BUITENLAND. Uit de Omgeving. Gemeentelijke Aankondgingen. Gemeentelijke Vischverkoop De Burgemeester van Leiden brengt ter 1- -5 van de ingezetenen, aal morgen :igj aan de fj»meentelijke Visch- .s (Vischmankt en Stadshuipwerf) jg-baar is SCHELVISCH it f 0.1 S en i TERE SCHELVISCH a f0.22—X 0.2-i i .iond. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemec s' 'Leiden, 11 October 1920. Directe Belastingen. De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastin gen is ter hand gesteld bet koliier der Personeele Belasting No. 10 van den dienst 1920, executoir verklaard den Ten Oct. j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om den aanslag op den bij cfe Wet bepaalden voet te voldoen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, den 9 October 1920. Aan Th. v. d. Oord en rechtverkrijgenden is vergunning verleend tot het uitbreiden van de broocLbakkerij in het perceel Mare- d-ijk No. 48, kadastraal bekend- Sectie L, No. 1035. B. en W. van Leiden; Gezien bet verzoek van de firma Johan OParmentier om vergunning tot uitbreiding der sa jet-fabriek aan de Schelpenkade No. door het in gebruik nemen van het fa brieksgebouw Kad. bekend Sectie M No. 3791, waarin zullen worden geplaatst: 1 electromotor van 2 p.k. voor het in wer- iking brengenvan 1 woldroogmaehine, 1 electromotor van 5 p.k. voor het in wer king brengen van 2 wolwasohmachines, 1 electromotor van 10 p.k. voor het in wer king brengen van G w olrekmachines, en 1 electromotor van 15 ,p.kr voor het in wer king brengen van 10 wolkammachines; Geven bij dezen kennis aan bet pubïfek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op dc Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is. Op Zaterdag den 23 October e.k. des voormiddags ie half elf zal op het Raad- liuis gelegenheid worden gegeven om be zwaren tegen dit verzoek in te brengen. AGENDA. MAANDAG, 11 October in de Geref. Kerk te Koudekerk 's avonds 6,30 Ds. A. Lauwere van Brussel, spreekt in het belang van de Evangelisatie in België. DINSDAG, 12 October in de Geref. Kerk te Hoofddorp spreekt Ds. A. Lauwere des avonds 7 uur. DINSDAG, 12 October in Phebe, Oude A est, bijbelbespreking en bidstond Jeruel. Yv OENSDAG. 13 October in de Geref. Kerk te Sassenheim Ds. A. Lauwers des avonds te half acht. WOENSDAG, 13 October. Openbare Verg. Jongel. Ver. „Obadja" Kerk Hooigr. 8 uur. Spreker Ds. J. Dojypa te 's-Graven- hage onderwerp „Nehenria dc Hervormer", Apotheken die tot en met Zonda? op Maandagnacht eiken nacht en des 1 Zondags geopend zijn: C. B. Duijsler Nieuwe Rijn 18 Tel. 523; P- Du C«*oix, Rapenburg 9 Tel. 807. Lichten op: 11 Oct. 12 Oct. Rijtuiglantaarns 6.15 6.13 Rijwiel- en Motorlampen 5.45 5.43 Een studentenorganisatie. 't Voorloopig comité uit de Delftsche stu denten dat tijdens de staking der trans portarbeiders werd gevormd heeft in een schrijven aan de studenten der Technische Hoogeschool uiteengezet dat is opgericht een organisatie van intellectueel en over alle universiteiten en hoogescholen, wars yan politieke opvattingen, en die alleen ten grondslag heeft van het gezond verstand, dat zegt. dat ook in de woeligste tijden al len moeten eten. De intellectueelen, de stu denten in de eerste plaats, 6taan buiten klassenstrijd of loonstaking. Zij.zullen niet optreden als stakiiigsbrekers maar als mid delaars. Overal waar de instandhouding van de voorziening met.de eerste levensbe hoeften dit eischt. Voor studenten van centTalc landen. Vanwege de Delftsche Studenten Federa tie wordt bekend gemaakt, dat in Delft zal worden gevormd een sub-eomité als plaat selijke commissie van het Nationaal Comi té voor de steunverleening aan de studen ten der Centrale landen, welk comité ge vormd is door de Nederlandsche Studenten Organisatie in samenwerking met de Ned. Christen Studentenvereeniging en de Nod R.