Uit de Omgeving. Gemeentelijke Aankondgingen, Gemeentelijke Vischverkoop De Burgemeester van Leiden tbrcngt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Dinsdag) aan ée gemeenielijke Visch- winkels (Vischmarkt en Stadsliulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH a f0.18— 10.20, GRCOTERE SCHELVISCH 10.22— f 0.24 en SCHOL a 10.30—10.32 per pond. W. PERA, Wethouder, loco-Burgemeesteu Leiden, 13 September 1920. Najaarsschouw. Burgemeester en Wethouder van Lei den; gezien art. 17 der Verordening van den 0e Juli 1S99 (Gem.blad No. 15) laatste lijk gewijzigd bij de Verdïdeming van den Gen Februari 1913 (Gem.blad No. 4); Brengen ter kennis van belanghebben den, dat te 'beginnen met Vrijdag 1 Octo ber e.k. zullen geschouwd worden: alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorentie bruggen en andere kunstwerken', voor zoover die bijzonder eigendom zijn, en zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden voor het pu bliek" verkeer openstaan; en alle wateringen en slooten, en de rio len ter vervanging daarvan gemaakt, be nevens de daartoe belmoren da sluizen, duiders, buizen, toegangskokers en derge lijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. W. PERA, Weth., loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 September 1920. v AGENDA. DINSDAG, 8 uur nam. in „Phebe", Oude Vest, Biibelbespreking en Bidstond Jeruel. W OENSDAG, 15 September. Rondgang collectanten voor de Unie-collecte. 8 uur nam. in de Pieterskerk Dank en Bedestond voor do Ghr. Scholen. Spreker Ds. G. R. Kuiper predikant te Haarlem. WOENSDAG, 22 Sept. Ds. J. Douma van Den Haag spreekt in het Hooigracht- kerkgebouw, ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van de Ring Leiden van den Ned. Bond van J. V. op G. G. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel. 552 A. J. Donk, Doezastraat 31. Tel. 1313. Lichten opa 13 Sept. 14 -Sept Rijwiel- en motorlampen 7.50 7.4S- Eijtuiglantaarns 8.20 8.1S niet weder een bijslag door het zuivelkan- toor zal laten verstrekken. Door het zuivel- kantoor zal melk worden bijgeleverd. De Noord-Hollandsche Bond van Melk veehouders zal de volgende week een alge- meenc ledenvergadering houden, tot het vaststellen van den melkprijs voor den a. s. winter. Het bestuur zal voorstellen den prijs to bepalen op 20 cent per liter franco stad. Ook de L. T. B., met wien het bestuur hierover vergaderde, wil een zoodanigen prijs vaststellen. Men acht dezen prijs noodzakelijk inver- houding met de productiekosten en ook met het oog op de hooge kaasprijzen, waardoor het kaasmaken voordeeliger zou zijn dan het „zoetmelken". De Koningin naar Friesland. De Koningin is voornemens 7 en 8 Octo ber a. 6. een bezoek te brengen aan do pro vincie Friesland. Prins Hendrik zal H. M. vergezellen. Het bezoek zal geen officieel karakter dragen. Op 7 October komt H. M. naar Lemmer voor de officieele opening van het provinciaal stoomgemaal en gaat vervolgens langs een nader te bepalen weg per auto naar Leeuwarden, waar de nacht van 7 op 8 October ten huize van den Com missaris der Koningin wordt doorgebracht. Do voormiddag van 8 October wordt ge bruikt om te Leeuwarden een en ander te bezichtigen en in den namiddag keert het koninklijk echtpaar naar het Loo terug. Gemeeate-Finauciën. Naar wij vernemen heeft de Vereeniging van_Nederlandsche Gemeenten zich sedert eenigen tijd ernstig bezig gehouden met de moeilijkheden, welke gemeenten ondervin den bij de voorziening in hare behoeften aan kasgeld. In een bepaald opzicht zijn reeds resultaten van die bemoeiingen be reikt, waarvan, naar valt