Dagblad voor Leiden en Omstreken. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS IX LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN ER KWARTAAL 12.50 EK WEEK f 0.19 BANCO PER POST PER KWARTAAL f2.90 Iste JAARGANG. - MAANDAG 23 AUGUSTUS 1920. - No. 121 BUREAU: HOOIGRACHT 35 LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 Rechten en Plichten. III. De arbeider is zijn loon waardig. In Gods Woord is daarop zeer sterk den idruk gelegd. Het zal altijd moeilijk zoo et onmogelijk zijn hier de juiste gegevens n te geven, maar in het algemeen kan ch wel worden gezegd, dat het loon in ireeustemming behoort te zijn met den beid die verricht wordt en de omstandig- den waarin men moet leven. Een loon dat het ecne oogenblik voldoen- 15 kan in een anderen tijd beslist onvol- ende zijn; een loon dat in de eene omge- ïg meer dan karig moet worden ge- erad, zal in een ander omgéving mis- ien als een rijke belooning worden be- iouwd. Denk slechts aan het verschil tusscheu groote steden en het platteland, tus- en welvarende tuinbouwstreken eu de rre schrale heide. Er zal dus bij de be ling van het loon, met verschillende ora- indigheden rekening moeten worden ge ilden. In 't algemeen kan worden erkend dat op dit gebied do laatste jaren veel verbe id is en dat ook do werklieden meer dan oeger van het leven kunnen genieten. On- nks dc schrikbarende stijging van de zen is over 't geheel genomen de positie werklieden niet onbelangrijk verbeterd. Dit neemt echter niet weg, dat ook nu "e loonen in vele gevallen te hoog u en dat het vaak, vooral wanneer het ziiijgrooter wordt zoo goed als onmoge- is nog iets af te zonderen voor kerk en looi en voor de behoeften van hen die nood en druk verkeeren. En waar dat het geval is, daar heeft een leider ongetwijfeld het recht op verbete- aan te dringen,- een recht dat hij zich It mag laten ontnemen. Evengoed als de patroon en hij die voor hzelf arbeidt het recht heeft pogingen te •n om zijne positie te verbétereu, mag de loonarbeider dit zijn recht vasthou- en verdedigen. <aten wij hierop maar gerust den na- k leggen, liet geldt hier geen zondige k, die wij alleen aan ongeloovigen of socialisten hebben over te laten,' maar zaak voor het leven van den arbeider den maatschappclijken welstand van grootste belang. )ver de bepaling van het loon zou nog 1 veel te zeggen zijn, maar wij laten dit it thans als liggende buiten ons bestek ten. lagen van gezondheid en krankheid selen elkaar in het leven af. leen gezin of het heeft met tegenspoe- i en ziekte te worstelen. Dat is een vaste ;el die alleen door enke le zeldzame uit- ideringen wordt bevestigd, edere werkman verkeert in het gevaar or ziekte te worden aangegrepen. En ook al^wordt hem dit bespaard, dan mt toch voor een ieder de tijd, dat de laamskracht afneemt, dat de rug ge- imd wordt onder den last der jaren en 1 men nog wel gaarne zou willen arbei- maar het niet meer kan, omdat de icht ontbreekt. !hi is onzerzijds 6(eeds op den voorgrond 'iteld dat een arbeider van de vrucht zij- F handen moet kunnen leven, niet alleen gezonde dagen, maar ook in dagen van kte en ouderdom. Het is geen gezonde Btand. wanneer iemand die geregeld ar- dï bij de minste tegenspoed onmiddellijk de liefdadigheid is aangewezen. En al moet hierbij de billijkheid worden racht, een arbeider heeft toch ongetwij- i het recht op een welomschreven rege- g aan te dringen waarin de wederzijd- ic plichten eu rechten behoorlijk zijn raarborgd. ADVERTENTIE-PRWS PER GEWONE REGEL f0.22J/a DES ZATERDAGS f0.80 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARIEF KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 80 woorden 50 cent: Zaterdags 75 cent, b(j vooruitbetaling, Ditzelfde geldt ook van de regeling van den arbeidsduur. De bloei van het bedrijf moet ook den werkmant er harte gaau. Hij moet de zaak waarin hij arbeidt en zijn brood