Dagblad voor Leiden en Omstreken. BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 Talma-Posthutna. TEUTLL ËTCTN Langs den-afgrond. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN B KWARTAAL 12.50 R WEEK10.19 1NCO PER POST PER KWARTAAL 12.&0 Iste JAARGANG. - DONDERDAG 24 MAART 1921 - No. 301 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL IC22 171 DES ZATERDAG3 £0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIK» KLEINE ADVERTENTIES ran hoosstcoi 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, :- bij vooruitbetaling -i t nummer bestaat uit twee bladen Als een schaduwzijde van de Ziektewet- Ima wordt verder door do ijveraars voor draal Beheer gonoomd do ambtelijke roering. Gewezen wordt dan op de Ra- van Arbeid, hun legers van am'btena- hunne omslachtige administratie, enz. 'u hebben wij dit 6preokt vanzelf enkele reden om de Raden van Ar- door dik en dun te verdedigen. Ook wil het voorkomen, dat de administrai eenvoudiger zou kunnen worden inge- ht, zoodat hierop allicht iets bezuinigd i kunnen worden. i7ie echter de Vakvcreenigings kantorer en hunne betrekkelijk groole uitgavcj r administratie, de paleizen van de di verzekeringsmaatschappijen, de vei «•gevoerde controle in particuliere karn in enz., zal waarschijnlijk niet overtuigd dat niet kan worden bezuinigd, maar dat bij de beoordeoling van de gestes Raden van Arbeid althans eenigo voor- itigheid gewonscht is. [ierbij mag bovendien niet uit het oog rden verloren, dat deze Radon oorepron- ijk bedoeld zijn als organen voor de ge- Je sociale verzekering. Door het talmen de uitvoering van de Ziektewet leven op dit oogenblik feitelijk eenigszins bo- hun stand, waaruit tevens volgt, dat uitvoering van de Ziektewet bet.rekke- geringe kosten met zich zal brengen, fgezien hiervan echter zou zich al heel vergissen, wie waande dat de ambtena- in het stelsel 'van Centraal Beheer zuip- kunnen ontbreken. laar zijn allereerst do 'bed rijf svoreeni- ren. auwkeurig moet worden nagegaan, wei werkgevers wel en welke niet tot een rijfsvereeniging behooren, hoe groot [toneel is, enz. Hoofdbestuur zal ook zonder een >ot aantal ambtenaren niet kunnen con- leeren of al die patroons al dan niet ■hunne verplichtingen voldoen. Daarbij it de controle van do niet georganiseer- patroons, voer wie een andere regeling st worden getroffen en die een afzonder- d administratie ci6chen. Panneer het dan ook heet dat een uit- ring van 80 pCt. van het loon, dio ge- door de werkgevers betaald wordt, :>r die werkgevers voordeeliger is, dan uitkeeriug van 70 pCt., waarvoor ook arbeiders hun deel zullen hebben bij te gen, dan kan dit niet anders dan ver- idering wekken. hnsogelijk, dat geven wij toe, is het Tanneor de werkgevers zoo groot belang ?en bij het laag houden van de verze- ngspremie, dan zal dit leiden tot een doorgevoerde 6electio. venals thans de onderlinge Risicoban- alle slechte risico's van zich afschui- i, zullen dan straks de in de Bodi-ijfs- eenigingeh georganiseerde werkgevers ;elfde kunnen doen, door bij de aaiine- fcg van pei'soneel een scherpe selectie te passen. Op die wijze is het misschien mogelijk, de werggevers een klein voordeel te alen, maar het is duidelijk dat de Ziek- irzekering, die als een zogen voor ons bedoeld is, dan voor velen een ramp igt te worden. een zegt de Directie van Centraal Be- in een schrijven in het „Handels- d", deze beschouwing is niet juist. (61) aar wat hij ook deed, het gelukte hem zijn angst van zich af te zetten. Het 'ke, vermagerde gelaat van zijn vader 1 hem het ergste vreezen, on meer en Jr drong de gedachte zich bij hem op, f die brave, geduldige man, de vader, R wien hij zich met een steeds