Uit de Omgeving. Gemeentelijke Aankondigingen, Gemeentelijke Vischverkoop De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van do ingezetenen dat morgen (Woensdag) aan de gemeentelijke 'Visch- winkels (Vischmarkt en Stadshulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH a ƒ0.24, GROOTERE SCHELVISCH k 0.36, SCHAR a ƒ0.24, KABELJAUW a ƒ0.45 per pond en SCHOL a f0.36. W. PERA, Weth., loco-Burgemeester. Ledden, 27 DeJ! 1920. Kohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeen© kennis, dat het kohier der plaatselijke directe belasting' naar het inkomen, belastingjaar 1920/21. is goedgekeurd en ingevolge art. 264 derGc- lneentewet ter lezing is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd W. PERA, Weth. loco-burgemeesler. VAN STRIJEN, Secretaris. J..ciden, 28 December 1920. Inwerkingtreding Broodverordening. Burgemeester en Wethouders van Lei den. brengen ter algemoene kennis, dat de datum der inwerkingtreding van. dt2 veror dening van den 29en November 1920, op het gewicht van brood, door hun College is be paald op Donderdag 30 December a.s. W. PERA, Weth. loco-burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 December 1920. AGENDA. WOENSDAG, 29 December. Leiden. Ledenvergadering „Pro Rege" (Burger afd.) Gebouw Prediker, S uur. WOENSDAG, 29 December. Rijns burg. Uitvoering Geref. Zang Vereen. „De Lofstem" Geref. Kerk des avonds 7.30 WOENSDAG, 29 December. Katwijk aan Zee. Uitvoering Zangschool „Kat wijk" „Chr. Kinderkoor". Zaal voor Prol. belangen. Aanvang half acht precies. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagoacht eiken nacht en des Zoadats geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. TeL 552 A. J. Donk, Doezastraat 31. Tel. 1313. BUITENLAND. Een schrikkelijk misverstand. Een Amerikaan Sidney Osborne, heeft oen boek uitgegeven, waarin hij betoogt, tot een noodlottig misverstand veel tot den oorlog heeft bijgedragen. Op het geologisch congres te Ottawa in 1913 hebben de Duitsche gedelegeerden een rapport ingediend over de steenkool-bed dingen in Duitschland, dat de voorraden opgaf tot een diepte van 2000 M: De rap porten uit andere landen gingen slechts tot 3200 M., zoodat de kolenvoorraden van Duitschland veel grooter schenen, dan ze in werkelijkheid zijn cmdat'de diepte waar toe exploitatie mogelijk is, slechts 1200 M. bedraagt. Duitschland gaf 423.356 millioen ton op tegen Engeland 189.535 millioen, Frank rijk 17.583 millioen, Rusland 60,000 mil lioen, België 11.000 millioen ton. Sindsdien vatte zoowel in Engeland als in Frankrijk de meening post, dat Duitsch land een gevaar voor de veiligheid van beide landen was, omdat het 't leeuwendeel van alle Europeesche kolenreserves bezat en eveneens rijkelijk voorzien was van ijzer. Geen wonder dat in de kritieke da gen, die aan den wereldoorlog voorafgin gen zoowel in Engeland als in Frankrijk machtige invloeden aan het werk togen om een zoo vervaarlijk mededinger neer te slaan. Had men destijds in Engeland het misverstand doorzien en er zich rekenschap gegeven dat Duitsehland's kolenbeddingen tot 1200 M. diepte slechte 190.000 millioen ton bevatten, d.w.z. zoowat evenveel als die van Engeland, en dat een nederlaag Duitschland zou berooven van bijna al zijn ijzer, met het gevolg dat Frankrijk do beschikking kreeg over de helft van alle Europeesche ijzerbeddingen, dan zou mis- f hien Gen geslaagde poging gedaan kun nen zijn om den oorlog te voorkomen, door een tijdige kennisgeving dat Buitschland, als het Frankrijk aanviel, Engeland onder zijn tegenstanders zou