BURGERLIJKE STAND LEIDEN. 29 September. Gehuwd: F. Verwoest jm. en W. G. Ha- neveld jd. H. Pijnnaker6 jm. en M. v. d Kaaij jd. B. van Dam jm. en C. de Rid der jd. P. J. M. W. Planjer jm. en M. Stock jd. F. van Vliet jm. en G. Bol jd. P. L Blangé wedr. en W. M. Knijff jd. J. La- yen jm. en M. A. de Water jd. F. J. C (B. Bekooij jm. G. van Tongeren jd. P. J. Voorzaat jm. en P. H. Valkenburgh jd. Geboren: Geertruida, d. van C. Stol en E. Minke Catha'rina Wilhelmina, d. van A. Dirkse en J. van Ommering Hendri- ka, d. van A. Deurhof en A. Nebbeling Jacoba Cornelia, d. van A. Deurhof en A. Nebbeling Maria Margaretha, d. van N. v. d. Meij en M. C. Wassenaar Jacobus z. van C. J. Ranselaar en J. H. Dirkse. Overleden: Anna H. Eggink ongeh. vr 37 jaar A. de Jongh w. 60 jaar. Afdceling Dorp: Federatie-wedstrijd: le pr. A, E. Wessels; 2e pr. J. C- Gaarkouken. Onderlinge wedstrijd: le pr. A. H. Wessels; 2e pr. W-. Dekker; 3o pr. A. van Staveren. Ardecling Rijndijk. Federatie wedstrijd: le pr. C. A. van Dain; 2o pr. C. van Egmond. Onderlinge wedstrijd: le pr. A. Yerdick; 2e pr. H. Stravcr; 2e pr. C. van Egmond; 4e pr. J. Wartman; 5e pr. B. in 't Hol; 6e pr. C. Ver tegaal. Op de Maandag in café Boers gehouden veiling waren aangevoerd 871 eieren, waarvoor werd besteed voor kippeneieren f17.25 a f 18.15 per 100 stuks, hanen f 1.50 per' stuk, kippen f 0.05 per stuk. HAARLEMMERMEER. Burger 1. Stand. G.eboren: Petrus Johannes z. van P. J. Hekman en J, Schouten. Mijntje Hendrika d. van M. Kaars en G. van der Ende Cornelia Maria d. van J. Trompet en S. C. Duivenvoorden Alberta d. van W. Dam en A. Post. Levenlooze d. van J. Visser en G. van Veen Abraham z. van J. Jan6en en G. M. Eversen. Overleden: Wilhelmina Verhaar 71 j. gehuwd met J. Schrama. BODEGRAVEN. Gistermiddag wa6 de 60-jarige W- Blok gezond en wel naar zijn land gegaan, om aardappelen te rooien, doch kwam toen het avond was geworden niet thuis. Zijne buren die naar hom gingen zien, vonden hem dood bij zijn werk liggen. In de Bmgstraat sloeg door te snellen gang een motor met zijspan om. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gisteren werden twee ge/, ir- nen dio ieder een jaar huishuur schuldig wap, gerechtelijk uit hunne huizen gezet. Een gezin kon spoedig onderdak bekomen; van het andere gezin is do vrouw met één kind in het- ziekenhuis op genomen, terwijl al het huisraad nog op sirar.t slaat. Gistermorgen vertrokken de tijdelijk alhier vertoevende Duit6chc kinderen. Al len zagen er gezond en wel voldaan uit, en van velen was het aan te zien dat het scheiden van hun Hollandsche weldoeners hard viel. Een en ander gaf nogal wat drukte aan het station. LISSE. Na Zondagmorgen door d6. J. G. Brussaard van Bloemendaal bevestigd te zijn, deed de nieuw beroepen predikant bij de Gercf. Kerk alhier zijn intrede naar aanliding van Epheze 6:11 (het laatste gedeelte) en 18 en 19. Het kerkgebouw was stampvol. De gemeente zong haar nieuwen herder en leeraar Psalm 119:9, met eenige wijzigingen, toe. In verband met den alhier gc- pleegden moord door C. v. d. Linden, kan peg worden gemeld, dat tegen dien persoon ook nog proces-verbaal wordt opgemaakt wegens het ple gen van onzedelijke handelingen, met minderjari ge meisjes. Gistervoormiddag had onder deze gemeente op den Beekbrug een aanrijding plaats tu6schen een voertuig ((brik) bespannen