«W. «B.2 M8 M- i Sï -6-. as. van beschuldiging tegen Boulanger een stuk zonder eenige waarde. Het blad antwoordt er op met het inbrengen van nieuwe be schuldigingen tegen den minister Couslans, en beweert nu, dat de heer Constans, als gouverneur van Tonkin, een lialf millioen francs ontving voor hel dulden der Chineesche speelhuizen. Volgens eene depêche, welke de Oil Bias zegt van zijnen correspondent !e Lon den te hebben ontvangen, zou generaal Bou langer, zoodra hij per telegraaf het uittrensel uit de acte van beschuldiging ontving, aan zijne omgeving verklaard hebben, dat hij zich met zijne vrienden uaar Parijs zou be geven, waar zij zich zelveu voor het hoog gerechtshof zouden komen verdedigen. Op het socialisten congres te Parijs stelle de heer DomeU Nieuwenhuis voor dat het zich onmiddellijk met het congres der possibilisten, maar dit 1 een voorstel van 5 doch werd verworpen. Men nam Liebknecht aan, om te trachten de vereeni- ging tot stand te brengen met concessies vau weerskanten. Daarna ging uien over tot het eerste vraagpunt: de internationale wet geving van den arbeid en de wettelijke be paling van den arbeidsdag. Zooals reeds gemeld, heeft het inter nationaal revolutionair-socialistisch congres zich verklaard voor eene zamensmelting met het socialistisch possibilistisch congres. Op het possibilistisch congres, dat nu ook bijeen is, zijn 389 Parijsche gemachtigden, vertegenwoordigende 92 syndicale kamers van werklieden, uit de departementen zijn 114 gemachtigden verschenen, uit Engeland 42, vertegenwoordigende 274,643 arbeiders, uit Belgie 8, uit Portugal 3, uit Denemarken 2, vertegenwoordigende 71 syndicale kamers met 20.200 leden, uit Nederland 2, vertegen woordigende 45 vereenigingeu, uit Oostenrijk- Hongarije 7, uit Italië 12, uit Spanje 5, uit Zwitserland en Polen elk 1. De tweede der Nisard, Marie Edouard Charles Nisard, lid der Académie des in scriptions el belles lettres, is zijn beroemden oudsten broeder spoedig gevolgd. Hij over leed Dinsdag plotseling in zijn kabinet ouder het lezen. De overledene was den 10 Ja nuari 1808 te Chatillon-sur-Seine (Cöte-d'Or) geboren. Van 1831 lot 1848 was hij aan bet Huis van koning Bodewijk Philips ver bonden en werkte mede aan verschillende bladen, wier taak het was de Juli-mouarchie te verdedigen. Onder vele andere werken laat de heer Nisard na de „Camera Lucida" (1845), waarvoor hij het Legioen vau Eer ontving. De Nouvelle Revue bevat in baar jongste nummer een artikel, „De Belgische en de Zwitsersche neutraliteit" getiteld, met oflicieele rapporten vau den gouverneur van Henegouwen, den hertog van Ursel, aan den minister van biuuenlandsche zaken. De open baarmaking dezer rapporten, welke alle over de arbeidersbeweging in de jaren 1886, 1887 en 1888 loopen en vermeld worden om als bewijs voor Dailschlauds inmenging te dienen, is ook uit dit oogpunt compro- mitteerend voor liet Belgische ministerie, daar nu opnieuw blijkt, dat met medeweten der regeering de arbeidersbeweging voor een zeer groot deel kunstmatig was en de mis leiders in den val liepen, terwijl de raddraaiers, de „agents provocateurs", ontkwamen. SKLGIE. De minister van financiën heeft bij de kamer van vertegenwoordigers een wetsont werp ingediend, waarbij voor alle drankwin kels, sedert Juli van dit jaar geopend, een vergunningsrecht wordt ingesteld. Te Brussel wordt druk gesproken over net inpalmen eener erfenis