NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Bureel: Seheepioakerssteeg 6, UitgeversGebroeders Muré. Hoogere Burgerschool voor Jongens. Het uur der Vergelding. eze Courant ver schijnt dadelijks* behalve op Zon- eo Feestdagen. ABORINEfêlifêT: Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per Summer 10 ('ent. ADVERT EKTIEN: Van 16 regelsf 0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, k contant, zonder rabat, per regel 0.10. Dinsdag 4 Juni 1889. N°, 130. 203= Jc.rgang. Stiuls-Berf ch tea BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Leiden, brengen bij deze ter algemeene kennis dat de gelegenheid tot bet doen inschrijven van leerlingen voor de Hoogere Burgeischool van Jongens is open gesteld op Dinsdag 4, 11, 18 en 25 Juni a. s. des voorniiddags van tien tot twaalf'uren en dat deadinissie-exaiuens zullen plaats hebben op Donderdag 11, Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Juli a. s., beide in het Schoolgebouw aan de Pieters kerkgracht. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 25 Mei 1889. De BURGEMEESTER der gemeente LEIDEN brengt Ier algemeene kennis dat op lieden aan den Ontvanger der Directe Belastingen alhier zijn ter hand gesteld drie suppletoire kohie run vuoguns du pru-soneeie beJasling, alle vai> -.'en dienst 1888/9 en executoir verklaard den 29en Mei 1889 en herinnert voorls de belang hebbenden aan hunne veipliciiling om hun nen aanslag op den bij de Wel bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE KANTER. Leiden, 3 Juni 1889. Vergadering van den gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 6 Juni 1889, des namiddags te twee uren. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een Lector in de Ge schiedenis van Ned.-Indië aan de Oost- Indische Instelling alhier. (89) 2°. Idem van drie Bestuurderen der Stede lijke Werkinrichting. (98) 3°. Verzoek van J. Ladage, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld, Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (85) 4". Idem van W. Schipper, om terugbetaling van schoolgeld, lager onderwijs. (88) 5°. Idem als voren van J. E. Vlaanderen (91) 6°. Idem van H. Sasse, om een stoep te leggen in de Van-der-Wcrfstraat. (87) 7°. Voorstel betrekkelijk de aansluiting van enkele gemeente-gebouwen aan de Tele foon. (90) 8'. Staat van af- en overschrijving op de gemeenle-begrooting voor 1888. (92) 9°. Verzoek van de Wed. J. A. Meiman, om schoeiingen te maken aan de Haarlem trekvaart. (95) 10°. Idem van J. De Koning, ter bekoining van gemeentegrond aan de Nieuwstraat. (95.) 11". Idem van J. W. Boekwijt, betrekkelijk cene demping van een gedeelte der Wittesingelsloot. (95) 12°. Idem van C. Goekoop, betrekkelijk de plaatsing van een telefoonpaal op de Middclslegracht. (95) 13°. Voorstel betrekkelijk de herstelling der woning van den pachter van de Uaard- asch en vuilnis. (95) 14°. Idem tot onderhandsehc verpachting van de tienden onder Leiderdorp. (97)") 15. Verzoek van Mevrouw de Wed. Dozy, geboren Van Goor den Oosterling!), om ontslag als regentes van liet Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. (99)*) 16°. Idem van P. Bongarts, om cene stoep Ie leggen aan de Heerengracht (100)*) 17°. Idem van II. P. T. Van Wensen, om een hardstcenen optrede te maken in de Üiefsteeg. (100)") 18°. Idem tot wijziging van het Raadsbesluit regelende dc heffing van eene Plaatselijke Directe Belasting naar liet inkomen. (215, 220 en 249 van 1888) Deze stukken zijn nog niet opgenomen onder de Iug. Stukken. LËI1IEN, 3 «Juni. Uit dankbaarheid voor het besluit door dr. Ph. R. Van Ronkel alhier genomen om een beroep naar elders niet aan te nemen hebben zijne gemeenteleden hunnen voor ganger een bewijs van waardeeriug ge schonken. Op de Langegracht alhier waaien ter eere van het echtpaar S.dat zijn 25-jarige echtvereeniging viert, de vaderlandsche vlaggen. Zaterdagmiddag is aan het Kort- Galgewater alhier een jongen te water ge raakt. Zoodra de heer ÉL, daar nabij woon achtig, het ongeval vernam