Dagblad voor Leiden en Omstreken. BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ABONNEMENTSPRIJS IN LÉIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN KWARTAAL 6 S 2.50 WEEK10.19 NCO PER POST PER KWARTAAL 12.&0 Iste JAARGANG. - VRIJDAG II FEBRUARI 1921 - No. 266 Uit de Pers. NAAR EEN BREUK? ij hebben dezer dagen melding ge kt van een artikel in de M a a e b o d e- rin de vraag werd gesteld of het in de eling van de Nederlander ligt op breuk met de Katholieke coalitie-ge en aan te 6turen. (Vij voor ons, aldus bedoeld orgaan, len het van harte betreuren, wanneer gevolge vaa_dergelijk misverstand, als blijkens de laatste artikelen van het stelijk-historische orgaan in het spel ie, einde zou gesteld worden aan een 6a- iwerking op politiek' terrein, dio zoo bare resultaten afwierp voor ons Chrie- k volksdeel, en welker verbreking ook ■from aan dat volksdeel niet ten goede jlen zou, wijl zij, gegeven do mentaliteit J deze „Nederlander",artikelen, slechts 1 leiden tot aanwakkering der godsdien- Sfe verschillen." qe Nederlander antwóordt hierop, len zeer scherp gesteld artikol en zegt: .16 een R. K. blad ons die vraag voor- zullen wij daarop gaarne antwoorden, ar niet aan de Maasbode! it R. K. blad heeft zich niet ontzien de ;tanten, en wel besli6telijk geloovige estanten, op de grofste wijze te beloe- zijn no. van 29 September j.l. geeft t een zoo scherp mogelijk artikel te- het Bolsjewisme, en eindigt dan met woorden: Deze terreur kan slechts twee din gen inluiden. Of het einde van dit go- slacht of het einde deroeuwen van duisternis en bar- baarschheid, die begonnen met de stellingen van Wit tenberg en eindigen met de stellingen van Wijnkoop. monnik van Wittenberg voorlooper Wijnkoop! heel de generatie, die goed en bloed opgeofferd, niet voor een abstract teid6begrip, maar voor de vrijheid God te mogen dienen naar n Woord, zooals Zijn diena- dat verstaan en niet zooals |n o K e r k, welks gezag zij niet .6 Schriftuurlijk kunnen er- innen, hun dat gelieft op te ifegen, in beginsel gelijkgesteld met verfoeilijkste politieke groep ooit op id aarde aanschouwd, die, onder leiding li Joden, welke in God noch Duivel ge iten, en den God hunner vaderen verloo- hd hebben, om haar wil door te zetten, andere overtuigingsmiddelen bezit dan ïf, moord en doodslag in massa! Vu, Christelijk-Historischen, hebben met id en tand de vrijheid der Roomsch-Ka- ïieken, de volkomen gelijkstelling van bmsch en Protestantech verdedigd, en deswegens door somraigo geestverwan- terecht gewezen. Levende onder de rwerking van de beginselen, 't allereerst Is de Middeleeuwen door de Hervorming 't licht gesteld, en veroverd, en nog ds door de Roomsche Kerk veroordeeld, bon de R. K. bij monde van dr. Schaop- i openlijk erkend, dat. in geen land ter eld de R. K. meerder vrijheid genoten in Nederland. desniettemin durft niet een klein "blaad- n een- R. K. achterhoek, maar een der rnaamste Roömsche bladen, vêrschijnén- n Rotterdam, kalmweg zulk een beleedi- B slingeren naar het hoofd der geloovige testanten [en kan, in ons vrije land, zijn medebur- ook om hun kerkelijke of godsdionsti- gevoelens, vrijelijk beleedigen. Maar moet geen druppel Geuzenbloed meer le aderen hebben, om kalmweg hen, die hun geloof in Jezus Christus, den vuur- id hebben ondergaan, te hooren vergelij- met een zoo diep gevallen deel der menschheid als dat deel 't welk door Lenin- Trotszky beheerscht wordt. Als zoo'n blad ons mooie praatjes voor- .houdt over broederlijke saamwerking, en ons, na dezen schop te hebben ontvangen vraagt of wij bij geval op een breuk aan sturen, dan vragen wij op onze beurt of het ons houdt voor een lammeling, die den