Zilveren Kruis, onder bevel van den kapt. ter zee J. C. Joekes, den Zien dezer te Hiogo (Kobé) aangekomen. Aan boord was alles wel. Benoemd tot lid van den raad van toezicht op het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren de heer J. Van Reijerdam referen daris bij liet ministerie van binneul. zaken. De inspecteur van den waterstaat, de heer Conrad, is benoemd tot olf. van hel Legioen van Eer. De Ze luit. der inf. li. Kist van liet Oostindische leger, thans met verlof hier te lande, heeft aanschrijving ontvangen ill Sep tember a. s. weder nanr Indië terug te keereu. H. M. de koningin Nathalie van Servië is Zaterdagavond met den exprcslreiu van de Hollandsche spoor, te 6 uur 11 min., met Hd. gevolg uit Parijs in de residentie aangekomen. De koningin, die in den laatsten tijd de opmerkzaamheid van geheel Europa op zich deed vestigen, ia eene zeer schooue vrouw, donker van uitzicht en lang van gestalte. Zij was in zwart reisgewaad. H. M. had de reis gemaakt in een af zonderlijke coupé le klasse. Vele bloem ruikers en losse bloemen werden haar uit bet rijtuig nagedragen. Zij, die op het perron aanwezig waren, groetten de koningin eerbiedig, II. M. be antwoordde die beleefdheidsbetuigingen met een minzaam hoofdknikje. In een met twee paarden bespannen open landauer reed II. M. in gezelschap van eene dame, naar het liötel des Indes, alwaar zij intrek heeft genomen. De kouingin reist onder den naam van gravin Toscova en heeft ook als zoodanig haar naam ingeschreven in de registers van het hotel. Onmiddellijk ua hare aankomst deed zij een telegram verzenden aan haar zoon, den kroonprins, om dezen haar behouden aan komst te melden. liet voornemen der koningiu moet zijn, geruiinen tijd in de residentie te vertoeven. Binnen een paar dagen wordt prinses Gliika, de zuster der koningin, bij II. M. verwacht. Eene hofdame vergezeld de koningin, wier gevolg overigens bestaat uit een ka merdienaar en eene kamenier. 11. M. de koningin van Servië was gis terochtend, vergezeld van hare hofdame, tegenwoordig bij de gewone godsdienstoefe ning iu de Russische kapel aBn den ouden Scheveningschenweg. In de kapel bevonden zich de Russische gezant, graaf Kapnist, de secretaris le kl. der Russische legatie, prins Lwow, de nieuw benoemde attaché bij dit gezantschap, de Turksche gezant, prins Kazadja en zijne echtgenoote, beueveus eenige dames en hee- ren. De dienst werd verricht door deu heer N. Bogoslowsky, aartpriester, bijgestaan door de lieeren Alexeeieuw en Gregorieff. De aartspriester smeekte in den aanvang en aan het einde der plechtigheid 's Ileeren zegen af over kouingin Nathalie van Servië. Na afloop van den dienst werden ver scheidene der aanwezige dames en heeren aan II. M. voorgesteld. Uit Katwijk aan Zee schrijft men aan het llbl: liet Noordzeebad Katwijk aan Zee mag zich dit jaar weder in het bezoek van een groot aantal badgasten verheugen; de meeste hotels, villa's en kamers zijn ingenomen. Het dagelijksch bezoek dat geringer was dan vorige jaren, neemt echter bij bet mooie weer aanmerkelijk toe. Niettegenstaande de vele en aanhou dende regens staan te Katwijk de winter aardappelen in vollen bloei. De roode en witte kool komen flink vooruit, zoodat de vooruitzichten daaromtrent niet onvoordeelig zijn. Ook andere planten, zooals uien enz., beloven een goed beschot. Het hooi heeft op sommige plaatsen veel geleden door den regen, liet