verlaging van het aantal vergunningen aan de orde wordt gesteld, wordt dit als kennisgeving aangenomen. (Wordt vervolgd.^ Op uitnoodiging der Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier hield de Heer H. W. Tilanus van 's-Gravenhage .een rede voor een flink publiek over: „Vrouwenkies recht". De voorzitter der Kiesver. de. heer B. J. v. d. Meene opende de samenkomst met gebed en begon met excuus te maken voor de zaal, daar „Irene" eerst tctegestaan en later weer geweigerd was en men nu in de bovenzalen der Bij 7.. School vergaderde. Na een inleidend woord omtrent inzichten bn meeningen over Vrouwenkiesrecht, gaf hij het woord aan den heer Tilanus, die ons de politieke vulkaan schetste, waarop een groot deel van Europa leeft, In dezen hache- lijkbn toestand worden de vrouwen geroe pen tot hun stemplicht. Principieele bezwa ren werden onder het. oog gezien en uit de Bijbel werd de historische lijn nagegaan bob de vrouw steeds met de man samen ge zondigd heeft, samen gestraft zijn, samen geëerd zijn. Vooral het Nieuwe Testament geeft een eereplaats aan de vrouw en de# eerste Christengemeente maakt haar over al gelijkwaardig. In de oorlogsjaren, de tijden van distri butie en van uithouden heeft de vrouw ge toond wat ze waard is. In het huisgezin is rij dë groote kracht. Daar het huisgezin als de oercel van de maatschappij kan gelden komt; haar, ook hierin een plaatis toe. De vele huiselijke arbeid maakte vToeger van de vrouw iemand die naar Bïlderdijks woordbn: bescheiden moet zijn en de man trachten te dienen. Nu allerlei machines het werk uit haar handen hebben genomen en veel dingen beter „ready made" gekocht kunnen worden dan thuis gemaakt met dë handen, is er voor de vrouw, vooral de jon ge vrouw, tijd vrij gekomen. Allerlei beirekkingen .kan zij gaan be- kleeden en is zeër goed op haar plaats als onderwijzeres, apcAhekeres, enz,, enz. Er is een drang voor onze vrouwen om gretig gebruik te maken van haar kiesrecht omdat anders de niet-christelijke partijen, waar de vrouw het zëker gebruiken zal, een voorsprong krijgen. Maar hooger nog ligt een goede drang om tot billijke wetgeving te komen om de eenzijdigheid die mannen regeering brengen zou af te wfenden. Het huwelijk moet hoog gehoudeh, de kin derwetten moeten een vrouwelijker of meer moederlijke geest ademen, Bewaarscholen en '1 onderwijs in de eërste leerjaren, ja ook dat der 7e en 8e leerjaren, moeten met moederlijk oordeel geregeld worden. Laat dus de vrouw stemrecht gebruiken, de wetten des lands helpen maken zooals dat al lang 't geval iis in polderbesturen en cnkble andere colleges. Spreker raadde aan om lid te worden van de bestaande Kiesvereenigingen en zich niet «afzonderlijk te organiseeren. De Algemee- nb Vergadering en dus ook het Hoofdbe stuur der Chr.-TT. Unie heeft zich in dezen nog niet uitgesproken". Naar aanleiding van eenige vragen die gesteld werden, kon de combinatib nog'na der besproken worden en bleek het. dat de Afdeeling JJegstgeCfit zich voorstelt de va cante bestuursplaats ïe vullen met een vrouwblijk lid en vervolgens de vergaderin gen onder één bestuur beurtelings met man nén en vrouwen te houden om zóö tot een heid van uitspraak te komen. Na een opwekkend woord van den voor zitter der afdeeling om de C. H. pers te steunbn bedankte 'hij den geachten spreker voor zijn leerzame rede. Van de gelegen heid om zich op te gbven als lid, werd een ruim gebruik gemaakt. De verg.adering werd gesloten met dankgbbed en het zingen van 't Wilhelmus. SASSENHEIM. Gistermiddag 12 uur werd in de zaal van „Het Bruine Paard" de nar- cissententoonsielling