gemeentelijke Aaikondgingen. Gemeentelijke Vischverkcop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Dinsdag) aan de gemeentelijke Yiseh- vviukels (Visclimarkt en Sladsliulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH a f 0.20, GROOÏERE SCHELVISCH f0.24—f 0.26 en SCHQL a 10.2G per pond. N. C. DE G1JSELAAR. Burgera ester. Leiden, 18 October 1920-. AGENDA. MAANDAG, 18 October in de Oosterkerk spreekt Ds. A. F. P. Pop, pred. te Ameicli over „De biddende Hoogepriester". Aan vang 8 uur. MAANDAG, 18 October te Voorschoten in hotel „Dcurloo" 's avonds 8 uur, Alge- meene vergadering van „Het Groene Kruis" DINSDAG, 19 October. Phebe Oude Vest Bijbelbespreking Jeruel. WOENSDAG, 20 October. Zendingsbij- eehkomst in de Ned. JEerv. Kerk te Voor schoten, uitgaande van de Ned. Zendeling- Kweekelingen. Aanvang 7,30 uur. WOENSDAG, 20 October. In de Stads gehoorzaal spreekt Ds. A. Lauwere van Brussel over „Formatie, Deformatie, Refor matie". Aanvang 8 uur. Vrije toegang. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zoadags geopend zijn-: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel. 552 A. J. Donk, Doezastraa-t 31. Tel. 1313. een voorzegging en 6pr. herinnert aan deze woor den uit het voorgelezen Schriftwoord: „Aan de bock nu, aan haren oever, zal van dezo en van gene zijde opgaan allerlei spijsgeboomte, welks blad niet zal alvallen, noch de vrucht daar van vergaan, in zijne maanden zal het nieuwe vruchten voortbrengen, want zijne wateren vlio- ten uit hot heiligdom, en zijne vrucht zal tot spij- zo zijn en zijn blad tot heeling." Onder den indruk van dit woord van haren Voorzitter stond de vergadering op en zong spontaan: „Zij zullen het niet hebben". In "sectie-vergaderingen naar de Kamer-Kies kringen werd des middags eerst over de samen stelling van de organisatie beraadslaagd en over de aan towenden middelen om het bedrag bijeen te brengen, en daarna weder een algemeene ver gadering gehouden, waarin than6 door den heer A. W. F. Idenburg het woord gevoerd werd. Had de voorzitter des morgens gesproken over de revolutionaire gezindheid onder dc volkeren en daarbij bepaaldelijk in het licht gesteld liet revolutionair karakter van het menschelijk stre ven in zijn uitersten, gewelddadigen vorm de heer Idenburg liet een krachtig en ernstig ver-" maan uitgaan togen het geestelijk karakter van onzen tijdgeest, tegen de vervloeiing en verwor ding, die zich o.a. openbaart in de zucht 4 be nadering van verschillende groepen en y, n, waarmede toenadering zich moeilijk verdragen laat zonder loslating van onze heiligste beginse len. In dit verband kwam 6pr. krachtig op tegen hot relativisme, dat op ieder terrein van het gees tesleven de fundamenten ondergraaft. Op het bui tengemeen gevaar verbonden aan do ondermijning van vaste overtuigingen, vooral ook voor de jongeren, die onze hope voor de toekomst zijn, werd dc aandacht gevestigd en ernstig allen toe geroepen om tocfi te waken en dat te doen door de be6te middelen die we bezitten, door het ge bed, door standvastig te blijven in het geloof in vclkoinen overgave aan 'sHeeren ordinantiën. Door vast 1© houden daaraan, bezitten we een on- vorwinbare kracht, terwijl bij onze tegenstanders Zwakheid is. Met dankbaarheid kan spr. wijzen op verschijn selen van herleving en