Dagblad voor Leiden en Omstreken. EIGENLAND. f ABONNEMENTSPRIJS - r IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN a WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL b IRB® PER WEEK10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.Ö0 2de JAARGANG. - DINSDAG 12 APRIL 1921 - No. 315 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 1022 1/J DES ZATERDAGS fe&30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF. KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent :- bij vooruitbetaling STADSNIEUWS. 4 Onze Burgemeester. Naar wij vernemen, heeft onze Burge meester Jbr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaajj dn hot Diaconessenhuis, waar hij sinds «enigen tijd verpleegd werd, eene operatie ondergaan. Do operatie had een gunstig verloop. Van harte hopen wij dat deze middelen door God mogen worden gezegend en 'fitraks volledig herslel mag volgen. Zang zij onze leus. De Gemengde Zangvereeniging „Zang zijonzo leus", directeur de heer A. Tel- jour Jr. te 's-Gravenhage, gaf gisteravond in de Oosterkerk weder eene uitvoering ten bate der Diaconie der Ned. Herv, Kerk. I Op Woensdag 30 Maart j.l. trad dit koor in de Gehoorzaal op en hebben wij daar van in ons nummer van Donderdag 31 Maart een uitvoerig verslag gegeven- Deze tweede uitvoering werd gegeven, j omdat een aantal programma's onverkocht bleef, welke nu tegen verlaagd tarief wa ren beschikbaar gesteld en omdat de ver- «omging gaarne iets wilde doen voor 'den I dienst der barmhartigheid. Trots het schoone doel wat voor zat en niettegen staande do geringe entree-prijs, hadden zich weinigen naar de Oosterkerk begeven. Wij vonden dit jammer. Jammer, omdat wij ten tweede male de overtuiging kregen dat „Zang zij ons leus" oen koor is, dat groote prestaties heeft Ook gisteravond hebben wij opnieuw ge noten van de zuiverheid van toon en de best; haaf do uitspraak. Vooraf de „Hymne" van F. Mendelssohn werd weder op schitterende wijze gezon gen; wij kwamen er van onder de beko ring, en ook Psalm 103 (solo en koor) werd indrukwekkend uitgevoerd. Mej. en de heer Vermeer verleenden hunne medewerking, terwijl Mejuffrouw Mien Verwer als acoompagnatrice optrad. Dö. Punselie, die de bijeenkomst opende en op gebruikelijke wijze sloot, wees er in zijn openingswoord op, dat eigenlijk een uitvoering ais deze voor de diaconie niet uoodig moest zijn. Barmhartigheid vraagt niet, maar geeft zich zonder vragen. Zoo als de barmhar tige Samaritaan zich gaf. Het is éénmaal zoo, dat de diakenen vaak al zuchtend hun arbeid moeten ver richten. Spreker wil deze gelegenheid nog eens gebruiken om bijzondere aandacht op de vele nooden en behoeften der diaconie, te vestigen. Betreurende dat zoo weinig belangstel» ling getoond wordt voor deze bijeenkomst^ brengt hij een woerd van dank aan „Zang zij onze leus" voor wat zij voor den dienst der barmhartigheid heeft willen -doen. Vermelden we nog dat tijdens de pauzei welke 10 minuten duurde en waarin dooi de aanwezigen werd gezongen Psalm 68 vers 10, de heer van Leeuwen, organist der Oosterkerk, ons vergastte op een schitte rend orgelspel, dat niet naliet indruk te maken. Ds. J. W. Groot Enzcrink. Zondagavond nam Ds. J. W. Groot En zerink afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Leeuwarden. De groote Jacobijnenkerk was tjokvol. Ds. Groot Enzerink had tot tekst Matth. 9 37 en 38. Na de predika tie richtte de scheidende 1 eeraar woorden van dank tot kerkelijke ambtsdragers en collega's. De gemeente zong den leeraar ten af scheid toe de zegenbede uit Ps. 121 4. Na bijna 14-jarigen arbeid gaat Ds. Groot Enzerink de Friesche hoofdstad ver laten om a.s. Zondag in Leiden den her dersstaf 'op te nemen. 