Dagblad voor Leiden en Omstreken. STADSNIEUWS. BUITENLAND. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN TER KWARTAAL f2.50 PEE WEEK f0.19 FRANCO PER POST PER KWARTAAL f2.90 Iste JAARGANS. - DINSDAG 7 SEPTEMBER 1920. - No. 134 BUREAUHOOIGRACHT 35 LEIDEN. TELEFOON INT. 1278 V De harten der vaderen. Een onzer voormannen merkto enkele ja ren geleden op, dat wij in onze dagen zoo dringend noodig hebben dat de harten der yaderen worden wedergebracht tot de kin deren. De harten der vaderen. Aan deze woorden werden wii weer her innerd door de Pilgrim-Fathers-herdenking. Ih herinnering is gebracht hoe deze een voudige pelgrims, alles over hadden yoor hun beginsel. Niets was hun teveel. Toen zij God niet langer naar hun gewe ten in Engeland konden dienen hebben zij niet geschroomd hun vaderland te verlaten en eerst in Nederland en daarna in het verre Westen een nieuw vaderland te zoe ken. Wat deze kloeke mannen en vrouwen dreef was niet hun onbedwingbare dorst naar vrijheid, maar hun geloof. Door het geloof zijn zij inwoners ge weest in een vreemd land, omdat zij ver nachtten de stad die fundamenten heeft. Het wa6 hetzelfde geloof, dat onze voor vaderen, dat een Willem van Orauje kracht gal' om den schijnbaar honeloozen worstel strijd tegen een overmachtigen vijand vol Jé houden. En het was datzelfde gèloof dat hunne nazaten, onze voorouders kracht gaf om in den kamp tegen het oppermaehtgo libe ralisme niet te versagen. Hopeloos stond in het midden van de vorige eeuw de zaak van het Christelijk .Onderwijs. Zeker er waren nog enkele kloeke getui gen die in '6 lands Raadszaal voor de rech ten van de verdrukten in het krijt traden, njaar spottend werd van hen getuigd dat zij de laatsten waren van een uitstervend geslacht dat straks voorgoed van den aard bodem zou zijn verdwenen. En toch heeft men den moed niet opge geven, maar ondanks haat en hoon en smaad en verachting den strijd aanvaard die door God op zoo schitterende wijze iwerd gekroond. Hot geloof, het diepo besef, dat zij in G.ods weg waren, dat zij een machtig Ko ning dienden wiens is de heerlijkheid maar ook de kracht, heeft wonderen verricht en bergen van moeiten en bezwaren verzet. En het is dat geloof, dat wij ook in on zen veelszins materialistischen en op het stuk van beginselen, ruggegraatioozen tijd noodig hebben. Do harten der vaderen, die goed en bloed en leven voor hunne overtuiging offerden, o, als die tot hunne geestelijke nazaten we dergebracht werden. Wat zou onze samenleving een ander beeld vertoonen. Wat zou er dan een heerlijke geestdrift gaan door onze gelederen. Wat zou er zijn een ijveren en strijden (voor de eere van onzen heerlijken Koning! ADVERTENTiE-PRIJS PER GEWONE REGEL f0.22'/, DES ZATERDAGS fü.oO INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEP KLEINE ADVERTENTIES vau hoogsteus 30 woorden 50 centZaterdags 75 cent, bij vooruitbetaling, V Fusie of rusie? Hot plan van den heer Treub om alle [vrijzinnigen in één sterke partij te vereeni gen mag zich nog niet in de algemeene sym pathie van do betrokken partijen verheu gen. Bij de beoordeeling van de voorgestelde fusie kwamen in de vrijzinnige bladen zoo- yeel bezwaren en verschilpunten naar vo ren, dat reeds .de opmerking gemaakt is dat er meer kan6 bestaat op ruzie dan op fusie. Het scherpst heeft zich „De Vrijzinnig- Democraat" uitgesproken. Dit blad moet van een samengaan van alle vrijzinnigen niets hebben, maar keurt wel de noodeloözo versnippering ten sterk ste af. Er i6 in on6 land meent "het blad slechts plaats voor twee vrijz. partijen de Vrij zinnig-Democratische, die een krachtige overheidsbemoeiing voorstaat en een libe rale partij, waarin het beginsel van den rechtsstaat wordt gehuldigd. Ook de „Nationale" het oreaan van de Vije