Is Verschenen Boek- en Courantdrukkerij SOUVEREIN ELIXIR. laaie Eve Fay, PREDIKANT. A0VERTE8TI EU. SCHOUWBURG LEIDEN. HAARLEM-LEIDEN m. JULES JAIUZOT C» Donderdag 24 October 1889, Goederenkantoor van de Stoomtram IOO Mark Het door mif iie 1835 lei algemeen gebruik gestelde Leiden, NOORD1JK, Diepstraat, ~«s: "aa:5 de belofte, die hij aan den czaar deed bij zijii bezoek te Petersburg, bevel gaf tot aanleg van een weg van (Meshed naar Gauian aan de Russische grens. Een commissie van deskundigen zal binnen kort bijeenkomen tot beraadslaging over het oDtwerp van een spoorweg tusschen Teheran en Enzeli, een haven aan de Kaspische zee, noordwest van Resht. iMKRIki, De internationale zee-conferentie te Washington heeft Maandag haar zittingen hervat. Het eerste besluit werd toen ge nomen, nl. dat het niet wenschelijk was verandering te brengen in de gekleurde mastlichten, die tegenwoordig in gebruik zijn. Nadat de commissiën betreffende lichten en geluidseinen waren benoemd, werden de bepalingen betreffende den weg en de lichten, die open booten en visschersvaarluigen moeten toonen, aan de orde gesteld, doch op voorstel van de afgevaardigden Hall en Goodrich werden de beraadslagingen daar over aan een later congres, dat vermoedelijk wéldra in Den Haag bijeen zal komen, overgelaten. MEXICO. Volgens bericht uit Mexico verklaart de Mexicaausche regeering zich niet ver antwoordelijk voor de gestolen obligatiëu, op grond, dat de obligatiëu noch oudertee- keud noch gezegeld waren. PER TELEGRAAF. LONDEN, 23 Oct. Aan de Daily Chro nicle wordt uit Wc-eueu gemeld, dat de Bul- gaarscbe rëgeering een loening heeft gesloten van 30,000,000 met de Landerbank en de Bankverein te Weenen. ROME, 23 Oct. Naar men zegt, zal de regeering voorstellen den gemeenteraad van Rome te vervangen door een administratieve commissie, welke den naam van prefectuur der Tiber zal dragen en alleen verantwoording schuldig is aan de regeering. NEW-YORK, 23 Oct. Uit Mexico wordt gemeld, dat de obligat es, welke zoek waren, zijn teruggevonden. ZANZIBAR, 23 Oct. Kapitein Wissmann bracht den Arabieren, die een inval hadden gedaan iu Usaramo, bij Somive een nederlaag toe waarbij veertig hunner sneuvelden. Ook heeft Wissmann van vertrouwbare zijde bericht ontvangen, dat Emin-Pacha en Stanley, begeleid door den Italiaan Cassate en zes Engelsehen, iu het laatst van November verwacht worden te Inpupapua, welke plaats reeds tot het gebied behoort, waar de Duit- schers invloed oefenen. LE1WEX23 October. In aansluiting aan het bericht betref fende een persoon, dio alhier zonder midde len van bestaan huisvesting tracht te ver krijgen, deelt men aan de N. S. Ct. nog mede, dat hij zich ook te 's Hertogen boBch aan oneerlijke practijken heeft schulig ge maakt, door o. a. goederen te bestellen en leze zonder ze betaald te hebben van de kand te doen. Heden hebben zij Leiden verlaten, om vermoedelijk elders hunnen slag te slaan. Bedoelde persoon behoort tot eeue goede familie. Bij de betrokken autoriteiten is de officieele mededeeliug ontvangen, dat hel koninklijk gezin ook dezen winter op bet paleis Het Loo zal verblijf houden. D.) Aan 26 luitenants van het leger hier te lande zal op 6 Dcc. het officierskruis voor 15 jarigen dienst worden uitgereikt; hiervau behooren er 13 tot de infanterie, 10 tot de artillerie en 3 tot de cavalerie. Gisteren is voor het hof te Arasterdam in hooger beroep behfindeld de zaak van den beer Willink Ketjen, beschuldigd wegens be- leedigiug van den minister van koloniën en deswege door de rechtbank aldaar tot eene geldboete veroordeeld. De proc.