-K. Studenten Unie. ONTZETTENDE SPOORWEGRAMP IN FRANKRIJK. Op de lijn Parijs-Nantes is Zaterdag avond te Houilles een schrikkelijk spoor wegongeluk voorgekomen, waarbij een jrool aantal dooden zijn te betreuren. Het ongeluk is aan een fat alen samen loop van omstandigheden te wijten. Nic- aiand treft hier eenige schuld. De koppeling van den zevenden wagon H-f.ii een goederentrein uit Nanles brak, zon der dat het werd bemerkt. Pas te Sartrou- .rille bemerkte men, dat een gedeelte van den trein bij Houilles was achtergebleven. Juist liep een sneltrein uit Parijs het sta tion binnen. Men trachtte deze nog door. noodseinen tot stilstand te brengen, doch deze werden door den machinist te laat be merkt om tijdig te kunnen stoppen; met een snelheid van 55 K. M. stortte de sneltrein zich op de goederenwagens. De locomotief viel omver en eenige wa gons achter deze vlogen over elkander op dc overblijfselen van de goederenwagens. De tweede wagon stond boven op de eerste en de derde werd weer tusschen dezo over blijfselen geslagen, ^oodat deze zich onge veer op de hoogte van de brug van het sta tion opstapelden. De vierde wagon werd geheel versplinterd. Het ergste was, dat de wagons imperiales hadden, zooals de meeste Fransche wagons, en dat deze vol passagiers zaten. Zoo moest het aantal dooden wel groot zijn. Een afgrijselijk gekerm volgde op den - donder van brekend hout en ijzer, honder den passagiers, beklemd tusschen 6taven en banken, schreeuwden om hulp. Zelfs de niet-gewonden, die verspreid rondom lagen, trachtten weg te komen en gilden luid van angst. Gelukkig was er dadelijk hulp van het stationspersoncel en inwoners van Houil les. Jammerlijke tooneelen speelden zich af. Vele gewonden moesten uit de overblijfselen uitgezaagd worden. Een man wiens enkel in het ijzer beklemd zat, Smeekte dat men hem zijn voet zou af snijden. Een vrouw, die op het punt stond moeder te worden en wier beenen verbrijzeld waren- moést onmiddellijk naar een vroed vrouw vervoerd worden. Er werd onmiddellijk een verhand-trein in gereedheid gebracht en een autodienst georganiseerd. De gewonden werden naar een Parijsch ziekenhuis vervoerd, terwijl de dooden voorloopig in de wachtzaal van het station werden gebracht. Zij die niet herkend zijn, zijn Zondag naar de Parijsche Morgue vervoerd. De trein bevat te voornamelijk mensehen, die Zaterdag avond van hun werk naar buiten terugkeer den, en lieden die den Zondag buiten bij hun familie gingen doorbrengen. Do balans was droevig: er waren meer dan honderd slachtoffers, waarvan 39 dood en 29 zeer ernstig gewond. De meesten had den geen identiteitspapieren hij zich, zoodat dertien dooden nog niet zijn herkend. Zondag hebben zoowel de president Mil- lerand als de Minister van Binenlandsche Zaken Steeg een bezoek aan de plaats van het onheil gebracht, en in de Parijsche zie kenhuizen de gewonden bezocht. Volgens nadere berichten is het aantal dooden vastgesteld op vijflf cn veertig. Nog een spoorwegongeluk. Zondagmiddag had een tweede spoorweg ongeluk ip Frankrijk plaats op de lijn Pa rijsArmentieres, in de nabijheid van Ozè- res, waarbij door verkeerden wisselstand een trein van terzijde in een andere reed. Drie wagons werden vernield,, het aantal gewonden bedraagt hierbij vijftig, waarvan er tien naar een ziekenhuis werden ver voerd. Dc wapenstilstand, tusschen Rusland en Polen is tegen alle verwachtingen in nog niet gesloten. Volgens de correspondent van de „Man chester Guardian" tevRiga, zijn de Poolsche den de Russische vredesdelegatio het om trent 9 