a p m burgerlijke stand leiden. 27 December. Gob o ven: G er rit Johannes Petrus, z. van j. Paulides en M. Th. Oostendorp. Janne- jo, d. van M. Heijiuans en M. Dreef. Wil- ^linina Elisabeth, d. van J. Buijs en T. Jroekema. Willem Fredertk. z van W. F. ,ouwrier en M. J. Verver. Johanna Enge- d. van C. de Groot en C. C. Uverdijk ohunnes, z. van G. Verver en Th. Huter. licolaas Jacobus, z. van J. E. v. d. Heijden n A. Smit. Clasina Maria, d van M. G. 'ieters en A. Pardoel. Cornelia PetTonelia Jaria, d. van P. A. Blijlcven en C. M. H. v. I. Burg. 0 verled-en: Isaac van Dtroren m. 70 j. - Maria Catharina Hanno. d. 9 ni. Maria /niiza Zwaan geb. Rehliiig vr. 30 j. Ar ie Irama z. 1 j. Pieter Cornelis Kapaan z. j. Daniel Jaccbus Gijzonij ongeh. man j. Maria Elisabeth Doeve geb. de Berg r. 80 j. Johannes van der Heeft m. 58 j. GEMEENTERAAD LEIDEN. (Vervolg. 1 De heer v. d. P o t, wethouder, verdedigt nog lader de voordracht. Tegen eigen beheer heeft ;pr. principieel geen bezwaar, maar op de oanier als de heer Dubbeldeman het wil, tullen de kosten nog veel hooger worden. Van jo organen die hiervoor noodig zijn ontbreekt lier zelfs het allereerste begin. Spr. geeft een overzicht van wat men op Bit gebied in andere plaatsen deed, om aan te loonun dat er hier van het uitvoeren van wer ken in eigen beheer vooralsnog geen sprake kan zijn. Dat is ook in het belang van het systeem zelf. Spr. dringt er bij den Raad op aan, dit voorstel aan te nemen. De motie van den heer Dubbeldeman (eigen beheer) wordt verworpen met 21 tegen 8 6temmen, die van de soc.-deanocraten en de heer Sijtsma. De motie van den heet Rotteveel (nieuwe raming) wordt verworpen met 20 tegen 9 stemmen die van de heeren ferdmans, Rotteveel en de soc.-democralen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. 7. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening, htudende wijziging vaa de verordening van 28 Augustus 1919 (Gera. Blad no. 35) voor de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Leiden: Goedgekeurd. b. tot opnieuw vaststelling der gewijzig de verordening; Goedgekeurd. c. in zake de toekenning van cene kin dertoelage en de teruggave of niet beta ling van de pensioensbijdragen aan do leeraren aan de afdeeling A der Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijze ressen; Goodgekourd. Do heer v. d. Lip merkt op dat het de bedoe ling is dat deze verordening zal in werking treceii op 1 Jan. 1920. d. tot nadere vaststelling van de bezol diging van de assistente bij het handwerk- oodervijs; Goedgekeurd. e. in zake de toekenning van een kinder- toeïage en de teruggave of niet betaling van oo pensioensbijdragen aan de leeraren aan de Hoogere Burgerschool voor Jon gens en het Gymnasium. Hierbij koiht aan do orde een amendement van den heer Dubbeldeman dezo regeling to doen ingaan niet op 1 Jan. 1921, maar 1 Jan. 1920, en een amendement om de kindertoeslag uit de rogelitg te doen vervallen. De heer Dubbeldeman is dankbaar voor de pogingen om voor de best betaalde ambte naren althans i e t s te doen. Hij zou echter wil len dat do vrijstelling van peneioenbijdrage in gaat op 1 Jan. 1920, daar de leeraren hier toch al niet in een bevoorrechto positie vorkeoren, ver geleken bij hunne colloga's in. 