Dagblad voor Leiden en Omstreken. l» ing ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL f PER WEEK 12.59 10.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL 12.90 Iste JAARGANG. - DINSDAG 19 OCTOBER 1920. - No. 169 BUREAÜ: HOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL 10.221/2 DES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogslena 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, bij vooruitbetaling m V Volksmisleiding. Een merkwaardig staaltje vau volksmis- ur c leiding geeft Het Volk van Zaterdag- avond. Naar aanleiding van de vergadering bij- Jbilj een geroepen door het hoofdbestuur van do Christelijke Bewaarschoolonderwijzeressen uu* fl'.; li rijft bet blad: 1In deze vergadering werd mefkwaar- ze digerwijze een motie aangenomen, 1 waarin het beginsel van het wetsont werp, subsidie alleen voor de particu- Bei liere scholen, werd afgekeurd. i)e rzii motie verklaart, dat aldus het wetsont- werp „de rechtsongelijkheid bestendigt. e°r< in strijd met het beginsel van gelijk- stelling, neergelegd in het bekende grondwetsartikel, en met do verwezen- I |1 lijking van dat beginsel in de pss aan- i (J genomen Lager Onderwijswet, een be- ginsel, warvoor 80 jaren is gestreden, en welks triomf nu dankbaar wordt aanvaard." n Dit is een zeer belangrijke uitspraak; [J I die de volle aandacht verdient en aan den strijd der tegenstanders van het verderfelijke beginsel, waarvan het wetsontwerp uitgaat, zeer ten goede zal komen. De rechtsche pers heeft onze kritiek ir op het wetsontwerp als een anti-minis- II' terieel relletje voorgesteld en het wets ontwerp als het 'natuurlijkste ter we reld. Het blijkt nu, dat de Vereeniging van Christelijke Bewaarschoolonder wijzeressen en de bestuurders der chris telijke bewaarscholen het met ons 1 eens zijn en niet met de minder- waardige rechtsche pers, die alles wat van deze regeering komt Hl verheerlijkt, ook al gaat het in tegen een beginsel, waarvoor tientallen jaren lang de strijd van rechts gevoerd is, het beginsel der rechtsgelijkheid van l| openbaar en bijzonder onderwijs, Wij zijn het die in dezen, uit iI rechtsovertuiging, het rechtsche beginsel bepleiten, dat door de rechterzijde zelve met vooton getrapt wordt. Dat is toch zeker wel een heel kras staal tje van misleiding. Wat zijn toch de bezwaren door boven genoemde vergadering tegen het wetsont werp naar voren gebracht? Dat, zooals Het Volk beweert" de bij zondere scholen boven de openbare worden bevoordeeld? Integendeel. Do vergadering sprak als haar oordeel nit, dat door het ontwerp het bestaan van vele Christel ij ke Bewaarscho len wordt bemoeilijkt en zelfs be- d r e i g d, en het oprichten van nieuwe Be waarscholen uiterstbezwaa'rlijk ge- f maakt wordt, aangezien het op wettelij- Ll ke eischen betreffende salarissen en gebou- wen wijst, waaraan alleen kan worden vol- daan dóór een subsidie van 100 pet. der kosten, na aftrek der schoolgel- den. Dat is dus precies het.tegenovergestelde van wat H e t V o 1 k beweert. In de motie wordt gevraagd de rechtson- gelijkheid, die straks, als do openbare be- warscholen geheel en de bijzondere slechts voor 50 pet. uit de publieke kas worden bciaald, blijft bestendigd, weg te nemen. Dit komt dus in hooldzaak overeen met de bezwaren van de „minderwaardige rechfc- sche pers." HetVolk weet dit natuurlijk. We hebben hier te doen met con staaltje yan opzet tel ij ke misleiding. STADSNIEUWS Onderwijzersverccniging. Donderdag 21 October a. s. wordt in do Foyer der Stadszaal de gewone jaarlijksche vergadering van de onderwijzers en onder wijzeressen, werkzaam in het arrondisse ment Leiden, gehouden. Deze vereeniging omvat zoowel het bij zonder als het openbaar onderwijs en heeft ambtshalve tot voorzitter den Arrondisse mentsschoolopziener, derf heor J. Baak Jzn. Behalve