Gemeentelijke Aankondgingen. Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Donderdag) aan de gemeentelijke .Viscii- winkels (Vischinarkt en Stadshulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVIS CH a f 0.24, GKOOTERE SCKELVZSCH a f«.t?8—f 0.30 *sn SCHOL a f 0.18—f 0.24 per pond. N. C. DE G1JSELAAR. Burgemeester. Leiden. 6 October 1920. Directe Belastingen. De Burgemeester dor Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastin gen is ter hand gesteld het kohier der Personeele Belasting No. 5 van den dienst 1920, executoir verklaard den 4en Oct. j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 6 Octolber 1920. Turf. De Burgemeester van Leidon maakt be kend. dat hij beschikking van den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid de navolgende maximum kleinhandelprijzen zijn vastgesteld voor den verkoop van turf in de Provincie Zuid-Holland. per 100 stuks. 1. Korte Friesche turf f 1.56 2. Lange Friesche turf f 1.92 8. Lange losse turf (Haverstroo) le soort f 1.92 Larige losse turf (Jfaverstroo) 2e soort f i.go 4. Machinale Drentsehe turf (Ralider) f 2.52 6. Drentsehe haggerturf (baggerbl.) f 1.86 6 Noord-Hollandsche turf (le soort) f 1.95 Noord-Hollandsche turf (2e soort) f 1.83 Noord-Hollandsche turf (3e soort) f 1.71 7 Luchtballen fj.29 8. Bakkersturf f 1 83 Bovengenoemde prijzen zijn geldend uit- van verkoop, zoodat in deze prijzen niet sluitend voor ..afgehaald".van de plaats zijn begrepen de kosten van tehuisbezor ging. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden. 6 October 1920. AGENDA. MAANDAG, 11 October in de Geref. Kerk te Koudekerk 's avonds 7 uur Dr. A. Lauwere van Brussel, spreekt in het belang van de Evangelisatie in België. DINSDAG, 12 October in de Geref. Kerk te Hoofddorp spreekt Dr. A. Lauwers des avonds 7 uur. "WOENSDAG, 13 October in de Geref. Kerk to Sassenheim iDr. A. Lauwere des avonds te half acht. Apotheken die tot en met Zonda? op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: van 4 October tot en met 9 October Apo theek Pelle en Gemeente-apotheek: Zon dag 10 October met avond on nachtdienst: Apotheek Pelle cn Apotheek Duijster. Lichten op 6 Oct. 7 Oct. Rijtuiglantaarns 6.25 6.23 Rijwiel- en Motorlampen 5.55 5.53 STAKING BIJ DE POSTERIJEN. Schandelijke gebeurtenissen zegt de „N. R. Crt." hebben zich gisteren bij den Post- en Telegraafdienst voorge daan. z>3n het daarmee volkomen een6. ,Wat Maandag te Amsterdam en in andere plaatsen gebeurde is volstrekt onverdedig baar. Het personeel of een groot deel van het personeel is ontevreden over een voorgestel de salaras-herziening. Accoord. Wij willen aannemen dat er ernstige reden is voor teleurstelling. Alaar mag dit een reden zijn om op te tre den zooals gisteren gedaan werd. Of wat zegt men wel van het volgende telegram Maandagavond vanuit Rotterdam Aan den Minister van Waterstaat gezonden: „Het noodlijdend po6t-, telegraaf- en telefoonpersoneel te Rotterdam geelt grenzelooze verbittering en veront waardiging te kennen over de door commissie georganiseerd overleg amb tenaarszaken vorgestelde fooi. Noemt deze 6chandelijkebejegening een uittarting voor alle ambtenaren, die geen fooien, maar een billijk en vol- doeüd loon voor hun arbeid vragen om menschwaardig te kunnen leven. De Regeering verzaakt schandelijk haren plicht te genover de ambtenaren. Dientengevolge zal de dienstuitvoe ring door de ambtenaren op gelijke wijze geschieden. Beschuldigt Regee ring openlijk, aan ambtenaren en hun ne gezinnen opzetteldjk