'a Rijks dien6t. Do" heer de Lange vindt het opmerkelijk dat de heer Dubbeldeman nu zijn beschermende hand uitstrekt over de leeraren. Spr. is tegen zijn voorstel. Wij kunnen niet concurreeren met het Rijk en behoeven liets ook niet slaafs te volgen. De heer Dubbeldeman zegt, dat die heeren toeval lig hier zijn. Neen, zegt spr. ze zijn hier omdat ze hier begeerden te komen. Beginnen we mot deze leeraren vrijstelling te geven, dan zitten we er aan vast voor alle andcro ambtenaren. De heer Dubbeldeman: dat is geen 6cbam» de. De heer de Lange: Neen, iaaar ik wen6ch to rekenen met de financieelo belangen der ge meente pn dat is ook geen schande. Do hoor Heemskerk, meent dat er gezien de salarisklasse, waarin deze heeren geplaatst zijn, geen reden is om niet met het voorstel van B. en W. moe te gaan. De heer Knuttel wijst, op het groote ge brek aan goede krachten bij het M. O., waaruit blijkt dat do salarisregeling van het Rijk nog geen luxe is. Onze gemeente parasiteert nu op do omstandigheid dat zij als academiestad oeni- ge voordeeion biedt. Dat is een indirecte belas ting, die 6pr. immoreel noemt. Den heer Eerdmans doet het eenigermate leed dat de verdediging van het amendement- Dubbeldeman misschien eenigszins prilckelend werkt, waardoor de zaak in gevaar zou kunnen komen. Het streven aan hot Min. van Onderwijs is om in de salariccring eenigo lijn te brengen. Spr. juicht dit toe, maar betreurt het daarom, dat nog niet een Mapje verder wordt gegaan. Het bezwaar van den heer do Lange deelt spr. niot, daar voor alle andere ambtenaren niet geldt wat voor de leeraren geldt, n.l. de wensch van den Minister om in de salarieering eenheid te brengen. Spr. betoogt dat mcnschen, dio in dezen stand leven, betrekkeHjk in zeer moeilijke ©mstandighoden verkeeren. De heor Oostdam voelt wel iets voor de aangevoerde argumenten en zou gaarne nog vre ten of het amendeanent-Dubbeldeman met de mee- niug van de minderheid in hel coDcge van B. en (W. overeenstemt. De hoor v. d. Lip Weth. zegt dat spr. en de heer Bots, hadden gewild wat de heer Dubbelde- ,*pan voorstelt. De bedoeling bij het maken van do nieuwe regeling is geweest, bet Rijk te vol- pen en volkomen gelijkstelling te krijgen. Door de RijksTecraren werd toen nog in het pensioen bijgedragen. Dio bijdrage is sinds afgeschaft. Spr. laat in het midden of dit aanbeveling verdient, maar moent dat dc consequentie van het inge nomen standpunt, vordert, ook hierin mee (e gaan. Hot standpunt van do meerderheid acht spr. niet billijk. Nu heeft de heer do Lange een boeman ge bruikt, door te wijzen op de andore ambtenaren. Spr. ziet hierin absoluut geen verband. De minderheid Loopt dan ook dat het amende- ment-Dubbeldeman zal worden aangenomen. Wat het tweede amendement, betreft, dat is spr. niet duidelijk. Men bepleit gelijkheid, maar wil tegelijkertijd een ongelijkheid invoeren., wat bovendien door den Min. njet zas worden goedge keurd. De hoer v. d. Pot Weth. zegt dat de gelijk stelling net. vorig jaar i6 doorgevoerd in het be lang van het o n d e r w ij s, daar we anders niet de gewenschte krachten zouden krijgen. Dit geeft oen heel andere kijk op de zaak. Hieruit volgt niet, dat als het Rijk aan zijn leeraren een ca deautje geeft, wij daarin moeten volgen. Gezien do toestand van de gem. Financiën ziet spr. geen