buitenland. ^estbriceoir^ rechtszaken. Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop. Do Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Dinsdag) aan de gemeentelijke viscliwin- kels (Vischmarkt en Stadshulpwerf) VERSCHE SCHELYISCH verkrijgbaar is a fO.15, GROOTE SCHELVISCH f 0.18 tn SCHOL a f 0.17 per pond. N. C DE GIJSELAAR, i Burgemeester. Door Hubertus van Steijn; wonende te Leiden, is een verzoekschrift ingediend, «Dm verlof voor den verkoop van uitslui tend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van hét perceel Zijdgracht no. 25. Door Frederik Hendrik Friesema, wo nende te Leiden, is een verzoekschrift in gediend, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in het be nedenlokaal van het perceel Levendaal no. 26. B. en W. van Leiden; '~r; Gezien het verzoek van: le. W. Koning. Directeur van het Neder- landsch Confectiebedrijf, om vergunning tot.oprichting van een inrichting ter ver vaardiging van damesconfectie, in het per-, ceel Oude-Vest no. 181, Kad. Sectie H. no. 3201,w aarin geplaatst zullen worden 10 clectromotoren- van 2 Pk. voor het aandrij ven van naai- en borduurmachines, 1 elec tromotor van 1 Pk. voor het aandrijven van een snijmachine en 1 electromotor van 1 Pk. voor het aandrijven van een gas-compressor voor de strijkinstallatie; 2e. Th. J. A. van der Meer, om vergun ning tot het uitbreiden van de rookerij in in het perceel Levendaal no. 39, Kad. Sec tie E. No. 1483 en 1484, door het maken van een zouterij en hét plaatsen van een electromotor van 2 Pk. voor het aandrij ven van een gehaktmolen. Overwegende, dat liet onderzoek ter za ke neg niet geëindigd is; Hebben besloten de beslissing op ge noemde verzoeken te verdagen. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopeno zijn: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. J3G, en IT. J. M. Proot, Maarsmanstr. 17, tel. 435. oorzaak t. Dit bewijst het volgende, aldus de heer Damin: „Een Deensch schip monsterde te Rot terdam ecnige weken geleden vijf Üuit- sehc zeelieden en stokers aan. Daar zij Juni positie door het verwerken der lading niet begrepen, weigerden de bootwerkers zoodra lie*, schip in een Engelsche haven aankwam, iets met het schip uitstaande Ie willen, hebben, tenzij de vijf man wer den -ontslagen en anderen in hun plaats aangeworven; aldus werden vertraging, ongerief en kosten voor den reeder ver- Ecn fraai geschenk. Het hoogheemraadschap Schieland heeft do gemeente Rotterdam voor het nieuwe stadhuis aangeboden een bronzen beeld van graaf Floris de Vijfde naar een model, ,te vervaardigen door B. M. A. Ingen Housz. Dijkgraaf cn hoogheemraden schrijven: „De beteekenis die deze Vorst, „Dor Kooien God", zoowel voer Rotterdam als \sgi Schieland heefr, moge deze keus van het geschenk rechtvaardigen. Aan Sclrie- laj.ds Hoogen Zeedijk toch heeft Rotter dam haar eerste opkomst en gedurende meel* dan zes eeuwen haar behoud te danken cn Graaf Floris de Vijfde is liet geweest, die de destijds reeds bestaande waterkcering op eigen kosten deed her stellen en verzwaren en daarin een sluis, onder de Vïasmarkt, liet maken. Zoo werd een bedijking verkregen, achter welke de bewoners veilig zouden zijn, terwijl ook met het bouwen van woningen op den dijk zelf al zeer spoedig een aanvang werd gemaakt en Rotterdam tot ontwikkeling kwam." Het Havencouflict. De algemeen secretaris van de Int. Seafarer's Federation, de heer Damm, heeft medegedeeld, dat de Hollandsche zee lieden de uitgesproken boycot over Hol- lfunds'che schepen in vreemde havens niet kunnen opheffen, daar deze schepen ge boycot worden op verzoek van bovenge noemde Internationale organisatie en deze boycot niet zal worden opgeheven