wordt thans zooveel mogelijk bin nengehaald. Op last van den off. van justitie te Haarlem is te Heemstede gearresteerd en gevankelijk naar Haarlem overgebracht de arbeider L die zich aan verregaande mis handeling van zijn 14 jarig zoontje had schuldig gemaakt. Hij moet namelijk, des morgens, terwijl de knaap nog te bed lag, hem met een ijzeren hamer eeu of meer slagen op het hoofd toegebracht hebben, waardoor de knaap geruimen tijd bewusteloos bleef en een diepe wond aan het hoofd bekwam. L. blijft ontkennen dit ergerlijk feit gepleegd te hebben. Gisterenochtend te fl uren is te Am sterdam brand uitgebroken in een lompen pakhuis aan de Oudezijds Kolk. Het is geheel uitgebrand. m- H3 mr mm n wz wrn me Donderdagavond is te Amsterdam uit de llobbemakade het lijk eener jonge vrouw opgehaald. Het N. v. d. D. deelt daarom trent het volgende mede: „Van ooggetuigen en anderen veruamen wij, dat in deu avond vau Donderdag, om streeks elf uur, op hel terreiu achter bet rijksmuseum, aan den kant van de Kuysdael- kale, a inhoudend en dringend hulpgeroep weerklonk. Personen, op de ltuysdaelkade aanwezig, poogden zich toegang lot het af gesloten terrein te verschaffen, en slaagden daarin eerst ua de schutting gedeeltelijk verbrijzeld te hebben. In het water zoekende, vonden zij, met inmiddels van de andere zijde toegeschoten hulp, het lichaam eeuer vrouw, wier kleeding van zekeren welstand getuigde, liet gelaat was gedeeltelijk ver wrongen. Niet ver van die plaats werd een wandelstok gevonden. Verdere onderzoekin gen iu liet water, zoowel dien avond als gisterenochtend, hebben geen gevolg gehad. yin mogelijk verband met deze gebeurtenis is aan de politie medegedeeld, dat Donder dagavond omstreeks half acht op het terrein gezien werd een in levendige woordenwisse ling gewikkeld jeugdig paar, waarvan de man met ceneu stok allerlei gesticulaties maakte. Na eenigen tijd scheidde de vrouw- of het meisje zich van hem af en verwij derde zij zich in dc richting van de tribune, waarheen de man haar volgde." Nader verneemt het Ubl, Het lijk der jonge vrouw, die Donderdag- avoud verdronken is iu het water der llob bemakade, achter het rijksmuseum, is thans herkend. Zij heette C. Z.en had sinds eenigen tijd een liefdesverbintenis aange knoopt met een sedert Donderdag uil zijne woning aan de Achtergracht vermisteu jon gen diamantslijper, met wien zij op eene bovenwoning in de Gerard Doustraat leefde. De harmonie tusschen het jonge paar, welke tot dusverre niets te wenschen liet, schijnt Zondag II., om eeu tot dusverre nog onbe kende redeu, verbroken te zijn, teu minste op dien dag hebbeu beiden twist met elkan der gehad, die gedurende de volgende dageu niet werd bijgelegd. De minnaar van de overleden jonge vrouw wordt door de politie gezocht. Er is reden voor de veronderstel ling, dat hij zich verdronken zou hebben. Sinds eeuige dageu vertoeven Oosteii- rijkscbe veekoopers iu Noord-llolland om slieren te koopen. Een slier van den heer Govers, uit de Schermer, en een van den heer Hoogeloorn, uit de Beemster, zijn reeds door hen aangekocht voor fliuke prijzen. Men schrijft uit Harlingen aan de N. R. Cl, Eeu koopman, wiens naam in den laatsten tijd nog al eens is genoemd, beeft het volgende zonderliuge geval gehad. Eene nog al belangrijke commissie in ma nufacturen door eene fabriek in Tilburg wordt teu uitvoer gelegd, de baal goederen gereed gemaakt en de