Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL fc 6 12.50 PER WEEK10.19 ANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 Iste JAARGANG. - DINSDAG 11 JANUARI 1921. - No. 239 BUREAU: HOOIGRACHT 35 LEIDEN. TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PEK GEWONE REGEL 102211» DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hooS3tem SO woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, bij vooruitbetaling De vrouwen. i De Maasbode brengt bet volgende Lciicht. I „Naar wij vernemen zal Mevr. Suze Groeneweg binnen niet. al te langen ,e tijd als lid van den Rotterdamschen nj Raad bedanken. Haar plan is zich n< meer speciaal te begeven met bare 5c propaganda onedr de mijnwerkers- ip vrouwen in het Zuiden des lauds. Op de voorlaatste fractievergadering der S. D. A. P. werd door haar de vraag II gesteld, wanneer het de geschikste tijd - was voor het neerleggen van haar raadslidmaatschap, waarop besloten werd, dat zij daarmede zoude wachten tot na de behandeling der begrooting j! 1921. Men verzekerde, dat zij vooral I den laatsten tijd maar zeer matig voelt b voor 'het werken in don Raad en ook ië om die reden zich geheel aan de pro- isj paganda onder de vrouwen gaat ge- ri ven' Opzidhzelf een weinig belangrijk bericht. Maar toch teekenend. De S. D. A. P. begrijpt dat haar lot bij ^tjle stembus in 1922 voor een niet gering i.deel van de vrouwen afhangt, k En zij begrijpt ook, dat om in 1922 de [«temmen te winnen, nu reeds de propagan da moet worden aangepakt. Wordt aan deze zaak onder ons wel nfroldoende aandacht geschonken? lej Of vergeten wij de vrouwen? Bij de S.D.A.P. Men meldt uit Almelo aan Het Volk >i*lat een der volkstol Iers een ingevulde nfcaart terug kreeg waarop bij vraag 6 tot riivelke kerk (hij behoorde was ingevuld: i>r„Bij do S. D. A. P." Zoover is het gekomen. De menschen hebben aan de kerk den big toegekeerd. S Do S. D. A. P. heeft den godsdienst uit de harten van hare volgelingen weggerukt bn hen voorgehouden dat de kerken in den l^rond der zaak niet anders zijn dan ka- x pitalislenknechten. n Het moderne proletariaat, zoo heeft men „pan de menschen geleerd, is de nieuwe, de ware Messias, die de menschheid zal ver bossen. ;7 Wat Gods Woord leert omtrent do val lieu de verlossing van den mensch en wat in Sde kerken wordt verkondigd is legende -pn niets anders dan legende. •a| Door eigen kracht zal het volk op- ïptaaii uit zijn ellende en een nieuwe en cfoetcre toekomst doen geboreji worden. I En zoo hebben velen niet alleen aan de Kerk, maar ook aan den godsdienst den rug toegekeerd, Het Socialisme is gekomen in de plaats van den godsdienst, de partij in de plaats van de kerk; de partij, dieniet alleen alle hoop op het hiernamaals vernietigde, maar flie ook voor dit leven niets anders wist te geven dan ontevredenheid, onvoldaanheid, ■eleurstelling. Anne, misleide schare. V En wij? J De S. D. A. P. hoeft de kerken verdacht [gemaakt en het geestelijk leven, waar het 110g sluimerde vernietigd. I Als een schaap dat zijn herder beeft ver loren, dwalen duizenden rond, geen hoop (meer hebbende en zonder God in de wo- ireld. Wij vinden dat diep treurig, j Maar brandt deze nood ons Avel waarlijk op de zielen? Gaan wij uit in de heggen en steggen, in de wijken en straten om te zoeken het verloorne, om een lichtende straal te la ten vallen op den donkeren levensweg van hen die dreigen weg te zinken? Is wat te Almelo op die telkaart geschre ven werd ook niet een aanklacht tegen de .Christenen, tegen de kerken? STADSNIEUWS. Letterkundige Kring. Naar wij vernemen heeft zich thans definitief een Christelijk letterkundigen lering gevormd, welke van plan is reeds dezen winter nog hare actie aan te