vindt, beschouwen als een zaak die ook hem aan gaat. Maar daartegenover mag hij dan ook vragen een tijd van rust en ontspanning. Eenige vaeantiedagen behooren ook voor den arbeider niet te ontbreken. De omstandigheden zijn de laatste jaren 6tork gewijzigd. Vroeger bleef een werk man als regel in de omgeving van zijne fa milie. Die tijd is echter voorbij. De fami- licn worden gescheiden. De vogels vliegen al vroeg het nest uit; meer dan voorheen trekken de menschen de wijde wereld in. Eu nu moet er toch gelegenheid zijn, om elkaar al is het dan slechts om een enkele maal te ontmoeten. Inzonderheid zij die Zondagsrust en Zondagsheiliging op prijs stellen, behooren daarop bedacht te zijn. Zoo zien- we dus. dat de werkman plich ten, zeer ernstige plichten heeft, maar ook rechten. Rechten die hij mag en moet ver- .dedigen. In een slót-artikel behandelen we zeer in het kort de vraag, op welke wijze een Christen-arbeider voor zijne rechten heeft op te komen. STADSNIEUWS. Clir. Mil. Tehuis. Koningin's Verjaardag. Wederom ontvingen wij uit Oegstgeest van een onzer ^bonné's een bijdrage voor boveugeuoemd doel, ad f 2.50. Onzen dank hiervoor! Wij zouden het zeer op prijs stellen als wc door middel van ons blad eert3 een flink bedrag aan het bestuur van ons Chr. Mil. Tehuis, konden ter hand stellen. En dat zou gemakkelijk kunnen! Wij doen over 't algemeen zoo weinig voor onze militairen; denken er niet dik werf om, dat zij dagelijks aan velerlei ver leiding blootstaan. Bovendien zijn wij ons zoo weinig bewust van de groote zegenin gen die van onze Militaire Tehuizen op onze jongens uitgaan. Laten we het be stuur ecus verrasseu mei 50 gulden! Wie Jielpt mee? De algemeene jaarlijksche vergade ring van de Nederlandsche Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde zal dit jaar gehouden worden hier ter stede, en wel op Vrijdag 24 September a. s. Naar wij vernemen, zal de Leidsche Christelijke Oranjeverecniging alhier op 31 Augustus a. s. in de groote Stadszaal een feestvergadering beleggen ter herden king van H. M. de Koningins 40ste verjaar dag. Bij deze gelegenheid zal het bekende strjikorkest „Ad Nostram Utilitatem" Dir. de heer Noordanus', hare gewaardeer de medewerking verleenen, terwijl het be stuur er in geslaagd is voor dezen avond als spreker te doen optreden de in onze kringen bekenden spreker Ds. Van der Vliet van Hazerswoude. Het beloofd een mooie avond te worden, waarvoor het bestuur heel wat moeite en inspanning zich weder wil getroosten. De N. Rott. schrijft over de Pelgrim Fa- thersherdenlcing: Sie naerstigh van onse eeu terugh, na d' oude jaren. Zeker, men kan voor de Pelgrimvaders- herdenking, die over enkele dagen in Lei den, Amsterdam en Rotterdam (Delfsha ven) plaats grijpt, Ook Nederlandsche mo tieven bedenken. Hun strijd was onze strijd, hun vrijheidsbehoefte onze vrijheidsbehoef- te; de houding van den Leidschen magis traat Uilheemschen gut hij plaets, en (welkomi zc uit onU'armen doet stad en vaderland eer aan. Maar toch is niet aan al zulke herinnering uit onze groote eeuw (evengoed trouwens als aan Nieuw-Amsterdam, Fort Orange, Pieter Stuyvesant) de wrange bijsmaak, dat wij toen waren wat wij nu niet meer zijn, op geen 6tukkcn na meer kunnen zijn? Niet om ons zelf is dan ook deze herden king opgezet, maar om hen: om de Ameri kanen van Nieuw-Engeland, en om de En- gelschen der vrije kerken. In Amerikaan- sche gesciedenisboekjes der laagste klassen staat Nederland geteekend met drie plaat sen er in: Amsterdam, Leiden, Delfshaven; elk kindérbrein is er vol van deze vromen. genoodsaeckt door de baeren In lange ballingschap, op Gods gena, te vaeren; het Leidsche Pieterkerkhof is voor Ameri kanen sinds jaar en dag bedevaartsplek; de in 1891 aldaar onthulde gedenkplaat, de nog in 1914 door een Amerikaansch ge nootschap aldaar gehouden reünie, ze spre ken. Wanneer straks, in den voorzomer