Dagblad voor Leiden en Omstreken. BUREAUHOOIGRACHT 35 - LEIDEN. - TELEFOON INT. 1278 binnenland. NIEUWE LEDISGHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS IN LEIDEN EN BUITEN LEIDEN WAAR AGENTEN GEVESTIGD ZIJN PER KWARTAAL .f2. PER WEEK f O, R FRANCO PER POST PER KWARTAAL f2. '11a 2 90 1ste JAARGANG. - DINSDAG 27 JüLfl 1920. - No. 98 ADVERTENTIEPRIJS PER GEWONE REGEL f 0.22V, DES ZATERDAGS f0.30 INGEZONDEN RECLAMES DUBBEL TARlEf. KLEINE ADVERTENTIES van hoogstens 3p woorden 50 cent; Zaterdags 75 cent, btj vooruitbetaling De Personeele belasting. Men zou zoo langzamerhand in den waan kunnen gaan verkeeren dat de Minister ,van Financien geen geld meer noodig heeft; er zijn nu reeds bijna zeven maan- ilen van het belastingjaar 1920 voor de lersoneele belasting verloopen en nog zijn er in Leiden geen aanslagbiljetten uitge reikt. We weten echter wrel beter, ook deze be lasting zal in haar nieuwen vorm eer hoo- taer dan lager zijn, en de late uitreiking 'der aanslagbiljetten is niets dan schade Voor het Kijk en ongerief voot de belas tingschuldigen. De vele burgers met een kleine beurs ge- Ven onwillekeurig aan de verschenen ter mijn dezer belasting een andere bestem ming en als dan straks eindelijk veel te laat om zooals het behoort te kunnen bela- het aanslagbiljet wordt uitgereikt kan men al zuchtende gaan zitten overleg gen, hoe men het geld voor de reeds ver streken termijnen weer bij elkander zal krijgen. •De Rijksfi6cus mocht wel wat vlugger werken. L. Vervloekt geliefiiebber, De Sociaal-Democraten hebben zich Maandag in den Leidschen Raad weer van den kleinen kant laten zien. Met de grootste minachting werd tel kens gesproken over de kerkelijke en de particuliere liefdadigheid en over de per sonen die daaraan hun tijd en krachten geven. Onbezoldigde krachten mochten door Hit Burgerlijk Armbestuur niet worden ge bruikt. Aan dat vervloekte geliefhebber yan menschen die de filantroop uithangen, [zoo heette het, moet een einde worden ge- j pia rikt. Wij zullen niet bewreren dat bij hen die zich geven voor de verzorging van armen en ellendigen, wel niet eens minder edele drijfveeren in het spel zijn. i Zelfs bij de beoefening van de Christe lijke barmhartigheid in een ambtelijke be diening, bestaat de mogelijkheid dat iemand in den grond der zaak zichzelf aoekt. Maar de Socialisten moesten toch wel de laatsten zijn om hierop aanmerking te ma ken. Zij zijn sterk in het critiseeren van ande ren, maar zelf 6teken ze geen vinger uit om den nood te lenigen. Wat doen zij voor hunne armen en zie ken, hunne weduwen en weezen en ouden jran dagen? Eenvoudig niets. Altijd weer weten zij dien last van zich af te schuiven. Zelfs de menschen die door hunne agita tie bij politieke werkstakingen in het onge luk worden gestort, laten zij aan hun lot over. Niet alleen de voeding en de opvoeding 'der kindéren, tracht men te brengen ten laste van de publieke kassen, maar ook de verzorging van zieken en zwakken en ellen digen. De gemeenschap moet het doen. Maar dan niet door middel van personen 'die dat werk uit liefde en met warm mede gevoel verrichten, maar door betaalde krachten. Door ambtenaren die dat werk op de ge makkelijkste wijze verrichten omdat het 'goed betaald wordt, en die zooals onlangs bij de kindervoeding te Amsterdam, als hun dat in den zin komt de armen de ar men laten om te gaan staken. En de personen of commissies die op ecnigerlei wijze toezicht oefenen moeten Vooral hun tijdverlies betaald krijgen. 