factuur afgezonden. Al spoedig hierop komt van bier aan de Tilburgsclie firma het bericht, dat de baal manufacturen goed geconditioneerd is over gekomen, maar dat van n" zus zooveel meter te weinig is en n° zoo niet aan het staal voldoet, zoodat de ontvanger van het goed zoo vrij zal zijn, eeu bedrag van idem dat te korten. Is de fabrikant daarmede tevreden, dan kan hij deu wissel maar tot het gestelde bedrag afgeven, zoo niet, dan komt de baal terug. De fabrikant verwon derde zich over twee zaken: over de réclame eu over de expedite aankomst er van. Hij schuift een telegrammetje naar het noorden langs de lijneu achterhaalt daarmede de baal nog te Zwolle, geeft last lot aan houding en retour eu informeert nu zijn braven klant, dat bij iu den voorslag ge noegen neemt en dus op den bepaalden lijd deu wissel tot het genoemde bedrag zal af geven. Wie nu bedrogen uitkwam en iu de pijn zat, laat zich denken. De brief doet nog nut. BUITEN LANDSCHË BËRIOHTKN. K\4. KI. A A D. Koningin Victoria vau Engeland wendt pogingen aan om de villa Zirio te San Remo, die door het verblijf van „deu kroon prins" wereldbekend geworden is, aan te koopen. De Zweedsch-Noorweegsche consul te Londen C. Juhliu-Dannfeldt beeft vau de regeering verlof ontvangen tot een reis naar Nederland, om te onderzoeken of het be reiden van margarineboter aldaar den land bouw schade of voordeel aanbracht, waarvan de prijs van natuurboter het meest afhangt en of een margarinebereiding op groote schaal voor Zweden van beleekenis zou zijn. Te Plymouth is Donderdag met veel plechtigheid eu in tegenwoordigheid van een groote menigte op de hóe de eerste steeu gelegd voor bet Armada-Memorial, ter her innering aan de vernietiging der Spaansche «n mm mj n m rmr nr. onoverwinnelijke vloot in 1588. Er werd ook eeu historische optocht gehouden en Woensdag was een tentoonstelling, van op deze groote gebeurtenis betrekking hebbende, onderworpen, door den mayor geopend. Met veel zorg zijn bijeengebracht tal van voorwerpen, door particuliere bezitters ter leen gegeven. Men vindt er o. a. schilde rijen, wapens, munten, handschriften uit den tijd van koningin Elisabeth, buitgemaakte voorwerpen van de Armada" enz. De eerste steenlegging van 't nationaal gedenkteeken bad op 19 Juli plaats, omdat op dien datum van 1588 eeu Schotsch schipper aan admiraal Drake en zijne mede officieren, die te Plymouth aan het kegelen waren, kwam meedeelen, dat de „Armada" iu het gezicht was. Truth verhaalt dat een uitgevers-syn dicaat bOOO pd. st. aan sir Morell Mac- kcnsie heeft aangeboden, zoo hij eeu boek wilde schrijven over de ziekte en dc behan deling van wijlen keizer Frederik, waarvan dan 50,000 exemplaren zouden worden ge drukt, maar dat de dokter dit aanbod heeft afgeslagen. Eeu correspondent vau de Daily Reu», die de jongste vlootuiauoeuvres in Engeland bijwoonde, geelt een treurig beeld van het leven op lorpeJobooten. In de ruwe dagen vau de vorige week was 't ou mogelijk op die booten te slapen of te kooken, terwijl vier man van de „Invincible" over boord geslagen werden, waarbij een hunner verdronk. De berichtgever van de Timet te Soeakim meldt nader, dat sedert zijn telegram van 18 dezer, verscheidene pelgrims en vluchtelingen zijn ondervraagd geworden, en dat er, afgaande op al die getuigenissen, geen twijfel kan bestaan omtrent de aan wezigheid van een Europeaan met eene gewapcude macht aan de