B. VAN NOORT Heerenhoeden Inge'zonden. Uit de Omgeving, Gemeentelijke Aankondgingen. Gemeentelijke Vischverkoep. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Zaterdag) aan de gemeentelijke Visch- winkels (Viselimarkt cn Stadshulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH a f0.17. 0.20 en SCHOL a f 0.20—f0.24 per pond. N. C. DE G1JSELAAR, Burgemeester. Leiden, 15 October 1920. Schoorsteenen. 'Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren de ingezetenen aan hun ver dichting, om stookplaatsen, schoorsteenen of andere rookleidingen, waarvan gebruik gemaakt wordt, ten minste tweemaal 'sjaars te doen reinigen of vegen. Xiet-nakoming dezer verplichting wordt, ingevolge art. 38 der verordening tot voor koming van brand gestraft met een geld boete van ten hoogste tien gulden. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester, V*AN SBRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 October 1920. AGENDA. VRIJDAG 15 October. Cursusvergadering vanwege de vereen. „De Middaghoogte". Mr. P. H. W. G. v. d. Helm behandelt „In, leiding en Probleemstelling. Aanvang 8 uur. In de Nutezaal. MAANDAG, 18 October te Voorschoten in hotel „Deurloo" 's avonds 8 uur, Alge- meene vergadering van „Het Groene Kruis" WOENSDAG, 20 October. In de Stads gehoorzaal spreekt Ds. A. Lauwers van Brussel over „Formatie, Deformatie, Refor matie". Aanvang 8 uur. Vrije toegang. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: C- B. Duijsler Nieuwe Rijn 18 Tel. 523; P- Du Ooix, Rapenburg 9 Tel. 807. Lichten OP! 15 Oct. 16 Oct. Bijtuiglantaarns 6.06 6.04 Rijwiel- eu Motorlarapen 5.36 5.34 waarin de handel Ï6 vereenigd. Op deze bijeen komst bleek, dat zoowel de producenten als do handelaren voorstanders ware# van een rijkskeur, mits deze alleen betrekking heeft op do controle Inzake aangegeven hooveelhoid (gewicht, getal j en bovendien op gelijkmatigheid der koopwaar (onder en boven gelijk). Echter bleek in de wijze van uitvoering dezer controle een groot verschil in opvatting te bestaan tueschen de beide groe pen. Do handel dacht zich een regeling rijkskeur zoo, dat de handelaren zicfi -vrijwillig onder de rijkscontrole konden stellen, een „rijksmerk" dus alleen werd ingevoerd van hen, die dit naast hun merk wenschen to voeren, terwijl de prducenten roor ce-n gedwongen deelneming waren, dus voor een verplichte keur. Ter vergadering kon geen ovreen6temming op dit punt worden bereikt. Den voorzitter van „Do Federatie", den heer A. J. Herwig, werd ten slotte verzocht de plaunen van den handel nader op schrift bij het departement in te dienen. Getracht zal worden een oplossing te vinden, die de instemming van handelaren zoowel als producenten zal hebben. Het kalk- cn cementvraagstuk. In het „Polytechnisch Weekblad" behandelt ir. J. K. Alercx het kalk- en cement-vraag6tuk voor ons land. Het meerdere bedrag, dat jaarlijk» aan het buitenland betaald moet worden, omdat wij zelf hier niet voldoende in eigen behoefte voorzien, loopt in do millioenen. Tijdens den oor log toen do aanvoer uit het buitenland zeer ge brekkig was en de prijzen tot fabelachtige hoogte stegen, kwamen verschillende particuliere bedrij ven tot stand voor kalksteengroeven en kalkbran derijen cn hun productie vond in dien tijd gretig afzet. Was dit al oorzaak, dat vele exploitanten zich niet in de eer6te plaats op de qualiteit toe-* legden, het feit, dat de oorlogshandclaars vaak minderwaardige kalk kochten doch deze voor goe de verkochten werkto mede in de hand dat de Limburgsche kalk bij 6ommige verbruikers een poinder goeden naam kreeg. Toen de aanvoer uit het buitenland verbeter-- de, duurde het niet lang of het eene na het andere bedrijf werd stilglegd, zoodat