vanwege de afd. Sas- senheim der Ver. van Bloembollen-Cultuur, geopend door den heer W. Warnaar als voorzitter der tentoonstellingscommissie. Het deed epr. een groot genoegen deze tentoonstelling te mogen openen, die getui genis geeft van hetgben er leeft onder de kweekers. „Say it with flowers" zoö wordt in Ame rika reclame gemaakt, en wat valt er al niet met bloemen tc zeggen. Allereerst - de Grootheid van den Schep per van al wat Ibcft, daarnaast ook het menschèlijk kunnen en kennen. Alles spreekt van een schoone toekomst voor Ne derland op dil gebied. Spr. wijst .nog op de noodzakelijkheid der bestrijding van aaltjesziek onder de nar cissen, en beveelt «al datgene aan wat daar voor Qangbwend kan worden. Het. afd. be stuur werd in overweging gegeven de bate dezer tentoonstelling aan te wénden voor den aankoop van een nieuwe ketel ten ge- bruike der leden. Ten slotte werd dank ge bracht voor zijne tegenwoordigheid aan den heer Roest, als oudste wethouder, aan den heer Vlasveld voorzitter afdeeling en aan den heer H. P. Frijlink voor de goedb regeling waarmede bij zich heeft willen belasten. Weth. Roest en den heer Vlasveld ant woordden met een kort woord, waarbij Eerstgenoemde de afwezigheid van den burgemeester verschoonde. De tentoonstelling, dié ook heden nog den geheelen dag \*is geopend, werd hie'rmede geopend vbrklaard. De inzendingen waren de moeite waard bezichtigd te worden. Wij troffen stands aan van de volgende firma's: J. Kouwenho- ven, Warmond, P. v. Deursen, alhier, E. H. Krelage en Zn., Haarlem, Gebr. Eg- ging, Voorschoten, A. Frijling en Zn., al hier, Van Zonneveld Co., Warnaar Co. beide alhier, G. T. Hembrik, Leiden, J. Ver duin, Lisse, Gebr. v. Zonneveld en Phï- lippo en L. van Leeuwen en Z., heiden al hier. „Het hek is van den dam" wordt er geroepen nu de tol aan de Tey- lingerlaan eindelijk is verdwenen. De opruiming van dezen sta-in-dbn-weg ïs een flinke verbetering en een gevaar-ver mindering voor de vete wielrijders en ook Wandelaars, dóe daar geregeld passeeren. Verwacht kan nu worden dat vele automo eien voortaan dezen weg zullen neuten. Het resultaat is in het bijzonder te wij ten aan de voortvarendheid en aanhou ding van B. en W. en ook van don heer W. Warnaar als lid der Prov. Staten, die een einde hebben gemaakt aan de gerezen moeilijkheden voor de gemeente Voorhout, die in het vervolg ook een gedeelte van den weg nibbt onderhouden. ALPHEN AAN DEN.RIJN. Op don 2den Paaschdag •kwam de Ned. Bond van Chr- Prot. PosU en Telegraafpersoneel „Door Plicht tot Recht", afd. Alphen en Omstreken in een ledenvergadering bijeen in gebouw Concnrdia- Na 't. zingen van Psalm 98—1 en gebed sprak de Voorz., die lieer Slar- revctd van llazerswoude. een «kort dloch krachtig woord van inleiding aan de hand van Psalm 97. Na voorlezing der nolulen van de voricre vergadering was aan de orde: Samenstelling van pun- tei^der Beschrijvingsbrief in verband met de op handen zijnde Bonds jaarver •gadering- Verschillende zaken hel Ver een igüngsle ven betreffend!, zoomede ook op Poslaal terrein kwamen aan de ord'e, daar het. ook het slreven is langs geordende weg, alle wan loos tan den of wat verbetering vraagt onder dc oogen te znen'. Besloten werd D- V. met Hemelvaarts dag andermaal te vergaderen en de jaar vergadering te houden. Nog zij vermeld dat 'die afdeeling steeds in bloei verkeert. Nadat nog was gezongen Psalm 89—8 sloot een der bestuursleden met dank aan den Heere de gezellige vergadering. KATWIJK AAN ZEE. De Schokkers K.W. 94 en 7 3 werden gistermiddag door een sterken N. W. wind op zee overvallen. Deze