Liberalen is nog niet geestdriftig ge stemd. De bedoeling is goed meent het blad maar het gelooft niet dat het plan voorals nog voor verwezenlijking vatbaar is. Tegen overleg en onderhandelingen heeft dit orgaan geen bezwaar, maar het waar schuwt oïn niet, evenals bij de concentra tie-beweging. toen als voorwaarde gesteld werd dat de partijen die er aan deelnamen zich voor het algemeen mannen-kiesrecht uilspralcen, reeds l)ij voorbaat de bespre kingen in een bepaalde richting te drijven. „De menschen die eventueel namens de verschillende groepen samen aan een tafel zullen plaats nemen om over de mogelijkheid van fusie te spreken, moeten niet meenen van de anderen te kunnen vorderen dat een bepaald punt niet of wèl op het program zal worden geplaatst, noch dat slechts naar een bepaalde fusie mag worden gestreefd. Met andere woorden: de bespreking mag aan geen enkele voorwaarde wor den gebonden. Zij zal natuurlijk slechts een voorloopige zijn. Komt zij tot eenig resultaat, dan zal het nog aan iedere partij vrij staan dat te aanvaarden of te verwerpen. Nauwere aaneensluiting van alle "vrijzinnigen achten ook wii noodzake lijk. Maar wij zien niet in dat zij eenig nut voor het land kan afwerpen, in dien zij kunstmatig is tot stand ge bracht. Het gevaar daarvoor wordt het best vermeden als geen der partijen reeds vooraf tracht andoren haar mee- niug op te leggen. Al spreekt het vanzelf, dat voorop staat-,dat geen-- enkele groep aan zijn beginselen wil geraakt zien." Zooals .men ziet, de fusie is nog niet voorelkaar. Maar af hét tot ruzie zal komen? Mr. Treub is zoo verstandig geweest de nadruk te leggen op wat men niet wil. Geen socialisme, en vooral geen c. 1 e- r i c a 1 i 6 m e. Dat is altijd voor vrijzinnigen van alle gading een aantrekkelijke leuze geweest. Wie weet of men elkaar straks, als de verkiezingen meer en meer naderen niet vindt-, om gezamenlijk tegen do rech terzijde front te maken. Ds- W. Bouwman, predikant bij de Ge- i ©formeerde Kerk alhier, komt voor op het tweetal 'ter beroeping van eeni predikant te Stadskanaal. Naar wij vernemen is ook hier ter stede een comité in wording, om te komen tot op richting eoner iburgerafdeeliitg der bekende militaire vereeniging „Pro Rege". iDeze, voor onze militairen zoo hoogst nut tige vereeniging, werd tijdens de mobilisatie opgericht door den veldprediker, Ds. T- J. Hagen, en] bedoelt den militairen te steunen bij de moeilijkheden, welke zich vooral cok ten opzichibe van hun Christelijke beginselen ini de militaire samenleving voordoent De militaire afdeeling „Leiden" van ..Pro Rege" houdt ree^s hare vergaderingen in het Tehuis v. Militairen. Morschweg. Door mede werking van de burgerij hoopt ze nog meer dan haar doel te beantwoorden. Voor het te Utrecht gehouden exa men voor het gewone politie-diploma slaag- do van hier de heer C. Both. Naar gemeld wordt, bestaat het- voor nemen om de Indische Postschool, thans alhier gevestigd, over te plaatsen naar De venter. De opleiding van den postambte naar in een universiteitsstad, waar hij her haaldelijk met studenten in aanraking komt, zou voor de eersten minder goed wor den geacht. Men deelt ons mede, dat. voor de deelna- ma aan dien optocht op 3 October zeer veel liefhebberij is. De Commissie ontvangt nog geregeld nieuwe aanvragen voor deelname. Er is echter geen plaats meer, daar de op tocht te groot zou worden. Er zijn thans ongeveer 450 personen ingedeeld. Deze week was er een avond geweest om de maat voor de costumes ite nemen en er ontbraken slechts 7 man op het appèl; wel een bewijs dat er animo is! Ruim 200 paarden zullen uitkomen. Voorts bevat de optocht een 10-tal wagens. Een zeer mooie e» kostbare groep van 3 afdeelingen wordt vertegenwoordigd door die studenten-IndologenOok