voet kust van den man, die hem een trap heeft toegediend. De lieve M a a s b o d e zal dit wel weder eene grofheid vinden, die erg afsteekt bij hare vredelievendheid. Maar wij zullen ook daarvan geen notitie nemen, zoolang zij zich niet heeft bekeerd van haren weg. De tijd om voor haar weg te kruipen is nog niet aangebroken." STADSNIEUWS. Zendingsavond. Donderdagavond werd in de Oosterkerk de aangekondigde Zendingsbijeenkomst ge houden. Er was veel belangstelling. Toen Prof. Dr. H. M. van Ne6 te ruim acht uur de vergadering opende was de kerk tot in alle hoeken gevuld. Na gezang en gebed en het lezen van een gedeelte van Jesaja 40 sprak Prof. van Nes een openingswoord waarin hij er op wees dat hier broeders en zusters zijn. die straks naar Oost-Indië hopen te vertrekken, niet om daar carrière te maken maar om daar de blijde boodschap des heils cn der liefde te brengen. De gevolgen van den oorlog en de daar op gevolgde vrede zijn vooral voor de Duitsche zending vreeselijk geweest. Vele arbeiders werden gedood en een groot deel van het terrein ging verloren. Ook de Ba- zelsche zending, die met de Duitsche nauw verbonden was, leed daaronder. Hier zijn nu arbeiders, maar zonder arbeidsveld en nu. hopen zij in onze koloniën op de Sangir- en Talaud-eilinden hun werk voort te zet ten. Het pleit niet voor ons, dat vreemden ons moeten helpen, maar toch mogen we dankbaar zijn dat we op deze wijze samen kunnen arbeiden aan do verbreiding van het Evangelie. Nadat vervolgens een groep Duitscho cn Zwitsersche zendelingen hadden gezongen: „Herr, diri6t niemand zu ver- g 1 e i c h e n", werd hot woord gegeven aan den heer A. Th iele, die 5 jaar aan het front heeft doorgebracht. Spr. nam als uitgangspunt„In de we reld, zult gij verdrukking hebben, maar hebt goeden moed, Ik heb do wereld over wonnen." Na eerst gewezen te hebben op de rijke beteekenis van dit woord in het algemeen, vestigde öpreker de aandacht op den rijken troost- daarvan in 't. bijzonder voor hen, die gereed 6taan naar het zendingsveld te ver trekken. Het is een heerlijk werk den Heer te dienen en gebonden zielen de vrijheid te prediken, maar het is ook een zware en moeilijke taak. Spreker is gedurende den oorlog in de voorste linies geweest, waar hij veel geeste lijken strijd had, maar hij had ook rijke er varingen, waarin hij duidelijk de leiding des Heeren opmerkte. En nu, vergetende wat achter is, 6trekt hij zich naar hetgeen voor is, naar zijn zendingswerk waarbij hij weet in 's Heeren weg te zijn, maar waarbij het gebed der gemeente niet gemist kan worden. Vervolgens werd gezongen: „Laszt Jehovah hoch erheben!" waarna als spreker optrad do heer E. Scherrer, die vroeger aan de Goudkust werkzaam was, en die zijn gehoor bepaalde bij 2 Cor. 5 17: „Zoo dan indien iemand in Christus is, die is een nieuw schepsel." Het kenmerkende van hen die in Chris tus gelooven is,-«lat hun leven een ander Wij ontvingen ter inzage een mooi uitgevoerde en goed gelijkende gravure van Dr. A. Kuyper, geteekend.deor M. C. de Vree en uitgegeven door „De Blauwvoet" te Baarn. Deze gravure ks in verschillende formaten en prijzen verkrijgbaar bij den heer A. van Hoven. