BURGERLIJKE STAND LEIDEN. 24 September. Geboren: Antonia Cornelia d. van J. Bouw meester en A. J. Remond. Overleden: H. D. Assendorp, ongeh. in. 44 j. dien nacht niet gevonden en zoo schonken do lam pen haar licht aan Kampens straten tot een te legraph isch ontboden eloctricicn uit Zwolle het raadsel oploste door toch naar rechts te draaien. Toen was het tien uurin den morgen. De Fransclie ingenieur Eduard Belin, do uitvinder van de telephonischo trans missie der fotographie zal in Amerika zijn ont dekking gaan demonstreren. Hij ondernoemt thans belangrijke prooi en in ht Zuiden vanFrank- n'jk. De motorrijder Bruggem'a uit Groningen is bij Garmerwolde in bot sing gekomen met 6 wielrijders, viel en kreeg een hersenschudding .Ook de wiel rijders bekwamen ernstig letsel. Woensdag heeft te Gouda een ongeval plaats gehad. Een oude Na kende stadgenoot, de 89-jarige heer K., kwam, bij het drukke verkeer ina het dicht- gaan van de brug over de Gouwe, in aan raking met. een petroleum wagen, waardoor hij achterover sloeg en 'dadelijk daarop kwam het wiel van een zwaar geladen kolenkar hem over de keel, waardoor hij terstond gedood werd. In hetarrestantenl ok a al te Rhenen «werden Dinsdag een man en een vrouw ingesloten, kermisreizigers, die te Ameronge gearresteerd Kv er dein wegens te Rhenen gepleegde inbraken. Er werden in in hun woonwagen waarmede zij door het land trokken tal van voorwerpen, die te Rhenen gestolen waren, in beslag geno men. Men zocht nog een derden persoon. Deze is er nu in geslaagd in de woning van den veldwachter, die aan het arrestanten- lokaal grenst, de sleutels der cellen mach tig te worden; zoo kon hij des nachts Ie beide arrestanten bevrijden. Woensdagmor gen vond de veldwachter zijn huisdeur af gesloten en de cellen ledig. Tijdens het onweer dat g i s - tornacht losbrak i6 een melkrijder op den Buik- sjoterweg bij Amsterdam, door den bliksem ge-i troffen. De man was op 6lag dood. De beide paar den van den melkwagen bleven ongedeerd. KORTE BERICHTEN. - Het vliegkamp te Schellingwoude wordt een centraal militair watorvlicgkamp. - Do vliegkampen Urk en Veere worden ne venstations van Schellingwoude, dat ook voor civiel verkeer zal dienen. De 14 militaire muziekcorpsen worden in' gekrompen tot 4. To Middelharnis is een knolletje gerooid van niet minder dan 14 K.G. gewicht. - Tc Nieuw-Bijerland staat een zonnebloempje van plm. 3,5 M. hoogte. De schutterijen in Ned.-Indië worden ontbon, den en do vaandels naar Bronbeek gezonden. In een tuin te Middelharnis js een pompoen gegroeid met hot enorme gewicht van 29 K.G. STADSNIEUWS Nedcrl. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Hedenmorgen te elf uur werd in den foyer der Stadsgehoorzaal de 62ste Alge- meene vergadering gehouden van bovenge noemde Mij. De vergadering werd geopend door den heer G. F. van Tets, voorzitter der Mij., met de volgehde woorden: 'Een hartelijk welkom roep ik «toe aan den EdelAchtb. heer Burgemeester, den Inspecteur van den Landbouw, den secre taris van den Ned. Tuinbouwraad en ten slotte aan alle aanwezigen. Raadpleeg ik de agenda, welke vandaag te behandelen valt, daarbij rekening hou dende met den beschikbaren tij'd, dan zou ik terstond met de behandeling der punten een aanvang moeten maken. Maar een kort woord wil ik toch niet achterwege laten. En dan is het mij allereerst eene be hoefte op deze algemeene vergadering nog maals een woord van dank te brengen aan den heer Vas Visser, die gedurende mijne lange afwezigheid in een deel van het vo rig en van dit dienstjaar het voorzitter schap der Mij. op zulk eene uitnemende wijze heeft waargenomen. Het jaarverslag zal u straks een nauw