Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. CHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN TER KWARTAAL 12.50 PER WEEK f0.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL f2.90 iste JAARGANG. - WOENSDAG 6 OCTOBER 1920. - No. 158 BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL f 0.221/, DES ZATERDAGS f0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES Tan hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, bij Yooruitbetaling, V Een wijze uit het Oosten. Er is in z. g. religieuse klingen groote ontroering geweest de laatste dagen. Een wijze uit het Oosteii, een Indisch wijsgeer, een Boeddha-leeraar, R a b r i n- dranath Tagore heeft in verschillen de plaatsen van ons land met zijn gewijde verschijning, zijn melodieuze stem, en zijn treffende boodschap de dweepende scharen in verrukking gebracht. Door de vrijzinnige bladen wordt met grooten lof en niet zonder eerbied over dezen wijsgeer gesproken. Hij is, zoo vertelde een der bladen nog wel niet de groote wereldleeraar die men allerwegen met groot verlangen verwacht, maar wel zijn voorlooper, de stem des roe penden in de woestijn. En het Utrechtsch Dagblad schreef o, m.: Door een verwoeste wereld, door een menschheid die nauwelijks heeft opgehou den zichzelve te vernietigen, die hunkerend de handen uitstrekt naar nieuwen opbouw, naar nieuw idealisme, naar nieuw geloof, beweegt zich op het oogenblik een wijze uit het Oosten Heel-dipt optreden van dezen wijsgeer was er op berekend indruk te maken. Uit een der verslagen nemen wij het volgende over: „Het orgel speelde een zachte melodie. „Langgedragen tonen moesten de bijeen- gestroomde 6chare in een stemming van ge heimzinnig verbeiden brengen, verhoogd nog door de kleurenharmonie van Ooster- sche tapijten langs het spreekgestoelte, door gouden kaarslicht,stralend uit hooge luchters, door ge stille pracht van witte chrysanten in broze vazen, door den dif- fusen schemer, die in een geel omhangen lampje boven den lezenaar zijn oorsprong vindt. „De orgeltonen ruischen nog als eindelijk de Boeddha-leeraar binnenkomt. „Daar is hijAller oogen richtten zich op den Oosterschen wijze, in Boeddha-ge waad, grauwe kaftan, grauw als de lokken van zijn hoofd." Ziedaar de boodschapper. En de boodschap die deze voorloo per van den grooten wereldleeraar brengt, en die" zoozeer de harten wist te ontroeren? O, het was een andere boodschap^dau die Johannes de Dooper had te brengen. Veel schooner, veel geheimzinniger, meer mysterieus, en vooral veel gevoeliger en ontroerender. Eerst vertelt een dame van het name- looze leed dat uit de verzen van dezen wijze en dichter spreekt. En dan komt Tagore zelf en draagt ver zen voor van hidische mystici. Schoone verzen ongetwijfeld, maar toch verzen waaruit spreekt een wereld van pes simisme, evenals trouwens heel de leer van het Boeddhisme met zijn eindelijk wegzin ken in het niet, zonder eenige hoop op de toekomst, niets anders dan pessimisme ademt. En dan worden verder mooie dingen ge zegd van liefde en broederschap onder de menschen, maar natuurlijk een broederschap buiten den Christus. Een merkwaardige verschijning deze wijze uit het Oosten. Maar tevens een droeve verschijning. Immers hij is toch in den grond der zaak niet andere dan een apostel van het heiden dom. Ontroerende gedachte. Een heide n sch apostel die in een Christel ij k land als prediker van een-heerlijke en heilaanbrengende waar heid wordt begroet. Wel mag het in deze dagen vol van gees telijke gevaren onze bede zijn voor ons en onze kinderen en voor geheel ons volk: Maak in Uw woord mijn gang en treden vast! Maar ook moet het optreden van dezen Iridischen wijsgeer ons prikkelen om tegen over deze dwaling te stellen de waarheid; tegenover dit heidensch pessimisme het op timisme van het Christelijk geloof en de beteekenis van dat geloof