de huishoudelijke zaken komen de volgende onderwerpen dien dag aan de orde: Geestelijke Hygiene door Prof. Dr. G. J. Heering van "Leiden. Na do pauze spreekt Mej. A. Nater van Rotterdam over: „Het onderwijs in de nut tige handwerken voor meisjes op de Lagere Scholen en de opleidingsinrichtingen" en daarna Dr. J. R. Calienbach, Ned. Herv. Pred. te Rotterdam over „Guido Gezelle". Een rijk voorziene agenda, die zokcr „elck wat wils" geeft. In verband mot deze vergadering hebben dien dag alle scholen vacantie. Omtrent het optreden van Ds. Lauwcrs, in de Stadsgehoorzaal op morgenavond, lezen wij iu „Do goede weg", hot orgaan van de Comm. voor Evangelisatie der Geref.. Kerk alhier: Ds Lauwcrs is voor ons geen onbekende. Reeds meermalen trad hij in onze 6tad op en in ons eigen gebouw hebben we ook reeds mogen genieten van de warme liefde waarmede deze dienstknecht des Hoeren het Evangelie verkondigt. Wie meent een scheldpartij op den R.-K. gods dienst te hooren, kan gerust thuisblijven. Integen- deol, deze spreker is veel te veel doordrongen van de liefde tot zijn volk en zijn Heiland, dan dat hij anders dan met heiligen ernèt en groote ge^ matigdheid over de fouten der R.-K. kerk zou spreken aan de hand van het onfeilbare Woord Goda. De zaak is te ernstig om er zich met een praatje af te maken. Laat ons met ernst en een biddend hart naar de Gehoorzaal gaan om te vornomen, wat deze man ons te zeggen heeft. i De heer Moene, alhier, hooft aan de The ologische School te Kampen het candidaataexa- men eerste gedeelte afgelegd. iBij Kon. bsluit is toegekend de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eeremedaille, in zilver aan den heer J. W. P. Licht, notaris-klerk alhier, die op 1 October j.l. zijn 40-jarig jubileum als afslager herdacht. Benoemd tot lioofdass. voor pharmacologic aan do Univ. alhier dr. A. E. van Arkcl, Utrecht —t De voorzitter -van het Lcidsche Comité voor de Evangelisatie in Belgie (Dr. v. Es) nieldt ons, dat de gisteren te Katwijk aan den Rijn ge houden bijeenkomst, waarin Ü6. Lauwera van Brussel voorging, uitnemend is geslaagd. Het kerkgebouw was stampvol. De gehouden collecte bracht f130 op. Aau nagekomen giften kwam bij Dr. v. Es nog een bedrag in uit Delft, groot f 311. Gisterenavond trad vanwege hot bestuur der Hulpvereeniging v. d. Geref. Zendingsbond in de Oosterkerk alhier op Ds. A. F. P. Pop, predikant te Ameide mot het onderwerp „De biddende Hoo- gepriester." Hot samenzijn droeg het karakter van een Zen- dings-bidstond. Het kerkgebouw was zeer slecht bezet. Ds. Pop behandelde, nadat hij do bijeen komst op gebruikelijke wijze had geopend, en was voorgegaan in gebed, zijn onderwerp naar aanlei ding van Rom. 8:34b: „die ook voor ons bidt." Spr. wees allereerst op de vele malen dat Chvis- tus tijdens zijn rondwandeling hier op aarde voor zijn kindoren gebeden heeft. Dit bidden deed hij als Hoogepriester. Em zoude Hij met dit werk ook niet voortgaan in den Hemel? In do tekst ligt de bevestiging. Achtereenvolgens ging spr. na: de wijze van Christus bidden in den hemel; b. de troost die voor ons in het bidden van onzen middelaar gelegen is; c. hoe de gemeente, hoe wij staan tegenover dez enbiddenden Hoogepriester. Het bidden van Christus in den hemel is niets dan het uitspreken van Zijn vlekkoloozen wil en Zijn heilig verlangen. Christus vraagt Zijnen Vader of het geloof der Zijnen nooit of te nimmer zal ophouden. Dit gebed wordt altijd verhoord, in veel ruimor beteekenis nog als ooit een kind Gods op het ge bed is verhoord geworden. Maar Christus bidt alleen voor Zijn kerk on niet voor de wereld, die wil blijven in haar zonde. Maar een ontzaggelijko troost is er gelegen voor ons in de wetenschap dat onze Heiland boven in den hemel voor ons bidt. Daardoor worden' wij gesterkt in het leven. Ook voor de