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in ons nummer van gisteren De heer H. S. Keuls, hoofdinspecteur bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electri- citeit, heeft om gezondheidsredenen met ingang van 1 Mei eervol ontslag uit deze betrekking gevraagd. De Vrijzinnig Hervormde Kiesveree- niging „Geloof en Vrijheid" alhier, opge richt in 1911 met het doel bij do kerkelijke verkiezingen leiding te geven, candidaten voor de verschillende kerkelijke colleges te stellen en aan te bpvelen, heeft in een on der voorzitterschap van ds. J. A. Prins ge houden vergadering besloten de vereeniging op te heffen, op grond dat in de laatste ja ren door de vrijzinnigen in de Ned. Her vormde gemeente niet aan de verkiezingen wordt deelgenomen. Besloten werd het batig 6aldo des kas, bedragende ruim f 200, af te dragen aan de kas der Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden alhier. blftfttftLANÜ. Chr. Hist. Kamerfractie. Naar de Tijd weet te melden is na het bedanken van Jhr. Mr. de Savornin Loh- man als president van de Christ. Hist. Ka merfractie opgetreden Dr. Schokking. Internationale rondreisbiljetten. Op een conferentie, die te Parijs werd gehouden en waaraan vele hooggeplaatste ambtenaren van de spoorwegen van Engo- land, Frankrijk, Duitschland, Neder land, België en Zweden deelnamen, is be sloten binnenkort do internationale rond reisbiljetten, die naar de wenschen van de reizigers kunnen worden gecombineerd, weer in te voeren. Voor den oorlog was het beheer hiervan toevertrouwd aan de spoorwegen van don staat Pruisen. Thans is dit beheer aange boden aan -de Belgische spoorwegen als een blijk van erkentelijkheid. Toenemende ontueht. Do Nod. Middernacht-Zending Vereeni ging heeft in een uitvoerig adres, aan den Minister van Justitie verzocht het Wetboek van Strafrecht te willen wijzigen, door in art. 432 in te voegen: „Hij die aan den openbaren weg, of waar zulks van den openbaren weg waarneem baar is, iemand door woorden, teekenen of op eenige andere wijze, in ruil voor geld, geschenken of beloften, tot het plegen van ontucht uitlokt." Het worde mogelijk gemaakt, overtre ders van dit artikel aan de samenleving voor eenige® tijd te onttrekken of hen te reclasseeren, welk middel preventief kan werken bij bedreiging met opzending naar een Rijkswerkinrichting. Reuk- en toiletwaters. Er is een regeling tot stand gekomen, ten gevolgo waarvan fabrikanten van reuk- en toiletwaters in het genot kunnen gestold worden van vrijdom voor de helft van den accijns van door hen voor de vervaardiging hunner producten te bozigen gedistilleerd. Bijzonderheden aan do kantoren van de ontvangers der accijnzen. S. D. A. P. en tweede internationale. In een bijeenkomst van het bestuur der S. D. A. P., dezer dagen te Amsterdam ge houden, werden naar Het Volk meldt, o. a. behandeld de moties van Zaandam inzake het optreden van den Belgischen minister v. d. Velde en inzake de vraag of er vol doende redenen zijn om de partij te doen uittreden uit de Tweede Internationale. Men meende echter, dat in 't bijzonder de laatste kwestie pas onder het oog gezien kon worden na de bijeenkomst te Weenen van de partijen die noch tot de 2e Interna tionale, .noch tot de 3e Internationale be- •hooren. Op de partijbestuursvergadering van 5 Maart zullen de desbetreffedne moties opnieuw besproken worden. Maaltijd ten Paleize. Gisterenavond heeft dp Koningin in do Galerijzaal van het paleis aan het Noord einde den aangekondigden maaltijd aange boden aan de civiele autoriteiten te 's-Gra- venhage. en waaraan ook de Prins deel nam. Aan den disch zaten aan: de voorzitter van de Eerste Kamer, de voorzitter der Tweede Kamer, de Ministers, hoofden der Departementen van Algemeen Bestuur met uitzondering van den Minister van Oorlog tevens Minister van Marine a. i., die door ongesteldheid verhinderd was. Voorts: de vice-president van den Raad van State, mr. dr. W. F. van Leeuwen; do president van den Hoogen Raad der Neder landen, mr. F. J. Noyon; de president van de Alg. Rekenkamer, jhr. mr. J. H. van Reenen; de directur van het kabinet der Koningin, mr. J. A. baron de Vos van