artikelen van de vredespreliminai- ren eens geworden. Ten aanzien van de an dere artikelen is men nog niet tot overeen stemming gekomen. Behalve de territoriale regeling zijn o. a ook de volgende punten door dc beide dele gaties aanvaard: Wederzijdsche eerbiediging van de sou- vereiniteit. Geen inmenging in de wederzijd sche binnenlandsche aangelegenheden waar door Polen zich o. a. verplicht, geen steun te vërleenen aan anti-bolsjewistische orga nisaties en vreemde legers. Bescherming der minderheden en amnestie-verleening. net artikel dat over de wapenstilstands bepalingen handelt, levert nog mooilijkhe den op. Ook worden nog onderhandelingen gevoerd over de teruggave van gestolen goederen, of van goederen, die van het eene land naar het andere zijn getransporteerd. De Polen eischen, dat al bet goud, dat de Russen in 1915 bij de ontruiming van Warschau hebben meegevoerd, gerestitueerd wordt. Zekere bepalingen betreffende po6t- en telegraaf-conventies, concessies en econo mische overeenkomsten, leveren eveneens nog moeilijkheden op. De wanorde in Ierland is op dit oogenblik grooter dan ooit tevo- ren. Donkere wolken, zogt de Dublinsche cor respondent van de „Daily Mail" pakkets zich hoven Ierland 6amen. Een geheel in de war gobracht district in het Westen, burgeroorlogen in het Zuiden, een bittere godsdienststrijd in het Noorden en een industrieole chaos in Dublin, zoo ziet thans het Iersche land er uit. Galway, Roscommon en Sligo (haven steden aan Ierlands Westkust) zijn als ver- lamdv liet beste gedeelte der burgerij is weggetrokken, uit vrees voor represailles, terwijl men in de afgelegen landelijke dis tricten met schrik en beven de militaire auto's ziet arriveeren. Maandenlang is Cork reeds in verzet en er is een geheele le gerdivisie noodig, om de bevolking in toom te houden. Eiken nacht worden de bewoners van de stad uit hun 6laap opgeschrikt door het. geknetter van machinegeweren en re volvers. W Te Dublin volgt dc eene slaking op de andere. Niet alleen zijn duizenden arbei ders werkloos geworden door het conflict bij de bouwvakken, maar ook is er een ernstige crisis ontstaan in de haven, tenge volge van de staking van de zeelieden en stokers van de British and Irish Packet Company. De ophooping van vrachtgoederen is bui tengewoon groot. Tweeduizend stuks gróót- yee, tienduizenden 6chapen en enorme hoe veelheden voedingsmiddelen en andere koop waren bevinden zich in de opslagplaatsen en op de kaden. Er komen nog steeds ex portgoederen uit het binnenland aan, doch de scheepvaartmaatschappijen hebben be richt, dat zij voor het oogenblik niets meer kunnen aannemen. De postautoriteilen hebben besloten, om in de meest oproerige gebieden een beperk ten postdienst in te voeren, daar de tele graaf- en telefoondraden voortdurend wor den doorgeknipt en de postwagens worden aangevallen en geplunderd. Nieuwe bomaanslag te Cork. De „Westminster Gazette" verneemt uit Cork, dat na aanhoudend geweervuur hevi- go ontploffingen in de stad werden gehoord. Naderhand ontdekte men brand in het gemeentehuis, welke was veroorzaakt door brandbommen, die door - de ramen waren naar binnen geworpen. Een aantal, in uni form gekleeddc personen verhinderde een ieder het gebouw te naderen, voordat dit in lichte laaie stond, doch de inmiddels aan gerukte brandweer slaagde er in de brand te blusschen voor het gebouw geheel verlo ren was. In brandweerkringen is men van oordeel, dat het hier een wraakneming geldt voor den dood van den soldaat, die gisteren, naar men zich herinnert, het slachtoffer werd van een aanval op een militaire auto. Onrust, in Portugal. Uit Lissabon wordt gemeld, dat de Por- trgeesche Minister van Oorlog alle