SCHORTEN EN CORSETTEN. A. WAALS, Haarl.str. 134-130. Wij vragen Uwe aandacht voor onze enorme voordeelige aanbiedingen in Ill Brieven uit Voorschoten. Amico. Over liet Christelijk onderwijs alhier zlni ik deze week iets schrijven. Zoolang mij heugt, Cm dat is al een tijd zoo go weet, mijn haren zijn al peper en zoutkleurig geworden is" hier al een Chr. school al was 'zij vroeger "bescheidener van omvang. Nu behoef ik niet te vertellen wat ons ideaal is van eon Christelijke school, doch ik wil het toch even memoreeren. Ouders en belangstellenden in het Chr. onder wijs, vormen een vorceniging om eou school op io richten en in stand te houden. Zij kiezen een bestuur, dat de school beheert cn bestuurt, en jaarlijks, rekening en verantwoor ding doet aan de leden en belangrijke zaken on derwerpt aan de 'goedkeuring der ledenvergade ring. Hier is dit echter anders. De school is er. Christelijk is zij ook, doch van oenigen invloed van do ouders op de school is geen sprake. Een vcreeniging is er bij mijn weten niet, een bestuur echter wel, doch op een enkele na kent niemand hunne namén. Dezo school is blijkbaar een school van en kelen, bestuurt door enkelen, dio echter van nie mand mandaat hebben. Nu zullen voor dio enkelen, tot heden too do financieelo lasten niet klein zijn geweest, en als zoodanig is hot in hen te prijzen dat zij zich ter willo van het Chr. onderwijszulke zware finan- cieolo offers hebben getroost, doch daarmee is de zaak niet recht gepraat. Geen der ouders van schoolgaande kinderen heefb_eenigen invloed on daarmee is het ideaal „de school aan de ouders" verloren. Nu zult ge misschien zeggen, nu ja, als het onderwijs maar goed is, dan is do zaak in orde, en iets is daarvan ook waar, doch .waar blijft de liefde voor het Christelijk onderwijs, wanneer wij er niet in meeleven, wanneer wij er geen in- vloed op kunnen uitoefenen. Hoe harder wij voor een zaak moeten werken, om haar in stand te houden, zoo veel te meer heeft die zaak de liefde van ons hart, en dat geldt niet het minst voor het Christelijk onder wijs. -^u kan het_ best zijn, nu .aHerwege de finan cieelo zorgen worden weggenomen, dat ook de liefde en de ijver voor de Chr. school zal ver flauwen, daarvan hebben wij hier in Voorschoten al sinds lang de proef op de som. Niemand heeft zich ooit bezorgd gemaakt, of de zaak wel mar- cheerdo men zond zijn kinderen, doch daarmee vas alles gedaan. Behalve dan bij het hoofd der school, weet niemand waar' hij met eventu- eele bezwaren heen moet, men heeft geen adres. (Toen ik voor jaren eens aan een toenmalig on derwijzer aan die school vroeg, wie vormen toch hier het bestuur, kon hij mij hierop niet eens voldoend antwoord geven, hij wist het niet, wel wie "do penningmeester was. En, vroeg ik verder, .wanneer het bestuur vergadert, is het hoofd der 6chool of een onderwijzer er toch bij, om advies te geven, dus zoo komen jelui toch in aanraking met het bestuur en kunt ge dus weten wie er toe behooren? Nooit van een vorgadering gehoord, pei hij, en advies geloof ik niet dat noodig geoordoeld wordt, want mij is van zoo iets niet bekend. Ik stond perplex. Ja, ik geloof dat de Chr. school te Voorschoten wat dat betreft een unicum is onder de platte lands Chr. scholen. Doch de toestand is een maal zoo, en daar zal ook wel nooit verandering in komen, althans niet aan dezö school. Misschien dat in de toekomst nog wel een twee- 'de