van do naar schat ting honderd bedrijven nog slechts enkele in wer king zijn, die ten opzichte van ligging en opzet jn gunstigen zin van de overige afwijken. Brand stof en transport vormen naast de hoedanigheid der grondstoifen de voornaamste factoren, die op de rentabiliteit van invloed zijn. De Rijkscommis sie dife in 1919 ingesteld werd om een onderzoek in to stellen naar den toestand van de tijdens den oorlog in Limburg ontstane kalkbranderijen in ,om na te gaan of er aanleiding bestond voor ver* dere ontwikkeling dezer kalkindustrie bijzondere maatregelen te nemen, zal zich gesteld zien voor tal van zeer lastige vraagstukken. Met belang stelling wordt haar rapport dan ook tegemoet go- ïion. De communistische pers. Naar de Rotterdammer uit zeer goede bron verneemt, worden verschillende communistische organen in Nederland door buitenlandsch kapitaal (Russisch) gesteund Men noemt ons: De Comm. Onderwijzer, De -Tribune, De Jonge Communist, en de Nieu- ,we (mosgroene) Amsterdammer. Dit laat ete blad maakt een periode van groot geld gebrek door en moest reeds sterk inkrim» pen. Voor de tweede maal heeft het zich nr tot zijn lezers gewend om een extra bijdraf ge te mogen ontvangen om er het leven i te kunnen houden. Thans moet verhooging flrijn aangvraagd van h?t, toegezegde deel yan het buitenlandsch geVl. Naar wij verder verncmin, zegt het blad is het oolv-^t onmogelijk* dat straks met buitenlandsch gekl ge sociaal-anarchistische pers zal word^ngfsteund, hoewel deze den communisten seen al te goed hart toe draagt. Aan het verleenen van steun zou den dan zekere voorwaarden verbonden worden ten opzichte van de revolutionaire propaganda in de Vrije Socialist. Trein met groenten naar Weenen. Het bestuur van de „Grqep Veilingvcr- eenigingen in Nederland" uit den Ned. Tuinbouwraad heeft, in overleg met den Raad van Advies, hét plan opgevat om een trein met voor vervoer geschikte groenten (gele en roode kool, peen en aardappelen) naar Weenen te zenden, ter leniging van den daar nog steeds heerschenden grooten nood. Van do verschillende veilingsvereenigin- gen zal het afhangen hoeveel assen deze trein zal bevatten. Van de groote veiling- vereen. wordt verwacht dat zij minstens één completen wagon beschikbaar zullen stellen, terwijl de kleinere kunnen samen werken bij het vormen van een wagonla ding. De wagons worden alle naar een nader aan te wijzen centraal spoorwegpunt ge zonden, van waar uit de complete trein bij welslagen, einde dezer maand de reis naar Weenen aanvaardt. SALARISSEN RIJKSPERSONEEL. De tijdelijke voorzitter van den Raad van Mi nisters ontving Donderdag achtereenvolgens •in audiontio deputaties van den Federatieven Boud van personeel in openbaren dienst, van den Cen- tralen Bond van Nederlandsch P. T. T.-pereoneel en van den Centralen Nederl. Ambtcnaarsbond. De deputaties stelden den Minister de vraag, wel ke do plannen der Regeering zijn,ten opzichte van do 6alarieering van het Rijkspersoneel. Do Minister antwoordde, dat uiterlijk Maandag a.s. publicatie van de plannen is te verwachten. Op do verder door de twee eerstbedoelde organi saties gestelde vraag of en zoo ja, welke maatre gelen de regeering tegenover de etakers zal ne men, meende do Minister het antwoord schuldig te moeten blijven, met het oog op de a.s. inter pellatie in de -Tweede Kamer. Bij den Directeur-Generaal. Donderdagmiddag hadden de voorzitter cn de secretaris van den Nederlandsehen Bond van La ger Personeel bij ee Posterijen en Telegrafie, de hoeren F. C. v. d. Waart en A. J. M. v. d. Wielen een onderhoud met den directeur-generaal der Postorijen en Telegrafie over hot uitbreken der staking te Arcetordam en den geest onder het personeel. De Bonds bestuurders gaven een uiteenzetting van de oorzaken en het o| its taan van het conflict. Do directeur-geüeraal stelde voorop vast, dat men zich in hooge mato heeft schuldig gemaakt aan plichtsverzuim en dat hij in dit ge val 6Ïechts heeft te maken met de ambtenaren in dividueel. Wat den organisaties betreft: deze heb ben steeds" het personeel in een richting gedreven die gevaarlijk was. Ook de R.