Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brtngt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen aan de gemeentelijke vischwinkels (Vischmarkt en Stadsliulpwerf) VERSCHE SCHEL- VISCH verkrijgbaar is a f 0.17 en SCHOL a f 0.21 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 9 April 1920. Verkoop van Schoenen. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter aigemeene kennis, dat voor in woners van Leiden op werkdagen des avonds van 79 uur en des Zaterdagmid- dags van 2—4 uur in perceel Burgsteeg 2 alhier, heeren rijgschoenen worden ver kocht tegen f 10.90 per paar. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 9 April 1920. Goedkoope Klompen. De GEMEENTELIJKE DUURTECOM- MISSIE maakft bekend, dat op Zaterdag 10 'April a.s. in het Gemeentelokaal aan de Lammermarkt (nabij molen „de Valk") van des middags 1 tot 5 uur verkocht zullen worden gcfcdkoope BEWERKTE KLOM PEN tegen onderstaande prijzen: Mamskiompen f 0.98 per paar Vrouwenklompen 0.90 per paar Drielingen 0.65 per paar Halve 0.54 per paar a contant. Deze zelfde klompen zijn doorloopend tegen dezelfde prijzen verkrijgbaar bij: A. J. DIJKMAN. Morschötraat 8, VAN DER KLUGT, Sopbiastraat, J. OVERMEER, Clarasteeg 11, J. SIERAG, Rijnstraat, Wed. VAN ZUIJLEN, Groenesteeg 26. De Gemeentelijke Duurteconmiissie A. J. OOSTDAM, Voorzitter. E. SCHOTMAN, Secretaris. Het kasteel Weert werd in 1455 door de graven van Hoorne gebouwd. Parma ver overde het in 1579, de graaf van Marbo- rough in 1702.'Daarna kwam het in verval, zoodat in het midden der vorige eeuw al leen een poort en twee bouwvallen van to- ïVns aan het oude slot herinnerden. Do toenmalige bezitter Louis Beeren- broek liet op de grondvesten van een de zer torens het tegenwoordige kaïsteel bou wen (1841). BUITENLAND. DE FRANSCHE BEZETTING van een deel v<an het Duitsche gebied heeft heel wat stof opgejaagd. In de eerste plaats in Duitschland na tuurlijk en meer in 't bijzonder in de be zette plaatsen. Wat niet behoeft te verwonderen. 't Is toch zc^ duidelijk als de dag dat er voor Frankrijk geen enkele reden was om in te grijpen. En ?n elk geval was er geen reden om dat in zoo hatelijken vorm te doen als nu gedaan werd en een plaats als Frankfort door troepen kleurlingen te bezetten. Geen wonder dat de bevolking zich zeer ontevreden toonde en dat het ten slotte tot een hotsing kwam waarbij dooden vielen. Gisteren liepen er geruchten dat de be zetting reeds was opgeheven. Dit bericht is echter niet bewaarheid; het zal inte gendeel vermoedelijk zelfs wel zeer lang duren eer de Franschen er toe overgaan zich terug te trekken. Be houding der geallieerden. Uit Rome wórdt gemeld, dat de- thans te Londen vertoevende minister van bui- tenlandsche zaken Scialoja gasteren per telegram opdracht ontving aan den Fran schen gezant mee te deelen, dat Italië het Fransche optreden tegen Duitschland niet goedkeurt, daar de kwestie van het her stel der orde in het Roergebied een zuiver bimnenlandsclie aangelegenheid van Duitschland is. Tegelijkertijd wordt verzekerd, dat een gemeenschappelijk protest van Italië en Engeland volgen zal. Toonaangevende bladen te Milaan kan ten zich scherp tegen de Franschen; zelfs de pro-Fransche „Picolo" zegt, dat de voor het goed recht van het Fransche optreden aangehaalde artikelen van het vredesver drag geen betrekking hebben op een even- tueele onderdrukking van een opstand in Duitschland zelf. Ofschoon alle Geallieerden Frankrijk hebben afgeraden, deze actie te onderne men, heeft het hardnekkig dooi^ezet, het geen