Dagblad voor Leiden en Omstreken. STADSNIEUWS. Langs den afgrond. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN l KWARTAAL s 12.50 WEEK10.19 ANCO PER TOST PER KWARTAAL 12.&0 Iste JAARGANG. - DINSDAG 15 FEBRUARI 1921 - No. 269 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS I'ER GEWONE REGEL 10.221)» DES ZATERDAGS 0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIB» KLEINE ADVERTENTIES van hoogatena 80 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cen^ bij vooruitbetaling -S Naar de Kweekschool. Groot was do liefde en warm do belang- Sling in onze kringen voor do Christelij- fSchool. offers die gevraagd werden waren maar ze zijn met vreugde en jfs met een dankbaar hart gebracht dat levendig was de overtuiging, dat Christelijke opvooding en christelijk jerwijs voor onze kinderen en voor ons van de allergrootste betoekenis wa- 0 schoolstrijd zeoals wij die gekend iben behoort nu vrijwel tot het verle- .an den druk is een einde gekomen. 1\\ hebben gekregen de financieele ge- telling cn onze onderwijzers worden langer als minderwaardigen achteruit jteld. iat is van groote beteekenis. laar, daarmode zijn we niet klaar, jjlet is "toe te juichen dat bij de ouders )r het besef doordringt dat onze kin- Christelijk onderwijs noodig hebben, iet is een kostelijke gave, die we niet g mogen achten, dat onze kinderen in ie frisscho lokalen, met leermiddelen aan alle eischen van dezen tijd voldoen, non worden onderwezen. [aar het is niet genoeg, fat baat ons dit alles wanneer wij in scholen geen Christel ij ke onder- ;rs hebben. idien we niet hebben mannen en luwen, behoorlijk voor hun taak toege- die niet alleen in 6taat zijn de kinde- te onderwijzen in alles wat zij in den zwaarder wordenden 6trijd om het aan noodig hebben, maar die ook zijn voeders vol van liefde voor onze !|inselen en voor het kind. aarom moet aan het vraagstuk van de leiding thans volle aandacht worden [chonken. >e voorstanders van het Christelijk ön- hebben zich vele jaren lang zware ancieele offers getroost, t Thans worden gevraagd, hunne kinderen in aanmerking komen om voor het irerüjke opvoedingswerk te werden opge- iaid. In dit blad komt onder de advertentiën Dr een oproep van die Christelijke Kweek ool te Leiden inzake de toelating van uwe leerlingen. '„Wat zal het antwoord zijn? Tan de zijde der openbare onderwijzers -Jrden met miskenning van het vele goede ift inzake de salarieering der onderwijzers b gedaan, krachtige pogingen aangewend de opleiding 6top te zetten, liet do belangen van de 6chool, de belan- van het kind wordt geen rekening ge ilden. Uit stoffelijke overwegingen durft >n het aan, een poging te doen, om het lerwij6 in den hartader te treffen. School kinderen worden eenvoudig aan persoon- :e belangen opgeofferd. IZoo manifesteert een groot deel van do '•jenbare onderwijzers zijne liefde voor het _Ad. Zoo blijkt hoe in die kringen niet kind maar het eigenbelang de eerste sjiats inneemt. JAIzoo mag en zal het onder ons niet zijn. Indien wij waarlijk overtuigd zijn van de -: iote beteekenis van het Christelijk On twijs, dan zullen we niet alleen ons goud zilver offeren, maar dan zullen we in de ™r6to plaats onze kinderen geven voor heerlijke werk. Er is een tijd geweest dat dit voor velen i offer betoekende. Dat i6 thans niet meer het geval. Ge positie van onze onderwijzers is veel 'beter d. Zonder bezwaar kunnen de ouders hunne ideren voor het Christelijk Onderwijs af- lan. Daarom wekken wij onze lezers op aan den oproep van de Kweekschool die niet zonder reden als oen van onze beste oplei dingsinrichtingen wordt geprezen volle aandacht le schenken en ernstig na te gaan of zij ook een zoon