Üit de Omgeving. Gemeentelijke AanUondgingen. Verkoop van flanel en sportflanel. De Burgemeester van, Leiden brengt ter algemeeue kennis; dat voor inwoners van Leiden, op Maandag 6 September a.s. des inorgens tusschen 9 en 12 uur in de Waag alhier zullen worden verkocht een groots partij prima Franscho keperfla.a.'l <n pri ma sportflanel (lichte cn donkere kleuren) legen den prijs van: Fra-nsChe flanel per C el f 3.60 Sportflanel per 4 el. f 2.60 W. PERA, Weth., loc. Burgëmefester. (Leiden, 4 September 1920. E. en W. van Leiden, gezien het verzoek \an de N. V. Fabriek van Koperwerken „De Vulliaard" (voorheen „De Volharding") om vergunning tot het uitbreiden! der fa briek van. koperwerken in het perceel Vol- molcngracht no. 6, D 10, kad. sectie D No. 2S29, door: lo. het plaatsen, en in werking stellen van een electromotor van 3 p.k. en een electromotor van 4 p.k. voor het aandrijven van een te plaatsen zaagmachine, een exceniterpers, een boormachine, een ama- rilsleen, een draaibankje, twee groote draaibanken en een kleihe revolverbank, welke" twee motoren en aan te drijven machines dienen, ter vervanging van den bestaanden electromotor van 5 p.k. voor het aandrijven van een schaafbank, een 'draaibank, een fraisbank, een postlijst- bank, een amarilsteen en twee ventilato ren; öo. het bijplaatsen en in werking stellen van een kopersmeltoven met een ventila tor met ingebouwden electromotor van 7/8 p.k.; 8o. het bijplaatsen en in werking stellen van een electromotor van 3 p.k. voor het aandrijven van een te plaatsen boorslijp- machine, twee boormachines, een zesspil- Jige boormachine, drie revolverbanken, een sneldmaibank cn een bout draaibank; 4o. liet inrichten van een lokaal op de le verdieping tot poKjstferij, waarin 7 po- Qijsfmachines, aan te drijven door eer. te plaatsen electromotor van 3 p.k.; 5o. bet vergrooten der fabriek door het bijtrekken van het, benedengedeelte van het perceel Volmolengracht no. 12, kad. sectie B No. 2078, hetwelk zal worden ge bruikt tot bergplaats;" Geven bij dezen kennis aan het publick, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is. Op Zaterdag, den IS September e.k., deis voormieïdags te half elf zal op het Raad huis gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. AGENDA. ZONDAG. 5 Sept. 6,30 uur nam. in Pa trimonium Volkssamenlcomst Jeruel. DINSDAG, 7 Sept.. 8 uur nam. in Predi ker Bijbelbespreking Jeruel. DINSDAG, 7 Sept. Chr. Gymn. Vereen. -„Jahn", lokaal Garenmarkt. DONDERDAG, 9 Sept. Chr. Gymn. Ver. „Jahn", lokaal Oude Vest. ZATERDAG, 11 Sept, Chr. Gymn. Ver. •„Jahn", lokaal Pieterskerkgracht. WOENSDAG, 22 Sept. Ds. J. Douma van Den Haag spreekt in het Hooigracht kerkgebouw, ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van de Ring Leiden van den Ned. Bond van J. V. op G. G. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: C. 13. Duijsler Nieuwe Rijn 18 Tel. 523; lW. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. Lichten op: 4 Sept. 5 Sept. Rijwiel- en motorlampen 8.15 8.13 Rijtuiglantaarns 8.45 8.43 taal voor een) sanatorium voor deni Midden stand. In beginsel wordt beslist over de o"richting en instandhouding van een informatiebureau voor den, Middenstand door de drie Bonien. De heer R. K- van, den Berg. uit Baarn, leid't het onderwerp in: „Chr. Patroonsorga nisatie", De wijziging van het Iluish. Reglement, waardoor de mogelijkheid tot instelling van bedri.ifsraden wordt opengesteld, ..wordt goed gekeurd. Aanneming van een voorstel-Rcltcrd.im. inzake het aanstellen van meerdere persononi in vasten dienst wordt voor het oogenblik door het H. B. ontraden, omdat dc organisatie