't Was niet- een groote schare, die gisteravond was opgekomen in de verga dering Vein „Patrimonium" waar de heer W. van Die van Woerden zou spreken over het Woningvraagstuk en de oprich ting van een woningbouwvereeniging. De voorzitter, de heer N. de Graaf, opende de vergadering op gebruikelijke wijze. Hij herinnerde dat Patrimonium •reeds eerder den stoot heeft gegeven tot hot oprichten van een woningbouwvereeni ging, welk plan werd overgenomen door den Leiidschen Christel. Bestuurdersbond uit welks midden do vereen. „Eensgezind heid" is voortgekomen. Dit ontslaat ons echter niet van de roeping om mode te helpen den woningnood te lenigen en na te gaan of door Patrimonium ton deze nog iets gedaan kan worden. De hoer van Die; daarna-het woord be komende, toekende den noodtoestand en toonde met cijfers aan, dat het woning vraagstuk nog lang niet is opgelost. Ook Patrimonium heeft hier een roeping te ver vullen, niet uit concurrentiezucht tegenover andere Christ. Bouwvereenigingen, doch omdat Patrimonium hierin reals werk zaam was, lang voor anderen daaraan dachten. Met do opwekking mede te wer ken tot de stichting van een bouwvereeni- ging, eindigde spreker zijne met groote aandacht gevolgde rede. Hierna volgde een geanimeerde bespre king, waaraan verschillende personen deel namen. Het resultaat daarvan was dat een 13-tal personen zich opgaven voor het slichten van een bouwvereeniging voor den bouw van arbeiders- en ook ambtenaars- woningen. De Vereen, draagt den naam „Pabrimonium". De voorzitter sloot daarna de vergade ring met een woord van dank aan den spreker en aanwezigen. Nader vernemen wij dat do commissie van voorbereiding der werkzaamheden be staat uit de hoeren: H. C. de Jong, voor zitter, Utr. Jaagpad 36, H. Kalhoven, se cretaris, Minnebroersgracht 8 on J. G. Snel Heerengracht 78. Te rekenen van 1 Januari zijn be vorderd bij 's Rijks Etnographisch Mu seum alhier: lo. tot amanuensis 2de klasse N. Vol- kert, thans bediende 1ste klasse, met den persomeelen titel van amanuensis 2de klasse; 2o. tot bediende 1ste klasse J. de Groot cn W. J. J. van Velzen, beiden thans be diende 2de klasse. Te rekenen van 1 Januari is bij het Rijksmuseum van Oudheden alhier bevor derd tot amanuensis 2de klasse I. J. Berle- •mon, thans bediende 1ste klasse bij ge noemd museum. Aan de Chr. H. B. S. alhier zijn be noemd: tot leeraires -in het Fransch .mej. IJ. Ekering, Den Haag, en tot leeraar in de scheikunde de heer S. v. Woerden, Den Haag. Voor de Christ. Geref. Vereeniging voor inwendige zending „Filippus" alhier hoopt a.s. Donderdag in het kerkgebouw der Christ. Geref. gemeente (Boomgaard- steeg) op te treden, Ds. A. M. Berkhoff van Utrecht. Z.Eerw. heeft tot onderwerp gekozen: „Het witte paard". Wij wekken onze lozere en lezeressen gaarne tot bijwoning op en verwijzen naar «de in dit nummer voorkomende ad vertentie. Heden "ontvingen wij van een firma te Leiden een bankbiljet van f 25.voer het „Millioonplan". Genoemde firma ontving dezer dagen van oen harer cliënten, een oud postje van f 25.dat zij Toeds lang, ais oninbaar, verloren beschouwd en daarom had afge schreven. Dit „extraatje" wilde de firma nu niet in eigen kas storten, maar stond dit af voor hot Millioonplan.. Omdat uit dit feit zooveel warm meele ven spreekt en 't anderen tot navolging kon [prikkelen, maken wij hiervan even mel ding. Do Geref. Meisjes vereen. V.O.K. gaf gisteravond aan belangstellenden gelegen heid één van hare vergaderingen bij te wonen in het clubgebouw „Nathanaël". De pres. Mej. F. Moone begon met de vergadering te openen door het. laten