Gemeentelijke Aankondgingen. Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen dat morgen (Vrijdag) aan de gemeentelijke Visch- winkels (Vischmarkt en Stadsbulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISGH a f 0.19, GRCOTERE SCHELVISGH a f f 0.24 SCHOL a f 0.26 en GROOTE SCHOL ii f0.38 per pond. N. C. DE GIJSLLAAR, Burgemeester, Leiden, 2 September 1920. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN DER 3dc KLASSE. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 6 der verordening van 25 Januari 1894, regelende de inwendige in richting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen (Gemeenteblad no. 5 van dit jaar); Brengen ter algemeene kennis; lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor xle Openbare Scholen der 3de klasse gelegenheid zal gegeven worden van den 6den tot en'met den llden September e. k., op alle werkdagen van halfnegen tot halftien des voormiddag^, in de gebouwen hierna vermeld; voor de school der 3dc klasse No. 1, in het schoolgebouw op het Plantsoen; voor de school der 3de klasse No. 2, in het schoolgebouw aan de Van der Werff- straat; voor de school der 3do klasse No. 3, in het schoolgebouw aan de Mare; voor de school der 3de klasse No. 4, in het schoolgebouw aan de Duivenbodestraat; voor de school der 3de klasse No. 5, in het schoolgebouw aan do Haverstraat; voor de school der 3de klasso No. 6, in het schoolgebouw aan de Paul Kruger- 6traat; voor de school der 3de klasse No. 7, in het schoolgebouw aan den Zuidsingel. voor de school der 3de klasse No. 8, in het schoolgebouw aan dc Medusastraat; voor de school der 3de klasse No; 9, in het schoolgebouw aan de Brandewijn steeg. 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van fceboorte-inschrijving moet worden ver toond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den lsten September 1920. DONDERDAG, 2 September. Hervatting repetition „Con Amore" in Gebouw Pnicl. Aanvang 8,15. Apotheken die toi en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: C. B. Duijsler Nieuwe Rijn 18 Tel. 523; W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. Lichten op: 2 Sept. 3 Sept. Rijwiel- en motorlampen 8.19 8.19 Rijtuiglantaarns 8.49 8.47 Italiaansche taal- en letterkunde, zullen dit jaar in November en December, en, zoo noodig, in de laatste helft van October ge houden worden. Aanmeldingen dienen to geschieden voor 26 September bij het De partement van Onderwijs. Nieuws postzegels. !De directeur-generaal der Post en Tel. maakt bekend, dat een prijsvraag wordt uitgeschreven voor het ontwerpen van frankeerzegels. De oplossing van den woningnood. „Het Volk" heeft jaren-lang het volk be drogenEn nu „De Tribune" het op haar beurt doet, kan ze het niet velen. „Ja lousie de métier". Afgunst onder vakgenoo. ten! Onder den titel: „De oplossing van den woningnood. Almaar Sovjets" schrijft ,.Het Volk" van gisteravond: De „Tribune" zal ons vertellen, hoe wij van den woningnood moeten afkomen. Niet dioor te bouwen en nog eens te houwen, maar veel eenvoudiger. Ziehier het recept, waarbij geen woord van toelichting of kri tiek noodig is: Arheidors, waakt op! Vormt Buurt-sowjets! Elke straat moet één Sowjet vormen! ■Woest eendrachtig'. Verzet u tegen de bourgeoisie en hare dienares, de justitie! En de woningzwendel is verdwenen.. Een tegenvaller. Men meldt ons als een ter waarschuwing Btrékkend voorbeeld: Ecne jonge weduwe met 2 kinderen té R. heeft de rentekaart van haar man ven br.vid; daardoor mist zij de voor haar be langrijke som van ongeveer f2000, welke zij als weezerurente voor hare kinderen hadi kunnen trekken. BUITENLAND. Polen en Rusland. Wanneer men de berichten uit Berlijn mag gelooven, dan