wordt onze West vertegenwoordigd. De voorstelling eener Indische bruiloft, het doen hooren van Indische muziek belooft interessant te zijn. Zeer kleurvolle groepen worden ge vormd- door Spaansche Toreadoren, Ja- pansche dames, Britsch-Indische hoofden, Chinezen, Eskimo's, Indianen, Ameribaan- sche cowboys, Mexicanen. Iets anders vormit weer een Engelsche jachtstoet en een groep Hongaarsche landheeren. Er zail ook een afdeeling zijn voorstellen de onze 11 provinciën, waaraan een goede 50-tal personen deelnemen. Het zal ons niet verwonderen, als het ge heel nog grootscher zal zijn dan 't vorig jaar. In tegenstelling rneit toen, is deze keer ook medewerking verkregen van enkele plaatselijke muziekkorpsen. Dat een en ander veel geld' kost, te meer daar alles helaas alweder duurder is dan vorig jaar, iaat zich begrijpen. Vandaar dat aanmelding -tot het lidmaatschap drin gend noodig is, en het bestuur zich ge noodzaakt ziet deze week een begin te ma ken -met een lijst te laten circuleeren voor extra bijdragen. Een groote uitgaaf wordt dit jaar gevorderd voor een aanzienlijke vernieuwing van het iterrein-materiaal. Wij hopen dat de Leidsche burge rij de Ocfober-Vereeniging goed moge ge denken. BINNENLAND. Prins Hendrik. De Prins is Maandagochtend wederom in de Residentie aangekomen uit Het Loo, met de bedoeling zich heden naar Parijs te begeven in verband met den hoogst zorge- lijken toestand waarin zijne zuster, de Grootvorstin-weduwe Wladimir van Rus land verkeert, die zich in eeii rustoord van Frankrijk bevindt. Subsidie dramatische kunst. Naar de „Resb." uit parlementaire krin gen verneemt,verwacht men daar, dat mi nister De Visser toch nog komen zal met een voorstel tot subsidieering van de dra matische kunst. Het Duitsche invoerverbod op haring. Van niet-officieele Duitsche zijde ver neemt het „Hbld.", dat bel- invoerverbod op haring in Duitschland binnen zeer korten tijd zal worden opgeheven. Ter bevoegder .plaatse is echter van dit bericht .lot dusverre geen bevestiging ver kregen. Verhooging loonktassen Invaliditeitswet. Bij den Hoogen Raad van Arbeid is in gekomen een ontwerp tot het brengen van wijziging in de Invaliditeitswet, waarvan de strekking is de looiiklassen ite verhoo- gen. Dit ontwerp zal heden door de com missie voor de arbeidersverzekering uit den Iloogen Raad van Arbeid worden on derzocht. Abonnementskaarten S.S. Met ingang van 1 Ootober 1920 zal üe jel- dighoid van nieuw af te geven algemeene abonnementskaarten, groepkaarteni en trajeot- kaarten uitsluitend- den( lsten van den maand ingaan, en zullen deze abonnementskaarten aangevraagd' moe-ten worden voor den) 15dcn van de maand, voorafgaande aan den eersten dag van- derj/ geildlgheidsduur. Algemeene abonnementskaarten, groepkaarten en traject- kaarten, waarvan d.e geldigheid ingaat op 1 October 1920. moeten) dus vóór 15 Septem ber 1920 aangevraagd worden. Bovendien worden de prljzenj eenigszins gewijzigd De nieuwe prijzen bedragen; Algemeene abonnementskaarten voor de eerste maand I kl. f 88, II kil. f 66. Ill kl. f 44; voor elke volgende maand f 60. f 45, f 30. Groepkaarten voor de eerste maand I kl. f68 Jle kl. f 51, Ille kl. f 34; voor elke volgende maand f 56. f 42. f 28. Ons dagelljksch brood. Het N. v. h. N. meldt* naar aanleiding van berichten dat de minister óverweegt, wederom aardappel!meel in het broodmeel te doem ver mengen, dat Z.Exc. eenige weken geleden ongeveer 20 millioenj K-G- aardappelmeel van een deel der boerenaardappelmeelfabriekcn heeft gekochit tegen een prijs, welke nu onge veer ,t 3-50 per 100 K-G. te hoog is. De koop geschiedde eifrel op bet Hoos alarm omtrent misoogst der tarwie dn Amerika en zondtr de verschillende aardappelmeelfabrieken, die nog groote voorraden hadden* te