Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAK AGENTEN GEVESTIGD ZIJN TER KWARTAAL f2.50 PER WEEK fü.19 PiUYCO TER POST PER KWARTAAL f2.90 Iste JAARGANG. - ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1920. - No. 132 BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 ADVERTENTIE-PRIJS TER GEWONE REGEL f0.22»/. DES ZATERDAGS f0.3U INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, btf vooruitbetaling, Dit nummer bestaat uit twee bladen. PROPAGANDA. Meer dan ooit is in de dagen die wij be leven dege studie en krachtige propaganda van onze schoone Antirevolutionaire begin selen noodzakelijk. De vraagstukken hoopen zich op. j Do tegenstand wordt sterker. En de zuigkracht van de ons vijandige beginselen grooter. Van Socialistische zijde wordt het on mogelijke beproefd om de vrouwen, om ook onze vrouwen zoo te bewerken, dat zij zich in 1922 zullen scharen achter het roode vaandel. Men denke over die actie niet gering. De werfkracht van de Soc.-Democraten is groot. En hun ijver, waar het betreft de ver breiding van hunne beginselen, meermalen I beschamend. Bij hunne propaganda vinden zij in onze 'dagen steun in de treurige tijdsomstandig heden. De schrikbarende duurte van zoo goed als alle noodzakelijke levensbehoeften, de barge strijd om het bestaan, maakt de men6chen, en inzonderheid de vrouwen die meer nog dan de mannen de zorgen kennen ontvankelijk voor het evangelie der onte vredenheid. Men zal zooals men dat altijd gedaan heeft, zeggen dat godsdienst en politiek los naast elkaar 6taan; men zal onze vrouwen voorhouden dat het Socialisme tegenover het Christendom niet vijandig staat, maar dat juist integendeel zij die waarlijk Jezus willen volgen verplicht zijn het Socialisme aan te hangen en te stemmen op de Soc.- Democratische candadaten. En wat zullen dan onze vrouwen ant iwoorden? Zeker, zij kunnen het hare mannen vra gen, maar zijn de mannen als regel vol doende met onze beginselen en die van on ze tegenstanders op de hoogte. Hierbij komt nog dat ook de vrijzinnige partijen zich op den aanval gaan vóórbe reiden. Pogingen worden in het werk gesteld om de verschillende vrijzinnige groepen te vereenigen tot één groote partij die wel anti-socialisti6eh wil zijn, maar toch in do perste plaat6 anti-clericaal. En nu is het wel waar dat de invloed .van de vrijzinnigen niet meer zoo groot is, maar 't zou toch een heel dwaze politiek zijn hunne macht te onderschatten en zo zonder meer uit te schakelen. Niet alleen en zelfs nog niet in de eerste plaats, hebben wij bij onze propaganda to donken aan de vrouwen. Vêel grooter nog is het gevaar dat het opkomend geslacht bedreigd. Onze jongelieden worden vaak zoo dat ze de school verlaten geplaatst midden in het volle leven. Iu fabrieken en werkplaatsen en kanto ren worden ze van alle kanten bestookt; men zoekt ze te winnen voor de socialisti sche vakorganisatie, men tracht ze over te halen naar de zijde van het Socialisme of het Communisme, en langzaam maar ze ker wordt vaak hun geloof ondermijnd en de band die hen aan de beginselen bindt, doorgevijld en losgerafeld. Wij mogen over deze gevaren niet ach: I teloos heenloopen, maar wij hebben inte- i gendoel al het mogelijke te doen om onze i jongens en meisjes tegen die heillooze in- E vloeden te beschermen, hen te sterken in hun strijd en ze in staat te stellen ande ren voor hunne overtuiging te winnen. 