vaartui gen konden de haven niet mebr bereiken en werden op 't strand geworpen. Een dezer vaartuigen liep vol water. Aan 'tl eggen van de onder- grondsche electrische kabel in deze gbmeen- te, wordt' de laatste hand gelegd. Men is nu druk bezig om onderscheidene woningen, kantoren, enz. van eenë'electrische installa tie te voorzien. Gemengde Berichten. Naar Roosendaal is over- gebracht een 19-jarig jongmensch, dat, volgens de Grondwet, ruim honderd dief stallen in verschillende gemeenten van Noord ^Brabant en Limburg op zijn kerf stok heeft. Te Boxtel werd Dinsdag nacht J. H. Boeren, klompenmaker door het schreien zijner kinderen, die op den zolder sliepen, gewekt. De boer, die óp het angstgesohrei, naar boven ging, ontdekte tot zijn schrik, dat zijn huis in brand' stond. Van den huisraad is niets gered. De geredde kinderen hadden niets meer aan het lijf. Dekoning van Zweden zal Zaterdag te Gothenburg aan boord van de „Saga" naar Engeland scheep gaan. Na een oponthoud van. eenige dagen te Lon den zal hij Frankrijk bezoeken. Men meldt uit Munster, dat hooge sterftecijfer in Duitschland aan blijft houden. In tal van steden is het nog gestegen. Te Berlijn, München, Dussel- dorp bedraagt het 15 op de 1000, te Essen en Krefeld 17, Keulen 19, Dresden 20, El- berfeld 25, Hannover 26, Dortmund 27 en Munster 29. De raad van Schot er land heeft de zeker niet alledaagsche bepaling voorgeschreven, waarbij aan het onder wijzend personeel verboden wordt, zonder vergunning ander onderwijs te geven, dan waartoe zij van gemeentewege verplicht zijn. De bedoeling is, volgens B. en W., om te voorkomen, dat de onderwijzers zich overwerken; sommigen nemen te veel hooi op de vork. TeValthermond heerscht naar Vaz Dias meldt op hevige wijze de gevreesde Spaansohe griep. Geheele ge zinnen liggen te bed en er moeten min stens 300 patiënten onder behandeling zijn, zoodat de geneesheer hulp van buitenaf heeft ingeroepen. Er komen verscheidene sterfgevallen voor. Door de politie is te Sus- teren (L.) aangehouden vrouw B„ aldaar, verdacht van poging tot vergiftiging van haar buurvrouw P. en haar gezin. De vrouw is in arrest gesteld. De Roemeense he regeering heeft besloten het verdrag van Versailles bij koninklijk besluit goed te. keuren, on afhankelijk van de ratificatie door het parlement. Luitenant Henri Roget is in 1 uur 50 minuten van yillaconblay naar Lyon gevlogen, wat een nieuw record ge noemd wordt. Hij vloog op een hoogte van 5000 meter. Van Duitse he zijde wordt aan het Nederlandsch correspondentiebu- reau medegedeeld, dat de spoorwegen in het Roergebied voor levensmiddelen/trans porten weer zijn -vrijgegeven. Het vervoer van andere goederen is op het oogenblik echter nog niet naar het Roergebied mo gelijk. Het vervoer van steenkolen uit het Roergebied ondervindt geen belemmering meer. Het H. N. meldt uit Romed.d. 7 April: De bekende bouwer van vliegma chines Caproni verklaart bezig te zijn met plannen voor den houw van een monster vliegtuig, dat machines ter sterkte van 12,000 paardekraohten krijgt en dat 500 passagiers moet kunnen vervoeren. Dinsdagmiddag reed een fietser met zijn rijwiel, waar op het ach terwiel een keine motor was geplaatst te Nieuwer-Amstel, toen op een gegeven oogenblik de motor in brand geraakte. De kleeren van den berijder vatten reeds vlam, doch het vuur kon spoedig worden gedoofd in de sloot. Van het rijwiel bleven alleen de ijzeren stangen over. Een Belgisch sc-hipper wi 1- de Woensdag te Zwolle een valsch bank biljet van f40 in betaling geven. Het wa termerk ontbrak, de. rand was grof en dof van kleur. De man