aan te nemen, weldra zal blijken. Bestanddeel, van de te verwachten organisatie zal ook uitmaken de vestiging van een bureau der Vereeni ging, hetwelk o. m. gegevens aanlegt he li effende do financieele positie van gemeen ten. Nog kan worden medegedeeld dat de Vereeniging heeft besloten tot do instel ling va;i cene commissie welke tot taak hol'ben te onderzoeken in welk opzicht maatregelen door gemeenten zijn te treffen om te eirejeken tot een oeconomisch beheer uj de g meenten in het algemeen- en bij ttxrj]ven en diensten in het bijzonder. liet rapport is op komst I '.",1.3 een mededceliug van den burgc- r 'T iu den .gemeenteraad van Harder- v al; li l van de „Staatscommissie tot i ie:-!-.ilen van een onderzoek naar de be- •iigiiig van burgemeesters- ambtenaren ikiu'Ion in dienst der gemeenten", zal l c: rapport dezer Commissi© nog deze maand in druk verschijnen en op ruime schaal verkrijgbaar worden gesteld. Vrijwilligo Landstorm. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een suppletoire begrooting van 1920 (ingediend. Daarbij is o.m. aangevraagd f 303.400 voor kosten van werving voor den vrijwilliger* landstorm. Het invoerverbod van haring in Duitschland. De berichtgever van de „Msb." to Berlijn seint ons d.d. 11 dezer: In den laatsten tijd wordt in de Neder- landsche pers Duitschland. beschuldigd in het haringvraagstuk geen eerlijke houding te hebben aangenomen. In Duitschland heeft zulks veel opzien gebaard. In goèd- ingelichte kringen verzekert men dat de be richten in de Nederlandsche pers voorko mend geheel bezijden de waarheid zijn. Het is waar, dat Duitschland nog 1,5 millioen ton haring van Holland moet afnemen, maar dit zou volgens de overeenkomst eerst na de ratificeering van de crediet- overeenkomst met Nederland plaats heb ben. Dat deze overeenkomst nog niet is ge ratificeerd, is niet Duitschland's 6chuld. Het zou liever heden dan morgen de over eenkomst teekenen, maar eerst moet er nog tussehen Duitschland en Nederland met een derde mogendheid van het vaste land in de hoofdstad van laatstbedoeld land een 6lotbespreking plaats hebben (dit land kan alleen Frankrijk zijn. Red. Msb.). Dat deze samenkomst nog niet heeft plaats gehad, is wederom Duitschland's schuld niet. Overigens is het nog de vraag, volgens de Duitsche apvatting, of Duitschland ver plicht is, de haring van de vangst 1919 op te nemen, of dat het haring van den nieuwen oogst kan eischen. De duurte. Als staaltje van öe duurte in Nederland meldt' de ,,Deli-Ct." dat een eigenaar van een kleedingmagazijn te Medan, die met verlof in Ho'land is, kort geleden telegra fisch toezending verzocht van twee colberi- costumes, aangezien deze veel goedkooper waren dan de overeenkomstige kwaliieit. in Nederland. En de stoffen voor d-irge ij- ke cosluums zijn eerst uit Europa in ln- dië ingevoerd! Een ander had oen schrijfbureau uit )r>- dië meegenomen en bestelde dezer dagen nog nët zoo'n bureau, omdat een dergelijk stuk werk in Nederland ongeveer het dub bele kosten moest. BUITENLAND. DE RUSSISCH-POOI.SCHE OORLOG. Een draadloos telegram van Vrijdag uit Moskou meldt: Ten Zuid-Westen van Grodno werden plaatselijke gevechten geleverd. Ten Wes ten van Brest-Litovsk in de streek van het station Wabinka zijn' gevechten aan den gang-. In de streeks van Wlodawa en Wla- dimir Wolinsk zijn onze troepen in gevech_ ten gewikkeld, ten einde de aanvallen van den vijand' te breken, die op sommige pun ten naar den rechteroever van den Boeg was overgestoken. In d'e streek van Lenir berg hadden verbitterde gevechten plaats, om 't bezit van den sector van Boesk. Wij