Advertentinë burgerlijke stand leiden. 6 October. Gehuwd: J. C. Klink jm. en J. Laneel jd. H. Penseel im. en A. Prins jd. J. Koo- renian jm. en J. Teske jd. M. E. J. Kal- .enberg jm. en H. W. Arts jd. H. M. Pont jm. en G. Swagers jd. W. F. H. J. proughs jm. en M. E. van Egmondt jd. P. P. Jansen jm. en D. C. Brugmans jd. 0. van Booren jm. en C. Colijn jd. A. v. 1. Water jm. en M. J. Veneman jd. L. D. de Vries jm. cn J. J. Sleijser jd. J. Erades jm-. en J. Verstraten jd. Geboren: Germanie Marie Jeanne Mar- guérito d. van J. H. Jeukes en M. C. L. M. Cardon Hendrikus Nicolaae, z. van N. H. Breedeveld en H. Koevoet Jacoba Datharina, d. van L. J. F. van Gils en J. v. 1. Turn Maria Petronelta Josephina, d. ran M. van Berge Henegouwen en J. P. Colpa Sara, d. van G. J. Keyzer en H. p. van Polanen. Overleden: Maria Susanna Lambooy, wed. A. Stijger 82 jaar Maria Cornelia Overmeer geb. Jagel v. 33 jaar Eeven- loor geb. kind van W. L. Overmeer en Al. C Jagel Johanna Adriana Voorbrood, wed. J. Sirag 67 jaar Adrinus Cornells van Noort w. 71 jaar. aanleiding van enkele vragen op de vorige ver gadering tot hem gesteld, een onderzook heelt in gesteld. Het hout lange den weg bij Warmondor- lam is tot zijn tevredenheid thans gesnoeid; dn belemmering voor het verkeer is weggenomen, [nzako hel verplaatsen van een lantaarn, kan hij [ncdedeclen dat dit mogelijk ie, kosten 125. Op Je Wasbekerlaan heeft spr. echter hot feevan r- lijko bord, waarover de heer Speelman heelt ge sproken, niet kunnen vinden. Wel staat er een schuurtje. De hoer Speelman zegt dat hij'zich ver- pst heeft. Maar hot schuurtje moet wat achteruit ?ezet worden. De voorzitter betwijfelt of dit mo gelijk is- In het bestuur van de woningbouwvereniging is gekozen -l or B. cn W. de heer Bergnian. Eik- half jaar n j .t door de vereeniging aan de ge meen foraad rapport worden uitgebracht. Inzake het plaatsen van een rekening-courant, bij oen bank, deelen B. en W. mede dat van de lïaarlemsehc en de Lisscnsche Bankvereeniging Ipgaven zijn gevraagd. Do voorwaarden van do Saarlemsche bankvereeniging zijn hot gunstigst. De heer Zonno veld vraagt of het moge lijk i6 dat de bedrijven in crcdiet en de gemeente in debet kan staan bij de bank, wat financieel0, schade zou bettekenen. Do voorzitter zegt dat door de gemeen- lo geen debet kan gemaakt worden en dat op de bank 6tecds geld van de bedrijven zal zijn. v;aar ie gemeente nu en dan tijdelijk van kan leenen, j»m te voorkomen dat een geldleening moet wor den aangegaan. Besloten wordt bij de Haarlemecho bankver- pentging een rekening courant te plaatsen. Op het adres van den heer G. Bogaerts, gasfit- ;er bij do gemeente, stellen B. en W. voor zijn i'ood to brengen van f 22 op 126 per wcelc, met, ac verplichting van liet wonen in de gemeente oir' om oventueele diensten te verrichten ook voor het electriciieitsbedrijf niet werktijden van 7 uur 'e morgeng tot 6 uur *6 avonds met schafturen. Aldus besloten. Besloten wordt om de straten aan de „Over plaats" te noemen: Charbonlaan, Jacoba van Beierenlaan en Weeterstraat. In verband met een opmerking van den heer Bp col man deelt de voorzitter mede, dat geeu tier straten in aanmerking kwam voor de naam Burgemeester de Smothetraat. Aangeboden wordt de begrooting van de ge meente voor 1921. Daar deze nog niet is afge perkt zijn er nog geen eind-cijfers bekend. B. on W. 6tollen voor de rooilijn van den bouw van huizen aan do Teylingerlaan vast te Stollen op 15 M. uit do as van den