na een verblijf aldaar van drie dagen, van Nieuwcdiep naar de Noordzee vertrokken tot liet voortzetten der tochten ter bescher ming van de visschersvloot. Men schrijft aan het llbl. uit Loos- drecht. De ijmkers alhier en in de omstreken hebben tot hiertoe nog weinig reden, zich over het honinggewin te verheugen. Was reeds in den afgeloopen strengen winter de helft der bijen gestorven, zoodat de korven slecht bevolkt en zeer in aantal verminderd zijn, daarna is het voor bijen verre van gunstige voorjaar en gedeelte zomer oorzaak geweest, dat de anders zoo nijvere diertjes veelal tul werkstaking gedwongen waren. De korven bevatten dan ook nog weinig honing en de zwermen zijn klein. De toestand kan nog iets verbeteren wan neer de thans in bloei zijnde boekweit eenige weken warrn, rnalsch wi er zonder regen treft, 't Ziet er echter uog niet naar uit. Te Ambt-Almeloo had eergisteravond eene lievige vechtpartij plaats tussclien twee aldaar wonende fabrieksarbeiders, waarbij de een aan zijn tegenpartij eenige belangrijke sneden aan hoofd en rug toebiacht. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. Eergistermiddag woedde boven Winters wijk een zwaar onweder. De bliksem sloeg in de molen van den heer Ribbeliuk, zonder echter veel schade te veroorzaken. Alleen werden de wieken die niet lang geleden vernieuwd waren, ten deele verbrijzeld. Op een paar plaatsen in de gemeente boorde de bliksem een gat in den grond. Iu de rijkswerkinrichting te Veen- huizen en liet rijksgesticht Ommersclians waren op 1 dezer 171 persoueu aanwezig volgens de oude, en 2194 volgens de nieuwe strafwet opgenomen, voorts 9 vrouwen wegens overtreding der drankwet. Onder dit getal zijn niet begrepen de mannen voor de 11de maal en daarboven opgenomen, die in de rijkswerkinrichting te Hoorn worden ver pleegd. Gedurende het late halfjaar 1888 zijn 859 personen opgenomen, terwijl sedert de invoering van het nieuwe strafwetboek lot het einde der vorige maand reeds 105 mannelijke verpleegden, die zich aan ont vluchting schuldig gemaakt hebben, naar bovengemelde inrichting te Hoorn tot straf zijn overgebracht. Gisterenavond heeft te Harliugen een barbier, in eenen aanval van waanzin of misschien van delirium, zijne vrouw met een scheermes in het aangezicht, aan den hals en de armen verscheidene wonden toe gebracht. Waren de buren niet ter hulp gekomen, bij zou haar zeker hebben ver moord. De politie was spoedig bij de hand en bracht den dader in de cei van het po litiebureau. De vrouw werd naar het ge sticht tot ziekenverpleging gebracht, waar haar geneeakuudige hulp is verstrekt. De verwondingen schijnen niet gevaarlijk. In Groiiingeu begint de aardappel ziekte, tengevolge van de aanhoudende regeus zich aanmerkelijk uit te breiden. Te Winschoten is in de laatst ge houden gemeenteraadszitting door een der leden, den heer Brader, indertijd als socia list in den raad gekozen, een uitvoerig schrijven ter tafel gebracht, houdende voorstel, om de ingezetenen, die in de eerste klasae van den hoofdelijken omslag worden aange. slagen op een inkomen van f 800, daarvan te onthetl'en, omdat zij dat hoog noodig hehben, om in de behoeften van vrouw en kinderen te voorzien. Het voorstel ie ter visie gelegd voor de leden. Gisteren was men te 'a-Bosch in de gelegenheid een zeer zeldzaam natuurver schijnsel waar te nemen. In het noorden vertoonde zich eene waterhoos, ongeveer 20 graden boven deu horizon en verhief zich tot ongeveer 50 graden daarboven noord westelijk. Zelf donker gekleurd, stak zij sterk af legen de veel lichtere lucht en kronkelde als eene slang, naar de veel donkerder hoo- gero wolken, waarin zij zich verloor. Kort