Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BYITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PEK KWARTAAL f2.50 l'ER WEEK f 0.10 FRANCO TER POST PER KWARTAAL f2.90 Iste JAARGANG. - DINSDAG 24 AUGUSTUS 1920. - No. I22 BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. I278 ADVERTENTIE-PRIJS PER GEWONE REGEL f 0.227- DES ZATERDAGS f0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL T AR IEP KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 30 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, bg vooruitbetaling, De Gemeentefinancien. Gisteren werd door den Leidschcn Raad Üe Gemeenterekening over 1919 vastgesteld zonder discussie. Dat geschiedde stellig niet omdat ze er zoo mooi uitziet, maar klagen helpt niet, als men geen geneesmiddel weetof het niet wil aanwenden. Die gemeenterekening bevat getallen om van te duizelen. We willen er onze lezers enkele van mededeelen. De hoofdelijke omslag bracht op, met inbegrip van hetgeen nog -te innen is 1.810.357.35. (In 1914 pl.m. vijf ton). De rekening sluit met een ongedekt te kort dat overgebracht moet worden op 1931 groot f 811.903.56 5 (Een goed begin yoor het volgende jaar!) De nadeelige saldo's der Crisisbedrijvon ledragen: yoor het lcvensmiddelenbe- drijf f 238.482.12 yoor het vleesch- en visch- bedrijf 31.672.34 yoor de centr. keuken 20.316.69 yoor het rabat op de brand stoffen 125.350.21 yoor bijdrage aan het steun comité 181.216.08 yoor bijdrage aan het Crisis comité 11.139.24 yoor de gemeentelijke bruine boonenteelt 78.824.62 5 yoor de gemeentelijke wasch- inrichting 6.601.33 Tezamen f 693.602.635 De nadeelige saldo's der gewone ge moeid ebedrijven bedroegen: yoor de gasfabriek f 254.564.42 yoor Endegeest c. a. 63.173.23 yoor het slachthuis 36.334.35 5 yoor de bank van leening 13.315.78 5 yoor den grondbedrijf (ge wone dienst) 9.531.09 5 Tezamen f 376.918.88 5 Alleen het Electriciteitsbedrijf gaf een foordeelig saldo groot f 81.007.00 5. 1 De kosten van het administratief bestuur cr gemeente en der belastingen bedroegen 227.664,19. De kosten der Politie bedroegen 222.655.23. De kosten der verlichting bedroegen 111.125.89. De kosten der brandweer bedroegen 115.798.83. Zoo'n gemeenterekening is een interes- lant document, de moeite van het bestudee- ren waard; die dat wil doen kan er op de lecretarie een koopen. L. STADSNIEUWS. Concert Pieterskerk. In alle opzichten een kerkconcert was het, waarop wij gisterenavond zijn ont haald, een concert, waarvan wijding uit ging door het meerendeel verheven, reli gieus karakter, wat in muziek en ook in woord met liefelijken zang' ons werd ge- loden. Zoo stil terneder zittende in deze ruim te van dit kerkgebouw konden wij ons-zoo i'olkomen, als slechts zelden mogelijk, over geven aan wat in groote verscheidenheid door verschillende solisten van naam ten jehoore werd gebracht. De zangeres,- Mevrouw- Mak van Waay Doorenmans deed ons in de voordracht van een drietal nummers kennis maken met een litnemend geschoolde stem, wel met ex- >reeeief vermogen van beperkten omvang, maar toch van voldoende kwaliteit om den tin van alles naar zijn aard en karakter, te loen uitkomen, waarbij vooral het Agnes Dei van Mozart als buitengewoon geslaagd Qoet worden genoemd. De heer A. Verhei j bewees in zijn solo- voordrachten een cello-speler te zijn van groote begaafdheid. Naast deugdelijke tech nische bedrevenheid boeide vooral zijne van goede muzikaliteit, getuigende voordracht, waardoor zijn spel als het ware zang werd vol edel geluid, steeds beheerscht-, maar vol gevoel, waarbij niets werd opgeofferd aan effect. Het luisteren naar den zang van den te nor Jac. Urlus was een en .al genieting. Eene vertolking, zoo schitterend van voor dracht, met zooveel