't Mag hun geen cent kosten niet alleen, maar 't moet zoo mogelijk nog een klein voordeeltje geven. Wat een droeve koude sombere wereld moet het worden als de Socialisten gele genheid krijgen hunne idalen te verwezen lijken, en heel de wereld in twee groepen, ambtenaren en niet-ambtenaren is inge deeld. Maar dat moeten de heeren tenslotte zelf weten. Als zij het een ideaal vinden dat alle liefdadigheid wordt gedood en alle parti culiere belangstelling vermoord, dan is dat hun zaak. Maar dit geeft hun nog niet het recht op een zoo beleedigende en denigreerende wij ze te spreken over de mannen en vrouwen die belangeloos hun tijd en krachten ge ven om de belangen van hunne medemen- schen te dienen. STADSNIEUWS. Tot voorzitter van de plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering alhier, is benoemd Jonkheer A. J. B. Six, gepensionneerd luitenant-kolonel der artil lerie, alhier. Voor het examen handteekenen 1. o., dat te 's-Gravenhage werd afgenomen, slaagde onze stadgenoot H. Thomas. Men schrijft aan „Het Volk" vanwege den Centralen Boritl van Transportarbei ders In Leiden wordt het werk voor de losse arbeiders uitgegeven via eenige personen, die er hun werk van maken, dit van de werkgevers aan te nemen, dan de arbeiders bijeen te roepen en te zorgen, dat dit werk gebeurt. Het betreft gewoonlijk het lossen van steenkolen, bouwmaterialen, enz. In zoodanige omstandigheden ligt het voor de hand, dat de arbeiders af en toe probeer ren, hun tarieven verbeterd te krijgen. Men kan aannemen, dat dit een zaak is, die vrij wel omgaat buiten de bovenbedoelde tus- schenpersonen. Immers, zij hebben er geen belang bij, op welke bedragen het tarief voor het lossen van materiaal is gesteld, omdat zij envoudig zeggen, dat zij van ste vig opgevoerde tarieven voordeel onder vinden, omdat daardoor de uitkomst van het percentage van hun verdiensten stijgt. Daarom is het buitengewoon zonderling, dat een dezer tusschenpersonen, de heer Nieuwenburg, zich bij de werkgevers ver dienstelijk maakt, door telkens als er een poging tot verbetering der tarieven wrordt gedaan, te trachten, de arbeiders op de oude tarieven aan het werk te krijgen. Sterker nog: Een paar weken geleden is vastgesteld, dat de losse arbeiders slechts tegen een bepaald tarief werk zouden aan vaarden, omdat de werkgevers in maan den-lange onderhandelingen weigeren aan de wenschen der arbeiders te voldoen. Teen deze week evenwel voor het eerst moest worden geweigerd tegen oud tarief te wer ken en slechts op nieuw tarief een schip met bruinkolen, groon 160 last, voor reke ning van de Katoenmaatschappij te lossen heeft de heer Nieuwrenburg zonder zich aan de afspraak te storen,getracht een aantal werklieden bijeen te krijgen, om tegen oud tarief te lossen. Reeds op zichzelf is dit weinig minder dan woordbreuk, maar het ergste is, dat de heer Nieuwenburg zich er op laat voorstaan, dat hij sociaal-demo craat is en zoo hevig met de arbeiderbewe ging meevoelt. Een dergelijk individu pa rasiteerend op de gunsten van de werkge vers, moet dtimaal aan de kaak wrorden gesteld. Gisterenavond hield de hulpvereeni- giug Leiden van den Geref. Zend. Bond eene ledenvergadering. Op voorstel van den voorzitter, den heer J. Schippers, werd tot eere-voorzitier dezer vereeniging bij acclamatie benoemd ds. G. H. Beeken kamp, Ned. Herv. predikant alhier, tevens secretaris van het Hoofdbestuur van den G. Z. B. Staande de vergadering nam Z. Eerw. deze eervolle benoeming aan. Hierna hield de heer Monkenberg een stichtelijke overdenking over Matth. 