vinden. Doch in het brein der Briteche staatslieden had zich de waan genesteld dat Duitschland een te ge weldig mededinger was om langer te wor den geduld, de waian dat. Duitschland bijna driemaal zooveel steenkool bezat als En geland en dat binnen 20 jaar de opbrengst der Duitsche kolenmijnen ten naaste bij tweemaal zoo groot zou zijn als die der Engelsche. De gevolgen van een staking. De vorige week is een Engclsch schip, de „Themistocles", naar Hamburg gezonden om daar tot landverhuizersschip te worden ingericht, daar tengevolge van een staking der scheepstimmerlieden op de Britsche werven dit werk niet in Engeland kon wor den verricht en een duizendtal gegadigden al ongeveer een week op emigratie-gelegen heid wachtten teneinde in Australië werk te vindon. Men is voornemens nog meer euhepen"voor dit doel naar Hamburg te zenden. Een nieuwe dreadnought. De dreadnought „Massachusets", welke de grootste van alle tot nu toe zich in de .Ver. Staten bevindende oorlogsschepen zal zijn, zal kort na Nieuwjaar op de werf van <Le Shipbuilding Corporation op stapel wor- gezet, Het. schip zal een lengte hebben van 6G0 voet en een waterverplaatsing van 43.200 ton, over electrische machines beschikken van 40.000 p. k. en een snelheid van 23 knoopen hebben. Do bewapening bestaat uit twaalf 40 c.M. kanonnen en nog een batterij van zes tien 12 c.M. kanonnen. Sneeuw in Duitschland. In sommige gedeelten van Duitschland is veel sneeuw gevallen. Te Jena is door de zwaarte van de sneeuw de mast, der groote Antenne op de universiteit afgekapt. In Gotha is het geheele telefoonverkeer 'ge stoord, tengevolge van 't. afknappen van talrijke draden. Op de spoorwegen in Thti- ringon bleven treinen in de sneeuw steken en zijn andere ontspoord. Tengevolge van sneeuwversehuivmgen en het snelvlietende sneeuwwater is aan het Thüringerwoud groote schade aangericht: vele hoornen zijn ontworteld. Aardbeving in Japan. De aardschokken, die op verschillende plaatsen van de wereld in hevige mate zijn waargenomen, hebben zich ook in Japan doen gevoelen. Omstreeks halfvijf voelde men in Tokio een ongewoon sterken aardschok, die 62 seconden duurde. De schok kwam uit noordwestelijke richting en had ondanks het ernstige karakter, geen schade ten ge volge, terwijl ook geen menschenlevens zijn te betreuren. Het eiland Yap heeft het erger te verdu ren gehad. Na een geweldige aardbeving streek een typhoon over het eiland. Alle communicatiemiddelen werden gestoord, terwijl bijna alle officieele gebouwen in elkaar stortten. Yelo schepen werden op de kust gewor pen. Zoover bekend, zijn er geen men schenlevens te betreuren. Do afschaffing van geld. Dc „Prawda" publiceerde Vrijdag den tekst van het besluit, waarmede de sovjet- regeoring het geld als fetalingsmiddel in Rusland afschaft. De staat zal in de toekomst geen geld meer aannemen voor de volgende diensten: le. voor de verdeeling van etenswaren aan de arbeiders, de beambten en hun ge zin; 2e. voor de huur van huizen voor arbei ders, beambten en hun gezin. 3e. voor de levering van kolen eai verde re brandstoffen aan openbare gebouwen, arbeiders, beambten en hun gezin. 