weg en de rooilijn voor het jflaatscn van hekjes aan de voor tuintjes te bepalen op 9 metor. uit de as van den weg. De grondprijs van de huizen wordt voorge steld op f 635, de laat6le 75 M. bij de boterla- briek ochler op 1300. Do heer Waroaar zet oen en ander ter verduidelijking uitoen.Het laatste deel van dengrond zal voor zooveel goedkooper worden gegeven, om dat aldaar toch geen huizen zullen worden ge bouwd die hier bedoeld worden. Het gemeentebe stuur wil nu aan hen, die in dc omgeving hun werk hebben of aldaar oen bedrijfje zijn begon nen, de gelegenheid geven zich daar een woning te verschaffen, tegen niet te hooge kosten voor dezen lijd. De verplichting wordt daarbij opgelegd om niet meer dan 2 gezinnen onder één dak to brengen. Nadat B. en W. overgenomen hebben een amen dement-Speelman om do rooilijn van de tuinhekjes te bepalen op 10 M. uit de as van den weg, wordtt het gehcele voorstel van B. en W. z. h. st. aange nomen. Wethouder W a r n a a r brengt, thans in open bare vergadering het rapport uit over de herzie ning van de salarissen van burgemeester, wethou ders, secretaris en ontvanger. Besloten wordt om aan den burgemeester lof te konnen een salaris van f 3500, met vier 2-j. verhoogingen van 1175. Het voorstel van God. Staten was om toe te konnen f 3100 met vier 2-j. jverh. van f150). Aan de wethouders wordt toe gekend f 400. Aan het secretarisschap f 2320, mot vier 2-j. verb, van f120; aan hot ontvangerschap 114-10 met vier 2-j. verh. van f 100. Do heer v. d. Geest merkt op dat hij geen oproepingsbriefje heeft ontvangen voor de laatste vergadering, waarin dcz<| salarissen zijn behandeld. Er blijkt dat voorts een ver?'rising in 't spel is daar de heer Brader op zich genomen had den heer v. d. Geest in te lichten. Een onderzoek zal worden ingesteld hoe het .oproepingsbriefje zoek kan geraakt zijn. Het Kohier H. O. 19201921 wordt vastgesteld !Een drukke discussie ontspon zich over dit punt daar de hor v. Zonneveld als zijne opinie uitsprak 'dat het belastingjaar zoo spoedig mogelijk gelijk gemaakt moet worden aan hot jaar, waar over do begrooting loopt. Nu zal de gemeente gelden ver teren, die zij nog niet bezit. Men kwam hierover niet tot een eind-conclusie. Hierna sluiting. Gemeenteraad Haarlemmermeer. De Raad der Gemeente Haarlemmermeer ver gaderde op Donderdag j.l. te 2 uur. Afwezig de heer v. d. Heuvel. ingekomen zijn de volgende stukken: 1. Bericht van den Commissaris der Koningin, dat de Burgemeester, Mr. A. Slob, als zoodanig is horbenoemd en. de bij de wet vereischte eeden heoft afgelegd. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Verzoek van de Prot. Naai. en Knipschool to Leimuiden om 6ubsidie voor de 11 leerlingen uit de ^emoeDte Haarlemmermeer die deze school bezoeken. Wordt g6teld in handen van B. en W. om ad-: vies. III. Adres van de afd. Haarlemmermeer van den Ned. Geheclonthouder6bond, mot verzoek adhaesie te betuigen aan het wetsontwerp Rutger6 c.s. in zake de invoering van plaatselijke keuze, aange zien de stemming over dit voorstel in een vorige vergadering wat vreemd geloopen is. B. en W. stollen voor dit verzoek voor kennis geving aan te nemen. Alzoo besloten z. h. st. IV. Van de Alg. Coöp. Woningbouwvereniging te Hoofddorp is een verzoek ingekomen om vor den bouw van 18 woningen een rontegevend voor schot groot f 134 000 te mogen ontvangen. De Voorzitter zegt, dat dit adres zoo riet in behandeling genomen kan worden. Er blijkt uit hot adres niet ^doende wat