veld winnen van het Cal vinisme ook in het buitenland. Behalve in Hon garije, komt thans ook bij de Ger. groep in Duitschland een drang naar voren om zich te ont wikkelen naar antirevolutionaire beginselen en ook in Zwitserland is er beweging onder de jon gere predikanten naar dieper levensbeginsel. Ontr moedigd mogen we niet zijn, zelf6 indien mannen ak Dr. Kuypor ons ontvallen. Al6 goede CaTvinis- ton houden we ons vast aan de begineelen dio wortelen cn opgaan in God, den Vader der lich ten, van Wien alle kracht en alle macht uitgaat en allo zegen nederdaalt. Met een heenwijzing naar het slot van Ps. 33. „Onze ziel verbeidt den Heere; Hij is onze hulp en ons 6child; want ons hart is in Hem verblijd, omdat wij op den Naam Zijner heiligheid ver trouwen Uwe goodortirenheid, Heere, zij over ons; gelijk als wij op U hopen" j— eindigde de spreker zijn schoone rede. Uitbarsting Merapi. Het Departement van Koloniën heeft van den Gouverneur-Generaal het volgende telegram onlvangen: Kleine uitbarsting Merapi maakte 35 slachtoffers, allen grassnijders en veldar- beiders, die, werkende op 2 paal van hnn kampong, in bekende gevaarlijke zone wer den verrast door neerdalende warme lucht stroom, gemengd met verpoederde lava. BUITENLAND. De toestand in Rusland ie naar de Times uit Warschau verneemt voor de Sovjet-regeering ver van gunstig. Met. het oog op het sluiten van den wa penstilstand is aan alle Russische anti-bols jewistische troepen last gegeven, het Pool- eche grondgebied tc ontruimen, voor de wapenstilstand op den 19den October van kracht wordt. Deze troepen zullen zich niet aansluiten bij Wrangel, doch zullen do de marcatielijn oversteken en zich in Wit-Rus- land, dat waarschijnlijk binnenkort met Minsk al6 hoofdstad, onafhankelijk zal wor den verklaard, concentreren. Deze troepen zullen in totaal ongeveer vijftigduizend man sterk zijn. en in twee af deelingen, respectievelijk onder bevel van de generaals Permikin en Balahowitsj, ope- r eer en. Generaal Permikin zal onder de be velen van Wrangel staan, en zijn troepen zullen bij die van Wrangel worden inge lijfd. Men hoopt ,dat deze strijdmacht zal kunnen samenwerken met de Oekrainers, die binnenkort een definitieve overeenkomst met Wrangel zullen sluiten. Generaal Balahowitsj zal onder leiding staan van het Russische politieke comité, dal uit Warschau vertrekt. Hij zal op eigen initiatief handelen, en naar het Noorden op rukken in dc richting van Minsk en Wi- tebsk, waar men weet, dat de boerenbevolking in opstand is tegen de bolsjcwiki. Balahowitsj, de z. g. „boerengeneraal" ie klein van gestalte, heeft sympathieke trek ken cn droomerigo grijze oogen. Vol vuur spreekt hij ovef de revolutie der boeren, die, naar hij overtuigd is, het bolsjewistisch regime ten val zal brengen. Tot dusver waren de opstanden slechts sporadisch en konden zij gemakkelijk on derdrukt worden bij gebrek aan bekwame leiders. Balahowitsj is voornemens, in het binnenland van Rusland door te dringen en er opstanden te organiseeren. „Demobilisa tie uit het roode leger" is zijn leus. Aan iederen rooden deserteur of gevangene ver leent hij een bewijs van demoliilisalie. en stelt hem daarna voor dc keus zich bij het vrijwillige boerenleger te voegen of naar zijn woonplaats in het binnenland van Rus land te