Uit de Omgeving. Gemeentelijke Aankondigingen. Grondbelasting. Do Burgemeester der gemeente Leiden, ontvangen hebbende den staat No. 75, aan wijzende de uitkomsten der meeting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, bedoeld bij de artt. 15 en 23 der wet van den 20sten Mei 1870 (Staats blad No. 82) betrekkelijk de Grondbelas ting, Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat die staat gedurende 30 dagen ter Secre tarie dezer gemeente is nedergelegd. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 1 April 1920. Goedkoops Klompen. Zaterdag 3 April a.s. des namiddags van 1 tot 5% uur verkoop van go'edkoope BEWERKTE KLOMPEN in het gemeente lokaal aan de Lammermarkt (nabij molen „De Valk") tegen verlaagde prijzen. Gemeentelijke Duurtecommissie, A. J. OOSTDAM. Voorzitter. E. SCHOTMAN, Secrelaris Publicatie. De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat op Vrij dag 2 April' a.s. bet Levensmiddelepbedrijf Vischmarkt 18 en het Broodbureau Nieu we Rijn 22 des middags na 12 uur gesloten zullen zijn. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 1 April 1920. Geldigheid bon 3 der Normaal- margarinekaart (7e tijdvak). De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat bon 3 der normaalmargarinekaart van liet 7e tijdvak, geldig is vanaf Zaterdag 3 Aoril tot en met Zaterdag 10 April. N C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 1 April 1920. goederen, zwaarder dan 50 K.G. per colli en van ijl- en vrachtgoederen tusschen plaatsen, die te water per geregelden beurtdienst bereikbaar zijn. Het Kamerlid. Nierstrasz. liet heeft in parlementaire kringen en ook daarbuiten de aandacht getrokken, dat de heer Nierstrasz, niettegenstaande hij reeds ecnigen tijd geleden door het Centraal Stembureau benoemd is verklaard tot lid der Tweede Kamer als opvolger van den heer Niémeijer, nog steeds geen zitting heeft genomen als Kamerlid. Naar wij vernamen, moet de oorzaak daarvan hierin liggen, dat de heer Nier strasz nog steeds niet in het bezit is gesteld van de geloofsbrieven, welke het aantal bescheiden moet voltallig maken, dat bin nen een Lermijn van twee maanden over gelegd moet worden om tot zijn zitting ne men te kunnen leiden. Meer rookgelegenheid. Dopr de Directies der Nederlandsche Spoorwegen is bepaald, dat in de zijgangen der rijtuigen, waarop rookafdeelingen en zoowel rook- als niét rookafdeelingen uit komen, voortaan het rooken geoorloofd is. Minister Pop. Na gisterochtend te halfelf door de Ko ningin te zijn beëedigd, heeft de nieuw benoemde Minister van Oorlog, luitenant- generaal Pop, de portefeuille van Marine ad interim overgenomen van den interi- mairen Minister, den heer Van IJsselsteijn. Dés namiddags om halfdrie werd de por tefeuille van Oorlog uit handen van den interim&iren Minister, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck; overgenomen. Be Transportstaking. De Ned. Fed. van Transportarbeiders heeft gisterenavond te Rotterdam huishou delijk vergaderd met de leden van de vak groepen, welke bij de staking betrokken zijn ter bespreking van den stand der staking, zulks in verband met de bemoeiingen van minister Aalberse. Het door het bestuur verstrekte communiqué vermeldt, dat de vergadering het beeld gaf van een geest driftige stemming. Tevens bleek, dat de werkgeversberichten over bet aantal werk willigen niet dén minsten indruk maakten. Het beleid van het bestuur met betrekking tot de bemoeiingen van den minister om partijen bij elkaar te brengen, werd goed gekeurd. De heer S. v. d. Berg bracht ver slag uit van de