Dagblad voor Leiden en Omstreken. BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN TYA.AR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL f2.50 PER WEEK f0.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL f2.90 iste JAARGANS. - MAANDAG El OCTOBER 1920. - No. 162 ADVERTENTIE-PRIJS-: PEE GEWONE REGEL f 0.221/, HES ZATERDAGS 10.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEIN6 ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 rent, ï- Ijvooruitbetaling. V Let op de feiten. In verband met de staking bij de poste rijen, women de regeering van verschillende zijden allerlei harde verwijten naar het hoold geslingerd. Zij heelt zoo heet het, zelf de brandstof opgehoopt. L\\ speelt met vuur. Zij heelt de staking uitgelokt. Als or verkeerde dingen gedaan zijn, dan draagt do regeering en niemand anders de verantwoordelijkheid. is deze voorstelling juist? Voelt de regeering inderdaad niets voor het lot van 'hare ambtenaren? De feiten, zegt Patrimonium, leeren het .volgende: „uver het jaar 1919 werd aan het rijks personeel m den vorm van duurte-bijslagen een extra-maaud uitgekeerd een totaal be drag van zestig miliiuen gulden. Wij stemmen gaarne toe, dat dit bedrag over een groot aantal personen moest worden yerdeeld, maar de bijslag beteekende toch yoor de meeste gezinnen niet weinig, Wij kennen arbeidersgezinnen, die f 4uO f 5UU en meer als bijslag ontvingen. Daarop is gevolgd een salans-nerziening met mgaug van 1 Januari, die 35 miiiioen meer vroeg. iNog waren er, ook naar onze meening, yele leemten. Vooral voor de gezinnen met kinderen moest o.i. meer worden gedaan. De Üegeering had in haar voorstel opgenoj men een uijsiag van f 5U voor eik kind bo-« yen de twee. uezien de salarissen over het algemeen, kwam net ons billijk voor, om dezen kniuerüijsiaa reeds te doen ingaan bij het eerste mud. Dat beteekende dus voor de meeste gezinnen f 1UU meer. in Juni pleinen wij daarvoor in de Kamer en thans heeft de Regeering aan ons voorstel uitvoe ring gegeven. Weer een tegemoetkoming aizoo. Maar de duurte houdt aan, is zelfs sedert April toegenomen. Dok wij oordeelden, aat nog meerdere verbeteringen noodzakelijk jVaren. iNu is er „georganiseerd overleg". Een op zich zerl zeer toe te juichen instituut. Daarin ligt de ei kenning door de Regeering yan de organisaties van het personeel. Uver- leg beteeaeni natuurlijk niet, dat de eene partij alles voor het zeggen heeft; ook met, dat de Regeering, die voor alles de finan cieel© verantwoordelijkheid draagt, die ook moet zorgen voor onderwijs, woningbouw, 60ciale verzekering, enz. enz., 6teeds on voorwaardelijk aan het advies der Uommis- sie gebonden is. Maar overleg bedoelt wol ernstige bespreking, het zoeken naar een 6olutie, waaraammen zich dan ook zooveel mogelijk moet houden. Aan die commissie voor Georganiseerd Overleg nu heeft de Regeering om advies gevraagd. Zij sioeg voor: een tijdelijke s a- larisverhooging van 5 pet. yan het 6alaris, voor allen. Met dien verstande even wel, dat gehuwden in de lsle klasse Ueineen- ten mins Lens een verhobging zullen ontvan gen van f 200 per jaar, in de 2de klasse Ge meenten vani xjO en in de 3de klasse plaat sen van f lüü. Voorts, dat de nieuwe kin derbijslag-regeling niet zal ingaan met 1 October, maar met 1 April j. I., zoodat de gehuwden met kinderen nog een f 50 in eens ontvangen. Neemt, de Regeering dit over, en daar aan valt wel niet te twijfelen, dan beteekent dit opnieuw een groote verbetering. Laat ons even vergelijkenl Een brievenbesteller in een groote stad heeft thans een maximum van f 1800, plus een toelage van 50 voor elk kind boven de 2. Hij zal nu voortaan ontvangen f 1800 plus f 2UU plus f 50 voor e 1 k kind. Bij twee kinderen komt hij dus op f 2100. Daar- yan af gaat f 126 voor weduwen- en wee* zenpensioen. Er bij komt. gedeeltelijk vrije klecding, vacantie-toelage. Per