met een paard en een motorrijtuig, die wonder boven wonder zonder persoonlijke ongevallen is afgeloopen. De bestuurder en eigenaar van het voertuig J. v. d. Salm, landbouwer, wonende al hier, kwam uit de richting Sa66enheim, terwijl uit de richting van het dorp Lisse, een motorrijtuig met voole vaart (60 K.M. por uur) kwam aan gesneld. De chauffeur die van meening was dat het voertuig op den brug gepasserd kon worden, hield niet voldoende rechts, zoodat een aanrijding onvermijdelijk was. Van der Salm en zijn zoontje en een knechtje van 15 jaar, werden uit het voortuig op den grond geslingerd, terwijl het voertuig deerlijk gehavend werd en het paard holleuue er van door ging, wolüe onder de ge meente Hillogoin, nabij den steenfabriek werd op gevangen. Uitgezonderd groote matcrieele schade, .liep alles verder goed af. Het motorrijtuig dat elechts weinig was beschadigd, stopte na hot on geval zoo spoedig mogelijk, on bi—' -e zijn G 6436. De bestuurder wa6 echter ber- - !e te vergoeden. ZEGWAART—ZOETERMEER. Alhier zal op 1 Oct. geopend worden een Autodienst op Rotterdam, over Ber- ,kel, Bloiswijk, Hilligenberg, ZegwaartZoeter- meer. Voor reizigers 4 maal heen en terug (dus 8 ritten) voor goederen (4 ritten). Op marktda gen Maandag, Dinsdag en Zaterdag '10 ritten. Eindpunt te Rotterdam, Bergweg bij lijn 3. Bij P. v. d. Burg, Molenweg, Zegwaart, is een bestelhuis voor deze onderneming gevestigd. De winkelhouder der coöpera tieve verbruiksvereeniging, de heer C. Veer, heeft met ingang van 1 Oct. ontslag gevraagd. In zijn plaats is uit 72 sollicitanten benoemd de heer C. A. Rietdijk van Hellevoetsluis. In de Geref. Kerk hoopt Don derdagavond 7 uur a.s. op te treden dr. S. O. Log te Voorburg. In de beide beurten Zondag a.s. candidaat Moolhuizen te Rotterdam. Do Militieraad zal voor de lichting 1920 en 1921 zitting houden met name voor degenen die vrijstelling aanvroegen wegens broederdienst, op 12 Oct. a.s. in het gebouw „Da niël" te Gouda, 's morgens om 11 uur. SASSENHEIM. De jaarvergadering van de A.R. Propagandaclub „Groen v. Prin- steren" zal Vrijdag 1 Oct. a.s. des avonds te 8 uur in Concordia worden gehouden. Behalve de gewone werkzaamheden is aan de orde een voorstel van het bestuur tot aansluiting bij dein Bond van A.R. Clubs, terwijl de heer W. Warnaar een op wekkende rede zal houden over „Het be ginsel voorop. Alle belangstellende zijn har telijk welkom. De leden-der Burgerwacht wordt ter kennis gebracht, dat Vrijdag 1 October a.s. een inspectie zal plaats hebben over de wapenen der Burgerwacht. De leden worden verzocht 'hun geweren en bajonet ten voor Vrijdagmorgen 9 uur aan net Raadhuis te bezorgen, voorzien van elks naam. De geweren moeten Zaterdag weder worden teruggehaald. Gisteravond hield de Ring Loiden en Omstreken, van J. V. op Geref. grondslag een bijeenkomst in de Geref. Kerk, te Sasscnheim. De voorzitter, de heer V. G. v. Kamp opende deze vergadering met het laten ziugen van Psalm 103 vs. 1 en gebed, waarna hij zijn openingswoord uitsprak, waarin hij het nut en de noodzakelijkheid ecner J. V. op Gerer. grondslag aantoonde. Toen werd het woord gegeven aan den heer Boekkooy, die een overzicht over de historie der Ring gaf, hetgoen met zeer veel aandacht werd aangehoord. Daarna voerden eenige afgevaardigden het wöord, waarna de beer Rudolph uit Leiden gele genheid