daarop ontlastte zich boven de stad een onweder met zwaren regen vergezeld. (P. N. C.) Eergisteren is gevankelijk binnen ge bracht in de gevangenis te's-Hertogenbosch S. B., steenhouwer aldaar, die beschuldigd wordt, den agent van politie v. D., bij ge legenheid dat deze bem in zake van dron kenschap wilde arresteeren, zoodanig mis handeld te hebben, dat dc man waarschijn lijk aan de gevolgen zal overlijden. BUITENLANDSCHE BERICHTEN BKLCIE. Te Boom bij Antwerpen, waar on langs bij de raadsverkiezingen zulke bloedige tooneeleu plaats hadden en een liberaal zelfs gedood werd, hebben de liberalen het plan geopperd om Zondag hun overwinning aan de stembus te vieren. Men voorziet weder ongeregeldheden. KW*: i. x u. l)e werkstaking in de lucifersfabriek van Bryant en May te Londen is geëindigd. In een bijeenkomst van een deputatie der kauier van koophandel en van de werksta- kende vrouwen met de patroons, is men lot een vergelijk gekomen. Een gerucht wil, dat bij de jongste marine-manoeuvres van de Engclsche vloot, de onvolledige voorziening der magazijnen wat sommige behoeften der vloot betreft, aan het licht moet zijn gekomen en dat lord Beresford voornemens is de regeering deswege te interpelleeren. Fit A V H II IJ K. De reis van president Carnot naar Savoie en Dauphiné zal vijf dagen duren. Groote feesten zullen plaats hebben te Grenoble en Vizille, waar het gedenkteekrn voor het begin der omwenteling in dat departement, voor 100 jaren, zal worden onthuld. Voorts zullen bezoeken gebracht, recepties en feest malen gehouden en uitstapjes per spoorweg georganiseerd worden. Na zijn terugkomst zal de heer Cirnot te Fontainebleau de zomer maanden gaan doorbrengen. Generaal Doulanger's toestand is, volgens het laatste bulletin, bevredigend. De nacht is kalm geweest. Koningin Natalie van Servië is te Parijs aangekomen. De Ooslenrijksche regee ring ziet haar uiet genoegen uit Weencu vertrekken. De Petier Lloyd en de Neue Freie Prette zijn in beslag genomen, omdat zij partij kozen voor de koningin. Koningin Nathalie van Servië zal Za terdag a. s. naar 's Gravenhage vertrekken. tt PAKJE. Al de alkoholfabrikanten in Tarragona hebben hunne werkplaatsen gesloteu. De ministerraad heeft de vertoogen der belang hebbenden zoowel aldaar als te Barcelona, Madrid enz. in overweging geuomenen be schouwt eene beslissing in deze aangelegen heid als van dringenden aard. ITALIË. De minister-president Crispi heeft gis teren in de kamer van afgevaardigden te Rome op eene tot de regeering gerichte vraag bet volgende geantwoord: De ernstige gebeurtenissen welke in Abyssinië zijn voor gevallen hebben eene verstandhouding tus- schen Italië en dat land vertraagd. Nieuwe onderhandelingen zullen aangeknoopt worden, ten einde tot een eervolle schikking te ge raken. Met betrekking tot het gebeurde te Zan zibar zeide de minister, dat Duitschland en Engeland dezelfde zienswijze als Italië zijn toegedaau, en het geschil waarscbijulijk op waardige en billijke wijze zal geregeld worden. Volgens il Capilan fracatta zou Frank rijk aan Italië verzocht hebben dat een scheepvaartverdrag te gelijk met het handels verdrag gesloteu zou wordeu. Het kabinet van Rome zou dit voorstel aangeuomen bebbeu op voorwaarde dat dit nieuwe scheepvaart verdrag gelijk zou zijn aan dat, hetwelk reeds tusscheu de beide regeeriugen gesloten wasmaar door de Frauscho kamers werd verworpen. L'Opinione zegt niet te weten, op welken grond heldoorverspreid gerucht berust, volgens hetwelk de keizer van Duitschland aan koning Humbert Ie Rome een bezoek zou brengen. Ofschoon het gewicht van dit gerucht erkenneude, is l'Opinione van mee ning dat de ontwikkeling der