keurig overzicht geven van de werkzaam heden en van den vooruitgang der Mij. in het afgeloopen jaar. Ik zal daarom hierop niet vooruitloopen. Maar wel «wil ik er mijne vreugde over uitspreken, dat er trots <le groote moeilijkheden, waarin verschil lende takken van tuinbouw zich nog im mer bevinden, vooruitgang is in onze Mij. Dat is te danken aan de activiteit en krachtsoplossing van vele afdeelingen en dat is ook te danken aan de groote ar beidzaamheid van uw H.B. en het alge meen secretariaat. Ik durf zu'lks ditmaal zeggen, omdat ik zelf in het afgeloopen jaar door mijne langdurige afwezigheid mijn volle aandeel in den arbeid van het H.B. niet heb gehad. En daarom wil ik er eens op wijzen, dat hetgeen door het H.B. - en ook in de afdeelingen gedaan wordt in het belang van den tuinbouw, niet immer naar voren treedt. De invloed, welke dikwijls in het belang van het schoone tuinbouwvak wordt aangewend, zonder dat het aan de groote klok wordt gehangen, doet menigmaal niet onder voor belangrijke besluiten in eene openbare bij eenkomst genomen. Eensdeels is het jam mer, omdat hoe meer tastbare en waar deerbare resultaten in de Mij. zullen zijn te vermelden, hoe meer het belang zich bij haar aan te sluiten zal worden erkenid,. ten gevolge waarvan zij natuurlijk in kracht ïal toenemen en daardoor nog meer aan haar doel zal kunnen beantwoorden. Ik dring er daarom bij de afdeelingen op aan om al is bescheidenheid nog zulk een WeTaad van den mensch in het publi- teeren vpu belangrijk door haar verricht, geene bescheidenheid toe te passen, inte gendeel daaraan geregeld publiciteit te geven. Het saamhoorigheidsgevoel der leden komt steeds meer tot uiting. Dat mag dank baar worden geconstateerd, want daarin ligt een groots kracht. Hoe sterk de band is, die onze leden bindt, bleek nog onlangs ter vriendschappelijke bijeenkomst te Velp. Moge deze vergadering daarvan dan op nieuw blijk geven. Wij kunnen ons dan om 4 uur hedenmiddag opgewekt naar Leiden s schoon Raadhuis hegeven, waar 'het Gemeentebestuur dezer oude.Veste zoo vriendelijk is ons officieel te begroeten. M. H., afgevaardigden en verdere leden der Mij., ik 'heet u allen welkom ter 62ste algemeene vergadering onzer Mij., welke ik thans voor geopepd verklaar. De heer Witte, voorzitter der Leidsche afd. der Mij., verkreeg hierna het woord en sprak zijn groote voldoening uit over het feit, dat de Leidsche afd. do leden ter Al gemeene Vergadering mocht verwelkomen en dat de w«jze, waarop dit geschiedt allen aangenaam moge zijn. Ten 6lotte wenscht hij allen een genoeglijken dag. De voorzitter stelt vervolgens voor een telegram van eerbiedige hulde te brengen aan H. M. de Koningin-Moeder, bescherm vrouwe der Mij., welk voorstel met luid ap plaus werd ontvangen. Tot leden van het hoofdbestuur worden gekozen in de plaats van de heeren H. de Lange en F. van Romburgh, die niet her kiesbaar zijn, de heeren D. EveleensMaar- sen te Aalsmeer en A. C. Ide te Wagenin- gen. Vervolgens brengt de secretaris, de heer J. Mensing, verslag uit over den toestand j0er Mij. en van de handelingen van het Hoofdbestuur over het jaar 1919, waaraan we het volgende ontleenon: Het jaar 1919 i6 voor de Mij. een goed jaar geweest. Het aantal leden steeg van 3618 tot 4219, onder wie 35 donateurs en 87 buitengewone leden. Het aantal afdeelin gen steeg van 41 tot 43. De twee nieuwe afdeelingen waren Noordwijk en Amers foort. De afd. Vught verplaatste zich naar 's Hertogenbosch. Het aantal samenwer kende vereenigingen onderging geen veran dering. Het finantieel resultaat is echter niet gunstig. Van tal van zaken moet het hoofd bestuur afzien, omdat de geldmiddelen het. niet