zeer sterk den indruk wekt, dat 't wellicht een gelegenherid zoekt, om mi litaire doeleinden te bereiken. In ieder geval zal in Italië niemand den Franschen eenigen steun, hetzij materiee- len of moreeJen, verschaffen. Ook de avondbladen te Rome zijn een stemmig in hun afkeuring van deze Fran sche onderneming. De Engclsche pers daarentegen schijnt zich in hoofdzaak aan de zijde der Fran schen te scharen. Merkwaardig is zeker wel, dat in Frank rijk zelf stemmen gehooid worden die de bezetting afkeuren. Zoo schrijft b.v. Ilervé in de Victorie: Het Duitsche protest tegen de bezetting van Frankfort enz., bewijst niet, dat de Duilsclie regeering in de Roerkwestie te kwader trouw was, noch dat. ze den geest ,van het verdrag van Versailles opzettelijk schond. Stellig v.as de letter van het verdrag overtreden, maar die gevallen komen veel minder voort uit den kwaden trouw der regeering te Berlijn dan uit economische moeilijkheden, noodzaak om de militairen te ontzien of vrees voor spartacisme. Hervó gelooft in den goeden trouw van de regeering te Berlijn wat aangaat de onderdrukkinggmaatregelcn in het Roer gebied en meent, dat men daarin onmoge lijk een becfreiging tegen Frankrijk kan zien. Naar zijn meening wordt de open bare meening eiken ochtend overprikkeld door een neurasthenische pers, die her haalt, dat het verdrag van Versailles ge schonden is, zonder de ernstige moeilijk heden van de jonge Duitsche republiek aan te wijzen. j Uit het Industriegebied. In het industriegebied, dat op het punt stond door de roode gardisten vernietigd te worden, heeft het optrekken van de Rijksweer uitnemende gevolgen gehad. „Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de politie-actie in het Rijnland en Westfalen ongestoord haar verloop neemt. De troepen vinden niet den minsten tegen stand. Na de bezetting van Essen zal ook die van Hanau, Dortmund, Recklinghau sen en andere plaatsen, die nog niet door de rijksweer bezet zijn, volgen." In het Wupperdal is in het openbare le ven de rust hersteld. Hier en daar rijden nog enkele automobielen met roode troe pen door de straten. De Verschillende auto riteiten hebben het vroegere werk hervat; ook de politie is in al haar rechten her steld. Slechts enkele beambten, die in de straatgevechten tegen de arbeiders ge vochten hebben en die verdacht worden tot de aanhangers van Kapp te hehooren, zijn nog niet op hun post teruggekeerd. Voor een deel bevinden zij zich in het be zette gebied. Om elke plundering of an dere verstoring der orde te voorkomen, heeft de „Aktrionsausschuss" alle wachten, posten en patrouilles aanzienlijk versterkt. De couranten verschijnen op de gewone wijze; de censuur is opgeheven. Over Essen ds op het oogenblik de staat van beleg afgekondigd. De centrale sta kingsleiding van de vakvereeniging van spoorwegbeambten heeft de spoorwegsta king voor geëindigd verklaard. De Russen in actie. Uit de verhooren voor het in Duisburg zitting houdende standgerecht bleek, dat onder de roede troepen zich inderdaad een groot aantal buitenlanders bevonden heb- L%n. Twee uit Warschau geboortige Polen verklaarden bij hun verhoor, dat in Duis burgLaar een speciale compagnie ge vormd was, die alleen uit Russen bestond. De officier, die zeer slecht Duitsch sprak, was naar zijn goed commando te oordee- len, Russisclï officier geweest. Als gewe zen krijgsgevangene liad hij de streek hier leeren kennen. Een groot aantal der roode lc-gersoldaten bestond ook uit dak- loozen. Uit de verdere verhooren bleek, dat zelfs een deel der communisten uit