alvorens voor de Hollandsche zeelieden de inter nationale loonschaal (d. i. f180) zal gel den. Er is een telegram ontvangen uit Ame rika en Australië, meldende dat finan- cieeie hulp voor de Hollandsche zeelieden aanstaande is cn dat zelfs, indien de/ zee lieden genoodzaakt zouden zijn toepte ge ven, elk aankomend Hollandseh schip in elk der genoemde landen, opgehouden zou worden. Voorts heeft de heer Damm medegertoeld dat de houding van de Nederlandsche reeders door te weigeren, hetzelfde loon aan de zeelieden uit te betalen als in an dere landen wordt betaald, ook last en ongerief aanreeders in andere landen ver oorzaakt." Revolutie-bedreiging. Volgens een telegram uit Aken naar Brussel aan het Belgische hoofdkwartier, zijn daar berichten binnen gekomen dat Nederlandsche socialisten of communisten een revolutionnaire beweging in Neder land hadden voorbereid, welke zou zijn uitgebroken indien de opstand der bolsje wisten in het Roergebied was geslaagd. Generaicn staf. Het Corr. Bureau vernam in goed inge lichte militaire kringen bevestiging van de geruchten dat het in de bedoeling ligt de functie van chef van den Generalen Staf, opengevallen door de benoeming van luit.-generaal Pop tot Minister van fctarine, yoorloopig niet te doen yeryullen. Beperking postvervoer. Vanwege het hoofdbestuur der posterij en en telegrafie wordt medegedeeld: In verband met den beperkten dienst op de spoorwegen op Zon- en feest dagen en de wensehelijkheid om ook aan het personeel der posterijen op ge noemde dagen zoo weinig mogelijk dienst op te dragen, is tot belangrijke be perking van het postvervoer op Zon- en feestdagen moeten worden overgegaan. Hierdoor zal men er niet op kunnen re kenen, dat stukken, welke des Zater dagsmiddags na 12 uur worden ter post bezorgd, steeds des Maandagsin de eerste bestelling worden opgenomen. Ste-enkolenveivoer uit Builschland. Van heden, 12 April af wordt de aanvoer uit Duitschland van steenkolen treinen wederom hervat. De toestand heeft zich in het Ruhr-gc- bied zoodanig verbeterd, dat weder vier treinen per dag naar ons land zullen ver trekken. Directe treinverbindingen. Ingaande 15 April wordt ingelegd een D-trein Ie en lie klasse van Amsterdam naar Weenen over Iileef, Keulen, Passau. Spoedig zal nu ook de trein van Amster dam naar Bazel over KeulenFrankfort gaan loopen. Met ingang van 16 April gaan twee D-treinen daags van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag over Bazel naar Milaan. De kostprijs van suiker. Het Tweede Kamerlid Abr. Staalman heeft aan den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel de volgende vragen gesteld: „Is de minister bereid mede te deelen hoe de kostprijs van f73 per 100 K.G. sui ker berekend is, aangegeven in het ant woord van den minister dd. 31 Maart 1920, op een vraag van ondergeteekende, alsme de of, en zoo ja, in hoeverre, doze kost prijs afwijkt van dien van het vorige jaar?" Het crediet aan Bnitschland. Gedurende geruimen tijd is reeds, zon- fIs bekend, een ontwerp-overeenk'.mst hangende tusschen Duitschlanden Neder land omtrent een cr»?dietverlcening door ons land van twee honderd milliosn gul den, waarvan een gedeelte, n.l. zestig mil- lioen in levensmiddelen zou worden ver strekt. Deze overeenkomst dient echter goedgekeurd te worden door di geallleor. den. In afwachting van deze godekeuring had de Nederlandsche regeeririg besiolcn onderhandelingen met de Duitsche te voe ren, ten einde voorloopig een gede-j «lelijk crediet voor den aankoop van levensmid delen te verschaffen in ko-'i'mg op üe credietverleening van zestig mi'.', i oen. Deze onderhandelingen, welke liepen over een bedrag van vijf en twintig millioer; zijn