NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. - Woensdag 5 September 1888. N°, ADVERTENTIE»: Uitgevers: Gebroeders Muré. Onschuldig Veroordeeld. w. w. s. ele Courant verscli ij n t <1 aeI ij ksbehalve op 'Lon- en Fees t<1 aj?eu. ABONNEMENT: Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door het geheele rijk, per 3 maanden 1.60. Prijs per Summer 10 lent. 202c Jaargang. Van 16 regels0.90. Elke regel meer0.15. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen, k contant, zonder rabatper regel 0.10. Bureel: Scheepmakerssteeg 6. sta ds-Bericli ten. De BURGEMEESTER van LEIDEN brengt ter algemeene kennis, dat, tengevolge der jaarlijkscbe aftreding van de leden der laste Commissiën, door den Gemeenteraad voor dit jaar uit zijD midden zijn benoemd, de volgende leden, als: a. Voor de Comm'ssie van Financiën: de HH. S. J. FOCKEMA ANDREAE, Voorzitter, J. A. VAN HAMEL en J. J. SCHNEITHER. J, Voor de Commisssie, belast met het ontwerpen en herzien van de Plaatse lijke Verordeningen, tegen wier over treding straf is bedreigd: de HH. Mr. H. VAN DER HOEVEN, Mr. C. COCK, van welke Commissie, de Burgemees ter Voorzitter is. e. Voor de Commissie, belast met het ontwerpen en herzien van de Plaatse lijke Verordeningen, betreffende de huishouding der gemeente: de 11H. Mr. C. COCK, Voorzitter, Mr. F. WAS, en Mr. S. -J. FOCKEMA ANDREAE, d. Voor de Commissie van Fabricage de HH. P. ALMA Lz. J. J. HASSELBACH. En wordt deze door plaatsing in de Leid- iele Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, DE KANTER. Leiden, den 4 September 1888. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN Gezien artikel 6, 2de alinea der Verordening van 11 November 1880, regelende de inwen dige inrichting der scliolende toelating en bet ontslag der leerlingen Gemeenteblad rio. 4. van 1881); Brengen ter algemeene kermis, dal de in schrijving van nieuwe leerlingen aan de open bare scholen der 3e en 4e klasse zal plaats hebben van den 3 lol en met den 15 September s. k, in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteegop de Binnenvestgracht aan het Plantsoen, in de Van-der-Werfslraat en aan de Korte Hare, des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half tuiee tot twee uren, behalve des Zaterdags en des Zondags. De Gemeente Leiden wordt voor de leer lingen der openbare scholen van de derde klasse in drie wijken verdeeld. Tot de wijk voor de openbare school der derde klasse, no. 1 behoort dat deel der ge meente, dat ingesloten wordt door en ten oosten en ten zuiden ligt van de lijn: Kaiser- straat, Rapenburg, Nieuwsleeg, Zonneveldsteeg, Ketelboelersteeg, Korte Korenbrugsleeg, Nieuwe Rijn tot de Utrechtsche brug. Tot de wijk voor de openbare school der derde klasse, no. 2 behoort dal deel der ge meente, dat ingesloten wordt door en ten oos ten ligt van de lijn: Nieuwe Rijn, Vischbrug, Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oosldwarsgracht. Tol de wijk voor de openbare school der derde klasse, no. 3 behoort dat deel der ge meente, dat ingesloten wordt door en ten oos ten en westen ligt van de lijn: Kaiserstraat, Rapenburg, Nieuwsleeg, Zonneveldsteeg, Ketel boelersteeg, Korte Korenbrugsleeg, Nieuwe Ryn, Vischbrug, Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oosldwarsgracht^ burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 4 September 1888. GEDIËUiWDHAiVD. Zitting vau deu raad der gemeente Leiden op Dinsdag 4 September 1888, des na middags te 2 uren, ten raadbuize der ge meente. De voorzitter opent de vergadering. Aanwezig zijn 21 leden, li. 1. de heeren Le Poole, Van Masijk Huyser van Reenen, Fockema Andreae, Van Hamel, Alma, Zaayer, Zillesen, Van Buttingba Wichers, Knappert, Bool, Was, Kaiser, De Goeje, Hasselbach, Zaalberg, Koetser, Tieleman, De Sturler, Van der Hoeven, Juta, en de voorzitter. Afw ezig met kennisgeving de heeren Dries- sen, Nijkamp, en de nog uitstedige leden. De secretaris leest de notulen, die worden goedgekeurd. De voorzitter