of dochter hebben (lie voor plaatsing op dezo school in aanmer king komt. V Goed Inzi ht. Wij hebben gisteren de aandacht geves tigd op do jammerlijke wijze waarop de Alphensche propagandist voor de openba re school, te Lisserbroek het godsdienstig karakter van die school verdedigde. Op een enkel staaltje van de aangovoer- de „argumenten" moeten wij hier nog de aandacht vestigen. Spreker betoogde o. a. dat van de doops- belofte een ergerlijk misbruik werd ge maakt. Ten bewijze deelde hij mede dat een hem bekend predikant (wie en waar?) de doop van een kind weigerde omdat do vader niet beloven Wilde hot later naar de Christelij ke school te zenden. En om nu aan to too non hoe ongemoti veerd dit optreden was, werd betoogd dat de doopsbelofte met hot. onderwijs in de 6chool geen verband kan houden, omdat toen het doopsformulier werd opgesteld nog geen Christelijke scholen bestonden. Is het niet kostelijk? Welk een diep inzicht in de geschiedenis blijkt dit schoolhoofd te hebben. De Lisserbroekers hadden wel gelijk, toen ze in massathuisbleven. V Wie en Waar? Een aandoenlijk verhaal van de bar- baarschheid van de „drijvers" voor de Christelijke School werd door den heei: Tolk hoofd der O. S. te Alphen aan den Rijn, te Lisserbroek gedaan. Een vader kwam te sterven en weduwe en kind bleven onverzorgd achter. Do weduwe klopte aan bij do Diaconie om 6teun. Maar nu deed zich een moeilijkheid voor. Volgens den wensch des vaders bezocht het kind de openbare school. En nu kwamen diakenen met den eisch: dat kind naar de Christelijke School of geen bedeeling. De openbare school den rug toekeeren of verhongeren. Zoo blijkt dus dat de openbaro school onder „dwang" wordt o-ntvolkt. Wij gaan op deze kwestie hier thans nog niet nader in. Alleen richten wij tot don heer Tolk het verzoek het t« Lisserbroek meegedeelde te willen b e w ij z e n cn met nadere gege vens voor den dag te komen. Zijnerzijds kan daartegen niet het minste bezwaar bestaan. En daarom: Wie? En waar? Huldiging Ds. Hoogenxaad. Gisterenavond verzamelden zich de le den van den Christelijken Nationalen Werk mansbond in hun gebouw, om hun eere- voorzitter Ds. J. Hoogenraad, ter gelegen heid van zijn 40-jarige ambtsbediening te huldigen. Te half negen nam do jubilaris, binnen geleid door het bestuur, plaats achter de bestuurstafel, waar ook het vaandel van don Bond was opgesteld, omgeven door een mooie plantengroep. De aanwezigen zongen staande hun eere voorzitter Psalm 121 4 toe. Daarna open de de heer D. M. Kuivenhoven, voorzitter van den Bond, de samenkomst. Vervolgens richtte hij 'het woord tot Ds. Hoogenraad, waarin hij sprak van de vriendschap die steeds tusschen do werkmansbonders, en hun eere-voorzittor had bestaan; liet uit komen het 40 jaar getrouw .op zijn post zijn, en ten slotte de behoefte van den Bond om naast de Gemeente in eigen kring hun eere-voorz. te huldigen. 't Speet spreker dat hij Ds. Hoogenraad geen souvenir ter hand kon stellen; maar vertrouwde dat hot bedrag spontaan bijeen gebracht door de onderaf deelingen, hun eere-voorz. in staat zou stellen, iets aan- te schaffen dat hem elders aan do Leidsche afdeeling zou herinneren. Ds. Hoogenraad dankte allen hartelijk, en gaf de verzekering dat de wensch ver vuld zou worden en hij iets zoü koopen in zijn nieuwe woonplaats dat hem aan den Werkmansbond zou herinneren. Spr. liet vervolgens uitkomen dat men hom te mid den der werkmansbonders wilde huldigen, iets wat door hem zeer op prijs werd ge steld. Hij bracht verder in herinnering hoe 17 Y» jaar geleden de Leidsche afdeeling werd opgericht,die ondanks alle stormen,niet alleen was blijven staan, maar ook krach tiger en grooter