Dagblad voor Leiden en Omstreken. Iste JAARGANG. - DINSDAG 28 DECEMBER 1920. - No. 228 BUREAU: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 middelbaar onderwijs te worden cheerd als leeraar in do aardrijkskunde. Op 1 Januari a. s. zal dr. JL J. Zweers den dag herdenken, waarop hij 40 jaar ge leden werd benoemd tot observator aan de Sterrewacht der Rijksuniversiteit alhier. Onder leiding van de Gebroeders Van de Sande Bakhuijsen heeft hij in die jaren veel bijgedragen tot het wetenschappelijk werk der sterrowacht. In het bijzonder mo gen vermeld worden zijn onderzoekingen over de komst van Holmes en over de baanbepaling van dubbelsterren. Door het bedanken van den heer W. Verschoor als voorzitter der A. R. Kies- vereeniging alhier is in het bestuur der Kiesvereeniging eenige verandering deko- men. Het is thans al6 volgt saamgesteld: voorzitter J. J. Veltkamp, 2e voorzitter G. Poot, secretaris H. H. J. v. Limmel, Pen ningmeester C. van Tongeren, 2e penning meester G. van Duijn, Alg. Adj. D. C. van Leeuwen. Er is thans nog een vacature. De bouw van 114 woonhuizen, voor de Woningbouwvereenging „Eensgezind heid" alhier, is opgedragen aan den heer Johs. Dietz, aannemer hier ter stede. Maandagavond heeft de Kappers- en Barbiers-Patroonsvereeniging „Hulp en Vriendschap" haar 40-jarig bestaan in de Stadsgehoorzaal op feestelijke wijze her dacht. BINNENLAND. Het Kuyperhuis. In verband met een voorloopige mede- deeling in het nummer, van jl. Vrijdag in zako het Kuyperhuis, meldt de Stan daard nog het volgende: Twee vrienden van Dr. Kuyper die hunne namen niet willen zien vermeld zullen het ameublement van de studeerka mer, waar onze Leider de laatste twintig jaren arbeidde, aan het Miljoenfonds ten geschenke aanbieden, opdat de inrichting van deze kamers in het Kuyperhuis onver anderd ka nblijven. Ons volk zal het zeker zeer waardeeren, dat aldus deze kamers geheel het stempel behouden, dat zij droegen gedurende Dr. Kuypers leven. Dc kroonprins van Djocjacarta. De kroonprins van Djocjacarta vertrok Maandagmorgen per „Johan de Witt" naar Ned.-Indië. Hem werd uitgeleide gedaan namens H. M. de Koningin door haren ad judant A. R. E. Gey van Pittius, kapitein van den generalen staf van het Nod.-Ind. leger, namens den Minister van Koloniën door de oud-president G. J. Oudemans, namens den benoemde gouverneur-generaal Fock door diens adjudant kapitein J. Beu- mer en voorts door generaal Snijders, oud- opperbevelhebber van land- en zeemacht en Jhr. van A6ch van Wijck, voorzitter van het. Indionesisch verbond. De kroonprins droeg het uniform van luitenant-kolonel van het Ned. Ind. leger. Militaire hulp bij de volkstelling. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is bepaald, dat, indien, in verband met de belangen van den dienst, tegen het beschikbaar stellen van militair personeel voor de te houden yolkstelling geen bezwa ren bestaan, aan de aanvragen van de ge meentebesturen kan worden voldaan. Het personeel-moet voor de beschikbaar stelling genegen zijn en ontvangt van het betrokken gemeente-bestuur eeea belooning van f 2,50 per dag (onderofficier) of f 1.25 per dag (korpore-al of soldaat), Bij tewerk stelling buiten het garnizoen moeten bo vendien vrij vervoer en vergoedingen wor den toegekend. D© Gemeente-besturen zijn -bevoegd om hunne aanvragen rechtstreeks tot de gar nizoenscommandanten te richten. Onze kolenproductic. Volgens de thans beschikbare cijfers, zal de productie van de staats- en particuliere kolenmijnen in Limburg, over dit jaar be langrijk hooger zijn dan in 1919. De netto productie, met inbegrip van het gewonnen kolenslik, bedroeg verleden jaar totaal 3.540.064 ton, af 8.383 ton minder, verge leken met 1918. De productie-cijfers van de maanden JanuariNovember j.l. geven daarentegen reeds een totaal aan van 4102.610 ton. Rekening houdend met de omstandigheid, dat het aantal normale werkdagen per maand afwisselt van 27 tot 24, hebben de maandelijksche productiecij fers dit jaiar vrijwel een regelmatig-stijgen- de lijn vertoond. Per kwartaal genomen, was de productie dit jaar als volgt: le kw.: 932.387 ton; 2e kw. 942.443 ton;. 