begaf bij zich te water en had het geluk den drenkeling aan de overzijde op bet droge te hrengen. De heer H. heeft in een zeer korten lijd tweemalen die meiischlievende daad verricht. Zaterdag is ontdekt dat door een werk man van de ijzergieterij van de heeren Seret en Barneveld alhier eene groote hoeveelheid oud rood koper bij gedeelten is ontvreemd en bij een opkooper te gelde gemaakt. De dader is bij de politie bekendwaar ook liet ontvreemde is in beslag genomen. Onder Leidscbendam is gisterochtend eeu gruwelijke moord gepleegd. Aan twee Haagsclie metselaarsknechts, die uit visschen waren, werd het verblijf op zeker stuk land door een boer ontzegd. Toen zij niet wilden heengaan, mengde de zoon van den boer V. geheeten, zich in het geschil, doch aan dezen werd door eeu der metselaars met ten mes in den hals een hevige stool toegebracht, zoodat een der slagaderen werd geraakt en de man, vader van zes kinderen, kort daarna overleed. De twee Hagenaars gingen op de vlucht, doch werden gisteravond iu een herberg in de Zuilingstraat te 's Gravenhage iu hechtenis genomen. De netten, die bij hunne vlucht door de moordenaars zijn achtergelaten hebben de justitie op het spoor gebracht. Gisteravond ontstond in het pand Breestraat N». 50, tusschen het plafond aangekomen, eeu begin van brand. Twee brandspuiten, waaronder die van de politie, rukten uit doch behoefden geeu water te geven. De afkomende wacht verliet op het alarm nog even de kazerne. Dezen ochtend is aan de Oude Vest alhier een man levenloos opgehaald. Hedenochtend te bal (tien is met den trein van de Hollaudsche spoorwegmaat schappij aau het station alhier aangebracht het lijk van den heer T., vroeger alhier woonachtigthans in Den Haag verblijf houdende. De ongelukkige is tusschen Den Haag en Leiden van het balcon van eeu derde klasse waggon gevallen en door eeu volgend rijtuig, waarvan de wielen hem over het hoofd gingen, gedood. Dat lichaamsdeel was dan ook geheel onkenbaar geworden. Het lijk is naar het lijkenhuisje alhier vervoerd. Naar we verueinen is de daderes ge vonden van den kindermoord waarvan dezer dagen op den Oegstgeesterweg het jongge boren slachtoffer werd gevonden. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes bij partijen van 100, 50, 10 en 5 heet. waren de hoogste en laagste prijzen f42.f21.50, f4,40 en f2.20. Woensdag a. s. te vier uur zal in den Kinderspeeltuin aan den Witten Singel alhier eeu kinderfeest worden gegeven met muziek, oplaten van luchtballons enz. opge luisterd. De pachter, de heer F. Van der Kloot, bewijst een ijverig ondernemer te zijn. IINIVEIlDITEir. Aan de rijks-universiteit alhier zijn de volgende examens afgelegd door de heeren Th. W. Juijnboll cand.-examen Semitische lettereu; P. M. Bolderman cand.-examen kl. letteren cum laude; A. H. C. Van Senus Jr., doctoraal examen pharmacie; J. Van der Laan en W. F. Privé, aanvullings- en theor. apotbekeis-examen. Bevorderd tot doctor in de genees-, heel- en verloskunde aan de universiteit te Freiburg i/B. met proefschrift„Ueber einen Fall vou Fistula-Uretro-Uterina", de heer A. M. v. d. Weeru, arts, offic. v. gez. O.- I. leger, geb. te Driehuizen (Schermer). OFFICIEELE BERICHTEN!. Z. M. heeft aan mej. A. M. Kotter, geb. te Wellingholtbausen (Hanover), mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevor derde vereischten voldoet, vergunning ver leend tot het geven van lager onderwijs. Z. M. heeft benoemd tot notaris ié Son, J. B. Van Erp, cand.-not. te Geffen. Z. M. heeft pensioen verleend aan: H. Duivestijn, zich schrijvende H. Duive- steyn, brieveng. te Bleiswijk, ten bedrage van f 123; A. Van der Linden, brieveobest. te Amsterdam, ten bedrage van f 350; en H. Van der Welle, postb. te Domburg, ten bedrage v. f 267. De heer G. Gollcher, bij kon. besl. van 11 April 11. n°. 46 benoemd tot consul te Malta, is in die hoedanigheid door de Britsche regeering erkend. Bij beschikking van den minister van marine van 1 dezer n°. 