-generaal bij bet hof, vroeg ver nietiging van het vonnis en veroordeeling tot één maand gevangenisstraf. Uitspraak 30 October a. s. In het Paleis voor Volksvlijt te Am sterdam zal den 9 November een harmonie- concert worden gegeven door de navolgende korpsen: le het paleis orkest, onder den keer Coenen; 2e het stedelijk muziekkorps Haarlem, onder den heer C. P. W. Kriens3e het muziekkorps van het 4e [cgiment infanterie te Leiden, onder den öeer J. G. H. Manu, en 4e het muziekkorps 'an het 7e regiment infanterie, onder deu heer Zaagmans. Te zamen 150 personen. Dertig man, werkzaam in de Petro- eumbaven, te Amsterdam, staakteD gisteren arbeid, en eischten meer loon. De eisch werd niet ingewilligd. De arbeid is heden hervat. Gieterenmiddag, omstreeks 12 uur, heeft aan den Vuilendam, oudes Molenaars graaf, een felle brand gewoed, waardoor vier woningen met het grootste gedeelte der inboedels, benevens 70,000 pond hooi door de viamiaeu vernield zijn. Als verdacht medeplichtig te zijn aan het stelen van de voor ruim een jaar ver dwenen brandkast der firma Van Hengel Leusvelt, te Doesburg, is eergisteren wederom een derde persoon, zekere H., gevankelijk van daar naar Arnhem overgebracht. De heer W. A. Scholten, te Groningen, heeft thans voor de achttiende maal de som van f 1000 geschonken voor het verschaffen van warme spijzen gedurende den winter aan de leerlingen der scholen voor on- en min vermogenden aldaar. Men deelt ons made, dat door de koofdadmiaistratie der posterijen aan den heer D., in leven hoofdcommies te Am sterdam, niet werd opgelegd de vc-rgoediug van eenige door hem uitbetaalde valsche postwissels, doch slechts van eenen wissel ten bedrage van f 160, die vervalscht was en waarvan de vervalsching had dienen te zijn opgemerkt. (iV. R. Ct.) Het bericht, dat te Houtrijk en Po lanen eene werkstaking onder de bietendragers aan de suikerfabriek was uitgebroken, berustte op eene dwaling. De zaak was, dat men wegens de aanhoudende regens genoodzaakt was het buitenwerk te staken. Naar het gerucht wil, zou te Rotter dam iemand overleden zijn aan de gevolgen eener mishandeling, tijdens de jongste werk staking ondergaan. De zaak is in onderzoek. 8CMOOL- JEtf KERKNIEUWS. - Hedennacht overleed te Oegstgeest de zeereerw. heer Franciscus Henricus Mensing, pastoor aldaar en deken van Leiden. De overledene werd geboren in 182U, in 1844 priester gewijd en werd iu 1851 pastoor te Oegstgeest. In 1886 volgde hij den zeer eerw. heer A. C. Quant als deken op. De overledene werd dus op 69 jarigen leeftijd, na bijna veertig jaren pastoor te Oegstgeest te zijn geweest, aan zijne parochie ontnomen door het droevig verloop van de ongesteld heid waaraan hij sedert eenigen lijd lij dende was. De overledene was eertijds professor aan het seminarium Hageveld te Voorhout en stond als een uitmuntend redenaar bekend. GEMENGDE BERICHTEN Naar men uit Portsmouth (New- Hamshire) meldt, is eeue fabriek van doctor diploma's ontdekt, welke aan alle aanvra gers voor 60 tot 300 dollars verkocht wer den op naam van allerlei verdichte univer- siteilen en faculteiten. Vooral in het westen en zuiden der Vereenigde Staten vonden deze