van 80,000 fr., sommige bladen zeggen 800.000 fr. door twee dienstboden, te wier voordeele een oude, half onnoozele dame een testament zou gemaakt hebben. EïïGtëL,AAIi. au Glad- geworden aangaande den moord te Whitecha- pel. Volgens de getuigenis van verschillende personen heet de vermoorde Alice Mackenzie zij schijnt echter vele andeie namen te hebben gedragen. Een der getuigen verklaarde dat het slachtoffer zich fatsoenlijk gedroeg; een ander dat zij zich van tijd tot tijd aan sterken drank te buitenging. Verscheidene personen zijn in hechtenis genomen weder vrijgelaten uit gebrek aan bewijs. 8 I» A J SE In de kamer van afgevaardigden is gisteren een koninklijk besluit voorgelezen, waarbij de zitting gesloten wordt verklaard. ITAIilK. In den aanvang van Augustus be geeft de koningin zich naar Courmayeur om verscheidene dagen in de Mpen vereemgeu j blijven. De kroonprins gaat dan zijn koninklijken valer te Monza bezoeken, om met dezen deel te nemen aan de jachtpartijen in den Val d'Aosta. 's Konings reis naar Li cce zou uitgesteld worden tol October, d. i. na de komst van keizer Wilhelm in Italië. liet besluit, waarbij een corps inland scbe troepen voor Afrika geformeerd word! is verschenen. Deze troepen, die deel uitmaken van het leger, bestaan uit een regiment infanterie van vier bataljons, uit vier compaguien, een escadron verkeiiuingslroepen, eene berg- batterij, twee buluks zaptn-s en inlandsclie vrijwilligers, bestaande uit twee of ineei compaguien. De rechtbank te Genua heefl uitspraak gedaan in zake frauduleus en eenvoudig bankroet van den administrateur der discon- tobank Camogliese. De directeur, zekere Giambattista de Gre- gor, en twee administrateuren werden ieder veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf en iu de kosten. Zeventien «ndere beschuldig den werden vrijgesprokeu. De veroordeelden zijn in booger beroep gekomen. O ÏI E 'i' H'H E>A.H ït De heer Morgan (aanhanger stone) is in Westcarmartlicnshire tot lid van het parlement gekozen met 4252 stemmen. De heer Drumond (conservatief) verkreeg 2533 stemmen. Bij het feest, hetwelk lord Salisbury op zijn buitengoed te Hatfield ter eere van den shab van Perzië gaf, werd aan Neser- din, ook voorgesteld lord Esher, de presi dent van het opperste hof van appel. Men stelde den lord voor met zijn officieelen titel master of the rolls (eigenlijk opperar chivaris). De shah begreep daaruit, dat bij te doen had met den oppersten scherprech ter en zeide, in antwoord op de begroeting van den lord: „Ik vertrouw, dat gij uw pijnlijk ambt zoo rrenschlievend als bet mogelijk is zult uitoefenen". Er is nog niet veel naders bekend De keizer zal op 10 Augustus a. s. met een talrijk gevolg deze hoofdstad ver laten en zich allereerst naar Dresden bege ven, waar hij een kort bezoek aan den koning van Saksen zal brengen. Den llden wordt hij te Berlijn verwaebt, waar hij vier dagen zal vertoeven. Op den 15de wordt, via Passan en Iscbl, de terugreis naar Weenen aanvaard. Gelijk men weet, is de Duitsche re geering ijverig iu de weer ook het Duitsche leger met het klein-kaliber repetitiegeweer, hetwelk de Franscbeu hebben, te voorzien. Ten einde hiermede spoediger gereed te zijn, heeft, volgens een Zwitsersch blad, de re geering ook bij de Zwitsersche geweerfabrie- ken te Neuhausen en te Uster groote be stellingen gedaan. Het stedelijk bestuur te Berlijn is vooornemens den keizer van