Uit de Omgeving. m BÜRGERLÜKE STAND LEIDEN. 2 Juli. Geboren: Nicolaas, z. van H. Moe- nen en J. W. Neuteboom. Overleden: Levenl. geb. kind van IB. Pardon en S. de Tombe. Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Zaterdag) aan de gemeentelijke Visch- winkels (Viscbmarkt en Stadshulpwerf) verkrijgbaar is SGHELVISCH a f 0.16 en GROOTERE SCHELVISCH a f 0.22—f 0.24 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 2 Juli 1920. Toezicht op Vreemdelingen. Burgemeester en Wethouders van Lei den herinneren bij deze aan den inhoud van artikel 1 der Verordening van den 30en Januari 1919, regelende bet toezicht op de in Leiden vertoevende vreemdelingen, krachtens welk.artikel hotel-, logement- en pensionhouders, alsmede kamerverhuur ders en verder allen, die vreemdelingen herbergen, verplicht zijn kinnen vier en twintig uien nadat een vreemdeling in hun inrichting, huis of wening is opgeno men, daarvan kennis to geven aan den Commissaris van Politie alhier, op straffe' van hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoöggte vijf en twin tig gulden. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 2 Juli 1920. Verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. De Voorzitters van de drie Hoofdstem- bureaux ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad brengen ter algemeene kennis dat afschriften van de processen- verbaal van de op 1 Juli j.l. ingevolge art. 91 der Kieswet gehouden zitting'van die bureaux tot vaststelling van de op 30 Juni te voren, uitgebrachte stemmen ter verkie zing van de leden van den Gemeenteraad, op de pel's van het Raadhuis zijn aange plakt en ter Secretarie dezer gemeente (Kamer no. 10) voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. N. C. DE GIJSELAAR. C. W. VAN DER POT Ezn. J. C. VAN DER LIP. Leiden, den 2 Juli 1920. Verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. De Voorzitter van liet Centraal Stembu reau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad brengt ter algemeene kennis dat een afschrift van het proces- verhaal van de zitting van dat bureau tot het vaststellen van den uitslag der verkie zing van de leden van den Gemeenteraad, ter Secretarie dezer gemeente (Kamer No. .10) voor een ieder ter inzage, is nederge legd. N. C DE GIJSELAAR, Leiden, den 2 Juli 1920. AGENDA. VRIJDAG. 2 Juli. Ledenvergadering Chr. H. B. JJ. te Leiden in verband met noodzakelijke uitbreidingsplannen, in het schoolgebouw, Witte Singel 7, aanvang 8 u. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: P. du Croix, Rapenburg 9. Tel. 807. C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Tel. 523. rret ingang van 5 Juli 1920 tof nadterc aan kondiging dnspensatie te verkenen van de vol gende artikelen: raapolie, kaioenzaadoKe. ko kosolie, kokosvet,sesamolie, soyaolie, grond- notenolie. olijfolie en alle eetbare vetten-, alsmede alle vetzuren, paraffine. Borneotalk, Chirvatalk, Japantalk, aardwas, ceresine, be nevens was van plantaardigen "oorsprong, met dien verstande, dat de tot dusver geldende re geling inzake den uitvoer gehandhaafd blijft voor margarine en dergelijke onder bijvoeging van vocht (water of melk) voor eetbare doel einden verwerkte oliën en vetten. De heer Gerrctson. Sn de bladen verschijnen allerlei mededee- Jangen omtrent den opvolger van dep heer De Savomin Lohman als Kamerlid. Zoolang