13 24 en volgz. Ten slotte sprak men over den op 5 Au gustus a. s. te houden Zendingsdag van den G. Z. B. in het Rijsenburgsche Bosch bij Driebergen. Alle aanwezigen werden opgewekt, dien dag naar Driebergen te gaan. Gisterenochtend werd de 13-jarige jongen T. M..op het Galgen water bij de opslagplaats van de Leidsche groentenvei- ling onverhoeds door een hem onbekende 12-jarige knaap met een mes aangevallen. Het scherpe mes drong hem geheel door den arm. In bewusteioözen toestand werd de jongen in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. De onbekende aanrander w-as spoorloos verdwenen. Met de Staatscourant van heden zijn ver zonden de afdrukken van de akten betref fende de „Na-amlooze Vennootschap Fa briek van 'Sport- en Vosscherij-artikelen" alhier. Yissclierij. De invoer uit Nederland in Duitschland zonder invoervergunning is toegestaan van zoetwatervisch (versche), karpers, pa ling, (levend, niet levend ook bevroren), zeevisch (versche), haring (ook bokking), schelvisch, stokvisch, klipvisch, gewone en andere zeemosselen (levend of even opge kookt of ingezouten, ook gepekeld), ge stremde melk en smeerkaas (Quarlkass). Prof. Mr. M. W. F. Treub. Prof. M. W. F. Treub, oud-minister van financien en lid van de Tweede Kamer is heden voor drie weken naar Zwitserland vertrokken. Chef van den Gencralcn Stal. Naar de „Msb." verneemt wordt de ge- neraal-majoor L. G. van der Voort Maar schalk, commandant der N.-H. Waterlinie te -Utrecht, binnenkort benoemd tot chef van den generalen staf, een functie, waar sedert de benoeming van den luitenant-ge neraal W. F. Pop tot Minister van Oorlog nog niet in voorzien is. Uit hat Schildersbedrijf. Op initiatief van den Nederiandschen Schildersgfezellenbond vond op den 23sten Juli in het café Parkzicht te Amsterdam een conf eren tie plaats van vertegenwoor digers der hoofdbesturen van patroonsbon den en gtezellenbondeji in het schildersbe drijf in Nederland. Het doeh -dozer voorloopige 'bespreking was, te overwegen welke maatregelen er zouden kunnen worden gtenomen ter ver krijging eener betere werkverdeeling over het geheele jaar in 't schildersbedrijf, ten- eindte de teLkenjare terugkeerende grootc werkloosheid in dit bedrijf zooveel moge lijk tegen te gaan. Uit de besprekingen bleek, dat de aan wezige vertegenwoordigers zeer sterk met het streven sympathiseerden. De verte genwoordigers zegden toe in hun respec tieve bonden deze aangelegenheid met den meesten spoed te bespreken, opdat reeds begin September aafi dte uitvoering van het plan zou kunnen worden begon- en. Met een voorloopig plan van actie kon men zich wel vereten igen. In verband hiermede, werd met verba zing kennis genomen van het. feit, dat er in de gemeenten Eindhoven en 's-Herto- genbosch pogingen worden gedaan om werkloozte sigarenmakers op te leiden in het schildersbedrijf. Waar in 'het schilders bedrijf gedurende Gen groot deel van het jaar een te veel aan arbeidskrachten is en de schildersgezel buitengewoon veel met werkloosheid heeft te kampen, was men algemeen van oordeel, dat het toevoegen van arbeidskrachten uit een ander bedrijf aan het schildersbedrijf tot geen ander ge volg daxï vergrooting van de werkloosheid in het schildersbedrijf kan leiden. Uitvoer verboden. De minister van Landbouw heeft met in gang van 1 Augustus ingetrokken zijn be schikking van 16 April? houdende verlee- n.ing van dispensatie van het uitvoerverbod van rundv.leesch, ingesteld bij Kon. Besluit van 18 Febr. 1915, voor zoover betreft vleesch en sla obtaf vallen van nuchtere kalveren van het mannelijk geslacht,- en brengt ter algemeene kennis, dat met in gang van bovengenoemden -datum de uit voer van vleesch en slaclitafvallen van nuchtere kalveren niet meer zal zijn toege staan. I I Tot nadere aankondiging ds dispensa tie verleend van het verbod van uitvoer van de volgende schapenorganen: schild klieren, eierstokken en testikels, vallende onder bet'verbod van schapen vleesch, in gesteld bij Kon. -besluit van 2 September 1915. Invoer van aardappelen ia Duitschland. De termijn voor den in voor van vroege aardappelen in Duitschland is, naar het Centr. Bureau der Veilingen mededeelt, tot 31 Juli verlengd. De tot nu toe Vereischte „Ausnahme- solieine" zijn