Oostenrijk op even feestelijke wijze te ontvangen als koning Umberto. De groote werkstaktng der bakkers te Berlijn is geeiodigu met eene volslagen nederlaag der gezellen. Deze verzochten nog om de bemiddeling van den Berlijnschen magistraat; doch de meesters wezen die af, daar zij reeds voldoende van tot arbeid willige gezellen zijn voorzien. In de mijn Dalbusch bij Gelsenkir chen, waar de mijnwerkers den arbeid staakten wegens het wegzenden van een hunner, hebben 80 werklieden den arbeid hervat. De berichten over de werkstaking de kolenmijnen bij Graz luiden gunstiger. In vier mijnen is onder toezicht van sol daten de arbeid hervat. De leiders der be weging zijn in beel tenis genomen. Te See graben bij Leobeu werden 26 werklieden gearresteerd, omdat zij anderen wilden be letten bet werk te hervatten. De strengere maatregelen, welke door de Beier8cbe en Wurtembergsche greusbe ambten ten opzichte van de uit Zwitserland komende reizigers worden genomen, begiu- lieu reeds te werken, maar niet gelijk prins Von Bismarck wenscht. Nu reeds is het verkeer over den Arlberg eu Brenner aan zienlijk toegenomen, vooral op de lijn Buchs- Kuffstein. Nu de reizigers de Duitsche grenzen mijden, zullen, gelijk de Bund ver wacht, de Zuid-Duitsche staten wel spoedig gaan klagen en prins Von Bismarck nopen de beuioeielijking van liet grensverkeer te staken. Volgens inlichtingen, uit Parijs aan de Kreuz Zeitung verzonden, kan de loetrediug van Turkije tot de triple alliantie als ver zekerd worden beschouwd. OOS SC Alt IJ Ui. he Temps bevat eene dépêche uit Weenen, waarin gemeld wordt dat in eene geheime zitting van den kroouraad de toe stand van Servie tot een punt van overwe ging is gemaakt. Men achtte den toestand zeer ernstig en meende dat burgeroorlog of anarchie ophanden waren. Meer bepaald werd de vraag besproken, op welk tijdstip de militaire tusscheukomst van Oostenrijk onvermijdelijk zou worden. De minister van oorlog verklaarde dat alle maatregelen genomen waren, om desnoods twee leger korpsen naar Servie te zenden. In de vorige week baarde groot op zien in Oostenrijk eu Hongarije het bericht, dat een Hongaar 480,000 gulden gewonnen had in het zoogenaamde „kleine lotto", eene staatsloterij, waarbij men op verschil lende wijzen sommen van onderscheiden be drag kan inzetten. De onbekende Hongaar, die later bleek Farkas te heeten, bad te Weenen ingezet op de trekking te Temes- var en bij had daarbij zoodauige combina tie van cijfers gekozen, dat alleen een zeer gelukkig toeval hem zulk eene grooto winst bezorgen kon. Het ondenkbare echter geschiedde; juist al die cijfers werden te Teuiesvar getrok ken en te Weenen werd dientengevolge 480,000 gulden aan Farkas uitbetaald. Het ongewone echter van het geval noopte de justitie een onderzoek iu te stellen en al dadelijk kwam aan liet licht, dat bij de trekking te Temesvar niet als gewoonlijk een weesjongen, maar een andere knaap dienst gedaan had; waarom, daarover waren verschillende lezingen iu omloop. Het einde echter van bet voorloopig ouderzoek der justitie is geweest, dat Farkas eergisteren in hechtenis genomen is, en gisteren twee beambten van het Temesvarer lotto, die véér de trekking met hem in mondelinge of schriftelijke gedachtenwisseling moeter: geweest zijn. Verder is beslag gelegd op 200,000 gulden, die Farkas in eene spaar bank had gedeponeerd; waar de overige 280,000 gulden van zijne winst