ff r, MI DC» ff® «2 3S3K .033 <8C3 «rt» SE -BB. T"*6fe 'Tff gevolge had, weid gisteren door gemeld col lege tot 6 maanden veroordeeld. De cursus op de Leerhoeve voor zuivelbereiding te Oudshoorn begint 1 Mei. Er zal dagelijks 6000 liter melk verwerkt worden. Voor den hoogen raad werden gisteren in cassatie bepleit de voorzieningen1° van den gewezen spoorlooper te Leiden, door het hof te 's Ilage, bevestigde een vonnis van de rechtbank hier ter slede, veroor deeld tot eene gevangenisstraf van 8 maanden, ter zake van het eene gewoonte maken van het koopen en verkoopeu van door misdrijf verkregen goederen, in casu halve retour kaartjes. Mr. Haas uit Amsterdam, voor den re quirant optredende, voerde aan: I Schen ding en verkeerde toepassing van art. 417 en 416 van het Wetboek van Strafrecht in verband met de art. 211, 221 en 223 van het Wetboek van Strafvordering, op grond dat requirant is veroordeeld ter zake van het koopen van door misdrijf verkregen kaartjes. Pleiter kon niet aannemen dat bedoelde kaartjes door misdrijf waren ver kregen, want requirant kocht van den con ducteur ilie ze uithoofde van zijn beroep in zijn bezit had en dus niet door misdrijf. Door de kaartjes niet aan de maatschappij over te geven maakte de conducteur zich schuldig aan overtreding van zijn reglement maar hij pleegde nog geen misdrijf. Het misdrijf ving eerst aan wanneer hij de kaartjes aan den requirant verkocht. Ten onrechte was dus, volgens pleiter, deze zaak gescheiden van die van den con ducteur, waarmede zij toch nauw samenhing. II. Schending en verkeerde toepassiug van de art. 398, 1 en 391 van het Wetboek van Strafvordering in verband met de art. 211, 221, 223 van dat Wetboek, omdat rechtbank en hof hebben aangenomen en recht gedaan op de verklaring van den tweede getuige, den stationschei te Leiden. Die getuige had verklaard dat de in beslag genomen spoorkaartjes behoorden aan de Hollandsche Spoorwegmaatschappij, iets dat getuige niet kon verklaren, omdat het noch gezien noch gehoord, noch ondervonden kon worden. Het was slechts eene gissing, waarop geen recht mocht worden gedaan. 2°. Van den gewezen conducteur der Hollandsche Spoorwegmaatschappij, door het hof te 's Hage bevestigde een vonnis der heiden te 's'GVavenhage; Mevr. De Vric* rechtbank «ëioorueelcl tot gevange nisstraf van 1 jaar wegens verduistering van spoorwegkaartjes. Voor dezen requirant trad op mr. P. H. Scholten, die aanvoerde schending van de art, 321 en 322 van het Wetboek vau Strafrecht, omdat rechtbank en hof hadden u tgemaakt dat requirant kaartjes had ver duisterd, toebehoorende aan de Hollandsche Spoorwegmaatschappij, welke stelling pleiter bestreed door aan te voeren, dat het kaartje eene quitantie was, afgegeven voor het be taalde als overeenkomst tusachen den reiziger en de maatschappij, en dus den reiziger ge heel toebehoorende. Voor het overige refereerde hij zich geheel a3n de middelen door mr. Haas voor den eersten requirant aangevoerd. Het O. M. zal den 18n Maart in beide zaken conclusie nemen. Het gemaskerd bal in het Gebouw v. K. eu W. te 's Gravenhage was Zaterdag zeer geanimeerd. Er was groote verscheidenheid van maskers en costumes; éen was zeer origi neel, met name een nègre affranchi, een neger met een halvecents postzegel op het voorhoofd; voorts zag men Galipaux, uit notre Gouver nante, pierrots, arlekijns, Carmen, een aller liefste Bébé, rechters, ridders, koks, te veel om op te noemen. De nieuwe verbetering, door het ronden der hoeken verkregen, leverde met de vele menschen op de galerijen een vroolijker aan blik op dan vroeger, tiet bal stond onder de leiding van den heer Gaillard en de muziek ouder die van den heer L. M. Van Waas dijk. De zaal was prachtig versierd met bloemen en corbeilles. Eergisteravond onstond brand in een woning aan de Jacob Catsstrant te 's-Graveu- hage. Een politieagent, die hielp blusschen, viel door de verbrande zoldering en bekwam zoodanige kwetsuren, dat men hem in een rijtuig naar zijn woning moest vervoeren. Naar het Uil. verneemt, is het mate rieel van de „Rotterdamsche tram-omuibus- maatschappij", bestaande uit negen omnibussen en twintig paarden, aangekocht door de „Rotterdamsche tram weg-maatschappij". Eergisterenmiddag omstreeks