maakten gevangenen en veroverden ka nonnen. In de streek van Rahatyn zijn hevige ge vechten aan den gang. In den Krimsector beizetten onze troepen verscheidene plaat sen, 35 werst ten Zuiden van Oekof. Het Poolsche legerbericht van Zaterdag meldt: In de streek van Suwalki hebben onze troepen Seijni en Krasnopol heroverd. Ten zuiden van Brest-Litovsk hadden schermutselingen plaats. Bij Kamionka 'was de vijand er in geslaagd de Boeglinie te forceeren, doch hij werd tot een haasti gen terugtocht gedwongen. Wij hebben na verbitterde gevechten Rahatyn en de linie van die Guila-Lipa, die wij eenige dagen aan den vijand moesten overlaten, weer bezet. Langs de 'Dnjepr hèerscht rust. - De Russische handelsdelegatie heeft een telegram ontvangen, dat de Russisch- Oekrain,sche handelsdelegatie heden naar Riga vertrokken is. Staking in Engeland. Zal op 25 September in Engeland een grooto staking onder-de mijnwerkers uit breken? Deze vraag is nog niet met een beslist ja te beantwoorden, hoewel er tal van aanwij zingen zijn dat het ditmaal tot een cor'lict zal komen. De onderhandelingen die de vorige week tussehen de regeering en de vakvereeni- gingsbestuurders gehouden werden hebben tot geen resultaat geleid. De mijnwerkers eischen een loonsverkóo- ging van 2 shilling per dag. De regeering wil bij onderling overleg een nieuwe rege ling laten ontwerpen in verband met de productie. Verder eischen de mijnwerkers een verla ging 'van de prijzen der huisbrandkolen, terwijl de regeering meent dat zij hierover zelfstandig heeft te beslissen. Het voorstel van de regeering om ver band to leggen tussehen het loon cn de pro- ductio is niet 'onbillijk. Toen de mijnwerkers verkorting van den arbeidsdag vroegen eerst tot 8 en later tot 7 uur, werd steeds beweerd dat dit do pro ductie ten goede zou komen. Naarmate de arbeidsdag korter werd zou de intensiviteit van het werk grooter worden. De resultaten zijn echter een tvcinig an ders geweest. In 1913 werkten er ongeveer honderddui zend arbeiders minder dan thans, terwijl de opbrengst 47 millioen ton meer bedroeg dan de geraamde opbrenst over 1920. Nogal geen klein verschil. En het is duidelijk, dat de regeering, als er dan meer loon gegeven moet worden, waarborgen eischt dat de productie met dat meerdere loon in overeenstemming zal zijn. lntusschen doen de Britsche mijnwerkers pogingen om ook de Amerikaansche mijn werkers in den strijd te betrekken. Aan de Amerikaansche collega's werd gevraagd tegelijk met het uitbreken van de staking in Engeland, eveneens het werk neer te leggen. Een antwoord op dit voorstel is nog niot ontvangen. De Italiaansche revolutie Uit Rome wordt gemeld: Ofschoon het niet te loochenen is, dat een deel der Ita liaansche arbeiders zich uit de arbeidersbe weging terug trekt, is de toestand in Italië ontegenzeggelijk verscherpt, Het voorbeeld, dat de metaalbewerkers hebben gegeven, begint geleidelijk onder de overige arbei ders navolging te vinden. In Luni hebben de arbeiders do mijnen bezet en er de roode vlag geheschcn. In dc groeven van Toscana, Ligurië, Sardinië en Sicilië wordt een der gelijk optreden verwacht. Te Milaan zijn besprekingen gevoerd tus sehen de arbeiders en de werkgevers, die echter mislukteji, daar de arbeiders nieuwe eischen stelden tegenover de tegemoetko mende houding der industrieelen. De „Epoea" meldt, dat de extremistische elementen te Milaan er steeds minder voor gaan gevoelen om de beweging op econo misch terrein te houden. Onder de arbeiders nemen de deserties toe, zoodat roode gardisten met him bewa king zijn belast. De „Epoea" verneemt