eerst een sterkere financicele basis moet heb ben. Overeenkomstig liet advies van het H. B. wordt besloten. Ten aanzienl van een voorstc-l-Den Haag waarin de vergadering wordt uitgenoo.ligd een commissie te benoemen voor eeni onder hoek naar de wenschelijkheid om plannen te ontwerpen om nationaal eni plaatselijk te komen tot de vorming van Chr, bedrijtsraden, wordt het H. B. diligent verklaard. In. de middagvergadering die mede1 door minister Van IJsselsteijn werd bijgewoond, hield de heer J. Schouten een; rede over: „De Middenstand cn medezeggenschap in het bedrijf". - Ds. D. A. van den Bosch te 's-Gravenfhage hidd de slotrede. In de 's avonds gehouden gezellige bijeen komst werd door Mr. J. A. de W i 1 - tl e een feestrede uitgesproken,. Van der/ zoon van Dr. A. Kuyper. kapitein G. Kuyper werd een telegram ontvangen dat {zij ivader tot zijn leedwezen: niet in staat was lidt ontvangen telegram te beantwoorden en hem daarom verzoclrt van Z.Exc. den bes ten! dank over te brengen voor \i& verkwik- ktnii telegram. Reg eertugscredict aan kweekers. De Rcgeeringscommissie voor Kweekerstre- diet heeft een algemeene deskundige commis sie ingesteld, voor de helft uit vertegen'oor- digers van den Nederiandscheni Boerenbond cn voor de helft van den Nederlandsche» Turn botiwraad bestaande. Van den kant van den) Nederlandse-hen Boerenbond zijn aangewezens de heeren A.A H. J. Engels, lid van dc Twee de Kamer der Statenl-Generaal cn secretaris van den L. T. B. te Leiden, H. Trienekens, kweaker te Venlo cn Ant, van den; Bom. se cretaris der R.-K. Boomkweekersvereeniging „Mutnum Auxilium" te Oudenbosdh. Deze algemeene deskundige Commissie heeft tot taak de plaatsen op te sporen, waar zich kweekers bevinden! die voor crediet in aan merking komen en in die plaatsen in te stel len deskundige commissies- Naar wij vernemen zullen er vart dergelijke plaatsen deskundige commissies worden inge steld o.a. te Boskoop, Aalsmeer, Naarden, Bus sum, Oudcnbosch, Zundert, Öpheusden, Iloo'n, Zuid-Scharwoude, Heer Hugowaard, Roelof- arerklsveen, het Westland en Groningen. Dc 'Unie-Collecte. Dc eerste lijst van de 42ste jaar-collecte voor de Scholen met den Bijbel vermeldt als dc opbrengst van 25 Locale Comité's f 3859,42. Engels^he drukken in Holland? In do „British Weekly" maakt Sir Ro bert Nicoll er de lezers opmerkzaam op, dat Engelsehe uitgevers ernstig de moge lijkheid overwegen, om hun boekwerken in Nederland te'doen uitvoeren, zoowel bind- als drukwerk. Daartoe hebben groote Ne derlandsche firma's reeds aanbiedingen ,en prijsopgaven gedaan. Met het oog op de hooge kosten kunnen JSngelsche uitgevers sommige belangrijke werken niet uitgeven. Er zijn echter nog geen opdrachten naar Nederland gegeven, hoewel de Hollandsche aanbiedingen lager waren dan de Engelsehe. Rijstprijsverhooging Het „Nederl. Weekblad voor den Han del in Kruidenierswaren" verneemt, dat de verlaging van den rijstprijs met f 10 na eenige dagen weer gedeeltelijk ongedaan is gemaakt en de prijs door de pellers is ver hoogd met f 4, zoodat deze thans f 54— f 56 per haal bedraagt. Dc Luchtpost. Hbtpostvliegtuig Amsterdam—Ham burg is bij daling op het vliegterrein te 01- denzaal gedeeltelijk vernield. De post werd per D-trein doorgezonden naar Duitsch- land„ Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Middernachtzon ding. De 32ste Jaarvergadering der Ned. Mid- dernacht-zending-Vereeniging zal dit. jaar op 8 Sept. a. s. gehouden worden te Haar lem. Aan den vooravond zullen in de Ger. Kerk (Ridderstraat) in het openbaar als sprekers optreden: Ds.mC. J. van Paassen, Voorzitter der Haarlemsche afdeeling, de