onnoo- dige armoede en gebrek te laten leiden, en stelt de Regeering verantwoordelijk voor de nadeclige gevolgen, die door verbittering dei- ambtenaren zullen ontstaan. Het personeel e i s c h t nogmaak 'n eenigszins voldoende tegemoetkoming tot leniging nood en dekking tekort. Bij ingebreke blijven daarvan zal Re geering op hulp ambtenaren te Rotter dam niet meer behoeven te rekenen." Het kwalificeeren van zulk een telegram *n ambtenaren aan hun hoogston chef, la- yf'n gaarne aan onze lezws over. Wij aarzelen geen oogenblik het s c h a n- d e 1 ij k te noemen. Nog erger maakte hot een deel van de ambtenaren te Amsterdam dat Dinsdag middag plotseling het werk staakte cn on der gejuich en gejoel de kantoren verliet. Ook naar Rotterdam, Den Haag en Utrecht sloeg deze beweging over. 's Avonds werden vergaderingen gehou den waar besprekingen werden gevoerd in dcnzelfden steil als het hier boven afge drukte telegram. v Het Kamerlid J. ter Laan bijv. sprak te Rotterdam van de regcering ak de grootste krentcnweegsler van Europa. De fooi waar mede de regecring komt is de grootste hoon en schande het .personeel aangedaan. De staking is dan ook volkomen verklaar baar en geoorloofd. In de andere vergaderingen werd in den- zelfden geest gesproken. Ook, en dat is zeker bedroevend, door Christelijk georganiseerden. Intusschen is de staking voorloopig weer geëindigd. In een groote vergadering te Amsterdam werd besloten Woensdagmorgen weer aan het werk te gaan en naar het 6chijnt zul len de andere plaatsen dit voorbeeld vol gen. Of dit adviee echter door alle 6takers zal worden opgevolgd? Gemeld wordt nog dat heden een deputa tie van de drie organisaties, namelijk uit den modernen Centr. Nedcrl. Ambtenaars- bond, den neutralen Centr. Bond van P. T. T. en ge onafhankelijke Federatie van Over heidspersoneel, vergezeld van eenige vrou wen uit het personeel, zich naar Den Haag zal begeven, om bij den Minister van Bin- nenlandsche Zaken een audiëntie aan te vragen, ter indiening van de ei6chen, die neerkomen op een salarisbijslag per 1 Jan. 1921 van 12 pet. voor salarissen tot f 3000 met een minimum van f 200 en boven f 3000 f 210, voor premievrij pensioen en 5 pet. bijslag. Het resultaat van het onderhoud zal zoo spoedig mogelijk in een vergadering wor den besproken. In verband met deze actie, tegen het pas gepubliceerde voorstel, dat de centrale com missie van georganiseerd overleg in amb tenarenzaken na langdurige beraadslagin gen heeft besloten aan de regeering te doen, wordt aan het Ned. Corr. Bureau het vol gende medegedeeld: Zooals- door het bestuur der bedoelde commissie is gepubliceerd, wordt voorge steld, om boven en behalve de door de re geering reeds toegezegde wijziging van de minima en maxima der laagste salarisscha len en de wijziging van den kinderbijslag, aan alle Rijksambtenaren van 1 October j.l. af een salari6verhooging toe te kennen van 5 pet. met uitsluitend voor de gehuwden een minimum van f 200 in standplaatsen der eerste klasse, van f 150 in die der twee de klasse en f 100 in die der derde klasse. Daarenboven zal worden in overweging ge geven om aan de uitbreiding, die de regee ring zich voorstelt te geven aan den kinder bijslag, terugwerkende kracht te verleenen tot 1 April j.