noodzaak, in het geven van dergelijke cadeau tjes mode te gaan. Het is ook niet noodig in alles zonder meer het Rijk te volgen. Wij staan hier in volkomen vrij. Spr. stellige mecning is, dat we van dio terugwerkende kracht af moeten. Het geldt voor spr. een kwestie van het hier al of niet blijven zitten, daar alle fondsen hiervoor ontbreken. Het gaat niet aan op deze wijze f 80.000 uit te geven. Op die manier is het financic-ele beheer niet to voeren. Spr. moet zich daarom met de aller- g r o o t ste kracht tegen dit amendement ver zetten. 't Is voor spr. beslist onaanneme lijk, en dit temeer omdat 't dan straks voor "allo andere categoriën moet gelden. Dc heer do Lange betoogt ook, dat we bij deze leeraren niet kunnen blijven staan. Het Rijk heeft do vrijstelling over 1920 over heel de linie doorgovoerd en als wij dit amendement aajuie- men moeten wij het ook voor alle andere ambte naren en werklieden doorvoeren. Het spijt spr. dat hier twee wethouders zijn, die zoo weinig respect toonen te hebben voor de gom. finantiën. De heer v. d. Lip: dat zijn groote woorden. De heer de. Lange volstrekt niet. De hoer Oostdam informeert of er hier op eenigerlei wijze sprake is van een recht. Is dat niet het geval, dan gaat spr. met den heer de Lango moe, daar voorzichtigheid gewenscht is. De .hoer Dubbeldeman ho:"vc-l overtuigd dat de leeraren in behoorlijke conditie verkee ren wil toch meewerken hun recht te denn Hij betreurt het-, dat bij den heer de Lange alle goede gedachten door de gemeentekas verstikt worden. Spr. verdedigt verder zijn amendement. De hoer Eerdmans wijst op een uitspraak van den heer v. d. Pot, dat de salarissen ver hoogd werden, omdat het hier een on der wijs- belang geldt. Spr. ziet volstrekt niet in, waar om een beslissing voor do leeraren ook voor an dere ambtenaren eu werklieden moet gelden. De hoer Wilbrink zegt dat geen andere argumenten worden aangevoerd, dan dat het Rijk hst doet. Er wordt niet gevraagd of het noodig ie, maar men beroept zich alleen op het Rijk. Als men hier gelijkstelling wil, dan zal dit eveneens voor andoro categoriën moeten gelden. Den lieer v. d. Lip Weth. spijt het dat doze kwestie vertroebeld is, door er andero ambte naren aan vast te koppelen. Dan zou men even goed tegen bot voorstel van de meerderheid, pre- mievrij pensioen, moeten agceren. Dat is toch volkomen logisch. Het is hier een kwestie van billijkheid om de gom. leeraren met die van het Rijk gelijk te stellen. Dc heer v. d. Pot Weth. antwoordt den hoer Oostdam dat hier van een kwestio van recht geen sprake is. Do heer Dnbboldeman honft ge» zogd, dat spr. te veel met. zijn portefeuille ram melt. Dat is volkomen onjuist. Het gaat hier telkens over dezelfde kwestie, hot doen van nitgaven, die al of niet verantwoord zijn. De heor Pc ra, Weth, moet met allen ernst en nadruk het. amendoment-Dobbeldeman ontra den. Als we letten op de groote werkloosheid enz. die van de gemeente zware offers zal vragen, dan is het niet verantwoord dergelijke luxe uit gaven te doen. Ht eerste amendement-Dubb.ddcman wordt verworpen met 17 togen 13 stemmen. Voo- de hqeren Sanders, Bots, v. d. Lip, Eerdmans, Bis schop, Knuttel en de Sic. Democraten. Afwezig is alleen do heer Wiimer. Het tweode amendement wordt verworpen met 22 tegen 8 Bt„ die van den heer Knuttel en do Soc. Democraten. De verordening wordt goedgekeurd. 8. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 11 November 1909 (Gem. Blad No. 23), regelende het onder wijs aan spraakgebrekkige kinderen te Leiden. De heer Dubbeldeman vraagt v vt de oorzaak is dat aan bet hoofd van deze instelling, geen extra-vergi?aing is gegeven De heer v. d. Lip zegt dat de regeling altijd zoo geweest is. Er is nooit aanmerking op go- maakt. De verordening wordt goedgekeurd. 9. .Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening regelende do jaarwedden der leeraressen en leeraren aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes te Leiden; b. tot regeling van de bezoldiging van de tijdelijke leerares in de Engekche taal en letterkunde aan die inrichting. De heer Eerdmans informeert naar een on langs ingekomen adres, welks inhoud hem niet meer voor den geest staat. De Secretaris leeet het adres, waarin premie-vrij pensioen gevraagd wordt, voor. De heer E er dmane dringt op inwilliging van het verzoek aan. De heer Dubbeldeman Muit zich hierbij aan. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. De beer Sytsma zegt dat de Inspecteur van Politie, de heer Duval, door de het vorig jaar aangenomen salarisregeling in ongunstiger con ditie is gekomen en bij later benoemde inspec teur. is achtergesteld. Spr. vraagt of hier niet een klein plooitje kan worden gladgestreken. De Voorz. zegt dat B. en W. hierop in de volgende vergadering hopon te antwoorden. Den beer v. Hamel is het opgevallen dat van de gas en etectrkiteitefabriek twee kwitanties wor den aangeboden, zoodut altijd dubbel zegelgeld moet worden betaald. De heer v. d. P o t zegt dat kleine gebruikers dóór de twoo kwitanties juist vrij zijn van het be talen van zegelgeld. Do heor de Lange vraagt of do gunning van dc bouw van de „Eensgezindheid" reeds' heeft plaats gehad. Do hoer v. d. Pol Weth. antwoordt ontken nend. Do heer Huurman vestigt de aandacht op do 6leclito verlichting van de Rijn en Schiekade waar onlangs oen ongeluk heeft plaats gehad. De heer v. d. Pot Weth. antwoordt, dat hier in reeds is voorzien. Hij merkt echter op, dat het ongeluk plaats had tu66chen twee brandende lantaarns, zoodat dit niet dc oorzaak kan zijn. Dc heer Groeneveld vraagt waarom allo lantaarns nog steeds niet branden. De heer v. d. Pot Weth. antwoordt, dat de hooge kosten hier van invloed zijn. De Voorz. sluit thans de vergadering met de beste wenschen voor de leden bij de a.s. jaar wisseling. Gemengd Nieuws Door de douane op het station Roosendaal is aangehouden een twee tal Chineezen dat trachtte frauduleus een hoe veelheid opium in te voeren. Een 8-jarig. jongetje dat zich op het meer Nannewijd (Fr.) nog op het ijs waagde, zakte er door en verdronk. Zaterdagnacht werd te Lutterade bij Sittard bet lijk gevonden van den ongebuwden landbouwer M. Tummers in een steegje tegenoveT het station. De ongelukkige was doodgebloed; hem was de halsslagader doorgesneden. De vermoedelijke dader J. T., een aieef van den verslagen e, werd aangehou den en ter beschikking van de justitie gesteld. Omtrent dezen moord verneemt „de GrL" nog het volgende: De verslagene was met zijn beide neven, waarbij de vermoedelijke dader, in het café Ceulen, waar