1921. Ik ben nooit sterk geweest in hot oplos* een van raadsels. Maar toen me dezer dagen gevraagd word welke overeenkomst cr is tueschon „Veri tas", die geregeld 's Zaterdags zijn Pen- krassen geeft en een porder behoefde ik het antwoord toch niet schuldig te blijven. Zelfs kwam ik er toe dadelijk een nieuw, probleem te stellen, en wol dit: welk ver schil is er tussehen „Veritas" en een por der? Het antwoord luidde: Een porder krijgt' al duurt het wel eens wat lang altijd ge hoor. Maar „Veritas" mag kloppen en ha meren zooveel en zoo hard hij maar wil, en wijzen op 't. nut van partijdagen, oen meer krachtige politieke actie en wat dies meer zij, maar gehoor krijgt hij niet. Misschien wordt hier of daar eens een slaapmuts een 'boetje weggetrokken, maan nergens zag ik nog een luik openstooten o£ •hoorde ik een frisschen morgengroot. En dus, maar uitscheiden? Neon zeker niet, Veritas, volhouden, doorkloppen net. zzo lang en not zoo 'hard ott eindelijk heel ons .anti-rovolutio- naire volk in Leiden on omgeving zoo wak ker is als een hoentje. OBSERVATOR. de Blauwpoortsbrug de weg weder opge broken. Van bevoegde zijde wordt ons, in ver band met het de vorige week opgenomen stukje: „■Slraatlooneeltje" meegedeeld, dat deze wegopbreking op dit drukko punt., niet van gemeentewege uitgaat maar dat de tramrails aldaar vernieuwd moeö worden, voor de veiligheid van het ver keer. En hot is nu eenmaal onmogelijk nieuwe rails in te leggen, zonder daarbij de straat op te breken. Onder zeer ongunstige weersomstan digheden hadden 1.1. Zaterdag do schietwed strijden van do Leidsohe Burgerwacht plaats op de schietbanen te Katwijk. Da prijzen werden behaald door: Afd.: le prijs J. H. van .Staveren, 2a prijs H. v. d. Velden, 3e prijs W. Thorbocka 4o prijs L. L. Radani, 5o prijs F. W. Broek huizen en 6e prijs J. van Leeuwen. II Afd. le prijs J. Neijenhuis, 2o prijs W. F. Kooreman, 3e prijs B. W. Hageman, 4e prijs D. Haverkorn, 5e prijs P. L. H. v. d. Drift, 6e prijs J. Niouwenberg. De Kampioensprijs 1921 wordt a. s. Za terdag door do beido lo en 2e prijswinners verschoten. BINNENLAND. De Kabinetscrisis. In verband met de oplossing van de mï- nisterieole crisis, is volgons do Tijd, giste ren een clubvergadering van do R. IC. frac tie gehouden in het gebouw dor Tweode Ka mer. Tegen den zomertijd. De boeren, die het groote ongemak van de jaarlijksehe wederinvoering van den zo mertijd in hun bedrijf voelon, houden nie-t op te pogen dezen maatrogol opgeheven te krijgen. Zoo goed als alle landbouworgani saties hebben gerekwestreerd aan de Re- goering en op vergaderingen en congressen moties en resoluties aangenomen, gericht tegen de wederinvoering van den zomertijd. Dit afzonderlijk optreden heeft, geen resul taat. op kunnen leveren. Nu gaat men verooni'gd optreden. Op initiatief van den Noderlandschon R. IC. Boerenbond zullen er gezamenlijk stap pen worden gedaan door do drio centrale FEUILLETON. Eindelijk thuis. Breng deze ziel tot. U ter wille van Sadio, voor wie hij een sterke pilaar is, die haar den weg tot U verspert. Om Jezus wil, die voor hen beiden stierf, neig hunne harten lot Hem." Op een plaats, waar twee wegen elkan der kruisten, bleef Dokter Douglas even staan peinzen. En de zaak, waarover hij peinsde, was zoo onbelangrijk mogelijk. Zou hij het. pad langs de rivier neinon oE door het dorp teruggaan? Wanneer 'hij het pad langs de. rivier insloeg, zou dat een om weg zijn en het begon al wat laat te wor den, 't. was bijna theetijd, maar indien hij den grootcn weg nam, moest hij zijn spreek kamer voorbij, waar hij anders altijd op geregelde uren te vinden was en hij zou te vens verscheidene huizen moeten passeeren, waar hij vandaag een visite had mooten brengen; bovendien zou hij waarschijnlijk vrij wat. menschcn tegenkomen, die hij op dit oogenblik maar liever niet zag. Hij be sloot dus den weg langs de rivier in Ie 6laan en wandelde opgewekt vocri, terwijl nu geen enkele onaangename goda- liie zijn ©J}gcriiim4heid nicer verstoorde en hij incL volle teugen do schoonheid van het herfst landschap indronk. Daar viel hem oen klei ne, wittest ip in het oog, het schelde maar weinig of hij was blijven staan om te zien wat het. was, maar toen begon hij om zijn nieuwsgierigheid te lachen on wandelde we der voort, „'t Is waarschijnlijk een stukje scheurpapier", zeido hij bij zichzelf. Maar wat had het een wonderbaren vorm, het leek wel of het zorgvuldig opgevouwen eu onder dien steen verstopt was. Ik wil toch eens zien, wat het is. Misschien vind ik nog wel een verborgen schat. Hij keerde op zijn schreden terug en bukte zich om het kleine, witte vodje op to rapen. Een hoek er van werd door den steen vastgehouden, zoodat hot niet weg kon waaien. Hot was het. ver kreukelde, verfomfaaide, beslijkte overschot van een brief of opstel; wind en water had den hun best, gedaan het te vernietigen, maar ten slotto scheen hun dat speelgoed verveeld to hebben, zoodat zij hot verachte lijk op den oever wierpener was ecii steen op gevallen, die medelijdend een hoekje er van vasthield. 