4e. voor de levering van water, gas, elec- triciteit en telefoon. De wet zal 1 Januari 1921 van kracht worden. Van dezen dag af zullen ook ophouden de betalingen voer reizen per 6poor en voor vrachtgoederen, welke per spoor ver zonden worden. In den loop der maand zal verder een commissie onderzoeken, of misschien niet alle betalingen in geld kunnen, worden af- "geschaft, waardoor dan ook de banken zouden kunnen verdwijnen. Het sovjet-besluit eindigt met de woor den: Als eens onze kinderen groot gewor den zijn, zal her woord geld op hen den in druk maken van een sprookje en onze kleinkinderen zullen het geld nog slechts uit afbeeldingen en historische werken kennen. In de omstreken van het Engelsche stadje Old Cleo (bij Grimsby) is oen mond en klauwzeer-epidentic uitgebroken. In ver band hiermede zijn de veemarkten to Grims by, Louth en Barnefcby gesloten, terwijl het vervoeren van vee binnen een afstand van 15 mijlen voorloopig is verboden. Naar uit Brussel wordt- gemeld is volgens mededeeling van den Minister van landbouw de veepeet thans geheel gewe ken. Het laatste ziektegeval dateert van Ij November j.l. Het station van 't Taunns-observato- rium heeft gisteren om 8 minuten over 1 een nieuwe aardbeving geregistreerd. De baard van deze aardbeving is cuhter nog onbekend. De aardtrillingen duren nog voort. -p. Op initiatief van den hertog van fort- land, voorzitter van de koninklijke land- bouwvereeniging in Engeland, heeft een commissie 75.000 pond sterling bijeenge bracht voor den aankoop van vee voor de verwoeste gebieden in Frankrijk. Een nieu we inzameling zal worden gehouden voor de kathedraal van Reims. Mu'i'rh"eV"so^aTe'Levena Dreigend conflict. Tusschen de sigarenfabrikanten te Steen- wijk en hun werklieden dreigt- een conflict naar aanleiding van de volgende eiscncn, overeenkomstig de collectieve arbeidsover eenkomst: lo. Betaling van kinderbijslag; 2o. betaling van 5.pet. en 10 pet. bijslag volgens uitspraak arbitrage-commissie; en 3o. toetreding tot den Patroonsbond. Bij niet inwilliging van deze eiscben is tegen 3 Jan. de staking geproclameerd. De loonen in de typografie. De Looncommissie in do typografie, waarin evenveel werkgevers als werkne mers zitting bobben, i6 ten aanzien yan de vraag, of de loonen met 1 Januari a. 6. moeten worden verhoogd niet tot ene con clusie kunnen komen. Overeenkomstig clc bepalingen van het Collectief Contract heeft de Commissie daarom een buiten het bedrijf staand persoon als onpartijdig voor zitter aangewezen, n.l. Mr. Dr. J. H. van Zanten te Amsterdam, welke do benoeming heeft aanvaard. Uit dc Textielindustrie. Men meldt uit Enschedé aan de M s b. De te Glanerburg op Duitech gebied i staande spinnerij „Eilermark", waarvan eigenaren zijn de heeren B. W. en H. ter Kuile, alhier, is grootendeels weer in wer king. Van de 700 arbeiders die er voor den oorlog werkten, zijn er nu reeds 500 werk zaam. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de Duitsche textielindustrie in tegen stelling met die in Holland het zoer druk heeft., zoodat thans in Holland gesponnen garens naar Duitschland worden uitgevoerd omdat de Duitsche spinners niet voldoende kunnen produceeren. Wat de arbeidskrachten betreft, schijnt er een tekort te zijn, want de Burgemeester deelde in de vergadering van den raad de zer gemeente mede, dat in Duitschland tex tielarbeiders worden gevraagd tegen 'n loon van f 30.per week. Wanneer deze mede deeling voor juist wordt aangenomen, clan komt de vraag naar voren, of het bij dien stand van zaken dan nog langer noodza kelijk is, dat het loon door de Nederland- sche arbeiders te Glanerburg en elders ver diend, door onze regeering wordt- aange vuld met een z. g. bijslajg op de Marken- koers. KERK EN SCHOOL. NED. HEHV. KEEK. Beroepen: Te Oud- en Nieuw-Gas- tel (N.