Christelijk-® school noodig zal zijn, want op 'denduur raakt deze overbevolkt. Vooral vindt dit zijn oorsprong in het groote getal kinderen ran het gesticht voor verwaarloosde kinderen j, Voordorp." Ik zou het plan toejuichen vaor een nieuwe Chr. schoei, doch dan één volgens ons ideaal. Nu wil ik hier niets afdoen op de capaciteiten van liet huidige personeel, de één "mag wat meer, en de ander wat minder in den geest vallen, doch het valt niet te ontkennen, dat de school do inees- eto belangstelling ondervond, toen de nu over leden meester Torenboek er hoofd was. Deze cmi-r nente 'peadagoog was allerwege gezien, en werd door elk gewaardeerd, en het was dan ook voor aijn opvolger lang geen gemakkelijke taak zijn .werk over te nemen. Nu is echter de laatste jar.en steeds meer en moor gebleken, do toenemende éénzijdige Kerke-- lijke richting der school. Zij is niet specifiek Hervormd, doch wol overwegend, want van de zeven leerkrachten zijn er zes Hervormd. Ook is nooit aan een Gereformeerde verzocht ritting te nomen in het bestuur of commissie of wat er van dien aard bestaat. Nu is er, of was or, zoo ik bij geruchten eens vernomen heb, een Suppletiefonds, en daar moe ien dan enkelo Gereformeerden in het béstuur zitting hebben gehad, doch die hadden uit den aard dor zaak geen stem in het Kapittel, daal de taak van zoo'n fonds alleen is, gelden bijeen ie brgen om voor on- en minvermogende ouders van schoolgaande kinderen, het te weinig of ge heel niet betaalde schoolgeld te suppleeren. Ik heb echter in jaren niet van "dat fonds ge hoord,-dus kan het ook wel den weg van al hot vergankelijke zijn gegaan. Uit alles zal u blijken, dat wij van een eigen lijke schoolstrijd ter dezer plaatse nooit veel heb ben bemerkt, en wij al dien tijd rustig konden doordommelon met de gedachte „alles zal reg hem." Ik hoop, <!at, nu de financieele bezwaren zijn Weggeruimd, in de toekomst een Chr. school naar ons beginsel zal worden gesticht. Er zijn Wel kleiner dorpen waar twee Chr. scholen zijn, ,ïén Herv. en één Geref. al ben ik geen voorstand der van een specifiek Kerkelijke school, doch wel van een school waar het Geref. beginsel op den voorgrond staat, en al zal ik voor mijn eigen kroost daar niot van kunnen profiteeren, zoo zou Jk mij om des beginsels wil, daarin verheugen. Doch mochten dio gedachten eens werkelijk wor Sen, met' allo respect' voor degenen, die in de iBooielijke tijden die achter ons liggen betreffcn-i Ide het Chr. onderwijs, met hun geld de school jfeti- bestaan hohben mogelijk gemaakt, nooit op die manier, doch dan een school uitgaande van 'de ouders. REFLEX. Gemeenteraad Alphen aan den Rijn. De raad der gemeente vergaderde gister- inktdag to 2 uur, INGEZONDEN MEBEDEELINGEN a 45 ct. PER REGEL, ZATERDAGS 60 ct. Voorzitter burgemeester C. Visser. Aanwezig 11 leden. Afwezig de boeren Gesman, van Dijk en de Hertog met kennis geving. Na opening njet gebed is aan de orde onderzoek geloofsbrieven van den heer W. Bol. In do commissie worden benoemd de heeren D. v. Leeuwen, Herngreen en v. Dam. De commissie adviseert tot toelating, waarna de secretaris den heer Bol binnen leidt, die in handen van den voorzitter de vereisohto eeden aflegt en door den vodt1- zilter wordt verwelkomd. De voorz. doet hierna mededeeling van de ingekomen stukken, waaronder een rap port van den gemeente-architect over het te koop aanbieden door' de gemeente Den Haag van