uit Turijn, dat een troep individuen, die in geblindeerde vracht auto's waren gearriveerd, een rijwielbanden fabriek binnendrongen en na wapens onder de arbeiders te hebben rondgedeeld en dezen bevelen te hebben gegeven, weer vertrok ken. Dc ramp in Italië. De aardbeving in Italië heeft nog groo- tere verwoestingen aangericht dan aanvan kelijk gemeld werd. Het aantal dooden wordt nu zelfs op ongeveer 1000 geschat. Uit Milaan wordt hieromtrent nog ge- mehi De berichten, die uit de provincie worden ontvangen, geven nieuwe bijzonderheden omtrent den ontzettenden ramp, die Italië heeft getroffen. De marmergroeven van do stad Carrara bestaan niet meer. Een lawine heeft ze bedelven. Do omtrek van de Ponti- niscne Apenijnen zijn thans één puinhoop. Verscheidene plaatsen aan den straatweg Florence-Bologna zijn ontzettend verwoest of gedeeltelijk vernietigd. In Pistaja is de prachtige koepel van de kerk der Madonna Delia Ümilca in een vormloozen puinhoop veranderd. In Pira veroorzaakte de schrik door de ontzettende aardbeving meer slachtoffers dan de aardbeving zelf. Bologna is hot too- ncel van een onbeschrijfelijke paniek. Men zegt, dat het aantal dooden circa 1000 bedraagt, In Riagio del Emilia zijn niet minder dan 12 gemeenten door de aardbeving ge troffen en n.< den bodem gelijk gemaakt. Zwaar geleden heeft ook het Alpen-dis trict Lunigiano, waar in 8 gemeenten nog slechts weinig huizen overeind staan. Dc toestand in Ierland. De „Westm. Gaz." schrijft: Donderdag was het 4 wekeni geleden, dat dë 11 hon gerstakers in de gevangenis te Cork voed sel begonnen te weigeren. Practisch is hun toestand onveranderd. Velen van hen brengen slapelooze nachten (d-oor. Tien ge vangenen zijn nog niet in verhoor geno men. Een van hen, I-Iennessy, vdel Donder dagmiddag, juist toen zijn ouders cn broers cp bezoek waren, in zwijm. Kort daarvoor had hij verklaard, dat hij zich zeer zwak gevoelde. Thans is een andere gevangeni9dokter uit Engeland aangekomen, die naar Du blin Castle heeft geseind, dat Hennessy stervende is. Woensdag te middernacht is een politie beambte doodgeschoten op het spoorweg station van Galway. Drie .zijner aanvallers werden eveneens doodgeschoten. Te Tallow zijn Woensdagavond vier po litiebeambten dn een hinderlaag gevallen. Twee hunner werden doodgeschoten, de beide anderen gewond. Op het station te Galway is constable Cromm, een ex-soldaat, Woensdagnacht doodgeschoten. Drie van zijn aanvallers werden eveneens doodgeschoten. De „Mor- ningpost" meldt, dat Cromm het eerst vuurde toen een menigto het station op stormde om ee avondbladen, die met den trein nit Dublin waren gekomen. Later trokken mannen, behoroende tot de politie macht door de 6traten, en gaven salvo's af in de lucht en namen een jongmensch, ge naamd Brodrick, gevangen in zijn huis, dat later in brand werd gestoken. De vlammen werden uitgedoofd toen het huis reeds aan zienlijk beschadigd was. Daarna voerden de mannen een bediende uit een juweliers zaak, James Ouvitz, naar de haven, waar zij hem doodelijk verwondden; hij overleed later. Een troep geuniformde mannon drongen later een huis binnen, waar zij een een jongen man aanvielen en waarvandaan zij èen anderen medenamen naar het station waar zij op hem schoten en hem voor dood lieten liggen. Het huis van een herbergier werd in brand gestoken, doch de militairen doofden de vlammen. De drukkerij van de „Galway Express" werd vernield. Londen in donker. Het uitvoerend comité van den Londcn- schen electriciteitsbond heeft besloten alle leden aan te zoggen binnen zeven dagen don arbeid neer te leggen. De