besprekingen met de be sturen van den Centralen Bond, het,N. V. V. en het N. A, S. over het voorstel van de Federatie tot uitbreiding der staking. Gisteravond vergaderde de Centrale Bond afd. Amsterdam ter bespreking van bet arbitrage-voorstel van Minister Aalberse. Het bestuur wenschte niets omrent het resultaat mede te deelen. We vernamen echter, dat de vergadering eenstemmig besloot het bestuur te machti gen tot het doen van die stappen, welke noodig zijn, om tot «een bevredigende op lossing van het conflict te geraken. BUITENLAND. Onrust overal. Het kan geen opwekkende lectuur zijn die we onze lezers aanbieden, nu we voor de eerste maal een overzicht trachten te geven van wat er in het buitenland voor valt. Europa staat, helaas, nog altijd in vlam. De groote volkercnkrijg is geëindigd, maar het vuur van den burgeroorlog, niet minder verschrikkelijk in zijne gevolgen, grijpt steeds meer om zich heen. Het eene land na het andere wordt aan gestoken en nauwelijks zijn hier- de vlam men eèn weinig gedoofd of ze slaan ginds met vernieuwde kracht naar buiten. En wat de toekomst nog zal brengen, óók tvoor ons land, vermag niémand te zeggen. Alleen weten we dat de tijden donker zijn en bang. Een Duitjsch schrijver lieeft eens gezegd; De wereldgeschiedenis is het w e- reldgericht. Een uitspraak die niet ge heel juist is. Wel echter zien we, met name in onze dagen, in de wereldgeschiedenis een deel van het wereldgericht zich vol trekken. De toestand in Duitschland. De toestand in Duitschland blijft nog al tijd zeer verward, en het is daarom niet gemakkelijk een. juisten kijk op de zaken te krijgen. De nieuwe regeeripig is na lang aarzelen tot, de overtuiging gekomen, dat de op stand in het Rijnscli-Westfaalsche indus triegebied alleen door krachtig optreden kan worden bedwongen. Zij had daarom aan de opstandelingen een ulimatum gesteld waarin o. m. ge- eischt werd: onvoorwaardelijke erkenning van het wettige staatsgezag, onmiddellijke ontbinding van het roede leger, volledige ontwapening van de bevolking, en onmid dellijke vrijlating van de gevangenen. Werd aan deze voorwaarden niet vol daan, dan zou aan den bevelvoerder vrij heid van handelen worden gegeven om de wettige toestanden met geweld te herstel len. Welnu, aan deze eisclien is door de op standelingen geen gevolg gegeven, zoodat de regeering wel gedwongen is van de wa penen gebruik te maken. De uitslag van een eventueel treffen is volgens de algemeene opinie niet twijfel achtig, daar het roode leger de laatste da gen aanzienlijk is verzwakt. Daarmee is de regeering echter niet klaar. Het gevolg van het ultimatum is toch geweest dat'de drie socialistische partijen, de meerderheidssocialisten, de onafhanke- lijken en de communisten, bij elkaar zijn gebracht en besloten een gemeenschappe lijke actie tegen de regeering op touw te zetten. Een algemeene slaking? Uit Eiberfeld wordt gemeld dat de ver schillende socialistische groepen, natuur lijk onder leiding van de communisten, al les mobiel maken om de rijksweer te ver slaan en de algemeene staking uit te roe pen. Nieuwe strijd en -verwoesting is naar liet oordeel van Het Volk, dat deze gruwelen toejuicht, te verwachten. De verwarring wordt nog vergroot, door dat volgens een bericht uit Munster de christelijke georganiseerde arbeiders het werk hebben neergelegd, als protest-tegen het optreden der communisten. z Wel een heel zonderling protest! Gelukkig zijn er ook nog wijzere men- sclien in Duitschland. Gemeld wordt althans dat de „Deutsche Gewe.rkschaftsbund" tot hét besluit is geko men, dat