vertrekken, terwijl hij op^veg daar heen den faam verspreidt van den boerenge neraal, die het roode leger demobiliseert. Iedere soldaat van generaal Balahowitsj heeft het recht, slechts deel te nemen aan den opmarsch, totdat hij zijn eigen woon plaats heeft bereikt. Zoo doende heeft hij steeds vrienden aclv ter zich en goedgezinde soldaten onder zich Vrees kent hij niet. Onlangs nam hij met driehonderd man een stad, die door vijf duizend rooden was bezet, door het markt plein op te rijden, en zich commissaris te noemen van een speciaal „Lenin en Trotzky detachement." Het nieuws van het boerenleger is reeds ver in het binnenland van Rusland doorge drongen. In vele gevallen verklaarde de geheele mannelijke bevolking van een dorp zich bereid, onder zijn bevel dienst te ne men. Rusland en Polen. Bij liet tusschen Polen en Rusland geslo ten wapenstilstandsverdrag is bepaald, dat de vijandelijkheden tegen middernacht zul len worden gestaakt.Voorts bepaalt het verdrag, dat Polen geen steun mag verlee- nen aan landen, waarmee Sovjet-Rusland in oorlog is; en ten slotte wordt de onafhan kelijkheid van de Oekraine en Roemenië er kend. Het Poolschc Kabinet. Aan de „Vossischc Zeitung" wordt uit Warschau gemeld, dat niet alleen Pilsoeds- ki, maar ook de minister-president, volgens geruchten tc Warschau, het voornemen zou hebben om, met het geheele kabinet, af te treden. Hij motiveert zijn besluit hiermede, dat de door hen"op een zeer moeilijk oogen- blik aanvaarde taak, het vaderland te ver dedigen en den vrede tot stand te helpen brengen, thans geëindigd is. Mochten deze geruchten met de feiten overeenkomen dan zal men achter het voornemen van den mi nister-president den wen6ch moeten ver moeden, om in plaats van het tegenwoordig coalitie-kabinet een zuiver burgerlijk mi nisterie uit de middenpartijen te vormen. Dc mijnwerkersstaking. Zooals gemeld, zijn Vrijdagavond de te legrammen van de leiders aan de mijndis- tricten gezonden, met order het werk neer te leggen. Indien het drievoudig verbond geen stap meer doet, om tot vrede te komen, kunnen de parlementaire commissie uit het vakver- eenigingscongres en de uitvoerende raad van de arbeiderspartij, die heden een ge meenschappelijke vergadering hebben, mo gelijk nog en poging doen. Clynes, de bekende arbeidersleider, be pleit met klem het voorstel om den loon- eisch alsnog aan en onpartijdig scheidsge recht voor te leggen, Op een vergadering heeft hij gezegd: Komt men niet tot en of ander vergelijk om de rampspoedige gevol gen af te wenden, die zich dadelijk zouden laten gelden, dan zal do stemming bitterder de strijd feller worden. Het is veel beter dat men voor de strijd begint, tot inkeer komt en het gezonder verstand gebruikt, dan den Engolschcn, eigen is. De regeering geeft aan het publiek den raad om zich kalm te houden en kolen te sparen. Het departement van handel heeft een reeks maatregelen uitgevaardigd ter rant- soenecring van de kolen en beperking van het gebruik van gas en electriciteit. De J) a i I y M a i 1" bevat een kort over zicht van hetgeen de staking in ge kolen- industrie zal te beteekenen hebben. Behalve dat. de uitvoer van kolen wordt stopgezet, minder kolen zullen gedistribueerd worden en het verbruik van licht, zal worden be perkt, zegt. bet ,blad, zullen ook