week zal iemand met twee kinderen dus ontvangen netto f 38, het kleedinggeld, enz. buit- beschouwing gelaten. Heelt iemand vier kinderen, dan wordt het f 40 netto. Het Gemeentebestuur van Amsterdam heeft pas een zeer toegejuichte loonregeling vastgesteld. De sociaal-democraten zijn daarmee in hun schik. Welnu, het netto loon van een geoefend werkman, dus niet van een ongeschoolde- bedraagt vol gens deze regeling f 35.55. Periodieke ver hoogingen kent men niet. De brievenbestel ler gaat dus reeds zonder kindertoelage, bo ven dit loon uit. En voor de gezinnen met een, twee of meer kinderen is de rijksrege ling verre te verkiezen boven die van Am sterdam." Zoo zijn de feiten. En die feiten geven allerminst het recht om de regeering van het uitlokken van de staking en alles wat daarmede verband houdt, te beschuldigen. Als hier van schuld moet worden gespro ken, dan ligt de 6chuld bij de socialisten, die bij loonregelingen altijd het hoogste bod doen en geen gelegenheid onbenut laten om de regeering in miscrediet te brengen. En niet minder schuldig staan de leiders van de roode vakorganisatiën, die inplaats van hunne leden behoorlijk in te lichten en te leiden zich ook nu weer door de schreeuwers op sleeptouw lieten nemen. V Een uitspraak van Noske. Het krachtig optreden van de regeering tegen de stakende postambtenaren, werd natuurlijk in het roode kamp afgekeurd. In verband daarmede is interessant de volgende uitspraak van den gewezen so- ciaal-democratischen minister Noske: „Wanneer eenige duizenden spoor wegarbeiders verklaren, dat zij aan den 6trot van den staat zitten en dezen kunnen dichtknijpen, als zij dit willen, dan zeg ik als rijksminister: Als eenige duizenden spoorwegarbeiders een volk van 60 millioen zielen den 6trot wil len toeknijpen, dan heb ik als minister er niet het minste bezwaar tegen, deze lieden de botten stuk te slaan." Waaruit blijkt dat deze sociaal-demo craat zich op precies hetzelfde standpunt plaatst als onze regeering. Alleen zijn de middelen die hij gebruikt een weinig krasser. STADSNIEUWS —-Wij herinneren onze lezers te Koude kerk aan den Rijn en te Sassenheim aan de bijeenkomsten welke hedenavond en Woens dagavond vanwege het Leidsche Comité voor de Evangelisatie in België, worden gehouden. Ds. A. Lauwere van Bnissel, die als spreker optreedt, heeft recht op de be langstelling en steun van al onze menschen. Het comité verwacht een groote opkomst, Voor bijzonderheden raadplege men dc advertentie in ons nummer vau Woensdag 6 October, en onze Agenda. Naar wij vernemen zal binnenkort al hier door de plaatselijke afdeeling van „Pro Rege" eene openbare vergadering worden belegd. Ds. van den Bosch, Predikant der Ned. Horv. Gemeente te 's-Gravenhage, heeft zich bereid verklaard in deze verga dering op te treden. In de gisteren gehouden morgengods dienstoefening in het kerkgebouw Oude Vest, der Geref. Kerk alhier, werd wederom een gift van f 400 gecollecteerd, n.l. f 200 voor de armen en f 200 voor de kerk. Door de Jongel. Ver. op Geref. grond slag „Obadja" alhier, wordt a. s. Woens dag 13 October, in het kerkgebouw Hooi gracht eene openbare vergadering geoou-i den. Als spreker hoopt op te treden Ds. J. Douma van 's-Gravenhage, met het onder werp „Nehemia de Hervormer." Wij twijfelen niet of velen zullen deze sa menkomst bijwonen. Ds. Douma is yoor Leiden geen onbekende; èn als oud-predi kant, èn als oud-voorzitter der Chr. Oranje vereniging alhier, is hij bekend en gevierd Wij verwijzen naar de betreffende adver tentie in ons nummer van heden. Door de Directie der Sted. Lichtfabriek worden den laatsten tijd Gasdemonstratiea gehouden op de dorpen om Leiden. Te Voorschoten en Sassenheim hebben deze demonstraties reeds plaats gehad. Thans zijn Leiderdorp en Zoeterwoude (H Rijndijk) aan de beurt. Op Woensdag en Donderdag 13 en 14 October a. s., zullen in