op het oogenblik een nieuwe al gemeene staking met haar voor het econo mische en bet volksleven zoo verderfelijke gevolgen niet te rechtvaardigen zou zijn. Een nieuv/e algemeene staking toch zou niet de vakvereenigingsbelangen, maar de links-radicale machts- en die latuurbegeer ten dienen. Voor de leden van den „Deut sche Werkschaftsbund" luidt derhalve het parool: „Tegen de algemeene s t a k i n g!" Woelingen in Denemarken. In Denemarken begint het ook te spoken. De aanleiding moet worden gezocht in de uitslag van de onlangs in Sleeswijk gehouden volksstemming. In het eerste district sprak de groote meerderheid zich uit voor aansluiting bij Denemarken, maar in het tweede district,, was het. precies andersom en viel de be slissing ten gunst,e van Duitschland uit. Toen deze uitslag hekend werd, open baarde zich in de annexionistische kringen te Kopenhagen tegen het kabinet- Zaiile, dat tegenover deze kwestie een zeer onpartijdige houding aannam, een fel le wrok. Koning Christiaan X scheen er niet an ders over te denken en gaf aan het kabinet een "wenk dat het ontslag had te vragen. De premier weigerde, waarop de koning het kabinet zijn ontslag eenvoudig gaf. Op zijn beurt weigerde Zahle, toen de koning bemerkt had, dat hij wel wat vlug van sta pel was geloopen. en den ex-premier uit- noodigde, om. de zaken zoolang waar .te nemen tot een nieuw kabinet gevormd zou.zijn, aan die uitnoodiging gehoor te geven. Een nieuw zaken-kabinet is nu gevormd door advocaat Liebe, dat nieuwe verkiezin gen zal uitschrijven, daar de tegenwoordi ge samenstelling van het parlement, op welker meerderheid het kabinet-Zahle steunde, volgens den koning, geen beeld van de stemming onder het volk gaf. De socialisten en linksche partijen zijn tegen het optreden van den koning, in ver zet gekomen, De socialisten hebben den koning een ultimatum overhandigd, waar in met een algemeene staking gedreigd werd. Welke oogmerken de koning met zijn op treden voor heeft gehad, is nog niet duide lijk. Heeft hij alleen aan zijn ongenoegen over het optreden van Zahle uiting willen geven? Of heeft hij verdere plannen voor oogen, wanneer de nieuwe verkiezingen naar hij zeker schijnt te hopen, een groote merderheid aan de annexionistische groe pen zal brengen Wil hij dan nog trachten invloed uit te oefenen op de lotsbestem ming van de tweede zone? Het schijnt echter in elk geval een hoog en gevaarlijk spel te zijn, dat de koning speelt. Want de stemming van het land lijkt lang niet zoo overwegend annexionis- tisch, als de vorst het doet voorkomen. De republiek geëischt. De' fracties uit den Deenschen Rijksdag hebben vergaderd om der liuidigen poli- tieken toestand te. bespreken. De sociaal democratische partij publiceert een op- ro'ep, waarin gezegd wordt: In de naaste toekomst kunnen wij ver kiezingen krijgen. Wij eischen, dat de ar- bidende en democratisch voelende bevol king tot den laatsten man stemt en de re- actionnaire plannen tracht te verijdelen. Het parool voor, dq ygrkjgzingen is invoe- Ingezonden Mededeelingen a 45 cent per regel, Zaterdafls 60 cent B. VAN N00RT, Mode-afdeeling. Haarl.straat 157 schuin over de Janvossensteeg Speciale goedkoope aanbieding Zelfbinders en Gehaakte Dassen. ZIE ETALAGE'S. ring van een democratische grondwet, in voering van de republiek en van het één-Kamersysteem, verlaging van den kiesgerechtigden leeftijd tot 21 jaar. De grondwet moet 'zóó zijn, dat geen ko ninklijke gril de rustige democratische ontwikkeling kan verstoren. Ook de conservatieve partij heeft een oproep gepubliceerd, waarin