spoorlij nen door militairen heeft, doen bezetten. De spoorwegarbeiders, die Zaterdag den ar beid niet zouden hebben hervat, zullen wor den ontslagen. Te Lissabon maakten de stakers zich schuldig aan sabotage. Eeni- gen van hen werden gearresteerd. In een aan den Minister van Publiek^ Werken gerichte nota. verklaren dc arbei ders der' Staatsspoorwegen het werk slechts te zullen hervatten, indien de republiek in gevaar zou komen. Werk voor de Socialisten. Een sociaal-democratisch afgevaardigde wijst er in do „Vorwarts" op, dat Duilsch- land tenminste vijftien milliard Mark moet opbrengen alleen voor het bezettingsleger en de entente-commissies die in de honger lijdende Duitsche steden leven. Het bezet tingsleger telt thans 140 tot 150.000 solda ten. Hierbij komen nieuwe eischen: een vrldbakkerij met een capaciteit voor 400.000 man dagelijks, nieuwe troepenkampen en kazernes, een ammunitiedepot voor een millioenenleger, een groot tankdepot en bruggenbouwoefeningen voor het overste ken van den Rijn door een groote troepen massa. De afgevaardigde vraagt: zijn onze par- tijgenooten in de ententelanden op de hoog te van deze militaire toebereidselen hunner regeeringen? Wij, Rijnlanders, richten on. ze waarschuwende en om hulp roepend t 6tem tot de vredesvrienden van de geheele wereld en verwachten, dat naar deze stem geluisterd zal worden. De Socialisten verklaren telkens alle oor logen door middel van boycot en stakingen te zullen keeren. Naar het heet staat Polen bovenaan op het lijstje. Maar zou men liever niet eens beginnen met de Entente te boycotten? Dezer dagen verscheen bij de directie der Augsburg-Niirnberger Maschinenfabrik een Ententecommissté om den voorraad Die selmotoren op te nemen. De leider der com missie verklaarde, dat alle zich in Duitsehland bevindende Die selmotoren zouden worden ver nietigd, om te voorkomen, dat zij voor duikbooten zouden worden gebruikt. Er worden diplomatieke stappen gedaan om de intrekking van de verordening der Entente nopens de vernietiging der Diesel motoren te verkrijgen. Geheimzinnige moordaanslag. Een geheimzinnige moordaanslag welke is gepleegd op de familie van admiraal voa Scheer, den bekenden Duitschen vlootvoogd die het bevel voerde over de Duitsche strijd krachten in den zeeslag bij het Skagerrak, wekt groot opzien. De volgende bijzonderheden zijn tot nu toe over deze gruweldaad bekend gewor den. Zaterdagmiddag tegen vier uur hoorde admiraal von Scheer, toen hij zich in een kamer op de bovenste verdieping van zijn villa bevond, uit den aardappelkelder het geluid van kreten om hulp. Hij 6nelde naar beneden. Een vree6elijk schouwspel deed zich aan zijn ontstelde blikken voor. Zijn dochter was door een schotwond in de hor6t gedood. Zijn echtgenoote was - door ver schillende scholen ernstig getroffen. Het dienstmeisje was eveneens doodge schoten. Naast haar lijk lag dat van den vermoedelijken moordenaar, die zelfmoord moet hebben gepleegd. Het is een voormalig marine-soldaat, Ivarl Büchner genaamd, die als communist bekend stond. Hij was goed toegerust voor den aanslag. Hij had het ge laat met een floek omwonden, in zijn zak werden scheermessen en witte peper gevon den. Bij wijze van proefneming zijn 100.000 ton steenkool uit Chrina naar En geland ingevoerd. Volgens een mijningenieur, die door de regeering met het toezicht is belast, i6 de kwaliteit dezer kolen, welke te New-Castle worden gelost, uitstekend. Aan het station Gera (Saksen) zijn de laatste dagen 12- spoorwagens, die met mu nitie voor het buitenland geladen waren, in beslag genomen. Het rijksdepartement heeft beslist, dat de ladingen zullen worden ver smolten. De Entente heeft in naam van Roeme