kreeg om zijn referaat te houden over: Revolutie en Reformatie, waarin hij allereerst handelde over: „De dreigende revolutie onzêr dagen en daarna over do Reformatorische roe ping der gansche Christenheid. Om des tijd£- wille kon nu nog maar een afge vaardigde het - oord voeren en wel de heer P. Bol, die namens de oud-leden der Ring zijn wen- schen in dichtvorm overbracht. Tenslotte gaf de voorz. het woord aan ds. Booyinga, predikant alhier, die een propagandis tisch slotwoord sprak, waarin hij wce6 op de nood zakelijkheid van doorkneed te zijn in onze Gere formeerde beginselen. Hierna 6loot. ds. Boeyiuga deze welgeslaagde bijeenkomst met dankgebed. WOUBRUGGE. Bur ge r 1. Stand. Geboren: Maartje Cornelia d. van A. Hoogendoorn en D. d!e Jeu. Wilhelmina Anthonia Maria d. van J. J. Kapteijn en A. M. Otte. Simon Jacobus z. van P- v. d. Star en K. Turk. KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Werkondam: C. M. Luteyn, te Heinenoord. -— Te Hedel, W. J. Kolkert te Loon op Zand. GEREF. EERKEN. Tweetal: Te Meeden, D. Drenth te Leimui- den en C. Vermaat te Makkum. Beroepen: Te Arnhem ((vac.-,. L. Schou ten): B. E. van Arkol to Soest. Te Putters- hoek, B. Meijer te Ierseke. Te Breukelen, Prof. Dr. S. O. Los te Potchofstroom, tijdelijk te Den Haag Te Bunschoten (A) H. de Bruijn te Nieuwendijk. Te Purmerend, W. E. van Duijn te Bleiswijk Te Hardenberg, Tj. Petersen te Anjum. Te Uithuizen, B. A. Knoppers te Almelo fe-. Te Oudega (W.), J. de Jong te Duurswoude. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Leerdam G. Salomons te Bussum. Bedankt: Voor Doesburg P. de Groot te Rotterdam. LEIDSCHE WINKELWEEK. In aanwezigheid van een groot aantal genoodigden werd heden te 12 uur de twee de Leidsche Winkelweek in „In den Ye. gulden Turk" geopend. In zijn openingswoord richtte de voor zitter der Winkelweek-commissie een bar- telijk welkomstwoord tot de aanwezigen en brengt een hartelijk woord van dank voor den steun en de medewerking der commissieleden, in 'L bijzonder aan den heer H. N. Arnold, den ijverigen secretaris. Hij wees voorts op de groote deelname, die de verwachtingen verre overtrof, terwijl' ook de financieele uitkomsten zeer goed zijn te noemen. Spr. brengt voorts dank aan het Konink- lijk Huis voor de kostbare medailles, die beschikbaar zijn gesteld en aan den burge meester, die eveneens wederom blijk heeft gegeven van zijn belangstelling voor de belangen der Leidsclie ingezetenen. Ten slotte brengt bij dank aan allen, die bet hunne meedroegen om de winkelweek te doen slagen, wat bij van ganscher harte hoopt. De voorzitter der 3 October-Vereeniging sluit zich volgaarne aan bij de woorden van den beer v. d. Laan betreffende de deelname. Speciaal huldigt hij de heeren v. d. Laan en Arnold voor het vele werk, dat zij deden voor de organisatie van de winkelweek. Hij dankt verder voor hun aanwezigheid den heer M. Kropfeld, rijksmiddenstands- adviseur voor het Westen des lands, en den heer Ingenohl, middenstandsadviseur van den Bond. Spr. herinnert er aan, hoe de L. A. W. E. T., ontsproten uit particulier initiatief, zeker geslaagd mag heeten. Spr. vraagt zich af, of er niet een nieuwe organisatie kan gesticht worden, die zich speciaal het organiseeren van een vaste Winkelweek ten doel stelt. Ten slotte wijst spr. er op, hoe niet alleen nieuwe doch ook oude Leidsche