9 I Daarenboven, de tijden zijn veranderd. Wij worden niet meer als vroeger door den nood der tijden als op een hoop gedre ven, en genoodzaakt elkaar te steunen en te sterken. Wij hebben ruimte gekregen. Gemakkelijker dan voorheen kunnen wij ons de weelde veroorloven naast en zelfs tegenover elkaar te gaan staan. Van Israël heette het reeds: als Jeschu- run vet werd, sloeg hij -achteruit. Een ver schijnsel dat zich in dc geschiedenis tel kens "weer herhaalt en dat ook in onze da gen gezien wordt. Het leven is oppervlakkiger geworden. Velen hebben zich zooveol dat maar eenigszins mogelijk is, aangepast aan de eischen van den modernen tijd. De wereldgelijkvormigheid neemt .angst wekkende afmetingen aan. En daarbij komt nu nog dat allerlei nieu- wo en ingewikkelde vraagstukken van staatkundigen en maatschappclijken aard, waaraan vroeger zelfs niét gedacht werd, de aandacht vragen. Meer dan ooit te voren is het daarom noodig dat wij opwaken, dat wij opschrik ken uit onzen geestelijken dommel en het vraagstuk van de propaganda in den meest uitgebreiden zin aan de orde stellen. Nu zijn er op dit gebied verblijdende ver schijnselen. De Bond van Anti-revolutionaire Propa- gandaclubs die langen tijd een kwijnend bestaan leidde, dank zij mede de onbegrij pelijke tegenwerking van het Centraal Co mité begint zich weer te roeren. Er is weer een ritseling van leven. En uit in ons blad opgenomen ingezon den stukken blijkt, dat voor deze zaak ook in onze omgeving belangstelling is. Dat ook hier het oude vuur nog niet ge heel is gedoofd. Misschien zijn er anderen die ook over dit belangrijke vraagstuk hunne meening willen zeggen. Wij zullen daartoe gaarne in ons blad feoovcel mogelijk gelegenheid geven, ter wijl wij ook zelf aan do propaganda nog enkele artikelen hopen te wijden. Er is op dit gebied veel verzuimd de laatste jaren. Maar er kan nog veel worden goedge maakt. Als maar wordt ingezien dat de propa ganda van onze beginselen geen lief heb b e r ij is maar een h e i 1 i ge plich t als maar wordt bedacht, dat het niet onze zaak is waarvoor wij staan, maar dat het gaat en moet gaan om do glorie van onzen God. V Financieële moeilijkheden. Minister De Vries, onze schatkistbewaar- der, heeft een ver van gemakkelijke (pak. Geld, geld. geld, zoo roepen alle Depar tementen, en zoo roepen alle ambtenaren en bovendien nog tal van gemeenten. De uitgaven worden voortdurend groo ter on het wordt steeds moeilijker nieuwe bronnen van inkomsten te vinden. Dat blijkt wel uit de storm die er is op gestoken over het onlangs gepubliceerde voor-ontwerp weeldebelasting. Het principe is nog zoo kwaad niet, dat kaa er nog mee door, maar de uitwerking, daar deugt nu letterlijk niets van. Do belanghebbende fabrikanten zijn on tevreden, de handelaren keuren het af, de menschon die gewoon zijn veel geld aan weelde-artikelen uit te geven mopperen, en tenslotte zijn er nog do Sociaal-Democra ten clie elk voorstel van deze regeeriag' en dus ook dit ontwerp bestrijden omdat zij dat noodig hebben voor hunne propaganda. Dat is al niet prettig voor den Minister. Yan de 22 millioen die hij zich voorstel de op deze wijze binnen tc halen, zal waar schijnlijk wel met veel terechtkomen. En de zaak wordt nog onaangenamer, nu de groote slokop, het Departement van Oorlog weer met een kloine credietaan- Brandstoffen-Commissie. District Leiden. In verband met de vele vragen zoowel aan het bureau als aan de bandelaren, be treffende intrekking der geldigheid van de bons 1, 7 en/ S wordt alsnog bekend ge maakt, dat deze maatregel alleen noodig was met het oog op de productie der Gas fabriek. De productie is niet Voldoende om voor 25 September a.s. op alle bons te blij ven afleveren, zonder de aflevering op bon" XY in gevaar te brenlgen. Waar bon XY per 25 September wordt geannuleerd terwijl de overige bons na 1 October wederom worden geldig verklaard, moet de afleve ring op bon XY' den voorrang hebben en 'de geheele September-productie in gascokes voor deze bon blijven gereserveerd. Ongerustheid betreffende aflevering op de bons 1, 7 en 8 behoeft dus niet te be staan, daar de aflevering slechts 'tot na 1 October wordt