-Br.): R. G. W. J. Hoek, cand. te Oudewater; te Hei- en Boeicop: C. J. v. d. Graaf, cand. te Rotterdam; te Rijsoord (vac. van Stipriaan Luecius, cl. Dordrecht) mr. J. F. Dijkstra, cand. te Den Haag; te Wageningen (vac. Verdoe6kleijn)G. A. den Hertog to Kethel. Aangenomen: Naar Vollenhoven, H. W. te Winkel, te Nijehaske. Bedankt Voor Polsbroek c. a. J. H. Koster, te Wouterswoude. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Bunschoten en Spaken burg (A.), J. Tholen te Nunspeet en P. Hekman te Gorredijk. Beroepen: Te Zegwaart, J. H. Kuiper cand. te Kampen. Aangenomen naar Zeist, J. W. Siertsema te Gramsbergen. Bedankt Voor Amsterdam, C. Bou- ma te-Hoofddorp; Voor Breukelen, B. Meijer te Ierseke. Kweekschool-personeel. De elfde algemeene vergadering dei- Ver- eeniging van Onderwijzend Personeel aan Protestantsch-ChristelijkG Kweekscholen in Nederland, werd Donderdag, 23 December in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht gehouden. De voorzitter, de heer Reinders, moest tot zijn spijt, in zijn openingswoord, reeds afscheid nemen, omdat hij in den loop van den dag elders aanwezig moest zijn. Hij meende na zijne benoeming tot inspecteur niet langer lid der vereeniging te kunnen zijn. Bij monde van den vice-voorziiter dankte de vergadering horen scheidenden voorzitter voor alles, wat hij voor haar gedaan had. In den loop van den dag werd op voorstel van het bestuur de scheidende tot eerelid benoemd wat. bij acclamatie de goedkeuring der vergadering won. In-de.morgenuren werden de huishoude lijke zaken afgedaan. Tot bestuursleden weeden gekozen de heeron P. Oosterlee en C. Wit. De heer Van Wtijlen drong aan op het uitgeven van een eigen orgaan, omdat een jaarverslag op eene vergadering voorgele zen, niet voldoende tot de leden doordringt Het bestuur wilde liever tot nadere aan sluiting komen met de Vereeniging van Chr. Ond. of met die voor Chr. M. U. L. O. om in een der van die vcreenigingen uit gaande blaadjes op bepaalde tijden artike len van belang te kunnen publiceeren. Na de middagpauze werd het woord ge geven aan den heer G ras voor zijn inlei ding op het belangrijke onderwerp„D e reorganisatie van onze kweek- soholen. In een daarna gehouden bestuursverga dering werd tot voorzitter gekozen de heer J. Schaap Hz. te Leiden. Gemeenteraad Leiderdorp. De Raad der gemeente Leiderdorp ver gaderde heden, Dinsdag 28 December 1920. Voorzitter de heer v. d. Valk Bouman, burgemeester. Afwezig 'met kennisgeving ae heer J. de Graaf Czn. De vergadering wordt door den voorzit ter met gebed geopend'. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Bij het punt: Medcdeetingen, doet de voorzitter voorlezing van een missive van Ged. Staten inzake verdubbeling van de opcenten op gebouwde en ongebouwde eigendommen en die te brengen respectie- lijk op 20 en 80 opcenten. B, en W. stellen voor van de be voegdheid in deze gebruik te ma ken en te handelen overeenkomstig bet schrijven van Ged. Staten. Aldus besloten. Nog doet de voorzitter mededeeling van het ingekomen verzoek van den gemeente werkman om zijn jaarwedde te brengen op ƒ4350 en 3 driejaarl. verhoogingen van ƒ50. B. en \Y. stellen voor daartoe tc be sluiten. vooral ook met het oog op hooge woninghuuv aan de Zijl. B. en W. stellen vervolgens de gratifica ties voor, voor enkele gemeenteambte.naren die overeenkomstig de voorstellen worden goedgekeurd. Dan is aan de orde het prae-advics op het verzoek van den nachtwaker om loons- verhooging. Tot nu toe werd door hem genoten f600 plus f50 voor nachtwacht, f550 voor asch ophalen en f 18 voor het opvisscheri van rottende dieren. Als bijverdienste kwam daarbij geduren de 1920: voor onderhoüd der begraafplaats f 102, voor