Uit de Omgeving. Gemeentelijke Aankondigingen. Verkoop van Katoen en Keper. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat voor inwoners van Leaden, op Maandag 12 April a.s. des mor gens van 912 uur in de Stadsgehoorzaal alhier zal worden verkocht prima witte Katoen en beste Engelsclie witte keper (80 c.M. breed) tegen den prijs van: Witte Katoen per 10 el f -4.70 Witte Keper per 10 el 14.90. j N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 10 April 1920. Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen dat Maandag e.k. aan de Gemeentelijke Vischwinkels (Vischmarkt en Stadshulpwerf) VERSCHE SCHELYISCH verkrijgbaar is af 0.15 per pond. N C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 10 ApriJ 1920. Geldigheid bon 4 der Normaal- margarinekaart (7e tijdvak.) De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat bon 4 der normnalmargarinekaart van het 7e tijd vak geldig is vanaf Zondag 11 April tot en met Zondag 18 April 1920. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 10 April 1920. Brandstoften-Commissie District Leiden. De Directeur van het Brandstoffen-Bu reau maakt bekend, dat met ingang van Maandag 12 April a,s. het Bureau voor het publiek geopend zal zijn: voor het geven van inlichtingen voorm. 9-11 uur en voor betalingen voorm. 1112 uur. Na 12 uur is het Bureau gesloten. De Directeur v.n. 3745 KRAMER. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 552, en A. J. Donk,, Doezastraat 31, tel. 1313. actie hen zeer onaangenaam heeft getrof fen. De verantwoordelijkheid van deze actie, zoo wordt uit Londen gemeld, kan door de geallieerden niet worden gedeeld. Het ligt zeker niet in het voornemen van de Britsche regeering om Britsclie soldaten aan de bezetting van de neutrale zone te laten deelnemen, ofschoon ongetwijfeld de toestand oogenblikkelijk zou verande ren, indien de Fransche verdenkingen van de Duitsche beweegredenen vaststaan de feiten blijken te zijn. De Italiaanse he regeering moet heelemaal niets van het zaakje heb ben. Juist enkele dogen geleden zijn de economische onderhandelingen met Duitschland begonnen en aangezien deze voor Italic van groote beteekenis zijn, denkt men er in Rome niet aan zich ter wille van Frankrijks eerzucht in een wes pennest te steken en de onderhandelingen te vertroebelen. Naar het heet, laat president Wilson zich uitsluitend door idieele motie ven leiden, maar 't zou ons toch niets ver wonderen als hier ook commercieele be langen een woordje meespraken. Voor Frankrijk een onaangename his torie. Sommige bladen zien hier zelfs 't be gin van een breuk tusschen de bondgenoo- ten en de inleiding tot een andere poli tieke situatie. De Duitsche burgerwachten. De intergeallieerde militaire commissie van toezicht, die haar taak in Duitsch land sedert den militaristischen staats greep had moeten afbreken, heeft die on der voorzitterschap van generaal Noliet hervat en aan de Duitsche regeering een nota doen toekomen, waarin gezegd wordt, dat de burgerwachten niet langer ge bruikt kunnen worden, daar zij in tegen spraak zijn met de artikelen 166, 177 en 178 van het verdrag van Versailles. De intergeallieerde militaire commissie van toezicht heeft bijgevolg uit naam van de geallieerde en geassocieerde mogendhe den kennis gegeven, dat 10 April 1920 is vastgesteld als de dag, waarop het Duitsche leger met 200,000 man vermin derd moet worden en als uiterste grens ,voor de uitvoering van dat besluit. Stakingswocde. In Parijs begint men blijkbaar genoeg te krijgen van het voortdurende