had het te Antwer pen ontvangen. Werden vorig jaar gedu rende de maanden Januari, Februari en Maart te Zwolle 11 processen-verbaal op gemaakt wegens openbare dronkenschap, in de eerste 3 maanden van 1920 was dit aantal aldaar 66. Ook gedurenre de beide Paaschdagen was het aantal processen- verbaal dit jaar er abnormaal groot. E. R. P. te Gorsel, die gevan kelijk naar Zutphen was overgebracht, verdacht van zware mishandeling van zijn driejarig zoontje, den dood ten gevolge hebbende, is nu weer op vrije voeten ge steld. Hij blijft ontkennen, het misdrijf te hebben gepleegd.. Het lijkje van het kind is, na sectie, be graven. Te E m m e r-E rf scheiderveen zijn vier dagwerken turf in de veenderij van den heer W'oldfing verbrand, en op meerdere plaatsen in 't veen ontstond door de sterke droging der laatste dagen een begin- van brand. Van gemeentewege zijn nu alle koffievuurtjes verboden. Zondagmorgen had t e M e r- kelbeek (L.) een straatgevecht plaats tus- schen een paar honden en.... twee wilde varkens, waarbij de honden het onderspit moesten delven en deerlijk gehavend werden. Toen eenige personen op het rumoer afkwamen, vluchtten de zwijnen in de richting van Amstenrade en hoewel direct een drijfjaoht werd georganiseerd, werden de vreemde bezoekers niet meer ontdekt. Als een zeldzaamheid wordt gemeld, dat de heer C. v. Seven- hoven te Wilnis een kippenei bezit, van buitengewoon grooten omvang, niet alleen, maar dat ook bij opening hleelc twee schalen te bevatten. Dit ei had een gewicht van 2 H.G. Gelezen in de „Limburger Koerier": „De bedoeling is later de beide militaire minister sa men te smelten tot één Departement van Landsverdedi ging". Geen wonder dat het baantje hoe langer hoe minder liefhebbers trektl KORTE BERICHTEN. Te Delft is de koopman Van L., die met eenige kennissen eenige café's had be zocht, beroofd geworden van ruim 300 aan contanten. De roode militaire leiding heeft bevel gegeven de mijnen in het' Roergebied te la ten springen. De Japanners zijn Wladiwostok we derom binnengerukt. Te Ellen (N.-B.). hebben tWee kijven de vrouwen zoo gevochten, dat beiden in le vensgevaar verkeeren. Tc Gouda is de 20-jarige V. van de fiets gevallen en zoodanig gewond, dat hij korten lijd daarna overleed. De pastoors van Zuid-Beveland heb ben eenparig besloten hun klokken niet te verzetten V?n dus den zonnetijd te volgen. Zij wekken hun parochianen op dit ook to doen en bij het kijken naar de dorps klokken en een uur af te trekken. Te Bloemendaal is door een automo biel overreden het 3-jarig zoontje van een van de verplegers van het Prov. Zie kenhuis nabij Santpoort. Het kind, werd onmiddellijk gedood. Door de zachte weersgesteldheid staat de Betuwe reeds in bloei. Aan den Langendijk (N.-H.) zitten de zuurkoolfabrikanten met hun zuurkool verlegen, daar niets kan worden uitge voerd. In een deel van Groningen en Dren te heeresht de Spaansche griep in erge mate. Te Valthermond zijn de 38-jarige A. H. en zijn beide zoontjes aan deze ziekte ge storven; in meerdere gezinnen 1 k 2 per sonen. De schoenmakersstaking te Groningen is geëindigd. Hel loon is gëbracht van 25.50 op 31 per week. In de prov. Groningen kunnen vele landbouwers hun st'al-wintermest niet an ders verkoopen dan tegen efen prijs, gelijk aan 20 pCt. van dien van 1919; per ton wordt slechts 2 geboden. Verleden jaar 18 tot f 20. In Friesland ziet men op verscheidene plaatsen al boeren aan 't gras maaien. Het gras staat reeds dicht en is 1 d.M. hoog. Het wordt aam het vee op stal gevoederd en aldus wordt het zeer dure hooi uitge spaard. Met 12 Mei a.s. verdwijnt uit het dorp IJsbrechtum (Fr.) de laatste vergunning en is dit dorp dus „droog". De gemeenteraad te Helder heeft be sloten om, bij wijze van proef, over te gaan tot instelling van een gemeentelij ken ophaaldienst voor belastingen. Te Haarlem is bepaald, dat de win kels om half acht moeten sluiten: 's Za terdags om tien uur. Kappers en barbiers een half uur later. TELEGRAMMEN. Mr. A. O. H. Tellegen. 