heer J. N. van Munster, Secretaris der Ver- eeniging, en Ds. G. R. Kuijper, Ger. pred. te Haarlem. In de morgenbijeenkomst der Algem. Vergadering, die plaats heeft in de kerk der Broedergemeente (Parklaan), komen, behal ve de gewone verslagen, verschillende voor stellen van plaatselijke afdeelingen aan de orde. Do middagvergadering wordt gehouden op het Landgoed „Boekenroode", te Aer- dênhout bij Haarlem, des middags half 3, ook voor genoodigden. In deze vergadering zal, na een openingsrede van Dr. J. Lani- mertq van Bueren, Mr. H. de Bie, Rechter te Rotterdam, spreken over do taak van de kinderrechters en de heer Adolf Muller, van Hamburg, het nut aantoonen van interna tionale samenwerking door organisaties, die bevordering der publieke eerbaarheid be oogen. De Rijhssuikerkaart. De minister van Landbouw maakt bé kend dat in het tijdvak van Maandag 6 September tot en met Zondag 12 Septem ber e.k. geldig zullen zijn de bons no. 48 un 49 van de Rijkssuikerkaart. Uitvoerpercentage boter. De minister van Landbouw heeft be paald, dat van de boter, bereid door produ centen, vveTke zich schriftelijk hebben be reid verklaard tot nakoming der verplich tingen, hun opgelegd, zal mogen worden uitgevoerd 20 pet. der productie over de week van 2229 Aug. j.l. BUITENLAND. De Lord Mayor van Cork die langzaam wegsterft in de gevangenis te Brixton is plotseling een beroemd man ge worden Onze legers kennen waarschijnlijk de historie. Alderman Swiney is ecu van de martela ren voor de Iersche zaak, althans iemand die het wenscht te worden. Hij heeft overtreden tegen het wettige 'gezag en zijne arrestatie was dus logisch en onvermijdelijk. Do regeering moest of do wet op zij schuiven of do- overtreders straffen. En de règeerin'g die nog slechts enkele weken geleden had verklaard dat zij forsch en beslist, tegen de Iersche wanorde zou optreden, kon wel niet anders dan haar standpunt handhaven. Met het gevolg dat Swiney werd gearres teerd niet alleen, maar dat hij ook in het gevang blijft nu hij door een beslist volge houden hongerstaking de regeering tracht te dwingen een andere houding aan te ne men. Deze weet echter van geefi wijken. Zij wordt overstelpt met, brieven en te legrammen om den „martelaar" los te la ten en zijn leven te redden, men heeft zich zelfs tot den koning gewend om van hem .verkrijgen dat hij zijn invloed zou aan- Ingezonden Mededeelingen a 60 cent per regel, Zaterdags 70 ce^t. hliPHO/P mot*c^cn Heeren Fantasie Hoeden, liluünU Dassen en Handschoenen. II. A. TIMMERMAN, Hofl., N.-Rijn 46, Tel. 142 8317 wenden om de regeering tot andere gedach ten te brengen, maar het is alles te ver- geefsch. De regeering, die trouwens met meerdere hongerstakers te doen heeft en die over tuigd is dat als Swiney wordt losgelaten zijn voorbeeld in breeds kringen navolging zal vinden, houdt voet bij stuk. En daar Swiney er evenmin aan schijnt te denken, zijn vorzet op te geven schijnt het vast tc slaan, dat hij in de gevangenis zal sterven, indien hij althans nog niet ge storven is. Volgens de laatste berichten is zijn toe stand zeer ernstig en de patiënt dermate verzwakt dat het einde elk oogenblik kan worden verwacht. Zooals we zeiden Alderman Swiney is plotseling een beroemd man geworden. Met name in Ierland. In groote spanning wordt zijn tragiflêh lijden gevolgd en de nationale dichters staan gereed om straks zijn marteldood vopr de Iersche zaak te bezingen en het Iersche volk tot nieuwe opstandige daden le prikkelen. Swiney is een held/ zoo melden de bladen, een groot man, een moedig man, een voor beeld voor allen die de Iersche zaak lief hebben. En ongetwijfeld er is