ï. Dc beteekenis van dit voorstel, dat, zoo als blijkt, moet. worden beschouwd als aanvulling op het reeds bekende voor nemen der regeering, is, dat van 1 October af het salaris van el k gehuwde zonder kin deren, die een salaris hebben van f 2000 of minder (hieronder vallen 0. a, vrijwel alle vaklieden en ook de groote groep bestellers) wordt verhoogd met ten minste 10 pet. Hebben zij één kind, dan wordt de ver- hooging 12,5 pet., hebben zij 2 kinderen dan wordt, de verhooging 15 pot. Voor een gehuwd besteller met twee kinderen, die 'n maximum salaris heeft van f 1800, hetwelk na aftrek van pensioenkorting enz. netto komt op f 31,50 per week plus vrije boven- kleeding- bedraagt de verhooging volgens het voorstel der commissie f 300 per jaar of pl.m. f 6 per week. Voor de ambtenaren, wier salaris f 4000 of meer bedraagt, be draagt de verhooging wanneer zij onge huwd zijn of gehuwd zijn doch geen kinde ern hebben 5 pet. van het salaris. Hebben zij één kind dan bedraagt de verhooging 7,5 pet., hebben zij 2 kinderen, dan wordt de verhooging 10 pet van het tegenwoordi ge salaris. Zooal6 bekend, is door de neutrale orga nisatie, waartoe 0. a. een zeer groot, deel van het personeel der posterijen en telegra fie behoort, als eisch gesteld uitkeering van een maand salaris met een minimum van f 200. Beschouwt men nu een gehuwd ambte naar met twee kinderen, wien6 salaris f 2000 of minder bedraagt, dan zou hij bij inwilliging van den eisch der neutrale or ganisatie- bij welken eisch de van regee- ringswege toegezegde uitbreiding van den kinderbijslag achterwege zou blijven, over 1920 f 240 meer 6alaris ontvangen. Wordt het voorstel der centrale commis sie van georganiseerd overleg in zijn geheel door de regeering overgenomen, dan ont vangen deze ambtenaren: 1. over het tijdvak 1 April tot 1 October f 50 extra aan kindertoeslag. 2. Van 1 October af een verhooging in salaris (kinderbijslag inbegrepen) van 15 pet. Liet de eisch der neutrale organisatie het salaris op dezelfde hoogte als thans, bij het voorstel der centrale commissie, blijft de verbooging na 1 Jan. doorloopon. Dienstorder. Gisterenavond heeft de Directeur-Gene raal der Posterijen en Telegrafie den vol genden dienstorder uitgevaardigd: In opdracht van den Minister van Water- slaat breng ik het personeel in herinnering, dat plichtsverzuim in welken vorm ook zal worden gestraft. In hun eigen belang wordt, den ambtena ren aangeraden er voor zorg te dragen, dat de geregelde uitoefening van den dienst in geen enkel opzicht wordt geschaad. DE DIRECTEUR-GENERAAL'. BUITENLAND. De toestand in Rusland is zooals wij reeds gisteren mededeelden ver van gunstig. Naar het heette zouden do Bolsjewiki nauwelijks meer in staat zijn de burgerlijke bevolking achter het front in bedwang te houden. Van verschillende zijden wordt nu echter gewaarschuwd om aan deze alarmeerende geruchten niet al te veel waarde te hechten, daar de bronnen waaruit ze geput zijn niet bepaald betrouwbaar genoemd kunnen wor den. Wij kunnen dit natuurlijk niet beoordee- len. Maar dat de zaken aan het front ver van gunstig staan blijkt wel uit de groote en gemakkelijke vorderingen die de Polen de laatste weken hebben kunnen maken. En dat deze herhaalde nederlagen van in vloed moeten zijn op de toch al sterk gede moraliseerde bevolking, behoeft mede geen nader betoog. Voor de Polen is nu het oogenblik geko men, waarop zij een beslissing moeten ne men over voortzetting of staking van het krijgsbedrijf. Zij hebben namelijk met de bezetting van Baranowitsje en Pinsk vrij wel alle punten van de oude Duit6che ver dedigingslinie bereikt, die volgens de verze kering van de PooRche politici het doel van de operaties tegen Sovjet-Rusland heette te zijn. Overschrijden zij die, dan moet men eruit opmaken, dat zij