van het volgend jaar, Nieuw-Engeland zelf de aankomst van de Mayflower op 21 Novem ber 1620 zal gaan vieren op dien zelfden datum landde in Nieuw-Engeland, in 1783, de jonge Gijsbert Karei moet het hun dan niet welkom wezen, als Nederland zij nerzijds alles heeft bijgebracht wat het, ge makkelijker dan anderen, over deze eenvou dige „helden Godes" kan te weten komen? Dat wij niet met leege handen staan, maar onzon plicht van internationale cour toisie op dit stuk volbrengen, is. bovenal te danken aan den begaafden en onvermoei- den Leidschcn predikant dr. Plooy, die on der meer een keurige facsimile-uitgaaf be zorgt van voor de Pelgrimvaders leerzame bladen uit Leidsche echt- en gerechtsboe- ken, en aan den Leidschen hoogleeraar Eek hof, wiens nasporingen, naast die van dr. Plooy, allerlei onbekends hebben- ontraad seld. Doch voor de openbare belangstelling en voor don indruk naar buiten is het toch goed en gelukkig, dat met dit werk van speuren en documënteeren een herdenking in congresvorm van een paar dagen (30 Augustus—2 September) gepaard gaat. Die herdenkingsdagen 2-ailen otellig -wel zorgen, dat het historisch geheugen onzer lezers ten aanzien van de Pelgrimvaders meer dan genoeg wordt opgefrischt. Wij vertrouwen, dat zij na 2 September allen weer haarfijn alles zullen afweten van de paar maanden vertoefs der Pelgrims in Amsterdam (16081609); van het kloeke stuk van 12 Februari 1609 (juist tweehon derd jaar voor Lincolns geboorte), waarbij de Leidsche overheid hen toelaat; van hun besluit, ruim elf jaar later, als ons Bestand met Spanje ten einde loopt en oorlog weer voor de deur staat, om toch maar liever 'n nieuw vaderland te zoeken, wetende, dat Oock als 't hun elders lust te trecken, 't sy het doet De swarigheyd, die hen in 't eynde moght beloopen, Of dat sy elderwaert op yet wat beters hopeh, Dat ftiemant hen belet te volgen hunne sucht; het lotgeval dier twee schepen met bloemen namen de aan de Maas gereedliggende Speedwell of Eereprijs, en de in Engeland gereedliggende Mayflower of Sleutelbloem de afscheidswoorden te Delfshaven van den achterblijvenden predikant John Ro binson, woorden, waarop zelfs de geëerde naam van Farewell address is toegepast; dan hun in het staatsrecht zoo beroemd ge worden, op de leest van kerkelijke organi satie geschoeide, grondverdrag, aan boord van de Mayflower geteekend; in één woord, hoe zij onder hun kapitein Myles Slandish (o herinnering onzer schooljaren), ontbloot van goet en bloet en erven, Dus verre in Jt westen uit Europe, als pelgrims, zwerven. Een in zijn eenvoud nog altijd treffend relaas van moed en makkerschap. Zal de aanstaande herdenking bij dit verleden passen? Drie overwegingen geven ons hoop. Vooreerst: dat hier een feest van protes tanten gevierd wordt, waarbij zeldzaam feit op leerverschillen nu eens niet wordt gelet, warbij integendeel de Godtheit, niet bemuurt in kereken, het groote is, dat verbindt. Ten andere: dat ook de Britsche regee ring zelf, in de persoon van haar gezant te 's-Gravenhage, belangstelling toonen wil in de herdenking van daden, die ingingen tegen Eegelands koning. Deze opvatting van Engeland schijnt ons even breed, en doet even weldadig aan, als, een paar jaar geleden bij de onthulling van het stand beeld van De Witt, de hoog te waardecrcn aanwezigheid der Koningin. Eindelijk: niet zonder uitwerking op het Nederland van nu moet de herinnering blijven, dat, als in 1608 dit handjevol man nen en vrouwen het in hun eigen land te kwaad krijgen, zij niet alleen naar Neder land gaan, maar zelfs geen oogenblik aar zelen, of Nederland is het land, waar voor hen uitkomst ligt. Zou deze Pelgrimvaders- herdenking niet bij dezen en genen de be geerte kunnen wekken, dat Nederland ook in de twintigste eeuw voor enkele interna tionale geestelijke goederen weer een land moge worden, waar uitkomst ligt? Hedenmorgen is, naar men ons van werknemerszijde mededeelt, bij de Firma van Hoeken een werkstaking uitgebroken. Het personeel is georganiseerd in de Ned. Yereeniging van Fabrieksarbeiders, in de R. K. Bond van Fabrieksarbeiders en in de Ned. Bond van Chr. Houtbewerkers. De oorzaak van de staking is gelegen in het feit dat in dit voorjaar een collectieve overéénkomst in het Houtbedrijf ïs afgeslo ten met de l6ea-groep uit den Houtbond. Deze Patroons-organisatie wilde Leiden indeelen inde vierde Gem. groep f 26. voor ongeschoolde arbeiders en f 29.