een woordenwisseling ontstond. Om erger te voorkomen, verwijderde zich het slachtoffer, doch werd onmiddellijk door zijn belagers gevolgd. Buiten word hij vastgegrepen en bij de gevolgde worsteling is hom de noodlottige steek toegebracht. Hij heeft nog getracht zich door de vlucht aan verdere mishandeling to onttrekken en verstopte zich in het steegje tegenover het station. Hier werd hij later dood gevonden, ongeveer 50 meter van de plaats der worsteling. De verslagene stond als zeer oppassend en gunstig bekend, terwijl do vermoedelijke dader, die bereids gearresteerd werd, te boek staat als een zeer berucht individu, die reeds meer malen met de justitie in aanraking kwam en zware gevangenisstraffen achter den rug heeft. Van gistermorgen af zit stoomboot Ver ceni ging" van den dienst EnkhuizenAmsterdam, ten Z.W. van de stad in het ijs bekneld. Een 4 0-jarige zwerver is op den weg naar Aalsum (Fr.) door honger en koude ineengezegen en spoedig daarop overleden. To Klasinaveen gleed de wed. B.. die een emmer water uit de put wil de halen, uit, met het gevolg dat zij voorover in den put viel en verdronk. Het levensmiddel enbe- drijf te Apeldoorn importeerde in don duren tijd 4000 paar schoenen uit Amerika, die ver krijgbaar werden gesteld voor f 10.50 per paar. Het zeer opmerkelijk verschijnsel deed zich echter voor, dat slechts een beperkt deel van den voorraad bijna uitsluitend door in- tollectueelen of middenstanders werd afgeno men. De arbeiders bleken de zeer soliede schoenen niet te willen hebben, ook niet toen de prijs tot f8.50 was verlaagd. De gemeente zit nu nog met verreweg het grootste gedeelte van don voorraad. Deze ervaring, die een schadepost van dui zenden voor de gemeente beteekent, is than6 voor het gemeentebestuur een grond om zich tegen aandrang tot het prijsregelend optreden to verzetten. V rjjdagavpnd werden te Harlingen noodseinen waargenomen van een stoomboot. Een sleepboot met de reddingsboot verlieten daarop de haven, doch keerden spoe dig, wegens den dikken mist terug. De schel penzuiger „Minister Colijn" der firma A. J. v. d. Wal en Zn., die naar zee was vertrok ken om de motorschuit H. A. 53, welke een defect aan den motor had gekregen, op te ha len, is toen op de noodseinen naar de stoom boot gestoomd, welke bleek te zijn dè „Fra- neker I", kapitein J. de Haar, der reederij Holland-Friesland, welke boot 's morgens KL uur van Harlingen was vertrokken met be stemming via Nièuwediep naar Rotterdam. De boot was door den mist uit het vaarwater ge raakt, en op den Pollendam gevaren, doch was toen de „Min. Colqn" naderde, met hoog water weder vlot gekomen. De „Frane- ker I" keerde behouden in de haven terug. In het gezin van den postbode F. M. op den Goudscheweg te Rotter- dam hebben zich verschijnselen van vergifti ging voorgedaan na het eten van fondant. Bij dc kinderen van den broeder van den post bode, hebben zich, volgens de „N. R. Ct." de zelfde verschijnselen voorgedaan. Ook zij had den van deze fondant gegeten. Een aantal fondant borstplaatjes zijn in beslag genomen voor onderzoek. Ongeveer 20 jaar geleden is er kwestie geweest tus6chen het Rijk cn dc gemeente Utrecht over de vraag, wie eigenaar is van den Domtoren. Toen werd de gemeente als eigenaresse be schouwd, en sedert