reeds tot een eind gebracht. Het lijdt geen twijfel of de voortvarend heid, die onze regeering in dezen heeft aan den dag gelegd, is mede een gevolg van het optreden van den heer Hue, den Duitschen vakvereenigingsleider, die in het Roergebied een zeer groot e macht be zit, en geen middelen onbeproefd heeft ge laten, om onze autoriteiten te wijzen op het belang, dat ons land en onze industrie heeft b!5 het rijke kolehgebied van Duitsch land, en juist deze heer Hue is het geweest, die een lans gebroken heeft voor de ver leening van spoedige hulp aan de mijn werkersdistricten, omdat het kolen vraag stuk alleen dan tot een oplossing zou kunnen gebracht, wanneer de levensmid delenvoorziening van teh Roergebied zou worden verbeterd. Thans moeten alleen nog onderhande lingen worden gevoerd, die niet lang zul len duren, over het vaststellen van de prijzen van de verschillende voedingsmid delen als vleesch, graan, kaas, melk en melkpi-oducten, aardappelen enz. DE FRANSCHE BEZETTING. Het is de Fransche regeering niet mee gevallen toen haar bekend werd hoe de houding van de andere geallieerde landen zou zijn tegenover haar eigenmachtig op treden in liet Duitsdie gebied. Alles moet er thans op worden gezet om het Duitsche conflict dat Frankrijk heeft, geen conflict met Engeland te laten wor den! De Fransohe pers, die in toon lang niet zacht was voor Engeland heeft het verwijten maar losgelaten ofschoon zij het onbegrijpelijk vindt, hoe Llyod George zoover kon gaan om de Fransche regee ring te dreigen .met de terugroeping van den Britsehen ambassadeur van de am bassadeursconferentie. De algemeene opinie is, dat men thans behoort te onderhandelen met de gealieer- den en met Duitschland. Lloyd George is reeds scheep gegaan, op reis naar San Remps, waar de geallieerden het problem van ontwapening van Duitschland moeten oplossen. Een uitstel van drie maanden van de ontwapenings-periode, binnen welke het Duitsche leger tot de in het vredesverdrag omschreven omvang moest worden terug gebracht, dat Duitschland thans vraagt,, acht men in Parijs zeer overdreven. Dit zal eerst worden onderzocht. Dan moet worden uitgemaakt of Frankfort zal moe ten worden ontruimd voor of na het uit stel, dat aan Duitschland zal worden toe gestaan, en over de waarborgen voor Frankrijk. Het laat zich wel aanzien dat de zaak waar zeker meer achter zit, nog groote moeilijkheden onder de geallieerden zal opleveren. f OelgêB. De Belgische regeering heeft aan de Fransche bericht dat zij zich volkomen aansluit bij de Fransche b^zettings maat regelen in DuitschlandZelfs wordt be richt, dat de Belgische regeerlng besloten heeft haar wegc-n en spoorlijnen Ier be schikking van Frankrijk té stelle^ indien het deze mocht noodig hebben voor troepen transport naar Duitschland. ,,La Nalion Beige" verwacht, dat het besluit van den ministerraad door de pu- blitekê opinie gunstig 'zal worden ontvan gen, welke niets zou begrijpen hoe de houding der andere geallieerden ook moge zijn van een weigering om Frankrijk te helpen. Doch er gaan in België ook andere stem men op. Zoo schrijft het „Handelsblad van Ant werpen": „Sommige bladen houden zich bezig met het vraagstuk wat België moet doen, nu de Franschen Frankfort, Darmstadt, Hom burg en andere Duitsche steden zijn gaan bezetten. „Aan onze nationalistische -pers is geen houden of binden meer; die zit in den geest al halverwegé 'Berlijn. „Wij drukken de hoop uit dat ons gou vernement wijs en verstandig genoeg zai zijn om ons^opnieuw in geen malle avontu ren te steken. „Het kan heel pleizïerig zijn, van uit een rëdactiebureel, heel Moffrika te bezetten, maar we hebben in ons land Weel wat an ders te doen dan ons juist