-K. en Christelijke organisaties gaan in deze niet vrij nit. Eerst als de besturen van de vakvereenigingen verklarc-n, na to laten, dat de dienstuitvoering in gevaar zal worden gebracht kan hij met de bestuurders sproken. Elke ambtonaar, die zich schuldig maakt aan het schenden van den eed, zal, alvorens do straf maat zal worden bepaald, in de gelegenheid wor den gesteld zich schriftelijk te vorantwoorden. Over het uitbreken en het verloop van' het con flict zelf, bleek de directeur-generaal volkomen op de hoogte te zijn. Dóór de bestuurders word de meest mogelijke clementie bepleit en ernsig gwaarschuwd voor hit nemen van maatregelen, waardoor het personeel onpiouw zou kunnen worden geprikkeld. De geest onder het geheele pereoneel i6 momen teel zoo, dat elke prikkel welke opnieuw aanleiding kan geven tot verzet, dient te worden nagelaten. Wat de financicele kwestie betreft, kregen de bestuurders den indruk, dat de regeeriug bereid zal worden gevonden, aanmerkelijk verder to gaan dan het advies van het Centrale Comité. Besloten werd ten spoedigste een behoorlijk bedrag in eens toe te kennen. Het bleek verder, dat door den directeur-generaal meermalen bij de regoering is aangedrongen op verder strekkende maatregelen in zakg verbetering van inkomsten van het personeel. Wat volgons den directeur-generaal de regec- ring echter tot de grootste voorzichtigheid noopt i6 het feit, dat bij toekenning van aanmerkelijk ingrijpende loonsverhoogingen aan het rijksper soneel het uiterst moeilijk i6, bij daling van den levensstandaard de loonen te verlagen. De directeur-generaal zegde toe, al zijn invloed aan te wenden, dat daar, waar hulp noodig is. deze wordt aangebracht. BUITENLAND. De mijnwerkersstaking in Engeland die reeds zoö lang dreigde schijnt nu onver mijdelijk. Met 154 tegen 27 stemmen hebben Dou derdag de gedelegeerden van de mijnwer kers besloten a. s. Zaterdag de werkstaking te beginnen. Voordat dit besluit genomen werd, kwam nog aan do orde een voorstel om het loon- geschil alsnog c|oor een onpartijdig tribu-, naai te laten beslissen. Dit voorstel werd echter met groote meerderheid verworpen. De mijn werkers schijnen vast besloten nu eens de zaak uit te vechten. Vandaar dat een voorstel om de uitslag van de stemming door een deputatie aan Lloyd George mede te deelen geen meerder heid kon verkrijgen. Men vreesde dat Lloyd Goorgè dan gele genheid zou krijgen de gedelegeerden ander maal tot uitstel over te halen. De heeren zijn dus wel strijdlustig. De oorzaken van het conflict zijn onze lezers niet geheel onbekend. Reeds meermalen hebben wij daaromtrent een en ander medegedeeld. Hier volgt echter nog een kort overzicht van de voorgeschiedenis. De mijnwerkersactie was aanvankelijk gebaseerd op twee eischenten eerste een prijsvermindering van de huisbrandko len met 14 shilling twopence, tentwee de een loonsverhooging van twee shilling per dag. Nadat een refurendum onder de mijn- ingezonden Mededeelingen 45 cent per regel, Zaterdags 60 cent. „IN DEN VERGULDEN HOED" Haai-I.straat hoek Janvossenst. EK0RME KEUZE Prima kwaliteit vanaf f5.60, f6.40, f7.60, f8.60, f9.60, f 10.50 Z5E DE ETALAGES. werkers tot resultaat had gehad, dat ieta meer dan 2/3 der uitgebrachte stemmen voor een staking op deze basis werden uit gebracht, begonnen