Steenwiik; de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, E. C. baron Sweerts de Lan- das Wyborgh; de burgemeester der residen tie, mr. J. A. N. Patijn, en verschillende dames en heeren van de hofhouding. Minister De Visser naar Groningen. Naar wij vernemen, wordt, de Minister van Onderwijs, dr. J. Th. de Visser, Vrijdag den 25sten dezer te Groningen verwacht, waar hij des Zaterdags d. a. v. verschillen de inlichtingen-zal bezoeken. Zondagavond zou de Minister een predicatie voor studen ten houden, terwijl de Maandag zal worden besteed aan het bezoeken van verschillende kasteelen in de provincie Groningen. Hr. Ms. „Hydra" gezonken. Woensdagavond te 9,30, is gedurende nachtelijke oefeningen met gedoofde lichten in de Wielingen, Hr. Ms. mijnenlegger „Hydra" door een der bij de oefeningen be trokken torpedobooten aangevaren. Niettegenstaande allo pogingen om het schip drijvende te houden, is Hr. Ms. „Hy dra" in 9 vaam water gezonken. De com mandant had na de aanvaring het schip door het grootste gedeelte der bemanning doen verlaten en was zelf met zes der op varenden aan boord gebleven totdat zin ken niet meer te voorkomen was. Op de aan varende torpedoboot zijn door ontsnappen den stoom van een gesprongen stoomlei- ding, zes der opvarenden gewond, waarvan vijf licht en een ernstig, maar niet levens gevaarlijk. Op Hr. Ms. „Hydra" zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. De torpedoboot is behouden to Vlissingen aan gekomen. Do commandant, van de Hydra en de zea tot het laatst aan boord van den mijnen legger achtergeblevenen werden later in een 6loep door ter assistentie gezonden vaar-! tuigen opgepikt. Aan do grens. Bij het grensplaats je Anliolt hebben do Duitsche commiezen gisteren een auto aangehouden, waarin 150,000 Mark was geborgen, die naar Holland zou worden gesmokkeld. De auto met inhoud werd in be slag genomen. Het is gebleken dat daar over de grens sedert eenigen tijd reeds groote par tijen goud- cn zilvergeld naar Holland werden gesmokkeld. Verschillende personen, die hun hulp daarbij verleenden, werden gearresteerd. FEUILLETON Langs den afgrond. 6) Sen oogenblik later hoorde men weer zijn iere stem, dio een ander bekend lied aan- „Houd Gij mijn handen beide Met kracht omvat, Geef mij Uw va6t geleide Op 't smalle pad. Alleen kan ik niet verdek- Geen enk'le treê, Neem trouwe Zieleherder Mij arme meê." 'aul bleef luisteren, totdat de tonen van lied in de verte wegstierven. Toen vor- Igde bij zijn weg in de richting van Ro- allion. Hij had geen bepaald doel voor ne wandeling, en sloeg nauwelijks aoht den weg, dien hij nam. De stilte van n rustigen Zondagmiddag in Gods beer de schepping deed hem goed. Vrede en Imte daalden neder in zijn verontrust ge- «d, en onwillekeurig herhaalde hij de orden van het lied: „Geef mij Uw vast geleide Op 't smalle pad." Maar eensklaps stond hij st.il. Zonder het zelf te weten was hij tot vlak bij Rosc- vallion genaderd, en wie zag hij daar van den tegenovergest.elden kant aankomen? Wie anders.als Abigail Tresillian. HOOFDSTUK XIV. Tot op dat oogenblik had Paul niet het flauwste vermoeden gehad, dat Abigail te huis kon zijn. Hij wist niets van den duur der vacantice. Gedurende de laatste jaren had hij over haar gaan en haar komen hoorpn 6preken, maar hij had haar nooit gezien. Zoodra hij vernam, dat zij thuis was, vermeed hij zorgvuldig elke gelegen heid om haar te ontmoeten. Wel werd hij dikwijls gekweld door een bijna onbedwing baar verlangen haar nog eenmaal te zien, maar het gelukte hem-eteeds dit verlangen te onderdrukken. Het was hem duidelijk, wat zijn plicht in dit opzicht was, en toch kon hij de 'hoop maar niet uit zijn hart bannen. De ontmoeting op dien