gebleven zijn, heeft men nog niet mogen vernemen. Melchior Farkas is een man van 45 ja ren, een geboren Hongaar en ook in zijn uiterlijk voorkomen een echt type vau het Hongaarsche ras. Hij is van oude familie, in het bezit van landerijen en bewoont te Budapest een koBtbaar huis. Hij heeft in de rechten gestudeerd eu is ook als advo caat werkzaam geweest. Van zijne vrouw hij gescheidentoen zij stierf nam hij zijne kinderen tot zich en liet hun eene zorgvuldige opvoeding geven. Hij speelde dikwijls in de loterij en moet reeds vroeger eene sora van 30,000 gulden gewonnen hebben. Ook hoorden zijne vrienden hem i beweren, dat hij een stelsel van spe len had uitgevonden, waarbij hij zeker win nen moest. In de laatste jaren echter ver keerde hij soms in geldverlegenheid. Toen hij de 480,0.00 gulden geïncasseerd had, deelde hij te Weenen en te Budapest rijke geschenken uit en trachtte hij in het minst niet te verbergen, dat hij de gelukkigi winner was van dien bij het „kleine lotto" ongehoorden prijs. Bij Laeken (Belgie) zijn drie jonge, lieden verdronken die, na liet gebruik van ettelijke „borrels" met een vierde waren gaan roeien. Eén hunner had door eene onbe suisde beaeging de boot doen kantelen. Een regen van padden is Zondag middag gevallen tus clien Braine-1' Allen! en Alseuberg, Brabant. Op sommige plaatsen zag men den grond uiet, zoo dik was de laag dezer diertjes want de padden waren bijzonder klein. Iu bet Westend te Londen is het groote International-Hotel grootendeels door een hevigen brand vernield. De brandweer, welke met een groot aantal stoomspuiten werkte, had drie uur uoodig om het vuur meester te worden. SËIIVIE. De ex-koning Milan heeft zijn vertrek uit Koustantinopel tot aanstaanden Maandag uitgesteld. GEMENGDE BERICHTEN Eeu verschrikkelijk ongeluk gebeurde Woensdag jl. te Manchester. Sedert eenigeu tijd geeft eene dame, juffrouw De Voy, in Engeland voorstellingen met een valscherm waarmede zij van eene luchtballon daalt Te Manchester zou nu deze tegelijk me den luchtkunstenaar Higgins stijgen en met haar dalen, doch dit kon niet gebeuren, omdat de ballon hen beiden niet kon dragen. Aldra steeg Higgens alleen op met zijnen adsistent Lennox, die in bet schuitje was, terwijl hij zelf op de gewone wijze op eeu trapeze zat. Toen hij tot eene aanzienlijke hoogte was opgestegen, durfde Higgens niet dalen en werd toen over de geheele stad naar het Alexandrapark gedreven. Daar liet hij zich vallen. Het valscherm ont plooide spoedig en behouden kwam de lucht reiziger iu een vijver terecht. De man was ongedeerd, maar verzekerde dat hij zich nog nooit van zulk eene hoogte had laten vallen want de daliug duurde 6 minuten. Met Lennox liep het echter ongelukkig af. Toen Higgins zich had laten vallen, dreef de ballon weg, maar scheen spoedig in elkaar te zakkeu. Ten minste met groote snelheid daalde de ballon en kwam te Bur- nage, eene voorstad van Manchester, neer. Lennox werd door den schok geheel ver pletterd, zoodat hij bijna Diet meer te her kennen was. Omtrent een ongelnkkige luchtreis door eeu officier en twee manschappen van het luchtschipperbataljon uit Schöneberg on- den,omen, «ordt in het Berl. Tageblatt ge- schreven: Toen de officier-luchtreiziger bii Samotschin zijn ballou wilde neerlaten, bleef bet anker in de telegraafdraden verward. De soldaten kapten toen de touwen, waarmede de gondel aan den ballon was verbonden doch