onderhoud riolen f 8 en over de verloopen 3 kwartalen f38 voor .onderhoud der wegen. Deze bijverdiensten komen evenwel bin nen niet al te langen tijd te vervallen, waarom B. en W. 1100 meer voor aschop- halen en nog f 100 voor nachtwacht willen geven. B. en W. doen dit voorstel, mede in ver band met de eerlang te verwachten reor ganisatie der politie, waarvan reeds een agent pensioengerechtigd is, en een tweede het spoedig wordt. Aldus besloten. Dr. de Bruyue moet hierna de ver gadering verlaten. De voorzitter deelt mede dat door B. en W. het kasboek van den gemeenteontvan ger is nagezien en in orde bevonden en daarvan proces-verbaal is opgemaakt, het welk zal worden overgelegd aan den Raad cn aan Ged. Staten. Vervolgens doet de voorzitter voorlezing van de verordening-Warenwet (Keurings dienst). B. en W. stellen voor dit concept van Ged. Staten over te nemen. Aldus besloten. Deze verordening is niet van toepassing op de keuring van vee» en vieesch. Daarna wordt overgegaan tot benoeming van de Commissie, bedoeld in art. 176 L. Onderwijswet. Deze commissie zal moeten bestaan uit 5 leden. Uit do door B. en W. geformeerde twee tallen worden benoemd de hecren A. Rijns burger Pzn., G. Los, M. v. Oosterhout, C. v. d. Zwet en N. Koot. Bij de stemmingen over de tweetallen: v. d. Stoel—Los en. v. d. Zwet—v. Wijk staakten de stemmen, "Vrije stemming, die volgde, had bovenvermeld resultaat. Als geneesheer voor de vaccinatie wordt met alg. stemmen benoemd dr. Persant Snoep. B. en W. stellen voor de Begrooting zóo le wijzigen, dat het aanzienlijk tekort op dc waterleiding gedekt wordt door ver schillende nog te vorderen posten. Aldus besloten. Het kohier schoolgeld wordt vastgesteld op ƒ64.70. Voor de volgende 2 punten betreffende de Hoofd. Omslag en reclames, daarop gaat de raad, nadat de Voorzitter not? de rondvraag heeft gedaan, over in zitting met gesloten deuren. L1SSE. Het Comité voor bet Millioen^ plan heeft zich bereids verzekerd van ©en aantal medewerkers, welke in het begin van het voor de deur staande jaar, onze leden en vrienden be zoeken zullen. Van Iiarto hopen wij dat 26 open harten en beurzen zullen vinden. Ook dodames zullen zich in dien tijd verdienstelijk maken door hot organiseeren en houden van een bazaar, en zullen dan wel op een groot bezoek rekenen het welk veel kooplust heelt; ook voor haar en het plan liopen wij, dat ze ten volle tevreden, zijn, over hot succes. De fam. N. die sedert eenigc jaren bestond uit een broer en twee zustere, waarvan voor 14 dagen geleden, een der zustors spoorloos is verdwenen, leeft nog steeds in het onzekere. Des avonds als naar gewoonto ging de 39-jarige Cornelia, na alvorens de toebereid selen voor de thee voor de volgende morgen te hebben klaargezet, naar boven. Na eenigen tijd, hoorden do huisgenooten haar een raam opschuiven of neerlaten. Waar zo ge wend was met een open raam te slapen, was het mogelijk dat ze hier van afweek, door do felle koude. Den volgenden morgen was de broer oc-nïgo oogenblikken de tuiningegaan en vond bij zijn .thuiskomst alles nog in rust. Bij het wekken kwam er van de kamer van C. geen gohoor en vond hij de kamer gesloten. Om de deur niet te force eren ^ipg dezo naar buiten, en kon op een platje in de kamer komc-n, waar hij het bed onaange roerd vond. Bij onderzoek bleek, dat zij zicli had verkleed, blijkbaar heeft ze haar bontstel waar dit ook ontbreekt ook aangedaan. Men vermoedt dat ze 'e avonds op haar kamer zich heeft ver kleed, liet raam heeft opgeschoven, welk goluid nog was géhoord, en over