deze nog met afgetreden is, zijn die geruchten ;yrij voorbarig. De mededeel-ing, dat de heer B. J. Gerretson .om redenen van gezondheid niet in de Kamer wenscht terug Ie komen, is in elk geval voor barig,* de heer Gerretson. wiens toestand voor uitgaande is, heeft dienaangaande nog" geener- Jci beslissing genomen. Br. De Visser. De minister van, Onderwijs, dr. Dc Visser, .vertrok gisterochtend half tien, vergezeld door den secretaris-generaal Jhr. mr. Feit!» en door mr. Duparc, haar Anhem, om een 'bezoek te beugen aan bet openluchtmuseum alddar en ter bijwoning van de eerste opvoering' van het looneelspel „Starkadd", door liet Klassiek Toonvel, onder leiding van Abert de Vogel. Onderscheiding. De Koningin heeft het zilveren kruis van ver- (iü-CRStc der Huisorde van Oranje verleend van den tuinbaas van het Koninklijk Paleis Noi te 's-Gravenhage, U. Snel, die gis teren 25 jaar in dienst was. Hei kruis .werd ifriys «iwcreiki. Hofbericht. De Prins is gisterochtend' per Hollan'dsche Spoor naar Zwitserland .vertrokken, Salariecring gemeentspersoneei. Tengevolge van verschillende moeilijkheden beeft de Staatscommissie salarieering gemeen te-personeel, haar rapport nog niet kunnen vaststellen, Intusschen naderen de werkzaam heden voor cfit rapport haar einde en betracht de Staatscommissie den erootst mogelijken spoed. Wijnkoop in Rusland. Men meldt dat de heer David Wijnkoop, als vertegenwoordiger van de Communistische Partij in Nederland op 18 Juni in Petersburg is aangekdenen, vanwaar hij naar Moskou is vertrokken. Daar heeft hij reeds een Yoor- confere^jie van de Derde Infernatioate bijge woond. Ook de volgende conferentie zal hij als vertegenwoordiger van de iNed. Commu- risüische Partij bijwonen. Ook de heeren Van -Leuven en ds. Kruyt vertoeven in Rusland- BUITENLAND. DE TOESTAND IN IERLAND wordt als zeer ernstig- beschouwd. De Ieren verkegren feitelijk met Enge land op voet van oorlog. Thans wordt; weer gemeld dat het spoor wegverkeer geheel ontwricht is. Het Iersche spoorwegpersoneel weigert beslist om munittie of gewapende politie beambten of soldaten ite vervoeren. Zoodra er wapens of munitie in een tlrein zijn-, wei gert de machinist te vertrekken en niets kan het spoorwegpersoneel er toe brengen zijn werk tie doen. Aan het vervoer van on- gewapbnden ook poitiebeambten of mili tairen wordt echter niets in den weg ge legd. Zoo is echter het spoorwegverkeer volkomen in de war en verschillende Ier sche steden, o.a. Dublin, nemen nu al maatregelen met het oog op een moge lijke schaarschte van le-vensmiddelen in verband met die ontwrichting van het transportwezen. Zooals men weet, -heeft) de Engelsche regiering gedreigd, als het Ier sche spoorwegpersoneel in zijn houding volhardt, om eenvoudig de Iersche spoor wegen te „sluiten" en aldus Ierland als het ware te blokkeeren. Met hét oog hierop schijnt de „repuhlïkeinsche" regeering want de positie is thans zoo, dat in een deel van Ierland feitelijk het gezag in 'han den is van Sinn Fein een sóórt auto- dienst te willen inrichten. Men hooptl aldus dé gevolgen, die een stilzatten van het spoorwegverkeer zou hebben, te boven te komen. DIE GEVOLGEN VAN DEN OGP.LOG worden in Itaië zeer pijnlijk gevoeld. In 1916 werd voorspeld dat zelfs wan neer Italië zegevierend uit den oorlog kwam, 'toch een economischën nederlaag te wachten