kracht van uitdrukking, gaf een boeiende bekoring aan de zoo bekende aria's van Mendelsshon en maak te van deze liederen een geheel op zich zelf staande kunst-uiting, die in het slotnum mer „die Allmacht" van Fr. Schubert werd overtroffen. Schitterend openbaarde deze zanger de stemmingen van dit lied, een uit zingen van de grootheid van Jehova, it- komende in al het geschapene, ook in de groote gaven aan mensehen geschonken om Hem groot te maken. De vertolking van de Toccata en Fuga in d-klein van Bach, zoowel als van de Va riaties in G-dur van Handel door den orga nist, den heer A. B. H. Verhei], wekten on ze waardeering en bewondering en deden ons weder voor do zooveelste maal onder vinden het vermogen van dezen speler om de kunst van Bach in haar grootschheid van bouw en rijken inhoud van gedachten, zoowel als die van Handel in haar frisch- heid en galanten stijl duidelijk te doen ge voelen, terwijl de bescheidene en toch zoo eenig zelfstandige begeleiding van zang en spel het -geheel aan schoonheid deed winnen. Wij zijn overtuigd in onze aanbeveling van dit concert niet te veel te hebben ge zegd en gelooven, dat de schare, die het kerkgebouw geheel vulde mee dankbaar heid op dezen avond van genieting zal te rug zien. v. d. B. Voor het examen Kantoorstenograaf Nederlandsch (Pont) dat gisteren te 's-Gra- venhage werd afgenomen, slaagden onze stad6genooten mejuffrouw M. Boshoven en de heer H. Ginjaar. Voor het examen onderwijzer-steno graaf Nederlandsch, dat gisteren te 's-Gra- venhage werd afgenomen, 6laagde onze ©tadgenoote, mej. J. A. van Tol. De plechtige overdracht van het Rec toraat van de Universiteit alhier, door prof. dr. A. W. Nieuwenhuis aan zijn ambts opvolger dr. prof. R. P. van Calcar zal plaats hebben op Maandag 20 September a. s. des namiddags te twee uur in het Groot-Auditorium van het Universiteitsge bouw. Prof. dr. A. W. Nieuwenhuis zal dan tevens, ingevolge de bepalingen van de wet op het Hooger Onderwijs, verslag uit brengen over de lotgevallen der Universiteit gedurende het afgeloopen dienstjaar. De heer A. Toljeur Jr. directeur van de alhier gevestigde Gemengde Zangver- eoniging „Zang zij onze Leus", is naar wij vernomen, benoemd tot directeur van het Christelijk Vrouwenkoor „De Lofstem"; te Loosduinen. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 September 1920, benoemd tot direc teur van de Rijkswerkinrichting voor .vrou wen te Gorinchem, de heer H. Faber, thans directeur van de Rijkswerkinrichting voor vrouwen hier ter stede. Gelijk wij verleden week mededeelden werd Maandag voor een week de oplichter A. Ph. W., die den juwelier R. uit de Don- kersteeg oplichtte, op verzoek van de re cherche alhier te Utrecht gearresteerd. Gis ter werd hij naar hier vervoerd, om ver hoord te worden. Hij bekende de oplichting gepleegd te hebben, waarna hij hedenmor gen naar den Haag werd vervoerd. Gisteravond om ongeveer kwart over achten had op den Stationsweg alhier eene aanrijding plaats tusschen twee auto's. Dit kwam, doordat een der motorrijtuigen mid den op den weg wendde, terwijl het andere passeerde. De chauffeur van de auto, die de aanrijding veroorzaakte, bood :eer be reidwillig aan, om de toegebrachte schade te vergoeden. Hedenmorgen trof een agent van po litie op de Breestraat een tweetal kleuters aan van een jaar of vier. die daar zeer ge- noegelijk hand in hand liepen te wandelen. Op zijn vraag, wie ze waren, en waar ze woonden, wisten zij geen antwoord te ge ven. Do agent nam ze mede naar het poli- tie-büreau, waarna bleek, dat een der ke reltjes wèl wist, waar hij woonde. Toen een boodschap naar hun huis was gestuurd, werden ze door hun moeder afgehaald, zoo dat ze onder, veilige hoede huiswaarts keer den. BSKrOLAND. Prof. Mr. P. Pst f Gisteren is te Amsterdam overleden, prof. Mr. P. Pet, oud-lid van den Gemeente-aad, en in het jaar 1888 korten tijd wethouder van financiën. Daarna was de heer Pet hoogjeeraar in het Romeinsche recht aan de Universiteit van Groningen, waar hij in 1917 ontslag nam. H. W. L. H. Da an dels. Op Zaferda|? 