zaken hun belang zien bij een winkelweek, en wijst als zoodanig op den heer A. de Graaff, aan ié Haarlemmerstraat, die reeds 50 jaar- zijn zaak drijft. De heer Kropfeld spx-eekt zijn voldoening uit over het feit, dat ook niet-middenslan- ders, zcoals de voorzitter der commissie, belangstellen in het werk der middenstan ders en herinnert er tevens aan hoe de regeering steeds de belangen van den middenstand behartigt. Nadat de heer De Graaff dank gebracht had aan den heer v. Rossum du Chattel voor zijn woorden en den wensch had' uit gesproken, dat de Leidsche Winkelweek een Leidsche Jaarbeurs moge worden, was de officieele plechtigheid afgeloopen Het Stedelijk Muziekkorps, opgesteld op de Breestraat, speelde hierna het Wilhel mus, waarna het eenigen tijd door de stad trok. Een en ander trok natuurlijk veel be langstelling. Toen wij dezen middag onze eerste wan deling aanvingen, om te (zien, hoe de Leid sche neringdoenden met hun étalages wa ren uitgekomen in den wedstrijd, viel het ons al dadelijk op, hoe uiterst moeilijk het toch is ©en oordeel te vellen over het min- of meerdere artistieke der uitstallingen. Wij begonnen op -de Haarlemmerstraat. De firma Wijtenburg bad het oud-Hol- landsch interieur van haar winkel, ook gehandhaafd in haar étalagekast. In een schere, oud-Hollandsche schouw hing een oud koperen boudiloir op een blozend vuur tje, terwijl de traditioneele oud-vaderland- sche pijp ook niet uit het interieurtje ge bannen was. De zaak van de wed. M. C. v. Dorp prijkte in baar Japansche tooi van sarongs, pa jongs, bibelots enz. en bood een waar-le vendige aanblik. Daanna zagen, we de f irma D. Over- duïn, die dn baar betrekkelijk kleine ruimte een aardige verzameling demon streerde van allerlei wollen artikelen, ter wijl op den achtergrond een groote, kleu rige wol-cirkel, omstuwd door vlokken ruwe wol, een eigenaardig effect teweeg bracht. In den uitstalkast der Gebr. Rotte veel stonden de blikjes zalm enz. in to rens opgestapeld, en stond vooraan een mand met bloemen en diverse artikelen, terwijl de opgemaakte hammen in gelei et- zeer appetijtelijk uitzagen. De firma Vinkestein had baai- étalage smaakvol met allerhande fijn hee ren- en dame.s-schoen.werk gesierd. Wij kunnen allen gerust een wandeling naar Haarlemmerstraat 38 aanbevelen. Aan den overkant stalt de heer Kerkvliet zijn reepen „Choco" op een niet onverdienste lijke wijze uit. In het beddenmagazijn „De Zwaan" trok een ronüsnorrende vliegmachine zeer de attentie, terwijl de uitgestalde matras sen, dekens en alledhan'de 'beddewaren zeer de aandacht trokken van het belangstel lende publiek, dat al vroeg op die heen was. De firma Jamin had een toren van chocola de-reepen gebouwd, waarboven heel kunstig een weegschaal met rose linten, waarin allerlei suikerwerk lag op getast werkelijk een heel origineele vinding. Het blauwe .fond, dat in plooien neerhing, maakte ook een zeer fraai ef fect. Ook de étalage der firma Boekkooi Boot, die sierlijk werd afgewisseld door oranjebloemen maakte een fleurigen in druk, met dat fijne kindergoed, en de witte, heldere linnen stoffen, die overal neerhin gen. Ook de collectie overhemden, en ver dere manufacturen vielen, zeer in den smaak. Bij de firma De Koning, op den hoek van de Donkersteeg zagen we een fijne opvatting van reclame- en étaleer- kunst. Fraaie chrysanten