gestaak. Er is daarom een vereeniging gevormd, die zich ten doel stelt, in geval van revo- lutionnaire staking den voortgang te ver zekeren van die takken van dienst, die van openhaar belang zijn. De vereeniging draagt den naam van „burger-bond". Do oprichters zetten in een circulaire uiteen, dat algemeene staking tot de ergste ram pen kan leiden. Zonder af te wachten, zeg gen zij, dat de algemeene staking de deur open zet voor de revolutie en dat, om die te bestrijden, het noodig wordt toevlucht te nemen tot geweld, heeft een ieder tot plicht het gevaar te bezweren. Laten de goede burgers zich organiseereu en den tegenstand voorbereiden, binnen de gren- zen van hun rechten en van de wet. Te Lyon heeft een soortgelijke vereeni- fging haar sporen reeds verdiend door tij dens de staking aan de P. L. M. spoorweg met een auto-dienst een groot gedeelte van de levensmiddelenvoorziening van de stad ©p zich te nemen, Spoorwegstaking in Chicago. f)c niet-Qfficieele staking van spoo.r,\ye§- arheidere, die een week geleden in Chica go is uitgebroken, is thans zoo ver uitge breid, dat ze 25 spoorlijnen omvat. In Chicago alleen heeft de staking tot direct gevolg gehad, dal meer dan 50,000 man werkloos zijn. Ongeregeldheden te Kopenhagen. De correspondent van de „Times" te Kopenhagen is omtrent den toestand in Denemarken, waar men tót een schikking is gekomen in afwachting van nieuwe ver kiezingen, niet zoo heel optimistisch. Hij zegt, dat algemeen wordt verwacht, dat het tooh nog weer tot een poging zal ko men om een algemeene staking te begin nen. De correspondent maakt melding van ongeregeldheden in Kopenhagen. Er werden betoogingen gehouden voor het raadhuis en extremistische sprekers had den het over het afzetten van den koning en het in brand steken van de stad en de aldus opgezweepte menigte wierp op ver schillende plaatsen de ruiten in en mo lesteerde vreedzame voorbijgangers. Her haaldelijk kwam het tot botsingen met de politie, die echter betrekkelijk gemak kelijk de baas bleef. Pogingen om wapen winkels te plunderen werden verijdeld. Roemenië. De Roemeensche regeering heeft beslo ten het aantal parlementsleden aanzien lijk te verminderen. De thans ontbonden Kamer telde 550 leden, t. w. een op elke 30,000 kiezers. De regeering wil dat aantal terugbrengen tot 330, d. i. een lid op elke 50,000 kiezers. Ierland. Uit Dublin wordt gemeld, dat het, nu rustig is. Maar uit andere deelen van Ier land komen verdere berichten over aan vallen op belastingkantoren en het ver branden van politiebureau's. De belasting dienst is volkomen ontredderd, en de schade aan de politiebureau's werd op meer dan 100,00 pd-st. geschat, die ver haald zullen worden op de plaatselijke b el a stingpl i chtigen In de Ulstersche graafschappen Tyrone en Donegal heerscht groote opwinding onder de Sinn-Feiners. In een aantal ste den en dorpen zijn troepen opgesteld. Al de hoofdwegen worden door de politie be waakt en patrouilles onderzoeken auto's. KERK EN SCHOOL. NED.-HERV. KERK. Beroepen: Te Genderen, E. H. Jon kers te Waspik; te Schiermonnikoog (toez.) de heer J. A, Oldeman, cand. ald.aar Aangenomen: Naar Ter Aa, C. 3. Six Dijki&ra te Oud-Alblas. Bedankt: Voor Voorthuizen en voor Nieuwe-Tonge, I. Kievit te Benschop. De Lager Onderwijswet. De Minister van Onderwijs enz- heeft op het wetsontwerp-Lager Onder wijswet een dtrde nota van wijzigingen ingediend!. liet is den Minister wenschelijk voor gekomen, de regeling deT on- derwijzerssalarissen uit 't ontwerp te lichten en voor te stellen, dat