toelaten. Trots het meest zuinige be heer zou een nieuwe leening, waartoe het hoofdbestuur reeds was gemachtigd moe ten zijn aangegaan als de voorzitter dei- Mij., bezield als hij .is met warme liefde voor de Mij. niet uit eigep middelen f 3000 waarvoor hem een welverdiende dank toe had ter beschikking gesteld (applaus), komt. De commissie, benoemd ter bestudeering op welke wijze te verkrijgen soortecht zaaizaad, pootgoed, enz. deed in 1919.nut tig werk. De voorzitter der Mij. was zeker de tolk der aanwezigen toen hij den secretaris har telijk dank zegde voor zijn keurig verslag. Hierna werden nog ecnige mededeelin- gen gedaan, o. a. dat de burgemeester van Leiden de toezegging deed, dat hedenavond de gevel van het 6tadhuis van 8.3010 uur zal worden geïllumineerd, in de hoop. dat dit bij de bezoekers, die heden in Leiden zijn, belangstelling moge wekken. Te half een werd gepauzeerd. Te 2.15 uur werd de vergadering dooi den heer iG. F. van Tets heropend. Aan de orde was het voorstel der afd. Zeist en Omstreken, hetwelk luidt als volgt: Door de Mij. wordt uitgeschreven een prijsvraag, waardoor aan de Nederlandsclie ingenieurs gelegenheid: zal worden gebo den, het voor de tuinbouw zoo hoogst be langrijke vraagstuk der bemesting met koolzuur te besludeeren. Over dit onderwerp werd door den heer L. Baron van Hogendorp een zeer leerzame inleiding gehouden. Na de rondvraag volgde sluiting der vergadering. Ontvangst ten Stadhuize. Na de vergadering der Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde trokken, de deel nemers gezamenlijk naar het stadhuis, waar hun vanweg het gemeentebestuur een ontvangst werd bereid. De 'Bürgemeester sprak hierbij ongeveer als volgt: Damer en Heeren! Van harte heet ik U welkom op deze historische plaats, het stadhuis van de al oude, sleutelstad. Het is thans de derde of vierde maal dat do Jaarlijksche Algemeene vergadering der Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde in deze stad wordt gehouden. Gisteren was ik in de gelegenheid er op te wijzen hoe de derde speciale Dahliakeu ring hier plaats heeft, afgezien nog van de in 1917 gehouden groote plantenkeuring. Dit alles wij6t er op, dat er hier ter 6tede een opgewekt tuinbouwleven heer6cht. Terecht wordt wel eens beweerd, dat Lei den een stad van tuinen is. Weinig steden zijn er in ons vaderland, waar in de oude stadsgedeelten zulke groo te en mooie tuinen worden gevonden en ook in de nieuwere stadswijken worden steeds weer huizen gebouwd, die in het bezit van tuinen zijn. De liefhebberij voor bloemen en planten heeft in deze gemeente dan ook 6teed6 op een hoogen trap van ontwikkeling gestaan, wat zeker ook daaruit blijkt, dat hier sinds onheugelijke tijden een steeds in bloei toe nemende wekelijksche bloemenmarkt kan worden gehouden. Dit wordt door het gemeentebestuur als een zeer gelukkig verschijnsel beschouwd. Na gewezen te hebben op den beschaven- den en ontwikkelenden invloed die er van de bloemen uitgaat, vervolgde spreker: Nu valt het niet te ontkennen dat in deze materialistische tijden de z. g. n. luxe tuin bouw zeer moeilijke tijden doormaakt. Wanneer wij hooren hoe sommige landen zich genoopt hebben gezien" hun grenzen voor bijna alle luxe artikelen, dus ook voor bloemen en planten te sluiten; wanneer wij waarnemen hoe de stand der valuta in es i kele landen den uitvoer van bloemen daar heen zoo goed als onmogelijk maakt; wan neer wij in het oog houden hoe de bedrijfs- onkosten in dit vak met den dag stijgen, eenerzijds door de steeds hooger en hooger wordende loonen, anderzijds door de altijd maar duurder wordende brandstoffen en wanneer wij dan nagaan hoe vooral de moeite om