zin gen van Ps. 30 2, waarna zij voorging in gebed en een god. van Rom. 7 en 8 las. Nadat zij nog alle aanwezigen een har telijk welkom had toegeroepen, werd met de gewone bezigheden begonnen en las de secret, de notulen der vorige vergadering. Mej. J. de Bruin leverde nu een zeer mooie inleiding over Art.. 15 der Gel. Bel.. waarna aan 'alle aanwezigen gelegenheid werd gegeven aan de bespreking doel te nemen. Hiervan werd echter alleen door 5 leden der ver. gebruikt gemaakt. Zeer tot aller genoegen beantwoordde Mej. de Bruin deze vragen. Na een korte pauze kreeg nu Mej. S. Schaap het woord voor een inleiding over het „Darbisme". Ook na deze keurig uit gewerkte inleiding was or een zeer aange- r ame, levendige bespreking waaraan be halve door verscheidene leden der vereen, ook werd deelgnomen door Ds. Kouwen- hoven en de heerm v. d. Bos, Boekkooi en Anes. Ongetwijfeld kan V.O.K. met ge noegen op dezen schitterend geslaagden avond terugzien. Jammer maar, dat niet meerderen met ons van dezen avond gesno ten hebban. Op verzoek der pres. sloot ten slotte Ds, Kouwenhoven de vergadering met dank gebed. Het koninklijk gezin naar Amsterdam. De Koningin heeft z ïch^gisterochtend met den Prins en Prinsca jpliana en de damer en heeran van het gevolg voor het aangekondigd bezoek aan den hoofdstad, naar Amsterdam begeven. Het vorstelijk gezin maakte voor de reis gebruik van het. Koninklijk salonrijtuig, dat geplaatst werd in den gewonen trein, welke 9 uur 2 van '6 Gravenhage naar Amsterdam vertrok. Op het stationsplein stond een talrijke menigte die de vorstelijke personen harte lijk begroette. Aan het Centraal-Station waren gister ter verwelkoming aanwezig de waarnemen de burgemeester wethouder H. J. den Her tog en vele autoriteiten. De koninklijke trein, aangehaakt aan den trein van 10.07 uur, kwam met een vijftal minuten ver traging het station binnen. Do Koningin begaf zich onmiddellijk naar den waaraemenden burgemeester, den heer J. den Hartog; (wethouder Wi- baut is voor een week naar Parijs voor een conferentie aldaar, wat voor bem goed treft!) die H. M. verwelkomde en zich lang durig met haar onderhield. Daarop word H. M., evenals de Prins en Prinses door de andere autoriteiten begroet. Voorafgegaan en gevolgd door de cava lerie, vertrok de stoet daarop in matigen draf langs Damrak naar het paleis. Op het Damrak voor het Victoria-hotel had den zich on onder leiding van den heer Albert van der Horst., circa 4000 kinderen van den Nationalen Oranjebond Wat ook vall', trouw staat pal, met vondels en De stoet hield daar eenige o ogenblik ken slil en intusschen overhandigen de zesjarige Gijsje Kok eon bouquet aan de koningin, terwijl de kleine Johana Pijls- ma der Prinses bloemen aanbood. Een paar passen vorder had hot vorste- FélUILLETON Langs den afgrond. 75) „Ja. Zij vertrokken in alle stilte. Mr. Tresillian wa6 als gebroken, en geen won der, want hij was een hoogmoedig man, en hot was een harde slag voor hem. Mrs. Tresillian on Abigail daarentegen moeten, de omstandigheden in aanmerking geno men, buitengewoon moedig en getroost zijn geweest. Vol hoop gingen zij het an dere leven in de Nieuwe Wereld tegen." „En weet gij naar welk gedeelte zij ge gaan zijn?" vraagde Paul. „Neen, dat kan ik u niet zeggen. Ik heb hooron spreken van Nebraska of Alaska en meer plaatsen, maar zeker weet ik hot niet. Het moot eene plaats zijn waar hot land niet duur is, en men weer eene boer derij zou kunnen beginnen." ,,'t Is vreemd," zeide Paul. Ik dacht dat Trebarwith de hypotheekhouder wa6, en dat hij die aan Mr. Tresillian had kwijt „Dat werd in don beginne ook gezegd" antwoordde zij, „maar