laten concurree- rcn. Indien de regeering het niet kan gebrui ken. doch moet verkoopent heeft zij hierop eon verities van ongeveer 7 ten te boeken- Wijziging Invaliditeitswet. Bij den Hoogen Raad van Arbeid is ingeko men een) ontwerp tot het brengen yan wijzi ging in de Invaliditeitwet, waarvan de strek king is de loonklasscn te verhoogen. Dit ont werp is gisteren door de commissie voer de arbeidsverzekering uit den Hoogen Raad van Arbeid onderzocht. Prof. Dr. H. Bavinck. Naar wij vernemen ds de toestand .van prof. ar. H. Bavinck nog dezelfde. Een absolute ,rust zal noodzakelijk zijn. De hoop is echter gewettigd, dat hij de inzinking zal te boven komen. Nederland en het Vaticaan. 'Een HavasiReuter-beiücht uit Rome, d.d. 4 dezer, meldt'. Het Vaticaan overweegt de verandering van het intemunciatuur-Holland in een nunciatuur, die losgemaakt zal worden van die te Brussel. Voor het Vaticaan ech ter stappen doet tot definitieve uitvoering van dit voornemen, wacht het af, dat het Nederlandsche parlement beslist heeft over de verandering van het- tijdelijk Ne- derlandsch gezantschap bij het Vaticaan in een permanent. VIJFTIG JAAR REPUBLIEK. Frankrijk herdacht 4 September het 50- jarig bestaan van de republiek. Daar deze dag tevens de herinneringsdag is van Sedan is de feestviering, waarvoor een crediet van drie en een half millioen francs wordt verleend, uitgesteld tot. 11 No vember, de herinneringsdag van den wa penstilstand. De meeste Fransche bladen bevatten Za terdag artikelen waarin de val van het kei zerrijk werd herdacht. In de Grande Revue deelt Paul De- gouy het verhaal van het verloop van den 4den September mee, geschreven door een getuige. Van hetgeen er in de Kamer voor viel vertelt deze o. m. het volgende: Van de tribunes klinkt geweldig de kreet: weg met het keizerrijk! Leve de Republiek! Gambetta kan zich niet dan met do grootste moeite verstaanbaar maken. „Ik smeek u", roept hij uit, „het gezag te eer biedigen, dat wij aan het volk ontleencn. Aan ons de afschaffing van het keizerrijk uit te roepen; aan u het zoo te doen, dat het niet lijkt alsof die afschaffing ons met geweld ontrukt is." Vervolgens smeekt Crémieux het publiek stil te zijn en de orde te bewaren, geduren de de beraadslaging, die er gehouden wordt: de commissie, zegt hij, voltooit haar ar beid. Schneider beroept zich op de woorden van Gambetta, „een patriot die bij het volk niet verdacht zou kunnen zijn", om gedaan ie krijgen, dat de Kamer in volle vrijheid beraadslaagt. Maar het tumult breekt wel dra opnieuw los, in nog erger mate. De voorzitter van de Kamer zet zijn hoed op, dan weer af. Gambetta voert opnieuw het woord en het lijkt wel alsof de kalmto te rug wil lceeren, wanneer plotseling in de Kamer overstroomd wordt door de menig te, die de deuren ingeloopen heeft, die toe gang geven tot de zaal. Onbeschrijfelijk tooneel. Een stroom menschen overstelpt trappen, banken, lessenaars. De tribune, de estrade van den voorzitter, worden even eens overstroomd. De papieren van het se cretariaat fladderen naar alle zijden. Er, wordt met vlaggen gezwaaid. Het is een delirium! Gambetta, Kératzy, Jule3 Ferry, geholpen door nationale gardes, doen het onmogelijke om den zetel van den voorzit ter en de tribune vrij te maken. Maar waar is nu die arme meneer Schneider? En de zoo vurig verwachtte commissie, blijft zij niet te lang weg? Dan neemt Gambetta een besluit. Eerst hoor ik slechts brokstuk ken en zinnen: „Het vaderland is in gevaarDe noo- dige tijd is aan de vertegenwoordigers der natie toegestaan om de afschaffang te pro- clameeren. Voortgekomen uit het algemeen stemrecht, verklaren wij, dat Lodewijk Bo naparte en zijn dynastie voor goed opge houden hebben over Frankrijk te regee- ren!" Geestdriftige bravo's. Maar