Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. IEUWE LEIDSGHE COURANT Isle JAARGANG. - DONDERDAG 30 DECEMBER 1920. - No. 230 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. TELEFOON INT. 1278 heele vergadering, toen hij den heer Hoo- geweg in hartelijke bewoordingen dankte, voor zijn leerzaam en pracüisch betoog, en voor de aangename wijze waarop hij dit gedaan had. Door een vijftal hoeren werden den spr. vragen gesteld, weilke tot genoegen werden .beantwoord. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een 'bestuur ter vervanging van het voorloopi-ge, dat tot nu toe de zaken had geleid. De gehouden stemming had tot uitslag dat gekozen werd tot voorzitter Ds. H. .Thomas en voorts de hoeren J. Kar stens, L. _Q u e s t x o o, C. H. van U 1 d e n en G. van- Z w i 'é-i e n. Aangezien de gekozenen de -aard ,en de omvang van (het werk, nog niet behoorlijk konden overzien, werd de benoeming door hen v-oorloopig aangenomen. Door Ds. Thomas wend nog een woord van dank gericht aan het nu afgetreden voorloopi'ge bestuur, voor al den .arbeid die hot heeft willen verrichten waarop de heer Koenen met een kort woord ant woordde. Nadat gezongen is Psalm 89 8 gaat Ds Thomas voor in dankzegging aan den Heere. lI De heer F. Kamminga alhier slaag de vo-or «het examen Handelskennis L. O. (akte U). Prof. dr. N. J. Krom, buitengewoon hooglceraar i nde ardhaeologie en oude ge schiedenis van Ned.-Indië, gevolg gevend aan het verzoek van de Indische regeering ojn een onderzoek naar de Indische monu menten in te atellen, is dezer dagen naar Indie vertrokken, wajar hij ongeveer, een half jaar zal'blijven. De heer F. W. A. Eikerbout, thans tijdelijk onderwijzer te Rijnsburg, is met ingang van 1 Maart 1921 benoemd 'aan de öhr. School voor M. U. L. O. te Katwijk fl-am Zee (Hoofd de beer W. B. Hofman). De Christelijke Jongdingsvereem- ging Prediker 12 la alhier zal D. V. den lOen Juni 1921 60 jaar hebben bestaan. In verband met dit feit heeft zich een comité gevormd dlat tegen Vrijdag 7 Ja nuari alle oUd-leden in vergadering bijeen roept, cxm besprekingen te houden ter her denking van dit 60-jarig bestaan. Wij wekken gaarne onze lezers oud leden van „Prediker" op, deze vergade ring bij te wonen en mede te werken aan de feestelijke herdenking van dit zeldzaam jubileum. Het Kuyperhuis. Dobr'de Directie der N. V. Mij. tot Ex ploitatie .der Fot. Ateliers C. J. L. Ver meulen te 's-Gravenhage is, ten -behoeve van het Kuypeihuis 'aangeboden oen le vensgroot portret Van Dr. A. Kuyper. Het is een mooie vergrooting van 'het portret dat gemaakt is na Dr. Kuypers 80en ver jaardag en zal in het Kuyperhuis een waardige plaats innemen. Het word met dank 'aan de schenkster aanvaard. Uiivofer van toen. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is 'be paald, dat geen uitvoervergunningen voor geschilde of witte en voor groene teen meer zullen worden verleend, aangezien een verdere uitvoer daarvan een nadeoli- gen invloed ep de binnenlamdsche industrie zou uitoefenen. Voor ongeschilde, grauwe teen kunnen tot beperkte hoejveelheden nog uitvoeiver- gunnigen door de N. U. M. wordëh geën dosseerd, met dien verstande, dat elke aan vrage op zich zelve zal woTdqn beoordeeld. 