— voor geschoolden arbeiders. Daar is door do be- troken Hoofdbesturen in overleg met do üjheiders verzet tegen geboden. Het Bestuur van den Houtbond meende echter aan deze Gem. groep vast te moeten houden, zij baseerden hun standpunt op de beslaande verhoudingen, terwijl de bestu ren der organisaties verdedigden dat Lei den als gemeente van 60.000 zielen, liggen de tusschcn Den Haag en Amsterdam in, die verhouding gesteld moest worden als noodig is. Daar er geen overeenstemming met be spreking te bereiken was, is daarop de sta king geproclameerd. De overtuiging der arbeiders is, dat een grondloon van f 26.voor Leiden niet een loon is waarop gecontracteerd kan worden, terwijl de firma nog steeds 56 uur laat werken, en het contract voorschrijft 50 uur Van andere zijde bericht men ons nog het volgende: De staking vindt haar oorzaak hierin, dat de werklieden Leiden venschen ge plaatst te zien in de 3de loohklasse, n' .ttig cn staande de Ned. Houtbond, Avaarbij bo vengenoemde firma is aangesloten, inder tijd heeft ingedeeld in de 4de loonklasse. Duur Brood! Niettegenstaande door den minister van Landbouw bepaald was, dat met ingang van 15 September e.k. de handel in buiten- landsche bloem zou worden vrijgegeven, zijn thans reeds offertes aan de markt van Inlandsche tarwebloem, te leveren in de eerste week van September. Hierdoor zou echter, naar uit vakkringen wordt medege deeld, een onbillijke verhouding in 't leven worden geroepen, daar de inmiddels aanko mende partijen Amerikaansche bloem op geslagen zouden moeten worden tot den 15en September daar was. Gevolg zou zijn een onnoodige verhooging van den prijs van laatstgenoemde bloemsoort, hetgeen zeker wel niet in de bedoeling van den mi nister gelegen zal hebben. Naar wij intusschen vernemen, wordt in Den Haag overwogen, om ook de Ameri kaansche bloem voor den oorspronkelijk vastgestelden datum van 15 September vrij te geven. Wat den prijzen van tarwebloem betreft, zij medegedeeld, dat le Amerikaan sche patentbloem aangeboden is tot f 49 a f 50 per 100 kilo. De 2e klas patenten gel den f 45 a f 48. Zooak te vreezen was, blijft Amerika met tarwe, naar verhouding, duurder aan de markt dan met bloem, omdat men het maalloon liever door de Amerikaansche dan door de Nederlandsche meelfabrikan ten laat verdienen. Gevolg is dan ook, dat voor de gewone kwaliteit Inlandsche bloei» nu reeds f 47 af fabriek gevraagd wordt. Déze laatste "prijs is gebaseerd op de tarwe- offertes, waarover het consortium van 12 Nederlandsche meelfabrikanten beschikte, welk twaalftal in de gunstige gelegenheid werd gesteld, met beperkt marktrisico zijn tarwe-inkoopen tot stand te brengen. Dezo regeling werd getroffen, nadat gelijk wij onlangs meldden, de Nederlandsche meelfabrikanten pertinent geweigerd had den, geheel voor eigen risico tarwe aan te voeren. Politiehonden. De volgende week zullen de heeren Kues- feld, Kriminal ,Kommissar te Hamburg, Hapke, Kriminal-Kommissar te Duisburg en Killenberg, Hoofdcommissaris van po litie te Rheydt een bezoek aan Nederland brengen ten einde zich op de hoogte te stel len van den tegenwoordige dressuur van den politiehond in Nederland. Zij zullen de gasten zijn van de Koninklijke Nederland sche Politiehondenvcreeniging. Gedurende den oorlog werden in Duitsch- land de politiehonden afgericht tot, Roods Kruishond en