sproeiwagens en veegmachines. B. en W. stellen voor een sproeiwagen en een veegmachine aan te koopen. De kosten hiervan bedragen respectievelijk ƒ700 en ƒ300. De heer Ranke vraagt of hierdoor do straatreiniging niet in gevaar komt, door dat de aannemer hiervoor minder gaat werken, zoodat de gemeente boven de aan- nemingssom de daarbij komende kosten ad ƒ2 per uur zal betalen moeten. De heer Herngreen is van dezelfde ge dachte, ook acht hij,liet aankoopen van een sproeiwagen niet zoo noodig, vooral wijl het vorige jaar een dergelijk voorstel werd aan gehouden. Ook de wagens acht hij, gezien de prijzen, niet zoo solide. De voorz. antwoordt, dat de gemeente- architect dan zelf zijn rapport maar 'moet verdedigen. Het voorstel wordt hierna aan gehouden tot na de besloten zitting. Mevr. Jongenburgcr en de heer B. G. Bahlmann hebben bericht ingezonden hun benoeming tot lid van de copimlssle van schooltoezicht niet aan te hemen. De ver.' tot bestrijdingder tuberculose vraagt per adres een subsidie over het jaar 1921, groot ƒ1500, wat gerenvoyeerd -wordt naar B. en W. om praeadvics. De commissie- voor de gas- en edectri- citeitsbedrijven stelt voor de gasp rij zen te verlagen van 18 op. 16 ct., de electriciteits- prijzen: a. voor lichtgebruik van 46 op 40 cent; b. voor krachtgebruik van 33 op 30 cent. Ovëreenkomstig wordt z.h.s. aldus be sloten. In verband met den verbouw van cle school aan den Oudshoornschen weg wor den aangewezen verschillende lokaliteiten, om tijdelijk les te geven. B. en W. stollen voor het levensmidde- lenbedrijf met ingang van 18 Maart op te heffen en den heer v. Kleef een gratificatie .toe te kennen van f250. Wordt z. h. s. be sloten. De missive van Ged. St., betreffende de gemeentebegrooting 1921 en de begrooting der bedrijven wordt goedgekeurd. Bij het voorstel van de commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen tot wijziging van de bouw- en woningverorde ning wordt een amendement van-den heer v. Dam tot handhaving van do bepaling van 40 Meter uit de rooilijn aangenomen. Idem het amendement v. Dam om de breedte der straten te behouden op 10 Meter. Idem- het amendement v. Dam om de vloerhoogte te behouden op 30 cM. Idem het amendement v. Dam om de woningopperviakte te be houden op 30 M2. Het voorstel van de commissie voor het ontwerpen' van strafverordeningen tot wij ziging en aanvulling van de politieverorde ning, wordt na enkele aanmerkingen van den heer Herngreen goedgekeurd. B. en W. stellen verder voor tot wijzi ging van de- verordening op het heffen van den H. O, en op de invordering van den H. O. Z. h. s. besloten. Het voorstel van B. en W. tot verlcenen van een crediet van f2500 aan de commis sie van bijstand voor het grondbedrijf voor den aankoop van -draagbaar- spoor, wordt bestreden door den- heer v. Dam. omdat de commissie zelf erkent het nog niet noo dig te hebben. Ook de heer Herngreen spreekt zich dienovereenkomstig uit.. De Voorzitter zegt, dat de commissie bij e. v. werkzaamheden klaar wil wezen. De heer J. v. Leeuwen voegt hieraan toe, dat de commissie het crediet aanvraagt om- te kunnen koopen wanneer het noodig is. De heer Herngreen merkt echter op, dat er Wel eens door een commissie misbruik van vertrouwen is gemaakt, doch op de ver zekering van den heer v. Leeuwen wil hij zijn stem'er wel aangeven. Z. h. s. wordt het voorstel hierna aangenomen. Op voorstel van B. en \V. wordt besloten