voor heel het le ven in al zijne schakeeringen te doen uit schitteren. V Dreigende gevaren. In onze N. Prov. Gron. Crt. schrijft de heer J. C. Wirtz, de bekende schoolop ziener een artikel (in de vereenvoudigde spelling) waaraan wij het volgende ontlee- nen: Er dreigen ernstige gevaren bij de invoering der nieuwe Onderwijswet. Die wet brengt onze schoolbesturen in aanraking met de gemeentebesturen en heel de geschiedenis van de school strijd heeft ons geleerd, dat we daar van over 't algemeen niet veel goeds genoten hebben. Men beweerde, dat dit nu anders zou zijn. Ik mag het hopen, maar het begin i6 weinig moedgevend. De wet is nog niet eens in het Staats blad verschenen en nu reeds is er een Gemeentebestuur, dat zich zeggenschap toeeigenen wil over de bibliotheek van de biezondere school daar ter plaatre! Gelukkig is men daar niet in de val gelopen, maar dit feit bewijst, dat we elkaar ernstig moeten waarschuwen en op de dreigende gevaren wijzen." Het is ons niet duidelijk op welken grond een Gemeentebestuur zich als de wet is in gevoerd de eigendommen van een school- -vereeniging zou kunnen toeëigenen. Maar uit wat de heer Wirtz hier mede deelt blijkt dat er inderdaad pogingen in die richting worden gedaan. Laten onze schoolbesturen de oogen open houden cn niet nalaten in voorkomende ge vallen tijdig N advies van een ter zake kun dige inroepen. STADSNIEUWS. Postcliequo en Girodienst. 'Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressorteorende hulpkantoren werd gedurende de maand September 1920 gestort f804263.17, uitbe taald wegens cheques f 683300.23,5. Op de postrekening van dit postkantoor werd bijgeschreven: a. wegens stortingen f602170.50; b. wegens overschrijvingen f 843343.61,5. Afgeschreven: a.' wegens overschrijvingen f 821630b. wegens cheques f 674575.84A Op den laatsten der maand was het aantal rekeninghouders van dit kantoor 532. Omtrent het incident bij de Stadsge hoorzaal waarvan wij in ons verslag van den optocht melding maakten, wordt ons door den Commissaris van Politie nog het volgende gemeld. De man waarvan in het bericht sprake was, was door den Commissaris persoonlijk aangemaand door te loopen en niet eens, maar meermalen gewezen op het gevaarlij ke van zijn standplaats. Aan deze waar schuwingen werd echter geen gevolg gege ven, waarom de commissaris den man naar de overzijde bracht, waar hij toen hij met handtastelijkheden dreigde door een paar agenten werd overgenomen. Dit verandert wel niet veel aan de door ons vermelde feiten, maar het geeft wel een geheel andere kijk op de zaak. Den 11 den October herdenkt onze stad genoot N. Eikerbout den daig, dat hij vóór 85 jaar in dienst trad bij de finma Creygih- ton, Aalmarkt. De heer G. A. Albada, Kantoor en Boekhandel Haarlemmerstraat 62, heeft in zijn zaak op den Oude Rijn no. 12 een elec- trische zakkenplakkerij ingericht, ten dien ste van het winkelbedrijf te dezer stede. De machine werkt zeer precies en levert in een kort tijdsbestek groote hoeveelheden punt zakken bedrukt of onbedrukt af. Bij Kon. besluit is op zijn vorzoek eervol cntslag verleend aan dr. H. D. van Gelder als lector aan de Rijksuniversiteit alhier. De heer P. C. Koremans alhier, is ter be schikking gesteld van den gouverneur-gy^ftal van Nederlandsch-Indie, om daar te lande voor den tijd van 3 achtereenvolgende jaren bij den dien at der belastingen te worden geplaatst als tijdelijk inspecteur van financien der 2e klasse. De 61-jarige B. uit 's-Gravenhage, die Maan dag alhier vertoefde ter bijwoning van de 3-Oc- tober-feestvioring, is op den Rijnsburgcrsingel door een auto overreden, welke hem dwars over het lichaam ging. Overgebracht naar het Acade- mi6ch ziekenhuis, bleek de grijsaard bij aankomst aldaar reeds te zijn overleden. 