vangen. Reeds is besloten op 3 Februari een Guido Gezelle-avond te organiseeren in de grooto zaal van het Nut, waar de heer Chr. W. J. Teeuwcn zijn lezing over het leven van den ook in onze kringen zoo beminden Vlaam- 6chen zanger, zal houden. Do dames Tilly Leening en Mien Yerwer, van het Conser vatorium uit Den Haag 'hebben hunne me dewerking toegezegd, om genoemde lezing af te wisselen door Gezelles bekende Kleen- gedichtjes, getoonzet door Cath. v. Rennes. Wij zijn genoemden Kring ten zeerste erkentelijk voor haar actie, die zij met zooveel volharding heeft doorgezet. Vooral waar ons Christelijk publiek in Leiden niet door dergelijke avonden verwend wordt, wenschen wij haar een goed succes en veel belangstelling toe. Niet het minst ook .van intellectueele zijde. Inspectie Lager Onderwijs. Aan het Gemeentebestuur, Schoolbesturen, On derwijzers is door den heer K. Brants, Insp. van het Lager Onderwijs eene aanschrijving gericht, waarin wordt medegedeeld, dat het Bureau der Inspectie-Leiden van heden af is gevestigd in het pand Plantsoen 35. Dit bureau is dagelijks geopend van 9—12 11. en van 1.30—5 uur. De schoolopziener, dhr. J. Baak Jzn., reeds on- dc-r de vorige wet hier als zoodanig werkzaam en tlians herbenoemd is gedelegeerd voor allo leerplichtzaken in de g e h e e 1 0 inspectie en te vens voor alle benoemingen en overplaatsingen van onderwijzers. Dit geldt thans ook (vroeger riet) voor 't Bijzonder Onderwijs. Dhr. Baak is daarmee belast in de gemeenten: Hazerswoude, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Rijnsburg, Sasscn- heim, Valkenburg, Voorhout, Warmond. Dhr. S. Anema, naast dhr. Baak benoemd tot schoolopziener in de inspectie Leiden hoeft dele gatie voor benoemingen en verplaatsingen in do overige gemeenten der inspectie. Het spreekuur van den Inspecteur, dhr. K. Brants is eiken Woensdag van 24 u. Dat van dhr. S. Anema olken Zaterdag van 1.30—3 u. en van dhr. J. Baak Jzn. van 3.30—5 u. AUe spreekuren worden in liet gebouw Plaat soen 35 gehouden. Tevens zal gelegenheid zijn ambtelijk met het rieuwc Rijkeschooltoezicht kennis te maken op de Woensdagen 12 en 19 Januari eu op de Za terdagen 15 en 22 Januari in de Receptiekamer van de Gehoorzaal. De familieavond van den Jongelieden Chris ten Geheelonthoudersbond, die in November zou gehouden zijn, doch door omstandigheden moest worden uitgesteld, zal thans plaats hebben den 27o Januari in het gebouw „Nalhanaol". Als spreker hoopt op te treden Joh. A. Zwarts, 2o bondsvoorzitter.. Voor afwisseling door muziek zal worden gezorgd. Een tombola en een linten- spel beliooren onder de verdere atraclies. De Jong. Chr. Geb.-Ont. Bond (J.C.G.O.B.( zal op 17 Februari a.s. een grooto openbare pr'o- paganda-vergadcring houden in den Foyer der Stadszaal Als spreekster hoopt op te treden Jonkvrouwe L. S. Hania van Weidum; directrice van de Egbert Haniaschool te 's-Gravenkage. Ds. Punselio is aangezocht een inleidend woord to spreken. Henri Tijsman de baritonzangor uit Den Haag, zal zich eveneens doen hooren. Nader meldt men ons dat bij de as. Don derdag te geven uitvoering der Chris lelijke Zaüg- vereeniging „Ex Anino" alhier, hot orgel be speeld zal worden door den lieer J. Plu AJz., alhier. Dr. Kuyper als journalist. De Nederlandsche Journalistenkring heeft Zondag te Amsterdam een goed be zochte algemeene ledenvergadering gehou den. De voorzitter, de heer D. Hans, bracht, terwijl alle leden zich van hun zetel had den verheven, een woord van eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van den groo- ten vaderlander, die onlangs is heengegaan 6preker, tientallen van jaren onbetwist de Onder ons, journalisten, is 'hij, zoo zeide eerste geweest. Kuyper was .groot in vele dingen en op velerlei gebied, maar wat hij tot stand bracht, bereikte hij goeddeels door zijn schitterende gaven als dagbladschrijver. Mr. Rittèr heeft er dezer dagen in een tijd schrift aan herinnerd, dat onder invloed van cle hervormde litteraire beweging der tachtigers, allerlei dominees,stijltjes en do minees-welsprekendheid levenloos wegzak ten, maar dat de stijl, de schrijfkunst van Kuyper'ongedeerd, monumentaal is blijven staan. Dat komt, omdat Kuyper bovenal jour nalist was. Hier in Amsterdam is hij 49 jaar geleden zijn geweldigen arbeid met en in „De Standaard" begonnen en het was in zijn Amstcrdamschen tijd, dat hij gekozen werd tot voorzitter van onzen kring. Ook als zoodanig breng ik, zeide spreker, zijn groole figuur dankbare hulde. Opvolger van Boissevain, heeft 'hij gedu rende een viertal jaren aan het hoofd van den kring gestaan, gaf hij hem aanzien en luister, hield hij in het kroningsjaar te genover de pors van de geheelo wereld, op onzen bodem saamgestroomd, den naam van ons yaderland, den naam van ons beroep, den naam van onze vereeniging hoog. Kuyper was een kenner Van het Neder- landsch als weinigen. Op het veld van onze taal heeft hij niet alleen als een knap botanicus de soorten gedetermineerd en haar schoonheid doen bewonderen, maar hij kweekte tal van nieuwe variëteiten, die een blijvend sieraad van den plantenschat werden. Als journa list heeft hij, door den kruidigen rijkdom van zijn woord en de sterk suggestieve beeldende kracht van zijn stijl een door niemand geëvenaarden en wellicht nooit te evenaren- invloed geoefend. Er is om en tegen Kuyper veel gestre den, maar welke verschillen, in levens- en wereldbeschouwing, ons ook scheiden, het is met een sterk gevoel van trots, dat wij gedenken: deze man is een der onzen ge weest, deze heeft aan het hoofd van den Kring gestaan. Hier strijden wij niet om hem. Hier erkennen wij hem allen als on zen besten en onzen grootsten, wiens naam dankbaar zal blijven herdacht, zoolang er Nederlandsche journalisten zijn." Chr. Bond van Gym. Vereen. in Nederland. Zaterdag 8 Januari hield de Christelij ke Bond van Gymnastickvereenigingeu in Nederland te Utrecht zijn jaarlijksche Algemeene Vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat den Bond thans lelt 26 verecni- gingen met 721 mannen, 324" vrouwen en 500 jongens en meisjes. Tot voorzitter van den Bond werd geko zen de heer K. Dinker te Groningen ter wijl de aftredende, de beer De Man uit Den Haag, dio ruim 10 jaar deze functie heeft vervuld, met algemeene stemmen tot eerelid werd fenoomd. Verder namen zitting in het bestuur de heeren: K. Cebol te Leiden, M. Z. de Pag- ter te Den Haag, A. H. Rietkerk te En schede. Herkozen, werden de heeren H. v, Hees te Hoogevecn, G. Preuninger te Delft en den ijverigen secretaris Ph. van Hins- bergen. In de Technische Commissie namen zit ting de leeraren in Lichaamsoefeningen E. van Batenburg to Den Haag, C. A. de Bruijn te Leiden, J. A. Buddingh te Al melo, J. S. Karper te Groningen en Joh. de Vries te Zaandam. De vergadering benoe.mde do heeren G. Preuninger, J. de Man on C. A. de Bruijn in een - commissie, welke werd opgedragen zich te wenden tot den Minister van On derwijs, om te pleiten voor subsidie. Middenstand sraad. Bij de stemming voor de aanwijzing van een lid in den Middenstandsraad voor het zittigsjaar 1921 in de vacature, ont staan door het bedanken van den heer J. Das Dzn. van den Middenstandsbond verkreeg de heer H. C. Norden te Gronin gen 28 en de heer Ed. G. Sehürmann te Rotterdam 135 stemmen, zood-at door den Nederl. Middenstandsbond tot lid van ge noemden raad is aangewezen de hoer Sehürmann. Zooals bekend, geschiedt de benoeming door