de anderci industrieën groote nadeelen van deze sta king ondervinden. Een groote toeneming der werkloosheid, vooral in de ijzergiete rijen, zal een der eerste gevolgen zijn. Ver» der zal de belangrijke katoennijverheid in Manchester wegens-den geringen kolenvoor- i-aad ernstig worden getroffen. In Sheffield zullen 80.000 man werkloos worden, terwijl door bet stopzetten der aardewerkfabrieken te Staffordshire 70.000 man zonder werk komt. Te Birmingham is eveneens den arbeiders reeds aangezegd, dat wegens de staking 6poedig de fabrieken zullen worden geslo ten: 60.000 man zouden hierdoor werkloos worden. Te Middlesbrough tenslotte zou den. wanneer de slaking 14 dagen voort duurt, ongeveer 55.000 arbeiders, voorna melijk werkzaam in de metaalindustrie, het werk moeten neerleggen. De Socialisatie der mijnen. De ondernemers in het Duitsche mijn- bouwbedrijf hebbeu in een brochure critiek geleverd op het rapport van de socialisatie- commissie. Zij betoogen, dat dit rapport niet zoo zeer op economische, dan wel po litieke overwegingen i6 gebaseerd. De ondernemers noemen twee verwijf qi tot hen gericht in hot rapport der sociaTi- satie-commissie beslist onwaar: hun mono- kolie-positio en hun geweldige winsteü. Voor een monopoliepositie is de onderlinge concurrentie en die tegen den invoer steeds te groot geweest. Bovendien hadden in de prijsbepaling het recht van meespreken vroeger de minister van handel, nu de Rijkskolenraad en de minister voor eco nomische aangelegenheden. De winst is ge middeld geweest van 190708 tot 1916 17 9,60 pet. tegen 8,16 pet. bij alle bedrij ven in Duitschland. Een aantal bedrij ven, de chemische, glas, zijde, verzekering, tabak, hebben veel meer winst opgeleverd dan de kolenmijnen. De gemiddelde winst cijfers waren in 1910—11 9,01 pet., in 1917 6,81 pet., in 1918 5,3 pot. en in 1919 1,99 procent. De ondernemers ontkennen, dat de socia lisatie een verhooging der steenkolenpro- ductie ten gevolge zal hebben, omdat aan de productiefactor, „mensch" geheeten bij de volkomen socialisatie te weinig aan dacht wordt geschonken, en omdat er geen remplaeant komt voor den eoncurrentieprik- kei van de ondernemers. Ook daling van de steenkolenprijs zal na de socialisatie op zich laten wachten. Een kolengemeenschap zal geen kleinere winst kunnen verdragen dan nu de onder nemers maken. Economische kwesties moeten behandeld worden van economisch standpunt, wordt ten slotte in de brochure gezegd. Bij de kolenproductie moet de kolenopbrengst ver hoogd worden om de kosten te doen dalen. En dat kan alleen tot stand worden ge bracht door dóëlbewust werken van de ondernemers en door arbeiders, die de han den uit de mouw 6teken, De Belgische mijnwerkers. Naar aanleiding van het door de mijn werkers in het bekken van Charleroi geno men besluit om onder bedreiging van sta king een loonsverhooging van fr6 5 per dag te cischen, heeft de mijnwerkerecentrale van het bekken een schrijven gezonden aan de patroons, waarin zij te kennen geeft, dat zij de loonsverhooging vastgesteld door de ge mengde commissie onvoidoénde acht, en frs. 5 verhooging wenschen, met terugwerkende kracht tot September 1920. Indien deze eiseh niefc ingewilligd wordt-, dan zal bij dezen (dus door het schrijven) het werk worden opgezegd tegen 1 November a. s. De