1 October j.l. herdacht de heer G. L. de Goederen den dag, waarop hij voor 25 jaar als opzichter bij de Gemeentewerken te Leiden in dienst trad. De jubilaris is bijna al deze jaren werk zaam geweest met de gemeentegebouwen, waarvan het toezicht hem was opgedragen. De eerste twee jaren allem was hij als opzichter geplaatst bij het bouwen van het krankzinnigengesticht „En- Degenen met wien de heer de Goederen deze jaren heeft samengewerkt, hebben hem leeren ach ten en waardeeren. Hij is een man van plichts gevoel en van goede kennis en bekwaamheid in zijn werkkring. - Zaterdag j.l. werd de jubilaris in de Stadszaal gehuldigd. Nadat hij met zijn familie was bin nengeleid in do receptiekamer, éprak de heer Ir. C. L. Driesen, directomr vanGemeentewerken hom hartelijke woorden toe en bood hem namens het Gemeentebestuur een fraaio mand bloemen aan. De heer Driesen toekende den jubilaris als een zorgvol man, die niet graag bij den gemeente dienst zou worden gemist. Do heer Verhoog, voerde als chef van den ju bilaris het woord. Hij teekende meer in de bij zonderheden de aard der werkzaamheden van den heer de Goederen en zeide dat hij hem had leeren achten in de 23 jaron die hij met hem samen werkte. Voorts bood hij namens den directeur, opzich ters der gemeente een gouden horloge aan, waar bij een oorkonde was gevoegd. Namens het personeel en werklieden bood de heer Segaar daarbij een gouden ketting aan. Tenslotte nam_de heer de Goederen het woord om aan allen die tot deze, hem onvergetelijke stonde, hadden bijgedragen, en voor de door hm hem toegegesprdken vriendelijke en welgemeende woorden, zijn oprechten dank te betuigen. Trof. A. L. Pillet zal op 15 October a.s. op uitnoo'liging van de Leidsche Voreeniging voer Wetenschappelijke Voordrachten in het groot- auditorium oen voordracht houden. Prof. Pillet" is hoogleeraar in het internation i.il recht aan de universiteit te Parij6 en heeft naam gemaakt door zijn werken op het gebied van het internationaal privaatrecht en van het volken recht. Samen met prof. Franchille richtte hij in 1894 op de Revue générale do droit international public. Als onderwerp van zijn voordracht heeft prof. Pillet gekozen: Pourquoi je suis l'adversaire d'une société des nations. Op een nog nader vast te 6tellen datum in Octo ber zal Sir Aurel Stein voor de vereeniging al3 spreker optreden. Sir Stein is Hongaar van geboorte en genatu raliseerd Engelschman. Hij dankt zijn roem aan zijn arrhaeologisch en geographisch onderzoek iir Ccntraal-Azig. Als leider van 3 expedities heeft hij in de woestijnen van Chineesch Turkestan de overblijfselen van een oude beschaving opgedol ven, welke hier in de eerste eeuwen onzer jaar telling bloeide. Het zijn vooral Boeddhistische bouwvallen, welke Stein heeft opgegraven. Sir Stein zal alhier spreken over zijn derde >n- derzoekingsreis in Centraal-Azie (1913—1916) en zal zijn reisverhaal opluisteren met een groot ran tal lichtbeelden. In November zal voor de vereeniging optre, den prof. Charles Richet, de vermaarde Parij6che hoogloeraar in de physiologic, wiens onderzoe kingen over 6crum therapie en anaphylaxie algo- meone belangstelling hebben gewekt en die bo vendien als pacificist in wijden kring bekend is. Prof. Richet zal behandelen: La sélection hu- maine. De voordrachten worden alle gehouden in het groot-auditorium der universiteit en vangen aan des avonds acht uur. Zij zijn voor alle 'belangstellenden toeganke lijk. Het Concertbureau Max Tak en Co. be richt ons, dat het, aangemoedigd door het groote succes zijner volksconcerten in Salvatori te Ara- sterdam vorigen winter, besloten heeft, het ter rein, zijner werkzaamheden uit te breiden tot de andere groote steden van ons land. Zoo zal bij wijze van proef op Woensdag 13 October a.s. onder auspiciën van bovengenoemd concertbureau een concert plaats lebben in de „Stadsgehoorzaal te Leiden", te geven door den heer Alexander Schmu ller, met een