in zijn moedig vol gehouden verzet iets heroisch, dat aan trekt. Toch moeten we voorzichtig zijn in on ze beoordeeling en er voor waken dat wij niet van den goeden weg afglijden. Vast staat toch dat Swiney geheel over eenkomstig de wetten en verordeningen wordt behandeld. Die wetten kunnen verkeerd zijn, het kan zijn dat Ierland op een onrechtvaardi ge wijze wordt behandeld. Maar. geeft dit het recht tot het plegen van onwettige handelingen? En indien ja, heeft dan Swiney het recht om door het weigeren van alle voedsel zelfmoord tc plegen? Is dat christelijk gehandeld? Wij aarzelen niet hierop ontkennend te antwoorden en daarom kunnen we met de lofzangen ter eere van den hongerstaker in Brixton Prison niet instemmen. Rusland cn Polen. Omtren de onderhandelingen tusschen Rusland en Polen wordt gemeld, dat de Russische rcgecring thans officieel heeft toegestemd in het verplaatsen der onder handelingen naar Riga. De Russische delegatie is in het bezit van volmachten, die haar recht geven niet al leen over den Wapenstlstand, maar ook over de vredcspreliminairen tc onderhande len. De correspondenten van de „Matin" c-n van de „Pelit Parisien" te Warschau heb ben beiden een interview met prins Sapieha gehad, waarin deze verklaarde, dat zoowel de bolsjewiki als de Polen ernstig vrede wenschen en het daarom niet zoo heel las tig schijnt om dezen' te sluitep. De confe rentie te Minsk heeft den weg gebaand. De kwestie van doortocht tusschen Rusland en Duitschland kan alleen bij economische verdragen geregeld worden, dus na het vre- derverdrag. De grenskwestie is de belang rijkste, maar Sapieha meende, dat deze ten slotte" geen moeilijkheden zou opleve ren. Beide intervieuws geven den indruk, dat men gemakkelijk tot een voor beide partijen bevredigenden vrede zou kunnen komen. Finland en Rusland. Volgens een telegrafisch bericht uit Hel- singfors ,aan „Berlingske Tidende" zijn de vredesonderhandeligen tusschen Finland en Sovjet-Rusland te Dorpat op een kritiek punt gekomen. De aanleiding tot de ont stane moeilijkheden is, dat de Russen ge heel onverwacht voor Finland onaanneme lijke eischen in de Petschenga-kwestie stel den. Do Finsche onderhandelaars hebben zich eenstemmig tegen de Russische eischen uitgesproken. Sedert Maandag hebben er geen onderhandelingen meer plaats gehad. Men moot rekening houden met de moge lijkheid, dat de onderhandelingen ten twee den male worden afgebroken zonder dat de wapenstilstand verlengd wordt. Hen. bolsjewistische paradijs. Het te. Petrograd verschijnende blad „Izwestia" heeft een bekendmaking van het volkscommissariaat van Buitcnlandeche Zaken gepubliceerd, waarin ter kennis van de vreemdelingen wordt gebracht dat alle buitenlanders mee moeten helpen aan het reinigen der straten en het ledigen der beerput!en. Voor uitsluitend militaire wer ken zullen zij echter niet .-gebruikt worden. Alleen wanneer door middel van kaarten is gebleken, dat de voorgeschreven arbeid is verricht, zullen de buitenlanders levensmid delenbons kunnen krijgen. Het bolsjewistisch paradijs ziet er wel heel aantrekkelijk 'uit. „Gelukkig" tiert echter het omkoopingssysteem in Sovjet- Rusland nog even welig als onder liet tsaristisch regime, zoodat' men ook zonder arbeidskaartennog wel levensmiddelen- bons zal kunnen 'krijgen.