toenemen- liefde gehecht had,"ten doode was opgo- ireven. pohn scheen niet zulk oen voorgevoel te frben; hij schreef zijn zwakte cn gebrek P eetlust toe aan het warmo weder, en Sjfelde niet aan een spoedige beterschap, .Wra het wat koeler zou worden, rot op zekeren hoogte liet Paul zich ge door '8 mans onverstoorbare John had altijd een vrien- glimlach voor don jongen man, hij zijn zoon noemde,altijd een opbeu- i woo-rd, wanneer zich moeilijkheden in een of ander voordeden, nooit kwam er klacht over zijne lippen. .Vader," 6prak Paul op zekeren Zondag-. id, t-oen zij langen tijd in ernstige ge- "ken verdiept voor de hut hadden ge- ik geloof, dat gij behoefte hebt can Het gevaar van selectie vervalt, omdat d8 slechte risioo's dan worden onderge bracht bij het Garantiefonds,' waarbij de niet tot een Bedrijf sverecnigïng beboeren de werkgevers ambtshalve worden inge schreven, en die dus deze meerdere lasten zullen dragen. Deze redenecring is echter lichtelijk maief. Immers juist deze hooge premiën zullen voor die werkgevers con roden zijn, zich zoo spoedig mogelijk bij een bedrijfs- vereeniging aan te sluiten, met hét natuur lijk gevolg, dat de .positie van de niot al te sterke of niet al te 6terk uitziende werk nemers eer verslechtert dan verbetert. Een ander bezwaar tegen de wet-Talma is, dat door de sterk wisselende omstandig heden een wijziging van de regeling naar de behoeften van den tijd telkens noodig zal zijn. Bij een wettelijke regeling zullen telkens leemten aan het licht komen, waar in juist omdat het een wettelijke regeling betreft-, niet zoo gemakkelijk kan worden voorzien. Deze opmerking is niet geheel onjuist. Men vergeet echter er bij te vermelden dat dit geldt voor elke regeling, ook voor die van „Centraal Beheer." Immers volgens het plan-Posthuma zul len we ook krijgen een Ziektewet; het ver schil is alleen dat de uitvoering aan andere organen wordt opgedragen. En nu is dit, als wij wel zien, juist een voordeel van de wet-Talma, dat do uitvoe ring berust bij Raden, gekozen door pa troons en arbeiders, bij de direct belang hebbenden dus. Doen zioh bezwaren voor, ontdekken zij leemten, dan is het niet alleen hun recht, maar ook hun plicht daarop de aandacht van de Overheid te vestigen en verbetering te 'bewerken. De samenstelling van deze Raden geeft aan de werkgevers de gelegenheid toe te zien, dat de door hen gestorte premiën op de meest economische wijze worden besteed en aan de werknemers dat hunne belangen in geval van ziekte behoorlijk worden be hartigd. Bovendien hebben da arbeiders de zeker heid dat zij bij- ovontueelo geschillen over de uitvoering zich altijd kunnen beroepen op onpartijdige colleges, die geen ander belang hebben, dan een juiste uitvoering van de wettelijke regeling. Wij zoüücu misschien nog enkele punten kunnen -noemen, maar als we ons niet ver gissen, dan hebben we de voornaamste ver schilpunten tosschen de 6telsels Talma- Posthuma aangeduid en het daardoor, naar wij hopen mogelijk gemaakt-, dat zij die in deze zaak belangstellen, daarover althans eenigermate kunnen oordcelen. Volkomen terecht word dezer dagen door den voorzitter van den Raad van Arbeid opgemerkt-, dat-, indien een betere verzeke ring dan de wet Talma-Aalberse biedt, mogelijk is, aan zulk een regeling de voor keur moet worden gegeven. Alleen moet dan echter onomstoolelijk vaststaan, dat werkelijk iets beters wordt geboden, maar ook, dat door al die z.g. ver beteringen de zaak waarom het gaat-, de Ziekteverzekering -niet- opnieuw op de lan ge baan wordt geschoven. Het betere mag ook hier niet de vijand worden van het goede. STADSNIEUWS. Kinderhuis „Voordorp". In strijd met vroeger ontvangen' inlich tingen