11 September zal in de Ned. •Herv. Kerk te Hattem een gedenkraam als herinnering aan den oud-gouverneur-generaal van Neborl.-Iridië H- W. L. H. Daendels. :e Hattem geboren, worden onthuld. Pilgrim Fathers herdenking. De dienst in de Engelsche kerk te Am sterdam op 29 dezer zal •gewijd zijn aan cte Pilgrim Fathers Herdenking en geleid worden door dr. Charles S. Macfarland. ,a!g. secret nis .van The Federal Council of lite Churches oi Christ in Amerika- Hofnieuws. H.M. de Koningin beeft o§ 17 Augustus 1 in gehoor ontvangen den heer Kentaro Otch'ui die aan Hoogsidezelve zijne terugroepmgs- brieven heeft overhandigd als buitengewoon gezant en», gevolmachtigd Minister van Zijne ■Majesteit den keizer van Japan bij liet Ne- derlandsche Hof. H.M. de Koningin heeft op 18 Augustus 1920 in gehoor ontvangen, den heer S. Radeff «::e aan Hoogstdezelve zijn geloofsbrief heeft over handigd als buitengewoon gezant en gevol machtigd Minister van Z. M. den koning der Bulgaren bij het Ned-erlandsche Hof. HJVl. de Koningin zal prins Kambeng Bejra, Minister van Spoorwegen in Siam. op Woensdag 25 dezer ten paleize Met Loo ont- vangem Concerten Zaaitarwe en Zaairogge. De N. U. M. brenvyt ter kennis van belang hebbenden, dat zij. óp de onder dagteekening van 17 Augustus j.l. door haar vastgestelde en giepubliceerdq voorwaarden, krachtens mach tiging van den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, consenten kan 'geven voor den uitvoer van beperkte hoeveelheden zaafc- tarwe en zaairogge, blijkens eene bij elke partij over te leggen verklaring, af te geven door het Algemeen Keuringsinstituut voor Zaaigraan, Zaaizaad en Pootigoed (K- I. Z-) van den Bond van Handelaren in g-anen, zaaizaden en pootgoed, secretaris G. Fleumer, N-Z- Voorburgwal 130. te Amsierdatp. afkom stig \an gewas, hetwelk door dit keuringsin- stiiuut te velde en daarna op partij is goeIge- keurd. De veepest in België. Bij kon. besluit is het met ingang van ■heden verboden in eene strook ter breedte van' driehonderd meter, welke zich langs de landgrenzen des Rijks uitstrekt van Cadzand tot en met Bocholtz, herkauwende dieren en varkens te houden anders dan op stal. In bijzondere gevallen kan door of van wege den minister van Landbouw afwij king worden 'toegestaan ondere de noodige voorzorgen tegen overbrenging van be smetting. (St. Crt.) In verhand met 'het heerschen van dé veepest in België is heden een detache ment politietröepen onder commando van den eersten luitenant Suylen naar de Zui dergrens vertroken. Legerheryorming. In aansluiting aan het (bericht, dat de mi nister van Oorlog plan heeft het leger terug te brengen tot een sterkte van 100,000 man, verneemt de „Msb.", dat dit bereikt zal worden, door jaarlijks voorloopig slechts 1:2,000 dienstplichtigen-te. oefenen, tot welk aantal de militielichting feitelijk wordt teruggebracht. De oefening van de dienst plichtigen :zou eveneens in de plannen van minister Al ting von Geusau geconcentreerd ■plaats hebben, terwijl door het 'kleinere aantal dienstplichtigen verschillende plaat sen haar garnizoen zullen verliezen. Veevervoer spoorwegen. Ten aanzien van de vrachbprijdbereke- ning voor op de spoorwegen te'vervoeren paarden, hitten, pomy's e. d. wordt met ingang van 25 dezer een nieuwe regeling ingevoerd, waaihij aan vele ondervonden moeilijkheden wordt tegemoet gekomen. Vanaf dien datum zullen paarden, hitten, veulens, pomy's, muildieren en ezels ge lijkelijk