's-GRAVENHAGE, 9 April. Op ruim 64-jarigen leeftijd is in den afgeloopcn nacht alhier overleden Mr. A. O. H. Teile gen Bzn., president van de Rechtbank te 's-Gravenhage. De heer Teilegen werd te Groningen geboren in 185G, promoveerde aldaar in 18S0 en was van 1 Juli 1886 tot 25 Februari 1896 rentmeester dec Stads- bezittingen van de gemeente Groningen. In 1892 werd hij benoemd tot rechter-, plaatsvervanger te Groningen. In 1896 verliet hij zijne geboorteplaats en kwam hij te Rotterdam als rechter in de arron- dissements-rechthank aldaar. Acht jaar later werd hij benoemd tot vice-president van die Rechtbank, welke functie hen in 1909 verwisselde met die van vice-presi dent der Haagsohe Rechtbank. Sinds 1914 vervulde hij de betrekking van president van laatstgenoemd college. Hij bewoog zich zoowel op civiel als op strafrechterlijk gebied, maar in het bijzon der op het gebied van het civiel recht en stond bekend als een scherpzinnig rechts geleerde. man van groote werkkracht en humaan mcnsch, j ^.,1 •s-GRAVENHAGE, 9 April. Van wenknemerszijde vernemen wij het vol gende: Er bestaat zeer groote kans dat de uitsluiting in de meubelindustrie a.s. Maandag over het geheele land wordt op gegeven. In het begin dezer week zijn de afgebro ken onderhandelingen tusschen de werk gevers en werknemers hervat met het re sultaat .dat in de gisterenmiddag te 's-Gra venhage gehouden gecombineerde verga dering een modus is gevonden, waarmede belde partijen zich kunnen vereenigen. LONDEN, 8 April. De diplomatieke correspondent van de „Evening Standard" verneemt, dat heden een ministerraad heeft paats gehad, waarin de bezetting van Frankfort ter sprake kwam, naar aan leiding van een verklaring der Fransche regeerang, waarin de redenen der bezetting werden uiteengezet. Er werd een formeele beslissing opgesteld in denzelfden geest, als reeds in het- begin van de week aan Millerand is gezonden, welke verklaring Lord Curzon morgen aan den Oppersten Raad zal voorleggen. De meeste ministers waren aanwezig. De „Daily Express" meent te weten, dat de Engelschë en Italiaansche regeeringen sterk tegen de bezetting van Frankfort waren, terwijl men Amerika geen tijd heeft gelaten, zich daarover uit te spreken. BERLIJN, 8 April. Ter bespreking van den toestand, ontstaan door de bezet ting van Frankfort en andere steden in de neutrale zone, is de Nationale Vergade- rijg tegen Maandag 12 dezer te 3 uur bij eengeroepen. BERLIJN, 8 April. Volgens de „Vor- warts" hebbende communisten in Batter- feld de radenrepubliek uitgeroepen. „Na tuurlijk zal men ook tegen dezen „Putsch" moeten optreden, vooral daar de gas- en electriciteitvoorzïening van fierlijn daar door in gevaar komt. Men verwacht, dat de rijksweer den lOden April uit het Roergebied zal terug getrokken worden. Volgens officieuze be richten treft men daartoe reeds de maat regelen, terwijl verklaard wordt, dat het grootste deel van het Roergebied reeds van benden gezuiverd is. De Duitsche regeering heeft aan de ge allieerden verzocht om tot 10 Augustus den termijn te verlengen, welke uiterlijk 10 April afloopt en waarbinnen de Duit sche troepen uit de onzijdige strooken op den link er-Rij no ever moeten zijn terugge