soort vo- ningen gebouwd zullen worden, omdat alleen ge sproken wordt van „woningen". Ook ontbreekt een érploitatie-rekening en 6ituatie-teekening. B. en W. stollen voor daarom voor dit adres te stellen in handen van B. en W. ter fine- van advies cn adressant uit te noodigen zijn stukken te com- pleteercn. Aldus besloten. Aanbieding van de begrootingen voor de ge meente, het burgerlijk armbestuur en de bedrij ven voor hot jaar 1921. B. en W. stellen voor do begrootingen te doen drukken, den leden thuis te sturen en in de com mission te doen onderzoeken. Goedgekeurd. Benoeming van leden voor de vaste raadscom- cnissiën. a. voor do gemecntefinanciën (aftredend de hee ren Roodenburg, Overmeer, Bieniond, Bras en Dokter) b. voor het grondbedrijf, gemeentebezittingen en openbare werken, (aftredend de heeren: Bras. Van der Heuvel, Buurman, Meijer en Griekspoor) c. voor den woningbouw: (aftredend de heeren: Scheffer, Koning, Ouwerkerk, Kistemaker en Buurman) d. voor het electriciteiCsbedrijf(aftredend de heeren: Ouwerkerk, Scheffer, Beljaars, Kistema ker en van den Heuvel). Al do aftredende heeren worden herbenoemd. Vvrkiezihg voor de leden van de commissie voor den Hoofd. Omslag (aftredend de heeren: Roo denburg, Biesheuvel en Beljaars). De aftredende, heeren worden herbenoemd. De heeren Dokter en Scheffer verklaren hun benoeming te aanvaarden. De leden van de commissie voor den hoofdeiij- ken omslag verklaren hun benoeming voorloopig te aanvaarden. De Voorzitter feliciteert hierop de hee ren met hun benoeming en spreekt dmi wensch uit, dat zij onder Gods zegen in het belang der ge meente werkzaam zullen zijn. Benoemd worden: tot onderwij'zer aan school no. 4 te Hoofddorp (vac. A. P. van Mever), de heer J. Nijdam, te Smilde; tot onderwijzeres aan 6chool 7 (vac. Mej. C. A. Ostendorf), Mej. E. van Wijnen te Lekkerkerk; tot onderwijzeres aan chool 7 (vac. Huizinga) Mej. J. J. R. Teenen, te Haarlem; tot onderwijzer aan school no. 9 (vac. J. L. Nanninga) de heer C. Andringa te Erica; tot onderwijzeres aan school no. 5 (vac. Mej. M. P. van Zwienen) Mej. M. A. Vellekoop te Lei den; tot hoofd aan school 5 (vac. J. Berrevoets) de heer J. G. van Zanten, onderwijzer te Bloemen* daal. Hierna sluiting. RECHTSZAKEN. ARROND. RECHTBANK 's-GRAVENHAOE Heden werden veroordeeld: N. M. 'W., Sassenheim, wegens dief stal van bloembollen, tot 1 jaar gev.straf. C. H. B., Sassenheim, wegens heling van gestolen bloembollen, tot voorwaarde lijk 3 maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Vrijgesproken werd M. G. v. d. B., Sas senheim, van de hem ten laste gelegde heling van gestolen bloembollen. KORTE BERICHTEN. Te Liessel (N.-Br.) is een groote kraan vogel geschoten, die een vlucht van M. 2.30 bij een gewicht van 9 K.G. had. Door "zekeren D. W. te Delft is een scherpe patroon tusschen de stenkolen ge vonden; het gevaarlijke voorwerp is bij 'de politie gedeponeerd. Voor den bouw van een nieuw mu seum Natura Docet te Denekamp is f 42,000 van-de benoodigde f 60,000 bijeen. In Friesland is het vlas thans vrijwel onverkoopbaar, zoo weinig vraag is er naar. Te Oud dorp (Z.