zijn de vooruitzichten op een spoedige hervatting en een snellere afwikkeling van de onderhandelingen tug s' hen Polen en Rueland tamelijk gunstig. De voorzitter van de Poolsc-he vredesde- legaiie die gisteren uit Warschau terug keerde om nieuwe instructies te halen deel de méde, dat de voorzitter van de Russische vredesdclegatie in de laatste zitting ver klaard had.'dat de Russische voorwaarden absoluut niet het karakter van een ultima tum hadden. De regeering verwachtte veeleer Pool- 6che tegenvoorstellen. Na* aankomst van den gedelegeerde Domslcy werden te War schau besprekingen omtrent de vredes voorwaarden gehouden en tegelijkertijd werd over het vaststellen van do plaats, waar de onderhandelingen zullen worden voortgezet, gesproken. Nadat hieromtrent een besluit zal zijn 'genomen, zal onmiddellijk de datum voor do bijeenkomst der vredesconferentie wor den vastgesteld. Nader wordt nog gemeld dat op het oogenblik tusschen Polen en de Sovjet-re geering een gedachtenwisseling plaats over de uitbreiding van de Poolseh-Russische onderhandelingen tot een conferentie van alle randstaten, wier onafhankelijkheid de Sovjetregeering heeft erkend. Op grond daarvan i6 het niet onmogelijk, dat voor de helopening van den Poolsch- Russischc onderhandelingen nog eenige da gen zullen vcrloopen. Alle berichten over plaats en tijdstip van do nieuwe onderhan delingen zijn daarom minstgenomen als voorbarig te beschouwen. Van het oorlogsterrein. Aan het Poolsc-he legerbericht van 31 Augustus is het volgende ontleend: Op den noordelijken vleugel rukken de Polen voort zonder dat de vijand weerstand biedt. In do gevechten, die bekroond wer- den door de inneming van Grodek, hebben hun arfdeelingen meer dan 1000 gevangenen gemaakt. In de 6treek van Zamosc stuiten de troe pen van Boedienny op zeer beslisten weer stand van de zijde der Poolsche legerafdee- lingen. De stad Zamosc is omsingeld, maar het dappere garnizoen verdedigt zich held haftig, waarbij het den bolsjewiki hevige verliezen toebrengt. Een colonne, dio oprukt in de richting van -Grabowiec, is, na ecu bloedigen strijd, teruggedrongen in zuidelijke richting door twee Poolsche afdeelingen legionarissen. Het initiatief van Boedienny is grooten- deels lamgeslagen, dank zij de krachtige medewerking van de vervolgingstroepen, die het op de hielen volgt en verscheiden artillerieparken heeft buitgemaakt. In Galicië heeft de Poolsphe cavalerie Chodorof genomen, en vervolgt zij den vijand, die wijkt in do richting van Ro- hatyn. Uit Bazel wordt geseind, dat tusschen Lemberg en Tarnopol een nieuwe slag ont brand; 20,000 Polen strijden daar tegen 30,000 bolsjewiki. In Brody hebben de bolsjewiki de raden republiek uitgeroepen. Schrikbewind in dc Oekraine. Tengevolge van den algemeenen opstand, der bevolking in do Oekraine en do weige ring der boeren orn levensmiddelen aan de rooden te leveren, hebben do bolsjewiki het schrikbewind tegen de Oekrainscho intel- lectueelen en de nationale vercenigingen verscherpt. ltakof.sky noemt al6 de drie voornaam ste vijanden van het sovjet-bewind het roode kruis, de coöperaties en de vereeni- gingen voor de volksontwikkeling, waar aan met groote zelfverloochening 50,000 Oekrainsche intellectueelen hun beste krach ten wijden, die organisaties hebben weten te scheppen, welke een staat in den staat vormen. Al deze organisaties zijn aan het toezicht van de communistische nartij on derworpen. Deze bepalingen ontmoeten krachtigen tegenstand bij de heele bevolking, welke de bolsjewiki met een weergaloos schrikbewind trachten to onderdrukken. Te Kief zijn 15 voormannen van de coöperaties gefusil leerd. Invoering van lijfstraffen. Bij de debatten in de