stukken aftrek, krachtens welkt velen niet alleen dr. voor hun naam schreven, maar er dapper op los practiseerden. Eene Berlijnsche familie verkeert in diepen rouw door een ongeluk, dat in de bergen bij het meer van Geneve overkomen moet zijn aan dr. Iladlich, een geuees'neer die met zijn gezin eenige weken te Clareus doorbracht. Hij was den 6deu October het meer overgestoken naar Bouveret en sedert heeft men niets meer van hem vernomen. Het laatste bericht is van een man wien hij inlichtingen over den door hem te vol gen weg had gevraagd. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft het te Napels hevig gestormd. Een groot deel der stad liep onder en er werd ontzaglijke schade aangericht. v. d. Reij ieir, d. J. Sieval, geh. Ouwerkerk, d. A. M. Jagel, geh. Haarlem, z. H. M. Klaassen, geb. Den Os, z. N. Piket, geb. v. Leeuwen, d. F. C. Uldrik, geb. Cuijle, d. IJ, Ten Haken, geu. Rcitsma, tl. L. J. O C Romanesko, geb. Veldhoijzen, d. OVERLEDEN J. v. Gelderen, z. 5 in. II. Blankenberg, geb. v. Hensbergen, w. 76 j. H. Gijsman, w. 61 j.11. Reemoud, m.70 j. A.DeKouing, z.20m.J.Verhoeven, m. 59j. A. H. v. d. Louw, geb, Notenboom, v. 35 j. M. Blonk, geb. Bol, v. 26 j. J. v. d. Reijden, geb. v. Duuren, w. 68 j. H. Lut, geb. De Vrind, w. 83 j.C. Slok, geb. v. Belft, 77 j. M. De Tombe, d.4d. C. J.Sanders, m. 69 j. J. De Haaij, w. 84j.F.C.Uldrik,d. 13 in. H. G. Beurse, z. 2 j. GEHUWD: P. Fijn van Draat, jm. en S. A. M. Mac Gillavry, jd. N. Pont, jm. en E. v. d. Linden, jd. J. Boom, jm. en W. H. Gerritsen, jd. C. L. Klesser, jm. en M. H. Slok,jd. Gisteravond overleed te Deutichem onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Mevrouw P. J. E. ESCHER De Kanter. PH. DE LAAT DE KANTER, De Kanter. L. M. DE LAAT DE KANTER. Leiden, 21 October 1889. Eenige en algemeene kennisgeving. 8 uur, Zeker éénige W etenschappelijke Séance te Leiden van van Boston (IV. A.) PRIJZEN DER PLAATSEN: Loges ƒ1.25, Baignoires ƒ0.75, Parterre ƒ0.49, Gallerij ƒ0.26. Bespreken van plaatsen Woensdag van 104 uur Stationsweg 27 en Donderdag Bureel Schouwburg van 104 uur, A 10 Cts. extra per plaats. K E O E. A M *5 8. De Arnhemsche Courant van 17 October 1889 schrijft o. a. het volgende betrekke lijk het optreden van Anilie Eve Fay iu het Loge-Gebouw te Arnhem: ^Niet slechts was er geen staanplaats meer open maar de Impresario was genoodzaakt aan een paar honderd personen geen toegaDg meer te kunnen verleenen". HET is gevestigd Apotliekcrsdijk N°. 9; alle inlichtingen worden verstrekt door den Agent A. VAN LEEUWEN. Een Gereformeerd Predikant (niet dolee- rende) wenscht eene andere Standplaats. Brieven franco in te zenden onder Letter A. Z. bij de Boekhandelaren W. P. v. STOCKUM Z., te 's Gravenhage. ptKiSl' jgg^j^U| GRAND S MAGASINS HU Pnntemps NOUVEAUTÉS de generale geïllustreerde catalogus in do hollandsche en fransche talen bevattende 580 gravuren der nieuwste modellen voor het winterseizoen. Kosteloozc toezending tegen gefrankeerde aanvrage gericht aan PARIS De stalen der nieuwste giodestoffen in voorraad bij den Printemps worden eveneens kosteloos toegezonden doch men gelieve duidelijk de. verlangde soorten op te geven en ongeveer de prijzen te bepalen. Verzendingennaaralle Landen derWereld De catalogus bevat de Voorwaarden voor de verzendingen Bedienden van alle nationaliteiten lijn ter beschikking der personen die da