dien tijd hoeft zij de loo- pende groote verbouwing betaald, terwijl het Rijk slechts financieelen steun verleent. De gemeente betaalt de gewone onderhouds kosten, waarvoor zij put uit een ongeveer 100 jaar geleden ontvangen fonds, groot f 100,000. De groote kosten van de thans in uitvoering zijnde groote vernieuwing van het bouwwerk zal de gemeente echter niet behoeven te beta len, wanneer het Rijk werkelijk eigenaar is. Dan.zou bet Rijk moeten betalen al óf niet met subsidie van de gemeente. Die vraag is nu weer opgeworpen, daar an dermaal verschil van meening schijnt te be staan, aan wie de Domtoren nu eigenlijk in eigendom toebehoort. Zaterdagmorgen 7 uur is op de reede van Vlissingen een Belgisch stoomschip aangevaren door een Engelsch stoomschip. Het Belgische stoomschip beliep daardoor zulke averij, dat, om zinken te voor komen, het op een zandbank werd gezet. Het achterschip zal reeds onder watef. In den middag ora half twee is het schip geheel ge zonken. Het Engclsche schip was aan de voorsteven zeer gehavend en is naar Antwer pen opgesleept. De bemanning van het gezon ken Belgisch schip is aan wal gebracht. De onderdirecteur der gasfabriek te Utrecht acht zijn goeden naam aangerand door de begTootingedebatten in den Raad en heeft ter zake van onheusche bejegening tegenover werklieden een onder zoek aangevraagd bij het college van Burge meester en Wethouders. Zondagavond omstreeks 10 uur is brand ontdekt in de Hervormde Kerk te De Bildt. De brandweer was het vuur spoe dig meester. De materieele schade is nogal aanzienlijk. Het orgel werd ernstig beschadigd RECHTSZAKEN. Dreigbrieven aan een burgemeester. Voor de Haarlemsche Rechtbank beeft te recht gestaan C. V. uit Haarlem merliede en Spaarnwoude, die beklaagd was van het schrij ven van dreigbrieven aan den toenmaligen burgemeester zijner gemeente, den heer Michielse. Beklaagde ontkende pertinent de brieven geschreven te hebben. De heer Van Ledden Hulsebosch, als deskundige gehoord, schreef de brieven echter aan beklaagde toe. De eiscb was één maand gevangenisstraf. Mr. Tideman betoogde, dat de beklaagde de dreigbrieven niet kaïn geschreven hebben. STADSNIEUWS. Ooder Etadsnieuws op de eerste pa gina is door een abuis een bericht omtrent de A. R. Kiesvereeniging te Katwijk op genomen. Met de „St.-Ci." zijn verzonden de Kon. goedgekeurde statuten van do Verecnigmg lot verbetering van dein wolhandel in Zuid-Hol land, gevestigd alhier. De adjunct-inspecteur van politie D. W. v. d. Wal wordt met ingang van 1 Januari a.s. toegevoegd aan de afd. recherche, door de be noeming van den inspecteur J. P. C. Mans- velt tot hoofd dezer afdeeling. TELEGRAMMEN. BRUSSEL, 27 December. De markies Do Villalobar. gezant van Spanje te Brussel, zal deze week uit Spanje terugkeeren, waar hij de 'noodigo schikkingen voor hot bezoek aan Spanje door hot Belgische koningspaar heeft doen treffen. Dat bezoek zal eind Januari of begin Februari plaats hebben en zal met grooten loister gepaard gaan. BERLIJN, 27 Dec. Do Tolegv. Union meldt: Do Belgische regeering heeft verklaard verdere kolenzendingen uit Duitschland ingevolge de ko- k-novereenkom6t van Spa niet meer to kunnen accepteeren, daar do Fransche stations thans in zoo hooge mate met kolentreinen zijn opgepropt, dat de