geworden was. Ook hier bleek dat hoe donker het in 't veroonigings- leven soms ook moge worden, achter de wolken toch altijd de zon schijnt. We be hoeven die stormen dam ook niet te vree zen, omdat we gelooven in Jezus Christus, de bestuurder van 't heelal. Laat de Werk mansbond steeds omvat houden zijn vaan met 't opschrift: Koning Jezus. De voorzitter richtte nog eenige woorden tot de leden, wekte hen op tot trouw ver- gaderingsbezoek, en 't. lid worden van ver schillende onderafdeelingen. Na 't gezamenlijk zingen van Gezang 96 sloot Ds. Hoogenraad met gebed de sa menkomst. Eenige dames en hoeren van het zangkoor „Halleluja" wisselden het geheel af met eenige goed gezongen, en goedgekozen nummers. Prof. Hartman. Prof. Dr. J. J. Hartman, werd gisteren Ier gelegenheid van zijn 7 Os ten verjaardag van allo zijden gehuldigd. Een groot aan tal personen kwamen den hoogleeraar hun ne gelukwenschen aanbieden. Namens curatoren der Leidsche universi teit kwam de secretaris, jhr. mr. J. F. Bod- daert, prof. Hartman de gelukwenschen van dit college overbrengen; namens den Lèidschon academischen senaat, kwamen de rector magnificus, prof. Yan Calcar, en de secretaris, prof. dr. Snouc-k Hurgronjo, den hoógleeraar feliciteeren; voor do faculteit der letteren werd het woord gevoerd door G?rof. Bolland die vergezeld was van den secretaris Prof. Dr. Thierry. Ook tal van ambtgenooten uit andere universiteitssteden kwamen prof. Hartman persoonlijk gelukwenschen. Groot was het aantal bloemstukken, dat hem zoowel uit Leiden als van buiten was toegezonden, waarbij nog kwamen een groote reeks van telegrafische en schriftelijke blijken van belangstelling. Voor onze jongelingen en jongedoehters. Er is op- initiatief van den Ring Leiden van den Goref. Jongelingsbond een Comité ge vormd, waarvan voorzitten is Ds. W. Bouwman,. Secre-taris-peumngmQCster de hoer N. Rudolph en voorts zitting hebben do hoeren L. G. van Kamp on A. Boekkooi, allen to Leiden, de heer W. War- voor te Sassenheim en de heer G. van der Perk te Katwijk. Dit comité hooft ten doel lezingen to doen houden over onderwerpen, wolko op do vergaderingen van de jongelingen en van de jon gedoehters (moeilijk op deugdelijke wijze kunnen worden behandeld en toch voor onzen tijd voor hen van het hoogste bèlang zijn. Zoo zal binnenkort de eerste lezing worden ge houden, en wol ovor „De Christon on het Tooncc 1", een onderwerp zeker wel van zeer actueel belang. Het comité ös zoo gelukkig geweest, dat voor het behandelen van dat onderworp zich verbon den heeft Dr. van Andel, Directeur van de Chr. H. B. S. te Den Haag. Die eerste lezing zal niet, zooals eerst was vastgesteld, gehouden worden op 18 Febr., maar op 25 Februari a;S. Men lette wel op de nadere aankondi ging, welke in de advertentie-kolommen van dit blad spoedig volgen zal. Met name voor onze jongelingen en jon gedoehters cn voor allen, die in de moei lijke vraagstukken betreffendo do verhouding van Christendom en cultuur en betreffende de positie welke do Christen tegenover het veelvormige we reldleven onzer dagen heeft in te nemen, kan deze lezing en kunnen de overige, die naar we hopen nog volgen zullen, zeer intorressant en leerzaam zijn. Kon. Academie van Wetenschappen. In de gisteren gehouden vergadering van de afdeeling der Kon. Academie van Weten sAappen, bestemd voor de taal-, letter-, geschiodkundige en wijs geer igo wetenschap pen, heeft prof. K. Kuipor te Amsterdam het levensbericht van wijlen prof. Chante- pie de la Saussaye uitgebracht. De voorzitter, prof. C. van Vollenhoven, wijdde enkele woorden aan de nagedachte nis van den onlangs overleden hoogleeraar prof. S. J. Fockema Andreae. Zijn