tot instelling van ondercommissies voor het openhaar lager ondierwijs. B. en W. stellen vervolgens voor oen crediet van f 150 te verleenen voor de be schikbaarstelling van getuigschriften voor de leerlingen, dio niet goed gevolg de school verlaten. Z. h. s. besloten. Het voorstel van B. en W. tot het ver- leenen^ van een crediet vain f 1000 voor het maken' van'gemetselde graven op de alge- meene begraafplaats; van de Schoolstraat wordt aangenomen met 102 stemmen. Tegen stemden de heeren do Wit en de Wolf. B. en W. stellen voor niet over te gaan tot de bestrating van een gedeelte van de Van Boetzelaerstraat. De heer v. Dam zegt, dat dit punt niet zoo onschuldig is als het eruit ziet. In de gemeentebegrooting 1920 is een bedrag 'van f3500 opgenomen tot verstrating en nu komt men ruim- f5000 tekort. De Voorzitter kan hierop geen in lichtingen geven. Het punt wordt aange houden tot na de geheime zitting. Het voorstel van B. en W. tot het' maken van een arrestant-enlokaal en een bewaar plaats voor de brandspuit te Aarlaride-r- veen, uit de bestaande schilderswerkplaats tot een bedrag van f 1350 lokt langdurige discussies uit. De heer v. Dam dient een amendement in 'om dit voorstel te verdagen totdat be kend zal zijn hoeveel men voor het be staande brandspuithuis zal krijgen. Dit wordt verworpen met 7—5 stemmen. Het voorstel van den heer D. v. Leeuwen om de v el.dwachterswoning te Aarlarider- veen niet te brengenin het grondbedrijf, wordt z. b. s. aangenomen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met 75 stemmen. Het voorstel van B. en W. om afwijzend, te beschikken op het verzoek van W. Olie- mans om verhop ging van zijn jaarwedde als brugwachter word't bestreden door den heer de Wolf. Do Voorzitter antwoordt hierop, dat 'de brugwachter met de con dities accoord ging, -terwijl hij zèide, dat bij toch niets te doen had. De heer Ranke sluit zich aan bij het betoog van den heer de Wolf en vindt het salaris van f 10 per week niet te hoog. Nog andere leden voeren hier over het woord, waarna het amendement van de heeren Ranke en de Wolf wordt verworpen met 75 stemmen. Een amen dement van den heer Nomen om verhoo ging met f 100 per jaar wordt evenicens ver worpen met 75 stemmen. Tegen stemden de heeren -Herngreen, Wieringa, v. Dam, J. v. Leeuwen, Bol, Vl-asnmn en D. van Leeu wen. Aan de orde komen de aanvragen van ibwee bestiJPén van bijzondere scholen óm stichtingsgelden voer de, oprichting van ■scholen voor U. L. O. B. en W. ste-llen voor hierop goed gunstig te beschikken. 'Z. h.s. besloten. .'(Wordt vervolgd). Rijkdom zonder bodem. Een Spoansch igezant in Venetië, een -paar eeuwen -geleden, bezocht aldaar de schafika-mer van de St, Marcnskerk, waar van de rijkdom in die dagen spreekwoor delijk was. Men (toonde hem de. groote kist, waarin de schatten geborgen waren, en hij kon zich verlustigen du den glans vanal -het edele metaal en (de kostbare gesteenten. Eensklaps vroeg hij zijn geleider„Heeft die kist ook een -bodem 1" „Natuurlijk", antwoordde deze ver baasd. „Da-n is mijn rne.es ter rijker dan de uwe", zei de Spanjaard, „waar zijn schat kamers hebben geen bodem." ,Hij dacht daarbij aan de goudmijnen van Mexico en Peru, waarvan men meen de, dat ze onuitpiiifatedijk wanen. En toch was de «Spanjaard imisais iemand maar diep genoeg groef, zou hij den bodem van dé goudmijnen wel vinden. Er is echter een rijkdom, die onuitput telijk is, een rijkdom zonder bodem. Dat is 'Gods rijkdom.. „De aarde xs des He.e- ren, mitsgaders hare volheid". „Mijns is het goud en het zilver en het vee op dui zend bergen." Hoe rijk is dan. toch de Christen, waen God' heeft gezegd: „Al deze dingen zullen u toegeworpen worden." )ns Babbelhoekje. 