wekenlange onderhan delingen, waarbij de staking6datum telkens verschoven werd. i Na vele besprekingen, en nadat de situa tie herhaalde en dikwijls verrassende wijzi gingen had ondergaan, lieten de mijnwer kers-leiders hun eersten ei6ch, die eei politiek karakter droeg en de beteekenis van een machtsgreep inhield, los Bleef eisch nummer twee: de loonsver» hooging. Sir Robert Home, de president» van den Board of Trade, kreeg het zoover dat de mijnwerkers zich bereid verklaarden om met htm patroons te gaan onderhande len. Deze laatsten, zich baseerend op de steeds-verminderende productie en op het alles-overheer6chende belang van een vol doende kolen-opbrengst in het land, name den „datum-line proposal" over. Met de „datum-line" wordt bedoeld, dat op zekeren vastgestelden datum de productie een zeker minimum bereikt moet hebben, wil een loonsverhooging gewettigd zijn. Uit' den uitslag van de stemming blijkt nu, dat de mijnwerkers van een loonrege ling in verband met de productie niets wil len weten. Enzoo is dannu de staking on vermijdelijk geworden. Men hoopt nog dat te elfder ure eei» oplossing z^worden gevonden, maar tot nu toe is e^iiets dat die hoop ook maar eenigermate wettigt. De gevolgen van een staking. Naai- aanleiding van het besluit der mijn werkers om te gaan staken verklaard» Lloyd George o. m.: „Ik betreur ten zeerste 't besluit, hetwelk oen ernstige 1-am.p beteekent Voor de nijverheid van dit land, die recfls op het oogenblik mét groote moeilijkheden heeft te kampen, terwijl het vooruitzicht op wer keloosheid van een groot gedeelte van ons volk de ernstigste bezorgdheid baart. Maar de nadeelige gevolgen van de sta king bepalen zich niet alleen tot dit eiland. Zij zullen tevens worden gevoeld door de met groote moeilijkheden te kampen heb bende volken op het vasteland van Europa die tegenwoordig van den aanvoer van En- gelsche steenkool afhankelijk zijn. De ellende en ontberingen die het stopzetten van dezen aan voer zal veroorzaken, kunnen niet worden beschreven en de re geering stelde dan ook alle pogingen in het) werk om deze ramp te voorkomen. Ik kan derhalve niet genoeg mijn leed wezen betuigen, dat de voorstellen om do staking te voorkomen, bij de gehouden stemming werden verworpen. Het geheele land zal stellig bij het. door staan van de beproeving die het beslui uwer vergadering ons volk oplegt, ge schraagd worden door het besef dat de voor" stellen mijner gekozen regeering, de instem ming verv,'ierven van de meeste verant woordelijke en ervaren mannen uwer fede ratie. De terngslag op dc industrie. Toen het besluit van de mijnwerkers in Cleveland en Yorkshire bekend werd, trof fen, naar uit Londen gemeld wordt, de ei ge- naars der metaal- en ijzerfabrieken maatre gelen om eventueel de fabrieken te sluiten. Opstanden in Sovjet-Rusland. Het begint te 6poken in Rusland. Uit Warschau wordt gemeld, dat de Rus sische regeering een aantal divisies van het Poolsch-Ru6sische front teruggenomen heeft en naar verschillende districten, o. a. naai Tomsk gezonden heeft, om de aldaar uitge broken contra-revolutionaire beweging met wapengeweld te onderdrukken. De Raad der Volkscommissarissen voor den arbeid en de nationale verdediging heeft de mobilisatie gelast van alle burgers in Sovjet-Rusland die tot de lichtingen :86, '87 en '88 behooren en rpept alle Russische arbeiders op voor de verdediging van den bedreigden Sovjet staat. De officieele „Prawda" in Moskou be richt, dat de Sovjet-regeering 12 Russische gouvernementen, waaronder die van Mos kou en Petrograd in staat van beleg heb ben verklaard. Uit Riga wordt gemeld dat de opstaif- dige beweging in Smolensk een grooten omvang heeft aangenomen. Twee duizend