zendingen niot verder gevoerd kunnen worden. De „D. Allg. Ztg." voegt hieraan toe: Een be vestiging van dit bericht was tot op dit oogen- blik niot to verkrijgen. Is het juist, dan zou dit klechts boteekenen, hetgeen vaklieden reeds lang hadden vermoed, dat op den duur het transport der geweldige hoeveelheden kolen met do beschik bare verkeersmiddelen niet mogelijk is, en mocht het bericht op dit oogenblik nog niet juist rijn, dan moet binnen afzienbartn tijd toch met ern stige transportmoeilijkheden rekening worden ge houden. BERLIJN, 27 Dec. Zooak de „VorwSrts" verneemt, is het antwoord der Entente op de jongsto Duitsche notA in do ontwapeningsquaos- tie reeds ontvangen. Naar verluidt houdt hot in uiterst 6telligen toon aan het tot dusver ingeno men standpunt der Enteno vast. BERLIJN, 28 Dec. (V. D.) Van de Russische grens wordt gemeld: Het Oekrainsche pers bureau meldt uit. Czernowitz: In alle doelen van Podolië is opstand uitgebroken. De oproe rige arbeiders van enkele suikerfabrieken zijn sinds 4 dagen "in hevige gevechten gewikkeld met de roode troepen. Verschillende steden zijn door de rebellen bezet. De bolsjewisten trekken snel troepen samen. In Har werden de bolsjcwiki door de oproerlingen in den rug aangevallen. BERLIJN, 28 Dec. O7. D.) Van de Russische grens wordt gemeld: Dc anti-bolsjewistische beweging in wit Rusland grijpt steeds verder om zich heen. Volkscommissarissen worden door de verbitterde menigten in hechtenis ge nomen. De hongerende arbeiders willen niets meer van de sovjet-regeering weten en ook de boeren, die 80 pet. der bevolking uitmaken, willen ze niet erkennen. PARIJS, 28 Dec. (V. D.) Gedurei>le de Kerstdagen explodeerde een groote bom te Sovilla in een spinnerij en richtte groote scha de aan. Ook in Alicante werd een groot in aanbouw zijnd huis verwoest. WE ENEN, 28 Dec. (V. D.) Volgens berich ten uit roolschen en Russiscbcn bron is thans overeenstemming bereikt over de voorwaarden tot het sluiten van een definitieren vrede tus- 6cben Polen cn Rusland. WEENEN, 28 Dec. (V. D.) Do levensmidde- lenvoorziening in Servië is eon catastrophe. De staatskassen zijn leeg. Er is geen geld om den oogst te betalen. Men zal in het buiten land graan trachten te koopen. Sioomvaartnerichten. STV. MIJ. NEDERLAND. BOEROE arriv. 24 Dcc. te Amsterdam LOMBOK ertr 22 Dec. van Batavia. SA LAB AN KA vertr. 26 Dec. van Amstex- dam. VONDEL, thuisr., vertT. 22 Dec. van Colombo. JQHAN DE WITT vertr. 27 Dec. van Am sterdam. ORANJH vertr. 27 Dec. van Amsterdam. KON. NED. STB. MIJ. HERMELIN arriv. 27 Dcc. te Amsterdam, JUNO arriv. 25 Dec. te Rotterdam. MARS arriv. 24 Dec. Ie Amstedam. PLUTO arriv. 25 Dec. te Amsterdam. SATURNUS arriv. 26 Dec. te Hamburg. ULYSSUS vertr. 23 Dec. van Malta. VESTA arriv. 27 Dec. te Amsterdam. NE.RO arriv. 27 Dec. te Amsterdam. STELLA vertr. 25 Dec. van ConstantinopeL KON. WEST-IND. MAILD. AMOR arriv. 25 Dec. te Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND vertr. 21 Dec. van Las Pal- las. GELRIA, thuisr., vertr. 24 Dec. van Mon tevideo. GOOILAND, uitr., arriv. 23 Dec. te Pernam- buco. 0FFICIEELE BEURSNOTEERING. V.K. O.K. 65 79 5°/0 Indië. 84 6 4% Qost Jan.