heen gaan is een groot verlies voor de Academie van welke hij een der werkzaamste leden was. Spreker schetste Andreae als een man, die door zijn ijverigen en voortdurenden arbeid do kennis van de rechtswetenschap tienvoudig heeft vermeerderd. Besloten is den Minister van Onderwijs te adviseeren gunstig te beschikken op een verzoek om een subsidie van f 2000 voor de uitgave van het werk van prof. A. Eekhof, „De theologische faculteit aan de Leidsche Universiteit in de 17do eeuw." Jubileum D. C. van Eek. Dinsdag 1 Maart zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer D. O. van Eek benoemd werd tot amanuensis aan het Pharmacou- tisch Laboratorium der Rijksuniversiteit te Leiden. Hot zal den jubilaris, die naar gemeld wordt, op dien dag 's Rijks dienst met pensioen verlaat, zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Onteigening. Ten behoeve van den tramweg van 's-Gravenhago over Voorburg naar Leiden zullen ten algemeenen nutte, ten name van de Maatschappij tot Exploitatie van Tram wegen, ter uitvoering van de wet van 30 April 1917 worden onteigend de eigendom men in de gemeenten 's-Gravenhage, Voor burg, Veur, Voorschoten, Zoelerwoude en Leiden, aangeduid in het plan en de kaar ten, welke ingevolge artikel 12 der ont eigeningswet ter inzage van een ieder heb- en vermeld zijn in Stcrt. no. 31. Een doevig ongeluk is gisteren voorgevallen in het laboratorium van Prof. Storm van Leeuwen. Terwijl een bediende de heer J. Kwik het gas zou ont steken werd hij, terwijl hij juist de gas-" kraan had opengedraaid even weggeroepen. Voor zijn heengaan vergat hij de kraan weer dicht te draaien. Toen hij eenigen tijd later terugkeerde en oen lucifer aanstak ontstond een ontploffing met het noodlot tig gevolg dat de man onmiddellijk gedood werd. Naar wij vernemen hoopt Dr. Karl Muck, de plaatsvervanger van Dr. Willem Mengelberg aan het Concertgebouw-orkest, de uitvoering van „Sursum Corda" as. Vrijdag bij te wonen. Donderdagavond zal de Jong. Chr. Geh. Onth. Bond (J. C. G. O. B.) afd. lei den een Propaganda Feestavond houden in den Foijer der Stadszaal, voor het publiek toegankelijk tegen den in de advertentie genoemden prijs. Als spreekster zal optre den Mejonkvr. L. S. Hania van Weidum met het onderwerp„Alcohol on Zielsziekten." Ter opluistering zullen muziek, tableaux en een verrassend lintenspel gegeven wor den. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in het nummer van Woens dagavond. Wij herinneren aan de vergadering voor het Millioenplan die hedenavond wordt gehouden en waarbij alle medewer kers worden verwacht. Hot belooft een belangrijke vergadering ie worden, daar nu hoewel de voor-arbeid nog niet geheel is afgeloopen, zal blijkfen of Leiden aan zijn verplichtingen zal kun nen voldoen. Dr. C. de Boer, lector aan do Univer siteit alhier wordt door B. en W. van Am sterdam aanbevolen voor de benoeming tot tijdelijk leeraar in de Fransche taal aan het Gymnasium aldaar. Het R. K. Huisvestingscomité bericht ons, als dat op 25 Februari een trein voor Hongarije en op 28 Februari een trein naar Oostenrijk vertrekt. Zij die met deze gelegenheid levensmid delen willen verzenden kunnen inlichtingen bekomen aan het Secretariaat. Het aantal workloozen ingeschreven bij de gementelijke arbeidsbeurs bedroeg Maandag 500, waarvan 115 losse werklie den, 90 sigarenmakers, 39 schilders, 28 op- porlieden, 17 grondwerkers, 15 bankwer kers, 9 meubelmakers, 8 bussenmakers, 7 loopknechten, 7 betonwerkers, 7 broodbak kers 6 lompensorteerders, 6 slagers, 6 koks, 6 sigarensorleerders, 6 tgeenhouders, 5 electriciens, 5 koetsiers, 5. kellners enz. Jhr. Mr. Dr. J. J. M. van Ey6inga, hoog- leeraar aan de