soldaten werden gevangen genomen en 500 gefusileerd. Het kloostgr werd in een gevan genis herschapen, evenals talrijke scholen en gebouwen. Negentig percent der gevan genen zijn arbeiders en boeren. De opstand der soldaten is naar Minsk overgeslagen. Schrikbewind te Archangel? Naar uit Helsingfors gemeld wordt zou de Sovjet-commissaris te Archangel een schrikbewind zijn begonnen. Op zijn bevel zouden reeds 1200 personen, die tot de bourgeoisie behoorden, bij Cholmogon aan de beneden-Dwina zijn doodgeschoten. De buitengewone commissie te Archangel gaat onafgebroken door met het arrestee ren van anti-bolsjewistische personen. Den laatsten tijd zijn vooral vrouwen gearres teerd, verdacht van het verspreiden van ver» ontrusteiide berichten. In één nacht werden niet minder dan 700 vrouwen gearresteerd. De monarchie in China uitgeroepen. Naar de Un. Press uit Sanghai verneemt, heeft de leider der in Zuid-,China staande troepen, generaal Tsjang Saclin de republi- keinsche regeering te Peking omvergewor pen en de monarchie uitgeroepen. De vroegere troonopvolger heeft hij tot keizer uit laten roepen. De actie in Zuid-Rusland. Volgens een bericht uit Kopenhagen is generaal Weygand met zijn staf naar Zuid- Rusland vertrokken, om het opperbevel over het leger van generaal Wrangel over te nemen. Te Constantinopel zijn Fransche troepen aangekomen, welke voor den strijd tegen de bolsjewiki bestemd zijn. Het zijn zwarte troepen. De Finschc papier-industrie. De Finsche papierindustrie wordt door arbeidsonrust bedreigd. De Finsche vakver eenigingen hebben de arbeiders ïn een schrijven opgeroepen, om den arbeid in de papierfabrieken gedurende eenigen tijd neer te leggen. Mocht hiertoe eventueel worden overgegaan, en zou de staking 'n ern6tigen omvang aannemen, dan zullen de werkge vers in de papierindustrie volgens „Uusi Suomi" tot een geheele stillegging van de fibrieken besluiten. De Iersche hongerstakers. Woensdag is weer een bulletin versche nen over den toestand van den burgemeesi ter van Cork. Er staat in, dat hij er stellig slechter aan toe is. Hij is veel zwakker en meer uitgeput. De New-York Herald heeft allerlet voor name specialisten en dokters -geinterviewd over het wonder van zijn „hongerstaking". Zij zijn vrijwel allen van oordeel, dat do man gevoed wordt en weigeren te gelooven, dat een sterveling het zestig dagen buiten eten in den een of anderen vorm stelt. Een specialist liet uitkomc-n, dat zelfs de Indi sche fakirs, dae het vasten tot een kunst hebben verheven, niet in staat zijn, om lan ger dan vijftig dagen te vasten. Aldus de dokters. Dat Mc Swiney en de elf andere „hongerstakers" gevoed worden. i6 trouwens dezer dagen al erkend. De vroegere hongerstakers dronken niets dan leidingwater en stenen of werden op het laatste oogenblik vrijgelaten. De tegen woordige stakers krijgen en drinken drui vensap en geestrijke vochten. Druivensap is natuurlijk, wat men pleegt te noemen, eten en drinken tegelijk. Er zijn genoeg voorbeelden bekend van mensehen, die ge- ruimen tijd op vruchten het leven gehouden hebben. In de schil van de druif zit niet zoo zeer voedsel als wel in het nat met de drui- vensuiker. Men zou du6 kunnen zeggen da» de twaalf Sinn-Feinsche stakers een drub venkuur doen en tegelijk als „spaarmiddel" alcohol gebruiken. De magazijnen van de maatschappij Cicurol te Cairo zijn door brand verwoest. De schade wordt geschat op een kwart mil- lioen pond sterling. Op het Weissbleckwerk bij Dus6eldorf is in eenige staalfabrieken voor eenige da gen een groote staking uitgebroken, diq zich ook tot de hoogovens uitstrekt. Daar de werklieden den eisch der directie» 't werk- te hervatten, niet zijn nagekomen, heeft deze