Zondagmiddag was zoo ongedacht en plotseling, dat zijn hart ak het ware stilstond, terwijl het bloed hem daarna mot geweld naar het aan gezicht steeg. Met bliksemsnelheid vloog de gedachte hem door het hoofd, dat zij nu alles gehoord zou hebben, en dat het voor altijd gedaan was met zijn liefste verwach ting. doel krijgt, dat alles nieuw wordt. Daarvan is ook iets te zien bij de heidenen aan de Goudkust in West-Afrika aan wie spreker het Evangelie mocht verkondigen. Met tal van voorbeelden toekende spreker bet verschil tusschen het leven van de hei denen en de Christenen bij wie het veran derde uiterlijk afspiegeling is van het ver anderde innerlijke leven. Spreker gaat nu naar een nieuw arbeidsveld, maar hij doet het met blijdschap, omdat hij weet dat Christus ook daar 't oude wil doen voorbij gaan en alles nieuw maken. Gezongen werd nu„O dasz doch bald dein Feu er brennte". Als laatste spreker trad daarna op de heer F. Boger, die voorheen in Kameroen arbeidde. Vele menschen, aldus spreker, meenen dat het zendingswerk overbodig is en dat het beter is de heidenen die met hun gods dienst tevreden en geliLkkig zijn, met rust te laten. Men sprekende voorbeelden toon de spreker echter het onjuiste van deze voorstelling aan. Ook van de heidenen geldt: van buiten strijd en van binnen vrees. Neen, zij zijn niet tevreden en gelukkig. Maar ook in Kameroen is door het werk der zending veel veranderd en ook hier is, zooals door enkele mededeelingen uit spr, ervaring bleek, de kracht des Evangelies herlijk geopenbaard. In een pakkend slotwoord bracht Prof. van Nes een woord van dank aan de spre kers, waarna hij zich met een hartelijke toespraak tot de Duitsche broeders en zus ters wendde, hen '6 Heeren zegen in bun heerlijken arbeid toewenschend. Nadat Prof. van Nes in dankzegging was voorgegaan werd tenslotte nog gezongen: Amen, Jezus Christus, amen. Ja, Gij zult in 't groot heelal, 't Rijk der duisternis beschamen. Tot. het niet. meer wezen zal. E>nngelisatie. Aaa bet Jaarverslag der Commi&sio voor Stadsevangelisatie* der Geref. Kerk ontleanon wij bet volgende. Het middelpunt van baar .arbeid ia in iiaar ge bouw aan den Morechweg, vlak over den Staats spoorweg. In Zondagscholen bijbellezing, haud- werkondc-rwijs, waarbij goede boeken voorgele zen worden, lectuurverepreiding enz. mocht het werk ongestoord voortgaan.;Enkele malen werden bijeenkomsten gehouden op grooter schaal, toen Ds. van Nes sprak voor do Joden in de Nutzaal Dr. Hepp optrad in de Hooigrachtkork, Ds. Lau were in do Sbadszaal, en een Wijdingssamenkoitot aan het Kerstfeest voorafging. De bibliotheek bevat nu 450 nummers, waarvan voel gebruik wordt gemaakt. Ook met huisbezoek in het Moreck kwartier is een aanvang gemaakt. De financiën zijn niet ongunstig, dank zij den steun der Classis, en de vermeerderde gaven der voorstanders in Kerkcollecten, contribuüën enz. Toch hoeft de Commissie niet altijd aan haar verplichting voor zaalhujir kunnen voldoen, blijft dus toenemende steun gowenschk Haar or gaan „Do goede Weg" wordt op grooter schaal verspreid. Moge dezo arbeid aan vele jongen en ouden ten goede komen en hun tot zegen zijn. Ds. J. W. Groot Enzerink van Leeuwarden, beroepen predikant der Ned. Herv. Kerk, alhier, zal op Zondag 17 April as. aea voormiddaga in de Pieterskerk bevestigd worden door Dr. J. Schokking. In de Woensdag gehouden Buitenge wone Algemeeno Vergadering van Aandeel houders der N. V. Leidsche Bouwmateria- lenhandel is aan den heer J. de Lange al hier op zijn verzoek eervol ontslag verleend ale Commissaris, wegens gezondheidsrede nen. In deze vacature is benoemd de heer B. J. Huurman Dzn. Bouwkundige alhier. Zij had hem