gebiurteuissen afgewacht moet wordeu. Aandrang van Italie's zijde zou ontijdig schijueu. De andere dagbladen spreken uiet over het be zoek van keizer Wilhelm. De Fconomiela meldt dat de bank van landbouw en nijverheid te Pisa, die 200.000 lire voor het grondcrediet bestemd hadaan de regeeriug verzocht heeft voor een millioen obligaties te mogen uitgeven. De brigadier der karibiuiers te Aversa zag, voor het venster staandedrie personen met een verdacht voorkomen iu een elegant rijtuig den weg van Napels afkomen. Iets kwaads vermoedende spoorde hij de mannen op en verraste hen op het oogenblik dat zij valsche biljetten van 10 lire uit gaven. IMHTMCH LAK D. Keizer Wilhelm II heeft den bekenden schilder Anton Von Werner opgedragen eeu groote historische schilderij van de opening van den rijksdag te vervaardigen. De Norild. Allg. Zeitung bevat weder een scherp artikel tegen dc Motkauer Zeitung. De strekking daarvan is om te betoogen, dat de reis van keizer Wilhelm naar St. Peters burg slechts een beleefdheidsbezoek is bij de azuvaardiug zijner regeering, maar geenszins -W "TT». ten doel heeft de wenschen en vorderingen van Rusland te vervullen. Te Duisburg vergaderde de kern der nationaal liberale partij uit alle kiesdistricten van Essen-Duisburg-Mülbeim—Ruhrort, om te beraadslagen over de aanstaande verkie zingen voor den Landdag. In deze ver gadering werd eenstemmig het besluit ge nomen aan het bestaande Cartel of overeen komst met de conservatieve partij vast te houdenen diensvolgens twee nationaal- liberale en een vrij-conservatieven candidaat bij de verschillende kiezers in gemelde dis tricten aan te bevelen. Volgens de Fott. Zlg. zijn eenige geheime politiebeambten uit Berlijn naar St. Petersburg vertrokken en bevinden zich ook te Berlijn een aantal leden der Russi- s.hc politie die in opdracht hebben, de regeering op de hoogte te houden omtrent de reispassen, uelke in de laatste dagen in groote hoeveelheden bij deu Russiscbeu gezant worden aangevraagd. Te Berlijn worden bronzen munten uit deu Congoslaat tentoongesteld. Ze zijn doorboord evenals het Chineesche geld. Volgens eene particuliere depêche uit Berlijn aan bet Journal det Débat» zijn in den nacht van 17 op 18 dezer 41 personen waaronder 3 vrouwen, in hechtenis genomen die in de straten der Duitsche hoofdstad revolutionaire proclamatiën aanplakten; de meesten hunner behoorden tot het geheime socialistische comité. De berichtgever van het Parijsche blad zegt voor de waarheid van dat bericht te kunnen instaan, evenals voor de juistheid van het verhaal, dat in de laatste weken eene bijzondere beweging onder de socia listische partij merkbaar was. Daarentegen meent hij de geruchten betreffende eene samenzwering der anarchisten tegen deu keizer volkomen ongegrond te kunnen noe men. Uit Wiesbaden meldt men dat aldaar tijdens het verblijf der koningin van Servië het volgende exentriek voorval plaats bad. Een Engelschman gekleed in rok en witte dasbegaf zich met vluggen tred van het station naar de villa Clementie, stormde naar binnen, snelde den bediende, die meende dat hem eene audiëntie was toegestaan, voorbij en werd eerst iu het wachtvertrek door een kamerheer tot staau gebracht. Op de vraag van dezen, welke de reden van zijn bezoek was, weigerde hij hardnekkig te antwoorden, zoodat men zich genoodzaakt zag hem uit het huis te verwijderen en voorloopig in bewaring te houden. Na een hierop gevolgd verhoor verklaarde hij de echtscheiding der kouingiu vernomen te hebbenwaarop hij zich uit Keulen da delijk op reis had begeven om de koningin zijne hand aan te bieden. Eeu groote gewerenfabriek te Erfurt heeft 700 arbeiders ontslagen. Het