café „Het Wapen van Leiden" deze demonstraties plaats heb ben. Wij wekken in'het bijzonder onze vrou welijke lezers op,^hierbij tegenwoordig te zijn. Er is veel te leeren! Voor de betrekking van directeur van den geneeskundigen dienst hebben B. en W. ter benoeming voorgedragen No. 1 M. D. Horst, arts, Conservator aan het laborato rium voor vergelijkende pathologie der Rijks Universiteit te Leiden. No. 2 dr. H. H. van Eyk, arts, te Huizen. Voor de Nederlandsche Kolonie te Londen, zal prof. dr. Huizinga van hier, al daar op 15 November a. s. een lezing hou den over Renaissance en Realisme. Door de politie van Katwijk is alhier aangehouden een persoon, die bij den heer H., te Katwijk-aan-Zee, een ijzeren raam ontvreemdde. Hij werd nog in het bezit van het gestolen voorwerp gevonden. Dr. C. de Boer, te Amsterdam, be noemd tot lector in de Romaansche taal- en letterkunde aan de Leidsche Universiteit als opvolger van prof. dr. K. Sneyders de Vo gel, heeft Zaterdag jvlrMjn ambt aanvaard met het houden van een openbare les in het klein-auditorium, over: Beschouwingen over het belang van de studie van de Fran- sche literatuur uit de Middeleeuwen. De heer W. P. Mindenaar alhier is be stemd voor den dienst in Nederland6ch-In- dië. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten den Gemeenteraad geadviseerd het salaris v&n den Burgemeester te verhoogen,van f 8000 tot f 12000. In het perceel Hoogl. Kerksteeg 10 is heden geopend een zaak in heeren- en dameskleeding naar maat en heeren- en damesconfectie. De heer Chr. Wijling die deze zaak drijft, is dcor jarenlange ervaring in staat, zoowel in maat werk als in confectie, het publiek uit Leiden en de Omstreken van passende kleed ing te voorzien. De winkel die hoewel niet groot toch een gezellige aanblik biedt bevat een groote ver scheidenheid kleedingstukken in diversen kwali teiten en prijzen. Ook in jongensjassen en meisjes- mantels is een uitgebreide sorteering voorhanden. Verschillende bloomstukken ter gelegenheid van de opening dor nieuwe zaak aanwezig, geven een recht feestelijk aanzien. Loonregeling Gsmeentepersoneel. Verschenen is het eerste gedeelte van het rap- poit, uitgebracht door de Staatscommissie, inge, Bteld om te onderzoeken, wolke bezoldiging wor de genoten door do burgemeesters en de ambto- naren en werklieden in dienst der Gemeenten. Aan de conclusion van dit deel van het rapport is het volgende ontleend: Het is noodig, dat voor hot personeel in dienst der gemeenten wettelijk worde vastgesteld een minimum-salaris, een minimum aantal periodieke verhoogingen, een maximum aantal jaren, waarua die verhoogingen moeten worden toegekend. Het is billijk en noodzakelijk, dat door het Rijk aan do gemeente worde vergoed: le de helft van de jaarwedde van de burgemeesters, van de secretarissen, van de jaarwedden van een wette lijk minimum van ambtenaren tor secretarie en van de politie en 2e. de volledige jaarwedden vau de ambtenaren van den Burgerlijken Stand en van het personoel uitsluitend bij den Burgerlijken Stand werkzaam. Voor het geval dit personeel tot het 6ecretariepersoneol behoort en niet uit sluitend werkzaam is aan den Burgerlijken Stand, worde vergoed ten volle dat deel van het salaris, dat zij genieten als ambtenaar v{in den Burger- lijkon Stand en voor de helft dat deel van het ->a- laris, dat zij genieten als ambtenaar ter secretarie De salarissen moeten toegekend worden zonder eenige inhouding of korting voor pensioen. Voor het bepalen van het loon komen als grond slagen in aanmerking: a. eischen van bekwaamheid e.d. bij aanstel ling; b. dienstprestatie; Het salaris zij voldoende om er met een geziu behoorlijk van te kunnen leven, mits de betrek king den geheelen mensch vordert. De salarieoring van de diverse categorien van gemeentelijk porsoneel zij niet voor alle gemeen ten gelijk; differentieering behoort plaats