zij bij algemeene!) maatregel van bestuur zal geschieden. In artikel 26 is'dc bepaling behouden, diat de hoof den en onderwijzers een vaste jaarwed de genieten. In artikel 192, dat de overgangsbepa lingen betreffende de salaricering geeft, is thans ook het voorschrift opgenomen, dat de nieuwe regeling jaarwedden en wedden van 1 Januari 1320 af zal' wer ken. Om alle onzekerheid weg te nemen is bepaald, dat uitbetaling op den voet der oude regelinc blijft voortduren zoolang de maatregel van bestuur, wel ke de nieuwe regeling zal brengen, met afgekondigd is- De regeling van de Rijkevergoedfing aan de gemeenten van de jaarwedden en wedden der onderwijzers behoort gelijken lired te houden met ttie van de salarissen. Dierdengevolge zal deze Rijksvergoe- dling, berekend volgens de thans nog geldende bepalingen, voor het laatst worden uitgekeerd over 1919. Dit geld' echter niet ten -aanzien van 'de Rijksbijdrage in d»; kosten -wegens het stichten en verbouwen van school lokalen. De- aanspraak op dseae bijdrage behoort onaangetast te* blijven zoolang de wet van .1878 van kracht is- Land- en Tuinbouw Te Rolde is een inrichting verrezen, eenig op het vasteland van Europa, n.l. een groote hoenderfokker ij", Amerikaansch systeem. De prachtige ma chines, die duizenden eieren kunnen be vatten, zijn hiervoor uit Amerika geïm porteerd. De eerste kuikens worden over drie weken verwacht. Interessant is het „keeren der eieren". Met een slag aan een kruk worden duizenden eieren ge keerd. De fokkerij wordt beheerd door iemand, die jarenlang in Amerika ver toefd. Eierproductie is hoofddoel. In de tweede plaats export van leg hoenders enz. In de Donderdagavond te Naaldwijk gehouden vergadering van het bondsbe- stuur der vereeniging Wcstland is de toe stand van de verzending van tuin bouwproducten naar Engeland be sproken. De vergadering was van oordeel, dat ook hij beëindiging van de transport- staking in de eerste weken geen of uiterst weinig scheepsruimte beschikbaar zal ko men voor de verlading van groenten. Toch is de oogst aanstaande. De kring Loosduinen-Berkel heeft nu een commissie ingesteld, die het vervoer van groenten per stoomtreiler zal onderzoeken en voorbereiden. De expor teurs zullen de gewone scheep s- vracht hebben te betalen en oen moge lijk tekort op de vracht zal aangevuld wor den door de aan de verzending deelne mende vereenfgingen, zoo noodig mei steun uit het reservefonds van de groep veilingveroenigingen van den Neder]. Tuinbouwraad. liet bondsbestuur achtte medewerking van het Westland aan het tot standi komen van deze verzending drin gend noodzakelijk en wees vier leden aan, die daarvoor met de commissie Loosdui nen-Berkel zullen samenwerken. OEGSTGEEST Gemeenteraad. (Vervolg). Thans komt in behandeling het Verzoek van B. en W. van Vooorschoten om adhaesiebe- tuiging aan het door hen bij de stalen van Z. II ingediende verzoek om te geraken tot de opheffing van de tollen. Beslot'en wordt adhaesie te betuigen. Benoeming reclame commissie. Na stemming blijkt dat zijn ge kozen de heert:n Spaargaren van Eg- mond ten Bakker, respectievelijk met 7—7 'au 5 stemmen De gekozenen verklaren de benoeming aan te nemen. Benoeming amb tenaren van den Burgerlijken Stand. Er zijn twee vacatures ontstaan wegens het op eigen verzoek eervol verleend ontslag aan den heer Jhr Six, en wegens het verzoek om ontslag van <fc?n heer Juffermans in verband met zijn hoogen leeftijd, wat met algemeene stemmen eervol wordt verleend. B. en W. hebben een voordracht opge maakt