in het ergste van die wepponnest te wagen. „Laat de grooten er voor zorgen dat Duitschland de verdragsbepalingen naleeft. „Maar aangezien de grooten stelselmatig niemandal voor België doen, zou het meer dan onzinnig zijn dal wij nog eens voor hen de kastanjes uit het vuur helpen ha len. „Laat de Franschen voor hun prestige zorgen, zooveel het hun lust; maar onze •prestige kan enkel gebaat worden door stoffc'ijke hor-opbeuring en niet door mi litaire wandelingen buiten de grenzen van het ons aangewezen gebied, waarmee we werkelijk genoeg hebben." Actie van he! Vaticaan. Volgens uit Rome ontvangen bericht, is de Paus voornemens te trachten door kar dinaal Amette te Parijs op de Fransche re- geerïng invloed te 'doen uitoefenen om een gématigde houding tegenover Duilscn- land aan te nemen. Frankfort beboet. De stad Frankfort werd Zaterdag we gens een aanval op een Franschen jager, waarbij dezen rijwiel en karabijn ontno men werden, to-t een boete van tien rij wielen, tien revolvers en 10.000 goud-mar ken veroordeeld. Zij moeten de boete des avonds in handen der Franschen hebben afgeleverd. Het protest der stad bleef zon der resultaat. Het industriegebied. De zuivering van het Rulirgebied van het roode leger door rijksweeriroepenvoor een groot deel bestaande uit Zuid-Duil- sche legtrafdeelingen, kan ongeveer als ge ëindigd worden beschouwd, ofschoon af trekkende roode gardisten, die geheel on- gegeorganiseerd opereeren, nog voortdu rend gbvechtc-n leveren. De naaste toekomst voor het Rulirgebied blijft echter even don ker als zorgwokke n d, rnet name wanneer als eerste gevolg van de verdrij ving van het roode legér de slagvaardige troepen weer uit het gebied worden terug getrokken, terwijl tevens jle „Einwobner- wehre" worden opgeheven. De Duitsche re geering toont zich in dit opzicht zwak. Zo-.. Weeft zij er in toegestemd, van het zenden van een afdeeling riiksweertroepen haar Dusseldorf, wat 'op strategische gronden noodzakelijk was, ook voorloopig af Se zien, om niet opnieuw opwinding onder de ar beiders te veroorzaken Een gewichtig punt is echter de ontwa pening van het geheele industriege bied. Nadat de bo'eren en dc bewoners der kleine steden ontwapend zullen zijn,zal het. niet meer dan recht én billijk zijn den ook dc arbeiders in do industrie hun wa pens afgeven. Vele wapens zijn gesto len of, verduister d. Dwangmiddelen zullen straks daarom er niet le vermijden zijn. en hiertoe zal de oprichting van standgerechten noodzakelijk zijn want de Duitsche Regeringstroepen zeggen zonder dc-ze standgerechten niet te kunnen opmarcheeren. Er zijn talrijke bérichten over gruwelda den van het roode leger binnengekomen. De regeering in -Berlijn heeft van het be gin af niet krachtig genoeg opgetre den tegen de roode terreur. Eerst toen de smeekbeden steeds dringender en talrijker werden, besloot zij de troepen den op- mansch te laten voortzetten. Het aantal roode gardisten, dat zich in Keulen verzameld heeft is tot ongeveer 3000 man gestagen. Groote transporten, die onlangs in Sol ingen zouden aankomen, zijn door de Engelschen opgevangen en terug gestuurd. Rijksminister Severing heeft in bespre kingen verklaard, dat duiz'enden vluchte lingen uit het district Hagen in de rich ting van de Nederlandsche grens trekken en dat daardoor een paniek-stemming is ontstaan onder de bevolking van de niet door de rijksweer bezette gebieden. De „Putscb''-mannen. Er wordt thans in Duitschland een on- derzoekings-commisssie ingesteld, welke onder leiding zal staan van een parlemen tairen onderstaatssecretaris en eeji offi cier en voorts, uit parlementaire en ande re deskundige personen zal zijn samenge steld en een onderzoek zal