te heb ben. Daarbij worde het 6telsel-Stork ten aanzien van alle categorien van gemeentopersoneel gevolgd Een indeeling in 3 klassen is boven een indee ling in 5 klassen te verkiezen. De aftrek per klasse mag niet meer dan 4 pet. bedragen. Dit geldt ook voor de werklieden. Bij het vaststellen van de loonschalen worde uitgegaan van het minimumsalaris, toe te kennen aan den laagstbezoldigden ambtenaar of werk man en de salarissen (loonen) van hoogere amb tenaren of werklieden moeten worden opgebouwd op dat minimum-salaris. Tusschen de salarieoring van Rijks- en gemeen- tepersoneel besta verband voor zoover vergelij king mogelijk en gewenecht, of zelfs noodzako-- lijk is. Er dient ernstig naar te worden gestreefd om bij een bezoldiging, die den ambtenaar (werkman) in staat stelt behoorlijk met zijn gezin te leven, de verschillende toeslagen, vergoedin gen en emolumenten te doen verval len. Waar zulks onmogolijk is, dienen zij tot een minimum-aantal te worden toruggebracht. Wanneor bijzondere kleeding door den aard van het bedrijf wordt vereischt, zooals b.v het verplicht dragen van uniform, dient deze boven het loon en onafhankelijk daarvan te wor den verstrekt. Voor overwerk, voor Zondagsarboid, voor ar beid op verlof- of feestdagen en voor nachtarbeid worde afzonderlijk betaald aan werklieden en aan die ambtenaren, die onder geregeld toezicht de hun opgedragen werkzaamheden verrichten. Bevordering in salaris moet periodiek ge schieden. Het maximumsalaris moet op uiterlijk 50-jarigen leeftijd en in iederen rang in hoogstens 10 jaren bereikt worden Met gezinsvor ming worde rekening gehouden, zoodat do ver-i hooging van salaris in de eerste jaren in sneller tempo of met hoogere bedragen dient te geschie den. Het 6telsel van periodieke verhoogingeu dient ook toegepast te worden op de werklieden Het maximum van loon ii^ de groep, waarin zij ingedeeld zijn, worde bereikt in 4 jaren, onaf hankelijk van leeftijd. Bevordering in rang moet niet automatisch geschieden. Als minimum-leeftijd voor een t ij d e 1 ij k a aanstelling als gemeenteambtenaar gelde 16 jaar, voor een vaste aanstelling 18 jaar. Voor ge meentewerklieden gelde dezelfde bopaling. Op 21- jarigen leeftijd moet het minimum-salaris vau de groep, waarin de ambtenaar ingedeeld wordt, toe gekend worden. i) oor de werklieden zal de indeeling in 5 groepen moeten geschieden te weten: a. werklieden zonder vakkennis; b. werklieden jnet eenige routine; c. werklieden met vakkennis; d. werklieden met bijSyidere vakkennis; e. voorlieden met bijzondere vakkennis. Voor de politie dient bij de eerste aanstelling geen.geheel andore maatstaf te wor* den aangenomen dan voor andere ambtenaren;; wel moet uiterard bij het indeelen der politie* ambtenaren in de vast te stellen toongroepen met' den bijzonderen aard van hunne werkzaamheden worden rekening gehouden. De Staatscommissie acht het gewenscht, dat ook voor do gemeenteambtenaren een permanent te salariscommissie wordt ingesteld, zooals voor, de Rijksambtenaren is geschied. De conclusien zijn aan de z.g. landelijke orga* citaties van gemeentopersoneel overgelegd mot ht verzoek hun meening wel te willen doen ken* pen, terwijl ook voor hen de gelegenheid werd opengesteld hun meening mondeling toe te lich* ten. Uit de schriftelijke en de mondelinge bespre* king der organisaties bleek over het algemona levendige instemming met de conclusien der Staatscommissie. Invaliditeitswet. Het aantal verplicht-verzekerden krach* tens de Invaliditeitswet was op 1 Septem- ber 1,872,649. Treinverbinding met Duitschland. De nieuwe winterdienstregeling in Duitschland geeft niet alleen een rerht- streeksche verbinding tusschen Amsterdam en Berlijn, maar ook tusschen Amsterdam en Dresden. Doorgaande rijtuigen zullen loopen tusschen Berlijn en Rotterdam, Dresden en Rotterdam, Leipzig en Amster dam; slaapwagens tusschen Berlijn en Rot terdam, Hamburg en Rotterdam, Würzburg en Amsterdam; restauratiewagens in het doorgaand verkeer o. m. tusschen Amster dam en Berlijn. Audiëntie aangevraagd. De voorzitter en secretaris van den No- derlandschen Federatieven Bond van Perso neel in Openbaren Dienst hebben aan den Minister van Binnenlandsche Zaken een be spreking aangevraagd over de vermeerde ring van loon van P. T. T.