oorlogshond en trad de af richting vau den politiehond op den ach tergrond, In Nederland heeft men gedurende dezo jaren zich ijverig bezig gehouden met do africhting van den politiehond en den speurhond en nu heeft de ervaring geleerd dat er wijziging moest komen in de africh ting, speciaal van den justitiehond. De Koninkl. Nederl. Politiehondvereeniging heeft dan ook met medewerking van erva ren dresseurs een nieuw werkprogram voor de honden vastgesteld en het is om van dit program kennis te nomen en het eventueel ook voor Duitschland in te voeren dat bo vengenoemde heeren een bezoek aan Nedcr- ladn brengen. Verleende in het begin van de politie hondbeweging in Nederland Duitschland zijn gewaardeerde diensten aan ons land, nu zijn de rollen omgekeerd en wil dit land gaarne profiteeren van onze ervaring. Do bijeenkomst zal plaats hebben tea huize van den heer Jac. Key 2e Voorzitter van de Kon. Ned. Politiehondenvereenging. Hulp bij watersnood. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het volgende medegedeeld aan den comissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland: De jongste overstroomingen hebben ten duidelijkste de noodzakelijkheid aange toond om, als zich weder een dergelijke ramp voordoet, ten spoedigste te kunnen beschikken over een voldoend aantal vaar tuigen. Behoefte bestaat aan platgeboom de booten die over verdronken land zich gemakkelijk kunnen bewegen. Terwijl do gewone roeiboofen zich leenen voor redding Yan menschen en kleine have, is het bepaald noodig te beschikken over groote vaartui gen, die geschikt zijn om vee, huisraad enz. FEUILLETON. angs donkere wegen. O, dat zal hern go'ed doen; het zal Ralph r Veel goed doen." Maar Grey wist heel Kl, dat zij Ralpn niet bedoelde. Toen ver- ierde zij van onderwerp, maar niet al te itseling, en begon over Dollie en haar ieder te spreken, en hoe zij hoopte, dat eens bij haar te Crome zouden komen, dagen langer -werden en de lente- lemen bloeiden. En hoe het kwam wist tey nooit te vertellen, imaar terwijl zij der praatten vertelde hij er Mary alles n hoe hij van haar vriendin was gaan adem, en hoe onverbiddelijk. Dollie ge est .was; en nog vele dingen, die hij ge- ïlït had nooit aan iemand te zullen zeg- n, maar die heim onwillekeurig werden Hokt door eene gevoelige snaar.'die hij stem van Mary hoorde trillen, fary veilborg hem niet hoeveel belang in zijne vertroulwelijike mededeeling stel- Zij legde het schermpje neer, zoodat hij haar gelaat kon zien; hare oogen ston- n treurig, maar zeer vriendelijk. J'k dank u, dat gij mij dit verteld hebt', ide zij, toen hij z^veeg. „Lieve Dollie! hoe i'.dt gij anders doen, dan van haar hou- n; wat is zij lief en onschuldig. Nu moet mij hierover verder blijven vertellen, Grey, juist alsof iik uivve eigen zuster was." Toen beefden hare lippen even, want had zij niet gehoopt zijne zuster te zullen wor-, den? „En als zij te Crome komt, moet gij ook komen en alles nog eens over doen, en ik zal u helpen, en wij zullen u allen hel pen. Stil! daar is Janet, nu kunnen wij hierover niet meer spreken." En toen de jonge man- haar dankbaar aankeek, stak zij hem zwijgend haar hand toe, en ging toen haar schoonzuster tegemoet* HOOFDSTUK XXVII. Het was bij het schemerlicht van een wintemamiddag in December, dat Mary voor het eerst haar nieuw tehuis zag. Na eene kleine aarzeling had Mr. St. -John haar plan goedgekeurd. De kinderen waren -met vele vermaningen onder de hoede van JBifddy achtergelaten. Hij en zijne vrouw keken verscheidene malen om, teneinde een laatst en blik te werpen op de vijf hoofdjes, die voor hét venster in „va ders studeerkamer" stonden. Lettice was gelukkig gemaakt door eene extra kus en eens paar afscheidswoorden van haar moe der. „Denk er aan, ik vertrouw u, Lettice; wees verstandig en zorg in mijne plaats voor uwe zusjes." Het was nog vroeg, toen zij aan liet klei ne