piogramma uitsluitend bestaande uit werken van Paganini, waaronder het concert in D groote terts en Hexendans. Het ligt in de bedoeling van hot Concertbureau Max Tak en Co., wanneer dit convert voldoende belangstelling geniet, dezen winter de concerten in Salvatori te Amsterdam, geregeld in de „Stads gehoorzaal te Leiden" te herhalen. O.a. een zestal van uitsluitend werken van Beethoven ter her denking van diens 150sten geboortedag, voor welke concerten onderhandeld wordt met de eer ste solisten van ons land en dezen winter hier ter lande vertoevende buitenlandsche solisten. Hofbericht. De Koningin-Moeder is Maandag uit Soestdijk per automobiel naar het Loo vertrokken De groothertogin van Mecklenburg-Schwerin is heden vertrokken Yan het Loo naar Duitschland vergezeld van den lieer von Bulow. De Minister van Ondervyij9. Do .minister van onderwijs, kunsten en weten schappen brengt ter kennis van belanghebbenden dat door hem in den vervolg^ in plaats van des Vrijdags, eiken Donderdag, te beginnen met 14 dezer, des namiddags to .2 uur, in het gebouw van het departement van binnenlandscho zaken, zullen worden ontvaDgen zij. die hem, over zaken betref fende zijn departement, wenschen te spreken. De Eerste Kamer hield Dinsdagavond een korte vergadering. Van daag begint de openbare behandeling van de Lagcr-Onderwijs-wet. Eerste Kamer-verkiezing. De Provinciale Staten van Noord-Brabant heb ben Maandag tot lid van de Eerste Kamer ge kozen den heor H. J. M. Blomjous te Tilburg bij derde stemming met 27 stemmen tegen 16 op den heer P. de Wit- to Helmond en 5 blanco, (beiden katholiek). Bij eerste stemming verkrogen de heeren mr. J. van de Mortel 9, Blomjous 20, da Wit 15, E. Laane 5, mr. dr. J. van Best 2. Henri Weyere 2 (allen kath.) Haaiman (S.D.A.P.) 4, ile Muralt (lib,) 1, mr. Limburg (vrijz. dem.) 2 ptemmen. Bij de tweede stemming kregen de hee ren Blomjous 21, de Wit 22, van de Mortel 9. Laan 2, Haaiman 4, de Muralt en Limburg 1 stom Een nienw A. R. Dagblad. Naar wij vernemen .bestaan er vaste .plan nen om bet te Zwolle verschijnende A. R. orgaan „Onze Courant" (thans driemaal per week uitkomende), om te zetten, tegen Mei 1921, in een A. R. daglblad voor Gelder land, Overijsel en Drente. Fusie van Vrijzinnigen. Het hoofdbestuur van de Liberalo Unie heeft Aan het Zoeklicht. Leiden, 6 October 1920. De door de Leidsche 3 Octobervereeniging georganiseerde feesten zijn schitterend ge- De winkelweek gaf een prachtige inlei ding. En op den dag zelf werkte alles mee om alle onderdeelen van het programma tot zijn recht te doen komen. Eenigszins opvallend was het dat er bij de feesten zoo weinig was dat aan de eigen lijke oorzaak van de feestviering herin- nerde. Een gemis dat evenwel op kostelijke wijza werd vergoed door de Christelijke Oranje- vereeniging, die buiten het programma om een buitengewoon goedgeslaagde herden kingsavond organiseerde. Buiten 't officieele programma om. Maar we zijn op den goeden weg. De Oranjevereeniging had aan den op tocht een werkzaam aandeel genomen, en omgekeerd was de 3 Octobervereeniging of ficieel vertegenwoordigd in de vergadering van de Oranjevereeniging. Me dunkt, zoo gaat het goed. Zoo gaan we in de goede richting. En 't zal nog beter gaan als de bon derden van de Oranjevereeniging tet duftenden worden en als alle Christe nen die Oranje eeren en liefhebben zich bij deze Vereeniging aansluiten. Financieele bezwaren gelden hier niet. Voor 15 behoorlijke sigaren is men lid. OBSERVATOR. zich schriftelijk gewend tot de hoofdbesturen van den Economischen Bond, den Bond van rije Li beralen en den Vrijz.-Dcm. Bond, ten einde dezs uit te noodigen deel te nemen aan een in October to 's-Gravenhage te houden vergadering, waar do mogelijkheid zal besproken worden van een samen werking van alle vooruitstrevend-vrijzinmgeu in den lande. Nut uitgenoodigd zijn do Neutrale Partij. Mid- denstandspartij enz., omdat wordt aangenomen, dat dezo feitelijk deel zijn gaan uitmaken van den Economischen Bond. Wettelijke winkelsluiting. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Schaper betreffende raadpleging van den Algem. Nederl. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden inzake het wetsontwerp op de winkelsluiting heeft de minister van Landbouw geantwoord, dat over het wetsontwerp eerst het advies is ingewonnen van den Middenstandsraad. Dit advies werd onlangs ontvangen en is thans in overweging. Raadpleging van den Algem. Nederl. Bond van Handels- en Kan toorbedienden ter zake zal thans binnen niet te langen tijd kunnen plaats vinden. Het Ministerie van Defensie. Nu het Kon. Besluit, waarbij een Ministe rie van Defensie wordt ingesteld, afgekon digd is, is bij (menigeen de vraag gerezen, hoe nu de verdere ontwikkeling van deze zaak zal zij'n, waar immers het Koninklijk Besluit eerst in werking treedt op een na der door de Kroon te bepalen datum. Het Corr. Bureau meent hieromtrent te veten dat de allereerst volgende stap in 'eze zal zijn de indiening van een wets- ntwerp hij de Tweede Kamer tot regula- •isatie van den nieuwen toestand. Dit wets. ntwerp zal, is het Bureau wel ingelicht, liet zeer lang meer op zich laten wachten •n in de toelichting kunnen dan uitteraard' eerdere mededeelingcn omtrent de ge achte organisatie van het in de plaats der linisteries van Oorlog en van Marine tre- tende Departement van Defensie worden ■gemoet gezien. FEUILLETON. Lengs donkere wegen. 186) „O, ik beweer niet, dat ik goed' speel", antwoordde Dollie onverschillig. Zij voeldë zich te ongelukkig om haar bewonderaars aangename dingen te zeggen. „Waarom vraagt ge Miss Vendale niet? Zij wint ieider spel." „Dat zou ik ook wel doen, maar die Lyndhurst maakt zich geheel van haar meester. Zij hebben nu al drie spellen ge wonnen. Men kan wel zien wat daar gaan de is", besloot Jack meit een veelzeggende glimlach. Dat wa9 te veel v,oor Dollie. Anderen merkten -het ook op; zelfs betrekkelijk vreemden viel zijne bewondering voor Miss Vendale op. i „Ilc denk, Idat ik wait zal gaan rusten; ik ben moe", bracht zij met moeite uit! Hare lippen beefden; gaarne was zij in tranen uitgebarsten; maar injplaats daarvan liep zij met opgericht hoofd over het grasveld. Grey zag haar, terwijl hij zijn laatste speJ won. Gedurende den gelheeilen middag had (hij haar uiit de verte gadegeslagen; zelfs als hij zijne geweldige slagen gaf, had hij een gevoel, alsof hij al hare bewegingen ppmeikte. De anderen benijdden hem rijn partner, maar hij lette bijna niet op haar. Het schoone gelaat van Diana, haar veer krachtige tred, Ihaar fiere houding, waren geheel aan dezen jongen man verspild. Zijn oogen vollgden een klein persoontje in een «vitte japon, waarin eenige rozen behaag ziek waren bevestigd. Waarom had zij Jack zoo plotseling verlaten? Zij zat nu alleen bij een der kleine theetafeltjes; hij wilde, dat zijn spel uit was en hij haar kon vol gen. Arme Dollie. Zij voelde zfch eenzaam en ongelukkig, toen zij daar onder dien boom in een stoel neen-iel. Aan een nabijfcijnd tafeltje zaten twee dames druk te praten; het waren Mrs. Ful- lerton en Miss Brerttingham. Zij zagen Dollie niet, maar deze kon elk woord ver staan, dat zij Spraken. Eerst ilu-isberde zij nauwelijks, tdl'dat eensklaps haar aandacht getrokken werd door (het hooren van den naam van Mr. Lyndhurst. „Een aartdige jonge man, wèl opgevoed en knap, en met aangename manieren", merkte Mrs. Fullerton op vriendelijken toon aan. „O, ja zeker, lieve", antwoordde Miss Brettingham. „Dat zeide ik ook tegen Ade laide, een aangename jonge man. maar geen partij voor Diana. Wel", ging Miss Brettingham voort, terwijl zij de kruimel tje» van haar japon schudde, „Sir George moet «Sol zijn om Qvgr aoo iets te