gemoente des Heerèn hoeft dit veel te zeggen. En vooral op het teroin der zending waar do arbeid met zoo veel tegenstand te kampen heeft. Door deze wetenschap kunnen wij allen het le- v enblijmoedig doorwandelen en getroost zijn tot in den dood toe. Ds. Pop eindigde ten slotte met dankzegging. BINNENLAND. Dr. A. Kuypcr ongesteld. Naar de „Stand." verneemt, is de toe stand van Dr. A. Kuyper langzaam achter uitgaande, daar teekenen van hartzwakte zich voordoen. Mr. D. Fock. Bij Kon. Besluit van 14 dezer is bevor derd tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw mr. D. Fock, oud- voorzitter van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. Rijkskantoor voor Aardappelen. Met 18 October is het Rijkskantoor voor Aardappelen en Aardappelverwerking op geheven. Eervol ontslag is verleend, onder dankbetuiging voor de door hen bewezen diensten, aan de directeuren dier inrichting, de heeren O. van Biessum en F. K. J. He ringa, en aan den regeeringsadviseur voor ardappelaangelegenbodcn, tevens Delast met het toezicht op dat Rijkskantoor, den heer A. Spanjaard. Tot liquidateur is benoemd de heer F. K. J. Heringa. Treinverbindingen. In aansluiting aan een vorig bericht be treffende doorloopende wagens Berlijn Vlissingen kunnen wij melden, zegt het H b 1 d., dat met ingang van de nieuwe spoorwegdienstregeling de mailboot uit Engeland des morgens halfvijf te Vlissin gen zal aankomen. De mailboot van Vlis singen zal des nachts tusschen halftwee en halfdrie vertrekken. Daardoor zullen de passagiers reeds des morgens ongeveer te 11 uur te London aankomen. Suikerbieten. Daa: bet ter beteugeling van de uitvoer fraude wenschelijk is het vervoer van sui kerbieten in Zeeuwsch-Vlaanderen en oj de Westcrschelde te binden aan de verplich ting tot dekking door binnenlandsch pas poort, onverminderd de bestaande bevoegd heid van de inspecteurs der directe belas tingen enz. tot het verleenen van ontheffing daarvan, heeft de Minister van Financiën dienaangaande maatregelen getroffen. Voor reizende vrouwen. De Nederlandsche Unie voor Vrouwenbe- langen heeft een adres gezonden aan de Ne derlandsche Spoorwegen met. het verzoek om de treinen zoodanig samen te stellen, dat het aantal vrouwencoupé's derde klasse aanmerkevijk grooter wordt. Tevens bevat het adres het verzoek de bordjes, waarop angegeven staat, dat bedoelde coupé's ge reserveerd zijn voor vrouwen, vaste borden te doen zijn, die niet willekeurig kunnen worden verwijderd. Trein met groenten voor Wcenen. Namens de „Groep Veilingsvereengingen in Nederland" zal binnenkort een trein met groenten (gele en roode kool, uien en wor telen) naar Weenen worden gezonden, om den daar hecrschenden nood te helpen leni gen. Het ligt in de bedoeling van het be stuur, dat door de groote veilipgen een completen wagon wordt geleverd en door de kleinere gezamenlijk en in groepen een heele wagon wordt beschikbaar gesteld. De kolenstaking in Engeland. Naar het Britscho gezantschap aan het departement van Buitenlandsche Zaken mededeelt, zal het tengevolge van de kolen- staking onmogelijk zijn eenig schip van een lading kolen te voorzien. Bunkerkolen kunnen alleen worden ver strekt aan schepen, die onmisbare diensten (essential services) verrichten. Zonderling bedrijïsbcliccr. Te Apeldoorn doet zich het merkwaardige verschijnsel voor, dat het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf den afnemers een prijs van 42 cent per K.W.U. in rekening brengt, niettegenstaande de prijs is vastgesteld op 35 cent. Het college van B. en W. en zelfs de wethouder der bedrijven weten van deze prijsverhooging, waaromtrent niets aange kondigd is, niets af. Het gemeenteraadslid W. F. Veerman S. D. A. P.) raadt het publiek aan', zich te gen deze eigenmachtige prijsverhooging te verzetten en de betaling algemeen te weige ren. Departement van Defensie. Zooals men zich herinneren zal, zijn bij Kon. Besluit van 27 September 1. 