'Leiden, 19 Maart" V21. Beste Neefjes en Nichtjes I We hebben dit jaar al heel vroeg prach tig weer,'dat kan ons nog wel eens tegen vallen als het nog eens guur wordt. Maar enfin, laten we het goede maar genieten, zoolang we het hebben en dankbaar zijn als we er nog van kunnen genieten. Zoo- velen liggen ziek te bed en sommigen zelfa -op sterven. Ik dacht dezer dagen sterk aan jullie.teen ik hoorde van een man, die zijn loven lang niets wilde weten van God en Zijnen dienst en nu stervende lag te vloe ken- en te razen, Ik dacht zoo, ik hoop dat mijn nichtjes en neefjes allen maar vroeg den Heere zoeken en den Heere Jezus lief hebben. Als de. dood hun dan overvalt, we ten ze zeker dat ze in den hemel komen. Wat zou dat heerlijk zijn. Maar ik denk ook aan onzen grooten Professor Bavinck, die in Amsterdam woont en ook zoo erg moet lijden. Hij heeft zijn leven goed besteed in den dienst van zijn Heiland en wij zouden hem nog zoo graag een poosje houden. Hij deed zooveel heel nuttig werk o.a. ook studenten onder wijzen die voor dominéé leerden. Het geldt ook-echter hier: „Wat God wil is goed!" en dan moeten de menschen zwijgen en Hem aanbidden. Ik weet wel dat zoo iets moei lijk is, maar .toch moeten jullie ook vroeg leeren, dat de Heere niet altijd precies doet wat wij willen en dat het dan toch goed, ja heel best is. Hebben jullie een van allen dat al eens ondervonden? Maar nu ga ik gauw de antwoorden schrijven op de brieven, want ik heb er weer heel veel. Eerst die uit Leiden. Van Speyk. Je opl. waren goed, -maar wil je er voortaan aan denken behalve je schuilnaam ook je familienaam op te ge ven. „Praatgraag" Wist je het letterraadsel niet? Vertel me eens, ga je met Mei nog van scihool af? Je vorige brief kwam te laat. A. v. G. Je doet al aardig mee. Je opï. was heel goed. „Columbus". Dat kwam ze ker door het feest van je verjaardag dat je verleden week te laat was. 't Gebeurt an ders nooit, dus zal ik het ditmaal maar vergeven. Maar van deze week heb ik geen brief van je. Weer te laat? „Walergeusa\ Jongens wat een pret. Je broer en je Moe der allebei jarig geweest. Wat- heerlijk! Ik boop dat je ze beiden nog vele jaren mag houden. Dank je voor je raadsels. „G. J. S." Goed, ik zal eens zien wat jo doet en dus rustig afwachten. „Golibri". Als je bet zelf inzend, kun je natuurlijk, niet meeraden, miaar nu krijg je toch een cijfer voor de inzending. „Driester", en „Dito". Vonden jullie bet zóo moeilijk? Dat begrijp ik niet. Wat je nu van een naam en adres vraagt, ja dat is nu mijn geheim en dat mag ik voorloopig niet verklappen. Maar wel mag ik zeggen dat je de vorige week te laat kwam en daarom eerst nu een antwoord krijgt. „Viooltje". Dat het gauw Paschen is, vind ik ook leuk, maar wat we dan uitdee- len weet ik zelf nog niet. „Hannle" Je bent een ferme jongen. Alle opl. waren goed. M. W. Ja, daar ben ik nok een poosje ge weest. 't Was heel mooi, maar jou heb ik niet gezien. J- mij wel? „Breistertje en Eekhoorn". Allebei bedankt voor je bij drage. 