thans niet meer ..noodzakelijk, zoodat. ook de laatste belemmering voor den vrijen invoer opgeheven is. De N. U. M. heeft de garantiestelling in middels van f200 tot f50 verminderd, ter wijl vrijwel aan iederen exporteur zooveel consenten verstrekt worden als ihij heeft aangevraagd. Brandstoffen voor Rijksgebouwen. De minister van Landbouw heeft betref fende de aanschaffing van brandstoffen •door rijksinstellingen bepaald, dat, indien een rijksinstelling brandstoffen per wagon kan betrekken, alsdan niet de gewone •maximumprijs per wagon zal worden be rekend, maar dat -de brandstof zal worden geleverd tegen dén daarvoor bepaalden locomijnprijs, verhoogd' met vracht- en los- sing3kosten en een zeer matige winst voor den brandstoffen-handelaar. De volkstelling 1920. Naar de „Tol." verneemt, heeft de Com missaris der Koningin in de provincie Noord-Holland aan de burgemeesters in die provincie bekend gemaakt, dat de Mi nister van Binnenlandsche Zaken „afge zien (heeft van het voornemen, om de volks telling, wegens te hooge kosten, dit jaar niet te houden". Premie-vrij pensioen? Men deelt ons uit Den Haag mede, dat in ambtenaarskringen bet gerucht de ronde doet (en de bron komt ons wel goed voor), dat de ministerraad zou besloten hebben tot het niet meer inhouden der kortingen op de pensioenen der Rijksambtenaren, hetgeen voor vele ambtenaren een salaris verbetering van 7 pet. zou be teeltenen; Pensioen voor spoorwegpersoneol. Naar aanleiding van bet feit, dat de uit betaling van de pensioenverhooging voor rijkspersoneel reeds is begonnen, heeft het bestuur van den Bond van Gepensionneer- den bij de Nederlandsche spoorwegen bij regeering en directie aangedrongen op maatregelen tot spoedige uitbetaling van de 40 pet. verhooging- op de pensioenen van het. gepensionneerd spoorwegpersoneel, waarvoor, naar de minister van Waterstaat heeft medegedeeld, de medewerking van de Staten-Generaal vereischt Wordt', terwijl spoedige behandeling van deze zaak door den minister is. toegezegd. Salarisvoorschot onderwijzers. Men deelt, aan de „Msb." mede uit Den Haag, dat Vrijdag ook aan besturen der bijzondere scholen de be talingsstuk ken .zijn verzonden ter uitbetaling van de f200 voor schot aan het onderwijzend personeel. Door den Minister is voor zooveel man personeel het bedrag ad f 200 beschikbaar gesteld als tot gronslag heeft gestrekt voor de vaststel ling van bet voorschot op het subsidie 1920, De oude logende. Op de vraag van den heer Van Rave- steijn: „Is de minister bereid mede te deeLen of de opmerkingen van den burgemeester van Spa, België, baron de Crawhez, aan den medewerker van een Enge'lsch blad om trent de aanwezigheid van een Holland- schen hoofd- of opperofficier bij gelegen heid van het vertrek van den toenmaligen Duitschen keizer uit het Duitsohe hoofd, kwartier te Spa in November 1918 eenigen grond v^n waarheid hebben?" antwoordde de minister van Binnenland sche Zaken: „Bij het vertrek van den voormaligen Duitschen keizer uit het Duitsohe hoofd kwartier is geen Nederlandsch opper- of hoofdofficier aanwezig gewast. Voor zoo veel noodig zij verwezen naar hetgeen de minister in de zitting van de Tweede Ka mer van 10 Dec. 1918 („Handel." bladz. 658 en 659) heeft medegedeeld en naar bet antwoord van zijn ambtgenoot voor Bui- tenlandische Zaken op de vragen van het lid der Eerste Kamer Polak (Aanhangsel „Handel." 