Hongaarsche natio nale vergadering over de toepassing van lijfstraffen heeft de Minister van Justitie '1 am es any i verklaard, dat hij ingevolge de objectieve argumenten der tegenstanders Yan dit ontwerp zekere wijzigingen in het ontwerp had'aangebracht, voornamelijk, dat slechts lijfstraffen zullen worden toege past indien er sprake is van duidelijke ge vallen van uitbuiting en van het opdrijven van prijzen. In deze gevallen dan nog slechts wanneer zij in den handel worden bedreven. Het ontwerp werd tenslotte met een meerderheid van 25 stemmen aangeno men. Wat te Berlijn gestolen wordt. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd te Berlijn gestolen bij een horlogema ker in do Potsdammerstrasse voor Mk 40.000, bij een schoenwinkel in de Stetti- nerstrasse voor Mk. 50,000, bij een schoen winkel in de Skalitzcrstraeso voor Mk. 30,000, bij een schoenwinkel in de Her- mannstraese voor Mk. 15.000, bij een schoenwinkel in do Brunnenstrasse voor Mk 10.000, bij een winkel van fotografi sche apparaten in Alt-Moabit voor Mk. 15.000, bij een horlogemaker in do Joa- chimsthalerstrasse voor Mk. 40.000, bij een kruidenier in de Müllerstrasse voor Mk. 16.000, bij een leerwinkel aan den Griinen- weg voor Mk. 12.000, bij een bontwinkel in de Turmstrasse voor Mk. 7000. Dat zijn winkelinbraken. Bij particulie ren werd dienzelfden nacht gestolen in do Motzstrasee aan tapijten en zilver voor Mie. 63.000, op de Platz am neuen Tor voor Mk. 60.000. in do Hardenbergstrasse voor Mk. 150.000, in de Sophienstrasse voor Mk. 20.000, in de Schraderstrasso voor Mk. 20.000, in een kelder van het raadhuis te Charlotienburg voor Mk. 20.000. Dit zijn alleen do inbraken, waarvan aan gifte is gedaan! De burgemeester van Cork. De toestand' van den burgemeester van Cork is na den twintigsten dag van zijn hongerstaking nog onveranderd. Hij is zeer uitgeteerd, aaaar nog altijd helder en opge wekt? Hij geeft geen teekenen van toe te willen geven, ondanks het voedsel, dat naast zijn bed is geplaatst. De leden der regeering blijven steeds te legrammen ontvangen, waarin op vrijlating van den burgemeester aangedrongen wordt. De Belgische en Fransche Commissie voor herstel der verwoeste streken, heeft zich bezig gehouden met de kwestie der verwoeste Belgische bibliotheken. De groot ste dezer is die te Leuven. Hier verbrand den 300.000 banden, 1500 handschriften en 1500 wiego drulcken. De Duitsche regeering heeft een uit- noodiging ontvangen voor een conferentie tusschen de Duitsche en Italiaansche mi nisters voor de levensmiddelenvoorziening om tc beraadslagen over voorschotten aan Duitschland, ten behoeve van de voorzie ning van het Duitsche volk en de Duitsche kolenleveranties. De „Mechlenb. Ztg." meldt, dat vijf roeiers van de Schwerinische roeivcrecni- ging, die een tochtje naar Bad Kleines on dernamen, spoorloos verdwenen zijn. De roeiboot is met de kiel boven drijvend op- gevi6cht. Zij waren te voren gewaarschuwd voor den geweldigen 6troom, welke het roeien bijna onmogelijk maakte. Een gevangenisambtenaar te Coblenz heeft verschillende gevangenen onder voor spiegeling bekorting van hun straftijd te kunnen bewerken, groote geldsommen af handig gemaakt. Toen hij van eenige rijke woeker- en sluikhandelaren ongeveer een half milliocn bijeen had, is hij er van door gegaan. Hij kon echter te Hamburg gear resteerd worden. Van 1 Juni 1919 tot 1 Juni 1920 zijn in de verschillende takken van nijverheid van Denemarken 118 stakingen voorgeko men. De statistiek omvat organisaties met 67.000 arbeiders. Aan de verschillende sta kingen werd deelgenomen door 31,000 werklieden. De duur is gemiddeld bijna 4 dagen geweest en overigens gevarieerd tus schen 