onrust in Ierland. De autoriteiten in Dublin Castle deelen inode; dat twee overheidspersonen, Moore en Hyde, Donderdag per auto Mullengar hebben verlaten, ten einde de zittingen van den politierechter bij te wonen. Sedert dien is niets meer van hen vernomen. Met betrekking tot dit geheimzinnige verdwijnen meldt een telegram uit Mullin- gar, dat beide magistraten toen zij op vier mijlen afstands van Castiepollard waren, plotseling werden aangehouden door een bende gewapende en gemaskerde mannen. Zij werden onder bedreiging met revolvers uit hun auto gehaald, geboeid en geblind doekt en vervolgens naar 'n onbekende, be stemming vervoerd. Tot dusver is er geen spoor van hen ge vonden. De verdediger van Luik. Zondagmorgen is na een korte ziekte, op 69-jarigen leeftijd te Luik overleden gene raal Gerard Mathieu Leman, de heldhaftig^ verdediger van Luik. Bij den val van deze vesting werd gene raal Leroan. die besloten ha~d zich ondei geen beding over te geven, onder de puin- hoopen van het fort Longin bedolven en helf verstikt door de Duitschers krijgssge- vangen gemaakt. Hij bracht verscheidenj jaren in Duitschland in de gevangenis dooi en werd in 1918 in vrijheid gesteld. Na de bezetting van de stad Luik, trok Leman zich terug in het fort Longin, waar hij tot 15 Augustus bleef. Dien dag vloog een Duitsche granaat in het kruitmagazijn van het fort, dat in de lucht sprong. De generaal werd ernstig gewond onder de puinhoopen vandaan gehaald. De Duitsche officieren, getroffen door' zijn dapperheid, lieten hem zijn degen behouden, hij werd naar Duitschland overgebracht en kreeg la ter toestemming in Zwl iscrland herstel voor zijn geknakte gezondheid te zoeken. In het voorjaar van 1918 kon hij naar Parijs te- jragkeeren, waar hij door ^.e Fraasjhe be volking geestdriftig werd ontvangen. De zen zomer had de generaal, die nog steeds aan zijn wonden lijdende was, een bezoek gebracht aan Spa en eerst veertien dagen geleden kwam hij naar Luik terug. De vrede is ook niet goedkoop. Ten tijde van de conferentie van Spa was overeengekomen dat de Belgische regeering alle kosten voor het verblijf en de voeding van de talrijke daar aanwezige gedelegeer den zou voorschieten, om ze later geresti- tueerd te krijgen. Dc regeoring heeft even wel thans bij het bureau van den Volken bond een rekening ingediend van 3200 pond sterling voor desigarén, welke de hee- ren gedelegeerden en de hen begeleidende deskundigen en ambtenaren in die veertien dagen hebben opgerookt, of misschien wel meegenomen. Het. bureau van den Volkenbond heeft de rekening echter, naar het blad Paris-Midi" weet te vertellen, afgewezen mej^de mede deel in g, dat het over niet genoeg gelden be schikt om ook sigaren te betalen. Naar ver luidt zou dc Belgische regeering naar den Oppersten Raad zijn verwezen. Het allernieuwste. In een der Duitsche bladen kwam naast het portretje van een lief kereltje de volgen de advertentie te staan: Ich und Vati suchen eine Hausdame, denn wir beide sind verwaist, sie soil mich erziehen und mich sehr lieb haben und was Feinee kochen und mich schön kleiden, ich bin brav. Vati sagt, eie soil nicht so alt 6ein wie Oma, sondern lustig una auch einen sehr vornehmen Vati haben. Büb. P.S. Schreiben Sie an Vati, er hat eine Fabrik in einer kleinen Stadt u. war