3e kw.1.100.231 ton of in totaal2.975.061 ton. De productie over de maand Oct. jl. be liep 383.098 ton en die over November 374451 ton. Aangenomen mag worden, dat het pro ductiecijfer over de nog loopende maand December op ten minste 370.000 ton zal komen, zoodat derhalve voor het geheele jaar 1920 de totale productie aan kolen en kolenslik veilig kan worden geraamd op ruim 4.100.000 ton. Een aanmerkelijke vooruitgang dus, vergeleken bij het totaal cijfer van 1919. Het gemiddeld aantal personen, in dienst der Limburgsche kolenmijnen werkzaam bedraagt thans, volgens de jongste opga ve 26.194 (v. j. 20.318). Van dit personeel werden ei* 18.416 (v. j. 14134) onder den grond. Chr. Historische Unie. f In de „Nod." wordt medegedeeld, dat de algemeeno vergadering der Christelijk-His- torische Unie waarschijnlijk in de week na Paschen zal worden gehouden. De Melkvoorziening. De minister van Landbouw heeft volgens de „Tel." besloten, de vraag, of de melk voorziening van Nederland, nu de normale verhoudingen langzamerhand terugkeeren, ook verder van overheidswege zall moeten worden geregeld, ter beantwoording voor te leggen aan een oommissie, waarin ver tegenwoordigers van de diverse zuivel bon den zullen zitting hebben. Daarnaast zul len ooik Kamerleden, van wie verwacht mag worden, dat zij over het onderhavige onderwerp een weloverlegd oordeel kun nen uitspreken, uitgenoodigd worden in de commissie zitting te nemen. Melk naar het Saargebied. Men meldt uit Keulen aa.n het „Hbld." Tusschen dc regeering van het Saarge- bied en de NpderLandsche regeering is een overeenkomst getroffen, volgens welke van Nederlandsche zijde aan de melkcentralo in Saarbrücken dagelijks 20,000 Hter ver- sche melk zullen worden geleverd. Het ver voer zal geschieden door een dagelijks tusschen Nederland en het Saargebied rij denden extra-trein. Melk naar Engeland. Naar de „Tel." meldt, worden sinds eeni ge n tijd groot© hoeveelheden melk van Middelburg dagelijks naar Engeland ver zonden. De exporteerende fabriek heeft eohter aan den minister van landbouw de verzekering moeten geven, dat, zoodra in de omgeving aldaar, gebrek* aan consump- tiemelk zou ontstaan, de uitvoer onmid dellijk zou worden stopgezet. Over de ge heele maand December zal do ten uitvoer toegelaten hoeveelheid ongeveer 250.000 li fer bedragen. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL 6 12.50 PER WEEK 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL f 2.90 V Geen gunstig verschijnsel. De daling in de groothandelsprijzen is, naar de oud-minister Treub in „Vragen des Tijds" betoogt, niet ale een gunstig Verschijnsel aan te merken. Een gedeelte van dit belangrijke opstel laten wij hier volgen: „De inlernationalo handel en dit geldt inzonderheid voor onzen overzeeschen handel hangt voor 'n zeer groot deel af van de koopkracht der omringende landen en wat Nederland betreft, inzonderheid van de koopkracht van het Duitsche achter land. Ten gevolge nu van de sterke inflatie en de daarmede in verband staande exorbi tante prijzen, die in Centraal-Europa en, hoewel in mindere mate, ook in andere lan den met een sterk opgeblazen circulatie middel in het landsgeld moet worden be taald, is de uitvoer naar die landen zeer belemmerd. Vandaar het verschijnsel, dat niettegenstaande de