genoemd platje naar beneden is gegaan, waar elk spoor van haar is uitgewischt. De politie heeft naar allo kanten geseind, bij familie, vrienden en kennissen een onderzoek ingesteld, doch tevergeefs. De politie heeft ook het water in grooten omtrek afgedregd dezer dagen doch zonder eenig succes. Voor de familio een droevige geschiedenis, zoo'n langen tijd in onzekerheid tc moeten leven. Waar er be weerd werd dat er f 1000 was uitgeloofd voor dengene, die aanwijzing kon doen waar zij zich .bevond, kunnen wij met zekerheid medodeelen dat dit van allen grond is ontbloot. Zaterdagmiddag vergaderde de afdeeling „Lisse van het H. B. G. in Hotel „Do Witte. Zwaan". Een cn ander in verband met het houden van de hoofdbestuursvergadering te Haar lem. Besloten werd tot verhooging dar contribu tie, en was men algemeen van meening ook de progressie te verhoogen, waardoor dan moest vervallen het steromeDtal per HA. om voor iedere f 25 een stem in de plaats te stellen. De heer Warmerdam hield oen betoog over do termijn Mei-betaling en was van meening, dat. dit voor één jaar was aangenomen, dus zou voor hot volgend seizoen de houding opnieuw bepaald moeten worden. Tenslotte besprak een der leden de autiehandel waar dit zoo preventief werkto was het noodza kelijk de handen in een te slaan en to trachten tot overeenstemming te komen, om dit den kop in te drukken. Als gevolg van deze bespreking zullen een paar personen door het bestuur worden aangezocht, om samenwerking te verkrijgen met Hallegom naar al roods een commissie van on derzoek bestaat. Aan de firma Bert v. d. Zaal al- bier, is van Rijkswege opgedragen den bouw van een Gebouw voor Bloembollencultuur op een tor- rein van de Rijkstuinbouwschool alhier. RIJNSBURG. Tot Commissieleden van Inspec tie vooj de materialen van „Ziekenhulp" werden ook do de heeren P. Kort Sr., en H. J. Grim- borgeu herkozen. Hot aantal leden der vereeni ging bedraagt 632 en aan contributie werd ont- vangen f 696. 00. De ontvangsten konden nauwe lijks de uitgaven dekken zoodat vrijwilligo vor- hooging van de contributie dringend noodzakelijk ie wil men het reservefonds f 1000.00 niet aan-, f preken. We vertrouwen wel dat dez'o goede zaak) in stand gehouden zal worden. KATWIJK AAN ZEE. De toilers van de tienjarige volkstelling alhier hebben met de voorbereidends werkzaamheden vandaag een aanvang gemaakt. Bij de Gereformeerde kerk ah hier zijn reep. herkozen tot ouderling en diaken de heeren H. Overduijn en J. van Egmond. Op het bouwterrein gelegen t u s- eehen de Te Brittenstraat en Jan Tooropstraat worden wederom een dpielal villa's gebouwd. He tl gedeelte loopende langs de van der Plaskade ia hierdoor bijna geheel vol gebouwd. Voor den bom levard is dit bopaald eene groote aanwinst. Heb geeft bovendien aan velo vakarbeiders weer volopf werk. i KATWIJK AAN DEN RIJN. Tot diaken in de Geref. Kerk al-» hier is gekozen de heer Th. Heemskerk eo zulka in de plaats van den heer P. de Vries die bedankt) heeft. Gedurende den oorlog werd al-, jtier eeno Coöperatieve vereeniging opgericht spa-» ciaal tot het aankoopen van landbouw-meetstof- fen, voor de tuinders en landbouwers. Naar wij vornemen bestaat het voornemen onï deze vereeniging te ontbinden. KATWIJK. Door het bedanken van den heer W. Versc'hoor als voorzitter der A. R. Kies- vereen i ging alhier is in het bestuur dei; Kiesverecniging eenige verandering geko men. Het is thans als volgt saamgestold:[ voorzitter J. J. Veltkamp, 2e voorzitter G. Poot., secretaris H. H. J. v. Lummel, pen ningmeester C.'van Tongeren, 