worden bevracht, onafhankelijk van hoogte of ouderdom. Hierdoor is alle twijfel omtrent het toe te passen tarief uitgesloten; een verklaring (b.v. van een veearts, zooals die vroeger be treffende don ouderdom kon géëischt wor den in dulbieuse gevallen, is oveibodig ge worden. De uitsluiting. Vanwege de afdeeling 's-Gravenhage der Landelijke Federatie van Bouwvakarbei ders in Nederland, wordt medegedeeld, dat op de Zondag gehouden leden verga dering van stucacjoors besloten is, om de patroons- voorstellen niet 'te aanvaarden. Hetzelfde geldt voorde afdeeling van den Modernen Stucadoorsbond." Teruggang. In „De Tribune" wordt medegedeeld, dat in deze zomenmaanden 'het aantal aibonné's op dat blad met .een kleine 400 terugliep. De schuld daarvan wordt geweten aan de laksheid der Communisten, die niet weinig worden uitgeveterd. „Bedankt als lid voor uw partij, of bekeert u", wordt hun teruggeroepen. Maar als ze bedanken voor ,/De Tribune" dan (zijn ze toch, dunkt ons, al een heel eind op weg naar Damascus. Voor de nieuwe armen. Van Protestantsche zijde te Arnhem worden pogingen aangewend om de „nieu we armen", dat zijn zij di^tengevolge van het wereldgebeuren der laatste jaren, niet meer of ternauwernood in Mm onderhoud kunnen voorzien, b.v. oudere dames die door de depreciatie op de geldmarkt hun bezit grootendeels vernietigd zagen, te hulp te komen. De vereeniging „Vredéheim" stelt zich voor, eenige villa's aan te koopen, waar deze oorlógs-slachtotffers tehuis kunnen vinden, terwijl een gedeelte der kosfen door derden zal kunnen worden gedragen. -7 Commissie Kindertoeslagregeling. Zaterdag 21 Augustus vergaderde dë Commissie tot bet ontwerpen van een model-regeling voor Kindertoeslag onder •leiding van Prof. v. Aken. Over verschillende vragen als, tot welken leeftijd de toeslag moet worden verstrekt, bij welk kind 'hij moet aanvangen, hei be* drag van den toeslag, de wijze van premie-, •betaling enz. werd overeenstemming ver-» kregen. Wel zal in een uit te brengen rap port van afwijkende meeningen blijken. De Commissie hoopt op eene op 1G Sep tember te houden vergadering het rapport te 'kunnen vaststellen, zoodat het spoedig daarna aan het Bestuur van den R.K. Cen- tralen Raad v.an Bedrijven kan worden toe gezonden. Huldigingssamenkomst. Volgens de „Zuid-Hollander" is de open luchtsamenkomst ter huldiging van Dr. dq Visser en Jhr. De Savornin Lohman in plaats van 15 September op Woensdag 13 October vastgesteld. Minister de Visser kan alleen aan de huldiging deelnemen indien de Onderwijswet ook in de Eerste Kamer is aangenomen en Dr. Slotemaker de Bruinq gaat 3 September naar Amerika om 6 Oct. terug te keeren. BUITENLAND. De geallieerden en Rusland. In den Europeeschen toestand is plotso- ling een algeheele wending gekomen. De Engelsche regeering die aanvankelijk! geneigd scheen de betrekkingen met Rus land zoo spoedig mogelijk te herstellen en die er dan ook bij de Polen op aandrong de Russische voorwaarden-Ve aanvaarden is tot andere gedachten gekomen en is nu op de Fransche lijn overgegaan. Naar het heet is -dit een gevolg van de- nadere eischen door Rusland gesteld maar, het zou ons niet verwonderen als de gewij zigde situatie aan het fpont hierpp mede invloed heeft uitgeoefend. Lloyd George volgt bij. voorkeur ccn „profetische" politiek. Zoo de wind gaat, hangt zijn jasje. Hoe dit zij, zoowel de Engelsche als do Italiaansche regeorir.g hebben besloten do Russische regeering niet te erkennen en ook niet met haar te onderhandelen. Verder hebben zij aan Millerand een ge meenschappelijke actie voorgesteld ten ein de voor Polen zijn volle rechten te verkrij gen, krachtens het verdrag van Versailles. Een telegram uit. Londen brengt omtrent deze zaak nog de volgende