bestaande uit de heeren Ruben kamp, Boon, van der Hulst en van Eg- mond. Na stemming blijkt dat als zoodanig zijn benoemd de heeren Rubenkamp en Boon respectieveelijk 6 en 7 stemmen Missive Ged. Staten betreffende de jaar wedden van Burgemeester en Wethouders, secretaris en ontvanger In verband met de grenswijziging waardoor het zielental de zer gemeente op 4087 is teruggebracht komt het dit College gfewenscht voor de sa larissen van genoemde titularissen naar evenredigheid te verminderen, behoudens de jaarwedden der wethouders die zij voor stellen op het oorspronkelijke bedrag te handhavVm. Nadat door den voorzitter nog wordt medegedeeld dat de belanghebben den hierdoor geen nadeel ondervinden aan gezien de gemeente Leiden hiervoor bij draagt, wordt met algemeente stemmen be sloten met het schrijven accoord te gaan. Verzoek wijziging uitbreidingsplan en bouwverbod. Ingekomen is een verzoek met bijlagen van den heer Paardekoper alhier om wijziging uitbreidingsplan en bouwver bod wat betreft dat gedeelte van den Oude Hofpolder De voorzitter zegt dat het ge wijzigd plan ter visie heeft gelegen en geen bezwaren zijn ingediend en dat van de Gezondheidscommissie mededeeling is ontvangen dat zij zich met deze wijziging aldus vast tè stellen en ter goedkeuring aan Ged. Staten in te zenden, vereenigen. Voonstel verïeenen subsidie Burgemees ter en Politieschool te Hilversum. Inge komen een verzoek van het bestuur der Burgerwacht alhier, om een subsidie van 1500. B. en W geven in overweging deze subsidie toe te staan tot een maximum van 1500. Na een breedvoerige gedachtenwis- seling wordt besloten tot eubsidieverlee- ning volgens voorstel van B. en W. met 1 stem tegen die van den heer Bakker. Inge komen een door Ged. Staten namens den Minister van Binnenl. «chrijvVm dat te Hilversum een jjolitiescnool is opgericht ter opleiding van jonge lieden voor het politievak. De Min. van Binn. Zaken meent dat hierbij het gemeentebelang in de eer ste plaats gtebaat is en stelt derhalve voor het verleenen van een jaarlijksche subsi die tot een minimum van 20 voor ge meenten beneden, en van 50 voor ge meenten boven 10.000 zieten. Met alge meene stemmen wordt, overeenkomstig het voorstel van B. en W. om een jaarlijksche subsidie van ƒ20 te verkenen bceloten. Verzoek der gemeente Schagen om adhae- sie-betuiging aan het door haar aan de Tweede Kamer ingediende adres ter wijzi ging van an. 59 der gemeentewet ter ver krijging van medV?7.eggingschap bij eene burgemeestersbenoeming. Met algemeene stemmen wordt besloten geen adhaesie te te betuigen. Comptabiliteit. Aangezien over den dienst 1919 eenige posten zijn overschreden wor- dhn deze tekorten op andere posten overge schreven en na vaststelling aan Ged. Sta ten ingezonden. Verzoek raadsleden invoe ring gebed. Ingekomen een voorstel tot in voering van het gebed met twfee der adres santen, v. d. Hulst, van Egmond en Nijs- sen, ontworpen gebedsformulieren. B. en W. stellen voor in deze vergadering in principe te besluiten tot al of niet invoe ring van het gebed en bij eventueele aan neming zal alsdan in een volgende verga dering overeenkomstig het reglfement van orde het gebedsformulier door B. en W. worden samengesteld en ter goedkeuring aan den raad worden onderworpen. Na breedvoerige bespreking wordt aldus be sloten en het voorstel van B. en W. aange nomen. Het voorstel van de adressanten tot in voering van het gebed wordt aangenomen met 3 stemmen tegen, de heeren Bakker, Zaalberg en Spaargaren. Verzoek met voorstel Tramweg Maat