halfvier uren ontstond er bij een brand op het Al kemadeplein te Rotterdam een zeer ernstig conflict tusscheri politie en brandweer, waarbij niet minder dan een 30 tal agenten krach tig optraden. Uit de verschillende leziugen, welke wij over dit betreurenswaardig conflict kregen, is het moeilijk de juiste toedracht te vernemen, maar zeer jammer is het, dat tusschen onze ijverige brandweer en de po luie deze verhouding, wie weel door welk onnoozel misverstand, ontstaan is. [Maasbode.) Naar ons wordt gemeld zullen te Zandvoort een tiental villas worden gebouwd eéa zal bij Zuid Zaudvoort, de overige zullen tusschen dit geJeclte der gemeente en het station worden gebouwd. [D. v. Z-II en 's Gr.) Aan den IJ weg te Amsterdam welt op een particulier erf cene mineraalwaterbron op, welks water in geiialle dat der Duitsche bronwateren zou overtreffen. Deze bron zal door eene AinBterdamsche firma geëxploi teerd worden, tiet water zal alsdan opge vangen en in kruiken of flessehen vervoerd worden. lil den omtrek van Medemlilik werden in <ie vonge week ruim 10 11. A. land verkocht voor circa f 20,000, terwijl de verkooper er slechts eenige jaren geleden ongeveer f 30,000 voor had betaald, Gisteren werden aan het station te Zevenaar door de rijsspolitie aangehouden twee Duitschers van zeer verdacht uiterlijk, komende, volgens opgave, uit Coblenz. Bei den waren in het bezit van twee geladen revolvers en een groot aantal patronen. Zij werden voorloopig achter slot gebracht, om te onderzoeken m hoeverre zij recht op de vrijheid in Nederlaud hebben. Zaterdag kregen de te Zevenaar woDeu- de horlogemakers bezoek van eene dame om gouden dames horloges op zicht te mogen medenemeu. Bij den horlogemaker R. geko men, welke nog slechts zeer kort zijn zaak opende, vond haar woordenvloed ingang en w ist zij haar slag te slaan. Niet op den aan gegeven tijd terugkomende, rezen kwade ver moedens en bemerkte R. te laat dat iiij be drogen was. Naar aanleiding dat ook de an dere horlogemakers bezoek dezer dame lu b- ben gehad mag men afleiden, dat zij ook elders haar geluk zal beproeven. Haar signale ment luidt: ongeveer 28 jaar oud, giijze oogen, breede neus, geelachtig uiterlijk, don ker haar eu in 't zwart gekleed. [Amh. Ct.) Een leerling der IJ. B. S. te Gronin gen geelt in de N. Gr. Ct. <b - 1 - -y, voorstelling van, "c -vb-—1 vechtpartij' tasscheu de politie en jongens der 11. B. 3. /s Middags 4 uur begonnen eenige leer lingen der lagere klassen roet sneeuw te wer pen, hetgeen zoodanig de drift van eenige politieagenten opwekte, dat zij van hun sabels gebruik maakten. Tot een gevecht evenwel kwam het Diet, en van de betichting, als zouden wij met messen gevochten hebben, is dan ook geen woord waar, evenmin is een agent door ons gewond geworden. Ook het arresteeren van vijf onzer is uit den duim gezogen; wel zijn eenigeu onzer vrijwillig naar het bureau gegaan, om ons beklag in te dienen." Donderdagmorgen halftien ongeveer woedde te Nielzijl aan gde oude haven" bij den arbeider T. llozema een vrij hevige brand. De woning is door 't vuur vernield, alsmede de geheele inboedel, terwijl een kind van vier jaren door den rook gestikt is. Te Tilburg eischte het ijs slachtoffers. Drie jongens zakten er door, waarvan er twee van 13 en 15 jaar vprdronkeu. Een landbouwer te Kaatsheuvel is nog in het bezit van eene duffelsche jas, die 53 jaar geleden door hem bij eene thans nog bestaande firma le Tilburg gekocht is, en al dien tijd heeft dienst gedaan. Op elke van twee op den rand der gemeente Wansum (Limb.) liggende hoeven was verleden herfst een hen met tien kui kens, die flink opgroeiden. Opeens echter begon het getal der kuikens te vermindereu, en eiken dag bijna miste men er. Er werd gezocht en op katten gescholden, maar men bleef even wijs. Eindelijk vond een der boe ren een kuiken half verscheurd op het veld liggen, met nog overblijfselen van anderen. Nu werd er wacht gehouden, en er kwamen kraaien, die weer een kuiken kaapten, maar ditmaal gestoord werden. Van 't eene troepje bleven er zes over, van 't andere slechts twee. BU1TËHLANDS0HK BERICHT Si E ft 1 ft. Men verzekert dat het Belgisch leger van het Mannlicher-gewecr zal worden voor zien en dat de vervaardiging daarvan aan de fabriek te Steyr (Oostenrijk) zal worden opgedragen. Zater.iag was er te Brussel bij de lo- tiug voor de militie een buitengewoon groote toeloop van publiek. Prins Boudewijn nh, de vermoedelijke troonopvolger, moest loten, en men scheen te verwachten dat hij dit. in persoon zou komeu doen. Toen echter de naam werd opgelezen: H Boudewijn, hertog van Saksen/' begaf de heer Becquet, schepen der stad Brussel, zich naar de bus trok voor den prins N°. 