een dringend beroep wordt gedaan op alle bezadigde en patriottische burgers, om zich aaneen te sluiten ter bescherming tegen de staats gevaarlijke en ontbindende bewegingen in liet land. „In het belang van de partij-politiek, zeg gen zij, wordt de staat van sociaal-demo cratische zijde met verlamming van alle levensfuncties bedreigd. Wij wijzen deze gewelddadigheid van de hand." Tuinbouw en bolsjewisme. De bekende dendroloog en specialiteit der Alpenflora, Henri Correvon, te Genève, schrijft aan „Le Petit Jardin Illustré": „Sedert eenigen tijd ontvingen we niets meer uit Rusland, en men vroeg zich af, 01' de toestanden er werkelijk zoo erg wa ren als er verteld werd. „Evenwel heeft mijn vriend, de heer W. Kesselring, de beroemdste der Russische tuinbouwmannen, dendroloog en porno- loog van den eersten rang, die uitgeweken is naar Floraire, waar hij mijn gewaar deerde medewerker is geworden, onlangs uit Helsingfors vreeselijk nieuws ontvan gen. Een der voormalige chefs van zijn prachtig bedrijf te Petrograd, groot 40 Hec taren, in de onmiddellijke nabijheid der stad, is er in geslaagd, Helsingfors te be reiken, vanwaar hij zijn ouden patroon lieeft geschreven, dat alles vernietigd is in het pomologische établissement Regel en Kesseling, en_ dat dc vijf gehouwen, die de groep woonhuizen en bureaux vormden, afgebroken en vernietigd zijn. Zijn prach tige bibliotheek is gestolen; de 30,000 éti- quetten, waaraan drie generaties hadden gearbeid, zijn in de Newa geworpen. „Men heeft al het houtwerk verbrand; al de fraaie hoornen, de zeldzaamste hees ters, al wat branden kon, is totaal ver nield. Niets kon genade vinden bij. de ver woestende bijl. Zelfs niet de merkwaardig ste, de zeldzaamste onder de gewassen. Een woestenij heeft hét lachend^e der pa radijzen vervangen." Orkaan in Chicago. Een aantal hevige 'orkanen woedde over het Noord-Oosten van Illinois, in gedeelten van Ohio, Michigan, Indiana, Missouri, Wisconsin, Georgië, Alabama. Vele men- schen wei'den gedood. De schade bedraagt verscheidene millioenen dollars. Honderden gebouwen stortten in. Duizenden menschen zijn: dakloos. Daar telegraaf- en telefoondraden ver nield werden zijn vele plaatsen geïsoleerd. Pas over eenige dagen zullen nadere bij zonderheden bekend worden. LEIDEN. Naar wij vernemen is de datum voor be vestiging en intrede van Ds. Beekenkamp nog niet vastgesteld. Wel is Z.Eerw. er in geslaagd tegen 1 Juli a.s. eene woning te vinden. Hedenmiddag werd: de brandweer ge- waarschuwr voor een uitstaande; brand1 in de Paül-Krugerstraal!- Er bleek echter niet. de minste aanleiding joor le zijn. Vier spuiten waren op het"terrein aan wezig. In de tram naar Noordfwijk en Katwijk zijn. afzonderlijke apartimenten vozr vruwen ingericht. Laatste Berichten. Naar wij vernemen is in een huishou delijke vergadering van den Modernen Bond van Transportarbeiders aan het bestuur machtiging" verleend om die maatregelen te treffen, welke lot een bevredigende oplossing van het conflict kunnen leiden. Omtrent het verloop van de heden ge houden conferentie van de gecombi neerde sfeRmgsleiding met de bestuur- d'eren van het N- V. V- en het N- A- S- zijn aan die pers geen - mededeelingen verstrekt. PARIJS,-31 Maart. Millerand heeft aan den Duitschen zaakgelastigde dir. Mayer een schrijven gezonden in antwoord' op de gisteren door hem ingediende voor stellen, in verband met het door Duit- sche troepen bezetten van het Roerge bied. Millerand verklaart dat op liet huidïge oogenblik eenige militaire in terventie onnoctlug is. De omstandig heden veroorloven niet een beslissing le nemen, waarom Millerand dan ook deze beslissing, voorbehoudt. Hij geefb ten slotte den wensch te k,ennen -ciaL het den wensch der FransclTe regeering is zooveel mogelijk de taaie der Duitsche regeering te verlichten. BERLIJN. 