10 tot 1 dag. Het aantal verloren werkdagen bedraagt in het geheel 121,111. Raadsvergadering Koudekerk op Maandag 30 Augustus 1920. voormiddags- 9.30 uur. Voorzitter de heer J. C. Oeberius Kapteijn. De Voorzitter opent de vergadering ree', gebed. De notulen worden) gelezen en algemeen goedgekeurd en vastgesteld. Rekening dienst 1919 en winst- en) verlies rekening waterleidingbedrijf worden) den Raad aangeboden. Tot leden der Commissie van onderzoek der gemeenterekenan'g worden) na gehouden stemming benoemd de heeren van den Berg, de Jong en van Egmond. De politieverorderpg wordt in verband met de nieuwe1 verordening tot regeling van het verkeer voor motorrijtuigen en rijwielen ge wijzigd zoover betreft de aanduiding van de bebouwde kom. Tevens wordt dn dc gewijzig de motor- cn; rijwiclverordening de maximum snelheid van 18 op 15 K-M- teruggebracht De voordracht voor cte dit jaar aftredende leden van het college van Zetters Wordt na gehóuden stemmingals volgt vastgesteld: 1. M. Schenkeveld; 2. Ph. Qualm; 3. N. Blonk. 4 AnL van Egmond. Inzake een) aan den Raad gericht verzoek van het Gemeentebestuur van Boskoop, tot verhooging van den prijs van door Boskoop aan deze gemeente geleverd water, wordt op voorstel van B. en W. met algemeenfc stem men besloten hierop aiwijzend te 'beschik- kenj, daar in hert belang onzer gemeente niet kan worden afgeweken van de daaromtrent •vroeger ibij contract overeengekomen! voor waarden van drinkwaterlevering. Betreffende een schrijven) van h-h. Ged. Staten dezer Provincie, waarbij in overwe ging gegeven wordt de pensioenen van ge meente-ambtenaren met 40 pd te verhoorden, wordt algemeen besloten» hierop niet in te gaan. Enkele af- en overschrijvingen begrootings- ddenst 1920. alsmede wijziging dier begrooting worden algemeen conform 'het voorstel van B. en W. overgenomen. Het kohier schoolgeld 2e kwart. 1920. wordt al'/emeen vastgesteld op een bed-ag van f 85-25. Uitgeloot worden) twee obligafie's no. 24 en 65. ieder ad f 100, der leening ten behoeve van stichting postkantoor. Nadat de openbare vergadering is geschorst wordt overgegaan in gesloten) zitting. Na op heffing dier schorsing, wordt de openbare ver gadering heropend en met algemeene stemmen besloten' het voorstel van Ged'. Stgteni be treffende de nieuwe regeling der tractementen ■van' burgemeesters, wethouders en secretaris sen' onveranderd te aanvaarden, terwijl wat betr.e-ft de voorgestelde regeling der ontvan- gerswedde men algemeen van oordeel was deze niet over te nemen, doch het betrokken college te berichten{, dat deze wedde in ver band met neven-betrekkingen en te verrichten arbeid te hoog werd geacht. De heer de Jong informeert bij dc gebruike lijke rondvraag in hoeverre uitbreiding n gegevenj worden aan het aantal te ontsteken lantaarns. De Voorzitter zegt hierin zooveel doenlijk voorziening toe. Eveneens vraagt de heer De Jong' of in deze gemeende geen huurcom- missie kan worden in het leven geroepen. De Voorzitter is van'"oordeel, dat de be hoefte aan een huurcommissne tot nog toe niet voldoende is- gebleken om daarvoor de lasten der gemeente nog te verhoogen door benoeming van ledienj. een secretaris enz. Evenwel zal het gemeentebestuur dn dezen niet in gebreke blijveiu-iudienj inderdaad een dergelijke commissie noodzakelijk blijkt. Hierop sluit de voorzitter de vergadering. ven hebben bedragen f 11421.18, -de ont vangsten f 10625,78. Kas en boeken bleken volmaakt in orde. Herziening jaarwedden Burgemeester, Secretaris, Ontvanger en Wethouders Hierover ontspint zich een levendige ge dachtenwisseling waaraan bijna alle leden deelnemen. Het blijkt al heel spoedig dat de Raad met de in het ontvangen schrijven van Ged. Staten, genoemde normen niet kan meegaan. De heer v. d. MAAS acht de betrekicing van Burgemeester een eerebetrekking en is er daarom tegen de salarissen van Burge meesters zoo op to voeren. Indien een salaris verhoogd moet wor den dan is.het dat van den secretaris. De VOORZITTER vraagt of de heer v. d. Maas of iemand van de leden dan in de zen een voorstel willen doen. De heer VAN LEEUWEN dient als nu het voorstel in om het salaris van den Se cretaris met 1000 te verhoogen. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 tegen 2 6temmen. - Verder 6telt de heer VAN LEEUWEN voorkom het salaris van den ontvanger met f 150 tc verhoogen. Dit voorstel wordt met 6 tegen 1 stem verworpen. Nu stelt wethouder DIEPHORST voor om 't 6alaris met f 300 te verhoogen en te brengen op i 900: Dit voorstel wordt met 5 tegen 2 stem men verworpen. Op voorstel van den heer PAUL wordt met 5 tegen 2 stemmen besloten het salaris van den gemeento-ontvanger te laten zoo als het nu is. Het resultaat is dus dat aan Ged. Staten zal worden medegedeeld dat de Raad niet met de voorgestelde regeling wenscht mee te gaan, doch alleen het salaris van den Secretaris met f 1000 wil verhoogen. B. en W. stellen voor de huurwaarde van de burgemeesterswoning van f 200 te brengen op f 300. De heer v. d. MAAS is tegen deze verhoo ging en acht verhooging met f 50.vol doende. Men moet de huurwaarde niet op de spits drijven. Het voorstel van B. en W. wordt met 6 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stemt de heer v. d. Maas. Op voorstel van B. en W. worden een paar posten die de begrooting hebben over schreden met een bedrag van f 50,60 op do begrooting gebracht terwijl door afschrij ving van den pogt voor onvoorziene uitga ven de begrooting sluitend wordt gemaakt. Bij rondvraag zegt de heer KAASHOEK dat hij gaarne verandering zou gebracht zien in do heffing van Hoofdelijlcen Om slag daar sommige personen z. i. onrecht vaardig worden behandeld. De VOORZITTER zegt dat daarvoor 'n nieuwe verordening moet worden gemaakt en goedgekeurd Waarover eerst door B. en W. dient te worden gesproken. De heer v. d. MAAS vraagt hoe het staat met de vestiging van een dokter in Benthuizen. De VOORZITTER zegt dat hem door den heer Paul eenige mededeeliagen zijn gedaan, die echter nog niet voor publicatie vatbaar zijn. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring met dankgebed. Raadsvergadering Benthuizen. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent met gebed. De notulen worden gele zen, goedgekeurd en vastgesteld. Een paar ingekomen stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Uit het proces-verbaal van de kasopna me bij den Ontvanger blijkt dat de uitga Gemeenteraad Hazerswoude. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de heeren D. dé Bruijn, AN. v. Exter en Wesseling. Na opening met gebed leest de secretaris de notulen, die aldus worden vastgesteld. Bij den aanvang der vergadering wordt door den Voorzitter de verjaring van H.M. de Koningin herdacht enj den wensch uitge sproken dat God Haar nog lang moge sparen tot heil van Land en Volk. Deze rede werd met warm applaus beant woord- Eenige ingekomen! stukken, voornamelijk goedkeuringen van Ged. Staten behelzende, worden) voor kennisgeving aangenomen. Het pensioen van den ex-gemeentewerkman Binnen/dijk wordt met 40 pet. verhoogd. Ingekomen is voorts een schrijven, van den heer Ghr. de Bruin. Hierin biedt genioemde heer het voor woningbouw nooddge perceel grond aan voor den) prijs van f10000. teneinde onteigening te voorkomen. B. en W. stellen voor van dit aanbod geen gebruik te makent. Ware de Bruin gekomen met een aartbieding voor den onlangs gebo den