moeten instel len welke officieren deelgenomen hebben aan den staatsgreep. Het materiaal, dat deze commissie tegen, de deelnemers aan den Putsch zal verza melen, wordt aan liet gerechtshof over ge geven, dat met de rechtsvervolging tegen de Kapp-mannen belast is. Roof van f30.GOO.000. Een Duitsche trein, waarmee een waar de van 30 millioen uit het district Danzig voor de riiksregeering naar Berlijn moest worden geBraoht, is door Polen beroofd. Het geld bevond zich in 50 verzegelde pa- ketten. De Poolsche regeering was van de zending officieel in kennis gesteld en had toestemming voor het vervoer gegeven. De militaire bezetting van het station Neustadt hield echter den trein aan. On der aanvoering van een Poolsch. officiei werd de wagon, waarin zich het geld be vond, geopend en de waardepapieren weg gebracht. De twee beambten, die den trein bege leidden, werden in hechtenis genomen. Op een protest uit Warschau gelastte de Poolsche regeering een onmiddellijk on derzoek. Het geld is nog niet uitgeleverd. Amerika en Duitschland. Uit Amerika wordt bericht dat het Huis van Afgevaardigden een resolutie heeft aangénomen waarbij de oorlogstoestand mei Duitschland voor geëindigd wordt ver klaard. De resolutie werd met 243 tegen 150 stemmen aangenomen; 21 democraten sloten zich aan bij de republikeinsche meer derheid voor de resolutie. Twee republikei nen waren tegen het voorstel, dat thans naar de Senaat gaat. Uit Zuid-Afrika De „Times" verneemt uit Kaapstad, dat de pogingen van generaal Smuts tot sa menstelling eener nieuwe regeering mei de vier partijen gezamenlijk en mislukking zijn, omdat de arbeiderspartij afkeerig is van een combinatie. De onderhandelingen zijn informeel nog gaande. Men acht het echter volkomen onwaarschijnlijk, dat de arbeiderspartij xzich zal leenen tot eenige poging om een parlementaire crisis te ver haasten. Men verwacht dat Smuts zijn eco nomisch programma, waarbij ook de wet op de oorlogswinsten, zal doorzetten. Draadlooze verbinding. Een'e rechtstreeksclie radiotelegrafische verbinding werkt tusschen de Vereenigde Staten van Amerika en België. Vooralsnog wordt alleen in de richting Vereenigde StatenBelgië geseind. De meeste telegraafkantoren van de Vereenigde Staten nemen de bewuste ra diotelegrammen aan; voor deze wordt voor loopig hetzelfde tarief betaald als voor de telegrammen langs de onderzeesche kabels. Om een doorgaand radiotelegram naar België te mogen overseinen, is het vol doende, dat de afzendfer nauwkeurig op het door hem gesteld telegram vermeldt. „Via Navy Radio", of, als het een radio telegram geldt, dat voor een ander land (Nederland, Frankrijk enz.) bestemd is, doch over België moet worden overge seind: „Via Navy Radio and Belgium. Een vechtpartij In de Spaansche Kamer. Donderdagavond zijn twee afgevaardig den in de Spaansche Kamer elkaar in de haren gevlogen. Men besprak de verhoo- ging van de prijzen der dagbladen, waar over vooral Senor Lucatena en Senor Priets zich zoo opwonden dat ze op elkaar aanvielen en zoo aan het vechten raak ten, dat de andere leden slechts met moei te konden scheiden. Het gebeurde heeft door het gansche land groot opzien ge baard. De beide heeren zullen nu weer formeel duelleeren. Amerika. De Amerikaansche Senaat heeft zioh verklaard voor vrijwillige dienstneming in plaats van algemeene militaire oefen- plieht. Hef militaire oefenplan wordt in 1922 van kracht en bepaalt, dat de manschap pen tusschen hun 18de en 28ste jaar een willekeurig jaar kunnen uitkiezen, waar in zij 4 maanden moeten oefenen. NED. IIEPvV. KERK. Beroepen. Te IIcofcl.pl.oal (toez-) P. van der Slaav, predikant bij the Ne therlands Presbyterian Church te Win nipeg (Canada). In -dc vacature van den modernen Ds. J- L. Zillinger Molenaar bij de Ned. Herv. Gemeente te Dordrecht is door de kiesverceniging „Schrift en Belijde nis" het volgend, zestal ■gesteld: Ds. E. Groeneveld, van Herveèd; Ds. A. van Kooien, van Zevenbergen; Dr. J. Chr- Kromsigt, van OostwóLde; Ds. W. de Lange, van Woerden; Ds. L. J. van Leeuwen, van Lïsse: Ds. J. Vcorsleegh» van IJselmonde. Ds. J- C. Sikik.e-1 te Amsterdam is, vrijwel hersteld, heeft de Kerkeraads- vorgadering weder bijgewoond en znu gister zijn opgetreden in dc BedSening des Woqrds- Ten behoeve van de restauratie der afgebrande Hervormde Kerk te Ridder kerk. gaf de zangvereeniging! Ri did er- kerk's Zangkoor" aldaar een openbare uitvoering welke een bedrag van zes honderd v ij f t i g gulden op- leverdie. Ds. A. Taal, predikant bij de Geref. J£erk te Hocgvliet. heeft aan zijn Iierke- raad; een verzoek gericht om van het predÜkambt ontheven te worden, wijl hij tc-t een anderen slaat des levens wenscht over te gaan KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter alhier heeft veroor. deeld: Wegéns loopen op verboden «grond: W. G. tc Katwijk aan Zee, J. v. d. B., A. v. d. P., C. V. V. en J. II. allen te Noordwijk, A. v. S. en J. v. O., beiden te ■g-Graven- hage, P. Ii. en R. H., beiden te Heems kerk, W. v. d. A., J. H., beiden te Hilie- gom, L. H. H., C. W., A v. d. N., P. J. C. H., J D., N. D. Jz., N. S., L. II. II., C. W., A. D. Pz., L. H. en C. W„ allen te Noord- wijkerhout, ieder tot ƒ3 of 3 d. Wegens overtreding der Jachlwet: L. II. Pz., te Noordwijkei hout, tot 5 of 5 d.; W. K. te Katwijk-aan-Zee, tot f5. of 1 maand tuchtschool. Wegens een trekdier onbeheerd laten staan C. v. d. K. te Katwijk aan den Rijn, tot ƒ1 of m. tsch. Wegens een valschen naam opgeven: P. J. C. IT. te Noordwijkerhout tot 15 of 15 d.; E. W. tot f10 of 10 d.; L. H. H., A. v. d. N. en P. J. C. H, allen te Noordwijker hout, ieder tot 10 of 10 d. Wegens sirooperij; L. y. Dj te Katwijk aan Zee tot 5 of 5 d.; D. v. d. P., te Kat- wijk aan Zfee tot 25 of 25 d. Wegens vee laten loopen op eens anders weiland: H. J. M. te Haarlem tot 3 of 3 d.; C. v. d. V. te Voorhout tot 3 of 3d. Wegens overtreding van het Wetb. v. Strafrecht.: Th. R. lot 5 of 5 d.; A. d. J. aan boord van de motorboot „Cornelia" te Katwijk, tot 10 of 1 m. tsch. Wegens burengerucht: P. A. v. W. 14 Sassenheim; C. J. R. C., A. K. J. K., J. v. K. te Voorhout, C. A. K. te Voorhout, ieder tot 3 of 3 d. Wegéns dronkenschap: P. d. 1. R. te 's-Gravenhage, J. N. te Alphen aan den R., J. H. te Katwijk aan Zee, G. v. V. te Veur, P. T. te Haarlem, N. d. W., W. B., W. L. M., W. F. v. d. L., J. v. d. S., A. V. J. B., G. P. C. v. G., D. H., J. H., J. H., J. D A. B., A. v. K.. J. K., P. G., W. F. v. d. L., C. L. d. W., Ch. S„ D. A. R., J. H. ieder tot ƒ1 of 1 d. Wegens overtreding der Spoorwegwet: J. D. te Lisse, G. J. K. te 's-Gravnhage, M. C. II. te 'is-Gravenhage, ieder tot 2 of 2 d.; J. D. te 's-Gravenhage, tot 1 of 1 d.; W. F. de 1. R. lot ƒ0.50 of 1 d., P. B., 3. F. N. K.„ H. L. ieder tot '0,50 of 1 dag* Wegens overtreding der Leerplichtwet: A. J. D. tot 3 of 3 d. Wegens overtreding der Arbeidswet: A. M. tot 5 of 5 d., B. R. tot 5 of 5 d., M. J. v. W. tot viermaal f3. of viermaal 3 d.; B. W. H. B. tot 5 of 5 d. Wegens overtreding dei* IJkwet: G. A. S., H. J. d. K., ieder tot 0.50 of 1 d. Wegéns overtreding der Trekhondenwct: A. J. v. d. P. te Voorhout tot 5 of 5 d.; Th. W. L. te Voorhout tot tweemaal 2 of tweemaal 2 d.; H. R. te Oegstgeest tot 2 of 2 d.; N. B. te Oegstgeest tot 1 of 1 d.; L. O. te Oegstgeest tot tweemaal 2 of twéémaal 2 d.; A. B. te Oegntgeest tot 1 of 1 hi. tsch.; G. V. te Oegstgeest tot 