't Gaat zoo goed. Wie volgt? „Robin son Crusoe". Ik zal* eens over dat Méetje van jou denken en praten met de redactie. W. F. K. Je'opl. was goed. Kende je het letterraadsel, niet? „Mondjegauw", Dus nu is je zuster al getrouwd. Heb je een gezel- ligen dag*gehad? „Tromp". Dank je voor je raadseltje. „Dennenboompje". Je vraagt welk cijfer of je krijgt: reken het maar- uit: je krijgt 2 keer zooveel als de helft. „Schüdknaapje". Dat letterraadsel is wat te lang. Zooiets kun je niet vinden. „Mei klokje". Dank je voor je raadseltje. „Blond kopje". Dat van jou is te lang. „Tijl Uilen spiegel". Och, och, die drukfouten, 'k Wou dat ik daar een'middel'öp wist om die uit de wereld te helpen. „Oranjobloem" Goed -zoo jongetje. Alle oplossingen weer goed. „Kippie de Kluizenaar". Je schijnt dus weel beter te zijn. Gelukkig hoor. A. II. Die jon gen verdronk, zonder water te zién. Ra, ra, hoe kan,dat? „Boschroosje". Vindt jij het zoo makkelijk? Maar 't kan ook niet altijd gelijk zijn. Appelisteeltje". Kun je niet iets gi'ootere letters schrijven en dan lijntjes trekken op je briefkaart? Dan wordt het wat beter om te lezen. „Driemanschap". Wel, dat is leuk, dat een van onze neefjes bij jullie komt wonen. „Geheimsecreraris". Zoo was jij Zondag jarig. Juist op den dag dat Dr. Bavinck zijn 40-jarig jubilleum vierde. Hob jij wel van dien grooten knap pen Professor gehoord? Hij heeft al 40 jaar in Gods Koninkrijk gearbeid, maar is nu heel erg ziek. J. A. V. Goede opl. Kon je het letterraadsel niet? ,,'t Leeuwtje". Ge lukkig- dat je het goed maakt en je zus ook. Maar ik ook. „Erica". Maar meisje, is dat nu toch -uiitgaanl 't Is ©rg. Mocht je zusje „Drommedaris" ook mee? of was het toen jij ging wandelen. „Napoleon". Toen hen je zeker 10 jaar geworden. Wat heb je veel gekregen 1 „Doornroosje". Ja, dat kan ik wel zien, dat je het druk had, want je briefje is niet alleen kort, maar ook niot zoo netje/3 als anders. „Bosch besje". Ja, naaf do kerk ga ik iederen Zon dag, als ik gezond ben, maar of jij me dan ziet, weet -ik met. „Kleine Boer". Neen, als jij je Vader helpt en daarom niet schrijven kan, neem ik bet je niet kwalijk. Dat is heel be9t. Maar op je vereen, kan ik niet komen, want dan moet ik juist eten. „De twee gymnasten1". Je schrijft -maar als je kunt. Eiken brief is welkom? „Clivia" Zoo'n bloem is erg mooi. Jammer dat er maar éen in komt en dan nog maar ééns in een jaar. „De vroolijke Muzikant". Gym nastiek vind ik erg nuttig, maar je moet er niet te veel aan doen. Voorhout. „Nachtegaaltje" Je raadseltje is wel aar- en een vriendelijke wensch ook, maar voor een letterraadseltje een beetje te lang. Wat een mooi rapport! Woubrugge. S. en C. 't Is maar te hopen dat je ver hoogd wordt. Zoet-er'woude. „Kleine Tuinier". Je hadt een klein foutje in je opl. „Buitenmeisje". Dat je spaart voor het Millioenplan vind ik erg aardig. Wassenaa r. „Vergeet me nietje", 't Is wel erg onge lukkig, maar toch een voorrecht dat jullie weet dat je broer naar dén hemel is. Er ligt hier. op heden ook iemand te sterven, die niets van den Ileere Jezus wil weten. Hij ligt vreasolijk to vloeken en' krabt de kalk uit den muur. Dat 'is ontzettend'1 K a t w ij k a. d. R ij n. „Kleine Teekenaar". Je wist maal niets meer te schrijven. i~t Ja, 'L-is altijd beter dat-je schrijii je de opl. niet. „Kakeltrien". Haas', goéd. Voorschoten. „Kwartet". Wol, wel, wat lietl je best gedaan. Alles was goed! Rijnsburg. „Ria". Je tijd schiet al op, dj school gaat. Vindt je dat leuk? Zegwaart. „Boerinnetje