den Minister van Landbouw. Ruim een millioen verschil. De boerenhofstede „De Hooge Boomen" aan den Amstelveensoheweg, 26 April 1920 in veiling opgehouden voor f 1.594.000 is Maandagmiddag verkocht voor f 406.302. Makelaars J. G. van Staveren eu Zoon waren de koopers. V uurwapenzendingen. De Minister van Justitie maakt bekend, dat 'bij aanvraag om consent voor in- of dorvoer van vuurwapenen of munitie re kening is te houden met de mogelijkheid, dat een dergelijk consent niet wordt ver leend, terwijl in den vervolge verzoeken om consenten voor zendingen vuurwapenen en munitie in elk geval niet zullen worden ingewilligd, indien voor de zendingen niet voor do aankomst, hier te lande consent is aangevraagd en verkregen. De kaasnitvoer weer toegestaan. Naar de „Tel." verneemt, moet de regee ring voornemens zijn,om reeds met 1 Maart c.k. de belemmerende bepalingen, voor den kaasuitvoer geheel op te heffen. Cacaoboter. De minister van. Landbouw heeft de be schikking waarbij werd bepaald, dat de af levering van het vervoer van cacaoboter is verboden, met ingang van lieden ingetrok ken. „Sts.crt." Installatie van Commissies. Gistermiddag heeft de Minister van Wa terstaat, de heer König, de commissie van advies betreffende aangelegenheden van het Staatsbedrijf der P. T. en T. geiastal- leerd. De Minister van. L. N. en H. heeft de commissie ingesteld, aan welke wordt op gedragen ite onderzoeken in hoeverre in de toekomst, de voorziening van de grooto ste den in Nederland met voldoende hoeveel heden melk kan worden overgelaten aan de gemeentebesturen of aan het particulier initiatief dan wel in hoeverre de Staat hier bij regelend zal optreden. Te zware locomotieven. Uit Utrecht wordt aan de N. R. Grt. ge schreven, dat de hoofdingenieur der H.S.M. te Amsterdam 20 zware goederentrein-lo comotieven had besteld, waarvan bij afle vering der machines blijkt, dat deze machi nes niet over de bruggen mogen, we gens te zware asbelasting. Indien men dit) van te voren had nagegaan en deze machi-« nes had besteld met 4 gekoppelde assen in-, plaats met 3, dan hadden ze de bruggen wel kunnen passeeren. Men kan ze nu al leen op baanvlakken zonder bruggen ge bruiken, hoewel ze daar weer niet aan het doel zullen beantwoorden, aangezien ze on geschikt zijn voor moderne goederentrei nen van 1500 ton. De berichtgever voegt hieraan toe. dat iedere machine ongever ƒ78.000 kost en dus op deze wijze alleen reeds 1.560.000 vrijwel is verknoeid. Duilseli drukwerk. Volgens „Het Tarief1 wordt thans niet' allfeen het publiek, maar worden ook Ne derlandsche drukkers overstroomd met aanbiedingen van Duitsche drukkerijen om voor hen hun orders voor handelsdrukwerk uit te voeren. De Nederlandsche drukkers, die hierop ingaan en dan de Nederlandsche prijzen berekenen, kunnen er zeker enorm op verdienen. Het blad waarschuwt echter de drukkers, niet alleen omdat zij in de verleiding zullen komen om lager prijzen te rekenen, maar ook omdat zij bij ontdek king door de Centrale Commissie in het ongelijk zullen gesteld worden. De Bond zal niet veroorloven, dat drukkers hun ge zellen ontslaan en hun werk in Duitsch- land laten maken. Ook zou, wanneer straks om een invoerverbod van builenlandsch drukwerk gevraagd wordt, de Regeering erop kunnen wijzen, dat de drukkerspa troons zelf het voorbeeld hebben gege ven. De zaak is van zooveel belang, dat hefc Algemeen Hoofdbestuur er dezer dagen in zijn vergadering uitvoerig over zal beraad slagen, verzekert „Het Tarief". De Belgische geïnterneerden. Naar aanleiding van een In een Belgisch dagblad verschenen en in de Nederland sche pers overgenomen bericht, als zou dei Nederlandsche regeering haar vordering' inzake de op de Interneering