boncHelt voorna melijk veel leden onder het personeel der centrales die don stroom leveren voor de Londensche trams, en hoewel hij onder het personeel der centrales die lichtstroom leve ren, niet zooveel leden telt, zal het toch moeilij zijn 'daar het bedrijf aan den gang te houden, daar hei technisch personeel en de inspecteurs zich solidair met de ar beiders hebben verklaard. Hierdoor zal het onmogelijk zijn de centrales in werking te houden met ongeoefend personeel. Het is dus niet uitgesloten, dat Londen binnenkort gedeeltelijk 'e nachts in duister- nis wordt geliuld, gedeeltelijk want men is in de Engelschc hoofdstad nog ouder— wetsch genoeg gebleven om de gasverlich ting niet geheel op te doeken. Dynamietontplolfing in Peru. De „Times" meldt uit Lima: Zes duizend kisten dynamiet aan boord van schepen in de Gallaobaai ontploften eergisteren, we gens zorgelooze behandeling. Dertig perso nen werden gedood en een paar honderd ge wond. Duizenden vensters werden vernield, zelfs tot op 12 K.M. van de plaats verwij derd. De centrale spoorwëgwerken in do haven werden ernstig beschadigd. Polen en Joden. De chef van den Poolschen Generalen Staf, generaal Rozwadouski, heeft een or der aan de legers gericht-naar aanleiding van de houding der soldaten tegenover de Jood6che bevolking. De generaal constateert, dat, met uitzon dering van talrijke betreurenswaardige voorvallen, de. meerderheid der Joden een loyale en vaderlandslievende houding bij de bolsjewistische invasie heeft aangenomen. De Chef van den Generalen Staf veroor deelt alle excessen en kondigt een gestreng onderzoek aan naar de buitensporigheden door de soldaten te Wyszkow en Szklow bedreven. Overstroomingen in Zuid-Beieren. De- overstroomingen in Zuid-Beieren hebben voor meer dan 100 millioen mark schade aangericht. Te Ending -zijn lieele straten ingestort. Er werdi tijdens de pa niek, die door do overstroomingen ont stond, veel geplunderd. De politie heeft reeds karrevrachten gestolen vooswerpen in beslag genomen. Een valkaan in actie. Een telegram uit Spezzia meldt, dat op een der hoogste punten van het Capuane- gebergte een krater zich geopendvheelt. Rookwolken en vlammentongen zijn uren ver zichtbaar. Overal hangt een zwavellucht en men hoort een geweldig lawaai uit het binnenste van 't gfbergte. Naar uit Bombay (Engelsch-Indië) wordt gemeld, komen daar in de straten honderden daklooze zwervers van honger en gebrek om. Terecht heeft men gemeend, dat dit een schande is voor een stad als Bombay en de autoriteiten hebben dan ook de zaak ter hand genomen. Bet plan bestaat om een gedeelte van het militaire kamp te Dadar voor huisvesting der onge lukkige zwervers in te richten. Den 9en dezer is op een daartoe ge houden vergadering tot de stichting der Nederlandsche Kamer van Koophandel in Italië, gevestigd te Milaan, overgegaan. Als gevolg van het gebrek aan afzet zijn vele* Deensche textielfabrikanten ge dwongen hun bedrijf stop te zetten of in te krimpen. Bij de Kopenhaagsche fabrieken was dit reeds eenigen tijd geleden het ge val; thans zullen ook vele fabrieken in Jut land stopgezet moeten wo en. Het schijnt, dat Canada een nieuw af zetgebied voor zijn tarwe zal vinden in Ja pan, waar de Russi6ese markt, die vroeger Japan voorzag, thans niets oplevert. De Engelsche kolenproductie bedraagt over de week. eindigend 28 Augustus, 4.590.6C-0 ton, tegen 4.697.200 ton in de voorgaande week. De productie over de laatste week is hooger dan de voorgaande 6 weken het geval was, Do Australische tarweoogst wordt door de Wheat Board geschat op 137.000.000 bushels, terwijl