31 Maart. Volgens bij de regeeringsdeparlernenlcn ingekomen berichten is in het gehccle industriege bied da algemeene staking uitgebroken. In het Hagener en J-Iamnier district wordt nog gewerkt. De onderhandelin gen djuren vdorj. Generaal Watter: zjal zic'H aan cfe beslissing van "den staats- oommissaris We vering houden. KREFELD, 31 .MaarI- De verspreide geruchten, ais zou te Krefeld en Neuss die radenrepubliek zijn uitgeroepen worden tegengesproken. MUNSTER, 31 Maart- Op verzoek van 'den burgemeester van Munster is de stad door de troepen bezet. Z. K. H. .de Prins is gisteravond laat, na beëindiging van zijn kuur. uit Freiburg in Baden, in de Residentie teruggekeerd. H. M. de Koningin verwelkomde den Prins bij aankomst aan bet Hollandsche Spoorstation. Naar wij vernomen Js benoemd tot burgemeester van Dordrecht de heer mr. dr. J. Wijlëma; ge'meentesëcretarisvan Haarlem. Verhooging van brocdprijzen of verlaging van bloemp rijzen. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in bet Bak kersbedrijf, genoopt door den onhoudbaren toestand, waarin het bakkersbedrijf in Ne derland momenteel verkeert, beeft zich, omdat op herhaaldelijk verzoek van Regee- ringswege geen verbetering werd aange bracht, gewend tot den heer J. G. Oh. Vol- mer, buitengewoon boogleeraar in het boekhouden en de bedrijfsleer aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, met 'verzoek een onderzoek in te stellen naar den kos- 1 enden prijs van liet brood in de hoofd plaatsen van Nederland. Op grond van dit rapport -is aan de Re geering nogmaals verzocht onverwijld maatregelen te treffen, waardoor de af stand tusschen den kostenden- en verkoop prijs van het bróód volgens de uitkomsten van vorengenoemd onderzoek, wordt ver groot. NEDERLAND.BELGIë. Naar aanleiding van de vele verwarde en -tegenstrijdige berichten omtrent den stand der Nederlandsch-Belgische onder handelingen, die ons haast dagelijks uit dén vreemde bereiken, vernemten wij van bevoegde zijde het navolgende: Het verdrag betreffende de waterwegen en. hijbehoorende onderwerpen is in ge meen overleg door de Nederlandsche en de Belgische delegatie vastgesteld. Met goed vinden der beide regeeringten is het ver volgens met een uitvoerig toelichtend rap port aan de commissie van veertien te Pa rijs aangeboden,, die er acte van heeft ge nomen. De commissie van veertien heeft zich voorts vemenigd met een ontwerp voor een- collctief traetaat, dat tot strekking heeft de permanente neutraliteit van Bel gië en de beperking van de Antwerpsche haven tot handelshaven op te heffen en de beide garantietractaten van 1839 in hun geheel af te schaffen. De commissie heeft thans nog over een eri ander .te rapporteeren aan de ministers van buitteniandsche zaken van de zeven mogendheden, waaraan zij" haar mandaat ontleent; het desbetreffend rapport is in staat van wording. Nadat het zal zijn uit gebracht, zal ide ondertekening, zoowel van hét traetaat tusschen Nederland en Belgi als van dat met de mogendheden te Parijs plaats vinden. De Wiélingenquaestie, éene reeds uit de veertiger jaren van de vorige .eeuw da- teerende vraag aangaande, de soüvereini- teit van een déél van den Zuidelijken uit gang van de Schelde, is gebleven wat zij wats. Eene beide partijen bevredigende op lossing dienaangaande is voorshands niet