de laatsten in voldoende hoe veelheid te verkrijgen .de moeilijkheden steeds meer en meer doen toenemen, dan moeten wij erkennen, dat de beroeptuin- bouwer thans waarlijk niet slaapt op de rozen, die hij met zooveel zorg tracht te kweeken. En toch hebben de tuinbouwers met echt Nederlandsch volhardingsvermogen den moed niet laten zakken. Met echt Hollandsche koppigheid hebben zij getracht het hoofd te bieden aan de steeds toenemende moeilijkheden en him energie is ons een waarborg, dat zij ook de than6 heerschende zwarigheden te boven zullen komen. Wanneer wij terugdenken aan de door uw Maatschappij in 1917 alhier, in 1918 in Amsterdam en in 1919 in Utrecht gehou den Groote Plantenkeuringen, wanneer we denken aan de thans weder hier gehouden speciale Dahliakeuring, dan zien wij daar uit niet alleen het volhardingsvermogen van onze Nederlandsche bloemenkweekers maar ook de onvermoeide pogingen door uw Maatschappij aangewend om hen daar bij te steunen en door de heerschende moei lijkheden heen te leiden en dan is het ons een genoegen, ware het 'alleen daarom, u hier te mogen ontvangen en welkom te heeten. Deze rede werd door den beer G. F. van Tets ongeveer als volgt beantwoord: U zijt zoo vriendelijk geweest de Nederl. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde uit te noodig-en ter gelegenheid van bare 62ste algemeene vergadering eenige oogen'blik- ken te komen verwijlen in uw prachtig raadhuis van de stad Leiden, waar elk Nederlander zich warm vaderlander moet voelen, omdat uit elke straat, uit iedere gracht, uit vele gevels historie spreekt van de beste soort. U hebt ons daareven, in presentie Van heeren Wethouders en van Raadsleden, toegesproken in bewoordingen, die getuig den van sympathie voor onze Mij. en van •liefde voor de bloemen. Voor die sympathie is de Maatschappij u en de stad Leiden- zeer erkentelijk en ik kan ai namens H.B. en leden de verzeke ring geven, dat zij wederkeerig is en dat iedere keer, dat een voorstel inkomt om eene keuring, eene vergadering, eene vriendschappelijke zomerbijeenkomst of een wintercongres te Leiden te houden, zulk een voorstel steeds met vreugde wordt begroet, omdat men zich te Leiden thuis gevoelt, omdat men ook weet daar steeds welkom te zijn en vriendelijk te worden ontvangen. Van harte wenscli ik namens onze Mij. de stad Leiden toe, dat zij voortdurend in "bloei moge toenemen. Hare beteekenis is zoo groot, dat vermeerdering haast uitge sloten is. Moge die dan voortdurend be stendigd worden. En bij mijn herhaalden dank voor uwe gastvrije ontvangst te dezer plaatse, geef ik -ten slotte nog de verzeke ring, dat het aan de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkuude en hare afdee- ling Leiden steeds eene eer en een voor recht zal zijn tot den toenemenden bloei en beteekenis van Leiden's tuinbouw te mo gen nnedewerken Mijnheer de Burgemeester, ik verzoek u en den verderen vertegenwoordigers te de zer plaatse van Leiden's burgerij deze op rechte verzekering wel te willen aanvaar den. Ik heb gezegd. De Bahlia-Tientoonstclling. Bekroningen. Door de keuringscommissie van de speciale Dahliatentoonstelling, zijn de vol gende prijzen toegekend aan onderstaande inzenders: Groote zilveren medaille van H.M. de Ko ningin voor de mooiste groep dahlia's aan J. Kriest te Leiden. Gouden medaille, geschonken door Baron v. Pallandt v. Roosendael voor een groep dahlia's aan J. G. Ballego te Leiden. Groote gouden medaille van de Mij. van Tuinbouw en Plantkunde aan een groep dahlia's van E. H. Krelage en Zoon, te Haarlem. Verguld zilveren medaille voor een groep dahlia's aan G. Wouters te Nijkcrk, Dp Wildt en Romkes te Hillegom, H. Horns- veld