wordta an de Ned er I. gemeld, dat de kerkeraad niet besloten heelt, den di recteur van Voordorp te doen inwonen in het kinderhuis. .Wel zijn er bezuinigings verandering van lucht en omgeving. Dat heb ik reeds lang gedacht. Hoelang zijt gij nu reeds opgesloten op deze eenzame plek? Rust en verandering zouden u goed doen. Waarom gaat gij niet een6 naar huis om te zien hoe moeder en David het maken?" „Die laatste gedachte was hem plotse ling ingevallen, en de woorden kwamen hem onwillekeurig over de lippen. John scheen er van te schrikken, maar hij ant woordde niet dadelijk. Na eenige oogen- blikken gewacht te hebben, zag.hij Paul glimlachend aan, en vraagde teen: „Begin ik u nu reeds te vervelen?" „Mijn goede, beste vader, op die vraag behoef'ik u niet te antwoorden. Ik dacht niet aan mijzelf, maar aan u. 't Zal mij eenzaam te moede zijn, wanneer gij cr niet zijn zult. Maar indien eene verandering uwe gezondheid ten goede mocht komen, dan wil ik mij daar niot zelfzuchtig tegen verzetten." „Mijn jongen, ik ben overtuigd, dat gij alles voor mij zoudt willen noen, maar ik weet niet of uw plan wel het gcwonschte gevolg zou hebben. „Waarom niet? „In de eerste plaais heb ik niet genoeg overgespaard om verder zonder werken te kunnen leven. Het zou te gewaagd zijn eene kleine boerderij te pachten, want noch maatregelen voorgesteld, die aan een groo le, minderheid zeer bedenkelijk voorkomen. Tot -loon voor de groole toewijding, waar mee do tegenwoordige directeur gedurende 12 jaar zijn post heeft waargenomen, en waardoor het gesticht in ho.ogere kringen een goeden naam had, wil men hem een voudig zijn ontslag geven; liet aantal kin deren op 60 terugbrengen en de salarissen reduceeren -tot de helft of minder van de bestaande. Reden: geldgebrek en het feit, dat de directeur bij sommigen niot bij het college van Regenten te weinig po pulair is. Besloten is evenwel nog alleen dat men Voordorp niet zal overdoen aan een vereeniging, maar dat de Diaconie (onder toezicht van den Iverkeraad) de inrichting zal blijven beheeren. Tot ihet stichten van een vereeniging hadden zictmeenige voor aanstaande^ positief orthodoxe mannen be reid verklaard. Het motief, waarom men momenteel de vereeniging niet wil: dat de kinderen van Voordorp dan misschien la ter in neutrale of moderne handen zouden kunnen vervallen. Eene commissie uit den kerkeraad is nog bezig met d& zaak. Zooals wij reeds meldden, wordt door dc Evangelisatie-Vereenigiug „Jeruel" een ba zaar georganiseerd, teneinde de kosten, ver bonden aan den aankoop, do verbouwing cn do meubileering van haar gebouw in do Groenesleeg te kunnen bestrijden. Voor hetzelfde doel is ook een verloting georganiseerd, van een pop, een flink Leidsch weesmeisje, door een Lcidsch weesmeisje gemaakt en een schil derij. De pop is ter bezichtiging in dc éta lage van de fa. Neuleboom, Hoogewoerd 43 en het schilderij in die van"de fa. Ques- tro, Nieuwe Rijn. Bijdragen voor den bazaar worden gaar ne in ontvangst genomen door het uitvoe rend Dames-comité: A. A. Keulemans, Plantsoen 55; M. Neuteboora, Hoogewoerd 43, tel. 1262; J. de Nie, Heerengracht 112, tol.