prijs van f 8000,'dan zouden' B- en W. een expresse vergadering hebben belegd, teneinde dat aanbod' nog te aanvaardten en| de onteige ning te sluiten. Waar echter de inspecteur Van Boven slechts schoorvoetend kon mee gaan met de aangeboden) som van fy^OOO en eigenlijk een prijs van f 50CO voldoende vond mecncril B. en W. geen aanbieding voor f.10000 te mogen aanvaarden al zouden zij ook gaar de onteigening voorkomen. De heer L. Noordam zou nog graag eens met De Bruin1 marchandeeren ^en beproeven het voor f 9000 los te ^rijgen, dan kon spoe diger met de woningbouw worden begonnen. De heer C. van Dam wijst er op dat aan het land ook nog huur is. De huurder moet ook worden schadeloos gesteld. Hij hecht aan de taxatie van den heer Van Boven niet veel waarde. Deze is met de toestandenlte wtinig op de hoogte. De hofstede van deni heer Dc Bruin wordt door afneming van d'ezen grond werkelijk minder waard' en zal door De Bruin niet dan tegen fliniken prijs worden, afgestaan; In den prijs van f 10,000 is ook de schadeloos stelling aan den huurder begrepen. De heer D. Buitenhuis wil zich in> 't geheel niet mengen irt deze prijs, doch wil er nog even op wijzen) dat de heer Van Boven ook gezegd heeft dat ieder huis de gemeente naar r 50 per jaar kost. Dat zal ook wel niet zoo zijn. De heer Van Boven is wel inspecteur, doch geen taxateur en dus kon het ook wel zijn dat dc taxatie van het land veel te !aag is geweest. De heer Schrier wil maar van verder on Ier- handelen met den) heer De Bruin afzien- B. cn W. zijn geen paardenkoopers- De heer Veilenturf is van meerting dat het aannemer^ van het aanbod van De Bruin de woningbouw maar zeer weinig zal bespoedi gd .et gen. Indien de Kamer weder bijeenkomt zal zeker zeer spoedig het onteigeningsbesluii va. nomen worden enj dan kan. met bouwen w0J den begonnen, ook al zijn partijen het over de regeling van de schadevergoedingen niet eenfe. De voorzitter deelt dc meening van den heer Veelenturf, doch als de heer Noordam nf iemand anders met een voorstel wil komen om het aanbod-De Bruin aan te nemen of verder met hem te onderhandelen) zal hij dit in stemt ming brengen» Een desbetreffend' voorstel wordt niet ?e- daan, waarna besloten wordt de aanbieding van De Bruin ndet aan te nemen enj de onti eigendng te doen voortgang hebben. De rekening over het jaar 1919 wordt door den Raad aangeboden!. Zij wijst in totale onU vangsten aan een bedrag van f 74625-38 5 en in uitgaven f 73756-09 5, zoodat zij sluit mei een batig saldo van f 1069-29. In de commissie om deze rekening na te zien) worden benoemd1 de heeren D. Buitan- huis. C. A. van Dam en Tb, Wesseling, die» W voor zoover tegenwoordig, de benoeming aan nemen. Herziening jaarwedden gemeenfteambtena- ren. Aangezien een voorstel van de staatscom* 1 missie tot herziening der salarissen) van bar» ai1 gemeesters. wethouders, secretarissen en ont- vangers uitblijft en Ged. Staten van; Z.-Hol- land1 van meening zijn da't verbetering dezer salarissen dringend noodig is, hebben zij aart de besturen der gemeenten beneden 15000 in* woners een schrijven gezonden, waarin de miimema van deze jaarwedden zijn geregeld. Ged'. Staten zullen gaarne over deze1 regeling] vóór 1 Sept. het gevoelen der gemeentebestu-j ren vernemen. Over deze regeling ontspint zich een vrij levendige gedachtenwisseling, die tot resul taat heeft dat aan Ged. Staten) zal Worden me degedeeld, dat de Raad van Hazerswoude wel met de voorgetelde regeling kan meegaan, doch het hierin een leemte vindt dat Ged. Staten hebben vastgesteld dat als dienstjaren voor periodieke verhoogingen alleen) geteld wrden dienstjaren doorgebracht in dezelfde gemeente. Komt deze regeling met 1 Jan. 