^ Onrust in Italië. Tc Milaan werden op 31 Augustus de laatste nog vrije metaal fabrieken door de metaalarbeiders bezet. In een\abriek wer den olie ingenieurs als gijzelaars in ver zekerde bewaring gesteld. Bezet zijn ongeveer 230 fabrieken met omstreeks 30,000 arbeiders. Deze houden tot nu toe strenge discipline en stellen over al wachten op. Aan de ingangen-der fa brieken, op de daken en fabrieksschoorstee- nen waaien roode vlaggen. Onder de puinhoopen. Aan 't front vindt inpn, zegt het Handels blad van Antwerpen, niet zelden nog on begraven lijken onder steenho'open in grachten, tusschen riet en wild gras. Onlangs ontdekte men nabij Bixschoote in een gracht het geraamte van een vrouw, De beweging heeft zich ook 'naar Rome en Napels overgeplant, aan haar hand had zij nog een taschje met 35.000 frank waarden. Uit de papieren kon men de identiteit vaststellen. Zij was een inwoonster van Bixschoote en moet zich tijdens de vlucht in een gracht verborgen hebben voor het geschut, en daar gedood zijn. Bijna zes jaar lag ze daar dus onop gemerkt. Wonderbaarlijke redding. Een Reuter-lelegram uit New-York ge waagt van de wonderbaarlijke redding van de bemanning van een Amerikaansche duik boot op 50 mijl ten oosten van Kaap Hin- lopen, welke tengevolge van averij 36 uur in vertikalenstand onder water is geble ven. Het transportechip Goethals vond de boot en een telefoonboei met telefoon, wel ke de Goethals in staat stelde met de be manning van de boot te spreken, die om hulp vroeg, daar de lucht in de boot op raakte. De Goethals seinde draadloos om hulp, die spoedig in den vorm van duikers en lichters ter plaatse was. De bemanning werd met de grootste moeite gered, onge deerd, ofschoon velen half bewusteloos wa ren. De wereld-voedselvoorziening. In een bespreking met de ministers der verschillende landen heeft Hermes, de mi nister voor de voedselvoorziening, er den nadruk op gelegd, dat de hoeveelheid graan, welke tot'dusver is ingeleverd, niet voldoende is om een behoorlijke broodre serve te verzekeren; van vleesch is er een voorraad van 50,000 ton. Het ovefscbot zal steeds op 30,000 ton worden gehouden, zoodat voor de 16 miljoen, die aanspraak op vleeschdistributie kunnen maken steeds een rantsoen van 125 G. per week voor een tijd van drie maanden verzekerd zal zijn. Namens bijna alle landen werd op de bij eenkomst er op aangedrongen de vleesch distributie af te schaffen. De Belgische marineautoriteiten heb ben besloten, om binnenkort met de sloo ping van 'de „Vindictive" te beginnen, daar er gevaar bestaat, dat het schip op de plaat in do haven van Ostendc, waarheen het den 16den Augustus j. werd gesleept, opnieuw in het zand vast zol raken. In het hospitaal va*h do gevangenis te Birmingham is na een hongerstaking van vijf dagen zekere Karl Dunwill overleden. De man was bij rechterlijk vonnis uit zijn huis gezet, maar er later weer ingetrokken en daarvoor tot gevangenisstraf veroor deeld. Toen hij zes dagen gevangen geze ten had, begon hij voedsel te weigeren. Tot zijn cipier zeide hij: „Hoe langer ik zonder eten ben. hoe gauwer ik eruit zal zijn." Volgens goed ingelichte kringen, zoo melden Duitscho bladen, is het zeker, dat nog in den loop van dit jaar de verkiezing van een nieuwen president zal plaats heb ben. Den rijksdag zal in October, wanneer hij weCr bijeenkomt, worden verzocht zoo spoedig mogelijk den datum voor deze ver kiezing vast te stellen. Gemeenteraad Sassenheim, De raad der gemeente Sassenheim verga derde gisteravond in voltallige zifting. Voorzitter de burgemeester, de heer Gou verneur. De voorzitter opent de vergadering met een korte toespraak waarin hij dank zegt voor de' goede samenwerking die hij reeds van de raadsleden/ heeft mogen ondervinden, cn spreekt den wensch uit dat deze goede sa menwerking zal blijven, bestaan; dat <Je raads leden/ steeds zullen voor oogen houden dat zij de belangen van de gemeente hebben, ie bevorderen en de raad in deze strekking zijn