uitgesteld en nader zal worden gepubliceerd. Tevens wordt in overleg met den handel 'bepaald, dat voor den handel geemerlei verplichting, bestaat om op de thans gel dige bons van het minimum-rantsoen voor 25 September aflevering te doen, wanneer bestellingen daarop niet uiterlijk Zaterdag -11 September a.s. in het bezit van den handelaar zijn. Vooral degenen, die op bon XY" nog geen brandstoffen hebben betrok ken. worden hierop attent gemaakt. Zij, die op bon XY" in plaats van grove- cokes pareleokes wenschen te ontvangen, kunnen op deze, bon T>ij den handel parel cokes betrekken. De Directeur van het Brand- stoffenbureau. KRAMER. Leiden. 4 September 1920. vraag komt van maar eventjes 19 millioen gulden. Op die manier is het onmogelijk de eve naar in het huisje te houden. Onlangs werd gemeld dat de Minister van Oorlog voornemens was óp groote schaal te bezuinigen. Hiertegen is van militaire zijde al da delijk verzet aangeteekënd. Maar wij zouden zeggen: laat de Minis ter maar eens met een goed voorbereid voorstel komen. Er kan op dit gebied veel worden bezui nigd. En zoo als 't nu gaat kunnen we toch ook onmogelijk voortgaan. STADSNIEUWS. Geen Soc.-Dsm. wethouder, •Naar wij vernemen heeft de Soc.-Dem. Raadsfractie in antwoord op een door de rechtsche fracties gestelde vraag geant woord dat zij "blijft bij haar standpunt hè>t vorig jaar ingenomen' en dat zij dus geen vvethou'dei'szetel wenscht te aanvaarden. Pilgrini-Fathersrherdenking.. Men seint uit Londen aan de „N. R. Crt.": De Britsche afgevaardigden naar do Ne- derlandsche Pilgrim-Fathers feesten zijn vandaag te Londen teruggekeerd. Sir Mur ray Hyslop sprak in een interview met de Westminster Gazette zijn groote voldoe ning uit over de edelmoedige gastvrijheid, welke hun door de Nederlandsche commis sie is verleend. Niets, zeide hij, werd ach terwege gelaten om de afgevaardigden zoo veel mogelijk op hun gemak te stellen en aangenaam te zijn. De burgemeesters van Leiden, Amsterdam en Rotterdam onder hielden ons op de aangenaamste wijze. Geen onzer zal naar ik vermoed, ooit de wijze vergeten, waarop de Koningin ons in het begin der rejs op Het Loo ontving. Aan eenigen gaf zij particuliere ardiënties, en ofschoon ik geen verlof heb, bijzonder heden over die gesprekken mee te doelen, mag ik toch wel zeggen, dat zij haar vreug- er over uitdrukte, dat wij de ontvangst op Het Loo als eerste punt op het program hadden. Ik ben overtuigd, dat" deze vierin gen in verband met de Pilgrim-Fathers waaraan ten minste drie beroemde naties hun natuurlijk aandeel hebben, er toe zul len bijdragen, de banden van vriendschap en waardeering nauwer te maken. Bezwaarschriften vergunningsrecht. In haar rapport stelt de door den Raad benoemde Commissie yan Onderzoek voor de bezwaarschriften tegen aanslagen in het gemeentelijk vergunningsrecht voor den aanslag van G. K. Verhoeven, h.v. Ph. Verstraaten en dien van W. C. v. d. Steen, Wed. D. Siljee over het vergunningsjaar 19191920 te handhaven. Volgens de eerste reclamante bedroeg de inslag 1736 liter doch hij schatting en her schatting werd deze bepaald op 2900 liter. Een onderzoek heeft de Commissie geleerd, dat de zaak als een goedbeklante bekend slaat. De huurwaarde van het lokaal bui ten verband met de omzet was bij schatting en herschatting bepaald op f 150, wat de ■commissie niet te hoog lijkt De inslag van de tweede reclamante ward door-deze zelf op 2524 liter geschat en dit bedrag werd ook bij de herschatting aan genomen. De Commissie wil ook hier ten slobte de huurwaarde buiten velband met den omzet handhaven op 40, Welk bedrag bij de hersohatiting was vastgesteld (bij schatting 120 gld.). B. en W. sluiten zich bij dit advies aan. Ds. Thomas alhier die, op de j.l. gehou den ledenvergadering der Christelijke