denken. Een jong rechtsgeleerde, zonder geslachts boom! met misschien een grootvader, die in den handel geweest is! -en Diana, die den volgenden winter de meest gevierde schoonheid van Londen zou zij-n vreese- lijlk, lieve, vreeslijk!" „Maar hij is een man met goelde vooruit zichten", antwoordde Mrs. Fullerton vrien delijk; „dat zeilde de kolonel vanmorgen: nog. „Hij is van (het goede soort", zeide Reginald. En als zij van elkander houden, geloof ik, dat Sir George gelijk heeft Diana haar zin te geven. Zij heeft gelid genoeg voor hun beiden, en wederzijdscbe liefde is toch in ieder geval diet eerste, waarmee men rekenen moet." Maar toen werden de iBret tinghamhan den vol ontzetting omboog geheven. „Foei, lieve, welk een ketterij! Ad'el ver plicht; hebt gij dat vergeten? Diana is dat aan haar zel've, aan hare ouders, aan al hare voorvaderen verplicht. Wederzijdsche liefde! bah! 'Een Vendale moet een titel huwen. Mr. Lyndhurst is een 'zeer fatsoen lijk man, maar hij is -niet geschikt om de schoonzoon van Sir George te zijn. Het denkbeeld alleen is vreeselijk!" en Miss Brettingham schudde haar aristocratisch hoofd op een wijize, die diepe smart te ken nen gaf. „Reken er maar op, de jonge lieden zul len hem wel overtialen; £ir George is zoo zacht en hij zou Diana niets weigeren", antwoordde Mrs. Fullerton. Maar Dollie sloop weg; meer kon zij niet verdragen. Zij spraken er over alsof het een uitge maakte zaa'lc was. De schoonzoon van Sir George1-de echtgenoot van DLanla. Dus was alles voorbij; zij had hem verloren! O, het was hard! „En d'k had hem zoo noodig; ik Nvas zooveel van hem gaan houden!" snikte Dollie, en zij vloog bijna weg. Waar zou zij heengaan; zij moest alleen zijn. Hel park was Vol wandelende groepjes; toen schoot haar het pauwenlaantje te binnen daar zou het rustig zijn. Het volgend oogenblik had zij Tiet hekje bereikt. De oude zonnewijzer zag er somber uit. „Ik geef acht op de hand des tij'ds" Terwijl Dollie daar stond en beproefde de woorden te ontcijferen, vielen He tranen op haar witte japon! „O, ik hbld -hem zoo noodig; ilk kan de gedachte niet. verdragen hem mijn geheel© .leven te moeten missen, en nog wel door mijn eigen schuld!" snikte het arme kleine ding, en zij 'had plotseling een gevoel, alsof het geheele leven somber en akelig zou zijn. En toen kwam de herinne ring bij haar op aan een zekeren herfst avond. Zij stonden op de brug bij de Be- guinage alles zag zij weer voor zich. Éen zacht© stem sprak tot haar: „Gij moogt niet voortgaan het te doen, als ik u zeg van niet!" Dat liad zij hem geantwoord, half boos, half kinderachtig. Hij had haar tmmers aan haar woord gehouden, dat was allies. Hij had zich met bleek gelaat en saaimgeperste lippen van haar afgewend en beproefd zijn smart te verbergen. En nu was hij getroost en zij stond diaar eni Het hare tranen op den ouden zonnewijzer vallen en de apuwen liepen naast haar eni hoopten te vergeefs liaar opmerkzaamheid! te trekken. Ejvcn later maakte een andere hand hefl hekje open; maar Dollie, overweldigd door hare akelige gedachten, hoorde het niet, voordat de voetstappen naast liaar op hielden. „Miss Maynard. ik heb u overal gezocht. Goede Hemel! Weent ge?" Hij veranderd® plotsefling van toon, als ware er een bom onder zijne voeten gespnongen. „Gij weent!1* herhaalde hij op feulk een berouwvol len toon, dat Dollie op iederen anderen tijd ge., lachen zou hebben. 'Zij zou alles hebben willen geven, a-l« zij don stroom harer tranen had kunnen tegenhouden. Dit maakte het .toppunt uitl «•an haar smart cn vernedering dat hjj haar zóó moest vinden, waarlijk echreteiAM dat hij maar neen het hie'p niets het opgekropte verdriet van de laatste uren was te hevig geweest. De sluiz»n wuren geopend, de tranen moesten hun loop ver» volgen. GYord-t vervolgd.) j

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1