het roode leger \vas weggeloopen, omdat zij aan de tot een rooftocht ontaardende actie niet verder willen deelnemen. Roemenië en Rusland. De Roemeensohe regeering vreest, naar uit Boekarest wordt gemeld, moeilijkhe den betreffende dc toekomst van Bessa- rabië, dat wel is waar door de Parijsche vredes-conferentie aan Roemenië is ber loofd geworden, doch volkomen door Sov jet-Rusland wordt beheerscht. Daartegen kan Roemenië zich niet militair verzetten. De nieuwe mdnister-presiden; Avarescu is geneigd met Sovjet-Rusland in onderhan deling te treden, doch alleen op grondslag van het niet aanroeren van de Bessarabi- sche kwestie. Uit Moskou zijn echter berichten geko men, dat de Sovjet-Regeering Bessarabië nief aan Roeipenië wil laten. Roemenië zendt nu eenige vertegenwooi-digers naar Moskou, om te trachten deze kwestie tot een oplossing te brengen. Ernstige toestand in Palestina. Een bericht uit Cairo aan de „Times" zegt, dat aldaar ernstige geruchten de ronde doen, betreffende den toestand te Palestina. Alle vergunningen om daar heen te gaan zijn voorloopig ingetrokken. De troepen zijn naar hun standplaats aan den Westelijken oever van het Suez-ka- naal teruggeroepen. Er wordt uit Palesti na geen post ontvangen. Volgens een ander bericht uit Palestina vielen daar Maandag ernstige onlusten voor tusschen Mohammedanen en Joden, die beide hun godsdienstige feesten vier den. Bij de verschijning van Engelsche soldaten was aan de ruzie spoedig een einde gemaakt. Unie legen aigemeene staking. Er is een burgerlijke unie gevormd, die ten doel heeft, in geval van aigemeene stakingen de openbare diensten in stand te houden. Het comité, hetwelk met de organisatie belast is, legt er den nadruk op, dat men niet moet wachten totdat de aigemeene staking is uitgebroken en den weg naar de revolutie geopend heeft. Goede burgers van den staat moeten den tegenstand voorbereiden, binnen de grenzen van hun rechten en de wet. De unie heeft in het geheel niet de bedoeling, bij geschillen tus schen werkgevers en werknemers tus schen beide te komen, doch alleen om de openbare bedrijven te verzekeren. Vooral de medewerking der vrouwen wordt inge roepen. De oproep herinnert er aan dat de bur gerlijke unie gedurende de laatste staking der P. L. M. gioote diensten bewees met een vrijwillige autodienat voor de verzor ging van Parijs. Onlusten te Belfort. Dinsdag hebben, naar de „Petit Pari- sien" meldt, te Belfort, waar sinds twee maanden een kleine drieduizend arbeiders uit de metaalindustrie in staking zijn, ernstige onlusten plaats gehad. Sinds eenige dagen werd het werk door enkelingen hervat, wat de stakers tracht ten te beletten. Er waren echter uitgebrei de maatregelen genomen om de vrijheid van arbeid te beschermen. De fabriek werd door 50 gendarmen, 200 artilleristen en een escadron jagers te paard bewaakt. Plotseling werd uit de opdringende me nigte met sfeenen geworpen, terwijl twee gendarmen door kogels gewond werden. De gendarmen vuurden daarop, waarbij een staker gedood en een zwaar gewond werd. Verschillende personen zijn in hechtenis genomen, o.a. de secretaris van den me- taalbewerkersbond. KERK EN SCHOOL. NED. HERV KERK. Drietallen te 's-Gravenliage15de predikantsplaats: G. Bolkestein te Katwijk aan Zee; I\. H. E. Gravemeijer te Voor burg en B. J. C. Rijnders te Rotterdam. Vacature ds. Gerretsen: W. Bieshaar te Utrecht; D. S. van Dorp te Rotterdam en J. F. H. Remme te Huizen. GEREF. KERKEN. Tweetal Te Veendam, P. Bos te Win- sum (Gron) en N. Postema te Beillen. Beroepen: Te Bennek om: J. Ozinga, te Hasselt; te Hyuin: G. Sybesma, em. pred. te Driesum. B dankt: Voor Giessendam, J. de Waard, te Ferwerd. Uit de Omgeving. KATWIJK AAN ZEE. Ds. G. Bolkestein alhier komt voor op het drietal bij de Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhagé. De 3 - j a r i g e N. v. D. die met nog andere kinderen op het vuitoiior vaarluigjc van de gemeenle in het P. H Kanaal aan 'l spelen was "viel voorover in het water en verdween in de diepte- De schipper.