trokken en het leger tot 100,000 man moet zijn teruggebracht. Een voorbeeld van de geweldige schade, welke het roode leger in de industriestreek heeft aangericht, vormt het stadje Dinsla- ken, dat als etappeplaats van het roode leger het hard te verduren heeft gehad en waar alleen aan gebouwen een schade van meer dan 7 millioen mark is aangericht LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. De Geneeskundige Staatscommissie be^ vorderde heden tot arts dë heer J. van Lookeren Campagne, Leiden. De aanvaring aan de Spanjaarsburg, gisteren reeds door ons vermeld, zal waarschijnlijk een langdurige verkeers stremming ondervinden. De klap van de brug is uit de potten, waarin hij be vestigd is, gerukt- terwijl ook de pollen voor een grool deel vernield) zijn. Naar wij vernemen is het ongeval ie wijten aan een hevigen rukwind, zoodat de kapitein der boot niet alleen oorzaak i's, wat niet belet dat de schade door de Mij zal moeien worden vergoed. Het verkeer voor fietsers en voetgan gers vindt thans per veer plaats, terwijl alle voertuigen over de Leidendorpsche brug de stad binnenkomen. Onder de deskundigen bij het exa men voor onderwijzer te Haarlem in 1920 zijn opgenomen voor kennis der natuur de heer M. van Wamelen, hoofd eener openbare school, en voor opvoed kunde en schrijven de heer W- Koops, hoofd der leerschool bij de gemeentelij ke kweekschool. Op de jaarvergadering van den Alg- Ned- Bond van Textielarbeiders „De Eendracht", welke in Juni tc Deventer zal worden gehouden zal de afd'. Leiden "voorstellen, om de permanente samen werking met de kerkelijke organisaties te verbreken. De „Kerkelijke organisaties" zijn zelf niet. op een „permanente" samenwer king ges teldl Met de St- Crt. zijn verzonden dé Ko ninklijk goedgekeurde statuten van den Land- en Tuinbouwbond, alhier, Doel der Vennootschap is: het prod'ueceren en inkoopen van alle artikelen,welke in het land- en tuinbouwbedrijf bcnoodigd zijn, alsmede het verkoopen van deze artikelen. Kapitaal: f2,000,000. verdeeld in 2000 aandeelen van f 1000. Het bedrijf staat onder directie van den heer H. A. J. Lohman. Gisteren omstreeks 12 uur in den middag, sloeg op den Morschweg alhier een paard op hol, doordat het schrok voor een voorbijrijdende wagen. Het liep ten slotte tegen een kar aan waardoor het aan een der voorpooten ernstig werd verwond. Een agent van politie bracht het dier tot staan en liet het bij een apotheek aldaar verbinden. De voerman man kwam zich daarna aanmelden, dse het paard, dat toebehoorde aan den heer Brandi, Varkensmarkt alhier, naar stal heeft gebracht. Hedenmorgen 11 uur kreeg de 38- janige J. \V. op hot Noordeinde een bloedspuwing- Hij werd overgediratv naar een koffihuis in de nabijheid, waar c&N van der Sluijs een onderzoek instel de. De man werd op advies van den dok ter naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Verkoopingen. Ten overstaan van notaris H. van Ha- mensvelt, te Zoetermeer, werd in het Sta tionskoffiehuis te Voorburg in het open baar verkocht, de villa met ruim terras, voor- en achtertuin enz. aan de Laan van N.