het woord: „republiek" is niet uitgesproken. „De Republiek! Wij willen de Repu bliek!" Jules Favre verschijnt. Hij wordt toege juicht. Tamboers roffelen. Hij roept: „Geen burgeroorlog." Men stemt, met hem in en antwoordt: „Oorlog aan de Pruisen!" Hij spreekt van een voorloopige regeering, die het lot van het land in handen neemt en hij voegt er aan toe: „De Republiek? Die moeten wij hier uitroepen." „Ja, ja! da delijk!" Waarop Gambetta, die tegelijk met Jules Favre op de tribune is, uitroept: „Naar het stadhuis!" En de groote meer derheid juicht hem toe. Bijkans onmiddel lijk worden er overal door het paleis bor den met: „naar het stadhuis" er op rond gedragen. Wie denkt er nu nog aan de com missie en de Kamer? Het terugdringen van de Bolsjewiki is uiteraard in Polen met groote vreugde begroet. De ervaringen, opgedaan door de bewo ners der gebieden, die voor korter of .langer tijd het genoegen hadden onder sovjet-re giem te verkeoren, zijn niet zoo, dat ze tot jaloerschheid verwekken. Zoo schrijft de correspondent van de Kurjer Warszawsky een en ander over de Sovjet-regeering in Bielostok. Ik hield stil, zoo vangt zijn beschrijving aan, in het hotel Ritz, juist terwijl men bezig was met het schoonmaken na het ver trek der „onordelijke" bolsjewiki, zooala het personeel mij vertelde. Niettegenstaande de bolsjewistische ver tegenwoordiger in Londen beloofd had, dat de bolsjewiki zich niet zouden mengen in de interne aangelegenheden van Polen, had den zij in Bielostok een sovjet-regeering voor Polen voorbereid. Den eersten dag na hun aankomst in FEUILLETON. Langs donkere wegen. m) Mary 'kocht was beschuitjes voor Boy, hoewel ze itwijfelde of ze wel gezond voor ■Rem waren; zij deed Mrs. Weevil enkele vragen want Anne Weevil stond er ho ven de deur geschreven. „En hebt ge hier ■geen school voor de kinderen? Ik denk, ■dat sommigen naar Crome gaan, niet waar?" „Ja, enkelen; maar niet meer dan twee of drie. De kleinen maken de vogel tjes verschrikt en de groot en werken met hunne ouders op het landt Het is een heel eind' naar Crome." „En. hebt ge "hier geen preelc in eene der hutten? komt geen predikant u hier bezoe. ken?" „Zeker wel", antwoordde Mrs. Wee- vil verontwaardigd. „Hebben .wij dan 'Josiah Culpe'pper niet, die meest eiken tZondlag ginds in de kerk komt preekeh? En u moest eens weitcn1 welk een bijzonder mensck Josiah is; hij schreeuwt zóó hard, 'dat de menschen van hunn plaatsen op- «pringen. Daar heb je Sally Makes uit het armhuis zij lcreeg bijna een zenuwtoe val zoo wees hij op haar, en hij zeide zulke vreeselijke diingen; maar het was ook waar, dat Sal. evenals de meesten maar al te veel drinktP „En vertélt Mi\ Culpepper de menschen nooit van den hemel?" ging Mary voort, want zij was ontsteld door dit verhaal van de welsprekendheid- van Mr. Culpepper. „Dat weet ik niet het kan wel ik herinner het mij' niet", pmlwoordde Anne iWeevilr iter wijl zij de beschuitjes afwoog en ze in een stukje papier wikkelde. „Maar ik geloof, dat hij liever over de andex*e plaats praat; hij heeft een groot verstand en weet veel van de hel te ver stemen. „Maar ziet ge", en toen leunde Anne met hare magere armen op de toonbank, en keek Mary streng aan, „gij rijken zijt al len bestemd voor 'Kanaan met zijn melk en honig, en wij arme ellendigen, hebben niets van dial alles om ons mee te troosten. (Daar heb je nu Josiah hij is slechts een kleermaker, maar zijne vrouw heeft zich doodgedronken en zijne oudste dochter is op den slechten weg, en men zegt, dat zijn zoon de luiste, ondleugendste jongen is, die er ooit geleefd heeft; en daarom schept Josiah er behagen dn alles zwart te schil deren. Wel, alles bij elkaar genomen is hij de akeligste prediker, die ik ooit gehoord heb, sedert ik 25 jaar