was. En dezb voorspelling is uitgekomen. De schulden, die Italië -nog heef tl te vol doen, zijn ernorm, zijn valuta viel in dié mate, dat het haast ondoenlijk is, er weer boven op te komen en een nijpend gebrek aan industriegrondstof en kolen veroor zaakte een werkeloosheid, die een vrucht baren bodem vormt voor revolutie en om wenteling. Eenig'e oorzaken van de crisis somt ,,1'Europe Nouvelle's' 'als volgt) op: „Om de soldaten in hun loopgravën1 ge duldig te stemmen, waren hun talrijke be loften gedaan, zooalsfc de grond aan de boeren, voorrechten voor de oud-strijders, géén oorlog meer. Doch na den wapenstil stand waren de regeerendo standen nog dommer dan zij gedurende den oorlog ge weest waren. Van de vervulling dier beloften kwam niets. De bureaucralfle begon nog langzamer en zwaarwichtiger t'e werken. Nog de familie betrekkingen der dooden noch die der ver minkten ontvingen de pensioenen. De emigratie werd verboden. De uitgaven voor militaire doeleinden wérden in viédestijd nog gi'ooter dan in oorlogstijd. De bezitters van groot,e fortuinen kregen uitstel op uit stel om de belastingen te betalen, en had den gelegenheid over om op alle mogelijke manieren zich aan hun belastingplicht te onttrekken. De pescicani' (haaien), zooals men in Italië de O. 'W.'ers noémt, stalden hun afschuwelijke weelde uit. Het publiek, dat van den oorlog een .hernieuwing ver wachtte, voelde zich bedrogen", Financieele conferentie. Naar van wel ingelichte zijde gemefld wordt, zal de internationale financsede Conferentie, welke op irJitiatief van den Volkenbond is bij eengeroepen ter fcestiidbering door experis van de wissel koerskwestie en den algemeenen fi nancieel en toesiand der wereld den 23en Juli te Brussel, gpopenü worden. Zooads bekena, achtte de raad van den Volkenbond lie: nood zakelijk voor het welslagen van de financieele conferentie, dat zij plaats heeit na de conferen tie van Spa. De conferentie kan geen opbou wend werk verrichten wartneer de verplich tingen van Duitschland- jegens de geallieerden en van de geallieerden onderling niet geheel vaststaan. •Naar men ons tevens mededeelt, staat het vast, dat, ingevolge he karakter van de con ferentie, die een wereldprobleem behandelen moet, DuitscWland utlgenoodigd zal worden. De vorm der uitn'oodSgim?, zal evenwel worden vastgesteld) na de conferentie van Spa. Be Duitsche luchtvaart. De geallieerden hebben besloten dat het vervaardigen en invoeren van vlegtuigmatë- riaal, waarover gesproken wordt in-art. 201 an het verdrag van Versailles in het geheele gebied van Duitschland verboden zal blijven gedurende drie maanden. wdlike vólgen op den datum, waarop Vze mogendheid al het mili taire en maril'icrrk vliicjtuigmateriaail zal .hebben afgeleverd en waarvan acte zal zijn genomen .door de intergeaïlaeerde commissie van controle voor hei vlicgwezen. Amerika—Duitschland. "r"1 Dc directeur-generaal der Hamburg—Ame- rika-lijn, Guns, die gisteren uit Amerika Is teruggekeerd, deelde betreffende de overeen komst met de Harriman-combinarïe het volgen de mede: In de eerste plaats moet liet verkeer tusschen Hamburg en de Ver. Staten, later dat met La Plata en West-Ind'ië worden geregeld. Elke der contracteerende partijen is gerech tigd 50 pet. der dienstdoende schepen in de vaart te brengen, hetzij eigen, hetzij gecharterde, vaartuigen. De