schappij tot verbreeding Rijneburgerweg om de trambaan buiten den weg te bren gen wordt door allen als een groote ver betering beschouwt en met algemeene stem men besloten, behoudens de door B. en W. te stellen voorwaarden, toestemming te verleenen. - Verzoek Rijnsburg betaling verlichtings- kosten grenswegen. Volgens overeenkomst in 1911 zou deze gemeente een jaarlijksche som van 51,30 bijdragen wat tot 1913 is geschied van 1914 tot 1910 bedroeg de jaar- iijkschh bijdrage 61.30 over 1917 ver schil, aangezien de lantaarns geen dienst hebben gedaan en'tlmns komt de gemeente Rijsburg met het verzoek om over 1918 en 1919 de helft van de totale verlichtingskos- ten te vergoeden wat voor deze gemeente alsdan bedraagt 224,42*£. B. en W. stel len voor dit volgens hun bescheiden mea ning billijk verzoek in te willigen wat met algemeene stemmen wordt besloten. Vervolgens komt aan de orde het voor stel verlaging van het aantal vergunnin gen drankwet. Volgens het zielental zouden alhier 16 vergunningen mögcn zijn. Het maximum aantal bedraagt ihans evfenwel 9. B. en W. stellen voor dit maximum te rug te brengen op 6, wordt met algemeene stemmen besloten de Kroon te verzoeken om overeenkomstig het voorstel van B. en W. diet maximum-aantal jerug te brengen op 6. Niets meer aan de orde 'zijnde sluit de voorzitter, na de rondvraag waarvan de heer Zandbergen gebruik maakt, de verga dering. KATWIJK AAN ZEE. Dal cr hier vele zieken zijn bewijst wel het feit dat de zusters in eene week ongeveer duizend bezoe ken aflegden. Een enkel geval buiten beschouwing latende kan gelukkig niet gezegd wordien dat er vele ernstige zie ken zijn- Het afzanden van de Noordduinen heeft tot op dit oogenblik tot, resultaat, dat ongeveer 38 H- A- ge schikt teelland in cultuur kon worden gebracht. De remise van de Noord- Zuid'-HoWandsche Tramweg Maatschap pij, gediend hebbende tot bergplaats van het roll-end materieel-van de Stoomtram wordt gesloopt. Dit gebouw herinnerde ons aan den tijd .ran de stoom Iranï- Wanneer 'deze onooglijk geworden ge bouw, zijn verdienen, zal1 (Üt den toe stand aanmerkelijk verbeteren. De resultaten &6T Kust- visscherij dezer week waren belangrijk minder dan -die der vorige weken. Door den voortduren den Westenwind konden onze kustvi'sschers, .vooral in het begin dezer week, bijna niet ter visscherij uitvaren. *Jl. Donderdag voeren onze sc.hokkerlud des morgens bij mooi weer uit, des namiddags werden zij in vollen zee zijnde overvallen door een hevigen Noordwestenwind' waardoor het bin nenkomen vele moeilijkheden oplever de. Zoo werden de K-W. 94 en 73 ten noorden der steenen hoofden op het strand' geworpen, terwijl de K W. 27 met eenige lekkages binnenliep. Men zal echter trachten de beide gestrande schokkers bij lioog water wedier vlot té krijgen. Do besommingen der schokkers waren slecht. Zij varieeren tusschen de f 15,000 en f -30,000. Ook de garnalen-aanvoer was in te genstelling met vorige week belangrijk minder. Prijzen waren per mand f 4,25 tot f 5.