later heeft men het. weer tegengesproken. Ik weet niet of iemand er wel het rechte van weet, want Enoch Tresillian was een gesloten man, en hij had niemand in zijn vertrouwen geno men. In- elk geval is verleden jaar om streeks Kerstmis is alles verkocht, tot heb huisraad t.oe, en daarmee was de geschie denis uit." Paul zweeg. Dergelijk nieuws had hij in liet minst niet verwacht nieuws dat hem tegelijkertijd verbaasde en verdriet deed, verheugde en moed gaf. „Neen waarlijk, Paul, nu moet gij naar bod gaan", zeide zijn moeder eindelijk. „Ik weet zeker, dat gij dood moe zijt." „Ja, moeder ik ben moe," antwoordde hij opstaande, en haar een nachtkus ge vende. „Morgen zullen wij ons gesprek voortzetten." Toen hij zich op zijne slaapkamer be vond was hot hern weer, alsof hij niet weg was geweest. Niets was daar gedurende de laatste twee jaar veranderd. De welbekende lap pen deken bevond zich nog op het bed. Hij had die daar altijd gekend, en reeds als kind plezier gehad in de bon-te kleu ren en grillige patronen. Op de smalle schoor&toonmantol stonden nog de pon o- leinon hondjes, die men 'hem eens op zijn verjaardag gegeven had, en daarboven hing de kleine ovale spiegel met eene barst in het midden. Aan het voeteneinde 6tond de groen geverfde kist, waarin hij altijd zijne klee leren gcbucen had Lie kaist kwam hem kiener voor dan vroe ger, maar waarschijnlijk was zijn oog aan grooter afmetingen gewend geraakt. Hij deed zijn best om ie «lanen, zoodra hij in bed kwam, maar he., gelukte nero niet. Zijne gedachten waren te zeer ver vuld mot hetgeen hij gehoord had. De ouöi begeerte om Abigail te winnen was sterker in hem ontwaakt dan ooi* 'o veren» Hij zou met Sir George Penrith over d% ontdekking van zijn vader gaan spreken de voordceligste voorwaarden voor tijne mooder bedingen, en dan zoo spoedig mo gelijk weer weggaan, ten einde Abigail te vinden. Niets ter wereld zou hem daarvan terug houden. Maar eene stem fluisterde in zijn binnen ste: „En David?" Hij zette evenwel die gedachte van zich af. David was zijn broeder niet. David had geen recht op hem. David had a Je aanspraak op zijne hulp"verbeurd. Zou hij zijn harte-wensch opgeven ter wille van David? Neen dat nooit! En na dit besluit genomen* te hebben viel hij in slaap, en ntwaakte niet voor den volgenden morgen, toen de zon reeds hoog aan den hemel stond. tijk gezin een nieuw huldebetoon in ont vangst. te nemen. Een aantal Urkers in hun typische kleederdracbt kwamen n.l. de Ko ningin begroeten en een van hen, mejuffr. Geertje Brouwer, overhandigde H. M. een bouquet. Op den Dam heerschte gistermorgen weer de gewone drukte van een koninklijk bezoek. De politie te voet en te paard had den Dam afgezet. Tegen de aankomst van hot koninklijk echtpaar cirkelde een water vliegtuig rond het paleis en nam de rich ting naar het Centraal Station. Om onge veer half elf kwam de stoet onder hoera geroep van de menigte op don Dam aan. De troep on presenteerden het geweer. Eenige oogenblikken later verscheen het koninklijk gezin op het balkon. Het ge juich van het publiek werd minzaam be antwoord. Om elf uu-r begonnen de audiënties. De dood van de ex-Keizerin. Uit Doorn meldt men d.d. gisteren aan de „N. R. Crt": Vanmorgen werd bij enkele autoriteiten en bij de weinigen, die aan de ex-keizer waren voorgesteld, een bericht bezorgd, onderl-eekend door den hofmaarschalk Gon lara, nidklende: Ilire Majestat AugustqVik- toria ist heirtemorgen früh nach langem Leiden entsclilafen. Aan den vlaggeslok, midden op het kasteel, werd een kleine vierkante vlag ge- lieschen, -beslaande uit twee witte en twee zwarte vierkanten schaaksgewijs