Gym nastiek en Schermvereeniging „Jahn" met algemeene stemmen gekozen werd tot lid van hare Commissie van Toezicht- heeft deze functie aanvaard. Gisteravond geraakte een zwaar" bela den vrachtboot, de Victoria II, Arnhem in de brugopening ,aan de Gepekte brug aan den grond. Na ontzaglijke moeite gelukte het ten slotte de boot in beweging te brengen. Het verkeer over de brug werd door een en an der geruimen tijd gestremd. Aan het Postkantoor Leiden en do daaronder ressorteereude hulpkantoren werd gedurende de maand Augustus 1920 gestort f 762362.86 uitbetaald wegens che ques f 768941.62.5. Op de postrekening van dit postkantoor werd bijgeschreven: a. wegens stortingen f 643383.56.5; b. we gens overschrijvingen f 968627.23.5 Afgeschreven: a. wegens overschrijvingen f 931865.80.5.; b. wegens cheques f 819684.69.5 Op den laatsten der maand was het aan tal rekeninghouders van dit kantoor 513. Voor de te houden winkelweek van wege de 3 Oct ober vcreehigmg heeft H. $1. de Koningin-Moeder een bronzen medaille beschikbaar gesteld. Gisterenmiddag zijn na afloop der gehouden veemarkt, op het marktterrein 3 schapen en 2 koeien onbeheerd achtergeble ven. Inlichtingen zijn te bekomen aan het Commissariaat van Politie. De Chr. Gym. Yereeniging „Jahn" ver zoekt ons, de aandacht er op te willen ves tigen dat de gewone lessen deze week we der zullen worden hervat. Ten aanzien der Schermafdeeling zal nog nader de datum van aanvang, worden ge publiceerd. Wij verwijzen belangstellenden naar de desbetreffende advertentie in dit nummer. Gisteren sprong een Alpbenscho jon gedame uit den in volle vaart" zijnden trein op het perron van het station alhier, met het gevolg, dat zij bij haar val een vrij ernstige wond bekwam. Aan het Zoeklicht. Leiden 4 September 1920. 'k Ben toch een wéinig benieuwd naar de Wethoudersverkiezing a.s. Dinsdag. We hebben nu uit den treure van Socia listische zijde gehoord dat de tegenwoordi ge Wethouders toch eigenlijk voor hun taak niet berekend zijn, dat zij de raadsbe sluiten saboteeren, en dat de roode hoeren 't veel beter zouden kunnen doen. Nog in de laatste raadsvergadering ver klaarde de heer Dubbeldeman, toen de bur gemeester wees op de moeilijkheden aan de uitvoering van een besluit verbonden, dab hij dat zaakje in enkele oogenblïkken zou kuunen opknappen. 't Zijn dus eigenlijk j e wethouders, de Soc.-Democraten. Maar_t vorig jaar bedankten ze voor de eer en gaven er de voorkeur aan de moei lijkheden te ontloopen. Zal 't nu weer zoo gaan? Vermoedelijk wel. 't Doel waarvoor men, in den Raad zit ia immers propaganda te maken en te praten voor de tribune! En dat gaat veel gemakkelijk» als men als Raadslid allerlei onbekookte voostellen kan doen dan wanneer men als wethouder die voorstellen ook moet uitvoeren. Daar weten do Amsterdamsche wethou ders van mee te praten. De heeren zullen dan ook wel weer voor de eer bedanken. Wat ik voor mij volstrekt niet jammer vindt. OBSERVATOR. De Christelijke Middenstand. Donderdag: werd te Rotterdam in de jovcn- zael. van „Tivo.li", Coolsingel, onder voorzit terschap van1 den heer K- Meima, de tweede Jaarvergadering gehouden der Verccnigin$ van den| Chr- Handel drijvend en en Indus- trieelen Middenstand. De morgenjt-ergdering. die -geheel hiüslioudd lijk was gehouden, werd ts half tien op cl» gebruikelijke wijze geopend- Namenfc de aftf» Rotterdam werd de Vereenigin-g welkom ge- heeteri door den heer AKros Jr. Een telegram wordt verzonden) aan II. M. de Koningin, waarin de Yereeniging H. M. .haar. oprechte hulde en trouw betuigt, dankt voor hetgeen oncDer Haar Regeiering voor handel en nijverheid werd verricht en haar en Haar Koninklijk Huis bij den voortduur den zegen des (Heeren toewenscht. Aan Z.Exc. Dr. A. Kuyper. waarin, de Ver- eeniging mat