te Baarn en C. Vianen te Rijnsburg. Kleine gouden medaille voor een groep dahlia's aan H. Carlée te Heemstede. Zilveren medaille aan Gebr. den Older te Leiden en Gebr. v. Waveren te Hillegom. Verguld zilveren medaille van den bur gemeester van Leiden, geschonken voor een inzending dahlia's aan J. G. Ballego te Lei den. Verg. zilv. medaille van den heer G. M. Kok te Bergen op Zoom, toegekend aan een inzending dahlia's van D. Bruidegom te Baarn. Verguld zilveren med. voor een groep dahlia's, toegekend aan C. Kroon te Baarn. Zilveren medaille voor een groep dahlia's toegekend aan G. J. Seheffel te Nijkcrk, Louis Germ te Dordrecht, I. Dominicus te Schiedam, F. Ludwig en Co. te Hillegom en J. Glasbergen Czn. te Leiden. Bronzen medaille voor een inzending dahlia's aan J. G. v. Kersbergen te Den Haag. Bronzen plaquette van de Ver. tot bev. van Vreemdelingenverkeer te Leiden, toe gekend voor een inzending dahlia's aan E. H. Krelage en Zoon te Haarlem. Gouden medaille, van Jhr. G. F. van Tets, voor een inzending dahlia's aan den heer Jan Kriest Jz. te Leiden. Zilveren medaillo van Z. K. H. Prins Hendrik, toegekend aan H. van Herwaar den lo Baarn voor een bloemstuk van dahlia's. Zilveren medaille voor een bloemstuk, toegekend aan H. Buurman te Leiden. Bronzen medaille voor een inzending dahlia's aan Jan Kriest Jz, Zilveren medaille van het Leidsch Dag blad toegekend aan H.' van Herwaarden te Baarn, voor een bloemstuk (harp). Zilveren medaille voor een bloemstuk aan H. Buurman en Zoon te Leiden. Zilveren medaille voor bloemwerk aan H. Carlée te Heemstede. Groote gouden medaille voor een bloem stuk aan H. Buurman en Zoon te Leiden. Zilveren medaille voor een kran6 van bloemwerk aan H. van Herwaarden te Baarn. Bronzen medaille voor een vaas dahlia's aan H. van Herwaarden te Baarn. Bronzen medaille aan Jan Kriest voor een mand dahlia's. Zilveren medaille voor een groep klein- bloemige Chrysanten in pot, De Wildt en Romkes te Hillegom. Bronzc-n medaille voor een groep dahlia's aan J. G. v. Kersbergen te Den Haag. Bronzen medaille aan W. van Veen te Leiden voor afgesneden bloemen van vaste planten. Bovendien werden nog aan bekende kweekers certificaten le klas en van ver diensten toegekend, voor verschillende nieuwo variëteiten. De tentoonstelling mocht zich gisteren in een buitengewone belangstelling verheu gen. Ook heden en morgen zal het bezoek druk zijn. Een mooie „affaire". Iemand uit Oude-Wetering had voor de op richting van een importzaak geld noodig. Daartoe schreef hij aan de Uuiverseelc Bemiddeling6bank v. d. Wel en Co. te Hellevoeteluis, die in ver' schillende bladen adverteerde, dat zij geld be schikbaar stelde. Nadat hij hierop antwoord had ontvangen moest hij dadelijk f 75 storten. De besprekingen over het to leenen bedrag, groot f 10.000, zouden verder in café „Zoraerzorg" te Leiden gevoerd worden. De man, die het geld moest ontvangen kreeg ockter argwaan en stelde de politie alhier van het feit op de hoogte. Op het vastgestelde uur verscheen gisteravond in „Zomerzorg" de 30-jarige Jan Halm uit Nieuw- Helvoet, de directeur van bovengenoemde bank on de 26-jarige C. v. Kraak, die als secretaris fun geerde. De man uit Oudc-Wetering had echter (de mi6-cn-scéne was door den heer v. Mansfeld, inspecteur der recherche alhier opgezet) ook zijn secretaris medegebracht in den persoon van den rechercheur Lemmers. Nadat eenige besprekingen warengevoerd en het zoover gekomen was, dat de betrokkene een bedrag van f 1000 moest storten aan beide eerste heeren, maakte de rechercheur zich bekend en werden de onderhandelaars door een viertal re chercheurs, die gereed 6tonden, naar hei bureau