—. In den loop der week van 11 tot 17 April is geldig: bon no. 27 en 28 der Rijkssuikerkaart voor half pond sui ker. De 133e broodkaart heeft geldigheid tot en met 21 April e.k., de 134e vangt aan 22 April d.a.v. De zwart gekleurde brood kaart heeft'geldigheid tot en met 21 April, de rood gekleurde vangt aan op 22 April. Door K. Verloop is .met in gang van 1 Mei e.k. vergunning gervaagd voor den verkoop van sterken drank in het café-restaurant „Paviljoen" alhier. Geboren: Helena Mai*ie, d. van M. Bonefaas en M. E. Verheul. Dirk, z. van T. Ouwehand en Cl. van Duijn. Jaapje, d. van W. de Mol en J. Ouwehand. Maar ten, z. van K. Kuijt en M. v. d. Luijt. Klaas, z. van T. Ouwehand en L. Snijders. Hendrik, z. van D. v. d. Plas en G. Ouwe- hand. Overleden: Jac. v. Duijn z. 2 j. L. van Bijn z. 18 j. L. C. v. d. Masel 24 j. ongeh. A. Hasenoot .z 2 j. A. van Bee- len 22 j. echfgenoote van H. Haasnoot. Gehuwd: W. van Wouw jm. en E. J. Henschel wed. H. J. Borkink wedr. en P. Zwaan jd. J. Verburg wedr. en A. v. Leeuwen jd. LEIDERDORP. Donderdagavond werd de Jaarvergadering gehouden van de Leen- en Spaarbank alhier, gehouden •onder leid'ing van den hoer Van der Valk Bouman, voorzitter van den Raad van Toezicht Uit het verslag over 1919 bleek, <dat het bedrijf der Bank steods toeneemt. Zij telt 126 leden. In 1919 vermeerderde het aantal in leggers op die Spaarbank met 50, 22 boek jes werden afbetaald. Het laaiste num mer 'der spaarboekjes was 537. Aan spaargelden werd ontvangen f 996,10 en terugbetaald f 945,73. De saldo's detc spaargelden bedroegen f 1335,51?. Aan voorschotten werd' gegeven f 30760, terugontvangen f 11212. Thaos tog uitstaande f 37455. Het aantal voor- schotten is 43. Met de Bank stonden in Rekeningcou- rant 42 leden. Uitgegeven was f 218785; terugontvan gen f 115385: Bedroeg het tegoed bij de Centrale Bank in het begin van 't jaar f87975; aar het einde was er een schuld van f 36930. De geheelo omzet was in ontvangst en uitgaaf f 423,735,88. Rekening en Balans werden goedge keurd- De winst ran f 125i.69& zal bij hot Re servefonds worden gevoegd, dat oils dan bedraagt f 7088. De bestuurders, 'de heeren Van der Valk Bouman en J. J. B. Koning wer den bij acclamatie herkozen. Besloten werd' aan de Centrale Bank" verhocging van crediet let een bedrag van f 70,000 aan te vragen. De voorstellen, voor de a s. algemee ne vergadering van de Centrale Bank te Utrecht te houden, werden na toelich ting door het besluur breedvoerig be sproken. Tot afgevaardigde werd be noemd de heer G. van Leeuwen, er diens plaatsvervanger dc heer W. Sam son. Aan de leder die zulks verlangen, zal „De Raffeisenbode" het orgaan der Cen trale Bank, kosteloos worden verstrkt- De Voorzitter van het bestuur, d'e heer Jn. dc Graaf, dankt de heer Van dier Valk Bouman voor zijn leiding, die daarna de welgeslaagde vergadering sluit rnet de besje wenscheen voor den bloei der zoo nuttige instelling, die opl zpjn voortdurende belangstelling kan rekenen. HAZERSWOUDE. Uitreiking der broodkaart ten. De nieuwe broodkaarten zijn veri krijgbaar: Aan den Rijndijk (op het Lei vensmiddelenkantoor): Op Maandag 12 April 1920 van 9 nun v.m. tot 1 uur n.rn. voor gezinshoofden, wier namen heginnen met de letters van «A tot en met N en van 2 uur n.rn. tot 4 uur n.rn. voorgezinshoofden, wier namen heginnen met de ■letters van O tot en met Z. Op het dorp (in hel Raadhuis): Op Woensdag 14 April 1920 van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. voor gezinshoofden, wierna-« men heginnen met de letters A tot en mot' N. en van 2 uur n.m. tot 4 uur n.m. voor gezinshoofden wier namen beginnen met de letters O lot en met Z. Na vermelde dagen en uren worden geen broodkaarten meer afgegeven. Men- wordt dringend verzocht de broodkaarten zooveel mogelijk door gezinsleden te laten afha len. Tot secretaris van de A mi bachtspolder is in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. M. Kok, gekozen de heer J. Walraad, die dei ze functie heeft aangenomen. De verkoop van 62 kerk- schapen ten bate van de R.