de boeren reke nen op een recordprij6 van 10 sh. per bushel vrij spoor. Te Christiania i6 dezer dagen een in ternationaal vrouwencongres onder voor zitterschap van gravin Aberdeen, geopend. Twintig landen zijn er vertegenwoordigd. De Duitsche vrouwen hebben het verlangen te kennen gegeven niet aan de besprekin gen deel te nemen. Naar onze correspondent te Weenen meldt, is er in politieke kringen veel op zien gebaard door een redevoering van Ren ner, waarin deze de mogelijkheid onder de oogen gezien heeft van een samengaan van de socialisten en de Groot-Duitschers tegen de Christelijken. Uit het Suciale Leven. De metaal-industrie. Zooals men weet, zegt „D e T ij d", zal het advies van den Hoogen Raad van Ar beid niet gevolgd worden en zal er voor de invoering van de 45-urige arbeidsweek in de Metaalindustrie, met 't oog op de bui- tenlandsche concurrentie, een overgangstijd perk worden genomen. Nu heeft, volgens „Het Volk", het bestuur van den Metaalbe- werkersbond aan den Hoogen Raad bericht gezonden, dat het niets geeft om de praat jes over de buitenlandsche concurrentie en met alle middelen den dadelijken invoer van de 45-urige arbeidsweek zal zien af te dwingen. Intusschen-staat het volgende vast: Toen in December 1919 te Dusseldorf een conferentie plaats, had v?n Duitsche werk gevers en werknemers over de nadeelige ge volgen van de toen -ingevoerde 48-urige werkweek, riep Sehicke, voorzitter van den socialistischen metaalbewerkersbond, plot seling uit: „de invoering van den 9-urigen arbeidsdag, is niet 'n werk der mannen van de practijk, maar is gemaakt achter de groene tafel". Den lsten Februari schreef dr. Muller, de sociaal-democratische oud-minister: „De. plotselinge invoering van den 8-urige werk dag voor alle bedrijven heeft een uiterst'na- deeligen invloed op onze industrie." De sociaal-democratische regeeringspre- sident König van Arnsburg beval eenvou dig bij verordening: „dat van 1 Maart tot 31 October in alle smederijen, bankwerkerijen en timmerplaat sen, die uitsluitend of in hoofdzaak voor het landbouwbedrijf werkzaam zijn, de ar beidsduur per dag 10 uur zal bedragen. Volgens de sociaal-democratische „Mun- chener Post" van 26 Februari 1920 ver klaarde in een te Saarbrucken gehouden vergadering de onafhankelijke socialist Schneider: „dat ook onder een regeering der onafhankelijk-socialistische partij de wederopbouw niet vlugger en beter zou gaan dan thans, en dat hij dan een arbeids duur van 12 uren per dag noodzakelijk achtte." Toen in het Solingergcbicd in een - open bare vergadering betoogd werd dat Lenin en Trotzky in Rusland den 8-urigen arbeids dag hadden afgeschaft en daarvoor in do plaats den 10 en 12 uren werkdag hadden ingevoerd en wel gedurende 7 dagen per week, stond de communist Berger van zijn zetel op en verklaarde: „dat de arbeiders daar niet 10 of 12 uren per dag werken, maar gedwongen worden gedurende 14 uren per dag zwaren arbeid te verrichten." Wat zijn nu de „praatjes", waarover het bestuur van den Metaalbewcrsbond het heeft? KATWIJK. Aan de markt werden! alhier aangevoerd twee partijen haring. De .prijzen wiaren als volgt per karntje: V. H. i 22.40. f 212.65; M. II- i 22.40. f 22.60; SU f 23.15. f 23.90. Makreel i 15— tot f 18—- Hoewel de vooruitziet terp met betrekking tot de haringvi^chcrlj Verloren staking. Zaterdag hebben te Oude Pckela, de sta kende cartonbewerkcrs van alle 7 fabric- besloten den, arbeid op de aangeboden loonen te hervatten. Evenzoo besloten de stakende cartonbewerkers^ van de fabriek te Stadskanaal, terwijl de" sta kende cartonbewerkers van dc fabriek to