dankbaarheid herdenkt wat. Z. Exc. door de bepleiting der beginselen ook op maatschappelijk terrein voor deri Middenstand in het algemeen en den Chr. Middenstand in he bijzonder heeft gedaan en hem to&bidt, dat de Heere zijn levensavond mede door li<(b aanschouwen van de vruchten van zijn go ze genden arbeid moge verlichten. Verder wordt nog een.' telegram gezonden aan Z.Exc. Jhr. Mr. A- F. de Savornin Lob man en aan Mr. G- A. Diepenhorst, den voor zitter der aid- Rotterdam, die wegens onge steldheid de vergadering niet kan bijwonen. Het jaarverslag wordt goedgekeurd. Hel fi nancieel verslag wordt aanvaard, met dechar ge van deni penningmeester. den heer E. M. Dik. De contributie wordt voor 1921 vastgesteld. Herkozen worden tot leden van den Mid- denstandsraad de ihcereiï;: K- Meima. Sneek. J. Kaajan. Groningen;i W. Swagerman, Den Haag en W. Stroo 'Dzn. Vlissingen* Tot Ui van deni Hoogen Raad van Arbeid de hegr L. Attema. Hilversum. Tot lid van het hooil- bestgur de heer E. M. Dik. Amsterdam, in de vacatures voor het H. B. voor Gelderland en Overijsel worden gekozen de heeren-G. Slofr. Nunspeet enj Th. Korvinus, Dedemsvaart. Aanwijzing heeft plaats van het stamkapi- FEUILLETON. Langs donkere wegen. 100) „Onze jonge vrouw heeft een hoofd op hare schouders!" luidde de meening van Mre. Pratt, toen zij na deze beraadslaging naar beneden ging. „Ondanks al haar •vriendelijkheid en zachtheid, is zij toch zoo flink als het maar kan. Ik geloof, Pratt, dat als zij zich eenmaal iets heeft voorgeno men, niets ter wereld er haar van af zou kunnen brengen." „Wat hindert het, zoolang zij alles maar goed en prettig schikt?" antwoordde Pratt, die al een diepen eerbied eni groote gene genheid voor zijne jonge meesteres had op gevat. „O, de oude mevrouw wist wel wat «ij deed. Het was niet waarschijnlijk, dat zij veel op zou hebben met zoo'n trotsche vrouw als 'Mrs. St. John!" want Janet was niet bemind bij de bedienden 'te Grome. „Ik wil niet ontkennen, dat gij gelij;k hebt, Pratt", antwoordde zijne vrouw, «maar ik vind, dat zij wat al te eenvoudig «n1 bedaard is voor haar leeftijd. .Waarom Poetst ge dat zilveren' blaadje zoo mooi? Ik durf verzekeren, 'dat er noch vóór, noch nA Kers'mis een diner zal gegeven wordien. Zij heeft aUleen wat over voor goede wertoen «a de armen en al zulke dingen fneer.* „Wat doet dat er toe?" merkto Pratt weer aan; „ik hoop, dat ik mijn plicht ken en dien zal vervullen, al behoef ik ook, zoo lang ik hier bqn, aan geen enkel diner weer te helpen dienen", en zijne doek ging nog sneller over het zilveren blad, „Als „goede werken/' haar stokpaardje "is, welnu dan denk ik, dat wij, ons moeten schfkken in de gebreken van onze meerderen. Som mige menscheni van haar leeftijd want zij is nog maar een jong meisje zouden a/lles misschien onderst boven gekeerd heb ben, en het ons zóó lastig gemaakt hebben, dat wij niet wisten wat te beginnen. Stel u voor, dat Mr. Waiter nu eens heer en meester geweest was" en toen Mrs. Pratt de zakdoek voor de oogen hield en zeide, „gij hebt gelijk, Pratt", hield déze gedlachtenwisseling op. Mary hield zich het eerst bezig met haar eigen kamer, en de veranderingen die zij er in aanbracht, waren zóó verstandig, dat zelfs de soherpe blik vap Janet er niets verkeerd kon ontdekken en zij' moest toege. ven, dat het een voorbeeld van gezelligheid was. 