Hauptmann im Kricge. Büb. Chiffro Schle- sien a. d. Red. d. Blatt. Men verwacht, dat. de koning en de ko ningin van Spanje een bezoek aan Londen zullen brengen ter gelegenheid van de ope ning der tentoonstelling van Spaansche schilderijen, die de volgende maand zal plaats hebben. Krupp en andere industrieele onder nemingen gaan hunne bedrijven gedeelte lijk inrichten om ze met. bruinkolen te sto ken, wegens het voortdurend gebrek aan, steenkolen. Iff- September werden uit de havens van Saarbrücken en Luisenthal totaal 118,950 ton kolen verzonden naar Nancy, Parijs, Elzas-Lot.haringen, Vitry en Epinal. KERK EN S3H00L. NED. HERV. KERK. Tweet'al: Te Zuidwoldo (Dr.), L. Plette, te Kuilenburg en Th. H. Tonsbcek, te Bourtangc. Beroopen: Te Hoogeveen (toez.), R. Bart- lema te Beesd Te 's-Heer Hendrikekinderen (toez.), J. H. C. Kamsteeg, te Staveniase. Te Yollenbove toez), H. W. te WSnkel, Nijekaske Te Hei- en Boeicop, J. Timmer te Montfoort Bedankt: Voor Nijkerk V(vac.-A. M. den Oudeten), C. B. Holland te Kampen Voor Us- selo (toez.) D. J. F. Weetenborg te Peeee. GEREF. KERKEN. 'Aangenomen: Naar Idekenhuizon, A. D. C. Kok te Warlfum. Bedankt: Voor Delft, H. S. Bourma, te Leuwarden Voor Puttrshoek, B. Meijer te Ier- 6eke Voor Andel, E. J. van Voorst te Nu- mansdorp-Klaaswaal Voor Purmerend, W. E. van Duin te Bleiswijk Voor Uithuizen, B. A. Knoppers te Almelo. De kerkeraad der Geref. Kork to Amster dam boveolt voor de a.s. prodikantsverkiezing aan C. Bouma Hoofddorp, H. S. Bouma, Leeuwarden, S. Doornbos, 's-Hertogenbosch, W. H. Gispen, Seheveningen, G. R. Kuvper, Haarlem, J. C. Rullman, Utrecht, D. Sikkel, Klundert en J. Wa- terink, Ziitplien. Ds. Wisse van Driebergen, die op 2 na het hoogst o stemmendjfer van de door de gemeente leden opgegeven predikanten op zich vereenigde, komt, zooals men ziet, op dezo aanbevelingslijst niet voor. Uit de Omgeving. VOORSCHOTEN. Een jeugdige organist. Gedurende Oct. zal het orgel in~dc R.-K. kerk alhier bij den dagelijkschen dienst bespeeld worden door de 9-jarigo Herman Mens, zoon van den organist de heer Joh. A. Mens. Do 42 jaarcollecto voor de Scholen met den Bijbel zal D.V. alhier gehouden worden van 18 tot 23 October. Burger 1. Stand. Geboren: Mar- garetha Maria d. van P. W. Vermin en J'. Bekkers Hendrik z. van A. A. Segaar en P. v. d. Meij. Overleden: Wed. P. A. v. Leeuwen geb. Lange- veld 72 j. N. van der Velden 75 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. ^Vrijdag zag een vrouw. die naar buiten ging een kind op het water bij de Lagewaardsche brug drijven. Op het hulpgeroep kwamen er weldra eenigen te hulp, die ket kid op den wal brachten. De kleine was geheel be wusteloos, doch na herhaalde pogingen gelukte het, do levensgeesten weer op te wekken. De vo der en moeder P. Oud6hoorn waren natuurlijk erg dankbaar dat ze hun driojarig zoontje alsware uit den dood terugkregen. Burger 1. Stand. Bevallen: I. van der Bijl geb. van Soest d. M. C. O Stig* ter geb. Vermeulen d, W. J. Kajuiter geb. Pinkster d. (won. te Groningen) J. Oppe- laar geb. Rijnsburger levonl. d. Overleden: S. van Donk echtg. van G. Yermeul 80 j. H. P. A. Ackerman6 jd. 3 w. (won. te Oosterbout) C. Kroon echtg. van G. G. oeu 82 j. M. Stompedissel echtg. van J. Stins -13 j. E. M. van Buuren wed. v'an P. W. van