overeenkomst is gebaseerd op volkomen gelijke rechten. De zelfstandigheid der con- trgdteerende partijen wordt ten volle gewaar borgd. Volgens liet verdrag kan de Duitsche reede- rij haar schepen onder Duitsche vlag laten varen. Democratie. Uit Helsangfors wordt gemeld: Het 8sto congres dér sovjets, dat een dezer dagen zou moeten pHats hebben, is tot onbepaaldcn daturn verdaagd. Dc alge meene verkiezingen hebben niet plaats gehad en de sovjets hebben hun rogee- rings-,,mandaat" een jaar verlengd. De feitelijke staatsgreep moet groote verbit tering teweeg gebracht hebben onder de bolsjewisten. 't Is wel een eigenaardig soort demo cratie dat in Piusland gehuldigd! woxdl- Engeland en Rusland. De onderhandelingen met den Russi- schen afgevaardigde Krassin zijn vcor- loopig stopgezet, aangezien hij in de onmogelijkheid verkeerde de door de Britsc-he regeering geëisehte waarbor gen te geven. Krassm gaat nu eerst naar Rusland om nadere instructisn te vragen. 1 Volgens sommige bladen slaat het ■wel vast dat hij niet zal lerugkeeren. Anderen welen echter met stelligheid le verzekeren dat ex alle uitzicht is op een tjpoedvge overeenkomst ten opzichte van de handelsbetrekkingen1. Eén telegram uit Vero-Cruz zegt, dlat een nieuw oproer is uitgebroken in Mexico1. Generaal; Garros Osuna, chef van het garnizoen van Tamaulipas zou legen generaal Obregön zijn opgestaan. Onmiddellijk zijn regeerinys troepen te gen cle opstandelingen uitgezonden. De L 81, het grootste Duitsche lucht schip van het stijve type is vandaag dloor een Engelsche bemanning naar Engeland overgebracht- De L SI was in 1918 gebouwd voor het bombardeeren van New York. In heel Frankrijk zijn dezer dagen vergaderingen gehouden van -;700 plaat selijke afdeelingen der verschillende vereeni'gingen van oud-strijders, samen een millioen leden tellend, waarin do vervolging werd geëischt van ajje spe culanten en woekeraars, die zich tijdens of na den oorlog ten koste van hel land verrijkt hebben. President Deschanel, die Woensdag te Parijs as teruggekeerd, heelt in den namiddag premier Milderand) ontvan gen, met wien hij oen langdurig ge sprek had. Donderdagmorgen zal hij den ministerraad presidecren. De commissie voor dc grondwets herziening in België he.?ft don leeftijd voor verkiesbaarheid als senaatslij vastgesteld) op 40 jaar. Uit de statistieken blijkt., dat, de invoer uit Duitschland in België in de eerste- vijf maanden van 1919 heeft be dragen 6.343.152 francs, in in hetzelfde tijdsperk in 1920 .252.82T.VÜ francs. In de eerste vijf maanden van 1919 bedroeg dc uitvoer naa£ Duitschland £0,805.5-16 francs, tegenover 461.272,330 francs in dezelfde periode in 1920. Do nieuw-benoemde Fr&nsche ge zant te Berlijn. Laurent is Donderdag morgen to Berlijn aangekomen: hij werd op hot station door loden van het ge zantschap begroet. Volgens den correspondent van de Times te Telde, dreigt er in Japan een regecringscrisis in verband' met do -be handeling der ooriogsbegrootiing. In de- stac3sgeyangenis Tc Weenen is onder de 2000 gedetineerden een soort hongeroproer uitgebroken. Op verschil lende-tijden van- den dag heffen de ge vangenen een oorverdeovend gebrul aan om te pro les toeren tegen het honger lij den, Tevergeefs heeft men getracht de gevangenen tot stilte, le brengen. VOORSCHOTEN. Het concert cl a t „B e n- venulo" Dinsdag op de Voorstraat gaf, viel letterlijk in 't water, nauwelijks be gonnen, moesten dc- muzikanten vluch ten voor een hevige onweersbui- Toen het. later weer wat droog werd, werden nog enkele nummers gespeeld, welke zeer in den smaak van het publiek vier ïen- Jammer dat opgeschoten jongens zooveel rumoer maakten. WASSENAAR. K e r k c 1 ij k e berichten. Hervormde Kerk Dorp. Zondag 4 Juli voorm. 