'Dok-I er Douglas bekoelc het nieuwsgierig en trachtte hot bcmodderde pa pier te ontcijferen, terwijl hij zich droome- rig afvroeg, welke jonge, schoone hand die woorden daar neergeschreven had en of zij van vreugde of droefheid spraken. ITet was zoo gooi als geheel onleesbaar en hij vond niets dat zijn nieuwsgierigheid, bevredigde, tol. hij het blaadje omkeerde on zijn oog viel op den eersten regel, die door den steen be dekt was geweost; daar las hij met duide- lijlce letter: „Soms kan ik niet. nalaten mij zelf af to vragen, waarom ik geboren ben." Er was een hoekje afgescheurd en schoon hij niet wist of de zin hier eindigde, moest hij or zich wel mee tevreden stellen. God be dient zich soms van zeer eenvoudig© midde len om de wijsheid der wereld te beschamen. Dokter Douglas had er vroeger nooit van gedroomd, dat er zulk oen- plotselinge on geweldigo omkecring in zijn gevoelens kon plaats hebben. Hij begon zijn wonderbare gemoedstoestand niet. te ontleden en vroog zich evenmin af, waarom dat stukje beslijkt, gescheurd papier zulk een groote macht ovor hem gekregen had; hij begreep zelfs op dit oogenblik niet, dat het in cenig ver band stond met zijn tegenwoordige onver klaarbare zielstoestand: dit. alles wist hij, dal. een onzichtbare macht, den grond, waar op hij sinds jaren gebouwd had, ondor zijn voet. deed wegzinksn, zoodof hij geen vas tigheid moer ondor zich voelde. De vraag, waarmede hij, de logisch doukende man, zijn hersens nimmer te voren gekweld, had: ,.V\ aarom ben ik geboren?" drong zich mei alle macht aan ziin ziel op. Hij keerde en draaide het papier naar alle kanten, doch er was nog slechts oen enkol leesbaar woord to vinden en dat woord was „God". Hij deinsde huivorond terug alsof een ont zagwekkende stem het hem in het. oor fluist erdc. „Ik begrijp er niets van, 't. lijkt wel, of ik bet.oovord ben", mompelde hij ten slotte en plotseling keerde hij zich om, zette zich op een ouden, verweerden boomstam, die aan den kant der rivier lag en begon zich eerlijk en mot groeten ernst rekenschap van zijn gedachten te geven. „Waar is Dokter Douglas?" vroeg Julia, die do kamer binnen kwam om thee te drin ken. Er staal een jongen aan do deur, die zegt, dat hij dadelijk bij den rechter Beldon moot komen." „Hij is nergens," antwoordde Sadie op plechligen toon, terwijl zij even ophield met. het. rangschikkon cler kopjes op het v theeblad. „Ik donk voor 't naast, dat hij zich j is gaan ophangen. Om één uur ging hij voorbij het raam en zag er precies uit als iemand, die op hot punt. slaande oen derge lijke, belangwekkende daad to verrichten, er naar zijn idee moet uitzien. Sinds dien tijd ben ik wel zeventien maal naar do bel ge- loopen om een ieder te vertellen, hoe treu rig het niet hem gesteld is." ..Lieve help", riep Julia, die gewoon was alles letterlijk op te vatten. Zij kende haar zuster genoeg om aan het ophangen te twij felen, maar zij geloofde eerlijk in de zevon- tien zieke menschen, die met reikhalzend verlangen naar des doktors komst uitza gen. De kerk was dien avond weer stampvol. Sadie, die eerst verklaard had, dat het bij wonen van een tweede, dergelijke meeting in één weck boven haar krachten ging, had zich ton slotte over laten halen om mee ta gaan. Hot scheelde niet veel of door haan schuld had do arme Julia straf gekrogen, want het kind zette 'n paar groote, ver wonderde oo gen op, toen Dokter Douglaa de kerk inkwam en mot zijn gewone be daardheid een plaats vlak tegenover haar innam. Nu was de preek uit. De tekst „Zie, Ik heb u heden voor oogon gesteld het le ven en het. goede, do dood cn hot kwade" was op zulk een wijze behandeld, dat heil sommigen toescheen of God don bejaarden, dienaar werkelijk een blik gegimd had in twee ongeziene werelden, waarvan één elke ziel wacht; en of hij hun die schilderde, zoo* als hij zo met eigon eogen gezien had. (Wordt, vervolgd.),

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1