-personeel en het Rijkspersoneel in het algemeen. H. M. de Koningin. Naar wij vernemen heeft'de Koningin den wensch te kennen gegeven het electrisch watergeraaal Electra te Lammerburen bij Zoutkamp persoonlijk te openen. Deze ope ning zal begin November plaats hebben. Prins Hendrik wordt mede verwacht. Samenwerking der Vrijzinnigen. De vergadering, gisteren op initiatief van het hoofdbestuur der Liberale Unie te 's-Gravenhage gehouden, om de mogelijk heid te overwegen van grootere samenwer king van vrijzinnigen, werd bijgewoond door afgevaardigden van dat hoofdbestuur en van de hoofdbesturen van den Economi- schen Bond en van den Bond van Vrije Li beralen. Uit den aard dor zaak behielden allen zich de nadere instemming van hunne par tijen voor, op welker beslissing zijn in nieta vooruit wenschen te loopen. Men was algemeen van overtuiging, dat een poging tot samenwerking kans van sla gen zou kunnen hebben. Grondwetsherziening. Naar het Ned. Correspondentiobureau meent te weten, ligt het in do bedoeling nog deze maand het rapport van de Staatscom missie voor de grondwetsherziening vast to stellen. Na dc staking. Uit Amsterdam wordt ons bericht., dat de. toestand aan het postkantoor weder nor maal is te noemen. Wel is de achterstand nog lang niet ingehaald, maar de arbeid wordt op gewone wijze verricht FËUILL ETON. Langs donkere wegen. 130) ,;Hij is volkomen wel, tenminste dat zegt hij; en< zij hebben veel afwisseling, hij en Ralph. Zij zijn nu in Schotland hij ging er heen ik meen, hij zal er nu zijn. En laber gaan ze met 'Lad'y Howard' naar de Engadine en er is sprake van Mentone voor den winter, omdat Ralph eene slechte horst iheaft." 1 „Dank u, nu is het genoeg", antwoordde Jdary zacht. .Hij is wel', zegt ge?" cn toen ging zij langzaam-naar de deur; maar voor zij' die opende zeide zij op haar gewonen toon: „ik 'had u niet moeten lastig vallen; het spijt mij, Dollie. Nu moet ik naar Janet gaan; zij wenscht mij over eenige dingen te spreken. Rosie en May zijn wat onge steld; zij hebben) hoofdpijn, zegt ze. Mis schien hlijf ik wel theedrinken; laat uwe moeder niet wachten." „Mary, ik wilde, dat ge die leelijke oude hoed niet meer droeg, gij ziet er oud moe uit!" was d'e niet1 veel goeds voorspellende begroeting van Janet, toen Mary do koele voorkamp dor pastorie met loomen tred binnenkwam. „O, het is mijn tuinhoed maar", ant woordde Mary, terwijl zij hem yrooli|k af zette. Zij was te zeer aan dergelijke opmer. kingen van Janet gewend, om er veel acht op te slaan. Het weinige belang, dat Mary in haar kleeding stelde, was altijd een bron van oneenighe-id tusschen hen; maar op dezen namiddag was zij niet ge stemd tot een twist over kleinigheden. „Gij ziet er mooi genoeg uit voor ons beiden*, ging zij voort, terwijl zij met eenige verbazing de rijke, zijden japon met prach tige kant bekeek. Weliswaar was het een geschenk van Mary, maar het kwam haar vreemd voor, dat zij ze op dezen warmen middag droeg. „Gij' weet immers, dat wij vandaag hij de Fullertons zouden eten, om den Dean en Mrs. Granthem te ontmoeten", antwoordde Janet op e enigszins stroeven toon. Mary vergat altijd haar kleine aangelegenheden. „Het is zoo vervelend, want het is warm, eni Maurice heeft er geen lust in; en dan zijn Rosie cn May niet recht wel." „Zal ik 'hij bon Mijden?" vroeg Tante Mary eensklapszij vond dat het prettigst van alles; zij had niets liever d!an -een rus- tigen avond met hare Lievelingen, om ge heel