zich, zonder kans van duurzaam iet6 te winnen, in een politiek van militaire avonturen, waarvan het einde niet te bezien zou zijn, willen begeven. Een ernstige crisis is uitgebroken in de Fran6che automobiel industrie. Het. publiek koopt niet meer. De „In- transigeant" deelt mede, dat de fabrieken weldra een deel van hun personeel zullen ontslaan. Men spreekt zelfs van staking van betalingen tegen het einde dezer maand door sommige firma's. Het blad wijn de moeilijkheden aan de hooge benzine-belasting, welke den prijs van benzine thans reeds op fr 2.75 per liter of wel 1000 pet. hooger dan 1914 heeft op gevoerd; voort6 aan de luxe-belasting, en ook aan de verlaging van den prijs der Fordauto's, welke thans reeds voor negen duizend francs, nieuw, worden aangeboden. De achturige arbeidsdag en de hooge loonen maken concurrentie daartegen, on mogelijk en dragen bij tot de algemeene malaise. De Belgische mijnwerkers zijn althans voor een deel in staking ge gaan. In sommige mijnen van de Borinage wordt sedert eenige dagen gestaakt door 15 a 20.000 mijnwerkers, die voor het meeren- deel het werk zonder voorafgaande waar schuwing hebben neergelegd. De reden, die vrijwel algemeen voor deze staking wordt opgegeven, is, dat de mijn werkers naar hun zeggen niet genoeg ver dienen om de inkomstenbelasting te kunnen betalen. Er is echter geen categorie-werklieden die hooger loonen verdienen dan de mijnwer kers; er werkt niemand in de kolenmijnen wiens normale jaarlijksche inkomsten lager zijn dan 6500 frs., wanneer hij zes dagen per week arbeidt, en talrijk zijn de mijnwer kers, wier dagloon 2T a 28 francs bedraagt, of wel 8000 a 8500 francs per jaar. Dit kunnen de mijnwerkers verdienen, die geen overwerk verrichten. Zij werken acht uur per dag, afdalen in en opstijgen uit de mijnen inbegrepen. Men vermoedt echter, dat een deel der mijnwerkers tot staking is overgegaan, om dat. het thans de tijd van de aardappel oogst is. Ierland. Asquith heeft in de Times een ingezon den stuk geplaatst, waarin hij ervoor pleit, om aan Ierland dominion-autonomie in den ruimsten zin te verleenen. Een nieuw do minion Ierland, moet, zegt hij, op gelijken voet met de groote overzeesche gewesten van het rijk geplaatst worden. Zelfs wil hij aan Ierland het recht verleenen om voor plaatselijke verdediging een behoorlijke militaire strijdmacht te lichten en te onder houden. Dc toestand in Armenic* Telegrammen uit Con6tantinopel zeggen, dat de Turksche inval in Armenië, die be gonnen is met de verovering van Olti wordt' voortgezet. De plotselinge Turksche actie heeft groote ontsteltenis in Armenië ver wekt. De Turksche strijdkrachten zijn 15 a 20.000 man sterk. De Armeniërs beschikken over een legermacht, welke hoogstens even sterk is, omdat zij hun meest.e troepen op de Noord-Oostelijke en Zuid-Oostelijke grenzen moeten houden, ten eindè de Bolsje wiki en de Tartaarsche troepen in bedwang te houden. De toestand wordt dientengevol ge al6 zeer ernstig beschouwd en men ver wacht een ingrijpen van de Entente, dat zich niet zal kunnen beperken tot waar schuwende nota's. Graan nit Znid-Rusland. Het Ru66i6cbe s.s. „Constantin" is Maan dag te Marseille aangekomen, komende van St. Sebastopol met een lading van 5000 ton gerst, gezonden door generaal Wrangel. Zeven andere schepen zullen volgen, die gerst, tarwe en rogge naar Frankrijk zullen brengen. Dit is het begin van het hervatten der handelsbetrekkingen met Zuid-Rusland. Engeland en Rusland. De „Morning Post" is in st aat de volgen de