10 uur Ds. dc Visser van Gro ningen. naru. 2.30 uur Ds. v. d. Beitel van te-Grayezande- School Zijde weg: Zondag voorm. lo uur Ds. Tonsbcek van Scliieclani. Geef. Kerk. Zondag vooi'm. 10 en nanf. 5 uur Ds- v- d- Heijden. BOSKOOP. ^-Nieuwe bloemen. Door cte kcurings-commissic van de. Ned. Mij. van Tnnbomv en PlantkuncTs worden ^-jeiuigschrif- ten van verdiensten toegekend als volg:: 1. Rododendron zaailing Mevrouw den Ouden; 2. Rododendron zaailing Mr. V. 11. Rutgers en 3. Rododendron zaailing Mr. M. C- Dressélhuijs. Het tubereul ose-bl oempje hetwelk op 30 Juni hier ter plaatse te koop is aangeboden, heeft gretig koopers gevonden. Niet minder dan een 'bedtag van 387 gulden is bijeen gebracht. LEIDERDORP. De heer A. Moraal 'h e r- dacht gisteren den dag waarop hij voor 40 jaar bij de Posterijen in dienst trad. Voor den jubilaris, die wegens dit feit dien dag vrijaf had, ging deze gebeurtenis irict onafgebroken voorbij. Door zijn chef, den directeur de heer Verhage, werd hij hartelijk gecomplimenteerd, terwijl de burgemeester, de heer Van der Valk Bouwman, als voorzitter eener commissie, hem namens de ingezetenen- uit den bestellerskring, een enveloppe n:et inhoud aanbood. Vanwege hei kantoorpersoneel, werd bij monde van den brievenbesteller, den heer De Blanken, den ju bilaris een ztilveren horloge met dito ketting aangeboden. In -den loop van den -dag kwamen vele oud-collega's, vrienden en kennissen, dep nog kianigcn postbeambte gelukwenschen. BOSKOOP. -Burgerl. Stand, van '25 Juni1 Jul'i. Geboren: Jehannes z. v. J. Stol- ker en F. Forsthovel. Antoinette Caecilia. d. v. A. Straver en G. M. Stalker. Elisa beth d. v. W. Boon en C. C. Vuijk. Jan, z. van W. v. Leeuwen en J. P. v. Os- Getrouwd': J. W. v. Groos 33 jr. en A. N. Kromhout 34 jr. Overleden: Johannes Houtman, 20 maanden. Margije Buurman, echtgenoote van KL Schoo- rel 61 jr. ALPHEN a d. RIJN. Geboren: D. van De Knijff en De Vo gel. D. van Van den Berg en Van Dijk. D. van Holverda en Col pa. D. van Ver- kleij en Suidgeest. D. van Froolik en Vieken. D. van Van den Bos en Varik. Z. van Verbree en Schipper. D. van Van Vliet en Uljee. D. van Verburg en Habermehl. D. van Kloots en Jonker. D. levenl. van De Korte en Huurman. Overleden: G. Stolwijk, wedr. van S. Borst 89 j. Gehuwd: J. L. Koopman jm. 24 j. en N. Verlooij jd. 25 j. G. l'Amie jm. 18 j. en A. P. M. Jong jd. 24 j. W. E. Stoorvogel .jm. 25 j. en J. M. Elzevier Stokmans jd. 25 j. TER AAR. Marktberichten groen ten,veiling. Laagpeu'len I f 0.20f 0.S5; laag- peulerj II i 0.60—f 0-55; laagpeulen III f 0.35. Groene peulen f 1.15; jonge peulen f 1.30 f 2.doperwten I f 1.40; doperwten II i 1. f 0.90; doperwten III f 0,70—f 0.60. Tuinboo- nen I i 0.40f 0-45. tuinboonen II f 0,30 f 0.35, alles per 10 kilo. Bloemkool I f 20. f 23.bloemkool II f 13f 18.bloem kool 111 i-4.tot t 6.per 100 stuks. STADSNIEUWS. Onze lezers lierinneren- zich uit het verslag der feestvergadering in -,Zo merzorg", clat aar» den Heer Schouten te Rotterdam het volgende telegram wordi verzonden: Het Antirevolutionaire volk te Lenden feestelijk bijeen godenkt met diank aan God, Uw pchittorend aandeel in n«- behaalde overwinning, KARSTENS. Hierop kwam heden hel volgende antwoord in! Vriendelijk dank voor Uw telegram. Hartelijk gélukgowenscht met de be haalde overwinning.