-knechl Sch. die op een al daar liggend vaarluie werkzaam was, dit ziende «preng geheel gekleed nar- does te water, zwom een aantal meters, dooki onder en mocht het genoegen sma ken het kind te grijpen en op 't droge te brengen. Door deze kloeke daad werd het kind van den dood gered. OUDEWETERING. Alhier is tot vertegen woordiger van den Raad van Arbeid te Leiden aangesteld de heer J. F. de Ren, alhier. ZOETERWOUDE. Toen hij met zijn zoontje te zamen op één rijwiel een fietstochtje maakte, geraakte Ds. W. van Ledden op den Hoogen Rijndijk, ahier, het stuur kwijt, doordat twee honden voor het rijwiel sprongen. Doordat hij niet vlug genoeg van de fiets kon, geraakte hij in een modder sloot. Door toegeschoten hulp werd hij op het droge gebracht. Na van drooge klee- ren te zijn voorzien, kon hij zich huis waarts begeven. Bij de politie is aangifte gedaan doorben landbouwer C. L. van ver missing van een kist lijnkoeken. RIJNSBURG. Loop der bevolking over de maand Maart '2<^ Geboren: Metta, d. van J. Kromhoud en S. M. Heemskerk. Le na, d. van A. van Kooten en P. van Eg- mond. Pieterhella, d. van F. Vletter en H. de Jong. Jaccba Johanna, d. van J. J. Hogewoning en A. Paauw. Airtje, d. van J. J. Hogewoning en A. Paauw. Pieternella, d. van O. Hoekstra en H. van Iter9on. Willem, z. van D. van der Valk en E. Selier. Geertruida, d. van A. J. Muder en C. A. Rodenburg. Teunis, z. van T. de Mooij en J. Hogewoning. Jan, z. van F. van Delft en G. Heemskerk. Helena Hendrina, d. van J. Zandber gen cn B. M. v. d. Eijkel. Maria, d. van D. de Mooij en J. C. v. d. Bosch. Hugo, z. van C. van Egmond en A. C. Varkevis- ser. Pieter, z. van P. Wischmeijer en J. Dubbelaar. Gerrigje Reintje, d. van J. Oudshoorn en P. Versluis. Overleden. Alida van Zuijlen, 17 j. Johannes dc Mooij, 20 j. Cornelis de Mooij, 6G j. Huwelijken geene. Vertrokken. Alberta van Egmond. Jan van der Meij. Nicolaas Glasber gen. Johannes van Es. Cornelia G. Brussee. Willem J. Zwaan met gezin. Gerrit de Keijzer. Nicolaas NoorL Tietje de Vries. Ingekomen. Cornelis Ouwersloot. Mej. de Wed. H. Odcndaal, geb. v. Iterson. Wilbelmina Odendaal. Aafje Junge- rius. Jacobus van der Meij en gezin. Carolina Ch. van der Sleet. LISSE. Geboren: d. van M. C. Schenk en Breed. d. van J. A. Meskers en Zand bergen. Ondertrouwd: J. v. d. Lely en A. D. M. Mansveld. P. J. van Dam en S. W. v. d. Zaal. J. G. Opstal en D. J. de Zwart. Overleden: H. Zwierden-Reinders, 83. j. L. Broekhuizen, 64 j. D. Mes man, 76 j. P. Raaphorst-Zaal, 83 j. G. J. Beelen, 3 j. A. Romijn-De Groot, 60 j. M. M. Daudey-v. Dijk, 34 j. C. J. van Ruiten-De Ree 31 j. KATWIJK'. De r.aadsvergacDering van gisteren- kenmerkte zich door een eigen aardige stemming onder dc heeren raadsleden. Ilet was net alsof men niol wilde zeggen althans -niet in 't open baar wat men op zijn hart haidi- 't Is daarom dat. de raadsvergadering een zeer kalm verloop had, al heeft zij, voornamelijk door de geheime zitting van een goed uur. langen tijd geduurd. De burgemeeser. de heer De Waal Ma- lef ij t, opende de vergadering die vollal- ïig