besluiten/ dient te nemen. Zijnerzijds zal spr. alles doen wat mogelijk is om de goede verhouding .te bevorderen. Spr. hoopt voorts dat de raadsleden in de discussies steeds zakelijk zullen blijven en niet van de te behandelen, onderwerpen: zullen afgaan, dan zullen de vergaderingen/ niet le lang duren en kunnen die steeds aangenaam verlo opent De notulen der twee vorige vergaderingen worden goedgekeurd. Ingekomen is o-m. een adres van de melk- verkoopers te Sassenheim waarin zij opheffing vorzoekenj van de verordening op dem ver koop van melk, <fat die moet geschieden uit gesloten bussen met kranen. B. en W. stellen voor niet op dit verzoek in 'te gaan, daar het in het belang van de hygiëne is dat de verordening wordt gehand haafd. De heer Speelman en de heer v. Zonneveld voelen er veel voor om de verordening, maar op te heffenl daar die toch niet goed teh and have nis en' als er streng wordt opgetreden, zal de melk duurder worden' Ook de heer Lekkerkerke'r is voor opheffing. Wethouder Roest licht een en ander toe. Hij heeft als loco-burgemeester de melk boeren aangeschreven dat zij de verordening moeteni naleven. De politie zal als liet noodig is niet te streng de verordening toepassen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 52 stemmen. Tegen) stemmen de heeren Speelman en Lekkerkerker. Tot ambtenaar van den) Burg. Stand wordt z. h. st. benoemd de burgemeester, de heer Gouverneur. Op de voordracht van het college van zet ters worden geplaatst de heeren Marbus en Warnaar en als plaatsvervangers de hec-ren Berkman enl Dijkstra. Het benoemen van een bestuurslid in de woniugbouwvereerui ging „Vooruitgang" wordt aangehouden. De heer Zonneveld brengt rapport uit van de commissie tot nazien van de ge meente-rekening over 1919 en maakt de op merking daf volgens de bestaande regeling het belastingjaar het begrootingsjaar niet i dekt. Spr- geeft in overweging dit te onder zoeken en te pogen' deze 'tijdvakken niet el kander in overeenstemming te maken. De Commissie stelt voor de rekening goed te keureri De Voorzitter is hot eens met de commissie inzake de verdeeling van ae tijd vakken van belasting en begrootiing. B. en W. hebben het reeds onder de oogên gezien/ en stellen voor op de rekening 1920 de ier maanden verschil van de belasting te plaat- 1 sen. Aldus besloten. De heer v. Zonneveld wijst nog -] op die achterstallige schoolgelden. De Voorzitter zegt toe dat. dit spoedig in orde zal komen. De gemeeniterekening, sluitende met -een batig saldo, wordt voorloopig vastgesteld. Het bestuur van- dé woningbo u w veree ni 3 mg gee-ft den Raad int overweging aan de nieuwe straten, de volgende namen te geven: Rust- 11 hofstraat (-weg of -laan). Koninginnest:aat (of Koningshuisstraat), Jacoba9traat. De heer Warnaar wijst er op dat de Rusthoilaani reeds bestaalt. Voorts dat het' ongewenscht is een straat Koniings'nuisstraat te noemen, daar die later aan een] andere straat te geven. De heer Zonneveld wnl aan een straat de naam van Burgemeester de Smoth verbinden. Andere leden ondersteunen! dit voorstel. D behandeling van deze zaak wordt tot een volgende vergadering aangehouden opdat do raadsleden/ een en ander rustig zouden kunnen overwegen. Thn-s worden behandeld de voorstellen van B. en W. tot afossing van geltfleemwgéni met gelden uiö de ontvangen som van dt OAV.