Rijksuniversiteit is door de Re- gecring aangewezen tot plaatsvervangend gede legeerde van de Verkeersconferer.tie op 10 Maart op uitnoodiging van den Volkenbond to Barcelo na te houden. BINNtNLAnu. De kaasuitvoer. Zooals onlangs gemeld werd, zou de Mi nister van Landbouw hoogstwaarschijnlijk bereid zijn, om minstens vijftig procent van de kaasproductie over do maand Februari, ten uitvoer toe te staan. Thans wordt gemeld, dat het in het voor nomen ligt, om met ingang van 15 Maart o. k. een algeheele dispensatie van het uit voerverbod van kaas te verleenen. Geen uitvoer van melk. De Vereeniging van Zuivelfabrikanten in Nederland heeft in antwoord op een desbe treffend adres van den Minister van Land bouw bericht ontvangen, dat dispensatie van het verbod van uitvoer van versche melk nog niet kan worden toegestaan, in verband met de binnenlandsche melkvoor- ziening. Voor room en gesteriliseerde melk in blik of in flesschen is echter de gevraag de dispensatie verleend. UitvoeT van eieren gehandhaafd. Uit de meest betrouwbare bron verneemt het „N. v. d. D.", dat de minister van land bouw den uitvoer van eieren niet zal beper ken. In de eerste plaats zijn de prijzen weer dalende, dan neemt de aanvoer gestadig toe. Verder is het noodig, dat wij de Engcl- 6cho markt weer-trachten te bezetten, waar voor het nu de beste tijd is, omdat de Decnsche eieren nog maar schaars in Lon den worden aangevoerd. En ten slotte zou oen uitvoerverbod in de eerste plaats do FEUILLETON d|9) „Aha," riep hij uit, „die kunnen mij te is komen. Van daag behoef ik den honger- od nog niet te sterven. Dat i6 zeker. Eene poos daarna stak hij een tweede eifer aan, maar daar waren er zoo weinig it hij er slechts een spaarzaam gebruik tn durfde maken. Op eenigen afstand zag j een houweel, een hamer en eenige boren „Zij zijn hier aan 't werk geweest, dat is lidelijk", overlegde hij bij zich zelf. „Als i nu maar wist welken kant ik op moest aan, om er uit te komen." Hij 6treelc weer een lucifer aan, en kroop handen en voeten vorder, naar alle kan- In uitziende. Ii| „Men kan hier wel een maand lang rond kruipen, en dan is men nog even ver," pre- eldo hij. „De mijn is hier zoo uitgewerkt, at het wel een honigraat lijkt. Ik moet oorzichig zijn, of ik val door het een of epidor gat weer in het water, en dan zou .iet einde nog erger zijn dan het begin." |Hij ging voort met het aansteken van Qlcifers, en het onderzoeken van zijn onder- prdsche verblijfplaats, maar hoe meer hij zocht, hoo meer hij in verwarring geraak te, in* alle richtingen grb tunnels en gangen en zijgangen te zijn. Men kon hier \veiK<. het oneindige zooken en dwalen zonder den rechten weg te vinden. Al rondtastende had hij een tweeden jas gevonden, waarin zich insge lijks 't dagelijksch rantsoen van den mijn werker, zorgvuldig in papier gepakt, be vond, maar hoe nauwkeurig hij ook alle zakken onderzocht, een tweede doos met lucifers was niet te vinden. „Er moeten hier of daar kaarsen zijn," dacht hij. „Mijnwerkers hebben altijd een voorraad bij zich, en 't is niet te denken, dat zij die mee genomen hebben, terwijl zij hunne jassen in den 6teek lieten. Als ik die maar vinden kon, dan was ik gered.". Maar te vergeefs liet hij zijn blikken naar alle zijden gaan, hij kon goen kaarsen vinden. „Er is niets aan te doen," zuchtte hij, „ik zal in liet duister dienen te blijven, tot dat men mij vindt. Hij had nog twee luci fers over, maar hij besloot die te sparen, totdat hij wat gerost zou hebben. Hij was dood moede geworden van al zijn zoeken, en heen en weer sluipen. De eene jas als peluw gebruikende, en de andere over zich hoen werpende strekte hij zich uit op den harden -grond, en verzonk in gedachten. „Ik zou wel eens willen weten welk een dag het is," zeide hij bij zich zelf. „Het schijnt mij eene eeuw geleden, sedert het water in de mijn kwam. Laat me eens zien. 