-H.) is opgericht' een „Vereeniging tot het verkrijgen van onroe rend goed door landarbeiders". Te Hengelo is een zes-jarig jongetje bij het eikelschudden uit een boom gevallen en dood opgenomen. Te Gouda is een valsch bankbiljet van f25 op het politiebureau gedeponeerd. Men wil voor de Zaanstreek een Chr. weekblad 'oprichten. Te Sliedrecht zijn dit. jaar voor de 2e maal aardappelen gerooid van het zelfde bouwland. B ij z e k e r e n D. W. opdeMarkt te Delft fis een scherpe patroon tusschen de steenkolen gevonden; het gevaarlijke voorwerp is bij de politie gedeponeerd. Faillissementen. Uitgesproken: R. Davelaar te Utrecht en J. Verduyn te Alphen a. d. Rijn. kooplieden, te zamen vormende de Handelsvennootschap onder de firma Davelaar en Co. te Alphen a. d. Rijn. 'Rechter-comm. ihr. ,W. J, Berger. .Cu rator mr, J. Weijl. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor hot cand.-examcn rechten: mej. A. L. A. Berends" (Gorkum), de heeren H. Burgersdijk (Leiden) en C. H. P. Wenckebach (Den Haag). Cand.-examen genees kunde: de heeren J. Q. J. van Douweren (Oeg6t- geest) en L. E. Hoolboom (Voorbiirg). Propio- deutisch-examen geneeskunde: de heer M. Cohen (Den Haag), Mej. C. A. E. Meijer (Delft), do heoren S. J. Fischer (Delft), A. van Zanten, (Hillogom), J. A. Buurman (Bergsclienhoek) en mej. J. L. Hijmans (Den Haag). Eindexamen voor den Ned.-Ind. administr. diensten de heeren S. Emon (Den Haag), J. de Ridder (Dordrecht! en M. C. Voorn (Den Haag). LEIDEN. Geslaagd voor het: candidaats- examen in de rechten de heer J. van Res teren (Den Haag). CORRESPONDENTIE. De Administratie van de Nieuwe Leid- sche Courant herinnert "de H.H. Correspon denten aan het indienen van hunne nota's, dat zoo spoedig mógelijk dient te geschie den. VRAGEN en ANTWOORDEN Vr. Kunt u mij de datum opgeven, waar op de lichting 1921 afd. Vest. Artt. (indee ling Utrecht) onder de wapenen zal wor den geroepen? Antw. De eerste ploeg komt onder de wa penen 1620 Jan. 1921, de tweede ploeg 15 October 1921. Tot welke ploeg men behoort blijkt uit een nadere bekendmaking van den burgemeester. Vr. Ik zou gaarne een adres hebben waar mer. onderwijs geeft in cartonnage-arbeid. Antw. Wendt u tot den heer P. v. d. Hoeven, Bilderdijkstraat 14, Leiden, die u voldoende inlichtingen zal kunnen ver schaffen. Vr.„ Op een rookstel van mat koper ver- toonen zich eenige schimmelachtige roest- vlekjes. Hoe die te verwijderen. Antw. Iidien zich werkelijk roestvlekken op uw rookstel voprdoen dan is dit een be wijs dat het niet .van koper is vervaardigd, 't Eenige middel om koper goed te onder houden is witte was. Vr. Waar is verkrijgbaar het besluit re gelende de bezoldiging der Staatsambtena ren. Antw. Aan de Landsdrukkerij te 's-Gra- venhage. Bestellen ten postkantore. STADSNIEUWS. Gisteren dad op den Lage Rijndijk 'n 'ongeluk plaats. Eon wielrijder di£ van uit de Schoolstraat kwam rijden, kwam met een motorrijder, die van de richting Haven in aanraking. De fiets werd deerlijk geha vend. Een en ander werd geschikt. Gehouden vêrkooping in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden op Vrijdag 1 Oc tober 1920, ten o\erstaan van den Notaris A. J. C. van der Heijden, aJdaar: Het heerenhuis aan den Rijnsburgerweg 143. In bod f 19750. Kooper de heer A. van 't Riet q.q. voor f20225. Het huis Vliet 31. In bod f2800. Kooper tie heer R. Seller q.q. Het "huis 4e Binnenvestgracht 31. In bod f 850. Kooper de heer F. J. L. van Noort q.q. Het huis Geeregraclht 14. In bod f 1000. Koo per de hear 'P. v. d. Kleij q.q. Het huis Middelstegracht 19. In bod f900. Kooper de heer D. van Lith q.q. voor f 1100. TELEGRAMMEN. Rusland en Polen. LONDEN, 6 Oct. De correspondent van de „Times" te Riga meldt dat de presidenten van de Poolsche en -Russische delegaties een gemeenschappelijk communiqué uitge geven hebben, waarin zij te kennen geven dat zij overeengekomen zijn het wapenstil standsverdrag en den. voorloopigen vrede Vrijdag a.s. te teekenen. KEULEN, 5 Oct. Aan de „Köln. Ztg." weidt gemold, dat „Stoekliolms Dagblad" binnenkort zal ophouden tc verschijnen wegeri6 do hooge pa- pierprijzen en arbeid6loonen. Aan de geheele re dactie en het drukkcrijporsoneel is de dient reeds opgezegd. Het Stockholm6che blad „Afton Tidnin= gen" heeft reeds met ingang van 1 October om dezelfde redenen opgehouden te bestaan. DüSSELDORF. 