'I - i 'M IHet groote béd was weggezet en vervan gen door een ijzeren uit eene der andere •kamers. De verdere meubels bestonden voornamelijk uit eene ronde tafel, eene ouderwetscho canapé en eeniige gemakkelij ke stoelen. Een gesneden kabinet was ge- yuüd met Mary'i geliefkoosde boekén, en eene mooie, oude plaat van de San Sisto Madonna hing boven den schoorste.enman- tel. In een hoek hing een kastje met porse. leiti, dat de kamer eene aangename kleur verschafte. De voorkamer was nu voor Lettice inge richt; maar Mary was van plan er eene soort van werkkamer van te maken, waar zij en de kinderen zich op regendagen kon den vermaken. Maar zij vond er haar grootste genoegen in om de kamer gereed te maken, svaar Janet en de kinderen zou den1 huizeni gedurende de maanden, dat de pastorie in orde werd gebracht. Verscheiden kamers, waarvan sommige in elkander uit kwamen, werden reeds voor hen gereed ge. maakt. De vroegere badkamer zou eene ge schikte speel- of leerkamer voor de kleine meisjes zijn-, terwijl de kamer er naast tot studeei-kamer of bibliotheek voor Maurice werd ingericht. Janet kon de huiskamer voor zich gebrui. ken en M'ary bedacht reeds hoe zij haar zou verrassen met meer smaakvolle overtrek ken.' „Arme Janet!" sprak zij bij ziclizelve, „ilc geloof, dat leelijke kleuren voor haar be paald iets ongezelligs hebben. Ik zal zorgen dat zij de kamer niet herkent, als zij bin nenkomt, het zal eene volmaakte huiska mer voor binten zijn"; en hoewel Mary .in het geheele huis het meest van deze kamer hield, door de voetstappen die onder het venster geweest waren, nam zij toch het kloeke besluit, dat Janet die gedurende haar verblijf de hare zou* noemen, en dat zij elders hare tenten zou opslaan welke zelfopoffering Janet terstond te niet deed door te zeggen, dat zij grootendeels in de studeerkamer van Maurice dacht te zitten, waar zij het toezicht kon houden op de les sen der (kinderen., en bij de hand zou zijn, als hij haar noodig had. Al deze plannen voor het gemak van haar broeder en diens vrouw hielden Mary bezig en verwarmden haar hart. De voormiddagen vlogen om, als Rhoda eni zij eerst in de eene kamer werk ten) en dan in .de andere. -Dikwijls was het eene verrassing, wanneer de bel luidde en Lettice drie treden tegelijk met Boy achter zich de trap opkwam, om haar te zeggen, dat de koffie gereed was. De namiddagen brachten zij door met lange wandelingen. De sneeuw was spoedig weggedooid, en daar Lettice tioch haar tante wat gaven om natte schoenen en morsige paden, hadden zij en Boy spoedig kermis gemaakt met den' omtrek; dikwijls verdwaalden zij en kwamen zij moe en uit gehongerd thuis, 's Avonds lazen zij voor en. werkten; en als Lettice naar bed was schreef Mary lange brieven aan Janet en Dollie. Soms, maar niet dikwijls, gingen zij uitrijden. Randall,"de koetsier, zag zich genoodzaakt alleen de paarden af te stap pen. Man- vond deze rijtoeren zóó verve lend, maar ter wille van Lettice offerde zij zich soms op. Eens maakten zij èen heer lijken tocht; zij reden naar Canterton en: aten in de vreemde, oude herberg, wandel den toen door de stad en woonden den dienst bij in de kathedraal. Het was zoo'n genot voor Mary, dat zij zichzelve beloof de bet nog eens te zullen doen, als Mau rice en Janet er waren. Wat zou Mauricq het heerlijk vinden, dacht zij. Voor haait was de verbazende kathedraal het toon beeld van rust én vrede en de zachte mu ziek scheen haar geheel tot rust te bren gen. Op een anderen dag reed Randall hen naar Featherston. Dat was een heerlijke dag voor Lettice. Deze grauwe win terna middag beschouwde zij steeds als eene bij zonderheid in haar leven, waarop zij em Mary het kleine, hooge kerkhof oversta ken, toen onder hen de zee lag en zij hejt langzame geklots der golven hoorden. Dit was de eerste maal dat Lettice de zee zag. Zij had er wel uren willen blijven, maar Mary voelde zich gedrukt, toen zij over de groote, grijze watermassa keek en- luisterde naar het eentonig breken der golven; het was eene verluchting, toen Randall de paarden om liet keeren en zij langs dien langen donkeren weg naar huis terug* keerden. - «Wordt vervolgd),

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1