Eg- mond 67 j. Gehuwd: J. M. J. van der Poel jm. 31 j. cn M. J. C. van Hofwegen jd. 26 j. T. OBkam jm. 23 j. en A. van Dam jd. 23 j. WASSENAAR. Burger 1. Stand: GeborenJeannotte Elisabeth d. van D. H. F. do Kievit en van P. C. Feijen. Conraad Adrianus Antonius z. v-n P. L. Huibers on van A. M. J. Biczenaar. Cor- nolis Gcrardus z. van G. G. .Knijnenburg cn »«n A. P. v. d. Meer. Ondertrouwd: C. van Egmond en W. J Öoeina. NIEÜW-VENNEP. - Zaterdagmiddag werd alhier (wegens wanbetaling) door do deurwaarder Vi- cent van Hoofddorp den geheelen inboedel van den beer I. V. op straat gezet. Dat dit veel volk op do boen bracht laat zich begrijpen. Nadat do woning ontruimd was, werd dezo verzegeld en het err met con schutting afgesloten. Tegen den avond word de inboedel door een vrachtrijder op-< geladen en* naar Aalsmeer vervoerd, alwaar ge noemde V. een woning van een zijner familie leden betrok. Het Comité voor winterlezin- gen zal dezen winter weer een viertal sprekers doen optieden. Als eersto spreker zal D.V. op Vrijdag 22 Oct. a.s. in de Geref.d Kerk alhier op treden Dr. Callenbach van Rotterdam, welke een lezing zal houden over den grooten Vlaamsdien volksdichter Guido Gezelle. VOORSCHOTEN. Wij herinneren onze lezer aan de Zendingsbijeonkomst dio Woensdagav/r 7.80 uur in de Herv. Kerk alhier gehouden word Het belooft een aangenomen avond te worden. Het jaarlijks onderzoek voo de Landweer 1918a en 1918b en 1919 zal geho den worden Donderdag 11 November a.e. in h< Ambachtshuis. LEIDERDORP. De Raad dezer gemeente vc gadert morgenochtend om half elf uur. De hoor L. W. v. Giesen heef bedankt als voorzitter der Antirev. Kiesvercen ging. De leden der Burgorwach moeten hun geweer, of karabijn terug halen hedc of morgenavond tusschen 8 en 9 uur. Pogingen worden aangewend om een dam ei comité op te richten, welko gelden zullen inzann len, om een vaandel aan de Burgerwacht ten g< schcnke te geien. Wij kunnen niet anders dan hartelijk instemme met dit pogen, en hopen dat alle ingezetenen zulle medewerken, dat de Burgerwacht in het bez kome van een mooi vaandel. Verleden week zijn ook hio de kook-, wa6ch- en strijkdemonstraties gehoudci georganiseerd door de Sted. Lichtfabrieken. De demonstraties werden gehouden in het. Cr lé „Het wapen van Leiden", één avond voor g! woon ga6verbruikers, do andore avond voo muntgasverbruikers, terwijl de wasch- en etrijt domoustratie '6 middags word gehouden, en voc een ieder toegankelijk was. De heor v. d. Mijle, chef aguniteur, opende d demonstratie met een hartelijk woord van wo kom. Mevrouw Meouwoso maakte een geheel di'nc klaar, bestaande uit soep, vlee6ch, groentei aardappelen en vla. Toen mevr. Meeuwose gereed was met de spijz bleek, dat er maar vóór elf cent gas verbruik wao. Hieruit werd aangetoond dat men wan nee met overleg tc werk wordt gegaan, met zeer we nig gasverbruik veel kan klaarmalen. OUDEWETERINO. iMorgen hoopt ds. A. Lauwer van Brussel in de Gereformeerde Kerk alhier o te treden, teneinde te 6prekon in het belang de Evangelisatiearbeid in Belgie. De bijeenkomst gaat nit van het Leidsche Cc mité voor de Evangelisatie in België. NOORDWIJKERHOUT. •—Ook in deze gemeento Btijg de woningnood ten top. Een bewijs hiervan is da een huisgezin hotwelk zich geuoodzaakt zag zij woning te verlaten, omdat