nië, Griekenland en Servie aan de Bulgaar- sche regeoring een nota gezonden, waarin de uitlevering van 507 militaire en civiele personen al6 oorlogsmisdadigers wordt ge- eischt. Daaronder is de vroegere tsaar Fer dinand, verder mifiister-president Radoslo- wow en generalissimus Schekow. In de streek van Roubaix heerscht in de textielnijverheid een groote crisis. Vele bedrijven zijn gedeeltelijk stopgezet; in de meeste fabrieken wordt slechts 4 a 5 dagen gewerkt. Er bestaat geen hoop, dat de toe stand eerlang zal verbeteren. Gedurende do laatste weken is de vraag met 40 pet. ver minderd. .A In de mijn Hervé Wergifose is een ophaalbak met 11 personen van een hoogte van 150 meters in de diepte gestort. Zes mijnwerkers werden daarbij gedood. Gemeenteraad Noordwijkerhout. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag avond. Voorzitter do burgemeester. Aanwezig alle leden. Dc Voorzitter opent de vergadering met gebed, terwijl deSecrotaris de notulen der vorige vorgado ring voorleest, wclko onverandert worden goedge- keur. Ingekomen is een verzoek van den heor A. V er- min tot verkrijging van vergoeding voor een door hem gevoerd proces inzake een vat carbid. Dc voorzitter 6tclt voor dit als kennisgeving aan te nemen, aldus wordt besloten. Aangeboden wordt de Gcmeento-rekening 1919 tot nazien, hiervan wordt een Commissie benoemd bestaande uit de heoren van Eeuwen, A. van Noort en J. Geerling. Aangoboden wordt do Gemeente-bogrooting 1921 tot nazien, hiervan wordt een Commissie benoemd bestaande uit de heeren v. Eeuwen, Heemskerk en Ooetdam. De voorzitter vraagt of de brandstoffencommis- sie rapport uit wil brengen van haar werk het welk geschied door don heer L. M. Noort, voor genoemde commissie heeft besloten een 100 tal gezinnen op drie eenheden f 1.— per eenheid cf f 3.— op een eenheid toeslag toe te kennen, ter wijl wanneer het door de commissie noodig wordt geacht nog aan enkele gezinnen op twee oxtra eenheden f 2.toeslag toe te kennen, te samen tot een max. bedrag van f 400.— hetwelk door den raad met algemeenen stemmen wordt aange nomen. Ingekomen is een verzoek van de R.K. scho al- commissie te Zilk tot overnajne der oponbare school aldaar. B. en W. stellen voor genoemde school gratis in bruikleen te geven en het ondorwijzershuis aan de comrn. te verhuren voor f 300.— per jaar, alles root ingang van 1 Jan. 1921 tot 1 Jan. 1922, ter wijl zij voorstellen liet personeel met ingang van 1 Jan. 1921 eervol ontslag te verleenen. De voorzitter zegt dat op voorgenoemde school Men R.-K. kinderen gaan op een na doordat dc ouders een bijzondere school voor hun kinderen verlangen. De hoer van Eeuwen, vraagt waar dan dat eene kind onderwijs moet genieten. De Voorzitter zogt dat dit gelijk alle andere protestantsche kindoren in Hillogom kan worden onderwezen, terwijl toch met dit eene kind goen rekening kan worden gehouden, daar de gemeen te er eer voor- dan nadeel bij heeft. Het voorstel stel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij do rondvraag wordt door do heer A. van Noort gevraagd hoe het met de Langevelderweg is. 'Spr. vindt dat deze eer Blechter dan beter is geworden. De Voorzitter zegt gedacht tc hebben dat Van Noort nu wel tevreden zou zijn, nu zij met dezen weg begonnen waren, doch Van Noort vindt: waar oen bogin is, moet ook een eind aan komen. Dit laat echter lang op zich wachten. De Voorzitter zegt dat de werklieden eerst een ander werk moeten afmaken. Do heer Van Noort zegt gehoort te hebben dat er geen steenon in voorraad zijn. De Voorzitter zegt hierna te zullen informeo- ren en zal de opzichter aansporen den weg zoo vlug mogelijk af to laten maken. Hierna gaat de vergadering