1901 werkelijk in werking, dan zal voor Ha^ zerswoude piet meer dan 4000 doch minder dan 6000 inwoners het salaris van den burge meester 'bedragen): f 3500, met 4 tweejaa:]. ver boogingen af 175; de wethouders zullen 10 pet. van f 3500 is f 350 genVten; de sccreia- risjaarwedde is daii f 3200 met 4 verhoogiiH gen a f 175 en die van den ontvanger f 2100 met 4 verhoogingen' a f 125. De kindertoeslag is bepaald op f 100 voor elk kind' beneden den leeftijd van 18 jaren. Voor de benoeming van 2 leden in net college van Zetters wordt de voordracht aan Zijn» Exc. uen Commissaris der Koningin te zcn/Jen als volgt vastgesteld: L. Noordam» aftr-, Th. Wesseling, N. Kaptein, aftr. en D. Buitenhuis. Bij den rondvraag wijst de heer D. Buiten huis op de slechte opritten bij de Oostbnig* |,j terwijl de heer Schrier op spoed aandringt in», zake de onteigening van het perceel van den» heer Clir. de Bruin. Hierna sluit de Voorzitter de openbare ver gadering: Uit de Omgeving. de VOORSCHOTEN. Te 9 uur Din sd a gm o ru had de plechtige vaandeluitrèiking aau de Burgerwacht plaat6, zeer velen woonden ft haar bij. Jammer was het dat nog niet do helft der Burgerwaehtlcdcn daaraan kop deelnemen vanwege de voortgaande werk zaamheden enz. De heer Schrassert Bert, bood met een korte tespraak het vaandel den in 't gelid staande Burgerwacht aan. Spreker zeide, dat toen hij kort geleden in het midden van de Burgerwacht werd opgenomen hij be loofd had te trachten de kameraadschap van het corps te verhoogen, geholpen door vrienden is het spr. mogen gelukken een vaandel voor de Burgerwacht te krijgen, welks dundoek niet alleen de eenheid be vordert, doch ook bekrachtigt de eed van hou en trou. Laten wij dan als het noodig mocht zijn, en wij geroepen worden, om dc bestaande wetten, orde en rust te-handha ven, onzen plicht doen. Hierop werden geweren gepresenteerd, de ban gesloten, het Wilhelmus geblazen, en werd door den spr. het vaandel aan den heer 'Burgemeester Verende aangeboden namens de Burger wacht. De Burgemeester dankte in een kort woord den heer Schrassert Bert. Spr. hoopte dat de Burgerwacht nimmer op zou moeten tre den, want oorlog is iets verschrikkelijks, maar mocht het zijn dat men de orde met geweld wilde omkeeren en revolutie maken, dan hoopte spreker dat de Burgerwacht haar plicht zou doen. Spreker wekte de lc-i den op zich niet door de spot van anderen te laten afschrikken maar rustig hun tteg te gaan. De Burgerwacht zong daarop spontaan het Wilhelmus, waarna zij met haar vaan del, voorafgegaan door de twee trompet ters, naar het Vernédepark marcheerde, waar ondertusschen de kinderen der ver schillende scholen reeds met de muziek wa ren opgesteld. Voorafgegaan door de Bur gerwacht maakte de 6loefc een ommegan^ door het dorp. De 6toet met zijn ontelbare vlaggetjes en oranje, vaandels, versierde sportkarren, waarvan enkelen heel aardig, had veel bekijks. Op de Voorstraat aange komen zongen de kinderen enkele vader landsche liederen, daarna werden de kin deren onthaald op ijsco, en in 't gebouwi der R. K. Volksbond op een goochelaar,- die de kinderen een prettig uurtie bezorgde. 's Middags hadden de verschillende volks spelen plaats, waarvoor veel animo was* Wij laten hier de uitslag volgen Schietwedstrijd (vrije baan): le prijs C. v. d. Giesen, 2e prijs G. IJperlaan, 3e prija G. Knijnenburg, 4e prijs R. van Mulligen» 5e prijs Schram de Jong. (Personeele baan) le prijs C. v. d. Giesen, 2e prij6 Chr. Eg- gink Jr., 3e prijs A. v. d. Zwet. 4e prijs L. J. Los, 5e prijs D. Limburg. (Rozenbaan) le prijs G. van BemmeleD, 2e prijs J. Luij- nenburg, 3e prijs^R. G. Eggink, 4e prijs E,

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2