geplaatst- Van 11 tot 12 uur werd het dorpsklokje geluid. Vroeger geschiedde dit bij eiken doode; op den sterfdag en op den dag der begrafenis werd geluid. In de laatste; ja ren had bet 'luiden op den sterfdag alleen plaats van mcnschen, die het overlijden niet lieten aanzeggen; voor de enkelen, die de oude gewoonte handhaven, en voor de bewoners der buurtschappen. Het gold niejt oneer als deftig, voor «en overledene te laten duiden. Voor de gewezen keizerin geschiedde het weer. Reeds rijden enkele automobielen naar het slot. Bloemen worden aangedragen. On der deze is een wit. kruis met blauwe kci- eerviolen; op het lint staat: Seli-g -sind die Todten die in dom Herm sterben. Nopens de uitvaart van de ex-keizerin meldt de Duitschc draadloovo dienst: De gewezen keizer-en de gewezen kroon prins zullen het lijk Donderdag tot de Ne- derlandsche grens begeleiden, vanwaar Dryander, de hofprediker, het naar -het sta lion Wildpark bij Postdam zal 'brengen, waar hot op de baar zal worden geplaatst. Officieren in het. gala-uniform van de ge.- wezen ganderegimenten zullen de dooden- waken houden, tot de begrafenis, die Za terdag in -het Mausofleum van N'euo Paleis, met het ceremonieel der Pruisische konin gen, in tegenwoordigheid van alle kinderen, behalve den kroonprins, alle kleinkinderen en een achttal Duitse he vorstelijke perso nen. zal plaats vinden. Zondag zal er in vele Pruisische kerken een rouwdienst worden gehouden. Alle détails van de bijzetting zijn gere geld tussclien den hofmaarschalk en de Pruisische regeering. Nederlandsche groenten naar Engeland. Door de Ned. Vereen, van Groent enex porteurs, den Bond van Exporteurs, d| Rottordamsche Vereen, van Exporteurs en het best uur van de Groep Veilingvercen. uit den Ned. Tuinbouwraad is dezer dagen in verband met liet na 15 April benoodig- do certificaat van oorsprong voor in Enge land in 'te voeren waren, geconfereerd, met gevolg, dat aan den Ned. consul-generaal te Londen en aan eenige handels-organisa ties te Londen en Huil, telegrafisch het verzoek is -gericht, om alles in liet werk te willen stellen, ten einde de bepaling om trent certificaten van oorsprong ten aan zien van groenten en fruit, te doen ver vallen. Mocht onverhoopt, aan dit verzoek niet worden voldaan, dan zal door de organi saties voornoemd nog een poging in het werk worden gestold, om een regeling to verkrijgen, die voor den export naar En geland zoo min mogelijk bezwarend is. Vliegongeluk. Zondag werd te Brugge op hfct tei.Vin vaoi de voetbalclub Cerole Sporbif Bru- geois een gaden kt eeken ter eere van den gesneuvelden speler Doonien Baes onthuld. Tijdens de inleidende rede van Minister Ruzette cirkelde een militaire vlieger bo ven bet terrein, die een krans op het mo nument liet vallen. Op eens zag men het toestel loodrecht naar beneden vallen. Een groote vlam sloeg uit 't benzineresérvoir, dat in brand was gevlogen, en toen men te hulp snelde, vond men de vliegers, luitenant Elus en sergeant Carbonelle, den eersten op de sturubank levend verbrand, den ander on der het toestel verpletterd. Regeeringsbemoeiïng met graan en meel. Een suppletoire Landbouwbegrooting is ingediend van 1.3 millioen ter dekking van crisis-uitgaven over 1921. In de M. v. T. wordt de verwachting ge uit dat 1 Juli a.s. alle bemoeiing met graan en meel zal zijn opgehouden. Boter en Kaas. Certificaten van oorsprong voor uitvoer naar Engeland van boter en kans zullen niet meer worden gevorderd. „Hbld." BUITENLAND. Het mijnwerkcrsconflict dn Engeland is thans in een beter stadium gekomen. De partijen zijn nu tenminste weer aan het oiidorhandolcn, wat al een flinke stap in de