1 Daling der eierprijzefn. Na Nieuwjaar wordt in pluimvee-krin gen een zeer groote prijsdaling der eieren verwajeht. De eierproductie wordt alsdan beslist van dien aalrd,dat er voor ons land meer dan genoeg eieren zullen komen, want overal is buitengewoon veel bijge- fokt. De prijzen van 1920 zullen zich bij lange na niet meer kunnen handhaven. Het voer gaat ook omlaag. Tuberculose en kanker. H. M. de Koningin hoeft de bestemming willen vaststellen van het in 1918 go- stichte* Nationaal Yrödos-Fonds, en be- paiald, dat de bijeengebrachte gelden zullen gestort worden in een Fonds 1918 om te v-oorzien in het ontbrekende van do kosten# van verpleging van minvermogende of on vermogende lijders aan tuberculose en kanker. Door verschillende oorzaken hebben de werkzaamheden in het algemeen slechts een voorbereidend karakter gedragen, ook al is door enkele, gewestelijke en plaatselij ke commissies reeds moeite geda'an ter ver krijging van gelden voor het Fonds. Het «ogenblik is thans aangebroken om allerweige do werkzaamheden voor het bij eenbrengen van gelden krachtdadig op te nomen en iedereen aan te epo-rcn een gel delijke bijdrage te schenken voor 'het thans vastgestelde 6choone en sympathieke doel einde. De toestand van db vex-keizerin. Het volgende bulletin over den toestand der gewezen keizerin is gisteren uitgege ven i In /de laatste dagen traden opnieuw, door hartkramp veroorzaakte 'aanvallen van benauwdheden in verschillende inten siteit op. Ofschoon het ook, ondersteund door da sterke constitutie der keizerin, gelukte deze aanvallen tot nu toe te overwinnen, wordt toch het weerstandsvermogen, voor al bij de ontoereikende opneming van voed sel, zichtbaar minder. Bijïegging van arbeidsgeschillen. Ingediend is een wetsontwerp houdende bepalingen tot bevordering van de vreed zame bijlegging van de geschillen over ar- beidsaangelegenheden en tot het voorko men van zoodanige geschillen. Het wetsontwerp denkt zich do bemoei ing der overheid met arbeidsgeschillen op drieërlei wijze: le. door het instellen voor het geheelo Rijk van organen tot bemidde ling in en voorkoming van arbeidsgeschil len; 2e. door het regelen van de procedure en de rechtsgevolgen, indien partijen in gemeen overleg haar (geschil aan de beslis sing van een scheidsgerecht onderwerpen 3e. door het openen van de mogelijkheid, •Om in bepaalde gevallen van regeerings- wege een onderzoek (enquete) te doen hou den nopens do oorzaak van een gerezen arbeidsconflict en do vraag welke partij voor het ontstaan of voortduren daarvan in hoofdzaak verantwoordelijk is. Christelijk Laüidbouw-oaiderwijs. De Dinsdag te Utrecht gehouden verga dering van Christelijk Land- en. Tuin- bouw-onderwijzers, is naar do Rotter dammer meldt schitterend geslaagd. Een zeventigtal onderwijzers kwamen uit alle ooiden van het land bijeen. In broederlijken geest, vol opgewektheid werden de besprekingen gevoerd en alle aanwezigen, zonder één uitzondering, tra-* den toe als lid van den Christclijken Boe ren- en Tuindersbond, waarin ze een aparte ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 12.50 PER WEEK10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 V Beaarschool-onderwijs. In de Memorie van Toelichting op het wetsontwerp tot regefling van het bewaar- BöhoolOnderwijs schreef Minister De V-is- itser o, in. het volgende:. i „Daarbij komt, dat bij het bewa&r- i schoolonderwijs, dat vocxr kinderen i van zeer jeugdigen leeftijd bestemd is, n a o t de verschillen in levensopvat- ting van invloed zijn, welke bij het j__ lager onderwijs tot uiting komen." "Naaiy aanleiding van deze uitspraak maakte* pastoor W. H. de Grijs in de Maasbode de volgende "opmerkingen „M. a. w. wil de minister zeggen: er is niet zoo'n behoefte 'aan confessio neel bewaarechoolonderwijs en deihalve Voor den Staat niet zooveel redenen om het te bevorderen, (met het openbare en dus neutrale neemt ons volk wel genoegen. Als we eerlijk willen zijn, moeten we bekennen, dat het ons spdj't dezen passus in 's ministers algemeene beschouwingen aan te treffen. Waarom? Zie we zijn onzen nonnekes dankba'ar dat zij, ondanks het zich dikwijls moeten behelpen