1918/1919, blaz. 17)." Commissie van Onderzoek. De Minister van Arbeid heeft met ingang- van 12 dezer ingesteld een commissie van onderzoek naar de toestanden in het bouw bedrijf en aan deze commissie opgedragen: lo. een onderzoek in te stellen naar de toestanden in genoemd bedrijf' 2o. in een rapport mede te deel en, in hoeverre de toestanden in het bedrijf als ongewenscht zijn te beschouwen en, mede met het oog op de voorziening in den wo ningnood, wijziging behoeven; 3o. in dat rapport aan te geven, wat naar het oordeel der commissie als. redelij ke arbeidsvoorwaarden voor liet bouwbe drijf zijn aan te merken. Tehuis voor de Christelijke Jongelingschap Volgens,„De Nederlander" staat de ge dachte tot- stichting van een groot tehuis voor de Christelijke Jongelingschap to Amsterdam verwezenlijkt geworden. Het plan is, aan het terrein aan de Vijzelstraat tusschen Singel en Heerengracht, waar nu de gemeentewinkel staat, een groot cen traal gebouw te stichten, dat, behalve iees- 6chrijf-, conversatie- en vergaderzalen, ook zal bevatten, een restaurant, woon- en slaapkamers, een zwembassin, enz., ten dienste van de Chr. Jongemanuèn in Am sterdam. Behalve dit centrale gebouw wil men een tiental nevengebouwen stichten in verschillende wijken van de stad. Met de voorbereiding van de plannen voor het centraal gebouw is men reeds zeer ver gevorderd de teekeningen moeten reeds gereed zijn en zoo mogelijk zal nog dit jaar met den bouw worden aangevan gen. Er zijn reeds enkele toezeggingen van belangrijke geldsommen ontvangen en voor de vorming van het. stichtingskapi- taal is een regeling getroffen. Subsidie A. N. W. B. van f 12,000? Minister König heeft aan den A. N. VV. B. te kennen gegeven, dal- hij bereid is te ■bevorderen, dat door zijn Departement een jaarlijksche subsidie in de kosten van de •bemoeiingen met wegwijzers en waarschu wingsborden langs openbare wegen wordt verleend ten bedrage van 1/3 dier kosten, tot een maximum van f12,000, mits door andere belanghebbenden en belangstellen den, buiten adressant, eveneens 1/3 der be- i doelde kosten wordt gewaarborgd. FEUILLETON. Langs donkere wegen. Ï6) Janet uitte zich niet dikwijls op dece Iwijze, uitgezonderd tegen haar man. Zij verkwistte nooit hare liefkoozingen; nu streelden hare vingers bet gelaat van Mary ep moederlijke wijze. „Arme tante Mary! Wat ziét ge er bleek cn mager uitWat zou Maurice wel zeg gen, als bij u nu zag? Wij moeten goed voor u zorgen en u .maar flink vertroete len, om u al deze narigheid te doen ver gelen." „Dank u, Janet", antwoordde Mary dank baar, „maar ik heb een heerlijk tijdje ge had, om uit te rusten en voel mij weer ge- Meel als vau ouds gereed om alle werk te aanvaarden, dat gij en Maurice voor mij hebt. Nu moet ge mij eens vertellen, wait u er toe gebracht heeft zulk een reis te ma ken en Maurice en de kinderen alleen te jUvtcn?" „Wij wenschten u .te spreken, Mary, en Maurice was miet wel genoeg om te ko oien"; en nu werd haar gelaat merkbaar Verduisterd. Mary merkte het op. „Is Maurice niet v/e-1?" vroeg zij bezorgd; •n weder zag zij de wollc op Janet's gelaat. hij ooit gezond?," vroeg zij op den zachten, hefligen toon, waarvoor Mary ge leerd -had te vreezen; want het was altijd het teeken van een stormachtige bewering of een ontevreden bui. „Hij is erger dan gewoonlijk; zijn hoesten vergunt hem niet 's nachts te slapen, en toch wil hij er niet in bewilligen een dokter te raadplegen. Ik werd verleden week ongerust hij zag er zoo slecht en uitgeput uit en sprak in het geheim met dokter Raven. Ik kon de angst niet langer verdragen." ,Nu?" vroeg Mary, toen Janet zweeg en hare donkere oogen droomerig naar het vuur wendde; „gij hadt groot gelijk; en wat zeide dokter Raven?,, „O, hét was de oude geschiedenis", en haar boezem hijgde van ingehouden smart; „hij is bezig ziclizelven te dooden, dat is de geheele zaak. Hij zal mij tot weduwe maken, en zijne vijf kin deren vaderloos." „Nu, Janet, gij weet wel, dat ge zóó niet spreken uioogt", antwoordde Mary haar hand nemende, want zij wist wel hoeveel «zij aan overdrijving kon toeschrijven. „Ik ben er zeker