1. opgehe ven de departementen van Oorlog en Ma rine en is ingesteld een departement van Defensie. Voorloopig is het in werking treden van dit Kon. Besluit nog niet te verwachten, hetgeen men begrijpen zal, wanneer men Dedenkt, dat eerst door de Stal en-Generaal een regularisatiewet zal moeten worden aangenomen, waarbij in verband met. de nieuwe regeling verschillende uitgetrokken credieten voor Oorlog en Marine op andere bogrootingsposten zullen moeten worden overgeschreven. Het ontwerp voor deze regularisatie-wet is thans in bewerking en het zal ongetwij feld wel het volgend voorjaar worden, eer dit ontwerp tot wet zal zijn verheven. In de regularisatie-wet zal uit den aard der zaak ook tot uiting komen de wijze, waarop het nieuwe departement van Defen sie zal worden ingericht. Als vaststaand kan evenwel thans reeds worden aangeno men, dat de Regeering niet het systeem zal volgen, destijds door Minister Colijn voor gesteld, om n. 1. voor Oorlog en Marine elk een directeur-generaal aan te stollen. Van 'n directeur-generaalschap schijnt men thans niets te willen weten. Msb. Salarissen RijkspcrsonseL De Minister van Financiën heeft een brief gericht aan de Tweee Kamer, waarin hij mededeelt, welke voorzieningen getrof fen zijn ter tegemoetkoming aan de moei lijkheden, welke het Rijkspersoneel en meer in het bijzonder gezinnen, met kin deren onder de bestaande omstandigheden ondervinden. Deze voorzieningen zijn: a. de schalen 2 en 3 van het Bezoldigings besluit Burgerlijke Ambtenaren 1920 (Staatsblad No. 37) worden in maximum verhoogd met f 100, ingaande 1 Jan. 1920;; b. de korting van 7 pet. voor weduwen- en weezenpensioen komt van 1 Januari 1920 af, te vervallen; c. de kindertoelage wordt, te rekenen van 1 Juli 1920, voor elk kind beneden den leeftijd van achttien jareiï toegekend, dus reeds te beginnen met het eerste kind. Deze toelage wordt genoten ongeacht het be drag der wedde, zoodat de bestaande grens van f5000 komt te vervallen. De toelage bedraagt voor elk kind als vorenbedoeld 2,5 pet. van het bruto-9alaris met inbegrip van vaste toelagen, met een minimum van f50 en. een maximum van f200 per kind. Als maatstaf worden genomen de wedde en het aantal kinderen op 1 Januari 1920; d. de salarissen van gehuwde mannelijke ambtenaren zullen, te rekenen van 1 Oct. 1920, ongeacht eventueele kindertoelage, niet minder bedragen dan f 1G00 in stand plaatsen der 1ste klasse, f 1540 in stand plaatsen der 2de klasse en f1480 in stand plaatsen der 3de klasse; e. de maatregelen sub c en d zullen ook gelden voor de tijdelijke ambtenaren. Dezen zullen bovendien over bet tijdvak van 1 Januari 19201 Juli 1920 alsnog kinder toelage ontvangen, overeenkomstig de voor dat tijdvak geldende regeling; f. op de werklieden in 's Rijks dienst, wier bezoldiging geregeld is in de loonre geling van de Rijkswerklieden, zullen da onder b, c en d genoemde maatregelen van1 toepassing zijn. Met bet. oog op de toeken ning van weekloon zullen echter de onder c en d bedoelde bedragen eenigszins gewij zigd moeten worden en als volgt luiden: de gehuwde Rijkswerklieden ontvan gen, te rekenen van af 1 Juli 1920, een toe lage "van fl per week voor elk kind bene den den leeftijd van 18 'jaar; d. de loonen van gehuwde Rijkswerklie- den (uitsluitend mannen' zullen, te reke nen- van af 1 October 1920. ongeacht even tueele kindertoelage, niet minder bedragen dan f30.G0 per week in standplaatsen der l?te klasse, van f29.70 per week in stand plaatsen der 2do klasse en van f28.35 per week in standplaatsen der 3de klasse: g. voor de militairen en on 1 er\Viizers zul len maatregelen van soortgelijke strekking worden genomen. In bet vertrouwen, dat. de Staten-Gene- raal- zich