goede richting be- teekeait.. Zoolang de conferentie bijeen -is, is or geen sprake van uitbreiding van bet con flict. door sympathiestakingen van do zij de van andere arbeidersorganisaties. Men rknt allorwego dat. de conferentie voor een moeilijke taak staat, en dat er nog veel gedaan zal moeten worden, alvo rens een definitieve regeling kan worden verkregen. De nieuwsbladen echter leggen er den nadruk op, dat het. tot elkander brengen van de partijen een betere atmosfeer ge schapen heeft. Het bewijs daarvan vindt mn in de berichten van do kolenvelden zelf, die melden dat. de pompors bijne over al aan het werk zijn getogen. De vrees voor een ernstige beschadiging van de mij nen door overstrooming is thans grooton- deels verdwenen. In de Rhondda-Vallcy in Zuid-Walee. het. belangrijkst o kolendist riet, is geen ver traging ontstaan in het. weer aan den gang brengen dor machines. Do houding van do pompers in dit district heeft ongetwij feld de kolenvelden gered, daar hot waten reeds met groo t geweld binnenst roomde, cn elko vertraging in het hervatten van den pomparbeid zeer aanzienlijke schade zou hebben veroorzaakt. De toestand meer hoopvol. Na afloop van de eerste zitting van do mijneigenaars en de mijnwerkers, omtcr voorzitterschap van den k.-rsclicr van de schatkist, verklaarde een lid van hot fede ratiebestuur: „Ik zie den toestand een weinig hoop voller in. In ieder geval is er thans geer» gevaar, dat er morgen te middernacht oen algemceno staking van de Triple Allian tie uitbreekt. Dio mogelijkheid hebben wij voorkomen en dit is tenminste iets gewon nen". HOOFDSTUK XXXVI. Do gulden regel. „Goeden morgen, Mr. Tobias, hoo gaat hot. u vandaag?" Toby sprong op alsof oen kogel hem getroffen had. Ilij gaf een gewoldigen ruk aam zijn das, sloot zijn linkeroog cn strompelde -naar het hek, dat Paul juiet geopend had. „Zoo waar ik leef, hij is het, ja, hij is liet! Wie zou dat ooit ge dacht hebben? Een mensch weet nooit wat hem boven het hoofd hangt.." En meteen greep -hij Paul's hand met zijn beide han den, en liet dio in de eerste vijf minuten niet los. "O Paul, mijn jongen," sprak hij met bevende stem, terwijl de tranen hem over de wangen liepen, „u terug te zien is als lafenis voor een dorstige ziel, als het licht na een donkeren nacht." „Zijt gij zoo blij mij weer te zien, Mr, Tobias?" „Blij? Dal zou ik denken, Paul. Hoe dikwijls heb ik hier ondor den appelboom zitten denkon aan vervlogen dagen, en dan dacht ik, dat gij nooit k-rug zoudt ko men; en zie daar staat gij in oens voor mij als iemand, dio opgestaan is uit den dood. Ik heb maar eens zoo iets bijgewoond, en dat was toen do zeeroovers „Maar de tijd van de zeeroovers is nu voorbij," zeide Paul, zich haastende om oen van Toby's eindoloozo verhalen te voor komen, „wij zitten hier nu veilig en wel in het Oude Engeland." „De Hoore zij daarvoor geprezon", zeide Toby, Paul andermaal do hand schudden de. „Maair laten; wij gaan zitten. De boe nen zijn niet meer zoo vlug als eon paar jaar geloden. Ik zal mijn pensioen nemen. Paul, en gij -zult eens zien hoe men da» zal opkijken." „Opkijken? Wie?" „Wel de Britsche Natie. Gij weet. im mers wat altijd mijn plan is geweest?" „O, dan gaat gij dat boek schrijven* waarover gij ons zoo dikwijls gesproken hebt." „Juist.. Daar zal men van opkijken, hoor. Gij kent mijn stijl nietwaar?" „Ja, gij hebt mij trouw geschreven, Mr. Tobias."" „Maar die brieven hebben mij heel wal moeite on nadenken gekost.," zeide Toby met- het eene oog knippondo. „Do stijl, dat. is maar alles, Paul." „Daar hebt gij gelijk in," bevestigd» Paul. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1