20b'i, d. i. een der hoogste nummers, zoodat de prins heeft vrijgeloot. Vrij overbodig voorzeker, want piins Boude wijn bekleedt reeds den rang van kapitein in het leger. liet onderzoek naar de oorzaak van het spoorwegongeluk bij Groeuendael is thans afgeloopen. Er is uit gebleken, dat de weg en het materieel in goeden toestand waren. De ontsporing moet. toegeschreven worden aan het vwerken" der klinknagels van de machine, waarvan de afwijkingen het gevolg waren. I£ ."fc Mj A S5 In de gisteren gehouden zitting van het lagerhuis heeft de hoer Raikes op eene vraag van den heer Powler geantwoord, dat de onderhandelingen raet Frankrijk, Dnitschland, Nederland en België over de telegraafkabels haar einde naderen. De regee ring gelooft, dat de exploitatie der kabels, welke die landen met Engeland verbinden, binuenkort aan de plaatselijke besturen kun neïi worden overgegeven. De nationalistische Iersche afgevaar digde dr. Tanner is Zaterdagochtend bij het verlaten van het lagerhuis gevangen geno men wegens cene te Tipperary gehouden redevoering. Een lid van het parlement van Brifsch Columbia heeft het ongelooflijk stuk begaan, eene rede van meer dan 24- uur te houden. M'Clure, zoo heet deze woordenrijke afge vaardigde, had «net een zekeren De Cosmos afgesproken een wetsontwerp betreffende den aankoop van eenige lauderijen te doen val len. Eerst hield De Cosmos eene rede van 3 uren, doch moest het toen opgeven. Daarna begon M'Cl ure en hield liet onafgebroken van i uur 'b middags tot 4- uur den ande ren dag vol. Of hij daarmede de meerder heid der kamer, die voor het ontwerp was, bekeerde, wordt niet gemeld. ia& HUti. In r,en Zaterdag a j - -fc} u.u' B JgtUoüuöli UJI.I-LOUC.1- raad is de beer Falltères beiast met de zorg voor het in orde brengen van (ie nationale gebou-wen waaiin aan de vorstelijke persunen die de tentoonstelling mochten bezoeken huisvesting zal worden verleend. In dezelfde vergadering is een voorstel ter sprake gekomen van Felix Pyat, strek kende om op de Place de la Concorde te Parijs 80 standbeelden op te richten voor de steden des lands. Besloten werd de beslissing daarover geheel aan de kamer over te laten. Zaterdag beeft de heer Déroulède, naar geroeid wordt, in bet bureau der Patriotten-Liga verscheidene personen ont vangen die Ounne bijdrage kwamen betalen of zich als iid aanmeldden. In tusschen beeft .Ie minister van binuenlandsche zaken Constans den prefecten aangeschreven alle samenkomsten van comité's der Liga te beletten en desnoods met geweld uiteen te drijven. De lijsten met de namen van 240,000 leden zijn op veilige plaats geborgen. Men heeft, schijnt het, slechts enkele in beslag genomen met. een 5000 namen. Volgens den heer Déroulède is de heer Carnot, tot hij president der republiek werd, lid geweest, evenals de tegenwoordige minister Ealltères en vele senaats- en kamerleden. Volgens de XIXe Siècle zijn door de ten bureele der Patriotten-Liga in beslag genomen papieren ook een aantal officieren van alle rangen gecompromitteerd. In de maand Januari zijn 142 per sonen in Paateurs Instituut te Parijs behan deld. Hiervan waren 133 gebeten door dolle bonden, 6 door dolle katten en een door een dollen'os. Wat de oorzaak van de ziekte der beide overigen was, wordt niet gemeld. Slechts twee der patiënten overleden. De Petersburger correspondent der Nord meldt, dat de openbare meening in Rusland de handelingen van admiraal ülvy tegenover Atcbiooff veroordeelt en van dezen officier een gematigder optreden had willen zien. Atchinoff en zijne metgezellen zullen, vol- geus den correspondent der Daily News, te Odessa gevangen worden gezet. Wie den „vrijen kozak" kent, verwondert zich geeus zins dat de expeditie mislukt is en men kan niet anders zeggen, da-i dat de Russische regeering