nog niet gezien, want zij keek een anderen kant uit, maar een pas of tien verder zouden hunne wegen zich krui sen, en zouden zij vlak tegenover elkander staan. „Neen", zeide hij bij zich zelf, „zij mag mij niet zien, en hij bleef staan en bukte zich als om zijn schoenveter vast te bin den. Van onder den rand van zijn hoed zag hij haar den weg oversteken, hare schaduw gleed bijna langs hem heen. Een oogenblik daarna hoorde hij het tuinhek dichtslaan, en wist hij, dat zij hem nu niet meer zien kom Zijn eerste opwelling was zich zoo gauw mogelijk te verwijderen, maar op datzelfde oogenblik werd zijne aandacht ge trokken door het geluid van meer stemmen. Door eeno opening in de heg zag hij, dat er iemand uit het huis kwam, cn Abigail te gemoet ging, kennelijk met. het voornemen om met haar eene wandeling door den tuin te doen, in den warmen zonneschijn. „Zeker eene van hare schoolkennissen", dacht hij bij zich zelf. „Wat heeft zij eeu lief gezichtje," en hij kwam dichter bij de heg om beter te kunnen zien. „Eeno kat mag wel naar een keizer kij ken," zeide 'hij lachend, „en ik ben hier op den publieken wog. Het is misschien niet zooals 't hoort, maar zoo'n aardig kijkje heeft men niet eiken dag." En 't was inderdaad een aardig kijkje. Met. de armen om elkanders middel geslagen liepen do beide meisj<?6 langzaam ltngs het breede grindpad, dat den tuin omgaf. Ethel Grey, Abigails geliefkoosd school makkertje, had mot, blijdschap de uitnoodi- ging van Mr. en Mrs. Tresillian aangeno men om de Paaschvacantie te Rosevallion door te brengen, en Abigail was verrukt haar vriendinnetje bij zich te hebben. Maar Paul keek niet naar Ethel. Al zijne aandacht was op Abigail gevestigd. Sedert den dag, toen zij hem zonder spreken voorbij was gegaan, had hij haar niet weer gezien. En twee en oen half jaar hadden eene groote verandering bij haar teweeg gebracht Zij was niet langer een kind. Dat zag hij onmiddellijk. Zij droeg niet meer een korto jurk maar een lange japon. Haar lange haren fladderden niet meer in den wind, maar waren in een glanzende vlecht om haar hoofd 'gelegd. Zij was langer en naar hot scheen slanker geworden, en hare kinderlijke ongedwogenheid had plaats ge maakt voor een rustige bevalligheid. EUte oogen stonden nyt meer zoo vroolijk, Tn om haar mond lag een zachte, ernstige trek, het kleine meisje was verdwenen. Zij was thans een volwassen vrouw. Deze ontdek king gaf hem onwillekeurig een gevoel van pijn. Hij wenschte, dat zij nog het eenvou dige kind van vroeger was. Hij voelde, dat de afstand tusschen hen grooter was ge ADVERTENTIE-PR1JS PER GEWONE REGEL 10.22 1/3 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent* •- bij vooruitbetaling -: worden. Zij zouden nooit meer met elkan der kunnen omgaan zooals in vroeger da gen. Zelfs al was zijn goede naam onbe sproken gebleven, dan was hij toch door een te groote kloof van haar geschei den. Hij moest evenwel bekennen, dat zij nog schooner was geworden dan men in hare kinderjaren had durven verwachten Haar ge laat had een edele krachtige uitdrukking aangenomen, die hij vroeger nooit opge merkt had, maar de zachte, vriendelijke trek om den mond verbande elke gedachte aan zelfgenoegzaamheid of trots. Men behoefde haar slechts aan te zien om te weten, dal zij goed en vriendelijk en onzelfzuchtig was. Door eene bocht in het voetpad naderden zij thans de plek,waar hij 6tond, zoodat hij duidelijk hare stemmen kon onderscheidein „Uw Romeo is droevig gevallen," hooi* de hij Ethel zeggen. „O, spreek zooniet, Ethel," antwoordde eeno stem, die Paul als muziek in de ooren klonk. (Wordt vervolg&ï

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1