- 1549; G. du Pon.v. d. Meer ,de Wet straat 16; M. Schouten, Pieter de la Court- straat 8; J. S. v. d. Horst-^Hepp, Maria Gondastraat 27, tel. 1901. Gisteravond hield de nfdecling Lei den van den Chr. Handclsdrijvendon en In dustrieeion Middenstand oen leden ver ga dej ring, welke hoofdzakelijk was belegd om do reorganisatie der Kamers van Koophan del en fabrieken te bespreken. Den heer .V. Dixkse, ambtenaar van de NieuweKamers, welke eerstdaags zullen worden gekozen, lichtte aan de hand dei wet deze nieuwe zaak voor de vergadering toe. Hieruit stippen wij aan, dat dc nieuwe Kamers worden gekozen uit zakenmen- schen, wier inkomen boven de f 2000.is en dat deze nieuwe instellingen in tegen stelling met de oude Kamers, een publiek rechterlijk karakter zullen dragen. Eerstdaags zullen alle zakenmenschon. op 6traffo bij verzuim van zware geldboete, verplicht zijn, een drietal formulieren in te vullen voor het aan te leggen handels register, dat tevens voor het publiek koste loos ter inzage zal liggen. Een dergelijk register bestaat in Duitsch- land reeds 75 jaar en werkt daar zeei voortreffelijk. Uit één en ander ontspon zich een breede discussie, waarbij men hot nut van deze zaak voor dsn middenstand zoor in twijfel trok. De heer Dirkse beantwoordde de debaters en hoewel er nog veel is, wat nog toe komstmuziek is, is deze zaak voor den middenstand van belang, bovendien is de wet er en hebben wij die té eerbiedigen. De voorzitter wekte de leden op zich zoo spoe dig mogelijk op te geven, ook met het oog op het kiesrecht voor deze instelling, welk recht wij aan de vereeniging kunnen over dragen, dio dan namens de geheele Chr. middenstang kan stemmen. Jammer dat voor deze belangrijke zaak de vergadering niet beter was bezocht. De heer Spaa sloot met dankgebed. BINNENLAND. Chistelijke psychologische Centrale. Gistermiddag word te Utrecht oon ver gadering gehouden van afgevaardigden van schoolbesturen, paedagogische vereeni- gingen, Chr. vakvereenigingen en Werk- geversvereenigingen, mannen uit de krin gen van lager, middelbaar en hooger on derwijs, enz. Deze vergadering was bijeengeroepen door een voorloopig comité, bestaande uit de hoeren Prof. Bonman, Smeenk en Schreuder, teneinde te komen tot de oprich ting van een Chistelijke psycho logische Centrale voor School e n B o r o e p. Prof. Bouman, die de vergadering open de, sprak zijn blijdschap uit over de groote belangstelling cn zette daarna het doel en het nut eener psychologische centrale uit een. De bedoeling is volgens de vervolgens vastgestelde statuten de studie en de toe passing der psychologie, ten behoeve van 6chool en beroep. De Vereeniging tracht dit doel te be reiken o.a. door: a. Hot instellen van onderzoekingen in het psychologisch laboratorium. b. Bet houden van Cursussen en hot uit geven van geschriften over de toepassing der psyohologie in de school. c. Het verstrekken 'van psychologische adviezen aan ouders door tusschenkomst van bureaux voor beroepskeuze, aan vol wassenen, door tusschenkomst van sociale organisaties. d. Hot verzamelen van gegevens en het uitgeven van geschriften over de psycholo gie der beroepen. Na bespreking-en vaststelling der statu ten werden als bestuursleden aangewezen de hoeren Prof. Bouman en v. d. Spek, psychologen; Nahuizen en Kruithof voor hot Chr. Nat. Vakverbond; v. d. Bom voot de Chr. werkgevers; Oosterlee voor de pae dagogische vereeniging, Schreuder en Dr. v. d. Valk voor de onderwijskringen en de heer Smeenk. Chr. Boeren- en Tuinders. Op 30 Maart a.s. zal vanwege den Chis- telijken Boeren, en Tuindersbond in Ne derland te Utrecht in hotel „Tannines" een vergadering worden gehouden met de Chis telijke land- en t.uinbouwonderwijzers. In de morgenvergadering zullen behandeld worden: Zaken van huishoudelijken aard. Statuten, Leerplan en Leermiddelen, ter wijl in de middagvergadering zal «preken dr. J. P. dé Gaay Fortman, leeraar aan de Christelijke H.B.S. te Den Haag, over: „De dood als biologisch verschjinsel". Ge noog om genoemde vergadering warm aan te bevelen. Hooge Raad van Arbeid. De Hooge Raad van Arbeid zal in zijn op 2 April te 's-Greavenhage le houden vergadering zijn advies vaststellen omtrent het voorontwerp van een land- en Tuiu- bo