Winschoten besloten door te staken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Woensdag werd alhier de 37e Jaarvergadering der Martha-Stichiing gehouden. Des middags 2 nar verzamelden zich velen in de kerkzaakWas een) teleurstelling toen ds. De Heer vam Rotterdam mededeelde, dat de Voorzitter dr. De Visser verhinderd was te komen. Hij sprak in zijn plaats het ope ningswoord» Spr. wees op de vermaning en do vertroosting, die er gelegen is in* het woord uit Ps- 137 Zoo de Heere het huis niet bouwt, enz. Ds. Voors deed. enkele mededeelingen. In het leven der Stichiltag met haar ruim 450 kinderen ging alles rustig door; het personeel was vol toewijding de geest onder hot perso neel is goed. ^i^ondere ziekten kwamen niet voor; in 1919 stierf een der kleinen en na 1 Jan. 19-20 stierven! er twee- De giften waren slechts f -8 minder.dan in 1919; toch sluit dc rekening met een 'tekort van f 31C00mulat het leven zooveel dutlrder is; per kind zijn <ic kosten nu f 495terwijl het verpleeggeld slechts f240bedraagt. Er moet dus heel wat 'bij enj het büjve de eerc van het christenvolk, niet te leuqen op de Staatskas, maar milJe- lijk bij te dragen voor de christelijke philan- thropie. Ds- van Melle van Kraüingen sprak in zijn- slotwoord over het woord van Christus: Die getrouw is in het minsfje. is jook in het groote getrouw. Na het gemeenschappelijk zin en) van Ge zang 96, eindigde Ds. van Melle met dank gebed. De gehouden collecte bracht f 128-30 5 op. Op "het voetbalveld werden order leiding van den heer Metz gymnastische oefeningen door jongens en meisjes gehouden. Burgerlijke Stand. Gebo ren: E. Verwoerd geb. Montagne, d. E. J. M. Wolfers geb. van den Bosch, d. R. A. van Kints geb. Hogervorst, z. A. Velt.man geb. Henry, z. A. Kalshoven geb. Den Hartóg, d. J. M. Veldhoven geb. Jongenburger, d. N. Palsgraaf geb. Kwakernaak, d. Overleden: J. C. M. van Gilst jm. 4 jaar Gehuwd: C. S. Kruiswijk jm. 27 jaar en C. Verruijt jd. 28 jaar A. van Ejjk jm. 25 jaar en J. 'Koopman jd. 18 iaar K. van Rijssel jm. 26 jaar en M. M. van der Velden jd. 27 jaar G. van Klaveren jm. 26 jaar en G. van Driel jd. 34 jaar D. A. Kamp jm. 37 jaar en S. H. Buijs jd. 26 iaar. BOSKOOP. Coop. Vereening ,.D 6 Boskoopsche Veiling". Er werden prijzen, be steed als volgt; Bloemen: Dahlia's 2540 ct. Rozen 30—SO ct. Anjers 10—20 ct. Pyrethrum 2—5 ct. Asters 2—5 ct. Gladiolus 20—30 ct. Acerlakker* 16 ct. Phlox 5 ct. per bos. Ghrysanten, 30—50 ct. Clematis Prins-tHeridrik 5 ct. per bloem, iil 20—30 ct. per bos. Groenten: Snijboonen 1416 ct. Suikerboonen 7 1/214 ct. Sjalotten' 6 7 112 ct. Augurkcnj 55 ct. Postelein 13 cl To maten 1827 ct. per K-G- Bloemkool 9 ct* per stuk. Rhabarber 4 1/2 ct. per bos. HAARLEMMERMEER. Burger 1. Stand. Geboren: Louisa Emma d. v. A- D. de Paepe en. S. Ca- maert Karei Philippus z. v. D. van do Hengst en J. A. Eickhofr. Elisabeth Meinije 4 v. A- de Vormer en W. van den Ochtcnfd. Stijltje d. v, J, de Groot en- T. S:-apcl. Petrus Adrianus Leonardus z- v- P- L. Luijben en\ M. E. van der Wiel. M'atthiis •z. v. W. de Haan en C, Olivier. Ondertrouwd: J. J. Riemsdijk 22 j, en II. Treffers 21 j. A. J. van Zwieten 39 j eni A. B. van Zwieten 22 j. P. de Jong 24 j. en N- van Elswijk 19 j. Getrouwd1: C. de Vries, wedn. 50 j. en J. S. Koopman gesch. 42 j. H. F. Konings- mann 32 j. en) A. de Beurs 29 j. F. A; Dol 25 j. en E. Groenewoud 26 j. L. J. van der Leer, wedn. 60 j en N. Lievaart wed. 57 j. Overleden: Antlionie Arie van Wijk 57 j* ongeil. Emmetje 1'4 j. d. van; K- van Beem| en C. Vlug.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2