-K. Kerk op het dorp, heeft opgebracht de som van f 4687.—. Predikbeurten a.s. Zoni dag. Ned. Herv. Kerk: 10 uur, de heer Brusse van den Haag; 7 uur, Ds. Karres, Geref. Kerk. 10 en 7 uur preeklezen. NOORDWIJKERHOUT. Zondag ll ApriJ hoopt Voof! de Ned. Herv. Gemeente van Noordwijkeri hout op te treden den Eerw. heer J. II, Wessel, cand. te Rotterdam. HILLEGOM. Alhier zal, ter gel enlieid van het 25-jarig ambtsjubileum van den burgemeester, de heer D. Wentholt, op Woensdag 28 April een internationaal bloemencorso worden gehouden. TER AAR. Uitreiking broodkaarten? Zaterdag 10 April bij den heer L. Rooki huisen, van 48 uur. Maandag 12 April bij den heer C. van Vliet van 912 uur. Maandag 12 April bij den heer J. v. d. Boogaard van 13 uur. Mej. "VV. Heyns alhier, was dezer dagen uit fietsen en is zoodanig gei vallen, dat zij een arm brak. Predikbeurten: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur: Ds. Enkelaar, n.m, geen dienst. Geref. Kerk: v.m. 10 uur en mm. half 8 uur: Ds. Kuipers. Burgerlijke Stand. Beval len: G. van Roon, ,geb. Broer, z. SASSENHEIM. Kerkelijke berichten. Door de finant. Commissie der Geref. Kerk is namens den Kerkeraad aan alle leden, zoowel belijdende als doopleden, eene ciri culaire gezonden, waarop kan worden ini gevuld hoeveel men meer wenscht te be talen' aan contributie, bij afschaffing der, wekelijksche collecte voor den kerkdienst. Van de resultaten hiervan zal afhangen of de Kerkeraad tot afschaffing van het veel besproken zakje" kan overgaan. Binnenkort zal in deze kerk eenige ÏL thurgie worden ingesteld. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: J. G. de Kwaasteniet, 23 j. cn A. van Diggelen, 26 j. M- van Ilage, wedr. van M. J. Bergman, 43 j. en C. Huls» bosch, 39 j. H. C. Edauw, 28 j. en A. van Biezen, 28 j. G e b o re n: Franciëcus, z. v. A. P. Ruyg- rok en E. van der Ploeg. Theodora Ma ria, d. v. J. N. Kniest en E. M. Duivcin voorden. Jan, z. v. A. Vonk en M. Keiji zer. Overleden: Johannes Bernardus Lis- selmuiden, 50 j. echtg. v. A. van Rijm BOSKOOP. Veiling van 9 April En werden dc volgende prijzen besteed: Se- ringentakken van 5-22 ct. per tak- Aza- Dialakken van 9—20 ceiU per lalt, Rhodo- drendror lakken 1 cent per tak, Elnemo- nen 30 cl. per bos. Doronicum vart -3—10 cent per bos. Laurustakken 12 cent per. bos, Véburnum Caleoie 10 ct per -bos, Fletlen van 3,5—6 cent per bos. Rhodo- dendTonplanter in bloei' van 21 12 ct. per plant. Amerikaansche anjers 5 ct. .per stuk. Violen van 20-40 ct- pfr kist. Groenten: Aardappelen (legpoters, 1-5 cl- per Kg., .Sjalotten van 1-2 cl. pee Kg-, Spinazie van 5,5—6 ct- per Kg- VOORSCHOTEN Door den heer II. K- O v c r- 'dliep. hoofd der Openbare School (djorp) is tegen 1 September 1920 eervol ontslag aangevraagd) om gezondheidsredenen. LISSE. Kerknieuw Ned. Her- vorm die Kerk. 11 uur voorm. Ds- L-. J. v- Leeuwen, 5,30 uur nam. Ds. L. J. rajï Leeuwen, Gereformeerde kerk (Kanaal straat): 9,30 voorm. Ds. L Ovorduin, 3 uur nam. Ds. J- O ver duin. Gereformeer de Kerk Hee.rewcg: 9,30 vooirm. Ds. Ni H. Koers van Noordwijk aan Zee, 4 uuh nam. Ds. N. H. Koers van Noordwiik aan Zee. Chr Gereformeerde Kerk: 9.3J voorm. Ds. H- Hoogcndoorn, 5 uur nam., Ds. H- Hcogendoorn. Burgerlijken Stand. O n- derlrouwd: C. P. Freriiks en D. A. H-, van der Veld W. P Heemskerk en' J. Q. Rotteveel A- Jansen en H. C. van' Dijk. Gehuwd: J. v. d- Lely en A. D. M. Mansveld. Overleden:. Nicolaas dc Lange, oud, 2 jaar Maria Antonia Jelierse, oud l f.

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2