bijzonderheden:! Het officieele communiqué, dat heden avond gelijktijdig te Parijs,' Londen en Rome is uitgegeven, meldt, dat Frankrijk niet behoeft te denken dat de overeenstem ming ten aanzien van de Poolsche kwoslie verloren zou gaan. Giolitti heeft verklaard dat bij alle geallieerden de meest volkomen overeenstemming bestaat. Lloyd Georgo kwam eerst hedenmorgen in het bezit, van de officieele bevestiging van de wijzigingen, welke de Sovjet,.regcoring in haar voorstel- stellen heeft aangebracht, en hierdoor werd onmiddellijk de gohecle toestand gewijzigd. Er bestaat geen twijfel, dat indien do Bolsjewiki dé voorwaarden door Je Brit- sche regeering medegedeeld, aanvaard had den, de erkenning van het Soviet-rëgicme nog slechts een kwestie van weken mis schien slechts van dagen zou zijn geweest, dtch de duidelijk gebleken bedoelingen van de bcusjewiki om een z. g. arbeiders leger in te stellen ten einde aan Polen een Sovjet- regeering op te dringen door middel van geweld. Leeft Lloyd G -.urge ten zeerste ver toornd, en dezen middag heeft hij ver klaard, dat do Russische voorstellen do vrijheid zouden uitroeien. Lloy-1 Georga gaf zich na de conferentie met Giolitti gccu- moeite om deze gevoelens te verbergen. Klaarblijkelijk voelde hij dat men hem om den tuin had geleid en dat al zijn pogingen om de handelsbetrekkingen met Rus land te herstellen en den vre.de aan het Oosten weer tc geven. FC.ÜILLETON. Langs donkere wegen. - ZIT vond, dat Mary wat al te gemeen- iam met de 'Pratts was, en dat zij zich liet met genoeg waardigheid gedroeg zij iad Rhoda dal roodwangige nichtje, immers tflfs een hand gegeven. Daarna volgden zij 'Irs. Pratt in optocht, eerst Maurice en zijn Bister, en toen Janet en de anderen. Mrs. Pratt maakte overal eenige opmer kingen bij. .Wat Mary het meest opviel was de ffieamide bouworde van het huis. (Do ven ters sommige met in lood gevatte rui- jos, terwijl andere er meer modern uitza ten reikten bijna tot den grond met lage, 'roede vensterbanken. Als men de gang foorliep naar de zijkamer bad men een lardi'g uitzicht. Boomcn onttrokken den tal en eene boerderij aan het gezicht; een le'loje gaf toegang tot een zonnigen bloe mentuin met een boomgaard en een lange yandeling en een zonnewijzer; twee pau- ven stapten gewoonlijk langs het pad, dat 'ekend stond onder den naam van „pau- Pemvandeling". rjDe zonnewijzer was met groen mos be leid door den ouderdom en er stond en bijna onleesbaar op geschreven: „Uk geef acht o'p de Ih&nid des Tij'ds." Toen Mary bier den volgenden morgen baar eerste bezoek bracht, zat de pauw ,er boven op, en spreidde de ^thoonhei'd van zijn staart in den winterzonneschijn ten toon. De stilte van de omgeving deed baar weldadig aan. Later werd dit haar geliefkoosde rust plaats. Daar liep zij op zomeravonden met een boek in de band en de pauwen achter eich aan op en neer; op natte "dagen zat zij in den boomgaard, met bare trouwe metgezellen naast 'zich en baar grooten zwarten hond aan hare voeten, te luisteren naar het ritselen der bladeren. „Wij Rebben de oude kamer van Mts. Reid voor Miss St. John in gereedheid ge bracht, merkte Mus. Pratt aan, toen zij haastig al de andere kamers bezichtigd hadden. Toen Mary de kamer, die voor haar bestemd was 'binnen trad, had zij een gevoel, alsof zij van de ibuitenwer-eld was afgesloten. Ben klein trapje voerde er heen; déAr-was ook eene smalle gang met een klein kamertje, waar al de noodsdhel- len hingen; dan een groote zijkamer, kaal en zonder meubelen, maar met een mooi uitzicht op het park; deze voerde naar eene nog ruimere kcümer, waar het groote bed stond). Het was een groot vertrek, waar het helder brandend- vuur en een half dozijn kaarsen nog slechts flauw, licht vqrspreid- Janet bleef achter met een angstige uit drukking op haar gelaat. „Gij behoeft deze kamer niet te houden, Mary; niet langer dan deze ééne nacht, meen ik. 