met gebrek kige. kcaliteilen, met oude, soms ook ver ouderde schoolmeubelen en leermiddelen ,ienz., door haar -onderwijs, d. i. door de verstandelijke ontwikkeling der kleinen hen meer geschikt wisten te maken voor Jhet volgen van het lager -onderwijs, gods dienstonderwijs enz. dan wie dat voorbe reidend onderwijs niet ontvingen. Nog dankbaarder zullen we haar zijn, 'als ze het gelheele werkplan van art. 7 van 'dit wetsontwerp, dank zij den financieelen etenn uit de openbare kassen zullen kun- ,nen uitvoeren. Maar nog veel, heel veel dankbaarder zijn we en blijven we diep nennekens van de bewaarschool omdat ze -en zoolang zo zooals zij tot dusverro deden dat bewaarschool onderwijs dienstbaar maken, door den godsdienstigen •geest waarmede zij het weiten te doordrin gen, taan de godsdienstige vorming, de godsdienstige opvoeding van die kleine christen hartjes. Wat we in haar •liefdewerk het meest hebben gewaardeerd en zullen blijden waardeeren dat is, dat zij bij haar onderwijs en opvoedingssysteem in da bewaarscholen niet te rade zijn ge gaan bij moderne kinder-paedagogen van het geslacht van de Raafs, de Scheepstra's en Walstra's enz., maar bij den gro.oten. Meester, die, ook wetende wat „des kinds" ds, getud'gde in woöid en daad, «dart Hij zelf ep. zijn Rijk wel degelijk „des kinds" zijn, en daardoor vanaf de bewaarsdhoolbanken onzen kleinen leerden -dien Meester te ken nen en te beminnen, z-ooals ze dat reeds op moeders schoot geleerd hadden. En dat., d-at is voor heel het verdere le- ,ven van onze ahristen-kin'deren van meer waarde dan de vollodiige uitvoering van het gelheele leerplan uit ant. 7. Als ergens .„de verschillen in levensopvatting van in vloed zijn" en dus tot uiting komen, dan is het bij de -o'vpoeding, welke Van het bewaareohoolwezen uitgaat. 't Is geen -onderwijs, 't is geen vor- stands ontwikkeling alleen, 't is meor dan dat, 't is inwerken op de kinder ziel al lereerst. „De wet behoeft niet hij het bewaar echoolonderwijs gelijke differentieering als bij helt lager onderwijs te bevorderen", die differentieering is er om boven -omschre ven reden nog meer dan bij het lager on derwijs, omdat v-an dat bewaarschoolon- derwijs de opvoedende kant meer yoiüt gevoeld, dan de ontwikkelende kant wordt begrepen." u'. Wij zouden het anders zeggen. Maar met de strekking van dit be toog, waarin, de groote beteekenis van het Christelijke bewaarschoolo nderwijs FEUILLETON. Hebt elkander lief. 6) Gode zij dank, haar man stond stil, ter wijl do kleine jongen met heldere stem het bekende; „Kom, Heere Jezus, wees onze gast!" sprak, met de handen op den stoel gelegd. Dat hij 'het hoofd geen haarbreed boog; en alzoo met zijn God nog in 't ge heel niet in orde gekomen was, dat zag ze niet, omdat ze haar eigen hoofd in oyer- 6troomende dankbaarheid zoo diep gebogen had. Rozen bloeiden in het tuintje voor het huis, rozen bloeiden in den groeten school tuin daarachter, een overvloed van ontel bare 'heerlijke rozen! Hoe geurden ze en welk een reine rozengeur stroomde de open •vensters van de woonkamer binnen en ver mengde zich met die van de welriekende .geraniums en viooltjes, die in de venster bank van juffrouw Soliröder opgebloeid waren. De geuren golfden om haair heen, terwijl ze juist do licht fladderende neteldoeksche gordijnen opzij schoof, om naar buiten te ;zien. „Georg", riep zij de kamer in, „het heeft ©Toehouden te regenen! Zie jo wel, dat lik in het licht wordt, -gesteld zjin .wij het vol komen eens. En wij hopen van harte dat de .meerder heid van de Kamer er niet anders oVer zal denken. Krachtige po gingen om Minister De Visser to bewegen een voor de bijzondere bewaarscholen minder bezwarende