Bahr-el-Gazelle. Tevens zou het er voor den Mahdi slecht beginnen uit te zien. 11 ij zelf heet zeer ontmoedigd te zijn door-een droomgezicht, dat hem zijnen aanstaanden val eu dood aanschouwen deed. Het volk van Darfoer eu Bongo spant met deu bovenbedoelden blanken aanvoerder samenen een machtig onafhankelijk hoofd, Rabbah, eeu voormalig volgeling van Zebehr Pasha, moet mede besloten zijn zich bij den blanken man eu de stammeu vau Darfoer aan te sluiten, om de macht van den Mahdi te helpen breken. liet is moeielijk, achter de waarheid te komen; doch het lijkt hoogst waarschijnlijk dat bf Stanley, öf Emin Pasha, of beiden, zich aau de grens van Darfour bevinden en oprukken in de richting van Khartoem. Men gelooft, dat, indien Zebehr Pasha met eeneu kleiiieu doch goed uitgerusteu troep laugs den Nijl oprukte, de Mahdi spoedig kleingemaakt zou ziju. Het heet verder, dat Osman Digma's troep verloopen is en zijn gezag ondermijnd docb dergelijk bericht bleek reeds zóó vaak onjuist, dat niemand er veel aan hechten zal. Te Soeakim heerscht sinds weken eene buitengewone ondragelijke hitte. fit ANHItlJlt. De ontvangst van den President der Republiek werd aau elk station door groote geestdrift, oudanks deu regen, gekenmerkt. Ook hadden een komisch eu een tragisch tooneel plaats. Het laatste bestond hierin dat de heer Cunisset-Carnot, schoonzoon van den president, toen bij te Dijon in den trein wilde stappen, van een jongman Chre- tieunet genaamd, een paar oorvijgen ontving. Minder ernstig was de ontvangst deu heer Caruot bij zijn aankomst te Ambérieu bereid. Al de pompiers van deze streek stonden aau bet station in gelederen geschaard. Iedere plaatselijke compagnie droeg eene verschillende uuiform. Zonder te willen spreken vau hen, die zich als kadetten van Saint Cyr voordeden, waren er, die op de ouderwetsche „bijleiiuiauneu" geleken, met hunne lange schootsvellen waarop dikke baarden neervielen met de bijl op den schou der. Er waren pompiers, wier uniform tot onheugelijke tijden opklom. Hun aanvoer der presenteerde voor den president zijn degeu, die 10 centimeters breed en aan een kant een zaag was. Niettemin wist de heer Carnot ernstig te blijven eu hield eene wapenschouwing over de in de wolken zwevende pompiers. De hooge raad van onderwijs heeft op de aanvragen van Belgen eu Russen, om in Frankrijk onderwijs te geven, goedgunstig beschikt. De aanvragen van Duitschers, met het zelfde doel, werden beslist van de hand gewezen. Weder is in Frankrijk een vergiftiging op groote schaal voorgekomen. De slacht offers ziju de soldaten van drie forten iu de nabijheid van Lyon. Dertien van hen zijn naar het hospitaal gebracht en de andeieo worden in de infirmerieën verpleegd. De verschijnselen van vergiftiging, welke zich bij bijna al dc manschappen hebben voor gedaan, komen met die, veroorzaakt door de Nachtschaden (Belladonna) overeen. II li IThC H LAID. De Schletitche Zeitung meldt, dat de kouingin van Engeland, bij de ontvangst van den generaal Winterfeldt, die de troons bestijging van keizer Wilhelm kwam aan. kondigen, slechts zou gezegd hebben: „Er is bij u iu den laatsten tijd veel veranderd". Volgens de National Zeitung zou H. M. ge vraagd lubben: „Wanneer deukt gij weder te vertrekken P" KII DL, AN O. De vrijdag in liet legerkamp van Krasnojeselo gehouden taptoe was zeer schitterend. Het vorstelijk gezelschap, dal het kamp bezocht, werd