wisselden af met de fijnste goederen en stoffen. Werkelijk, ook deze étalage was met zijn boogdrap- peering een succes te noemen. Een 'bijzonder aardiige reclame vertoonde t firma Lewenstein. Daar zagen wij het uithangbord in werkelijkheid voor gesteld: een dame die achter haar machine val trots kijkt naar haar kleine jongen in zijn blauwe pakje, die een en al verbazing is over de werking van Lewenstein's naai machine. Verder zagen we daar fraai bor duurwerk op een fluweelen stramien en de heer v. d. Bosch gaf ons nog enkele akkundige inlichtingen omtrent zijn naai- horduur- en stopmachines. Ook «hem wen- schen wij dezen week een uitnemend suc ces toe. Op gebied' van schoen en fabrikatie stip pen we nog even aan de étalage van den' heer Simonisen van H. J. Snel, die we beiden ook een bezoek van het kooplustige publiek kunnen aanbevelen. We kunnen heusch niet zeggen, 'welke ons bet meest voldeed. Beiden waren goed geslaagd en dit is te opmerkelijker, omdat van een artikel als schoenen niet zoo heel veel -te vanieeren is. Ook voor den heer Jac Krol, wiens schoenen-étalage buiten mededinging was, hebben wij niets dan lof. Wij wenschen ook «hem veel succes. Op "t gebied van manufacturen en stoffen mogen wij vooral niet vergeten de étala ges van den beer J. C. Kort, die buiten mededinging was, terwijl de van ouds be kende firma A. Waals haar beste krachten had ingespannen om een even eens degelijke en sierlijke' reclame te ma ken, wat haar, naar wij meencn, zeer goed gelukt is. Ook de meer bescheiden uitstal ling van G. vanLeent getuigde van een degelijke zakenopvatting, die wij niet an ders dan roemen kunnen. Een zeer fraaie reclame zagen we bij de firma Albert Hein. Een en al thee, waarin kunstig gefigureerd een hardloo- pende hond, die aan een touw wordt vast gehouden door een van de Hollandsche boerinnetjes. Werkelijk heel frisch en ori gineel. Ook de warmkleurige sarongs ver- hoogen het effect. Ook deze étalage belooft een succes te worden in de komende week. Het hoedenmagazijn De Vlinder toonde haar embleem in levende bloemen. Ten slotte noemen we nog de firma Dekker, die in een zeer fraaie pijpen- étalage haar artikelen zeer voordeelig doet uitkomen. Ook bier is met weinig veel bereikt. De heer A. de Graaff verrestte het publiek met een keurcollectie van kleeden, dekens, teacosïes enz. Op de Boogewoerd zagen we dat de fir ma Splinter in haar nevenzaak een fraaie étalage van de fijnste vellen, en klee den hatL terwijl de heer Den Heeten zijn schoenwerk op sierlijke wijze geëta leerd heeft in zijn ruime étalagekast. De heer N. Kwestroo heeft op zeer treffende wijze zijn Ilima-rijwielen en fietslantaarns uitgestald. Een rood lint maakt een duidelijke aanwijzing, terwijl ook het groen zeer frisoh aandoet Ook deze uitstalling dient niet vergeten te wonden. Hedenavond, a(s bet electnisch licht glanst en gloort hopen wij onze wandeling voort te zetten. STADSNIEUWS Dr. G. de Boer (e Amsterdam, benoemd tot opvolger van prof. K. Sneyders de Vogel als rector in de Romaaneche laai- en letter kunde aan de Leidsche Universiteit zal zijn ambt aanvaarden met het houden van ee openbare les op Zaterdag 9 October des namiddags 2.30 uur in het klein auditorium de Leidsche Universiteit. Academienieuws. LEIDEN. Na verdediging van stellin gen werd heden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschappen de heer Antony Johanrtes Guépin, geb. te Hekier, wonende te Haarlem. Geslaagd voor het candidaats-examen in de rechten de heer W H. Krijgsman en mej. J. de Voogd (beiden Den Haag.) Geslaagd voor het candidaats-examen in de rechten de heeren H. van Loghem do Josselin de Jongh (Haarlem), H. A. F. Donders (Arnhem.) TELEGRAMMEN. BERLIJN, 28 Sopt. Naar uit Riga wordt ge* meld, heeft do Pooleche delegatie zich bereid ver klaard, een commissie te benoemen voor het slui ten van den wapenstilstand en tot het uitwerken van den voorloopigen vrede, en wel met terzijde stelling van de principicele quae6tie van het zelf beschikkingsrecht der Oekrajine, Wit-Ru6land, Lithauen en Oost-Galicie. Polen betreurde daaren tegen, dat do verklaring van Rusland het karak ter van een ultimatum had. LONDEN, 28 Sept. Bij do inneming van Ka- menetz Podolsk, de hoofdstad van Podolie cn maandenlang de zetel der voorloopige Oekrajien- sche regeering, door de Polen, hebben de bolsjo* wieken, alvorens de stad te verlaten, de stations, bruggen, spoorwegen, enz. vernield. Ook de uni versiteit werd verwoest, waarbij de bibliotheek en de archieven een prooi der vlammen werden. GENEVE, 28 Sept. Heden is het congres van do internationale federatie tot afschaffing van do prostitutie geopend onder voorzitterschap van De Graaf (Nederland). Er had een uitvoerige ge* dachtenwisseling plaate over de quae6lio der wet telijke maatregelen ter bescherming van minder jarige meisjes tegen de prostitutie. BRUSSEL, 28 Sept. De „Libre Bolgipuo'"" meldt dat er hedenochtend een algomcene staking van 24 uur i6 uitgebroken in de kolenmijnen in het centrum van het industriegebied, als protest tog-m de „taxe professionelle" en tegen de traagheid van den Senaat bij de behandeling van de wet op den achturendag. KIEL, 28 Sept. Hedenmorgen is buiten de Kia- ler haven het s.s. „Frïedricheort", dat op weg was om oude munitie in zee te storten ten gevolge van een ontploffing gezonken. Vier man kwamen om, oenige anderen werden gewond. Laatste Berichten. Wij vernemen van de meest bevoegdo zijde, dat de geruchten en mededeelingen in de dag bladen, betreffende onderhandelingen over mili taire afspraken met Belgie en een mogelijke wij ziging van het te dien aanzien door de Regee ring ingenomen standpunt onjuist cn uit de lucht gegrepen zijn. Het hoofdbestuur dor Posterijen en Telegra fie maakt bekend, dat door storing cn onvoldoen de gemeenschap op de Nederlandsch-Britsche ka* bels in het telegraphisch verkeer met en over Engeland grooto vertraging bestaat. Faillissementen. Uitgesproken: De Handelsvennootschap onder de firma de Kleer Co., benevens de beide firman ten P. de Kleer Wzn. en H. van Vliet Joh.- zn., allen te Ter-Aar. Rechler-comm. mr. F. Beudeker; curator mr. P. M. Trapman. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den morgen van 29 Sept. 1920, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 777.4 Stockholm. Laagste barometerstand750.2 Vestmnndei Verwachting tot den avond van 30 8ept. Zwakke tot matige, Noordoostelijke tot Noordelijke Wind, nevelig tot licht- of balf- bewolkt, -waaischijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur. Advertentiën. I BERICHT. Voo de vele bewijzen van belangstelling ontvan gen, tijdens ons vijftig jarig Huwelijksfeest brengen wij onze harteüjken dank. B. ZEILSTRA, M. ZEILSTRA- 