uw-On gev al len wet. Thans zijn bij den Raad aanhangig voor- ontworpen van werktijdenbesluiten, betref fende kantoren en winkels, die zullen moe ten worden uitgevaardigd voordat de Ar beidswet 1919 voor wat betreft genoemde bedrijven in werking zal treden. Het „wegbrengen" van schepen. Door eenige rechercheurs van de Cen trale Recherche zijn in samenwerking mot do politie te IJmuiden uit laatstgenoemde plaats aangebracht als verdacht van het „wegbrengen" van het Noderl. visschers- vaartuig „do Makreel" in den nacht van 8 op 9 April 1919, de machinist F. M., de echippor P. 't H. en de reoders C. B., café houder en P. C. R., sigarenhandelaar, allen Aan het Zoeklicht. Leiden, 24 Maart 1921. De pas door de Twoédo Kamer aange nomen tabaksbelasting is om het onaange naam karakter dat zij heeft en de last die zij velen bezorgt al bij voorbaat bestemd impopulair le worden. Nu wil ik niet deze wet beoordeelen. Dat is niet mijn taaie. Wel weet ik dat hét een groote kunst is om bij al de belastingen die wij al heb ben, nog nieuwe lasten op te leggen, die wel populair zijn. Wat ik echter zeggen wilde is dit. Wij zullen straks bij de verkieziii-pan van deze belasting wel meer höoren. liet pijpje tabak van den armen zwoeger, zal wel uit den Ireure voor het voetlicht worden gebracht. En daarom kan hot geen kwaad oven vast te leggen, dat de liukerzijde deze wet had kunnen keeren als zij gewild had. Van de rechterzijde stemden verschillen de leden tegen dit ontwerp. Maar van de linkerzijde dio unaniem tegen het ontwerp was, waren bij de eind stemming maar even 22 leden afwezig. Bijna de helft dus! Ik dacht zoo, het kon geen kwaad, dit eens even in 't licht te stellen. OBSERVATOR. wenende te IJmuiden. De machinist en de schipper hebben reeds bekend, genoemd misdrijf te hebben ge pleegd, de beide reoders blijven evenwel ontkennen. Leider dor S. D. A. P. „Het Volk" meldt, dat het bericht van de „Tel." volgens hetwelk de heer Al'barda zoor vermoedelijk bestemd zou zijn, om oor- lang mr. Troelstra op te velgen, als leiden dor S.D.A.P. slechts een verzinsel is. Mr. E. E. van Raai te. t In don ouderdom van 79 jaar is heden onverwacht to 's-Gravenhage overleden mr, Eduard Ellis van Raalte, oud-wethouder, van Rotterdam, oud-lid van de Tweede Kamer en oud-Minister van Justitie in het Kabinet Goeman-Borgesius. Mr. Fock te Sabang. Mr. Fock is te Sabang aangekomen, waar 21 saluutschoten werden gelost. Do aan den Handelssteiger liggende schepen vlaggen. De heer Fock debarkeerde onder de to-» nen van het „Wilhelmus" en inspecteerde de eere-compagnie. Hij scheept© zich op de Gouvcrnemenisstoomer „Nias" in naar Ko- taradja, waar de lunch ten Gouvernements huize werd gebruikt. De nieuwe landvoogd werd te halfvijf terugverwacht. Loonconflict in <le mijn-indujtrie. Op do gister gehouden vergadering dor contact-commissie voor de mijnindustrie hebben de mijndirecties aangezegd, dat de loonen en duurteloeslagen der mijnwerkers belangrijk verlaagd zullen worden, ingaande 1 April a.s„ in verband met de ongunstige uilkomsten in het mijn bedrijf. Wij vernemen hieromtrent nog het vol gende Dc duurtctooslag, die op het oogenblik ƒ7.50 per gezinslid per maand bedraagt, zal worden verlaagd. Van 1 April af zal een duurtetoeslag worden toegekend van ƒ5.