5 Oct. Gemeld wordt, dat de Duitsche kolenleveringen aan de Entente, op grond van de overeenkomsten in Spa, ook in Sep tember volkomen zijn nagekomen, en dat er van Duitsche zijde, hoewel ten koste van een 6terke beperking der binncnlandsche voorziening, maat regelen zijn getroffen om de contracten ook io October ten uitvoer te brengen. KEULEN, 5 Oct. De „Köln. Ztg." meldt uit Hamburg: In den afgeloopen nacht is op de werf van Blohm en Vo68 het ss. „Bismarck", dat daar in aanbouw was en na zijn voltooiing aan de En tente zou worden uitgeleverd, door brand ver nield. Het gc-lukte de brandweer slechts een ge deelte van het schip to redden. Do voltooiing is door den brand zeer aanzienlijk vertraagd. KONSTANTINOPEL, 4 Oct. Uit Sewastopol wordt gemeld, dat de troepen van Wrangel den bolsjewieken wederom een nederlaag hebben toe gebracht en de plaatsen Petrofsk, Novo-Passolsk aan de Zee van Ozof ten O. van Berdjansk heb ben bezet. Zij maakten 4000 gevangenen en ver overden veel buit. BERLIJN, 5 Oct. Uit Warschau wordt gemeld, dat do Oekrajiensche legcraanvoerdor Machno in Warschau is aangekomen en verschillende Russi sche gevangenkampen bezocht heeft. In deze kam pen worden vrijwilligers geworven om tot afzon* derlijke formaties samengesteld te worden tot steun dor Poolsche troepen tegen het sovjetloger. PRAAG, 5 Oct. Het communistische orgaan „Rude Pravo" publiceert heden een oproop aan het proletariaat van Midden-Europa, waarin dit aangespoord wordt, den 6trijd voor de solidari teit mot Rusland togen de internationale contra revolutie tot een zegevierend einde te brengen en den boycot tegen het "witte" Polen energiek door i te voeren. gfficieele beursnoteering. •5% Nederland 4V2% 5% Indië 4% Hope 4% Oost Jan.-Juli Oude Vaart Nieuwe Java China Japan Kon. Holl. Lloyd Kon. ried. Stoomboot Kbn. Paketvaart Holl. Stoomboot Ned. Scheepv. Unie Rottordam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Noordzee Oostzee A'dam Deli Besoeki Deli Batavia Cultuur Maatschappij Med°n Tabak Rotterdam Deli Sencminah Compauia Cultuur gew act Nierop Insulinde olie Poerworedjo Tels Co. Stokvis H. V. A Ind. Hand. Bank Cert. Handel Mij. Gew. Dordtsche Ge con s. Holi. Petrol, Koninkl. Petrol* Orion Petrol. Steana Romana Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Nederl. Rubber R'dam Tapanoeli Sumatra Rubber Oost Java Rubber Denver JUo Erie Missouri K. T. Southern Railway Car. Foandry Hide Leather comm.. Hide en Leather pref. Union Pacific Anaconda copper Gulf Mexican Nat. 2e pref Marine Comm. idem pref South. Pacific Steels S? u deb aker Cigar Topeka Kol. Bank V.K O.K. 873/, 801/, 8/3,. 18% 41/-. 362% 062 044 345 2339/. 235 1253/' 127 176 177 191% 193 159 160 208 210 206% 205 2461/, 253 88 235 43 475 2621/., 541 330 330 340 665 665 243 299 310 307.- 137% 147% 150 228% 125 594 743 759 265% 250 209 7501/j 759 310i/2 311 819 811 80% 82 185 157% 160 105% 130% 218 315% 5% 7% 26 26 9 8 40% 169% 13 77% 164% 132 36 34 ld/, 27 28% 98% 129% 112% 111% 72% 72% 781/fi 111 273 Geld 4 o/0 Stemming bij opening vast.Koersen liepen daarna iets terug doch herstelden weder. Wisselkoersen te Amsterdam. 