reger ling te ontwerpen, zullen dan wel niet achterwege blijven. STADSNIEUWS Millictenplan. Wij (Ontvingen voor het millioenplan gecollecteerd op een gezellige familie avond f 2.10. Ter navolging! „Burger Pro Regc". Gisterenavond had in het gebouw „Pre diker" do eerste vergadering plaats van de onlangs opgerichte hurgerafdeeling „Pro Rege". De voorzitter de heer Koenen -opende het samenzijn met gebed, nadait gezongen was Gezang 77 1, waarna hij voorlas Psalm 72. In zijn inleidend woord deelde de voor zitter mede, dat de spreker van dezen (avond kapitein Legem'aat plotseling door ongesteldheid verhinderd was gewor den op te treden', doch dat de heer W. Hoo ge weg vatn Den Haag, hoofdbe stuurder der Frov. afdeeling van „Pro Rege" zoo welwillend was geweest do taak van kapitein Legemaat over te nemen. Do voorzitter heette den spreker harte lijk welkom, en wees er op dat de tijden waarin wij leven ernstig zijn, duisterder dan ooit te voren1. De geest van afval en revolutie vaart door alle landen. Het is de booze geest uit den afgrond is het gezag ondermijnt en de vreeze voor God almachtig doet wijken. Het is onze dure roeping tegen den stroom van verzet, tegen God en zijn Woord een dam op te werpen. In hot opwerpen van dien dam heeft ook „Pro Rege" oen t-aiaik, oen roeping te ver vullen. „Pre Roge" dient een carré to formee- ren! Wij allen hebben van God gaven en krachten ontvangen, die wij 'hoe gering ook in Zijn dienst hebben aan te wenden. De Tovoluti-e die in 1918 verijdeld werd, dreigt nog steeds ook ons land tot prooi te maken. Daarom Volk van Nederland, Leid en aars en Leidenaarsters, „let op uw 6aek". Laat ons Christenvolk niets onbeproefd laten ons leger en onze vloot, terug te voe ren tot der Vaderen God, opdat zij bui gen mo-gen voor den Potentaat der Poten taten. Trouw aan den Koning, die een maal triomfeeren zal! Pro Rege! Pro Regina! Na dit krachtig inleidend woord ver kreeg de heer Hoogeweg het woord, die zijn rede -aanving met 'er op te wijzen dat hij eenige practisdhe wenken zou ge ven, omtrent den arbeid van burger „Pro Rego" -en de taak die zij tegenover onze militairen, voor hun geestelijke verheffing heeft te vervullen. Ons leger, onze weermacht staat bij de burgers niet "goed (aangeschreven. Men spreekt nooit dan met tegenzin over het kazerneleven, en weet de fouten van onze militairen breed uit te meten. In 1914 toen er oorlogsgevaar dreigde was Kirt andere, toen was het leger als 't ware de 6chijf waarachter het Nederland- sdhe volk zich verborgde. En hoewel de laatste jaren de gezindheid jegens onze militairen zich betert, 'toch blijft er nog steeds een gereserveerde bonding te con- stateeren bij de burgers ten opzichte van onze soldaten. gelijk had, dio leelijke grove zakken weg te nemen. Het regent niet meer en nu kun nen wo toch aan tafel de lieve rozen zien." „Maar dio leelijke grove zakken" hebben „do geliefde rozen" voortreffelijk beschut in (den langen regentijd; ge moest ze prij zen, Marie! Zonder die bedekking zouden ze verwaaid en ontbladerd zijn en geen geur zou je -verwend neusje streelon." „Ik prijs ze," riep ze, „en prijs ook uwe voorzichtigheid, die de rozen er mee be dekte, ofschoon dat grauwe kleed don lan gen regentijd Öoor .mijn oogen iboloedigde. Maar laat ons nu aan tafel gaan." „Waarom, Maria?" vraagde 'haar man en keek 'haar met zijn heldere oogen on derzoekend aan, ofschoon hij eigenlijk heel good wisrt, wat ze bedoelde, en zelfs haar bezorgdheid deelde. Maar hij hield er van den klank van haar stem te hooron en nog liever had hij, dat ze hem haar gedachten meedeelde, het waren meestal goede, diepe, wijze, warme gedachten, „Ja-, zie jo, de'preek vandaag, die