2e penning meester. G. van Duijn, Alg. Adj. D. C. vaq Leeuwen. Er is thans nog een vacature. BOSKOOP. i Tot gemeente-veldwachter a 1* hïor is benoemd, de heer M. van Buren in gelijka betrekking to Genemuidcn. Tot lid van do brandstoffen- coiranissie alhier ie benoemd den heer E. Guide* mond. Burgerlijke Stand. Getrouwd:) J. Groenestein 26 j. en J. v. Dam 25 j. J. J. Wielier 28 j. en M. E. v. d. Tooren 26 j. H. de Heide 25 j. en M. v. Veen 21 j. Geboren: Wïlhelmina Maria d. v. J. Hout man en P. J. M. v. Ham Johanna Cornelial Maria d. v. M. Bos en M. J. v. d. Tooren. Oudejaarsavond 7 uur hoopt ini liet gebouw „Salvatori" op te treden Da. Post- humus-Meijes, uit 's-Gravcnbage. Nieuwjaarsmorgen 9.30 uur de Welecrw. heep Man in 't Veld. Zondag 2 Januari des voormiddags 9.30 ent dos namiddags 6 uur Ds. Crouzas, uit Maassiui». HAARLEMMERMEER. Burgcrlijke Stand van 23—27 De* eember 1920. Geboren: Maria d. van A. H. Wal» stijn en P. Hocfeijzers Maria tï. vm F. Kan» kema on M. Boogaard Johanna Wilnolmin» Maria d. van S. J. Vertegaal on A. M. do Heij Cornelia Hendrika Barb era d. van R. E. S-Jiel- tinga cn M. van Leeuwen Cornells Arie z. van A. Lagendijk cn A. Kroes Leendort Piotcr z. van W. de Heer en H. M.'van Dam Teuntje d. van H. Westmans en J. Vonhof Theodora' d. van C. Jansen en C. Ligthart Maria Mar- garetha d. van P. G. van Staveren en J. M. Voor ham Siotse z. van A. W. Berkhout en M. vanl der Zee Martijntje Anthonia d. van J. Bledder- wijk en M. Witkamp Anna Maria d. van N. van Duin en G. P, Zoetelief Joostina d. van' J. van 't Hof en S. Hartman. Overleden Johanna Jannetje 7 mud. ff. van J. van Oudenaarden en P. Noorloos Hen drik van Hnijssteeden 72 j. gehuwd met G. Bos scha Jantje Nieuweboer 83 j. wed. van P. Dol Sara van der Werf! 78 j. wede. van C. Bakker. HAZERSWOUDE. Op de Maandag in café Boers gehouden veiling waren aangevoerd 769 eieren, waarvoor werd besteed voop kippeneieren f 16.05 a f 17,80 per 100 stuks en eendeneieren f 16,20 per 100 stuks. Ko nijnen f 3.45 per ©tuk. Burgerlijke Stand. Over* leden: C. V. M. van der Werf, 9 m. Mat* thijs van Klaveren 31 jaar geh. met W. H. Plak, wonende te Boskoop M. E. Straat* hof, 62 jaar geh. met A. Kaptein G. del Jong jd. 77 jaar J. Overes, huisvr, van P. -van Velzen, 56 jaar. AARLANDERVEEN. Maandagavond trad in de zaal van Bunnik op de heer Noorland ambtenaar bij den Raaid van Arbeid (e Leiden. Op duidelijke, wijze werd ons ver teld de nuttigheid der Invaliditeitswet en Vrijwilli ge Ouderdomsverzekering. De vergadering werd geleid door den voorzitter der kiesvereeniging N. en O, onder aanroeping van den Naam dee Hee ren. i NOORDWIJKERHOUT. J Brandstoffen commissie. Na 1 Januari 1921 kan ieder zooveel! kolen boven het gewone rantsoen krijgen! als hij wenséht, doch voor allo kolen wel ke worden verstrekt als extra rantsoen: moet 2.per eenheid worden bijbetaald. Voor deze extra verstrekkingen wordt op de eerste plaats anthraciet bestemd? waarvan do prijs dus met ingang van ge noemden datum komt op f 5,84 per eenheid (afgehaald). Na 1 Januari wordt anthraciet op de gewone rantsoenen niet meer gegeven^ doch worden hiervoor uitsluitend eier- ett stukkolen bestemd. Zij, die van de gelegenheid tot het ont vangen van extra rantsoenen wenschen. ge bruik te maken, gelieven kunne aanvragen! daartoe op de gewone brandstoffenkaartaa te doen. Voor elke extra eenheid die men; wenséht, moet f 2.op bet distribuüebu- reau worden afgedragen. Men kan deze gelden desverlanad ook overzenden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2