met deze voorzieningen zullen' kunnen vereenigen., is de Regeering voor nemens de noodige maatregelen-tè treffen, dat de betalingen welke uit de hierboven! omschreven voorzieningen voortvloeien, ze.r spoedig zullen kunnen geschieden. S'ippJetoire-begroofingen tot beschikbaar stellen van de noodige 'bedragen worden met den meesten spoed in gereedheid ge bracht en zullen, zoodra mogelijk, bij de Tweede Kamer worden ingediend. Steun aan afgekeurde miliciens. De Minister van Oorlog heeft, aan de bur gemeesters medegedeeld, dat de regeering beeft, besloten aan de motie-Staalman ten gunste van steun aan afgekeurde dienst plichtigen uitvoering te geven. Dientenge volge zal het volgende gelden: Oud-militairen der zee- en landmacht, die na 31 Juli 1914 en voor 1 Januari 1920 voor den dienst werden afgekeurd wegens ziekten of gebreken, in den dienst hetzij ontstaan hetzij in belangrijke mate verer gerd, kunnen voor eenige ondersteuning in aanmerking worden gebracht, zoo die ziek te of gebreken niet aan eigen schuld zijn te wijten en belangrijken achteruitgang in geldelijke verdiensten hebben veroorzaakt. Zij, die in het genot zijn van militair pen sioen, komen voor deze ondersteuning niet ijl aanmerking. Ook weduwen van militairen, als in het vorige lid bedoeld, kunnen, zoo zij geen mi litair pensioen genieten, voor de ondorstcui ning in aanmerking komen. Wegens onvoldoende bekendheid met na men en adressen van hen, die voor de on dersteuning in aanmerking zouden kunnen komen, acht de minister het noodig aan den maatregel de noodige bekendheid te go- ven. Hij doet._ daartoe en beroep op de medo- werking dér burgemeesters om het besluit FEUILLETON Langs donkere wegen. I 137) „Lieveling", zeid'e hij teeder, „wilt ge mij' niet toestaan uwe plaats in te nemen, en wat gaan rusten'?" „Ik kan niet rusten", zeide zij bijna i scherp, en een aschvale bleekheid trok- j over haar gelaat. „Laat mij begaan, Mau- rice; gij zijt meer vermoeid dan ik eni Mary ook; zij keerde terug naar Lettice, en Mau rice verliet met een zucht de kamer. HOOFDSTUK XLII. Janet bleef dagen lang in dien vreemden j toestand. ..Zij is verplet; haar veratand is gedeel telijk en tijdelijk beneveld, merkle Dokter Radley aan, t egen wien Maurice aan zijne bezorgdheid lucht bad gegeven. „In som- I mige opzichten verkeert zij in een slape- rigou toestand; zij voelt, en voelt toch ook wem- niet; dat is te zeggen, zij kan zich de i dingen niet helder voorstellen." „En als zij dat doet?" vroeg Maurice bit- ter. „O, dan zal de plotselinge aandoening geweldig zijn, in zulke gevallen heeft men 0Bn totaal gemis aan weerstandsvermogen te wachten. Wij kunnen niet voorkomen, dat zij lijdt, maar met 'n goede verzorging en' haar sterk gesteld, zal alles spoedig terecht komen." „Maar zij slaapt slechts nu en dan even; zij wil niet rusten. Heb sterkste gestel ter wereld is daartegen niet bestand." „Laat dat maar over; als hot kind beier is, zal zij genoeg slapen. Voor het oogen- blik worden hare gedachten zóódanig in beslag genomen, dat het haar maar boos zal maken, als men er eeni andere wending aan zou willen geven. Lettice gaat goed vooruit onder haar zorg; daarvoor mogen wij wel dankbaar zijn." „En May?" Maar dokter Radley schudde hot hoofd' en keerde zich treurig om, want hij wist, dab nog een jong leven langzaam wegvlood. De kinderen hadden niet hot ge stel der moeder geërfd, en al wat de kunst kon doen, vermocht niet dit kind' te red den. Mary verliet haar nooit, dan om de noo- digiste rust te nemen en dan loste Maurice haar af. Janeb 'kwam één of tweemaal in de vieren twintig uur bij bet. kind staan, sprak dan eenige vriendelijke woorden, maar zij verlangde altijd naar Lettice terug. „Ik kan haar aan u toevertrouwen, Ma ry", zeide zij rustig, „maar Lettice kan mij niet missen"; en