was zoo anders dan gewoonlijk." „Wat je zegt, Marie, on hoe dan?" vroeg hij o,p schertsenden toon. „Neen, Georg, wees ernstig. Ilc hob angst voor Oom en zou graag dadelijk naar hem gaan zien. Vindt ge het goed, als we er heen gaan?" „Of we niet iederen Zondagmiddag naar, En hoewel epr. absoluut niet goed wil praten de vele -goddeloosheden die het sol datenleven aankleven, noch 't vloeken of de ruwe taal die in onze kazerne's dag in Vlag uit gehoord wordt, -ook maar één oogen blik wil 'bemantelen, toch kan spreker uit eigen ervaring getuigen, dat het in de burgermaatschappij met name iln groote werkplaatsen n-iet beter is. Met alleen te constateeren dat het ka zerneleven boos en slecht is, zijn wij er niet af. Op ons- Christenen, ru6t de taak, Wze jongens 'die op zulk een gevaarlijken leeftijd uit het ouderlijk huis gaan en in militairen dienst., voor het pad. des venderfs te behoeden. Dat is Üo_ sdhoone taak wélke „burger Pro Rege" zich voorstelt. Zoo menig christen jongeling, is reeds de eerste 2 of 3 dagen van zijn diensttijd voor ons verloren. De verleiding voor den jongen soldaat is zoo groot. Mot naane in steden als Den Haag, waar spreker rijke ervaringen heeft opgedaan, zijn de toestanden zoo diep droevig. Verschillende feiten worden door spr. gememoreerd, welke hij bij zijn kazerne en hospitaalbozoek heeft ondervonden, en die van een weedom van ellende getuigen. Nog voor de jonge recruut bij het garni zoen is ingedeeld, moet onze zorg zich reeds over hem uitstrekken. Is het de plicht van militair „Pro Rege" de geestelijke belangen onzer jongens bij den troep te behartigen, aan burger „Pro Rege" zij de taak toegewzen hen in den diensttijd te leiden naar onzo -militaire te huizen. Het militaire tehuis moet het middel punt zijn van den arbeid van burger „Pro Rege". Dat telhuis moet hun bestendige vriend zijndaar vind de jonge recruut aanslui ting met zijn -me-de in-ilitaiiren en daardoor 6teun." Het tehuis moet de plaats en het adres voor hun correspondenties zijn, waardoor het contact met de oudere wordt bewaard. Spr. deelt enkele staaltjes mede, hoe hij vaak door het ontvangen van brieven van het ouderlijk huis voor de bezoekers van het tehuis waar hij huisvader is, de jon gens kon vermanen, van hart tot hart met een kon spreken ep menigmaal 'n middel in Gods hand was, waardoor een liefheb bende zoon van het pad des verderfs werd gered. Het militair tehuis zij en blijv-e het cen trum -van den arbeid vani burger, „Pro Rege". Maar dan moet het Militaire tehuis voor onze jongens een plaats zijn van aapge- naam verpoozen.- Dan moeten onze tehuizen ook al die af leiding en gezelligheid hebben, waardoor zij tegen de vele vermaken die de wereld aan onze militairen biedt met al zijn zon dige -gevolgen, kan conourreeren. Daarvóór is géld noodig, 'ook hierin heeft burger „Pro Rege" een taak. Wij burgers zijn verantwoordelijk voor de Christelijke belangen onzer militairen. Het zijn do zonen onzes volks! Het zijn onze kinderen! Onze jongens in de huizen der burgers op .te nemen, wat door sommigen wordt voorgestaan, prefereert spr. iniet. De soldaat is liever in zijn eigen-te- h u i-s, -daar i-s broei d or schap daar leeft men (katmeraadsohappelijkook al kent men buiten het tehuis zijn superieuren; in het tehuis zijn zij broeders, dienende één Ko ning. Met een krachtige opwekking om alles -te doen, wat in ons vermogen is, onze weermacht -op te heffc-n en te strijden tegen Ha'ar geestelijke verwording besloot spre ker zijn bezielende rede, waarop een 'harte lijk applaus volgde. De voorzitter was zeker de tolk der go- hem toe gaan?" „Ja, maar we drinken 'boch eerst koffie, gaan dan wandelen en komen eerst, -om