dorpssta'tion aankwamen. Eene oude baroucfliette met een paar mooie .vossen wachtte hen. Toen Janet zicüi achterover in die kussens liet vallen, keélc zij met wan hoop naar de ietwat verkleurde bekleeding. „Gij zult alles wel niet in izeer goeden staat vinden", sprak zij, zich tot Mary richtend. „Toen ik hier den vorigen keer was, merkte ik op, dat de rijtuigen opge maakt moeten worden. Gij moet denken, het is reeds zoo lang geleden-, sedert Mrs. Reid op Crome woonde. Een gedeelte van de meubels ziet er ook treurig uit. Gij zult overvloed van werk vinden gedurende de eerste maanden." „Dat wil ik wel gelooven, antwoordde de jonge erfgename lustelloos. De opmerkin gen van Janet stelden haar geduld op zwa- ren proef. Wat bekommerde zij zich daar over, of de kussens verschoten waren? Zij keek naar huiten op den langen landweg naar de velden en heggen. Er woei een fris- sche wind door het open raampje, die Maurice deed huiveren. Zijne zuster be merkte het niet; hare oogen waren op d'en bewolkten hemel gericht. Boven de velden trok een fla-u-wo mist op; het geheele lafid- sdhap zag er kil en ongastvrij uit. yHet is 'hier in den zomer zeer schoon", merkte Maurice op en gaf daardoor ant woord op haar onuitgesproken gedachte; maar zij antwoordde niet en wendde ook 1 fi t om. Toen waren zij juist bij gekomen, dat er zeer i hek weid geopend door eene oude vrouivv met eene groote i muts op. Een breede, kronkelende rijweg voerde door het Park, dat niet groot en niet bijzonder goed onderhouden was, -en waar eenige schapen graasden; toen scheen er eenislklliaps, naar het Mary voor tkwam, een lang, laag, roodsteenen huis uit dan grond op te komen; de gloed van het vuur speelde op de oudérwetsche ruiten, en door de geopende deur zag zij eene groote vestibule met zware marmeren zuilen, die haar levendig herinnerden aan den droom van Mrs. Reid. Dat bracht haar in verwarring, en zij vergat voor een oogenMik haar rol; maar toen zij met haar gewone nederigheid ach teruit trad. om Janet vóór te laten gaan, duiwde Maurice zijn vrouw zacht ter zijde en reikte hij Mary de ttiand. „Welkom in uw nieuw tehuis, lieve", sprak hij op luiden toon, zood-at de bedien den het konden hooren. .Airs. Pratt, dat is uwe meesteres, Miss St. John. Ik geloof, dat ge mijne vrouw reeds kent." Mrs. Pratt boog, en keek toen- onderzoe kend naar de jonge dame, die haar zoo vriendelijk de hand gaf. Maar er was iets in het gelaat van Mary, dat ondanks het gebrek aan schoonheid, altijd vreemden voor haar innam een open blik en een glimlach, die aller harten terstond won. „Wat uiterlijk schoon aangaat kan men haar niet met Mrs. St. John vergelijken; die is eene besliste schoonheid en heeft de houding.eener ivorstin", m'erkte Mrs. Pratt later tot haar man op, die in den ouden tijd de betrekking van bottelier vervuld had en nu met hun nichtje Rhoda de tegenwoor dige bediening uitmaakten. „Maar zal ik u eens wat zeggen, Pratt, onze jonge, mees teres is goed, al is zij misschien niet vrien d-el ijk." „O, tante", viel Rhoda in, ,'ik denk dat zij goed is en ook vriendelijk; zij -glimlacht zoo lief, als zij spreekt. iüe andere is schoon, maar zeer scherp en zij kijkt dadelijk overal rond, alsof zij gewend was een ding eerst te ontdekken, voordat zij bet op zijne plaats zet" hetgeen bewees, dat Rhoda eene vrij goede opmerkingsgave bezat. Toen Maurice zijn welkomstwoord ge sproken had, gaf Mary de oude bedienden 'n hand en sprak eenige gepaste woorden; maar (hoeweil zij glimlachte en opgeruimd keek, was (het haar, alsof zij droomde. Zij «moest zich bijna knijpen om er zeker van te zijn, dat zij waakte. „Het zal spoedig donker zijn; laat Mrs. Pratt u de voornaamste kamers laten zien" merkte Janet aan, terwijl zij naar voren kwam, want zij Ihield izidh nooit gaarne lang op den achtergrond. (Wordt vervolgd)^

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1