5 Oct. 4 Oct. pariteit Londenfll.23% f 11,2iy2f 12,10.7 Berlijn Hamburg 5,12'/2 5,25 59,26 Parys21,45 „21,57 „48,— Brussel Antwerpen 22,67% 22,70 4S, Bazel„51,55 „51,90 4sj— Weencn 1,27% 1,35 „50,48 Kopenhagen. .„45,30 „43,80 „66,67 Stockholm 64,25 64,50 66,67 Christiania 45,30- 43,— „66,67 Laatste Berichten. WASSENAAR. Gisterenavond had op den Rijksstraatweg alhier een ernstig auto-on geluk plaats. Een tot nog toe onbekend per soon werd door een auto aangereden met het gevolg dat hij zeer ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd, alwaar hij kort na aankomst moet zijn overleden. A. e. Donderdagavond zijn de leden der Ver. „Bijbel en Oranjen" al hier opgeroepen ter vergadering in de zaal voor Chr. Belangen des avonds te half acht waar o. a. ook een bespreking zal wor den gehouden over de te voeren winter- campagne. De Raad dezer gemeente ver gadert a.s. Donderdag des voorm. te 10 uur. Punten van behandeling zijn: 1 Ingekomen stukken. 2 Ontheffing bouwverbod. 3. Eer vol ontslag Correspondent Arbeidersbemid deling. 4. Verhooging presentiegelden com missie tot wering van Schoolverzuim. 5. Kasgeldleening. 6. Voorstel publieke ver koop van 4 arbeiderswoningen. 7. Vaststel ling rooilijn. 8. Af- en overschrijving be- greoting 1920. 9. Wijziging instructie vroedvrouw. 10. Benoeming vroedvrouw. 11. Vaste aanstelling gemeentewerklieden. 12. Aankoop brandspuiten. 's-Gravenhage, 6 October. Burgemeester van Peilt. Naar wij nader vernemen werd ook een meester van Delft Mr. G. van Baren, advocaat cn procureur tc Schiedam, lid van de Provinciale Staten: van Zuid-Holland en wethouder van de gemeente Schiedam. Mr. van Baren behoort tot de anti-revolutionai re partij. Naar wij vernemen heeft zich heden morgen een deputatie uit besturen van ver schillende ambtenarenvereenigingen aan het departement van Binnenlandsche Zaken aangemeld met verzoek door den tijdeleken voorzitter van den Raad van Minister in audiëntie te worden ontvangen. In opdracht van den Minister werd haar door den Secre tarie-Generaal in Algemeenen dienst Mr. Kan medegedeeld, dat Zijne Excellentie in de gegeven omstandigheden niet bereid was do deputatie te ontvangen, gelet op het geen gisteren is voorgevallen. Naar wij van de zijde van de deputatie nog vernemen heeft zij zich na het bezoek aan Binnenlandsche Zaken begeven naar het gebouw der Tweede Kamer, waar zij de medewerking van leiders van verschillende fracties heeft ingeroepen om te trachten als nog tot de Regeering toegang te verkrij gen. Het resultaat was op het oogenblik nog niet. bekend. Naar wij nader oernemen werd ook een deputatie uit de R. Katb. Ambtenaren-or ganisatie. welke hedenochtend verzocht bij den tijdelijken voorzitter van den Minister raad te worden toegelaten en voorzien was van een schriftelijke aanbeveling van fcn R. K. Kamerlid, niet door den Minister oAt- vangen. Marktberichten. Amsterdam 5 Oct. Fruit en Groenten, boe louis f3540,25—80, handperen div. f19- 30 stoofperen f 9—14, appelen zuur 2025, appelen zoet f1318, blauwe druiven f3846 tomaten f812, alles per 50 kg.; noten gebolst 1"7590. karbonkels f50—105, bloemkool le srt. f 16-18, id. 2e srt. f1013 komkommers f79, alles per 100 stuks snij- boonen f5055, spercieboonen dun f36—44, id. dik f2534, pronkboonen f57 spruiten fl.303.85 alles per 100 kg uien 1.251.35 p. zak. Bloemen rozen f95019 dalia's f 4.50 8,40 gladiolen f2.3.20 ebrysantbeii f18 27, alles per 100 stuks, snijgroen f6.5012, per 100 rank: OUDEWATER 4 Oct. Kaas. Aangevoerd 67 partijen, 3015 stuks, wegende 15075 K.G. Ie soort f87—90, 2e soort f8186_ Gestem pelde f91—92.50 Handel stug. VOORSCHOTEN, 5 Oct. Veiling Y.P.V. Aangevoerd 350 eieren, per 100 stuks f 19. 