bijzonderheden te publiceeren, welke volgens de meening van het blad in hoofd zaak overeenkomen met hetgeen er tot nu toe tusschen Engeland en sovjet-Rusland geregeld is- Alle tot nu toe bestaande beletselen voor de hervatting van den handel tusschen En geland en Rusland zijn opgeheven. De Rus sische sovjet-regeering verbindt zich om schadeloosstelling te betalen aan Britsche onderdanen voor goederen, geleverd aan de vroegere regeering van Rusland en waar voor geen betaling is geschied, tengevolge van de Russische revolutie. De „Time6" vestigt er de aandacht, op, dat dc overeenkomst geen gewag maakt van de Russische schulden. Dc Russische heilstaat. Uit Rusland teruggekeerde krijgsgevan genen verklaarden, dat er in dat land slechts drie manieren zijn om aan den ko6t te komen, n. 1. 6telen, knoeien, en door ge weld opvorderen. De werklieden leven op de beide eerstgenoemde manieren, de macht hebbenden door de laatste. De werklieden moeten dagelijks twaalf uur in de fabrieken zijn, doch werken er geen uur. Zij brengen den tijd door met meetings houden, babbelen, spelen verkoo- koopen van hun materiaal. Zij krijgen 2500 tot 7500 roebels per weck, maar dat betee- kent niets als men weet. dat brood 3500, vleesch 4000, suiker 20,000 en boter 17,500 roebels per kilogram kost. Een franc is.er 300 roebels waard. De algemeene indruk der Franschen wa6, dat de huidige toestand niet lang meer kan duren en dat het slui ten van vrede het bolsjewistisch stelsel ver moedelijk ten val zou brengen. Aardbeving te Cairo. Uit Cairo wordt aan de „Morningpost" geseind, dat daar in den ochtend van i Oc tober een heftige aardbeving plaats had, die zich door drie schokken in den tijd van 25 seconden kenbaar maakte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch onder de bevolking brak een paniek uit: de in- land6che bevolking vluchtte met zooveel bagage al6 zij mee kon dragen, naar het. open veld. Deze aardbeving was de heftig ste sedert het Observatorium te'Cairo in 1903 werd geopend. Naar het Poolsch telegraafagentsiAap aan de Kurjer Poranny ontleent, zou de Engelsche regeering moeite doen om de ver plaatsing der Poolsch-Ru66ische vredescon ferentie naar Londen te bewerken. Volgens den correspondent van het blad te Riga zou het motief gelegen zijn in de vraag stukken van Litauen en Wit-Roetenië. Vrijdag heeft te Manchester een ver gadering van werkgevers in de katoennij verheid plaats gehad. De werkgevers zijn van meening, dat de toestand, waarin de industrie zich bevindt het noodig maakt, dat de fabrieken twee dagen per week, n.l. Maandag en Zaterdag, geheel zullen wor den stilgelegd. De arbeiders meenen, dat een dag per week reeds voldoende zou zijn. In Zuid-Tirol is een groot petroleum- veld ontdekt, hetwelk groote hoeveelheden moet bevatten. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te BenthuizenA. Dekker, te Hoevelaken Te Zuid-Beijerland, Joh. Stehou- wer te Brook op Langendijk. Aan gonomen: Naar Melissant: J. J. Kloots, te Langerak. Bedankt: Voor Nuenen (toez.): J. J. de Vries, te Buren; voor IJeselmonde: dr. W. Lod der, tc Doorn. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Ouderkerk a. d. IJsel: H. Moolhuizen, vand. te Rotterdam Te Tienho ven, A. Boekenoogen te Apeldoorn Te Zaik, j. Dekker to Ambt-Vollenhove (A.). iTe Nie- zijl O. Boersma te Koudum. Bedankt: Voor Poortvliet, Prof. Dr. S. O. Lcb, van Potehefstroom (Zuid-Afrika), tijdelijk to Den Haag. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Dordrecht, H. Kieviet Jzn. te Veenendaal en J. Fraanje te Barneveld. Pilgrimfathers-hcrdcnking. Van Amerikaan6che zijde is ter gelegenheid van de Pilgrimfathers-herdenking het denkbeeld geopperd ter eere dozer helden des geloofs te Delfshaven een monument te stichten. D6. G. P. Datoma, Ned. Herv. predikant te «Delfshaven, heeft tijdens een verblijf in de Vereenigdo Staten leidende kerkelijke kringen aldaar er op gewe zen dat voor een dergelijk monument een kerk do juiste vorm zou zijn. Naar hij in een gehouden gemeentobijeenkom6t mededeelde, is hem nu dezer dagen door Bisschop Brand uit Buffalo een plan en kostenberekening gevraagd voor een derde kerk der Hervormde Ge meente te Delfshaven. De aanneming van dé L.O.-wet. De Unie „Een 6chool met den bijbel, heeft a^n de correspondenten en Besturen van de Locale Comité's eon schrijven gezonden, waarin allereerst er óp wordt gewezen, dat herontwerp van wet op het L. O.-^an minister De VisBer, reeds door de Tweede Kamer der Staten-Generaal is aan genomen en blijkens het Voorloopig Verslag ook door do Eeerste Kamer wel zal worden goedge- keurd en, naar vertrouwd mag worden, daarna door H. M. de Koningin zal worden bekrachtigd. Aan een lange periode van onrecht is doormede een eind gekomen en al is het, dat de nieuwe wet niet in allen deele aan de wenschen der voor standers van het Christelijk Onderwijs tegemoet komt toch pa6t groote'dank voor wat do Heere thans schonk. In overleg met den Schoolraad, wekt het Be stuur der Unie thans op, ook plaatselijk een dank- en bedestond te organisoeren, waarin de schoolstrijd en de rijke zegen, door onzen God .geschonken, dankbaar herdacht worden, maar te vens de6 Heeren aangeztcht gezocht wordt voor do toekomst van onze scholen met den Bijbel. Het Bestuur der Unie goeft thans niet één be paalden dag in overweging, maar dringt er op aan, dat tie dank- en bedestonden gehouden wor den zoo mogelijk binnen oen week na de offi- cieele afkondiging der nieuwe wet. Dat geen onzer 6teden, dat geen dorp, hoe klein ook, waar onze Unie vertegenwoordigd is, achterblijve. „Offert Gode dank en betaalt den Allerhoogste uwe geloften". Uit de Omgeving. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgemeester Visser-klokken. Onze gemeente gaat vooruit; in den tijd toen Burgemeester Visser zijn 40-jarig ambtsjubileum vierde, was er een commis sie gevormd die hem gelden had toegezegd, met het doel deze te gebruiken tot een stich ting ten algemeenen nutte; als een herinne ring aan zijn bestuur en werk. Deze herin nering nu zal bestaan in een serie transpa rant-verlichte electri6che klokken. Wij" ge- loovcn inderdaad dat onze Burgemeester met deze schenking een daad gesteld heeft die de goedkeuring van de gehcele gemeen te zal wegdragen, terwijl in de toekomst zal blijken dat deze Burgemeester Visserr klokken niet alleen waarde zullen hebben als aandenking maar ook als iets waarvan men dagelijks opnieuw het gemak en nut zal gevoelen. De volgende plaatsen komen voor zulk een klok in aanmerking, Prins Hendrikstraat tegenover de Stationstraat, Raadhuisstraat tegenover dc Geref. Kerk, Raadhuisstraat kruispunt Ilotel Vergulde .wagen, Hoofdstraat bij de stoommeelfabciek Emmalaam tegenover de Stcenstraat, ter wijl de moedcrklok in de hal van het secre tarie-gebouw zal gesteld worden. De klok ken zullen een wijzerplaat hebben van 60 c.M. en zijn 's avonds verlicht. Hulde aan den gemeenteraad voor de loyale medewer king in deze. VOORSCHOTEN. Met de tram die te 8 uur 50 gisterenavond uit Den Haag naar Leiden vertrok, i6 