vonden, zoodat men zich van weerszijden heeft bepterkt tot het afleggen van een ver klaring in de vergadering van de commis sie van veertien, houdende een kórte uit eenzetting van ieders .standpunt te dien- aaqzten, waarvan de commissie acte heeft genomen. Staking in Dpnemarken. Uit Kopenhagen wordt geseind: Op de algemeene vergadering dér socialistische partij j'b zoo juist het volgende besluit ge- nomten: De algemeene staking zal Dinsdag 6 April 's morgens beginnen. In alle be drijven zal het werk worden stilgelegd, be halve in de bedrijven der water- en elec- trieitoitsvoorzieningenalsook de arbei- derscooperaties. Maar behalve deze uitzon deringen, zal de algemeene staking volko men zijn en ook het geheele spoorwegnet omvatten. De opmarsch 'begonnen. MUNSTER, 31 Maart. In de streek tusschen Munster en Hamm es vandaag de opmarsch der rijksweerbaarheidstroepen tegen het Ruhrgebied begonnen. In totaal zijn ongeveer 40.000 man in beweging ge komen. Voor Wezel en op verscheidene plaatsen van het front, waar afdeelingen van de roode troepen trachtten aan te val len is vandaag weer gevochten. Uit-, de ves tingstreek om Wez'el zijn tweeduizend lij ken varr roode -soldaten opgezocht en be graven. Vanmiddag zijn hier de onderhandelin gen begonnen over het 'herstel van- de. orde in het Ruhrgebied Jtusschen de vertegen woordigers der socialistische partijen in de industriestreek en de vertegenwoordi gers der regeering. Te middernacht duur den de onderhandelingen nog voort. Over het resultaat was toen nog niets bekend. Een later bericht zegt dat de toestand in het RuhrgelbSi/cl over het algemeen iets gunstigers is. Gemengde Berichten. Gistermorgen woei te Har derwijk de roode vlag van den stadhuis toren en terzelfder tijd werden de inwoners opgeschrikt door onregelmatig klokgelui. Het publiek, dat toestroomde, zag een hoofd over de ballustrade van de klok steken, voorts dat 'iemand met een rooden doek zwaaide, die fluks aan de spits boven op de klok werd bevestigd. De bode van het gemeentehuis begaf zich met eenige mannen naar hoven en ont dekte daar den 20-jarigen G., die eenigen tijd ziek is geweest en nog in overspannen toestand schijnt te verkeeren. Er ontstond nu een worsteling tussclicn G, en zijn te genstanders; het publiek vreesde, dat op een gegeven oogenblik iemand over de bal lustrade zou worden geworpen. Inmiddels hadden zich ook eenige agenten van poli tie naar boven begeven cn dezen gelukte het den jongen man te knevelen, naar be neden en voorts naar zijn woning te brengen. Het geval vroorzaakte op het markt plein een heele consternatie. Dinsdagavond zou de lieer Wijnkoop te Assen komen spreken en reeds eenige weken geleden was de zaal uitverkocht. In de laatste dagen werden de toegangsbewijzen voor f5 en f7.50 van de hand gedaan. Dit was den heer Wijnkoop ter oore gekomen en Dinsdag ontving het comité een telegram van den heer Wijn koop, waarin hij mededeelde dat hij niet in Assen kwam spreken, daar hij niet voor een publieke vermakelijkheid wenschte op te treden. Het kleine stadje Croptal Springs in den Amerikaanschen staat Mis souri beleefde onlangs een merkwaardig huwelijk. Een weduwnaar met 27 kinde ren en een weduwe met vier kinderen tra den im het huwelijksbootje. Het was voor beiden de derde maal. De weduwnaar, die bijna zestig jaar oud was, had uit zijn eerste huwelijk 16 kin deren. De tweede vrouw bracht vijf kinde ren mee en schonk haar tweeden echtge noot zes spruiten. Het jonge huishouden van den heer Tai lor heeft dus één-en-dertig kinderen. De gemeenteraad van Dor- drecht