20.20, 00 eendeneieren, per 100 stuks f.00 .00, 2 konijnen, p. stuk f2.69—0. Duiven per stuk fO.Co-- 5 Hanen p. stuk f0.501.00 0 Kippen per stuk f.—0, Bik. fO.OO0.00, Roode kool f 00.00, Andijvie f 0.00 alles per 100 stuks. Appelen per mandfl. 1,05 Knolrapen per 100 stuks f3.005.00, ALPHEN AAN DEN RIJN, Veiling. 5 Oct. Stokprinsen f.0035.10, Snjjboonen f.00 23.20, Stamboonen f 27.00—34.00, Pronk boonen f2.400.Spekboonen fO.OO0.00 Aardappelen f9.10—0.00, Augurken fO.OO -.00, Tomaten A f 19.00—00.00, Bf 14.00— 00.00, C f 18.00—00.00, Roode kool f2.20— 3.50, Groene Savoye kool f6.006.40, Au gurken f—.00.00, Peen f 5.10—8.10, Zuring f4.80.0, Postelein f 10.20—12.30, Uien f3.60 4.20, alle6 per 100 K.G., Bloemkool I f 11.00 —22.00, Bloemkool II fó.OO—9.20, Bloem kool III f2.00—4.20, Andijvie f1.80—2.70, Peen f7.00—9.40, Kroten fO.OO—2.40, Radijs f0.0.Rabarber f 0.50—1.00, alles p. 100 stuks. Meloenen f0.ctl per stuk, Zure Appelen cL per pond: Stoofperen 13 et. per pond. Spinazie f 16.10, Snijbiet f0. Spruitkocl f 26-28.. Kropsla f 1.801.90, Knol rapen fOvEieren f 15.50, Druiven 00 cent. Kassnjjb^onen 53 cent per 100 Peeren 615 cent per pond Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Oct. 1920, medegedeeld door het Kon. Ned.' Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 772.3 Memel. Laagste barometerstand: 746.7 Smathieu. Verwachting tot den avond van 7 Oct. Matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind. Nevelig tot licht of halfbewolkt, droog weer. Zelfde temperatuur. DANKBETUIGING. De ondergeteekende, zeer erkentelijk voor de vele blij ken van genegenheid, hem betoond bij zijn 40-jarig Jubi leum als Afslager, betuigt aan allen zijn welgemeenden dan£, in 't bijzonder aan die Dames en Heeren, welke hun tijd en werkkracht hebben wiillen geven, teneinde het jubileum te maken lot ep» dag van vreugde en dank baarheid. J. W. P. LICHT, 3945 Afslager. Mevr. C. MULDER, Ha&r- lemmerweg 51, vraagt zoq spoedig mogelijk een FLINKE VROUW om aan huis te komen was- 6chen. Waschmaclriine be schikbaar. Gevraagd een nette DAGDIENSTBODE en een verstelnaaisber yoor 1 dag per Week. Adres: Mevr. SCHNEIDER, Oegstgeesler- laan 27. 3942 Gevraagd een flink DAGMEISJE als Werkster, drie dagen per week. Hoog loon. Adres: Rijnsburgerweg 13. 3943 Gevraagd: een aankomend DAGMEISJE. C. H. DE JONG, Donker- eteeg 9. 3944 TE KOOP Motorrijwiel merk Simplex mei beste banden, zonder ge breken «n ^nïeuw zadel en Mtller-lamp. Voor den spot prijs van, 185. Te zien bij J. ERADUS, Langebrug 59, Leiden. 3931 RIJWIELEN. Opruiming van alle le klas Heeren- en Damesrijwielen, zeer billijken prijs. Tevens een prima 2de bands Heeren- fiets f 45. Lantaarns, Onder deden, Banden. Ook een goed loopend Motorrijwiel f 250. Aanbevelend: WED. C. DU- SOZWA, Levendaal 93. Repa ratie-inrichting. 3935 P. LAVEN, Hoogewöerd 73, Glas, Porcelein en Aardewerk, Borstelwerk. Sponsen en Zeemleer. Closetrollen, Schoen crème, Lampeglazen en Gloeikousjes, Knndcr-str and- speelgoederen. 3921 Concureerende prijzen. Be leefd aanbevelend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3