31 is de heer E FEU1LL ETON. 55). Mrs. Mason, gij zijt een goede vrouw, uw huis ligt stil en afgezonderd, ik ver trouw u ten volle, zoudt gij u met de opname van die ongelukkige willen be lasten Die goede vrouw gaf, met tranen van ontroering en medelijden in de oogen, het antwoord, zooals de detective het van haar verwacht had. Nu hij zoo alles had geregeld, galoppeerde hij weer naar de stad terug en kwam daarna met het gerecht en een gemakkelijk njtnig, om Fanny af te balen. Van de bevinding werd proces verbaal opgemaakt, Fanny werd in verhoor genomen, maar dat werkte weinig uit, want indachtig aan haar belofte, ver klaarde zij alleen, dat zij lang in dit buis geweest was, hoe zij er gekomen was en wanneer, hoe zij heette, en andere bij zonderheden verklaarde zij zich niet te kunnen herinneren. DRIE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. een misdadig plan. En Lilly, wat was er van baar ge worden Om op deze vraag antwoord te geven, dienen wij een dag terug te gaan. Het was op den dag, waarop de Leveret's het zoo belangrijke en voor hen zoo nood lottige bezoek van mrs. Bance ontvingen. De oude huisklok wees negeu uur, aan den cenen hoek van den schoorsteen zat Peter, aan den anderen zijn waardige wederhelft. Tegen dezen schoorsteen kwam die van de kamer, waar Lilly verblijf hield, uit, en daar Lilly toevallig eveneens bij het vuur zat, zou zij liet gesprek woordelijk hebben kunnen verstaan. Zij luisterde er evenwel niet naar, verzonken als zij was in ge dachten aan haar Robert. Zij droeg een eenvoudig wollen kleed, door welks donkere kleur de doorschijnende bleekheid van haar gelaat en handen nog zooveel te sterker uitkwamen. Nu en dan biggelde er een traan langs haar wangen en zuchtte zij diep. Al haar hoop was nu vervlogen, de vlucht een onmogelijkheid geworden, maar hoe hopeloos haar toestand ook was, de gedachte van toegeven aan de wenschen van Harold Colsille kwam zelfs niet bij haar op. Zij zou trouw blijven aau Ro bert, trouw tot in den dood. Eensklaps schrikte zij op, zij had wel gehoord, dat Leveret met zijn vrouw in gesprek was, maar nu onderscheidde zij duidelijk, dat Molly haar naam uitsprak. Men sprak dus over haar. Wat konden die twee mis dadigers wel met elkaar te verhandelen hebben, waarbij haar naam genoemd werd? Zeker weinig goeds. Men kan nooit genoeg op zijn hoede zijn, als men zich in de nabijheid van zulke monsters bevindt, en hoewel Lilly een afschuw van luistervinken had, besloot zij toch ditmaal het gesprek van haar bewakers af te luisteren. Zij hoorde nu bet volgende gesprek z/Ja," sprak Molly, met baar krijschende stem, //ik haat haar, die trotsche miss Lilly Lawrence, ik zou haar wel eigenhan dig willen verworgen. Ik heb haar die poets, die ze mij toen gebakkeu heeft, nooit vergeven." Je hebt gelijk, Molly," antwoordde Peter nu, //die meid zal ons nog in het ongeluk storten, als wij niet spoedig tot handelen overgaan. Ze is een slimme feeks, en als ze er in slaagt, weer te ont snappen en haar bloedverwanten te bereiken, dan kunnen wij op een mooien, nieuwen strop rekenen. Het verstandigste wat wij doen kunnen is, haar voor altijd het zwijgen op te leggen, dan krijgen wij nog tien duizend doljars op den koop toe. De keus is inderdaad gemakkelijk, want je weet, dat die bankier tien duizend dollars geeft voor het lijk van zijn dochter." Als wij maar niet de wraak van dokter Pratt en mr. Colville te vreezen hadden. Het is een gevaarlijke onderneming." i/Tien duizend dollars zijn wel waard er iets voor te wagen. Harold Colville be taald ons voor de bewaking van dat meisje niet meer dan eenige honderden dollars en daarvoor leven wij nu ook in angst, voor tien duizend dollars kunnen wij kapitalis ten zijn." Lilly's hart klopte als een hamer. Welk onheil hing haar nu weer boven het hoofd? Zij luisterde verder. ,/Wat vrees je nu toch nog?" vroeg Peter. ,/Goed, als wij haar dooden, moeten wij toch een voorwendsel hebben om Colville te bedriegen." {Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1889 | | pagina 1