— per maand, eerst te beginnen met het derde kind. Do echtgenoot© en beide eerste kinde ren van een huwelijk ontvangen geen duur tetoeslag. De loonen van het huidige con tract worden met 20 verminderd. Het minimum der ondergrondsche ongeschool de arbeiders bijv. daalt tot ƒ3.12 per dienst. Het minimum-loon voor bovengrondscho arbeiders in de eerste vakgroep wordt 49 uwe moeder noch ik hebben veel verstand van dat werk, en om weder voor vijftien' shillings in de week naar de Wheal Antho ny terug te koeren, dat is waarlijk gcon uitlokkond vooruitzicht." Hij had er wel bij kunon voegen, dat hij in 't geheel niet zeker was, of lij zijne vrouw welkom zou wezen, maar daar over zweeg hij. „Maar zoo bedoel ik he>t niet," zeide Paul. „Gij moest twaalf maanden vacan- tio nemen. Ik zou in dien tijd wol zorgen dat do schoorsteen bleef rooken. Gij zoudt te huis naar de <?6n of andore bezigheid kunnen omzien, die u geschikt voorkwam, en mocht gij niets vinden dan kunt gij altijd terugkeoren. Wie weet of moeier geen lust. krijgt om u te vergezellen. Mijn plan is slechts eene vacantie van twaalf maanden meer niet." John zweeg. De woorden van Paul had den een toere snaar in zijn hart. aangeroerd Er was geen twijfel aan, of hij verlangde naar huis terug te gaan. Nog eenmaal naar zijn geboorteland weer te keeren. nog een maal het aangezicht dergenen, die hij lief- bad, te aanschouwQn, dat was dc eenige hoop, die hem staande had gehouden, ge durende lange jaren van arbeid cn ontbe ring. Reeds lang zou hij teruggekeerd zijn, indien hij slechts had kunnen denken, dat zijne tehuiskomst zijne vrouw aangenaam zou wezen. Zij had hem niet lief had hem nooit liefgehad. Zij had hem. dit zelf verteld. En gedurende al de jaren van zijne afwezigheid had zij hem met geen enkel aanmoedigend woord op zijne toospeling op eon mogolijken terugkeer geantwoord In don laalsten tijd bad hij het onderwerp ■niot meer aangeroerd, en was hij er aau gaan twijfelen, of hij ooit de terugreis zou ondernemen. Maar nu hadden do woorden van Paul hot oude verlangen weer in hem doen ontwaken. In elk geval zou hij ccn bezoek van korter of langer duur aan zijn geboorteland kunnen brengen. „Uw denkbeeld is neg zoo kwaad niet", zeido hi jna een langdurige pauze. „Ik denk ook, dat oene verandering mij goed zou doen, en nu de spoorweg tot aan do kust loopt., is do reis met meer zoo lang en ver moeiend. Geef mij mijn pijp en de tabak eens aan, ik wil Tookend over bet plan na denken." Het verdere van den avond werd er wei nig meer gesproken. Hot nieuwe denkbeeld 'had zich geheel en al van* John Vivian meester gemankt, en hoe meer hij or zich in verdiepte, des te meer la elite het hem toe. De grootste moeilijkheid lag in zijne vrouw. Zou zijne terugkomst haar mis hagen? Indien hij slechts wist., dat hij haar welkom zijn zou, dan zou hij geen oogen blik langer aarzelen. Maar voordat hij wist, hoe zij er over dacht, wilde hij g-.c i besluit nemen. „Hoor eens Paul", zeide hij, ,,'t is tijd om naar bed te gaan, en gij meet om mij nentwil niet opblijven; maaj voor dat ik mij ter ruste begeef, wil ik nog oen paar, regels aan uw moedor schrijven." „O, als gij gaat schrijven, dan verdwijn ik," riep Paul lachend, „maar ik voorspel u, dat moeder en David uw plan van gan- schor harte zullen toejuichen." „In dat geval laat ik u tegen het eind van Augustus alleen, tenzij gij met mij mocht willen torugkeeren." Paul voelde, dat zijn hart bij die woor den geweldig begon te kloppen. Indien hij terugkeerde, dan zou hij misschien Abigail weerzien. Zij zou niet trouwen voor haas verjaardag, en die was op hot eind van September. Hij zou haar misschien nog eenmaal mogen .aanschouwen, voordat, zij de vrouw van Nick Trebarwith werd. Maar. die opwelling duurde slechte een oogen blik. „Ik moet hier blijven om het huis wat op to knappen, en al6 moeder meekomt dan moet het nog vergroot worden." „Mijn jongen, nu gaat uwe verbeelding met u op den loop," zeide John met een glimlach, „maar rust wel, on heb aange name droomen. (Wordt vervolgd)'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1