- belastin.g. Na eenige discussie worden! deze voorstel len aangenomen. Besloten wordt tot het aangaan van een geld'leening voor de gasvoorziendng, groot f 9.500. q Van God. Staten is ontvangen een schrij ven waarin zij den raad een) nieuwen norm voorstellen voor de jaarwedden van burge meester, weihouders, secretaris en ontvanger. Voor Sasseriheim zijn de salarissen als volgt aangegeven: burgemeester f 3900 met vier 2-jaarl. verhoogingen'van i 150, secretaris f 2900 met vier 2-jaarl. verhoogingen van f 150. ontvanger f J800 met vier 2-jaarl. ver* hoogingen van f,125. De voorzitter draagt het praegi* dium over aan wethouder Roest. Deze overweegt om de vergadering te schor sen. opdat de pers niet bij de besprekingen) zal tegenwoordig zijn. Het is spr. om het even,. j De hee,r v. Zonneveld, acht het juist goed dat dé pers aanwezig is- Hij stelt voor om de vergadering niet te schorsen. Nie mand verklaart zich hiertegen. Tot behandeling van 'het voorst-el wordt overgegaan. De heer Speelman wil nu de ver gadering toch maar schorser*. De raadsleden kunnen! dan- beter hun gevoelen te kennen geven of de pers moet het niet willen optcekenen Besloten wordt tot schorsing van de open bare zitting. Na heropening der openbare zitting wordt punt elf, de regeling -der wedden, aangehouden -tot eeni volgende vergadering. Bij de rondvraag vraagt de heer Speel man'of B. en W. zeker weten of men hier electriciteit krijgt. B. en W. hebben met een ingenieur geconfereerd en -zijn sterk voor electrifica-tie. Vast staat het -nog niet dat we - electriciteit krijgen. Op de begroo tiing is alsnog een' post gezet van f 300 voor de Burgerwacht.. B. en W. worden gemach tigd deze uit te keeren. De heer van Zon neveld vraagt of het niet mogelijk is, dat; de leden de notulen en de stukken ter in zage thuis krijgen, dan behoeven de notu len in de vergadering niet meer voorgele zen te worden. -De heer Bader is er tegen. De heer van der Geest zegt, dat niet ieder tij'd heeft om de notulen <te lezen. -De heer Speelman stelt voor 'smiddags le verga deren. De voorzitter stelt voor een tijd te bepalen wanneer 'savonds en een tijd wanneer 's middags vergaderd wordt. Br hêer van Zonneveld wijst er op, dat er ge klaagd wordt, dat er aan het einde van ds Floris Schoutenstraat 's avonds geen licfcT is. Besloten wordt cr een lantaarn -te plaat sen. De heer Lekkerkerker wijst op eer gevaarlijk punt aan de Warmomderdam. Daar zal naar gekeken worden. De 1 heei Speelman wijst op iets dergelijks aan de Wasbeelc. Ook daar zal op gele-t worden. De heer Bader zegt, overal worden in den omtrek volksfeesten gehouden. Als -nu hiei voor zoo iets een comité werd opgericht, zouden B. en W. dan genegen- zijn daar aan subsidie te verleeneni? De heer Speel man wijst er op, dat hier geen terrein is voor volksfeesten. Daar zou dan ook voor gezorgd moeten worden. De heer Zonneveld1 is van meening, dat zoo iets moet uitgaan van particulieren. En dan moet hij weten wat voor soort feest. Dan kan "hij zijn stem aan zöo'n plan wel geven. -De voorzitter zegt, dat zulks eerst nader door een feest commissie moet worden uitgezocht. -Hier na sluit de voorzitter zijn eerste vergade ring met een woord van dank. NIEUW-VENNEP. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen 11 uur en 'des avonds 7 uur: ds- Lekkerkerker- Geref. Kerk. Zondagmorgen 10 uur en acs middags 3-30 uur: ds- IJ. v. d1. Zee, Chr. Gerei. Kerk Zondagmorgen 10 uur en des middags 3-30 uur preeklezen. Voor den oorlog was er op ons dorp etkenl Zaterdagavond vleosc'n-1 afslag. Gedurende de mobilisatie had dit o'j gehouden- Thans vernemen we dat er heden avond, 4 Sept., en vervoljenfc iedere Zater dagavond weer afslag van prima kwaliteit in gevroren rundvleesch zal zijn. Giste r e 11 hebben de kin-' deren der openb. lagere school alhier, een uit* stapje .gemaakt naar Zandvoort Enkele lar

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2