zes uur in de pastorie. Laten we asjeblieft van daag dajdolijk gaan. Om vier uur heeft hij altijd zijn inikMagéliaapje uit en -schelt om zijn koffie." „Goed. Vijf minuten over vier zullen we er zijn. Maar zeg me toch eens, wat "voor indruk de preek op je gemaakt heeft." „Zoo als verheerlijkt", gaf zij ten ant woord en haar schitterende oogen dwaal den naair buiten, naar do bloeiende en geu rende rozen in den tuin-, naar de boo-men, die een glinsteronden parelregen van natte druppels lieten vallen en volgden de grau we regenwolken, dio op 't punt stonden weg te trekken en reeds een stukjo van het teederste, helderste hemelsblauw -lieten zien. „Zoo, als ware hot zijn laatste en als zag hi'j in de eeuwigheid! Zijn stam klonk zoo eigenaardig, zijn oogen schitterden in heer lijken glans en zijn gezicht zag zoo bleek. Werkelijk, Georg, het ds mij bittere ernst. Ontken het niet! Neen, maak er geen grap van", ging zij voort, als hij haar in do rede •wilde vallen. „Ik weet het immers, dat gij denzelfden indruk hobt -gehad en wilt mo nu alleen maar ndet angstiger maken. Maar ge helpt mij het zwaro beter dragen, als we het openhartig bespreken en als ge de zorg met mij deelt, dan wanneer ge or oyer heen schertst. Ik bon toch geen kind moer en heb al veel doorgemaakt. Wie zdjn ouders heeft verloren cn reeds zoo dikwijls aan doodkisten .gestaan heeft als ik, vreret den dood niet, -ook niet voor zijn gelielden, 't is immer maar -oen schrede naar de eeuwig heid, naar de zaliige eeuwigheid! En ik ben ook niet geheel vergeeisch in de leer school van oom Pastor goweest en heb niet vergoafsch acht jaair lang 'als zijn kind in de pastorie geleefd alzoo moet ik ge troost zijn, want hij is ten allen tijde be reid, in te gaan in de vreugde zijns Hee- ren." Hot gezicht van 'den jongen onderwijzer was nu ook ernstig geworden. „Dappere kleine vrouw", zeade hij. Ge hebt gelijk. Als bet zware komt, zullen we 't gemeenschappelijk dragen. Ik wil het niet voor je verbergen, dat ik ook als vast gegrepen zat onder zijn -preek. Het was mij, alsof 'hij -opgenomen was uit bet woe len van 't allcdaagsch-e leven naar Tabors hoogten. Maar daarna overviel mij dezelf de bezorgdheid 'als jou, en terwijl je met het middageten bezig was, ben ik gauw even overgewipt om naar hem to zien." Ze sprong op met stralend gozicht. en viel hem om den hals.. „Jou goede, lieve, eenige man, hoe goed was dat van jo! Maar zeg nu gauw, hoe vond je hem? wat deed hij?" ADVERTENTIE-PRIJS I»ER GEWONE REGEL 10.221/3 DES ZATERDAGS f0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF. KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 ccni, iï- bij vooruitbetaling -ï 1 „Hij ging met zijn lange pijp in den tuin op en neer. De tuinschaar 'had hij in de hand en do paraplu boven het foofd, maar 't afsnijden der uitgebloeide rozen had hem vermoeid; hij ging met me dn 't kam- perfoeliopriëel zitten en dnonk wat rooden wijn, maar hij zat niet lang, want hij had natte voeten en ik verzocht hom zkh te verkleöden." „En wat zei hij? Zag hij er slecht uit?" „Ja, ja, ik word oud, George", zeide hrh ,»ik zou vanmiddag graag lang rustoD,." Maar hij zag er niet -zorgwekkend uit, l/of- ste, werkelijk niet." Tegen vier uur ging het jonge echtpaau op weg naar de pastorie, zonder eerst zoo als anders een wandeling te maken; want beiden voelden zich door onrust en verlangen als met duizend banden naar hot liefelijke predikantshuis getrokken, dat juffnouw Schroder nog altijd als haar, te huis liefhad. Rijke Zondagsluister lag in plechtige^ geluidlooze rust over 't door linden be schaduwde dak van (de pastorie. TWoidt vervol&Ü,

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1