algemeene onder-pro ductie er toch in sommige landen een over vloed van niet te verkoopen goederen zijn kan en er op het oogenblik ook werkelijk is. Dit geldt speciaal voor de Vereenigde Staten en voor ons eigen land." „De behoeften aan goederen, v.m.l. uit do Vereenigde Staten is in een aantal lan den van ons werelddeel groot, maar zij kan niet worden bevredigd, omdat koop kracht ontbreekt. „Men heeft in de bedoelde landen bij lange na niet genoeg goederen, die tegen loonende prijzen in Amerika kunnen wor den afgezet en de Vereenigde Staten raken oververzadigd met credieten aan Europee- Bche importeurs. Nederland hoeft zij het ook uit an dere oorzaken overeenkomstige uitvoer- moeilijkhedon. Hier toch zijn, door het zeer groot© overschot van invoer boven uit voer, de pakhuizen sedert geruimen tijd tot berstens toe vol en moet men de prijzen eveneens verlagen om een deel van zijn voor uitvoer bestemden voorraad binnens lands te kunnen plaatsen en zijn afzet naar het zoozeer verarmde achterland niet nog meer te zien inkrimpen. Dit geeft wel een tijdelijk voordcel voor den binnenlandschen verbruiker, maar de thans intredende prijs verlaging is helaas geen toeken van te rugkeer naar meer normale toestanden. Veeleer is het een voorbode van nieuwe wolken, die zich aan den eco- nomischen hemel beginnen samen te pak ken. Beteekcndo het alleen, dat importeurs van goederen, die voor het buitenland be stemd waren, hunne voorraden met een grooter of kleiner verlies of althans met winstderving moeten van de hand doen, dan zou het nadeel niet onoverkomelijk zijn, ook al zal zulk een gedwongen likwi- datie voor de zwakkeren hunner faillisse ment ten gevolge hebben en al zal men moeten afwachten, hoever een dergelijke beweging om zich héén grijpt. Zij heeft althans tot gevolg, dat zij een automatisch werkende rem aanlegt aan relatief overman tigen invoer. Veel erger is, dat een prijsda ling, die haar oorzaak niet vindt in verbe terde productie, dus in verhoogd aanbod, maar in allengs diepere inzinking van de toch reeds zoozeer verzwakte vraag uit do landen van afzet der voor export bestem de goederen, ten gevolge heeft dat een 6toeds toenemend aantal voor den uitvoer werkende industrieën haar zaken moet sluiten of slechts met halve kracht kan doorwerken. Dit heeft weer do uit sociaal oogpunt zeer bedenkelijke uitwerking, dat er een werkloosheid in verschillende bedrijfstak ken begint te komen, waarvan de omvang in de komende maanden, naar het zich laat aanzien, nog belangrijk grooter zal wor den. „Daling in de groothandelprijzen 16 een gunstig verschijnsel, wanneer zij een ge volg is van vergrooting der productie en FEUILLETON. Hebt elkander lief. 4) De gemeente 6tond op om den zegen te ontvangen. Hij stond ook op, omdat hij nu dadelijk de kerk uit zou gaan, maar niet uit eerbied. Luid klapte hij het gezangboek van zijn zoontje dicht en kreeg zijn hoed en parapluio terwijl het „de Heere zegene en behoede u" ongehoord langs zijn ooren heenklonk. „En geve u vrede. Daar drong hij de kinderen reeds uit de bank on liep met xassche schreden op den uitgang toe. Buiten regende het in stroomen. Hij hield de groote, grijze familieparapluie boven zich en zijn vrouw, terwijl de kindoren lus tig met him kleinere regenschermen voor uitsprongen. Hij dacht, dat ze nu zou knorren. Maar meen, ze zei geen woord. Zwijgend gingen zo het smalle pad tusschen de palissaden- hekkon op. Van de takken der vruchtboo- men in de tuinen liep het straalsgewijze af, gras en bloemen lagen geknakt op den grond. Op de velden verderop lagen de aren als neergemaaid, plat tegen den grond ge slagen niemand van hen keek om, nie- ttiand zei een woord. vermeerdering van het goederenvervoer, dus