was, met gebed en beëedigdle hel niéuwe raadslid, de heer P. van Duiven- bode. Hij niep den heer v. Duivenboöo een hartelijk welkom toe en hoopte dat ook hij steeds streven zadi naar weder- zijdsche samenwerking, ten nutte van hét algemeen welzijn der gemeente. Daarna gjineep O- de volgende stukken onder den hamer "door: a. Eer. schrijven van dten Raad oer gemeente Voorschoten met verozek om adihaesie te betuigen aan een -tot d'e Prov. Stalen gericht verzoek om de lol len in de provincie Zuid-Holland af te schaffen. Tot adhaesiebcluiging werd! besloten omdat de tol tusschen "Katwijk aan Zoo en Kalwijk-Binncn als een belemmering voor het verkeer moet worden be schouwd. b. Een adres van de gemeente ScKa- gen waarin om adhaesiebotuiging wordt verzocht aan 'n aan de Tweede Kamer gerichte missive betreffende hel benoe men van een burgemeester, opdat ook de gemeenten medezeggenschap zullen krijgen in deze benoemingen. Werd z). h- s- voor kennisgeving aan- jgenomeii- c. Een mededeeling van God. Stalen, dat zij hel besluit van den Raad' inzake onbewoonbaar verklaring van 3 wonin- goedkeuren en dal aan de bewoners nog 6 maanden .toestemming tot bewoning van deze panden zij se geven. Werd voor kennisgeving aangenomen. d. Een-bericht van de Ambtenaren van den Burg. Stand dat. voorlaan alleen dies Zaterdags en des Maandags, vóór Hl uur gèilegeheidl zal gegeven worden voor kosteloos huwelijk voltrekken. Ook dit werd voor kennisgeving aange nomen. Zooals gisteren reed's is vermeld' werd tot onderwijzeres benoemd, mej. E- J. van Griethuijsen, onderwijzeres te Naaldwijk, met 15 stemmen. Op voor stel van "den Voorzitter werd besloten de bepaling, dat de he rnoemde verplicht zou zijn in de ger meente Katwijk Ie wonen, met het oog op den woningnood te doen -vervallen. Als no. 2 en 3 waren op de voordracht geplaatst, resp. mei. PI. Feenstra fee Heeg en Mej. A. A. Wagenaar te Lem mer. Aan de orde kwam het voorstel van B. en W., tot wijziging van de verorde ning op de restauratie's enz., waarbij hel. zal verboden zijn, van des Zaterdags na 1 uur nam. tot. 's Maandagsmorgens en den Oudejaarsdag sterken drank te verkoopen. De heer O u w e h' a n d zei-de dat hij zich wel kon vereenigen met het voor- sleJ, doch het mist z. i. het doel. De meeste menschen maken juist hier mis bruik van bier. dal. niet onder „ster ken drank wordt gerangschikt. In den toestand komt zoo geheel geen verande ring-. Doof den Voorz werd geantwoord, dat de verordening in de fpokomst als de wijzigingen zullen zijn opgenomen meer kracht zei krijgen, daar na de wij ziging van de Drankwet ook zware: bie ren alle dranken van 20 pCt. alcohol be vallen onder sterken drank worden ge rakend. Z. h. si. werd het voorstel hierna aan genomen. Eveneens werd het voorstel tot. W'ijzjgling der verdediging op de heffing van sécretarieleges en op de in vordering daarvan z h. st. aangenomen. (Voor onze lezers hopen wij later nader op enkele van deze wijzigingen terug te komen). Aan de orde werd gesteld het voorstel van P. en W. lo! onbcwoonbaarverkla- ring van de wning Elleboogsteeg no. 10, toebchnorend<'. nan P. v- d. Wiel. De Ge- zDTidheicfceomroissie had hierover bij 'den raad rapporl uitgebracht waarin werd medegedeeld dat de woning bouw vallig, te bekrompen en te vochtig was- De heer H E. de Ruyter Zylkcr was er tegen om de woning onbewoon baar te verklaren, daar er meer wenin- gen in Katwijk zijn die in gelijke om standigheden verkeeren en dan nok on bewoonbaar moeten worden verklaard, wat niet mogelijk is wegens d)en eroolen