't Zal Vrijdagmiddag ongeveer vier uur geweest zijn, toen dit gebeurde, mij dunkt het moet nu ongeveer Zaterdagmiddag omstreeks dienzelfden tijd wezen. Misschien is het wel Zondagmorgen. Hoe vreemd, te denken, dat de menschen nu in den helde ren zonneschijn naar de kapel gaan, terwijl ik hier in het duister gevangen zit. Allen donken natuurlijk dat ik dood ben. Wat een grappig idee. Ik zou wel eens willen hooren, wat zij van mij zeggen, want ik zal wel het onderwerp van aller gesprekken uitmaken, tenzij er nog andere mijnwerkers in deze oude mijn opgesloten zijn. Maar neen, dat geloof ik niet, geen van de an deren waren in de diepte, dus hadden zij tijd genoeg om zich te redden, en ik denk, dat ik hier geheel alleen ben. Nu, als het Zon- dagmorgon is, dan zal ik niet langer dan twintig uren behoeven te wachten, maar is het Zaterdagmiddag pas, dan hangen er mij nog vier en veertig boven het hoofd. Verhongeren zal ik gelukkig niet, en mis schien zal die tijd mij in het donker niet zoo lang vallen." Aldus redeneerde hij met zich zolf, ter wijl do uron voorbij kropen. De duisternis en de eenzaamheid benauwden hem vreese- lijk, en de pijn in zijn hoofd en in al zijne leden was bijna ondragelijk. Maar hij was van natuur moedig, sterk en dapper en geene klacht kwam over zijne lippen. Zijne redding was bovendien zoo wonder baar geweest, en zijne dankbaarheid zoo groot, dat het niet in hem op kwam om te murmureeron. Integendeel kwamen hem gedurig de regels van het gezangvers vcr&r den gcost: Wie maar den goeden God laat zorgen, En op Hem hoopt in 't bangst gevaar, Is bij Hem veilig en geborgen, Dien redt Hij goddelijk, wonderbaar. Na eenigen tijd, hij wist zelf niet hoe lang, viel hij in slaap. Maar hij sliep niet lang, en toen hij ontwaakte benauwdo de duisternis hem zoo ontzettend, <jat hij geen weerstand kon bieden aan de verzoeking om een der twee lucifers, die nog in zijn bezit waren te ontsteken. Hij had een gevoel alsof hij krankzinnig zoude worden, wan neer hij nog langer in 't donker bleef. In de duisternis meende hij allerlei afschuwe lijke dingen to zien cn te voelen, hetgeen hem een vreeselijke schrik aanjaagde. Over eind zittende stak hij dus ecu der twee luci fers aan en hield die boven 't hoofd, terwijl hij do oogen snel langs de wanden van zijn kerker liet gaan. „Halleluja!" riep hij uit. 't Was het eer ste woord dat hem voor den geest kwam, en hij had geen beter kunnen gebruiken, want geen drie schreden van zich af zag hij aan den muur een bundel kaarsen hangen. Zijn licht was uitgegaan, voordat hij ze be reiken kon, maar hij wist ze in het don ker te vinden. Toen hem dit gelukt waa ging hij weer zitten en haalde diep adem. Hij bedacht zich nu dat hij nog slechta één lucifer over had, en wanneer die niet wilde ontbranden dan zou zijne vondst hem van geen nut wozen en do duisternis nog vreoselijker zijn dan voorheen. Gedurende eenigen tijd deed hij geene poging om licht te maken. Roerloos bleef hij zitten, terwijl het angstzweet hem op het. voorhoofd pa relde. Hij -gevoelde zich ziek en uitgeput. Deze laatste opwinding was te véél voor zijn overspannen krachten. Wanneer het hem, let de kaarsen in de hand, niet mocht gelukken dien éénen lucifer te doen ontr ger kunnen verdragen. Hij vreesde dat hij vlammen dan zou hij de duisternis niet lan- daü krankzinnig zou worden. Na verloop van eenigen tijd begon het gevoel van onmacht en zwakte te wij kon. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1