een verhooging van het aanbod; wan neer zij daarentegen haar oorsprong vindt in een opeenhooping van niet tegen loo nende prijzen verkoopbare hoeveelheden wegens het achterblijven van de toch reeds zoo sterk vermeerderde vraag uit het bui tenland als geyolg van ingezonken koop kracht, uiting van armoede en ellende, is zulk een daling van den prijs een nieuw bewijs van de ontwrichting, welke de oor log teweeggebracht heeft en staat het te vreezen, dat zij na door «achteruitgang of stilstand in exportzaken, faillissement en buitengewone werkloosheid het aanbod te hebben verminderd in haar tegendeel zal omslaan, dus door een nog veihoogde prijsstijging zal worden gevolgd." Het is geen hoopvol perspectief dat ons hier wordt geopend. Merkwaardig is echter dat alle deskun digen vrijwel in denzelfden geest spreken en dat schier van geen enkele zijde 'n opti mistische toon wordt beluisterd. STADSNIEUWS. „Pro Rcgo". Het Voorloopig Comité voor deze verecniging verzoekt ons het volgend© te molden: Beleefd verzoeken wij voor het navolgende een bescheiden plaatsje in uw blad. Door ons werd verzuimd nog te melden, dat tot dekking van do kosten van de op 30 Novem ber j.l. gehouden openbare vergadering nog ont vangen werden van den heor v. E. een gift van f 10 en van den hor P. een van I 2.50. Voorts zij het ons langs dezen weg vergund, onzen hartelijken dank te betuigen, aan allen, fiio ons met hun giften steunden, terwijl wij tot onze blijdschap kunnen medcdoelen, dat wij een klein voordeolig saldo hadden. Ook een hartelijk woord van dank, aan U, ge acht© redactie, voor Uwe steun en medewerking in Uw blad verleend, tot het wolslagen der ge houden vergadering. Van deze gelogenheid maken wij tevens ge bruik de aandacht van do lezers (enniet min der van dc lozeressen), er op te vesfï- ,gen, dat a.s. Woensdag, 's avond6 8 uur, in het gebouw Prediker 12 1 a Janvoasenstoeg 17, do eerste lodenvergadering van de Burgerafdeeling van „Pro Rego" zal worden gehouden. Kapitein F. Legemaat hoopt dien avond voor ons te behandelen het uitsluitend Pro Rege-werk. W5j vertrouwen, dat allen, die zich opgaven als lid, op het appél present zullen zijn, terwijl wij een ieder vriendelijk doch dringend ver- zooken, zooveel mogelijk geestverwanten mede tc brengen. Mot ingang van 1 Januari worden de telegramzegels ingetrokken. Gedurende de maanden Januari, Fe bruari en Maart 1921 kunnen telegamze- gels aan het. telegraafkantoor worden in gewisseld tegen contanten. De Jong. Vereen, op Geref. Grond slag „Obadja" hoopt op 30 December in het gebouw „Prediker" haar jaarfeest te vie ren. De Chr. Zangvereeniging voor ge mengd koor „Con Amore" (Directeur de heer D. Sminlc) alhier zal op Dinsdag 25 Januari a. s. in de Stadsgehoorzaal een uitvoering geven, De heer A. C. de Bruin, alhier, is ter beschikking gesteld van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië, om daar te lande voor den tijd van 3 achtereenvol gende jaren als tijdelijk ambtenaar bij den dienst der belastingen te worden geplaatst. De heer C. F. H. Dumo-nt, alhier, is ter beschikking gesteM van den gouverneur generaal van Nederlandsch-Indië, om daar te lande voor den tijd van 4 jaar bij het Beneden in het dal, waar de boer van den Haldenhof zware», vruchtbaren kleigrond had liggen, hoe mooi was de tarwe daar opgegroeid!, wat een rijken oogst had dat boloofd, maar de Haldenbeek, die juist door zijn akker van de hergen afkwam en op zijn grond beneden in het dal in de breede Ebersbeek uitmondde, die bedierf alles. Slijk en steunen bedekten den mooi en tarweakker in het dal, stukken rots, mod der, roleteenen, o, nu hij de verwoesting zag, brandde hem een bittere, bittere traan van teleurstelling in het oog. Het