'Er zijn er, die veel kleiner en gezelliger zijn, hoewel ik moet bekennen, dat zij alle eenigszins op barakken gelijken. Deze is zoo eenzaam, met die groote zijka mer tenzij gij die door uwe kamenier in orde laat brengen." „Ik ben niet van plan een kamenier ie houden", antwoordde Mary met een vroo- lij'ke trilling barer mondhoeken, terwijl zij haar warmen mantel afdeed, en zich aan dachtig in den spiegel bekeek. „Ik geloof niet, dat de nieuwe meesteres veel indruk op Mr. Pratt heeft gemaakt. Ik izie er niet erg uit als een erfgename, vindt ge wel, Janet? Gij zoudt er beter voor geschikt zijn. Wat zie ik er toch lomp uit bij u ver geleken!" en zij stak haar arm door dien van Janet en trok haar ook voor den spie gel. Maar Janet bezat geen persoonlijke ijdel'heid, en sloeg ternauwernood een blik o.p zichzelf; zij gei alleen'om haar schoon heid, omdat Maurice die bewonderde. „Gij ziet er altijd izeer lief uit, GVIary", antwoordde zij; het is niet noodig, dat rijke erfgenamen schoon zijn. Als ge maar wat meer uwe waardigheid wildet ophouden in den omgang met deze menschcn. Mr. Pratt is licht geneigd al te gemeenzaam te jvor- 4en dat worden trouwens de meeste ■oude bedienden; en het was volstrekt niet noodig geweest, dat gij dat meisje "een hand gaaft. Maar langzamerhand zult ge deze dingen wel beter begrijpen", besloot zij, eensklaps bedenkende, dat Mary nu niet 'berispt moest worden. „En wat deze kamer 'betreft, is het volstrekt niet noodig, dat gij bier na dezen eenen nacht blijft sla pen, als gij een der andere vertrekken pret tiger vindt." „Dank u, maar ik denk, dat het mij over het algemeen zóó wel zal bevallen", ant woordde Mary wat ernstig, want 'deze te rechtwijzing' viel volstrekt niet in haar smaak. "„Er moesten hier meer meubels zijn, maar ik denk, dat die wel in een van de andere kamers te vinden zullen zijn. Een ronde tafel, om mij te herinneren aan mijn oude kamer in Lime Street die •prettige oude kamer!" en zij zuchtte „en een gemakkelijke stoel in plaats van dien rechten, en een canapé voor luie oogeniblikken; en dat groote ding moest weg", en zij wees op een reusachtig rust bed. „Ik vind het wel prettig, als de kamer niet al te vol is; het is of men dan beter kan ademhalen; en de zijkamer izal zeer geschikt zijn voor hospitaal", ging zij voort en lette niet op het venbaasde gezicht barer schoonzuster. „Hospitaal, Mary!" „Nu. werkplaats dan; het boeltje waar de hoofdverpleegster met hare halsters naar hartelust' bezig kunnen zijn. Nu be denk ik het ineens", ging Mary voort, ter wijl zij hare mollige blanke handen "wreef met een ondeugen'd genoegen, want zij plaagde Janet gaarne, „nu bedenk ik het ineens, hier zullen wij onze „Hospitaalza terdagen" houden. Dokter Mary en hare assistenten zullen liier gratis hulp verleë- nen aan de zieke en gewonde poppen van East End van Londen"; en toen lachte Mary, maar hare oogen waren vochtig, waar was het lichte hart gebleven, dat de bezige vingers bestuurde? Maar Janet staarde haar slechts veihaasd aan en kon geen woorden vinden. Zou de jonge mees teres van Crome zóó haar plaats in het graafschap innemen? „Ik geloof, dat wij befer zouden doen met naar beneden naar Maurice te gaan", zeide zij stijfjes, want zij gevoelde dat het gedrag van Mary liaar te machtig werd; en todh durfde zij haar in haar eigen huis niet te veefl de les te lezen. De huiskamer zag er zeer gezellig uit, toen zij binnentraden. Er werden toehereid- sglen gemankt voor den avondmaaltijd, „!hee met brood" het geliefkoosd maal in Lime Street. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1