van Belgische militairen gevallen kosten, ondanks het aanbod van België Lot nu toe Iieh'oen laten rusten, doch thans tot een bedrag vanv 25 millioen, vermeerderd mei een interest van 6 'o, ingediend hebben, verneemt hef Ilaagsclie Correspondentiebureau van zeer bevoegde zijde, dat de Nederlandsche re geering in Juni 1920 de desbetreffende re kening aan de Belgische regeering jjeeft aangeboden. De kosten bedragen 28 mil lioen gulden over de jaren 191 l, 1915 eq 1916, terwijl zij voor 1916, 1918 en 1919 nog niet volledig vastgesteld zijn, doch op 25 miHiocn gulden geraamd worden. Aan de Belgische regeering is voorgesteld, dal, ta rekenen van 1 Januari 1920 oen interest van 5 c/c over het verschuldigde bedrag tot den dag der afbetaling zal worden vergoed. Ter voorkoming van misverstand zij in herinnering gebracht, dat de Nederland sche regeering niet voornemens is de ruim 45 millioen gulden, welke Nederland ten behoeve van de burgerlijke Bel gische uitgewekenen heeft uilgegevcn. te rug te vorderen. De moderne transportarbeidersbond. „De Transportarbeider", het orgaan van den Centralen Bond voor Transportarbeiders goeft den loop van liet ledental van den bond in 1920 aan: 1 Januari 29.241 in 86 afdoelingen; 1 Febru ari 29.709 in 8G afdeelingc-n1 Maart 30.759 in 87 aldcelingen; 1 April 39.800 in 87 afdoelingen; 1 Mei 29.980 in 87 afdec-lingon1 Juni 29.120 in 83 aldeelingcns 1 Augustus 21.710 in 90 afdre- lingen; 1 September 20.196 in 93 afdeciingen; 1 October 20.100 in 94 aid.Vingen; 1 November 20.548 in 94 afdeelingen; 1 December 20.550 in 95 afdeelingen. De teruggang tusschen April on Juli wijt het blad aan de groote slaking, do latere, tusschen Juli en October, aan de doorvoering ran de ver hoogde contributie. FEUILLETON. a" Hebt elkander lief. li 15) .J. „Morgenglans der eeuwigheid, Licht van 't onuitputtelijk licht, JUl Zend ons in den morgentijd £8 Uwe stralen ten gezicht," eó Frisch en helder klonk het kinderkoor in °de morgenlucht en Hendrik Mesow voegde Jj zich bij zijn vrouw, die met Kaatje aan ojden tuinlheg stond en ze nakeeik, waar ze Jzoo in scharen de borghellig optrokken. Ij De heele school was het, de onderwijzer vooraan, en knapen en meisjes, en allen ei droegen het een of ander stuk gereedschap over den schouder: of schop, of spa. Toen Mesow zich in 't geheel niet verkla- 3 ren kon, wat dit beteekende, zeide Katrie- na met tranen in de 00gen: „Ze willen de betoenen van 't 'hooiveld wegruimen. Kleine a Hendrik hoeft het geheim goed bewaard, maar in zijn slaap heeft hij zooveel over- luid gedroomd vau „haverveld" en „stee- nen" en „harken" dat ik het geraden heb; de opwinding was te groot voor den kleinen J liman." Ongeveer een uur later gingen Mesow en Katriena naar het haverveld; daar von- de ze alles ijverig bezig; het krioelde door elkaar als in een mierenhoop. De kleine schoolkinderen verzamelden steentjes en droegen ze in mandjes naar de kruiwagens, die door twee knechts van den houtzaag molenaar verder den berg op gereden wer den en de grootere jongens en eenige man nen sleepten groote veldstecnen naar den straatweg, waar twee voertuigen stonden om ze op te nemen. Aarzelend bleven beiden staan bij den aanblik van zulk een drukken arbeid; daar kwam de jonge onderwijzer op hem toe., „Goeden morgen!" riep 'hij met frissche, vroolijko stem. „Is het u goed, dat we als sprinkhanen bij u invalien en huishouden naar eigen goeddunken!" De boer van dc Haldenhoeve kon niet antwoorden van innerlijke ontroering, hij drukte alleen maax dankend den ander de hand, en Georg Schroder zag alles, de die- po ontroering en den dank, die uit het hart kwam. „Ziet gij", ging hij snel voort om hem over zijn ontroering heen te