alvorens al die koorden waren afge' sneden, werd de ballon door eene windvlaag opgenomen en medegesleurd. De gondel slingerde toen nog slechts aan een paar touwen, waardoor een der soldaten uit het schuitje ter aarde viel en bewusteloos bleef liggen; zijn makker volgde hem spoe dig, doch kwam gelukkiger dan hij, in een vijver terecht, terwijl de officier die den laatstbedoelde wilde naspriugen met de voe ten in de touwen verward geraakte eu met het hoofd naar beneden nog ongeveer 2 ki lometers werd medegevoerd. De ballon bleef toen tusscheu twee hooge boomen hangen eu de bewoners van den omtrek, eerst °er° verbaasd over het ongewone en onbegrijpe" Ujke schouwspel, schoten spoedig daarna den bewusteloozen en met wonden overdekten officier te hulp en voerden hem voorzichtig uaar een uabijgelegeu ziekenhuis. Eeu telegram uit Heiligenblut meldt: „De verongelukte toeristen, de juwelier Klein en de lieer Wernitz, beiden uit Wee nen, zijn gevonden. De lieer Klein, eeo man van 36 jaren, en de Heiligenbloter gids Peter Pichler zijn dood; de heer Wer nitz, 28 jaren tellende, is zwaar gewond aan hoofd en voeten, maar buiten levensgevaar. Zij vielen in eene diepte van 200 meter en wamen op rotsen neder. Van Pichler was de schedel dadelijk verbrijzeld; deze was een ongehuwde, steviggebouwde gids van 27 jaren zeer gezocht door de toeristen". Een hevige wervelstorm heeft Zondag Princeton en Ohio geteisterd, waardoor groote schade werd aangericht, 30 huizen vernield werden eu naar men vree3t tusschen de 40 en 50 menschen het leven hebben erloren, De moord te Londen, geschiedde in den naasten omtrek van Highstreet en Com- mercialstreet in Whitechapel, waarvan zoo herhaaldelijk bij de vroegere gelijksoortige moorden is gewaagd. Het schijnt dat de moordenaar in zijn verschrikkelijk werk is gestoord, want het lichaam der vrouw is niet zóó verminkt als in do andere gevalleD. De doctoren, die zeer kort na het vindei van het lijk een onderzoek instelden, aarzelde: niet te verklaren, dat de dader niemaa anders kan zijn dan de persoon, die ali Jack the Ripper beruchtheid heeft verkregen door geheel de wereld, die overal werd ge zien, zoo t heette, en nergens gevonden. Speciale agenten die iu de buurt op post stonden, sedert de reeks moorden daar ge pleegd, hebben geen kreet vernomen. Alle huizen in den omtrek werden onderzocht, doch niets verdacht werd ontdekt, persoon werd in hechtenis genomen die vrij wat belangstelling toonde op de plaats van de misdaad, en een slagersmes bij zich had, maar hij werd weer vrijgelaten. Toch heeft de politie een punt van uitgang tot onderzoek, bestaande uit een met bloed be vlekte aarden pijp, gevonden bij de lantaarn, waaronder het lichaam lag. De opschudding onder de bevolking van Whitechapel is groot. Men houdt zich over tuigd dat de moordenaar uiet ver af kan zijn, eu met angst vraagt men zich af, of dat zoo nog langer moet duren. Niet min der dan vier politie-agenten toch waren in de onmiddellijke nabijheid van de plaats, ioen dan ook na de ontdekking alarm werd geblazen waren dadelijk agenten bij de band, die alle personen staande hielden, en in alle hoekjes en gaten zochten. Men deelt aan het B. v. N. mede, dat iu Wertheler op de mijn Dahlbuscb, waarvan ook veel kolen naar Holland gele* verd worden weder een werkstaking i' D1'" gebroken. In het geheele district heerscht veel agitatie.

Leydse Courant | 1889 | | pagina 2