gele de ni ite Brother- ton gekomen ben. Zal ik u nog wat suiker goed! bij de beschuitjes voegen?" Mary bedankte en daar er een paar arme vrou wen naderden, brak zij haastig het gesprek af; en met nog één blik op het plaatsje. ondernam zij haar terugtocht door de mor. sige laan en voegde zich weer bij Lettice en haar viervoetigen metgezel. HOOFDSTUK XXXI. Mary bezocht Brolhèrton nogmaals, maar liet Lettice ditmaal thuis. Toen zij op haar gemak het e'ene huis na het andere bekeek en zag hoe ongezellig het er van binnen onder die schilderachtige met mos be groeide daken uitzag, voelde zij zich wel dra gerustgesteld: Maurice en zij zouden hier een ruim arbeidsveld vinden; en dien avond) zette zij zich neder en gaf er haar broeder een lange beschrijving van. Maurice deelde de inhoud van dien brief niet mede; „het was alleen over za ken en over gemeentelijke aangelegenhe den", zeide hij tof zijne vrouw; en Janet, die het eerste velletje gretig had opgeno men, liet het eensklaps weer vallen, alsof zij hare vingers zou branden; maar het ontging haar niet, dat de oogen van Mau rice schitterden en hij zich fier oprichtte, als aanschouwde hij van verre reeds den strijd. Een verwaarloosd dorp, dat geheel der ijidelheid onderworpen was, waar mannen en vrouwen zich aan den drank te buiten gingen, cn mot handen en voeten door onwetendheid gebonden waren; waar zij geheel overgeleverd waren aan de genade iof ongenade van Josiah Clupeppcr! Ddér was werk in overvloed! Brother ton. begon hem reeds dag cn nacht te vervolgen; tel kens dacht hij aan waggelende vrouwen met flauwe oogen en' aan verbrande, ar moedig gekleede kinderen; reeds was hij x met het bloote zwaard opgetrokken tegen zijn Tegenstander, en zie! Josiah Culpepper lag in het stof. Eens toen Janet dacht, dat hij sliep, verschrikte hij haar eensklaps door te zeggen: „Weg met dien Culpepper! hij vervolgt mij als eene nachtmerrie! Ik moet eens met die vrouw over hem spre ken." „Wie meent ge?" vroeg Janet uiterst verbaasd. „Wel, Anne Weevil natuurlijk; o, ik ver gat, dat gij niet wist wie ik bedoelde de oude vrouw, die de allegaarswinkel te iBrotherfcon hèeft." Janet had evenmin ooit van 'Brotherton gehoord, maar zij had ge lijk toen zij bij zichzelve de onderstelling maakte, dat Mary in handen der Philistij* nen gevallen was. In dit opzicht zou Mary het met Janet eens zijn geweest, maar de Philislijmen, die zij meende waren' van een geheel ander maaksel en bezorgden haar veel meer moeite. Ongeveer veertien dagen na haar komst op Crome kwamen verschillende menschen haar eeni bezoek brengen, als zij van de wandelingen terugkwamen, vonden zij dik wijls 'kaartjes liggen op het groote zilveren blad in de vestibule. Mary nam ze op en bekeek ze met zoo'n zuur gezicht, dal het Lettice bepaald verontrustte. „Tante Mary, gij staart op die kaartjes, alsof ge er doorheen kond-t zien recht iu de harten der menschen aan wie ze behoo- ren", zeide zij eindelijk, èn Mary glim lachte droevig en liet ze bijna even plotse ling vallen als Janet met haar brief ge daan had; maar Lettice la9 de namea overluid. „Kolonel en Mrs. Tullerton, Come Lea. Wat een. mooie naam! O, nu herinner ik het mij, het is dat oude met klimop bo- groeide huis bij de kerk. Mrs. en Misset Ducie, de Glade. Ik zou wel eens~wiilen weten, waar dat is? En Mts. Woody ard van Crqme Cottage. O, dat is ook dicht bij de kerk!" Op een andeten dag: „O, Tante Mary, dë Rolf Egertons hebben een kaartje ge bracht! 'Weet ge niet'meer, dat aardige, oude huis, dat Randall ons aanwees? Hij noemde het de Priory en heeft er nog af zonderlijk bij gezegd, dat de Rolf Egertons daar woonden, en dat de oude heer zoo» rijk was als Croesus." CWordt vervolgd). A

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1