woningnood te Katwijk. Spreker kende zeer vele woningen die nog slechter zijn, in principe was hij echter voor onbewoonbaar verkla ring van huizen die in slechten toe stand' vnkee*»n De Voorz. was het eens met den heer de Ruyter Zvlker, voor zoover hij zeide dal. te Katwijk meer woningen voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komen, doch die woningen zijn be woond, terwijl het perceel Elleboogsteeg no. 10, thans onbewoond is. Spr. advi seerde den raad vooral het advies van de Gezondheidscommissie en de voor lichting van B- en W- te volgen. De heer DeRuyterZylker zeide vernomen te hebben dat de Gezond heids-Commissie niet eens het huis be zien. Alleen dc heer Kruit is er geweest, wat natuurlijk builen de commissie is omgegaan. De Voor z- trok dezQ bewering in twijfel daar de Gezondheidscommissie zonder onderzoek' geen voorlichting zon gegeven hebben. De heer De Klerk merkte nog op dat de eigenaar het nlan niet heeft de woning te doen bewonen. Daarop verklaarde de heer Ouwehand tegen elk voorstel lot onbewoonbaarvei> klaring te zullen stemmen zoolang er woningnood heerscht. Het voorstel werd daarop met 8—7 stemmen verworpen. De heeren A. de Klerk, D. van Gug- ten, M. Hoek, R. Ouwehand, A. v. Par don. J. v. d- Perk cn C. Kruit slemdon vóór- Aan do benoeming van den secretaris ging een korte woordenwisseling voor af (in de voorafgegane geheime zitting was over deze zaak breedvoerig gespro ken). De heer Parlevli'et vond' liet on verantwoordelijk als dJe raad uit de voor dracht van B- en W. een benoeming diced, daar de raad absoluut geen keus ïieeft. 'Door rden Voorz. werd opgemerkt, dat de raad in d'at geval besluiten moest tot het plaatsen \ran een nieuwe oproe ping. (Hierop werd niet ingegaan). Daarna had de benoeming piaals van; den heer Kobus tot secretaris van Kat wijk, waarover wij in ons vorig nummer reeds een en ander mededeelden. Rondvraag. De heer N. P a r- U e v 1 i e t drong er bii B. en W. op aan' ten spoedigste maatregelen te treffen om voortgang te maken met het. bestra ten, na hel leggen van den cleclrisclien' kabel, daar door de ieugd thans hon derden steenen zoek of onbruikbaar gemaakt worden. Weihouder C. Kruit zeide dat er met spoed zal voortgewerkt worden cn zoo veel mogelijk hel zoek maken van stee nen door de jeugd zal worden tegen gegaan. Ook spr. is ervan overtuigd,dat de gemeente hierdoor veel schade heeft opgoloopen. De heer Ouwehand was niet ge heel voldaan. Z. i. heeft men bij de ge meen Ie niet met overleg gewerkt. Men had alles vooruit moeten berekenen, dat ïs niet geschied, 't Ts. onlxeltend, als men nagaat, hoe groot de kosten zijn' voor de gemeente door het .zoek en on bruikbaar maken van zoovele steen en'. De heer Kruit wees er op d'at mén personen aan 't werk had gezet om de werkloosheid te heincn bestrijden, en' ziei.de voorts toe. dal zoo spoedig moge lijk er een einde aan den toestand zal worden gemaakt. De Voor z. i Iter 'deelde mede 'dal! hij, in verband met een in een vorige verradering door den heer Meerburg gestelde vraag., betreffende den gaspriis, overwogen had. om den gas prijs voor motoren van f 6.22 op f 0.20 te redn- ceeren, tengevolge waarvan hij nu met d'"t voorstel tot den raad kwam. Z- h. st. werd hiertoe besloten, waar na. de voorzitter na het uitspreken van' hot formuliergebed' de vergadering sloot OEGSTGEEST. Ned- Herv- Ge m. Z o n d: a morgen te 10 ure in de kerk Dr. AV M. Brouwer, 's Avonds te 6.30 uur in' Irene de heer A. Kooistra, en des mor gens te 10 ure in de bewaarschool aan' de Morsch do heer