geeft kennis dat is inge komen een Verzoek van den Kerkeraad der Christ. Geref. gemeente alhier om het gebruik van een gedeelte gronds gelegen bij de bewaar school in de Haarlemmerstraat en verkregen door de demping van het Sint Jansgrachtje. Aan de orde is le de benoeming van leden in vaste commissiën, als: a. Drie leden van de commissie van finan ciën en uit dezen van den voorzitter. Benoemd worden de heeren Fockema Andreae, met 19 stemmen (1 stem werd op den beer Was uitgebracht), Van Hamel, met 19 stem men (de heeren Schneither en Was ieder een 9tem) en Schneither met algemeene stemmen. Tot voorzitter wordt gekozen de heer Fockema Andreae, met 20 stemmen, (de heer Schneither verkreeg 1 stem). b. Twee leden van de commissie voor de strafverordeningen. Benoemd worden de hee ren Van der Hoeven, met 20 stemmen, (een stem was op den heer Cock uitgebracht) en Cock, met algemeene stemmen. c. Drie leden van de commissie voor de huishoudelijke verordeningen en nit dezen van den voorzitter. Benoemd worden de heeren Cock, met algemeene stemmen, Was, met 19 stemmen (de heeren Cock en de Goeje verkregen ieder 1 stem) en Foekema Andreae, met 20 stemmen (i stem op den heer Van der Hoeven). Tot voorzitter werd gekozen de heer Cock, met algemeene stemmen. d. Twee leden van de commissie van fa bricage. Benoemd worden de heeren Alma, met 18 stemmen, (de hh. DeSturleren Hasselbach verkregen ieder 1 stem, terwijl 1 briefje blanco uit de bus kwam) en Hasselbach, met 20 stemmen. (1 briefje was in blanco). 2e. Benoeming van een commissaris-voor zitter der Leidsche Duinwater-Maatschappij. Benoemd wordt de beer L. M. De Laat de Kanter met 20 stemmen. (1 stem was uit gebracht op den heer Bool). Voor zoover de benoemden tegenwoordig zijn geven ze kennis dal; ze de benoemingen aannemen. Aan de orde is nu 3e het voorstel be trekkelijk de oprichting van een kegelbaan met biljardzaal op het terrein aan den Burg. De commissie van financiën heeft zich er niet tegen verklaard. De beer Juta acht de som van f 25 voor meerdere pacht wel wat gering; hij zal er zich overigens niet tegen verklaren. Zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming wordt besloten het voorstel goed te keuren. Achtereenvolgens worden nu zonder dis cussie of hoofdelijke stemming toegestaan de volgeude verzoeken: 4e van M. H. Fontein, ter bekoming van grond in het Gefalijde Bagijnhof; 5e van E. J. Schlette, om eeu stoep te leggen aan den Haagweg; 6e van mej. B. Van Praag, om een stoep te leggen aan den Apothekersdijk 7e van mej. C. C. Niemeijer, om ontslag als tweede onderwijzeres in de handwerken aan de herhalingsschool en de scholen nu. 2 van de 3e en 4e klasse; 8e van mej. G. H. J. J. Vlaanderen, als derde onderwijzeres aan de Leerschool, en 9e van P. De Carpentier Wildervanck, als derde onderwijzer aan de Jongensschool 2e klasse. Hierna worden, zonder discussie of hoof delijke stemming goedgekeurd de volgende rekeningen, over 1887. 10e van het R. K Wees- en Oudelieden- huisj He van het R. K. Armbestuur, en 12e van het Ned. Israël. Armbestuur. 13e is aan de orde de verdeeling van den gemeenteraad in sectiënde uitslag is deze In de eerste sectie als voorzitter, de heer Bool, als lid van de comm. van fin., de heer Fockema Andreae, als lid vai de comm. van fabr., de heer De Laat de Kauter, en als leden de heeren Van Masyk Huyser van Reenen, Koetser, De Goeje, Zaayer, Van der Hoeven en Was. In de tweede sectie als voorzitter, de heer Van Buttingha Wichers, als lid van de comm. van fin. de heer Schneither, als lid van de comm. van fabr. de heer Alma en als leden de heeren Cock, Kaiser, Zillesen, Juta, Le Poole en Nijkamp. In de derde sectie als voorzitter de heer Knappert, als lid van de comm. van fin. de heer Van Hamel, als lid van de comm. van fabr. de heer Hasselbach en als leden de heeren Driessen, Verster van Wulverborst, Du Rieu, Zaalberg, Tieleman en De Sturler. Daar niets meer aan de orde is en Die- mand meer het