-Juli 261 250 Java China Japan lG0i/2 Kon. Holl. Lloyd 102VÏ 102 Kon. Ned. Stoomboot 1371/Ï 137 Kon. Paketvaart I551/9 155 Huil. Stoomboot no Ned. Scheepv. Unie 170 168 Rotterdam. IJoyd 170 170 Stoomv. Mij. Nederland 196 Noordzee 52 Oostzee 144 A'dam Deli 41 Beeoeki 112 Deli Batavia. 428 475 Cultuur 2593/4 Maatschappij 471 Meden Tabak 2S4VJ 285 Rotterdam Dell m 190 Seiteinhah 600 605 Compania 169 170 221 225 act 205.50 84 194 150 156 81V2 594 H. V. A 511 521 Ind. Hand. Bank 209 210 Cert. Handel Mij. 1S9 180 5291/z 216 556 Gecons. Holl. PeteoJ, 220 Koninkl. PetroL a 584 600 Orion Petrol. a 54 54i/a Steana Romana 160 Amsterdam Rubber 116 118 Deli Bat. Rubber 101 Nederl. Rubber s 60 R'dam Tap&noeli 80 Sumatra Rubber 131 Oost Java Rubber 194V2 Denver Rlo 0 Erie 16'/< 85/s 16 Missouri K. A T. 4 Southern Railway ,m. 24 26Vi Car. Foundry l508/« Hide A Leather comm. 73/4 Hide en Leather pref 4 VJt 147 Anaconda copper so1/, 80 Gulf 213/i 21«/« Mexican Nat. 2e pnef 7 15V, 15 idem pr=f. 627s South. Pacific 120i/4 1007a 1017a Studebaker c 50'/s 511/a Cigar 66V4 66 Topeka 121 Kol. Bank 2081/ji 208 Geld 4i/a Stemming vast, tamelijke kooplust. Marktberichten. LEIDEN, 28 Deo. Vette Varken6markt« Aanscvoerd 92 stuks. Prijs per K G. f 1.5-1— fl.52. Licht soort nihil. Handel vlug. ROTTERDAM, 28 Der. Vee. Aangevoerd: 222 paarden, 3 veulens, 1 ezel, 370 magere runde ren, 638 vette runderen, 160 vette kalveren, 232 nuchtere kalveren, 64 groskalveren, 53 schapen en, lammeren. Jl8 varkens en overlo pers, 284 biggen, 8 bokken. Prijzen: koeien en ossen 60, 873, 97}. stie ren 67}, 77}, 87}, vette kalveren 95. 115, 135 ct. per Kg. Per stuk: melkkoeien f350f800 kalfkoeien f 375f 800 stieren f 300f 700, pinken f 200f 375, graskaiveren geen notce- ring, vaarzen f 300f 475, werkpaarden f 500 f 700, slacbtpaarden f 200f 300, hitten f 250f 400, biggen f 22.50f 32.50, overloo- pere f60f 100, nuchtere fokkalveic-n f 40 f 50, nuchtere slacbtkalvcren f 25f 35. biggen peT weck f 3f 4. Boter. Aangevoerd: 2/8, 2/16 vaten en 60 stukken. Prijs f,3.05f3.45. AMSTERDAM, 27 December. Veemarkt* Aangevoerd 426 vette koeien, le kw.fl.80 1.90, 2e kw. f 1.50—1.60,3e kw. f 1.00-1.30 per K.G. 60 melk- en kalfkoeien f400750 per stuk, 27 graskaiveren f100150, 83 mici tere kalveren, f3038. 185 schapen 1-10—75 per stuk. 537 vette varkens le kw. fl.7r. cn 3e kw. f 1.651.70 per K.G. schoon scht» ROTTERDAM, 27 December. Diiuieiilandsch© Granen. Ook heden was het aanbod van geen beteekeuis. Tarwe lager, overige artike len kalm, onveranderd. HAZERSWOÓDE n. E, V., 27 Deo. Aange voerd 766 Kippeneieren f 16.0017.80 per 100 stuks. 3 eendeneieren f 16.20—00.UO per 100 stuks. 0 kippon fO.OO per stuk. 00 Hanen p, stuk fO.OO0.00, 1 Konijn f3.45per stuk. Bodegraven, 28 Dec. Kncs. Aanvoer 91 wagens, waaronder 34 Rjjksmerk, tra inen 5212 stuks wegende 31.272 K.G. Men betaalde voor Goudsche f7075, mindere kwal. f6468. Kijksinerk [7582. Handel matig. Telegrafisch Weerbericht. volgeoe waarnemingen verricht in deu morgen van 28 Deo. 1920, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut, te De Bilt. Hoogste barometerstand: 763.2 München. Laagste barometerstand744.6 Valentia. Verwachting tot den avond van 29 Dec. Matige, Zuidelijke tot Zuidoostelijke wind* betrokken, of zwaarbewolkt met tijdelijke op klaring, waarschynlijnlgk regenbuien, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3