onder Veur een treurig ongeluk gebeurd. Een oud-Voorschoteuaar, de jon genheer Zoetemelk, loodgieter, geraakte onder de tram en werd dood opgenomen. Tengevolge van dit ongeval is de tram niet te Leiden aangekomen, en 6tond de tram van 9 uur uit Leiden te Voorschoten te ver geefs te wachten. De laatste passagiers zijn toen per rijtuig naar Den Haag ge bracht. BOSKOOP. Coop. Vereoniging, de Boskoop- sclio veiling. Er worden prijzen besteed als volgt :l Groenten: Spercioboonen 32 ct.. Snijbooncn 28 ct., Tomaten 12—19 ct„ Peen 4—5 ct. per Kg. Kroten per bo6 5 ct., Bloemkool per stuk 12 ct. B1 0 e m 0 nAfgesneden rozen 18—62 ct., Dahlia's 13—28 ct., Gladiolus 12 ct., Asparagus 10—25 ct., Leepinear 4 ct., Contaurea 3,5 ct., Aecrtakken 26 ct. per yos., Chrysanthen per bloem 10—30 ct., Clematis Prins-Hendrik per tok; 4,5—7 ct. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke'Stand van 1—4 Octo ber 1920. Geboren: Wjlhelmina Johanna d. van A. Pinters en W. J. Franken Arie Filippua z. van A. F. de Haan en A.de Boer Petrus z. van P. van Aarle en M. C. Balmakers Willy Christina d. van K. Spects en A. D. Schipper —3 Adrianus z. van C. van Maasdam en N. van Wi«H ringen Fredrik z. van C. P. Eijk en J. Sack —3 Johannes Wilholmus z. van A. J. Bontje en M. A'. Nieuwenhuijzen Willem Hendrikus Coraclis z. van J. W. Verhoove en J. van Bekkum Boude- wijn z. van B. van der Stelt en A. W. Broekhui zen Anthonie z. van dezelfde ouders Elisa beth d. van J. Markus en K. van Rijs. Overleden: Jakobus Bus 51 j. gehuwd me6 J. M. van Hulsen Jacobus Wijtvliet 51 j. ges huwd met J. Jansen. VOORSCHOTEN. Burgelijke Stand. Geboren: Daniel, z. van D. Lienburg en J. J, Basting Louis Fre- derik Louwrenthus z. van J. L. A. den Hollanden en J. J. Vriends Gerard Michael z van J. A. Mens en W. O. v. d. Kroft Anna Maria d. v*ati A. W. Zoetemelk cn E. Looyestein. Ondertrouwd: A. van Amferom 27 j. en G. v. d. Gronden 25 j. Getrouwd: G. Werkhoven en G. H. Moer man. WOUBRUGGE. De heer H. Terhout. voorma lig nachtagent in ons dorp, thans to Vooschotcn, is benoemd tot veldwachter belast met de nacht dienst alhier. Dat de werkzaamheden atn de nieuw te maken brug gevaarlijk zijn bleclc Maandag weder, toen een der werklieden te wa ter raakten. Gelukkig kon hij nog worden ge red. IIAZERSWOUDE. «Op de Maandag in café Boers gehouden veiling waren aangevoerd 906 eieren, waarvoor werd besteed voor kippeneieren f 17.35 f 17.75 per 100 stuks. Burger 1. Stand. Bevallen: P. Olierook geb. Voskuil z. W. N. Mensch geb'. de Rijk d. -— C. Th. van Beek geb. Fourille z. -h J. W. van Kuilenburg geb. Rietkerk d. A. M. van Rooyen geb. van Klaveren z. Overleden: M. C. Koster jd. 14 j. Ondertrouwd: P. Hoogeveen jm. 24 j. en G. Reeuwijk jd. 18 j. RIJNSBURG. p-Hot vorfwerk van de gemeen- tewoningen alhier, de vorige week aanbesteed, werd heden gegund aan den laagsten inschrijver, den heer Th. van der Stolt te Sliedrecht, voor den "worn van 18587. j Gemeenteraad Sassenheim. Do raad der gemeente Sassenheim vergaderd* gisterenmiddag. Voorzitter de burgemeester. Af- wezig de heer Bader wegens een buitonlandsche reis. Ingekomen zijn goedkeuringen van Ged. Sta ten op genomen raadsbesluiten; een adres van' het bestuur van de Afd. Oogstgeest v. d. Mij. v. Landbouw om beschikbaarstelling van oenige lo calen voor wintcrcursusscn. Wordt toegestaan, f Proces-verbaal van boeken cn kasopname ge/ meentcontvangor. In kas was plm. f 25000. Po voorzitter deelt mede dat hij naafl

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2