- Zij de uitslag aansporing voor alle .Antirevol. om beginselvast en ge trouw de propaganda-arbeid voor onze heilige beginselen in woord en ctaaj vort ie zeilen. Zoo mogelijk met meer energie toewijding ais in de laatste jaren wel eens het geval was. Gods zegen rust Ze op aller arbeid! SCHOUTEN. Dc politic alhi'er heeft aangehouden een zekere Sch- uit Haariem, die alhier wilde vorkoopen een rijwi^L dat hij te Haarlem had gehuurd en waarvan 'hij. bij den verhuurder had beweerd, dat liet gestolen was. De uitsluiting in de bouwbedrijven duurt onverminderd voort. De patroons hebben besloten met alle kracht hun besluit te handhaven. Wederom is het aantal uii- geslotlenen vermeerderd, doordat hun het werk is opgezegd. Morgén zullen meerdere volgen, zoodat wij Maandag een volledig overzicht van den stand van zaken kunnen geven. Do gezanielijke houthandelaren en leveranciers van bouwmaAerialen hebben zich aan de zijde der uitsluitende patroons géschaard en besloten voortaan geen offer ten en leveringen tie doen zonder goed keuring van de uitsluitingscommissie van de gezamenlijke Patroonsvereenigingen. Hedenmiddag had er op de Breestraat, ter hoogte van het Postkantoor, een ern stige aanrijding .plaats tusschen de elec- trische tram en de wag'en van bode Nagel uit Katwijk. Door den geweldigen schok, werd een jongetje, achtter in den wagen ge zeten, zoodanig tegen den grond geslag'en, dat het ernstig gekneusd bij dr. Seret werd binnengedragen. De bodewage werd deerlijk gehavend - Daar waarschijnlijk den be stuurder van de tram eenigé schuld trof, is van een en ander procesverbaal opgemaakt. CORRESPONDENTIE. Ons verslag Tweede Kamer moeten wij wegens plaatsgebrek tot morgen laten overstaan. Rei Marktberichten. LEiDEN, 2 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 24 stieren f195 a f800, 160 kalf- en melk koeien f260 a 725, 118 varekoeien f220 a f 650, 193 vette ossen enkoeien f 290—f 810, fl.SOf2.25 per K.G., 2 paarden f250— f490, 0 graskalveren f 0.a-f 0.24 kalveren (vette) f95 a f160 f 1.80 a f2.15 p. K.G. 66 kalveren (nuchtere) f14 a f82, 335 schapen (vette) f61.0095.fl.SO af 1.90 p. Kg. schapen (weide) fa 1 ,837 varkens (magere), f40.a f90, 13 bokken of geiten f 14af28. 391 Biggen f15 a f26, 0 Veulens fOOO,a f000.Vette varkens f0.a f0.p. Kg. 788 Lammeren f22.a f41. Ter markt aangevoerd: 495 Runderen, 90 Kalveren, 335 Schapen. Kaas. Aangevoerd 141 partijen, le soort Goudschp kaas, per50K.G. van f671'70.— 2e soort per 50 K.G. van f60f66, Ie soort Leidsche kaas per 50 Kg. van f67 tot f70. 2e soort per 50 Kg. van f60.tot f66.— Handel voor Goudsche Kaas matig. Handel voor Leidsche Kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen 000 partijen, 5215 stuks, 37247 K.G. Katwijk a. d. Rijn, 1 Juli. Tuinbouw- vereeuiging Katwijk en Omstreken. Aard appelen Due of York per 35 K.G. f3,90 a f4,30, dito kleine f2,50 a f2,90, dito ronde f4.