en je broertje", k ben het goed geraden. D. N. Je had nog eentje fout. L i s s e. „Do Ruyter" en „De kleine Wag; Jammer dat jullie de vorige week schrijven. Ditmaal was- je beter „Zelden-rust!" Je schrijft wel dal het niet meende, maar niet hooi kwam. Dank je voor je raadseltje je roer me niet". Je hebt het dito geraden. „Knipmesje, Kleine Te Elfje". Geloof dat jullie het jui andere week raden. O e g s 't g e e s t. „Hyacinth". Nu de hyacintheii juist' zoö vroeg' zijn, Kwam jij tel kwam dat? Dank jo' voor je raad: B. Ja, de natuur begiint al pracht! luiken. Vroeg van 't jaar en je k B. heeft bet goed gedaan. Leiderdorp. „Zwartkop". Je 'briefkaarten 'beg hoe langer hoe beter uit te zien., Wet". Jammer dat je hét anders niet vinden kon. „Brinia". Goed, i ditmaal voor heide brieven nog t gegeven, maar een volgende lteei dat niet meer. Koudekerk. „Kleine Organist",. Jo briefje i maal erg kort. M. G. Ik vond bet je vader wel aardig, maar een I lang voor een letterraadsel. J. R, lijk geef ik geen twee prijzen kind. Dat zou al te bar worden. II a ze r s w o u d e. „Crocusje". Dank je voor je bijd het „Millioen". Zoo gaat bet goed. verbaaltje was erg toepasselijk. Sassenheim. „SneeuwVlokje'L Onze N.L.C. daar heelemaal gelezen, maar of i heeft waar jij naar toe gaat wed „Meidoorntje". Vaii die „porto" niet precies meer. Laat dat maar li 't vervolg denk je er wel om, waar! Je raadseltjes zijn well aardig, maai was te laat. „Kwikstaart". Dat zal daan hebben. Je mag wel wat voor zijn. „Floris V.". 01' ik vroege? leerde? Nou óf ik. Eens had "ik elkaar. Beterschap met je broertje Ontvangen voor het Millioen: De vorigo koeren samen Breistertje ƒ0.25 Eekhoorntje 0.23 Crocusje 1. Totaal Nu volgen de Oplossingen. Voor de kleineren: a. Hij had ge-en handeh en oog slechts éen hand en éen oog. b. Wie kan koeren de hand des Onderdeelen: hand, Kan aan, keer, hek, week, Harrie, eend, haas. -c. Elba. d. Java. Voor de grooteren; Prijsraadsel. Als de drank is in den man, is de in de kan. Onderdeelen: linde, dak, ijs, dab helmina, arm, Indiaan, S.S. Seine, i Letterraadsels. I. Blauwe Distel.. Schuilnaam onzer. II. Hooigracht weten wij allen. Verder volgen nu de nieuwe raai Eerst voor de grootere. lldë PRIJSRAADSEL. 42, 50, 10, 6, 58, 23, 16, 32, 20, I vindt men achter de duinen. 52, 30, 4, 51, 47, 27, 57, 22, 44, 2 vaart in 't Noorden van ons land. 13, 33, 40. 31 is gedroogd 42, 8, -1. 1, 9, 50, 46 is een zeeplant. 26, 4, 43, 17, 28, 41, 46, 47 staan van het leger. In een 29, 18, 49, 39, 3, 11, 31, heers ebt een groóte bedrijvigheid. 48, 9, 37, 55 is eemplaats in 42, 46, 5, 24, 31, 51. 17, 45, 38, 2, 24, 56, 20 is een s 7, 14, 35, 53, 37, 39, G zijn onaai menschen. Mijn geheel bestaat u'iit 58 lettel een spreuk. Wat staat hier? M a o o 'e e e d r s s 11 u n ingezonden door IC| Voor de kleineren. Raadt ge me, dan hebt ge verb raden; raadt ge verkeerd dan heb! geraden. Wat is dat? Ingezonden door Kool, dia koud is en drie dagen oud is (Hoe heet men die? Ingezonden door Cv Mijn geheel bestaat uit 10 lettó een stad. 5, 6, 10, gébruiken de boeren koren te zeven. 8, 2, 4, 7 is een deel van een hui?- 1, 3, 10, 6 is een meisjesnaam. Een 8, 9, 10 is een soort boom. Ingezonden door Ro Zooals je ziet weer wérk voor i Doe nu je best maar weer. Ik wik brieven. Allen hartelijk gegroet ook doo Lize Je liefib. 0 WILL®

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 6