alle arbeiders, ten getale van on geveer 2000, ontslagen. De noodzakelijke werkzaamheden in de ertsgroeven worden echter verricht. De voorzitter van den Rheingauei boerenbond te Oestrich in Rijnland, de pach ter Schulte, is door de leden gedwongen deze functie neer te leggen, omdat hij voor gesteld had met het óog op den goeden oogst, zich met 'n prijs v. 20 a 25 M. per cen tenaar voor de aardappelen tevreden te stel len. Men vond dat zoo iemand niet vooi voorzitter deugde. Schulte heeft nu bekend gemaakt dat bij hem 900 centenaars tegen dien prijs te koop zijn. Baron Hajasji, de nieuwe Japansche gezant heeft gisterenavond aan Lloyd George uit naam van zijn Keizer een prach tig kamerscherm ten geschenke gegeven waarvan het geraamte van gepolijst ebben hout is en de vakken gevormd worden door zeegezichten, die minstens op zijde gebor» duurd zijn. De Fransche landbouw-academie heef» den wensch uitgesproken, dat de verschil lende volken elkaar zullen waarschuwer» indien zich bij hen gevallen van besmette lijke veeziekten voordoen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.' Mijnheer de Redacteur. IW Ingevolge het artikel in uw blad van 11 Oct.. j.l. getiteld „Let op de feiten" wilde ik u even met een enkel woord ieta meedeelen. In het betref* fende artikel wordt alleen maar van de steden of lo klasse kantoren gesproken, waar dan een besteller zonder kinderen, volgens de nieuwe re geling. pl.m. f 35 zou ontvangen van een tracte- ment van f 2000.— dit is dus bij de le klasse kantoren circa f 3.— meer. Maar van de 2e cn 3e klasse kantoren, die buiten hun 7 pet. weduweu en weczenfohds nogrespectievelijk 4 en 8 pet. moeten missen tengevolge van het onbillijke klas se 'stelsol, wordt in het desbetreffende artikel geen woord gesproken. Weöt u wel dat een beambte van een 3c kl. kantoor, die du6 volgens de oude jegeling f1800 verdient moet missen: le f126 weduwe- en wee- zenfo»d6 zlfcie 7 pet.; 2c. f 144'kla«sestel6ol zijn de-' f8 pet.; 3e, f30 kleedinggeld. Wordt f300 dus blijft er van de f1800 nog slechts f1500, dus por week plm. f28.50ovcr.Nu vraag ik u/waar om moet nu weer in do verhooging onderscheid demaakt worden met le klas f200, 2e klas f150 en 3a klas f 100, zoodat de verhooging voor 3e klaskantoor na aftrek van wed. en weez.fonds en klassegeld f 85.overblijft, wat per v/eck noa geen vette daalder is. Bovendien is hei leven in de stad veel goedkooper dan op de dor pen, waar men gauw duurder moet betalen, en daarbij voor sommige artikelen toch naar do stad moet en c.q. nog de onkosten van het reizen krijgt of van do schipper of bode. wanneer ge-; koclite goederen te groot of te zwaar zijn om me 4 to nemen. Mijnheer de redacteur, bij dozo bob ik u de toostancl van de 3o klasse beambten blootgelegd en dank tevens voor de door u verleende plaats ruimte. Een postambtenaar 3e klas. Onzerzijds een enkele opmerking. Over de klaesilieatie-kwestie is reeds veel ge* 6chroven. De Massificatie heeft warme verdedi gers en even vurige bestrijders. Mcrkwardig is dat tot nu too door allen dir van het loönvraagstuk ernstig studie maakten een klassen- ir.deeling wenschelijk wordt geoordeeld. Zie b.v. bet juist dezer dagen gepubliceerde rapport van do commissie inzake do salariecring van gemeen teambtenaren. Het. leven in de stad is veel goedkooper zegt de inzender. Onze ondervinding is andere. Denk slechts aan do woninghuren, enz. Naar onzo overtuiging is het leven in do groo* te 6tcden beslist duurder dan in de dorpen, maar het 6preekt wel vanzelf dat ook op deze regel uit zonderingen voorkomen. Een andere vraag is of het daarom billijk is bij do voorgostelde toeslagen een zoo groot ver schil to maken als thans is voorgesteld. Het 