— a f4.40, dito kl. f260 a f3. Peen per 100 hos f5.80 a f7.60, Bloemkool I 10.50 f15, Aanvoer 1225 zak. INTiHQQRft:, 1 Juli. Op de kaasmarktwaren aangevoerd 89 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort f65. a f.692de soort 1'58.f64. Handel vlug. LEEUWARDEN, 2 Juli. Kaas- Sleutelkaas 1G.23-0.S1. Nagelkaas f0.28 f 0.69, Goudsche 0 plus f 0.44f 1.14, Edammer 0 plus f0.63f 1.11. Aangevoerd 32611 K.G. Boter. Eabrieksboter fl.6Sf2.80p.K.g. Aanvoer 79/1G 79/s DELFT, 1 Juli. Vee. Vette koeien, le kw. f 600—925, 2e kw. f300—600, kalfkocicn le kw. f 580—S25,2e kw. f 275—550; vaarkoeieo le kw. f375—590, 2e kw. f200—375; magere varkens f40180; biggen f2040; nuchtere kalveren f2050; paarden f200700; wei- lammeren f00—-00. Rundvleesch f2.101.901.60 per K.G. Extra f220. Aanvoer: 268 runderen, 20paarden, 4 vette kalveren, 200 magere kalveren, 135 schapen of lammeren. 471 varkens, 472 biggen, 13 geiten of bokken. Boter, Aanvoer 1C0/V, 5/lSl wegende samen 3250 Kilo. f2.80 a f3.50 per kilo. ROELOFARENDSVEEN, 1 Juli. Aard appelen f 1.50—2.05 per 25 Kilo, Drielingen f 1.05—1.40 per 25 Kilo, Peen 7-8 et per bos, Bloemkool 24 ct. per stuk, Snij-* booneu f 6.50—7.50 p. 10 Kilo, Augurken grof f5.40— 5.10 per 10 kilo. Augurken Bommen f4.50—4.10 per 10 Kilo, Augurken Stippel f 0.00, Peulen 85—00 ct. Groene Peulen f 1.35 Peulen no. II f0.65—0.00, Doperwten f1,35— 1.40 Doperwten II f 1,00—1.05 Doperwten III fO.SO0.65, Capucijners f0,80f,0,65, Capu- cjjners II f 0.40—0.00, Tuinboonen fü,36 0 40, alles per 10 Kilo, Priucesseboonen S.70 ct. per 10 Kilo, Peulen I f2.80—3.45, Snij- boonen spek f3.50 per 10 kilo. Telegrafisch WeerDericht.' 7'volgens waarnemingen.verricht in den morgen van 1 Juli 1920, medegedeclcT door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand. 762.9 Stockholm Laagste barometerstand. 749.8 Seilly Verwachting tot den avond van 2 Juli, Zwakke tot matige wind, uit Zuidelijk® richtingen, meest zwaarbewolkt, wellicht eenige regen, zeilde tempeiatuur. 0FFICIEELE BEURSNOTEERING V.K. O.K. 89 4ty'j0/o 81 Vs 88'/o 143/" 4% Oost Jan.-Juli ?l/* - Oude Vaart 4U3 403-5 Nieuwe 388 388-90 Java China Japan s 325 327 Kon. Roll. Lloyd 164 166 Kon. Ned. Stoomboot 2087/g 210 Kon. Paketvaart a 223 Hull. Stoomboot Q 187 185 Ned. Scheepv. Unie a 274V, 255 273 Rotterdam. Lloyd 250i/a Stoomv. Mij, Nederland 301 301 M Noordzee «JV4 Oostzee ~44 168 170 466 470 Cultuur 2341/2 235 Maatschappij 519V, 520-5 Medrm Tabak a 325 310 Rotterdam Deli 300 310 Sencmhah a a 5641/2 535 302 308 399 3981/a 135 Nierop 190'/, Insulinde olie 200i/2 200 Poerworedjo 2971h 297 Tels Co. 156 650 S27i/2 S37 Ind. Hand. Bank a 3343/4 360 Gert. Handel Mij. a 236 236 640 612 Gecons. Holï. Petrol. 3133/< 304 Konrnkl. PetroL 688 690 Orion Petrol. a 87 87 1501/4 Amsterdam Rubber 242 24üVa Deli Bat. Rubber 161 Nederl. Rubber i 129 R'dam Tapanoeli 146 257 Oost Java Rubber 398 Denver Rio 7 7l/a Erie a 131/a 14 Missouri K. T. u 6'/s 7 Southern Railway 24 Car. Foundry 1541/2 Hide Leather comm.. 20 Hide en Leather pref. 104 Union Pacific 1281/2 1287a Anaconda copper Gulf Mexican Nat. 2e pnef a :y< 7Va Marine Comm. 351/4 35Va idem Pf®'- 991/s South. Pacilic 102'/2 106 1067a 74 88i/2 St.udebaker a a 811/a S2Va 354 Claims Kon. Olie Nieuwe Olie Nieuwe Dordtsche. Centr. Suiker Geld 5 Stemming iets beter dan gisteren, docli blijft uiterst stil. Weinig affaires.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2