over in een gehei me zitting. Gemeenteraad Wassenaar. De raad dezer gemeente vergaderde op Donderdag 7 October des voormiddags te 10 uur. Tegenwoordig 9 leden en voorzit ten- "de burgemeester j'hr. Storm van 's-Gravensande. Ingekomen eeji schrijven van de heeren Wouters en jhr. mr. Bee- laerte van Blokland dat zij de vergadering niet, kunnen bezoeken; de laatste wegens zitting d.er Eerste Kamer. De notulen der vorige vergadering, üie den leden zijn toegezonden worden goed gekeurd. Ingekomen is o.a. een schrijven van Ged. Staten dat dfe bouwplannen enz. van de R.-K. Bouwvereeniging ,,St-WiUi- brodus" zijn goedgekeurd. Voorlezing wordt gedaan van de instructie van den correspondent der arbeidsbemiddeling. Ver schillende dankbetuigingen worden ver meld inzake saüarisverhooging. Ingeko men is verder een schrijven van den heer A. C. Beyersbergen dat hij goeddunkt door zijn perceel een edectrische kabel te leggen, mits het terrein \n normalen toestand wordt teruggebracht. Ook een schrijven van Ged. Staten waarbij eenige wegen onder deze gemeente, zooals Zijde- weg en den geheelen Buurtweg gesloten zul len worden voor motor-verkeer. Besloten wordt hierover binnen 30 dagen in beroep te gaan bij de Kroon. Ook een schrijven van dien heer Beelaerts, waarin hij ontslag neemt als lid, door den Raad aangewe zen, van de Wassenaarsche bouwver eeniging. Besloten wordt Z.Ed. te verzoe ken hierop terug te komen. Aan de Land- bouwcommissie wordt een subsidie ver leend van f 75 voor te houden cursussen. Aan meerdere vereenigingen wordt toe stemming verleend om gebruik te mogen maken van de openbare school aan de Zijlstraat voor het houden van diverse cursussen. Besloien wordt dit tot weder opzegging te verleenen mils die vereeni gingen vuur, licfiat en schoon! jou den voor eigen rekening awn«n. Ingekomen was o.a. een aanvraag om te mogen bouwen in het Villa-Parit Rijksdorp. Daar ile ge meente de daar aan te leggen wegen le gen een bepaald* storting zal overnemen, werd de opnwk.in^ geanaakt dat die grintwegen aldaar aJMBbehalve goed wor den aangelegen «m de gemeente bij overna me binnen kortom tijd op groove onkosten zou vallen. Besloten Wordt voorioopig aanvraag te fweigeren en een ondcrzoel loco in t;e stellen. Ook aan den heer Eschauzier v voorloopig de bou w-aanvrage ge wei j Eervol ontslag wordt verleend aan correspondent van de arbeidsbemidde met dank voor de bewezen diensten. Aan de commissie -voor schoolverz wordt een, presentiegeld verleend van f Goedgekeurd wordt ben tijdelijke 1 geldleening aan te gaan groot /60.( De vier arbeiderswoningen, die dc meente indertijd kocht voor 4200 zul publiek worden verkocht, behalve 'n scl ting en 'n perc. grond vóór aan den weg kunnen dienen ter verbreeding van straat. Eenige rooilijnen worden vast sleld alsmede af- en overschrijvingen 1 goedgekeurd. Hierbij vernamen wij dat Hoofdelijke Omslag in de naaste [oekoi pet. zal bedragen. Eenige kleine wijzigingen in de insli tie vroedvrouw worden goedgekeurd I wijl de benoeming eener vroedvrouw wo aangehouden tot de volgende vergadert] Na geneeskundig onderzoek worden een losse gemeentewerklieden met ingang v 1 Oct. '20 vast aangesteld. Een aanvraag van den heer Vingerli om eenige boom en te mogen rooien wor aangehouden tot. de volgende vergaderir terwijl onderzocht zal worden of het nc dig ds een paar andere bij mevr. Pa schelle te doc-n rooien. Na langdurige d cussies wordt besloten B. en W. in overl met den bpperbrandmeester en eenige a dere deskundigen een ere diet te verleen van f 30.000 om na onderzoek over te ga: tot den aankoop van een motor- en e< aulomobielbrandspuit met de bijbohoori held. Bij de rondvraag wordt