2 of 2 d.; J. v. L. te Leiderdorp tot 2 of 2 d.; A. S., f5 of 5 d..; A. S. tot f2 of 2 d.; J. v. d. T. tot driemaal f 0.50 of driemaal 1 d.; J. S. tot teruggave aan de ouders; P. T. tot tweemaal fl of tweemaal 1 d.; H. v. V. tot f2 of 2 d.; A. S. tot tweemaal f2 of tweemaal 2 d.; J. N. tot f2 of 2 d.; A. S. tot f 1 of 1 d. Wegens te snel varen: P. v. d. W. to Reeuwijk, tot 5 of 5 d., A. D. te Alphen aan den Rijn tot 5 of 5 d. Wé gen s varen zonder vergunning: P. B. te Dalen tot 2 m. 5 of 2 ni. 5 d.; J. B. le Hardinxveld tot ƒ3 of 3 d.; W. J. K. tot 5 of 5 d.r Ch. H. H. tot 3 of 3 d.; J. B. ƒ5 of 5 d. Wegens helm snijden in de onvrije dui nen: "P. N. te Noordwijk a. Zee tot 5 of 5 dagen. Wegens overtreding van de Molor- en Rijw. wet: A. H. v. C. te Naaldwijk tot 3 of 3 dagen; j. v. A. L. te Scheveningen lot 5 of 5 d.; G. de W. te Zoetcrwoude tot 2 of 2 d.: H. v. L. te Alphen aan den Rijn tot tot f5 of 5 d. Uit de Omgeving. BOSKOOP. Hebben de beide Evan gelisaties n.l. de confessioneele N. H. en' de Oeref. N. H. elk voor zich geiregeLd döopbeurlen in de groote kerk, afgry sl^an door -den Vrijz. Kerkeraad, dezer dagen kregen bei-de Orth. afdeel ingen weder gelegenheid hun aannemelingen in het kerkgebouw' te doen bevestigen. Tentoonstelling. Weger,s 'den vroegen bloei der Rhodewd'cndrons, Azalia's enz za-1 de Pomologische vor- eeniging op 15 April alhier eene tentoon stelling houden van afgesneden bloe men. NOORDWIJK. Gemeenteraad. (Vervolg.) De heer A d m i r a a 1 merkt op dat zijns inziens het gemeentebestuur niet op den goeden weg is, als zij alle vereenigingen subsidieert. Vooral in betrekking tot de gevraagde verhooging subsidie voor de Vereen. Noordwijks Vreemdelingenverkeer. Zij vraagt de haar toegestane subsidie van f200 te brengen op f500. De heer Al- miraal merkt op dat straks wel een ap- parte belasting mag worden in 't leven geroepen voor subsidies. Want geeft men 't V. V., dan moet z. i. alle vereenigingen die daarom vragen op één lijn geplaatst worden De heer Buizen merkt op, verrast te zijn dat B. en W. de gevraagde subsidie voor het Centr. Drankw.-Com. van f 150 wel niet afwij6t, maar toch tot een mini- mum van f25 wil terugbrengen. Spreker bepleit het nut der propaganda tegen het drankmisbruik en meent, dat de raad het verzoek van genoemd Comité moet inwil ligen. De heer Krau sluit zich aan bij hei ge sprokene door den heer Buizen. De heer Liefrink, wethouder, is ver rast geworden, dat nog een stem wordt gehoord tegen het verleenen van subsidie aan V. V. Wat al een voordeel heeft Noord wijk van het vreemelingenbezoek, en wat voordeel zal ze in de toekomst daar nog van trekken!? Wanneer dan ook aan e«mo vereeniging subsidie moet verleend, dan zeker wel aan deze boven de andere aan vragers. Ito heer v. d. Wiel verschilt van mce- ning met den heer Liefrink. Hij erkent het werkelijk belang dat Noordwijk heeft bij V. V. en staat ook niet onsympathiek tegen het verlenen van subsidie, maar cf ze nu juist de vereeniging is die hoven anderen gesubsidieerd moet worden, die meening kan hij niet deelen. De heir Liefrink is enthousiast over het be lang bij V. V. Maar spreker ziet hier niet' anders dan een materieel belang, zeker niet te onderschatten, "^laar hooger staan bij hem de geestelijke en zedelijke belan gen der gemeentenaren. Bij de toenem *-i- de materieele welvaart van ecu badplai s houdt dc geestelijke en zedelijke welvaart geen gelijke tred. B. en W. wijzen in hun advies ten op zichte van het Centr. Drankw.-Comité op het sterk verminderen van het drankm bruile in deze gemeente. Spreker wil d» gunstige wending niet geheel 0£ reker.i-.jS

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2