3737 Hartog, Door den Edel Achtbaren Heer Rechter Commissaris in het faillissement van F. VAN GALEN, Hoogewoerd 142 te Leiden is bepaald dat de Schuldvorderin gen moeten worden ingediend, voor den 20slen Octo' -u- 1920 en dat de verificatievergadering, zal worden gehouden, in een der lokalen van de Arrondis- fiements-Rechtbank, te 's-Gra- venhage aan het Korte Voorhout No. 11 op Donderdag den 4den November 1920 des voor- middags ten 10 uur. 3653 De Curator* Mr P K BRIËT. Ondergeteekende, benoemd tot Notaris te Leiden, in de plaats van wijlen den Heer Jhr. M. B. W. DES TOMBE, bericht dat hij diens acten en repertoria, als mede die verleden t. o. v. den plv. Not. den Heer CALLÉ, heeft overgeno men en dat zijn kantoor Is gevestigJ 3702 Breestraat No, 20, (Telef. No. 1917). M. G. BON, Notaris. Gevraagdeen net 3725 DAGMEISJE. P. G. tegen hoog loon. Zater dags hulp van Werkster. Mevr. BULTHUIS, Botermarkt 23. Bij A. VAN EGMOND, Ha- zewindstceg 1 kunnen nette BREISTERS en Leerlingen voor de Maas tafel geplaatst worden. Aanmel ding van 9 tot 12 en van^2 tot 5 uur. 3677 Gevraagd een net DAGMEISJE voor halve dagen in een klein gezin, tegen goed loon, Aan te molden Valdezstraat 2a. 8721 DAGDIENSTBODE Gevraagd een n6tte Dagdienst bode, Zondags na 12 uur vrij. Apothekersdijk 31 huis. 3732 Mevr. C. MULDER, Haar lemmerweg 51, vraagt zoo spoe dig mogelijk een 3696 FLINKE VROUW, om aan huis te komen wasschen Wasschmachine beschikbaar. Gevraagdeen nette 3724 LOOPJONGEN P. G., niet beneden 18 jaar van g. g. voorzien. Fa. Gebr. HOO GENDOORN, Botermarkt 23. ter overname aangeboden, voor billijken prijs. Te zien dagelijks, Lokhorst" straat 21. Liefst n. m, 6 uur. v. ENGEL. 2 jaar schrifte lijke garantie. 3738 Een net persoon, zag zich gaarne als geplaatst, in een Tapijten-, Manufacturen-, of ook wel Confectiezaak. Bekend zijnde met genoemde vakken. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 3728. Heer b. b. h. zoekt met volledig pension. Br. Bur. v. d. Blad No. 3701. Tijdens de WINKELWEEK alle dagen fijne, versche Speculaas. L OUDE LEIDSCHE KAAS f0.60, Rookspek, Reuzel en Rundvet fl.00 Bak- en Braad vet f0.65, Boter Melange f 0.70, f0.80, f0.90, Koffie f0.85, per pond Versche Eieren f0.18, S. OUWERSLOOT, Rijnsburg. 3733 TE KOOP Kachelhaard merk „Jaarsma" tevens een pracht gaskroon.Te bezichtigen Rijnsburgerweg 113 voor 's avonds 6 uur. 3723 Gebr. OUOSHOORN, Handelaars in alle modellen Flessched en Kruiken, Lampen, Metalen, Boeken Couranten en Opruimingsgoederen. Alles wordt kosteloos van hais gehaald. In en -uiten Leiden. Zendt briefkaart Bouwelauwe- steeg 25 GEBRS. DEN HAAN leveren tegen concurreerende prjjzen, uitsluitend betrouwbaro en prima kwaliteitFqne Turf molm in balen. Fijne Kalkmer- gel per schuit, alle soorten Kunstmeststoffen, alle soorten Pootaardappelen. g731 Rjjnsburg Tel. 3. aan de OUDEHEERENGRACHT is met ingang van 1 October a.s. voor het publiek GESLOTEN.! KACHEL. Te koop een góed onderhou den Colodifer-Vulkachel met of zonder Pijpen, beslist zonder gebreken tegen billijken pr(js. Adres: Hoogewoerd 130. 3568 bij de Firma Een kleine partij LAMPIONS en KAARSEN aangeboden tegen billijke prijs. 3730 P. SCHIPPERUS Jr, Rijnsburg. Doet uw inkoopen bij hen die in dit blad adverteeren Botermarkt 23, LEIDEN. 372*

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3