-O. Indië te Voorburg, groot 17 A. 70 cA., prov. kooper de heer J. N. O. Mink voor 33.000. Een perceel grond met auto-garagë en steenen schuur, benevens gëdeeUë Achter weg, groot 8 A 79 cA. prov. kooper de heer A. J. v. d. Voort, voor 6800 verhoogd mei 1200; de bouwmanswoning met schuren, hooiberg, erf en ruime werf aan den Straat weg in het Oosteinde ie Voorburg, groot 10 A. 46 c.A., prov. kooper de heer W. C. Ligthelm voor f 7000 verhoogd met 2000; een perceel uitstekend weiland en daarach ter getegen tuingrond aan den Straatweg naar Veur, groot 2 H.A. 46 A. 48 cA., prov. kooper de heer A. P. Overgauw, voor. 16.100 verhoogd met ƒ900. Twee achter elkander gelegen perceelen uitmuntend weiland in eten Tedingerbroek- polder onder de genteente Stompwijk, groot 2 H.A. 30 A. 63 c.A., prov. kooper dc heer W. C. Ligthelm voor 10.500. Twee achter elkander gelegen perceelen uitstekend weiland met daarop aanwezige bestrate Koëbocht in, den Tedingerbroek- polder onder de gemeente Stompwijk groot 2 H.A. 87 A. 70 c.A. P. k. de heer L. Ree dijk te Den Haag, voor f 12,325. Telegrafisch Weerbericht volgens-waarnemingen verricht in den morgen van 9 April 1920, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand757.9 Ncufahrwnsser Laagste barometerstand 743.1 Haparanda. Verwachting tot den avona van 10 April Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijken wind, meest zwaarbewolkt, waar schijnlijk regenbuien. Dezefde temperatuur. Marktberichten. LEEUWARDEN, 9 April. Kaas. Sleutelkaas f 0.70— 0.79, Nagelkaas 0.12 f 0.44, Goudsche 0 plus f U.26f 0.96, Edammer 0 plus f0.62f0,79. Aanvoer 40936 K.G. Boter. Eabrieksboter fl.20f2.52 p.K.g. Aanvoer 15/3, 43vaten. VEUR, 26 Maart. Eierenveiliitg. Aanvoer 664 kipeieren, i' 10.0011.15, 55 eendeneieren fll.6011.00. VOORSCHOTEL 7April. Veiling V.P.V. Aangevoerd 216o eieren, per 100 stuks f S.70 9.50-, 195 eendeneieren, per lOOstuks f8.90— 907 konijnen, p. stuk 0.753.20, DELFT. 8 April. Vee. Vette koeien le kw. f475—875, 2e kw. 1'250475, kalfkoeien le kw. f 450—750 2e kw. f 250450; vaarkociea le kw. f375575, 2e kw. f ISO—375; magere varkens f40ISO; biggen flS—40: nuchtere kalveren f1536; paarden f200700; ruutl- f 2.201.701.20 per K.G. Aanvoer: 431 runderen, 17 paarden, 2 vette kalveren, 5S0 magere kalveren, 54 schapen of lammeren, 324 varkens, 406 biggen, 24 geiten of bokken. GOUDA. 8 April. Kaas. Aangevoerd 13 partijen. Stemming flauw. Prijs le kw. f6265, 2e kw. f5661. Financieele Berichten. Amsterdamse he Beurs. 75 78 86 2751/2 276 874 .71/, Söi/a a&nd. eert. 2% Cart. Nederland 3 n 4 ObL 4% 5 Gecons. HolL Petrol. Koran kl. PetroL, Orion Petrol. Ind. Hand. Bank Cert. Handel Mij. Amsterd. Langkat. gew. idem pref. Dell Batavia. Beooeki Deli-Mij Me dan Tabak Rotterdam Dell Senemhah i Amsterdam Rubber Nederl. Rubber - - ïïoll. Amerika-lijn idem Huil. Stoomboot Kon. Bell. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot Kon. Paketvaart i Rotterdam. Lloyd Stóomv. Mij. Nederland Ned. ScheepV. Unie Noordzee Java China Japan Aand. Cult. d. VorstenL Actions idem Hand. Ver. Amsterdam Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ret, Anaconda copper Atch. Topcha Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City Soutli. idem Marine Comm. idem pref. idem 6 Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref Pittsburg Coal a Southern Railway Steel corp. Studebaker Union Pacific United Cigar t Maxwell aand. B idem incomeb. Idem restant bew. Koers van het geld: Prolongatie 4 pCL Wisselnoteeringen (AmsterdaiA) Zicht. London 1 10.50 n Parijs ,18.60 Berlijn- 4.75 Zwitserland ,47.40 n Weeaen 1.35 Kopenhagen. 49.60 Stockholm 58. Christiania 51.75 België 19.40 New-York 2J7Q3-G comm. pref. V.K. O.K. 461/j - 54 456 230 245 425 231 117 506 494 248 398 240 250 310 370 299 159 355 297 338 700 127 75 141 90Va 160 168/4 I01/4 25»/4 214e.d 125 130e.d 78t/2 34 22«/4 78 8681/2 63 293 154 457 233 215 447 2S7Va 115 511 499 269 199'/a 3S* 3141/j 368 303 155 370Va 802 339 716i/a 76 341 loo»/, 8Va 16V< 19 50 •13'/» 165 963/4 10 8'/» 67 253/4 H37a

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 3