hel pen, „ziet gij, die kleine jongens zijn aan gesteld om voor de lichtere sleenen te zor gen. Daar boven stapelen de boor van dc Wald'hoeve en zijn knechten, en do hout vester met zijn mannen eon muur op, die uwe velden tegen do Haldenbeek zal be schermen, als hij hoog en groot genoeg is. En die groole steenen, die daar ginds beneden op de wagens geladen worden, zijn door een metselaar in Braunsberg ge kocht; 'hij zal er u een mooi sommetje voor betalen en de boer van Waldhoeve zal ze er heen rijden, als ge er niets tegen hebt.." „Dank. dank," bracht Mpsow er met •moeite uit. „Dank niet mij," weerde de meester af. „Voor mijn jongens is het' een feest, een keer geen school te hebben, en zoo in de open lucht te mogen werken. En verzon nen is dit alles door mijn zwager Biirfd6, hij heeft, het met den houtvester overlegd, terwijl ze hun wijze hoofden in tabaks rook hulden, dan kwamen de beste ge dachten, zeiden zij en zoo hebben ze mij en mijn jongens aangesteld. Ze willen den akker vrij hebben, om er bosch van te maken. Mijn zwager zegt, dat dit ook uw bedoeling was, en het- i6 hoog tijd, W3nt over een paar da^en moeten do jonge den netjes uit zijn kweekexij weg, om voor andere plaats te maken, en 'hij weet. geen raad, als het hem niet vergund, wordt, ze hier te planten. Langzaam den berg opgaand, waren de boide mannen bij de boven arbeidenden aangekomen; nu bleef de boer van Hal- denhoovo staan en staarde van den een naar den ander. Daar trad de boer van Woudhoeve naderbij en zeide: „Ja, buurman, ik vraag u vriendelijk, neemt de boompjes van me. Ik heb er geen ruimte voor." „Ik kan li niet betalen," stiet Mesow er nauwelijks hoorbaar uit. „Dat moet ge ook niet. Ge doet me im mers een genoegen, als ge ze neemt. Daar is de houtvester, die zal het aanplanten voor u bezorgen. Als gebogen onder het teveel van goed heid boog de boer van den Haldenhoevo 't hoofd, aldoor weor zijn diep beschaamd „dank, darde!" fluisterend, tot Katriena hem herinnerde, dat het lijd was om naar zijn work te gaan en hem meetrok. Als droeg hij een zwaren last, zoo gebogen verliet de boer de plaats eu toch glom on der den druk der beschaming, want wanneer had hij ooit zijn buren liefde be wezen? de groote vreugde ook dezeu moeilijkste zijner wenschen vervuld te zien. v Bij hot harde dagwerk had hij niet veel tijd om er aan te denken, maar Katriena was het den goh eel en dag niet uit de ge dachten en jubelend fluisterde zij: „Hcerc, ik geloof, dat ik reeds zie, waar Gij met ons heen wilt." „Ik dank u, dat go hem weer een band hebt afgenomen." Het. was tegen den avond van denzelfdoa dag, dat het wagen tie van den dokter voor de poort van Haldenhoeve stilhield. Dg vriendelijke oude heer was eens een gaar ne geziene gast hier. daarom sprongen dq knapen gauw naar buiten om -het paard vast, te houden, want do dokter mende zelf, en ze juichton, toen hij hun toestond lang-, zaam heen en weer te lijden, zoolang hij binnen was. Terwijl moeder Kaatje klaar maakte, trad de dokter op uitnoodiging van den boer de kamer binnen en nam dankend een glas water ter verfrissching aan, want hel dagwerk hij zeide, dat hij al van 'lei morgens vroeg af onder weg was hai hem moede gemaakt. Daarop naderde hij den boor, legd* vriendschappelijk de hand op zijn echoa der en zei: „Het geheelo dal heeft dooi het ongunstige weer geleden, maar ik ge loof, gij het ergste. Noem het me nidi kwalijk, als ik er naar vraag, maar hoi gaat me aan het hart. Hebt gij do pacht som klaar? Beschouw mij ate uw vei» die niet vraagt uit nieuwogierighoid, uit. wanne deelneming. Niet waar, ge 1 het gold niet geheel bij elkaar? (Slot volgt.} J

Nieuwe Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1