do eigenaar zelf er ir trek wilde nemen, zich in een woonwagen, welk door een kermisreiziger werd gebruikt, heeft gc huisvest. VOORSCHOTEN. Zaterdagavond j.l. werd i hotel Deurlo gehouden een algemeene ledenvergi doring van de afd. Voorschoten van den Nation: len Bond tegen Revolutie. Volens mededcolin van het bestuur bleek dat deze afdeeling than ongeveer 70 leden telt, wolk getal naar veler mc ning nog wel voor grootere uitbreiding vatbaar^ Het beBtuur deelde mede dat mej. Tukkei cand. not. zich met genoegen disponipol had vei klaard in het bestuur 'zitting te nemen. Tijden do vergadering werd door stemming nog tot b< Btuurslid gekozen do heer T. de Groot, s Als afgevaardagden naar de algemeene verg: dering werden aangewezen do heer de Groc| e de secretaris. De vergadering had onder leiding van dc heer Wijnandts van Rcsand een zeer aangcnaai verloop en zal niet nalaten vrucht af tc werpe in den strijd tegen de revolutie. KATWIJK' AAN ZEE. Zaterdag werd alhier aan d markt gebracht twee partijen haring en een part makreel. De prijzen waren als volgt: Y. H. f21.6 St. H. f 22.10-f 21.65, Makreel f 16.-. Door w ij len don heer L. Pai levliet is f 1000.— aan de Gereformeerde Kerk e f 250.aan de armen vermaakt. Het kustvisschersvaartuig da eenigen tijd geleden tusschen de binnen- en bu tensluis is gezonken is door den heer K. gelich Het vaartuig i6 gesloopt en voor brandhout vei kocht. WASSENAAR. Gedeputeerde Staten van Zui Holland hebben gesloten verklaard voor alle mc torrijtuigen op mer dan twee wielen: den Buur weg van de voormalige boschwacliterswoning va Groot-Haesebrook (theetuin de Kieviet) af en de Zijdeweg, beide in de gemeente Wassenaar. AARLANDERVEEN. r^-In don nacht van Vrijdag o Zaterdag zijn bij., dc landbouwer S. Kok twe koeien door het onweder gedood. HILLEGOM, 16 Oct. De veiling van bloen bollen door het Holalndsch Bloembollenkwceken genootschap te Lisse was heden druk bezocht prijzen van plantgoed en leverbaar waren laat enkele partijen werden opgehouden. Wij noteeren de volgende prijzen: E.v.T. Godvink f 17, dito King of Yellow f 1! dito Pres. Lincoln f 11, dito Granduc f28, dit Gele Prins f 18, dito Mon Tresor f3, Dvt, Sa vator Rose f 36, dito La Cochenille f 25, dit Couronne d'Or f50, dito Tournesoll, rood en ge< f 12, dito La Candeur f 30, ailes per H.L. Dam T. Wm. Copland f 55 per H.L. Evt. Gele Prins per 100 stuks f 1.20f 1.5< dito La Reine fl, dito Rose Gri6dolin f 1.10— f 1.50. Dvt. Murillo f 0.70—f 1.30, Narcis Princep f 0.80—f2; allo per 100 stuks. Crocus Meyerbee f 10—118 per H.L. HILLEGOM, 15 Oct. De veiling ondor d rectie van het Hollandsch Bloembollenkweekcr; genootschap in Hotel de Zon te Beverwijk wa druk bezocht; er werd vlug geboden, hoewel c prijzen van Hectoliter Tulpen laag waren. De volgende prijzen werden genoteerd Ent. Gele Prins f21—f28, dito La Roir.e f 1' dito Rose Grisdelin f 20, dito Granduc I 0, dit Prins v. Oostenrijk f 31, Dubb. T. Murillo f U dito Gloria Solis 134, alles por ILL. Dubb. 1 Theeroosf 57, Glad. Francis King f 1.05—f 5, dit America f 0.70—13.40, dito Halloy f C.10—i I.S] dito Electra !5, dito Golden Wast [2.55, di Pink Ferfection f 0.7513.G0, dito MtiWia. Bid f 5.30, dito Lily Lobman 13.70, dito Brcsdi»»

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2