6chijnt on6 meer rationeel indien ook hier bij de aftrek was bepaald op 4 en 8 pet, M anneer we een oogenblik aannemen dat de inzender iD zijne beoordeeling van de Massificatie gelijk beert dan komt de steking van de vorige week wel in een zeer oigenaardig licht te 6taan, daar de staking niet plaats vond in do dorpen waar de salariflen het laagst zijn, maar juiGt in de grootste steden, waar naar de inzender meent de positie van do ambtenaren veel en veel gun stiger is, en waar dc toc6lagregeling in elk geval veel gunstiger werkt. Een roden temeer om bij deze 6taking en de daarop gevolgde agitatie het „let op de feiten" in toepassing te brengen. (Red. KATWIJK. Tot onder wijzer aan do Chr. -M.IJ.i,.<A-School alhier is benoemd de heer A. v. d. Wijden, thans in gelijke betrekking te Woerden. In de vestibule van het Go* meentehuis zal een rijwielhek worden geplaatst, wat voor de vole fietsere, die dit gebouw mooi ten bezoeken ongetwijfeld ten zeerste zal worden gewaafdeerd. BOSKOOP. Burger 1. Stand. Geboren: Hen* drik z. v. J. Zaal en J. Plak Janna d. v. J. Benders en A. v. Lelieveld Eva Pieternella d. v. D. Ramp en J. Vaane. Overloden: Geertje Smit wed. van C. Kip 74 j. BOSKOOP. Zondag 17 October des voormiddags 9.30 en des namiddags 6 uur, hocipL voor de confessioneele vereeniging in hel, gebouw „Salvatori" op te treden, de WelEerw. heer L. Man in 't veld, van hier. Dlnsdagmliidag h( a dl !o e ry motor wielrijder* die tot heden onbekend is gebleven het ongeluk om aan den Goudsche rijweg in d slcof. 'te rijden. De man kon ge red worden, terwijl het rijwiel met vereende krachten op den vaste wal werd gebracht. In verband met de j.l. Zon- dag nlaais gehad hebbende mishandeling, is tegen een alhier wonend persoon, zekere V., procesverbaal opgemaakt. HAARLEMMERMEER. Men schrijft uit Alkemadc:' De brug to Nieuwewotcring over do Ringvaart van den Haarlommermeorpoldcr, do eenige vaste en kosteloozo verbinding tusschen de groote ge meente Alkomado en do nog grootorc gcmcento Haarlemmermeer, verkeert in zulk een slechten en gevaarlijken staat, dat reeds 6inds April j.l. de brug voor alle rijverkeer is afgesloten. Sind6* dien heeft Alkemade een pontvecr ingericht, waar door de passage van rijtuigen, auto's cn dergelij ke werd onderhouden. Echter zijn Alkemade en Haarlemmermeer niet tot een vergelijk kunnen komen over de enorme kosten eencr nieuwe brug. Alkomade weigert alle kosten of verreweg de meeste kosten te dragen voor 'n brug. waarvan Haarlemmermeer het mec6t profiteert. Om thans na reeds e enlialf jaar, de zaak te beëindigen hoeft Alkemade besloten met 16 Oct, a.s. het pontveer op te heffen en zoodoende het verkeer, behalve dan voor fietsers en voetgangers, onmo gelijk te maken, en zonder billijke overeenkomst niet tot brugbouw over te gaan. - Bnrgerl. Stand. Geboren: Jan netje d. van C. Eveleens en J. de Graaf Hen- drika Adriana d. van L. J. Noorman en N. J. Vis ser Johannos Peter z. v. J. Spijker en P. Jalinlc Johannes Jan z. v. R. J, Romkema en J. Brand ee Hermanns Cornelis z. van C. van Schio en M. E. Schoondcrwoerd Johannes Kasper z. v. R. Buis en A. van Eijk Elizabeth Alfon6a d. van A. Loogman en D. van Berkel. Ondertrouwd: N. Doeven 27 j. en A. Spijker £4 j. W. van Gemeren 25 j. en D. C. Treur 20 jaar. Gehuwd: K. J. Pelgrim 43 j. en W. Wostbroele 43 j. C. Bosman 26 j. en C. van Giesbergen 21 j. G. J. van Gelfen 22 j. en J. Camffer- raan 23 j Overleden: Jan Luime 52 j. goh. met G.van Bin6bergen. 'ALKEMADE. ■--Tot brievengaarder voor het hulppostkantoor te Rijnzaterwoude, werd benoemd onzo plaatsgenoot, de heer H.^Otto.vap Nieuwe- wetcring. De plannen tot het bijbouwea

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2