magazijnen wensehen te bezoeken. worden uitgeloofd aan deu longlijder, die na het gebruik van het wereldberoemde MALTOZENPREPARAAT geen zekere hulp vindt. Hoesten, heeschheidasthma, kathar van de longen en de luchtpijp, op geven enz. houden reeds na eenige dagen op; door honderden is het middel reeds met succes aangewend. Maltose is geen geheimmiddelmaar wordt door inwerking van mout op maïs verkregen. Attesten van de grootste autoriteiten zijn ter inzage aanwezig. Prijs3 flesschen met kist 46 flea- schen ƒ7 en 12 flesschen 12. ALBERT ZENKNER, Uitvinder van het Maltosenpreparaat Berlijn (26), Orauienstrasse N°. 181. Scheepmakerssteeg bij hei Rapenburg. Ondergeteekenden bevelen zich beleefde lijk aan voor de levering van alle soorten DRUKWERK. GEBROEDERS NU RÉ. We maken onsen lezers opmerkzaam, dat de Leidsche Courant ter lezing ligt in de leeszaal van de Groole Modemagazijnen „tlu Pi-Hiteiups'-' te Parjs. Men zie iu de anuoncen: „Grand Ma- gasins du Printeuips" te Parjs. BURGERLIJKE STAND. Van 16 lol en met 23 October. GEBOREN: C. M. Ouwerkerk,geb. Kalk- boven, d.J. P. M. v.Tol,geb. DeKruijs, d. D. Janssen, geb. v. Dijk, z. S. H. Kuijven- hoven, geb. De Ridder, z. S. C. H.Maat, geb. v. Bree, d. J. C. De Tombe, geb. Rozen- daal, d.E. J. Korswagen,geb. v.d. Steen, d. A. B. Knijnenburg.geb. Dieben,d.H.Schilp, geb. Ouwejan, d.E.M.C.v. Zonneveld, geb. De Vet, d. C. v. Meijgaardeu, geb. De Vos, d. P. v. Pnffelen, geb. v. d. Weerd, z. M. Ser- dyn, geb. De Koning, d. M. Muurlink, geb. Het voorschrift van dit middel is gevonden onder de nagelaten papieren van den beroemden Zweedschcn Geneesheer YEHNET. die in den hoogen ouderdom van honderd en vier jaren is overleden, terwijl deszelfs vader en grootvader den leeftijd van honderd twaalf en honderd dertig jaren hebben bereikt, liet was een familiegeheim, waarover hij zich in dezer voege uit laat :Aan hel dagelijkscb gebruik van dit Likeur wordt het lang leven van dit geslacht met regt toegeschreven. Uit middel onderhoudt voortdurend de gezondheid, zonder dat men eenig ander geneesmiddel noch aderlating behoeft, liet herstelt de kracht, wekt de levensgeesten op, neemt bevingen en aandoeningen der zenuwen weg, benevens alle onreine en slijmachtige sloffen uit de maag, welke oorzaak zijn van slechte spijsvertering, alsook zuur, scheële hoofd pijn en oprispingen; het doet de misselijkheid bedaren, doodt de wormen en maden, verlicht de waterzuclitigen en bevordert de ïnaandelijksche zuivering der vrouwengeneest de witte vloed en geelt de gezonde gelaatskleur en bij vermagering hei verloren vlcesch weder en purgeert onmerkbaar en dat wel zonder snijding in het lijf, en is alzoo van groot nut voor obstructiën of verstopping van den onderbuik. Het neemt alle tusscheiipoozende of afwisselende koortsen weg. Alle hoedanigheden van dit middel op le geven is overbodig, want in één woord: liet is de herstelling der menscbelijke natuur, omdat het tegen alle kwalen meer of min nultig werkt. Prijs per Flacon ƒ0,30 en 15 Cents. Met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar: te 's llagcSNA1SILIEApotheker, buitenhof; Gouda. A. WOLFF, Drogist Groolemarkt, en meer bekende Depóts in andere steden. J. B". G. GELAPFFGeneesheer. Corresp. Lid van hei Genootschap ter bevordering der Genees-, Heel- Verlos-, Schei- en Natuurkunde te Nieuwer-Amstel.

Leydse Courant | 1889 | | pagina 3