van, dat dokter Raven dat niet gezegd heeft." „Neen, natuurlijk niet, hij liet het aan imij over dat er uit op te maken. Hij zeide, dat Maurice zich beetje bij beetje ver moorddehij gebruikte 'diezelfde woor den, Mary; (hij zeide, dat er geen grond bestond voor ©ogenblikkelijke ongerust heid, vjpor zoover hij er over kon, ooid.ee- len, want hij had hem niet onderzocht, maar hij had hem den laatsten tijd dikwijls ontmoet, cn wat tot het besluit gekomen, dat hij de verkeerde man op de verkeerde plaats was." „Meent ge, dat de lucht niet- voor hem deugt?" Ik bedoel, het gebrek aan lucht en het werk. Er zijm in den laatsten Lijd ontzet tend veel -zieken geweest koorts en en kele zeer ernstige gevallen. Maurice heeft zich nauwelijks den lijd gegund om te eten, en als hij 's avonds thuis komt, is hij te vermoeid om te slapen; en bovendien hoest hij. „O!" zuchtte Mary; „wat zult gij mij ge mist hebben. Als ik er geweest was, had Maurice nieit zooveel behoeven te werken." „Gij zoudt uw best gedaan hebben, dat weet ik; m^jir gij hadt den last niet veel lichter kunnen maken; in een gemeente als de onze rust er te veel verantwoorde lijkheid op den hulpprediker. En dat is nog niet alles Lettice en Rosie zijn bei den ziek geweest." „Ziek! gij hebt mij in uw laatsten brief gezegd, dat zij niet wel waren maar ziek?" Arme tante Mary! zou er nooit een eind kdmen aan de zorgen? En Léttice ook, die nog wel de lieveling van Tante Mary was! „Ja, hét was dezelfde koorts, die men overal Mad. Lettice moesi vijf dagojj in bed blijven, en ziet er nog zeer slecht uit. Na tuurlijk is, zooals dokter Raven ook zegt, Lime Street nu juist geen geschikte plaats voor zwakke kinderen." „Maar hoe hebt gij er aan kunnen den ken hen te verlaten, als Lettice nog niet geheel hersteld is?" vroeg Mary eenigszins verbaasd. Janet was een te goede eChtge- noote en moeder, om lichtvaardig haar post te verlaten. „O, dat is het juist", antwoordde Mrs. St. John met een gedwongen lachje. „Ik heb u een lange geschiedenis te vertellen, maar ik moet zekerheid hebben, dat wij niet gestoord kunnen worden. Waar is mijne kamer? daarheen zouden we kunnen gaan." „Maar ge moet eerst iets gebruiken. Waar zijn de anderen? Ik heb Mrs. May- nard bijna nog niet gesproken; en wat is er van Charlotte geworden?" „Natuurlijk is ieder op srijn eigen kamer", antwoordde Janet beslist. ,.Mrs. Maynard zal het eerste uur voor niemand oogen heb ben, dan voor haar dochter; te Ligne wa ren wij juist bij tijds voor de table d'hote en dat is nog maar aqderh&lf uur geleden.-Ik wensch^niets te hebben tSazi u, tante Mary", cn weer sloeg zij haar artn door dien van Mary. „Dan zullen wij schellen voor Justine en vragen welke kamer men voor u bestemd heeft", hst yrpoljjk aotwoprd, M.arjL hield zich zoo goed mogelijk, maar wat was er van Bertie geworden? Zij bevond, dat Janet de zaak vrij goed geraden had. Charlotte was boven druk bezig, met twee meiden om haar te helpen; cn Dollie had zich met haar moeder opgesloten. „Madame heeft 'thee op haar kamer ge kregen; zou Madame dat ook willen heb ben?" vroeg Justine, terwijl zij met ont zetting en bewondering Janet's regelmatige schoonheid ontdekte. Neen, Janet verlang de geen thee; zij stapte snel voorwaarts, terwijl zij Mary nog steeds liefkooaend bij den arm hield. Eén-maal keek Mary ach terom; ja, zeker, uit dien donkeren hoek' kwam langzaam een zwarte gedaante voorschijn; ja, daar stond hij met zijn vin gers door het haar te strijken en hen met! verlangende blikken na te zien, terwijl zij al verder verdwenen, totdat hij ze einde lijk niet meer kqn onderscheiden. Een lichtstraal, een deur die gesloten werd^ toen stond hij alleen dn de duisternis. -«-a-rote'U,,

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1