van politie overgebracht. Een nader ingesteld onderzoek wees uit, dat do Universeels Bemiddelingsbank niet bestaat en dat v. d. Wel de naam is van de vrouw van Jan Halm welke laatste reeds een vonnis van 2 jaar wegens oplichting achter den rug had. Nadat van deze zaak proces-verbaal is opgemaakt, zijn beide „heeren" naar het Huis van Bewaring te 's-Gra- venhage overgebracht. TELEGRAMMEN. VERSAILLES, 23 Sept. De rode, waarmede Millcrand zijn hoogc ambt aanvaardde, werd her haaldelijk door algemeene en langdurige toejui chingen onderbroken. Vervolgens defileerden de parlementsleden voor dpn president,die te vijf minuten over half vijf het Paleis verliet te mid den oener menigte, die hem eerbiedig groette on herhaaldelijk „Leve MiRerand" riep. De auto van den president kwam te kwart over zessen aan de Porte Dauphine aan, waar Mille rand in oen open limousine 6teeg. Geëscorteerd door twee escadrons cavalerie reed hij het plein van het Elysée op. To half zeven inspecteerde Millerand de troe pen, die hem de eerbewijzen brachten en word vervolgens naar den grooten vergulden salon ge leid, waar genei-aal Dubail, grootkanselier van het Legioen van Eer, aan Millerand de versierse len van hot grootkruis van het Legioen van Eer i de keten dier orde overhandigde. Eenige minuten later ontving Millerand Lho- piteau. dio vergezeld was van alle ministers en onder-secretarissen. Uit naam der regeering over handigde de minister van justitie aan Millerand den ontslagbrief van het kabinet. Vervolgens begaf Millerand zich in een ©pen rijtuig naar het gebouw van den voorzitter der Kamer van Afgevaardigden, warm toegejuicht door de menigte. BERLIJN, 23 Sept. In de op 22 dezer ge houden zitting van het rijk6kabinet verklaarde do rijksminister van financien, dr. Wirth: Do bcgrooting van 1919 sloot met een bedrag van 15.8 milliard Mark aan gewone en 47.2 mil liard Mark aan buitengewone inkomsten en uit gaven, totaal 63 milliard. De voorloopige begrooting voor 1920 raamt de inkomsten cn uitgaven op 39.8 milliard mark. Na eflrck van 9.4 milliard voor de afzonderlijke sta ten bedragen de eigenlijke uitgaven dos rijks vol gens de gewone begrooting 30.4 milliard mark. De buitengewone begrooting voorziet in uitga ven ter hoogte van 39.7 milliard en inkomsten van 2 milliard mark, hetgeen een tekort van 37.7 milliard beteekent. Daarbij komen nadceligo saldo's van de rijks- spoorwegen van ruim 16 milliard do posterijnn van ruim 2 milliard, totaal dus een tekort van 55.7 milliard mark. BERLIJN, 23 Sept. Zooate uit Rome aan do bladen wordt gemeld, doen de arbeiders, die nog weigeren de fabrieken te ontruimen, dit onder het voorwendsel, dat over oenigo punten hunner oischen nog moet worden onderhandeld. Hun houding wordt als een schending der overeen komst beschouwd en men_ vraagt zich af, hoe de regeering thans zal optreden. Intusschen breidt de bezettingsmanie zich :iiL LONDEN, 23Sept. Do conferentie der mijn- werkcrsgedelegeerden heeft heden het voorstel van Smillie verworpen om een nieuwe stemming te houden over de vraag om den looneisch van twee shilling aan arbitrage te onderwerpen. BERLIJN, 23 Sept. Zooals uit Warschau wordt gemeld, seint Domslri radiografisch uit Riga, dat do Russischo gedolegeorden, speciaal hun voorzit ter Joffe, thans oprecht een vrede door overeen stemming schijnen te wenschen, hetgeen te Minsk niet het geval was. j Men verwacht, dat Tsjitsjerin begin volgende week ta Riga zal aankomen. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Sept. 1920, medegedeeld door 'net Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 773.3 Kopenhagen' Laagste barometerstand7S9.5 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 25 Sept. Meest matige wind uit Oostelijke richtingen, zwaarbewolkt of betrokken, weinig of geen neerslag. Zelfde temperatuur. Marktberichten. LEBOEM, '24 Sept. Veemarkt. Aange voerd 958 Runderen 24 Kalveren 1266 Schapen 33 Stieren f325,—825, 154 Kalf- en Melk koeien f420835, 395 Varekoeien f245— 680 205 Vette Ossen en Koeien f475770, fl,75 2,10 per K.G. 171 Graskalveren f135265 8 Vette Kalveren f160- 245, f2,80 f3,05 f 0,00 per K.G., 21 Nuchtere Kalveren f 18 32, 287 Vette Schapen f52—89. fl,78fl.S8 per K.G., 979 Weide Schapen f4074, 000 Lammeren f432 Magere Varkens f45 —120, 916 Biggen f22—35, 0 Paarden f000 —000, 6 Veulens f135325,13 Bokken of Geiten f524. Kaas. Aangevoerd 143 partijen, le soort Goudsche kaas, per 50 K.G. van fS7f90.00, 2e soort per 50 K.G. van f84f86, le soort Leidsche kaas per 50 Kg. van f73 tot f77.00, 2e soort per 50 Kg. van f67.tot f72. Handel voor Goudsche Kaas goed. Handel voor Leidsche Kaas goed. Aan de Stadswaag gewogen 121 partijen. 4960 stuks 36262 K.g. YOOBSOHOTEN, 23 Sept. Yelling V.P.Y. Aangevoerd 450 eieren, per 100 stuks f 17.50 18.50, 40 eendeneieren, per 100 stuks f17.00 18.00, 00 konijnen, p. stuk f0.00—0.00. Duiven per stuk fO.Oo00 Hanen p. stuk fO.OO0,00 3 Kippen per stuk f2.00, Bik. fO.OO0.00, Roode kool f 00.00, Andijvie fO.OO alles per 100 stuks. UITHOORN, 23'Sept. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 88 partijen. Prijs Goudsche kaas lesoortf85.— 4 f90.2de soort l'78.f84. Handel goed. LEEUWARDEN, 24 Sept. Kaas. Sleutelkaas 16.89—1.17, Nagelkaas 0.73 f 0.88, Goudsche 0 plus f 0.43f 1,36; Edammer 0 plus f0.81fl.25. Aangevoerd S5S52 K.G Boter. Fabrieksboter f3.04f3.35 p. K.g. Aanvoer 112/g 114/16 vaten DELFT 23 Sept. Vee. Vette koeien le kw. 1500 4 f880, 2e kw. f275 a f500- Kalf- koeien le kw. f500900, 2e kw. f275500. Vaarkoeien le kw. f375625, 2e kw. f225 375, Magera varkens f45180, Biggen f20 45, Nuchtere kalveren f2050, Paarden f200 —800. Rundvleesch f2.20—1.901.60 per Kilo. Extra f000. Aanvoer: 205 runderen, 20 paarden, 4 vette kalveren, 56 magere kalveren, 244 schapen of lammeren 639 varkens, 1063 biggen, 14 geiten of bokken. 0 veulens. Boter, Aanvoer 104/.-. 10/16, wegende samen 2180 Kilo. f3.50 4 f3.76 per Irilo 0FFICIEELE BEURSN0TEERIN6 5% Nederland. W/o 50/o Indië 4% Hope 4% Oost Jan.-Juli Oude Vaart Nieuwe Java China Japan Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. S toom boot Kon. Paketvaart HulL Stoomboot Ned. Scheepv. Unie Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Noordzee Oostzee A'dam Deli Besoslii Deli Batavia. Cultuur Maatschappij Medin Tabak Rotterdam Dell Sen -' -niiah Compania Cultuur gew. act. Nierop Insulinde olie Poerworedjo Tels Co. Stokvis H.V.A Ind. Hand. Bank Cert. Handel Ml). f Gew. Dordt6che. Gecona. Holl. Petrol. Kortinkl. PetroL Orion Petrol. .- Steaua Roman a Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Nederl. Rubber R'dam Tapanoeli Sumatra Rubber Oost Java Rubber Denver R!o Erie Missouri K. T. Southern Railway Car. Foundry Hide Leather comm.. Hide en Leather pref. Union Pacific Anaconda copper Gulf Mexican Nat. 2e prof Marine Comm. idem pref. South. Pacific Steels Suidebater Cigar Topeka KoL Bank Geld 4 o/o Stemming flauw, vast voor Sencmbah en Am. Spoien. Wisselkoersen te Amsterdam. 28 Sept. 22 Sept. pariteit Londenfll.24V2 f 11,27l/<f 12,10.7 Berlijn Hamburg. 5,27ya 5,35 ,59,26 Parjjs21,90 „21,75 „48,— Brussel Antwerpen,, 22,95 „22,95 4S, Bazel52,— 52,— 48,— Weenen 1,42*/* 1.42»/j .50,48 Kopenhagen. .„43,80 „43,80 „66,67 Stockholm 64,80 65,10 66,67 Christians 42.80 43,00 -6A67

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3