dan keerde zij terug. Eens toen zij in haar eigen kamer kwam om iets voor Lettice te halen, werd haar aandacht getrokken door een kleine groep onder de kastanje. Zeker daar waren Dollie en haar moeder, zij droegeni zwarte japonnen en Dollie we-owde; en daar stond Maurice blootshoofds in den warmen, zonneschijn; en een grijze predikant in een wit gewaad las overluid. Het duurde eenige oogenblik. ken, voordat Janet begreep, dat het Hatty was, die zij met haar kistje in liet graf neerlieten, waar.Rosie reeds lag. „In den morgenstond bloeit het en het verandert, des -avonds wordt het afgesneden en het verdort! Onze hulp is van U, o Heer, die rechtvaardiglijk toornt over onze zonden!" „Over onze zonden-over de mijne!" dacht Janet, toen zij naar Lettice terugkeerde. ..Lieve mama, zijt gij er zeker van, dat Hatty beter is?" vroeg LetLice, die voelde dat er iets onbegrijpelijks was in het ge laat harer moeder. „Volkomen, zeker, lieveling", antwoordde Janet op denzelfden kalmen toon. „Ik droomde zoo vreemd over haar", ging Let tice voort; „daarom vraag ik het. Ik dacht, dat zij bij mij kwam, om mij haar kleedje te laten zien-, en/ toen ik er naar keek was het-geheel vvi-t eni schitterend, als van een engel; en zij had zulke mooie krullen, en Tante Mary vertelde mij immers, dat zij ze afgeknipt had"; en Lettice, keek bezorgd en onvoldaan. „Denk maar niet over Hatty, lieveling. Eet ge die perzik niet op, die May u gezon den heeft?" maar Lettice draaide zieh om. Zij begon -licht te twijfelen aan de woor den harer moeder. Was Hatty waarlijk bé ter? Waarom had mama dan haar gelaat afgewend? En toen bleef zij stil wachten op Tante Mary. Janet was een oogenblik naar haar man gegaan; het verontrustte liaar, dat hij daar zoo in den heefcen zon neschijn gestaan had. Mary vond, dat Let tice er buitengewoon koortsig uitzag, en hare oogen hadden eene onrustige uitdruk king. „Wel, wat is er. mijn vrouwje?" vroeg Mary en zij poogde ter wille van haar gun. stelinge te glimlachen. - „Tante Mary, ik wilde u iets vragen. Mama scheept mij telkens af en wil niet over Hatty praten. Zij zegt, dat zij beter is en toch wil zij niet over haar spreken." Mary keek verlegen. Janet handelde niet verstandig met het kind. Onzekerheid zou veel erger voor haar zijn dan verdriet; en toch, als het eens gewaagd was? Maar haar aarzeling en het bedrukte gelaat wa ren voldoende voor Lettice. „Gij behoeft bet mij niet te zeggen, ik weet het al",- fluisterde zij verbleekend. „Hatty is bij Rosic; zij zijn beide heenge gaan?" Geruimon tijd- bleef zij docdstil lig. gen, terwijl Mary haar zacht liefkoosde. „Dat bedoelde dde arme mama, toen zij zeide, dat Hatty beter was. Natuurlijk is zij nu geheel beter!" Mary zeide: „Zij zullen niet mper lijden en gecn~dorst,meer hebben"; maar Lettice viel haar in de rede. „Zij is mij goedennacht komen zeggen, die lieve Hatty, en heeft mij haar wit kleedje laten zien! Wat zag zij er prachtig uit, en zij had hare krullen ook, hare eigen krullen. Was mama bij haar toen zij stierf?" „Ja, lieveling; en vader en ik ook." ,.0, gij hebt reeds zooveel kinderen zien sterven", antwoordde Lettice nadenkend. „Gij moet er reeds geheel aan gewend zijn. Ik ben blij, dat die arme mama er bij was! Hatty hield zooveel van haar, en nu is zij bij Rosie. Vraag vader om die schoone re gels op hun graf te zetten"; enttoen zeids 'Lettice met zachte stem „Zij beminden elkander in hun leven en werden in den dood niet gescheiden." „Zij weet het, Janet", zeide Mary, toen haar schoonzuster weer binftcnlrad. ,-,0 ja, ik weet het, mama", antwoordde/ Lettice, terwijl »ij de hand barer moedefl •nam. ,Nu hebt. ge slechts May en Bee en mij; arme, arme mama!" en Janet huiver de en wer-h'e hei gelaat af, want was May) ook (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1