o. a. vraag- gesteld hoe de uitslag is over i besprekingen omtrent den slechten to stand van den Paapweg. In eten breei geeft de voorzitter de gewenschle inlic tingen en het resultaat is dat de gemeen Wassenaar de allemoodigste plaatsen r parèert en dit boekt op de rekening va hen, die later zullen blijken hiervoor aa sprakelijk te zijn. Hierna Muiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgorl. Stand. Bevallen: 1 Knopperts geb. Grondma d. W. W. Redegc geb. de Roos z. M. Bos geb. Angenent d. - 11. J, Markman geb. Pouw d. P. Yorhage go Bosman d. C. G. Wijfje geb: Jongeneel d. - G. van Dijk geb. Zuijdam z. S. A. Bauer gel Jansen d. M. H. Visser geb. Wegman z. - G. A. Grossat-gob. Cock d. N. W. Schreud* geb. van Kecken d. K. J. Stuivenberg geb. va der Heijden z J. C. Mulder geb. Kocnekoo levenl. d. OvorledenJ. van Vliet ccbtg. v. M. E. P. A J. Pónsioen 68 j. (overl. te Leiden) M. P. A Visser echtg. van P. Hillenaar 78 j. C. va Maanen jd. 7 j. G. van Wageningen jm. 6 ji Gehuwd: C. Boot jra. 25 j. en M. Meijer jd. 1 j. A. Verdonk jm. 20 j. en W. H. P. M. Ha gen jd. 19 j. P. Dorrepaal jm 25 j en G. vai der Zwan jd. 23 j. A. Twigt jm. 23 j. en M van Teijlingen jd. 30 j. P. van Egmond jm. 21 j. en N. van Rijn jd. 24 j. BODEGRAVEN. De autodienst Goud aR een wijk—Bodegraven zal op 18 October a.s. aanvar gen. Wanneor velo aanvragen inkomen, zullei 's Zondags ook enkele dienstel! gereden worden in de week zal zes maal heen en terug wordei gereden. Een melkboer had het onge luk mot zijn geladen melkwagen in do Goud6ch< vaart te rijden; bijna al do melk ging verloren. Door nfej. G. A. Bos, wed. D Rijlaarsdam 22 September alhier overleden, ii aan den Herv. Kerk vermaakt een som van f 2501 A angozien het gebrek aai woningen steeds grooter wordt, heeft do huur commissie besloten ter bevoegde plaatse aan t< dringen op meer 6poed bij het bouwen van ar beiderswoningen. Burgorl. Stand. Geboren: He iena Wilholmina d. v. L. de Vlieg en M. M Scheer Johannes z. van J. Rootort en J. Boei Fietje d. van H. N. van Schaik en P. Nage Neeltje d. van H. Oudshoorn en M. v. d. Lan den eGertje d. van D. van Moijeren en M Speksnijder Arie z. van J. Ujtenbogaard ei C. Moerman. Overleden: S. Hagen 2 mnd. K. v.' Rijn wedr. T. Sterk 66 j. BOSKOOP. Coöp. Vereeniging „De Bos koopsche Veiling". Er werden prijzen besteed ali volgt: Tomaten 9—12 ct. Peen 2—3 ct. Spruiten 1( ct. Suikorboonen 34 ct. per K.G. Kroten 5 ct. pei bos. Andijvio f 2.30 por 100 struiken. Savoyekoc 8 ct. id. Roode 10 ct. por 6tuk. Goudrenetten 4( ct. per K.G. In de Donderdag te Alphei gehouden vergadering van de ondorafdoeling „D< Rijnstreek van den A. N. Politiebond, is beslotei tot het oprichten van een cursus tot opleiding vooi het politiediploma. De cursus zal te Alphen ge houden worden. Burgers kunnen ook den cursm deel nemen en zich aanmelden bij den socretarii der onderafdeoling de heor Th. Nugtren, rijksveh wachter te Ter Aar. KATWIJK. Do uitslag van den 1.1. Zat et dag gehouden Schiotwed6trijd door de Katwijk sche Burgerwacht is als volgt: K. Wagter le.pr., Jor. Varkevis6er 2e pr., C. v. Leeuwen, 3e pr. B Vooys, 4o pr. G. Poot, 5e pr. B. den Duik, 6i pr. H. Fornus, 7e pr. N. Oudshoorn, 8e pr., C Zwaan 9e pr., J, A. Gesink 10e pr., H. de Boe 11e pr., J. Baaiberger 12e pr., H. Bollekom 13 prijs. Door do Commandant, dr. G. A. van Dorp werden de prijzen aan de vorschillende winner uitgereikt. De uitslag van de lotini voor de Nat. Militie, lichting 1921 i6 al volgt: Nummer 1 T. van der Plas; 2 J Haasnoot; 3 C. dc Jong; 4 N. van Lee* wen; 5 P. van Duijvenvoorae; 6 J. de Jong 7 J. dc Jong; 8 C. Schaap.; 9 C. Ou\?ehand

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2