nam Dinsdag het voorstel van B. en W. aan tot liet inrichten van een stor- tingsdienst voor belastingen. De bedoeling is spaarboekjes-uitgifte. Met de rentege- vende bedragen die er op ingeschreven worden, wordt later de aanslag in de be lasting van den spaarder verrekend. Een en ander om het den belastingbetalers ge makkelijker te maken aan hun verplich tingen te voldoen. Ook een vinding! Te R a a r 1 e m had Dinsdag- namiddag aan het begin van den Kruisweg even over de Cruqiusbrug een ernstig mo torongeluk plaats. De 35-jarige bakker M. J. Tibboel, wonen de aan bet Wilhelminaplein, kwam in zeer snelle vaart met een motorrijwiel uit de Haarlemmermeer rennen. Achterop de mo tor zat de 21-jarige knecht D. Bonte. Bij de bocht van den weg kon T., na een in dezelfde richting rijdenden wagen gepas seerd te zijn, door de snelle vaart de bocht niet nemen. Hij reed rechtuit tegen een boom, met het gevolg, dat hij tegen den boom werd geslingerd en daarna over de motor te recht kwam. T. was onmiddellijk dood. De knecht be kwam een verwonding aan het schouder blad en inwendige kneuzingen. Hij werd per rijwielbrancard naar zijn woning aan de le Vooruitgangstraat 11 te Haarlem vervoerd.' KORTE BERICHTEN. Op het stationsemplacement to Baarn is de ongehuwde rangeerder G. v. d. B. met het hoofd tusschen de buffers geraakt en was onmiddellijk dood. Met ingang van 1 April heeft de mi nister van Landbouw zijn beschikking in getrokken betreffende de vaststelling van maximumprijzen yoor boter en kaas, als mede de beschikking betreffende den ma ximumprijs van melk. Het ligt in het voornemen van het legerbestuur, naar de „Tel." meldt, om eerstdaags een proef te nemen met het geven van verlof aan militairen, di.e daar toe een wensch te kennen geven, óm thuis te overnachten. Deze proefneming zal zich voorloopig alleen bepalen tot de militairen in de gar- nizoenen te IJmuidenl Leeuwarden, Brielle Breda, Gorinchem, Arnhem, Utrecht, Lei den, en zulks voor zoover de belangen van den dienst het zullen toelaten. KERK EN SCHOOL RED. HEIiV. KEEK. Zestal*. Te Heusden, J. I-I. Iluygens te Oud- en Nieuw-Gastel, B. ter Haar Rome- ny te Ginneken, J. Gouverneur e Zierikzee, W. J. Kan'te Hoensbroek, P. Nauta te Doe veren en R. ten Kate te Ruinen. Beroepen: Te Krommeniedijk, P. Bruining em. pred. te Dordreéht. GEREF. KERKEN. Drietal: Te Assen, R. E. van Arkcl te Soest; Dr. K. Dijk te Den Ilaag, cn B. A. Knoppers, te Almelo. Beroepen: Te Goënga c. a. en Sybran- daburen c. a., S. van Leeuwen, te Houwer zijl. Te Giesendam, J. de Waard,-le Fer- werd. Te Utrecht (vac. Klaarhamer) W. R. Kuijper te Haarlem Huizum (bij Leeuwarden), A. Hoe-rif^ Nukerk o. d. Veluwë.Te Oüdeg' 'V>, J. S. Post te Echten. Te Sclmu ,l, Henn. Knoop, carid. te Amersfoort. Bedankt: Voor Pernis, J. A. Tazelaar te Haarlemmermeer (Oostzijde). HOOGMADE. Schap enverho op. Bij de op jl. Dins dag gehouden verkooping der schapen, d;ie ten voorde el e der kerk waren go- weid werden ingeleverd 65 stuks» Alles werd gekocht door F- Rijnsburger, land bouwer te Leiderdorp voor i' 4*>88. NOORDWl.' Vooral Le Noordwijk wordt men rlei. wijze herinnerd aan den nade zomer. Bollenvel den gaan zi i hevcrledc in haar veelkleurige pracht vertoon cn. Villa's, pensions en hotels openen zach, nog, wei' niet om de sasten te ontvangen, m^ar toch om voor ontvangst in gereedheid te worden gebracht- Noordwijk gaat langzaam uit haar, winterslaap ontwaken, en toch is ep een benauwende beklemming waar tö nemen die met zorgen vervuld-

Nieuwe Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2