van hen te kunnen genieten, zonder het gezelschap der moeder. „Laat mij blijven', Janet; ik heb ze den laatsten tijdl zoo weinig gezien, en Dollie en' Mrs. Maynardi vinden liet wel goed, daar ben ik zeker van." i „Dat wiLde ik juist zoo gaarne, maar ik vreesde, dat gij het niet zoudt voorslaan", antwoordde Mrs. St. John op verwijtenden toon. „Gij zijt zoo vervuld geweest van de Maynards en uw eigen zaken en dat ake lige Broth er ton, dat die arme kinderen u nooit meer te zien krijgen!" „Wiens schuld is dat?" vroeg Mary zacht; want deze onrechtvaardigheid was meer dan zij verdTagen kon. De kinderen waren haar zwakke punt; niemand, die zijn verstand gebruikte, kon haar 'beschul digen, dat zij ze verwaarloosde. „Hoe dik wijls heb ik u niet gevraagd Lattice cn Hetty 's avonds bij mij te sturen! Ik kon mijne gasten niet verlaten, en och kwa men zij niet." „Om de waarheid te zeggen, zijn ze dën laatsten tijd geen van allen goed in orde geweest, en ik diacht, dat het beter was ze rustig te houden", antwoordde Janet, ter wijl zij handig den toon veranderde bij het knorrig antwoord van Mary. Als Mary van zich af sprak, werd Janet terstond zachter g stemd. 1 i „Ik had gedacht, dat ze nu nooit meer ziek zouden zijn, nu wij buiten wonen, maar Rosip en May zijn zoo zwak als 't maar kan." .JHeel goed. ik zal bij hen blijven, totdat gij terugkomt", antwoordde Mary bereid willig: en toon verliet zij Janet en ging naar hoven. Zij luisterde niet, toen Janet beweerde, dat er geep,1 haast was, en dat zj| nog niet weggingen, en dat er verscheiden dingen waren, waarover zij met Mary wil de spreken. De oude prikkelbaarheid ont waakte bij den eersten klank van de be kende kijvende stem liarer schoonzuster; en zij gevoelde zich dezen middag te ellen dig, om er met even goed gevolg tegen te strijden als gewoonlijk. Maurice kwam uit de slaapkamer toon zij voorbijging en zijn gelaat klaarde op toen hij haar zag. „Dat lijkt juist naar u, lieve Tante Ma ry", sprak hij dankbaar. ,;Nu kunnen Janet en ik geruster weg gaan. Diit feest was zoo lastig en Janet maakte zich ongerust over Rosie en May; niet dat ze ziek zijn, maar moeders zijn a1 tijd ongerust"; en terwijl Mary hem in de kamer volgde, sprak haar geweten. Mis schien, dat Janet door haar onrust wat knorrig was; zij wenschte half, dat zij ge duldiger geweest was. De kleine meisjes zaten allen samen in de kamier van Riosie. Rosie en May lagen naast elkaar in een der kleine witte bedden; het hondje. Snap, lag itusschen hen in; Bee zat op het voe teneind met een ark van Noach te spelen. Lattice en Ilatay zaten rustig hij liet ven ster te lezen; de kanarie zong luid in het kooitje; de rozen groeiden dhor het open venster naar binnen. Buiten scheen de avondzon in den pastorietuin. Nooit haar leven vergat Mary het gemengde ge voel van rust en vrede van dat tooroecLje. Er weerklonk een, vroolijke uitroep, toen hun vader met.Tante Mary binnenkwam. Ree klapte in de handen, Snap blafte, do dieren vielen allemaal door elkaar uit het schortje van Bee, en kwamen overal te* recht op het bed, op den grond en op Va* ry's japon. Snup maakte zich meester van een oli* fant cn een Zebra en likte er al de verf af. Verscheiden, dagen later vond Mary een kameel in den zak van haar japon, die zij dien avond aanhad. „Kinderen, ik hen gekbmen om vanavond bij u te blijven; wij zullen een van onze heerlijke, oude avonden hebben", riep Tan te Mary opgewekt uit, terwijl zij hen allen kUstte. Wat zag May er warm en zwak uit, toen zij zich in bed oprichtte! I>e wangen van Rosie waren bleek, en 'hare oogioden zwaar; maar zij glimlachte tevreden, toen zij Mary een brandend handje toestak. „O., dat is heerlijk zuchtte zij; ,.Bee maakt zoo'n leven, en wil niet hebben, diat Ilatty ons voorleest, en het maakt mijn hoofd zooveel erger." 1 (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1