woord verlangt sluit de voorzitter de vergadering. FEUILLETON. VRIJ VERTAALD UIT HET ENGELSCH, 74). De melodie wekte bij haar menige zoete tn bittere herinnering en zeker was die Oflde ballade nooit gezongen met meer gevoel, met meer bezieling dan thans. Alles vergetend wat in haar nabijheid was, vermoedde zij geenszins wat er gebeurde en eerst na het wegsterven der laatste tonen &g Ellen om. Tante Maitland was ontwaakt. Lilia had kaar hondje van den schoot laten glijden en zat voorovergebogen te luisteren, als vilde zij iederen toon opvangen. Aan hare !ljde Blond een derde persoon, een blond "'o, wiens schoon gelaat de uitdrukking 'ao diepe geroerdheid vertoonde. „O, hoe kemelsch schoon!" riep Lilia, der zangeres "aar handje aanbiedend. Madame had gelijk. Gij hebt een eugelengeluid! haar hebt gij les gehad van de beste meesteres. Danton, laat mij u miss Grey mogen voorstellen." En zoo stonden die twee weder van aan gezicht tot aangezicht. Moultrie bleek als een lijk, schier onbewegelijk, vermocht ter nauwernood te stamelenPardonik geloof niet dat ik de naam goed heb verstaan." „Miss Grey," zeide Lilia nog eens en nu zeer duidelijk. Met vasten tred kwam Ellen naderbij; als een bliksemstraal vloog eeu blik nit haar gloeiende oogen over hem heen. Zwijgend, spotachtig neigend ging ze hem daarop voorbij. Hij week een schrede terug en bracht, niet wetende wat hij deed, een oogenblik de hand aan het voorhoofd. Zoo was de eerste ontmoeting na drie jaren. Hoe groot de wereld ook zij, toch schijnt ze sorns nog te klein voor menschen die elkanders nabijheid willen vermijdeD. Moest hij dan hier, onder het dak van Gerald Forteste Boston het meisje weder- vinden, dat hij zoo smadelijk had achter gelaten in de vuile gelagkamer te Sagamore. Onder een anderen naam zag hij haar terug, maar schooner en trotscher dan ooit. Tot zijne verlossing vroeg tante Maitland of het paartje er niet op uit moest. „Ja," zei miss Fortes, „we moeten noodzakelijk die nieuwe schilderijen-ten- toonstelling gaan bezichtigen. In tien minuten is Celeste gereed met mijn toilet. Danton zal wel zoo vriendelijk zijn miss Grey een oogenblik gezelschap te houden," en tot Ellen: „Ge vindt de invitatie kaarten in mijn bureau, wilt ge straks de namen even voor mij invullen, het lijstje van de gastendie genoodigd moeten worden, ligt er bij." Danton Moultrie trok zich ierug tot de deur en vroeg vergunning in de vestibule op de komst van Lilia te wachten, omdat het in de kamer zoo drukkend warm voor hem was. Het volgende oogenblik had hij het vertrek verlaten. Voor den aanblik vau Ellen gevoelde hij te moeteu vluchten. Lilia Fortes wasmet behulp van bare kamenier, al zeer spoedig gekleed, volgen» het nieuwste modeplaatje. De trappen af gaande zag zij haar galant, die in de vesti bule op haar stond te wachten. Het viel haar op, dat zijn voorkomen, zijne houding zelfs, een eigenaardige verandering had on dergaan; nauwelijks was bij nevens haar in het rijtuig gezeten en was dit in heweging of hij vroeg op eens, doch viel zichzelf ook dadelijk in de reden: „Die jonge dame die miss Grey wie is dat eigenlijk P" „Een nieuw lid van ons gezin," ant woordde miss Fortes, wier gezicht van vreugde straalde op het denkbeeld van met dien schoonen man, als haar galant, voor het eerst in het openbaar te verschijnen. „Vindt ge haar niet zeer mooi?" „Dat heb ik niet opgemerkt. Hoe komt zij in hemelsnaam bij u? Waar hebt ge haar gevonden? Wat weet ge van haar?" Lilia zag vreemd op en Danton, on middellijk inziende dat hij met zijn storm achtige vragen een domheid had begaan voegde er op houingzoeten toon bij „Verwondert bet u, dat ik omtrent die dame zoovele vragen doe? Weet dan, mijn engel, dat ik niet kan nalaten in alles een levendig belang te stellen, wat maar eenigszins met u in betrekking staat." Haar handje teeder iu de zijne leggend, vertelde zij hem alles, wat ze zelve wist van miss Grey. Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1