A. Kooistra. G i storen middag had a 1- hier bij den heer M- aan den Rhijngces- ter straat weg een schoorsteenbrand plaats, die zich in 't begin eriislig liet aanzien doch goed .is afgcloopenDaar. de heer M. met behuip van eenige bu ren den brand spoedig heeft kunnen blusschen. Burgerlijken Stand- Ge boren. Joban, z- van J. Zv/aan en J. van' Duijn. Overleden: 1. Bruysman 39 jaar AV C M. van Wely 63 iaar Cf J Boek horst 58 jaar -- AI.. Prei 77 jaar echtge noot van G. Mulder .T. dc Mol 72 jaar echtgenoot E. v d. Plas N- Ouden-, aarde 27 jaar P. v- d. Burg 26 jaar. Gemeenteraad. Tegen- secretaris, alle raadsleden met uitzonde ring van den heer Boon, die kennis had gegeven wegens ziekte verhinderd te zijn. Wat don voorzitter aanleiding geeft den wensch uit te spreken dat de heer Boon weer spoedig hersteld moge zijn om zich te kunnen wijden aan de belangen der ge meente, wat door de leden als blijk van instemming met het gesprokene met ap- plaus wordt beantwoord. Aan de orde komt beëediging cn instal latie raadsleden. Nadat de nieuw aange wezen raadsleden, de heeren Bakker en Van Delft, door de heeren Van Egmond en Nijssen in de raadzaal zijn geleid en deze in handen van den voorzitter de ver- eischte eeden hebben afgelegd, worden heiden als raadslid toegelaten. De voor zitter feliciteert hen met hun benoeming en spreekt den wensch uit dat zij nog lang in het belang der gemeente mogen werk zaam zijn, wat door hen met dankzegging wordt beantwoord. Hierna voorlezing notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Kennisge ving van den heer Poelijoe dat hij zijn benoeming als lid van den Gemeenteraad niet kan aanvaarden, aangezien hij door de annexatie inwoner van de gemeente Leiden is geworden. De voorzitter zegt dat hierdoor een vacature blijft ontstaan, aan, gezien op deze „lijst geen candidaten meer voorkomen. Dankbetuiging van den inspecteur van den Vrijwilligen Land storm voor de hem toegekende medaille ter uitreiking bij de a.s. schietwedstrijd. Goedkeuring door Ged. Staten betreffen de de gewijzigde verordening L. O. Goed keuring comptabiliteitsbesluit. Mededee ling dat de kas van den Gemeente-ontvan ger in orde is bevonden. Verslag art. 52 Woningwet over 1919. Verslag Gezond heidscommissie gezeteld te Katwijk. Me dedeeling aan Ged. Staten dat de uitkee- ring over de eerste 3 kwartalen f 1G20 be draagt. Mededeeling van de Stedelijke Fa brieken van gas en electriciteit te Leiden dat de stroomprijs is gebracht op f0.30 enkel en f0.42 dubbel tarief en de gas- prijs is verhoogd met 3 cent per M3.. Voor kennisgeving aangenomen. Adres van den Cllr. Bestuurdersbond om het daarheen te willen leiden dat bij het door B. en W. te verleenen bouwvergun ningen mede als voorwaarde wordt ge steld dat de arbeiders in deze gemeente in de eerste, plaats voor deze werkzaam heden in aanmerking mofeten komen. Aangezien dit adres samenhangt met, een vorig adres aan B. en W., aldus besloten. Adres Bouw Expl. met bijlagen houdende verzoek om ruiling gemeentegrond met grond van genoemde Bouwvereeniging, wordt in handen van B. en W. gegeven om advies. Adres van den Natdonalen Bond van Paatselijke Keuze om adliaesie betuiging aan den raad van Negen, wordt na breedvoerige bespreking besloten geen adhaesie te betuigen. Adres van de Zuid-Hollandsche Propaganda-commissie tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken om verlaging van het aantal vergun ningen ingevolge art. 4 der Drankwet. Aangezien door B. en W, een voorstel tot

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2