was zijn gedachte geweest, bij dag en bij nacht, om als de oogst dit jaar good uitviel, den ak ker uit het dal te veranderen in weideland. Hq wilde slooten graven, sluizen bouwen en dacht er over, het al te snel afloopende water van de Haldenbeek door een kanaal te deelen en kalmer dalwaarte te leiders. Hij had zieh reeds voorgesteld, hoe sappig en vol het gras zou groeien bij zijn kunst matige besproeiing, hij zag reeds de vette koeien er op weidon en de veulens er op ronddartelen, want hij wilde ook aan do paardenfokkerij beginnen. De veileps had hij in den droom reeds ontelbare malen naar de markt gebracht en behalve den lof zijner buren ook de blanke thalers er voor thuisgebracht Ach, de droom liep weg, met het rui- schende, klokkende water, ver weg, onbe reikbaar ver. En boven aan de berghelling, waar de schrale, steenachtige heidebodom 6lechts enkele schralo ha\whalmen opbracht, daar had hij zich een trotsch, krachtig bergwoud gedroomd, dat hij wilde aan planten. Zijn grond daar was als gescha pen voor bosch. Sterk, als zuilen, zouden zijn dennen opwassen als die van den boer van de Woudhoeve, en zo zouden zijn nu vrij gelegen Haldonhoeve beschermen, ja, dat te vrij en 'hoog zich ten hemel verhie ven, dat zou hij nog willen beleven. En te gen Hom, die dat nu verhinderde, zou hij niet morren en twisten? En die hoop al- kvn vernietigde Hij niet Ook huis en hof .vou hij moeten overgeven, in nood en ar- JEoede met zijn kinderen gaan bedelen? Het was hem, als sloegen de golven over zijn hoofd samen weer legde zich een ijzeren ring met pijnlijken, krampachtigen druk om zijn hart, zoo stevig, dat goen en kele goede, lieflijke gedachte bij hem kon opkomen. Alleen trots en wrok over zijn lot, en bitterheid waren nog overgebleven. Nu stonden zij diep ademhalend onder het. ver vooruitspringend dak van hun huis. Met één ruk duwde de boer van de Haldenhoeve den sleutel in het sleutelgat en maakte de deur los, die wijd' openwer pende. „Zoo," zei hij, de druipende parapluie in 't voorhuis hard neerzettende, „zoo, daar krijg je me niet mcor hoen. met den gods dienst bob ik afgedaan." Hij nam den grooten ouden Bijbel met platen van de plank, waarop ze heel ge makkelijk bij de hand gelogen had, omdat hij iedoren avond voor 't. naar bed gaan zijn Katriëna er eon hoofdstuk uit placht voor te lezen. En Zondagsmiddags had hij hem ook noodig. Dan klauterde de kleine blonde Katrine, die hij om ze van de moeder te onderscheiden, altijd maar Kaatje noemde, op zijn knie, en de beide jongens drongen zich dicht tegen hem aan en wilden do oude platen zien. Hij toonde ze hen en vertelde hun de daarbij hoorende geschiedenissen en ten slotte word de familiekroniek beke ken, de vergeelde bladeren, waarop zijn voorouders do datums van hun eenvoudige levensgeschiedenis geschreven hadden be nevens menige bijbelspreuk, hunnen nako melingen tot troost en geloofsversterking, want ze waren allen godvreezende, vrome mannen geweest. Die oude Bijbel hoorde zoo geheel bij zijn leven' het was hem ondenkbaar ge weest, zonder dat boek het te moeten doen. En toch nu greep hij het met harde ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 10.22 1/3 DES ZATERDAGS f0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Znterdag9 75 cent. bij vooruitbetaling -: 1 De Werkloozenuitkeering stougezet. Vrijdagmorgen is de uifekeering voor de wedkrlooze fabrieksarbeiders tijdelijk stop gezet. De heerscbende crisis is oorzaak dab de kassen te zwaar werden belast. Er wordt op het oogenblik onderhandeld met de regeering om bij to springen. Ook in andere bedrijven hebben de or.ga- 'nisaties moeilijkheden. „Tribune". Leening aan Oostenrijk. In liet begin van Januari zullen te Wee- nen aankomen de directeur Heil van de N. U. M., de regeeringsvertegenwoordigeir Heringa en mr. Fruin to.t het voeren van onderhandelingen over 't orediet van Ne derland, waarvoor de Oostenrijk-Hongaar- sche Bank solidair aansprakelijk is en ze ven groote Banken te Weenen den waar borg op zich hebben genomen. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering van Maandag. Onderzoek geloofsbrieven. De heer DeWaalMalefijt (A. R.)' adviseert, namens de commissie tot onder zoek van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid der Kamer prof mr. P. A. Die penhorst, tot diens toelating. Prof. Diepenhorst legt vervolgens in handen van den voorzitter de vereisc-hte eeden af en neemt zitting. Regeling van werkzaamheden. Na heropening der vergadering deelt de Voorzitter mede, dat de afdeelingen hebben benoemd tot voorzitters de heeren Franssen, de Vos van Steen- wijk, Reekers, Binnerts en 't H o o f t, en tot onder-voorzittere de hee ren Van der Lande, Van Niorop, Idenburg, Van dor Feltz en Bosch van Oudamelisweerd. Voorts stelt hij voor een 7-tal wetsont werpen in de afdeelingen te onderzoeken, nl. de nos. 130, 257, 301, 311, 345, 353, 358. De heer Van N i e r o p (U. L.), heeft hedenochtend de lijst van nummers gekre gen, doch heeft zo niet meegebracht en be studeert. Dó enveloppe is hem te laat be zorgd. Maar men kan nu toch niet wets ontwerpen behandelen, waarvan niemand kennis heeft genomen. Spr. stelt dus voor, die ontwerpen niet te behandelen. De heer Van Embden (V. D.) geeft een voorstel van beperkte strekking in overweging. Van de 7 ontwerpen zijn er 3 welko als spoedeischend kunnen worden beschouwd cn dus volgens het reglement van orde dadelijk kunnen worden behan deld. Dit geldt met name voor de verhoo- i ging van de gedistilleerd-accijns, terwijl desnoods ook de voorziening van den gou verneur-generaal en de voorziening in hot kastekort zouden kunnen worden behan deld. Maar do overigen zijn niet al6 spoed eischend te beschouwen, én kunnen worden afgevoerd. De Voorzitter zegt, dat men in de Centrale Sectie de meening was toegedaan, dat het natuurlijk zeer verkeerd was, wetsontwerpen overijld aan te nemen. Maar er zijn onder die wetsontwerpen som mige die oen soort van vreugde zouden kunnen brengen, als de verhooging van de ridder-soldijen, terwijl uitStcl van do ac- cijneveihooging het land financieele schade zou brengen. De heer M e n d o 1 s (S. D.)Dat brengt geen vreugde! (vroolijkhcid). De Voorzitter deelt mede, dat do heer Van Nierop zijn voorstel intrekt ten gunste van dat van den heer Van Embden. Het voor6tel-V an Embden wordt verworpen met. 22 tegen 16 stemmen en de vergadering verdaagd tot hedenoch tend 11 uur. hand, wierp het kerkboek er boven op en trok een kleine zetentrap naderbij, besteeg die met zwaron tred en maakte de kast in den muur open in den hoek bij den schoor steen. Daarin schoof hij de bijbel cn sliet ze in den achtersten hoek van het donkere leege vak. Met groote wijd opengesperde oogen had zijn vrouw toegezien, zo begreep eeret niet, wat hij doen wilde. Nu vloog ze op dem toe. „Neen," schreeuwde ze, „neen, Hein, doe me dat niet aan. Ik kan niet leven zonde* den Bijbel, en gij ook niet Geef het toch terug!" Hij stond nog op de kleine trap. Zo kon hem niet bereiken, maar emeekend hief ze do handen tot hem op. „Hein, geef hier, wij hebben het noodig." „Neen". Hij sloot het deurtje van de kast in den muur, stuk den sleutel in zijn zak* daalde van de trap af cn bracht die naat de plaats, waar ze altijd stond, achter de kachel. En dat deed hij met zulk een nadras zoo hard, met zooveel geweld, als ware dfi geheele menech in hem tot ijzer verhard. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1