met luide juich kreten begroet. In den tent des keizers werd 's avonds een souper gegeven. De Zaterdag gehouden parade was even eens zeer schitterend. Na de parade werd hel ontbijt iu het legerkamp gebruikt. Keizer Wilhelm schonk aan prins Alexan der van Oldenburg, commandant van liet gardecorps, de orde van deu Zwarten Ade laar. Keizer Alexander benoemde prins Heiurich tot bevelhebber van het 83ste dragonderregiment. In alle plaatsen geeft de bevolking voortdurend blijk van hare sympathie voor de hooge gasten. Bij de Zaterdag te Krausnoje Selo ge houden parade riep keizer Wilhelm, bij het voorbijmarcheeren van bet regiment waarvan hij chef is, aan elk bataljon afzonderlijk in het Russisch toe: „Ik dank u, mijne dap peren!" Na afloop der parade betuigde hij ook aan keizer Alexander, onder herhaalden handdruk, zijnen dank. De grootvorst Paul Alexaudrowitsch ia door keizer Wilhelm benoemd tot chef van bet Brandenburgsche regiment kuraseiera n°. 6. Den stadsprefect Gresser is door hem de orde van den Rooden Adelaar le klasse verleend. Met betrekking tot de gehouden parade wordt nog gemeld, dat daaraan werd deelgenomen door 60 bataljons, 61 escadrons en 168 stukken geschut, onder het bevel van den grootvorst Wladimir. Te 11 uur kwamen beide keizers te paard aan. De keizerin bevond zich in eeu rijtuig en was door een schitterend gevolg omringd. De gezamenlijke muziekkorpsen speelden het Pruisische volkslied bij het voorbijtrekken, nadat keizer Wilhelm zijn regiment aan keizer Alexander had voorgesteld. Na den parade-marscb werd in het keizerlijk pavil joen het déjeuner gebruikt, waarbij keizer Alexander de gezondheid dronk van keizer Wilhelm, die in het Russisch antwoordde. Keizer Wilhelm en prins Heinrich, benevens gevolg, zijn Zaterdagnamiddag te 6 uur hier aangekomen en maakten een rijtoer. De keizer werd door het publiek met geestdrift begroet. Tegen 9 uur begaf bij zich naar het bötel van het Duitscbe gezantschap en gebruikte er bet diner, waartoe ook de militaire commandant van Petersburg, de stadsprefect en de burge meester waren genoodigd. Kort na 11 uur vertrok de keizer naar Peterhof. Keizer Wilhelm is voornemens, bij zijne terugkomst over Stockholm, Kopen hagen eu Kiel, uit laatstgenoemde stad de reis over Friedrichsruhe voort te zetten. Dinsdagochtend gaat keizer Wilhelm op reis naar Stockholm. Hij wordt aldaar Woensdagochtend verwacht. Intusschen is die stad reeds prachtig versierd. Op de aaulegplaats staat eene eerepoort van 40 meters hoog, versierd met het Dnilsche rijkswapen, Duitscbe marinevanen, guirlandes en bloemen. AMERIKA. De regeering der vereenigde staten heeft aan de kamer van Vertegenwoordigen medegedeeld, dat op 4 dezer te Port-au- Prince een zware brand heeft gewoed, welke aan kwaadwilligheid meet worden toege schreven, en den 7e opnieuw brand ia ge sticht, waardoor het grootste deel der stad vernield is. De Fransche matrozen waren behulpzaam in bet uitdooven der vlammen en bewaken het hotel van het Fransche gezantschap. De kamer heeft het ontwerp betreffende het tarief met 162 tegen 149 stemmen aan genomen. De regeering heeft berichten ontvangen, welke het uitbreken eeuer revolutie in éét* der Venezulaausche provinciën bevestigen. De Duitscbe consul neemt de belangen del Engelsche onderdanen waar. Prof. Graham Bell, de uitvinder val den telephoon, wordt in Europa verwacht

Leydse Courant | 1888 | | pagina 2