van den beginne volkomen conse quent tegenover deze expeditie gehandeld heeft. Zoodra de zaak baar bekend werd legde men op het voor de expeditie uitgeruste schip embargo. De politie- en douanebe ambten* die den kozakken toestonden met een Oostenrijkse'e stoomboot te vertrekken, zullen wegens plichtverzuim terechtstaan. Ofschoon de expeditie de Frauschen en Italianen aan de Roode Zee verrast heeft, waren, zooais men weet, reeds lang te voren toebereidselen er voor gemaakt. SPAS JE. Ongeveer 2000 republikeinen gingen te Madrid naar bet station, om de dochter van generaal Villacampa, die te Melilla over leed terwijl bij dwaugarbeid onderging, af te halen en eene ovatie te brengen." De politie liet het standje stilletjes over haar kant gaan. Op Pigott's lijk is een brief aan den heer Labouchere gevonden, gedagteekend op Maandag 25 Febr.waarin Pigott btweert, dat de eerste bundel brieven, die hij aan de Times verkocht, alle echt waren en dat enkel de tweede valscbe Btukken bevatte. Bij den eersten bundel was ook de brief van den heer Paruell, die in facsimile door de Times werd opgenomen en begon met de woorden „Waar wachten deze kerels op?" ttltlTICHL AS D. De Duitsche keizer heeft zijne goed keuring verleend voor de oprichting van een gedenkteekeu ter eere van zijn vader, wijlen keizer Frederik op het slagveld bij Worth, het tooneel van zijn grootste overwinning op de Franscheu in den oorlog van 1870. In alle deeleu des rijks worden commissies tot uitvoering van dit plan gevormd. Het bezoek van keizer Wilhelm aan Engeland is thans bepaald op het einde van Augustus e. x. OOSTEN Klil H. Iu het Vaterland schrijft een Oosten- rij ksch Katholiek zendeling, de heer Geyer, een belangwekkenden brief uit Middeu-Afrika. Volgens dit schrijven wordt de Mahdi zoo wei van de West- als van de Oostzijde be stookt. In het westen weigeren de Bormu, Takarir eu andere stammen, op zijn bevel hun pelgrimstochten naar Mecca te staken en in plaats daarvan een tocht te doen naar het graf van den vorigen Mahdi te Om- docrinan. Met ?ii toch nsar Mecca £Sl"5*kea en namen onderweg El Obied in, onder leiding van den sultan van Dar Sola. Ongeveer op deuzelfden tijd werd de Mahdist Emir Abu Angia verslagen en door kouiug Jan Van Abessyuië gevangen genomen. Vooral deze laatste heeft iu den jongsten tijd blijken van vijandige gezindheid jegens den Mahdi gegeven. Aan het slot van zijn schrijven drukt de heer Geyer de meening uit, dat het oogen- blik guustig is om Soedan met een betrek kelijk kleine legermacht te veroveren. RltSLAAD. Uit Petersburg komt het bericht van het overlijden van Carl Davidoff, den be roemden violoncellist. Hij was in 1838 te Goldingen (Koerland) geboren, ging als kind met zijn ouders naar Moskou, ontving daar en te Petersburg zijn muzikale op leiding en studeerde later te Leipzig onder Hauptmanu. Hij trad in 1859 in het Ge- wandhans-concert op en verving Grützmacher als leeraar aan het conservatorium. In 1862 werd hij solocellist te Petersburg en leeraar aan het couservatoriumin 1876 werd hem de directie daarvan opgedragen, die hij tot voor eenige jaren behield. Davidoff leidde ook de concerten der „Russische Musikge- sellscbaft". Hij schreef verscheidene werken voor zijn instrument. ZWEDEN. Eenige aanzienlijke ingezetenen te Stockholm hebben, volgens een bericht van daar aan de Köln. Zeiluntj, den Zweedschen minister van financiën iu overweging gege ven, eene Zweedsche premieleening van 10 millioen kronen te sluiten, uit welk bedrag zij aldaar ter stede een operagebouw willen doen verrijzen. Voor de operaonderneming hopen zij bovendien op verdere financieele ondersteuning van den staat en de stad. Beiden hebben echter vroeger dergelijke aanvraag afgewezen. AFGHANISTAN. De l.'aily News verneemt uit Teheran dat de Russische regeering belangrijke con- cessiën eischt in de Perzische provincie Guilan, bezuidoosten de Kaspische Zee. De Perzische regeeriug aarzelt en is be sluiteloos. ZANZIBAR. De zendelingen Gordon eu Walkei zijn, naar uit Zanzibar gemeld wordt, op weg naar de kust. Onder de zendelingen aan het meer Tangauyika heerscht groote ontsteltenis ten gevolge van de vijandige houding der Arabieren van Hjiji, d'e

Leydse Courant | 1889 | | pagina 2