perso neel, dat in den afgeloopeu winter pl. m. 2700 personen telde bestaat thans nit niet meer dan 300. Met aanhaling van het dagboek van het 7e Ulanen-regimeut geeft de Köln. Zeil. een beschrijving van het eerste samentreffen in deu oorlog van 1870. Dit had plaatste Saarbrücken, op 19 Juli, alzoo denzelfden dag van de oorlogsverklaring, des namiddags te half vier. Dc Duitschers traden hier als overwinnaars uit het gevecht en maak ten den 21 Juli hun eerste krijgsgevangenen. OOKTEKKIJ K. Kouigin Nathalie is Diusdagavoud te 5 uren naar l'arijs vertrokken. Het hötel waar zij afgestapt was, werd door de politie in het oog gehouden. De koningin, zeer getroffen door deze behandeling, sloot zich in hare vertrekken op en is alleen Zondag naar de Griekscho kerk geweest. Een kwar tier voor haar vertrek heeft Hare Majesteit prins Lobanoff ontvangen. Bij het vertrek waren voorzorgsmaatre gelen genomen om te beletten dat de koningin in aanraking met bet publiek zou komen. Agenten te voet en te paard hielden het volk voor het hotel op een afstaud. Het rijtuig reed door afgelegen straten en ver- auderde slechts zijn weg op het tweemalen hernieuwd, bevel der koningin. De koningin is het station, waarvan de toegaug voor het pnbliek verboden was, biuuengegaan door een andere deur dau bij haar aankomst. Het spoedig vertrek van de koningin van Servië uit Weeneu wordt toegeschreven aan het feit, dat geen enkel officieel persoon haar sedert haar aankomst bezocht heeft. De koningin is Dinsdagmiddag naar Parijs vertrokken waar tij Woensdagavond is aan gekomen. Aan tke Daily Neut wordt uit Weeuen gemeld, dat men niet denken moet, dat de koningin van hetgeen zij als rechten beschouwd afstand zal doen. Zij zal in haren strijd tegen baren gemaal ook niet van allen steun beroofd zijn. Het Ooslenrijksche gouvernementlad aan de gemeentebestuien kennis eeireta dat de Argentijusche republiek de immigiK, derwaarts wenscht te bevorderen en dattg dat doel agenten van Buenos Ayres tu. Europa zijn vertrokken. Graaf Szapary, die door de Hongu... sche regeering naar Engeland is gezoat, om daar raspaarden te koopen, heeft k merrie Sweetbread aangekocht voor de iti. len te Kisber, tegen den prijs van f 87,60s Meer dan duizend wol-pinucn it Brünn iu Moravië hebben het werk gestaakt, oindat de werkgevers niet aan hun eiso afschaffing van nachtwerk en het bepëe van een vast loon, wilden voldoen. hebben een commissie benoemd om me! patroons te onderhandelen. In de gebeeie stad, waar een belangrijke wolnijverheid n zijn thans omstreeks 3000 spinners zonde werk. RVILAKD. liet keizerlijk jacht Hohenzollern kvii gisternamiddag te 4} uur, onder de salmi, schoten van alle forten en van de oorkp. schepen, op de kleine reede te Kroonn* aanwaar onmiddellijk daarop de begroeti^ van keizer Wilhelm door keizer Aleiandé volgde, Na dc begroeting begaven de beidt keizers zicb aan boord van het Russisek jacht Alexandria, dat onder aanhoudende talrt'i van het geschut Kroonstad voorbijstooMt en weldra aan de landingsplaats te Peterhcf aankwam. Keizer Wilhelm verliet het tem de Alexandria en spoedde zich naar de Rn. sische keizerindie aan de landingsplaats stond en wie hij de hand kuste. Aldaai bevond zich ook een schitterend gevolg a een eere-compagnie van de garde der msriu welke het Duitsche volkslied speelde;enda keizer bet Russische welkom toeriep. Dum vertrok men met de gereedstaande rijtuigei naar het slot. In het eerste rijtuig zaten1 beide keizers, in het tweede prins Headril en de grootvorst-troonopvolger. Een groov menigte was bijeengekomen en hief luidt juichkreten aan. ORAKJE-VKIJKTAAT. Als opvolger van president Brandt wori genoemd de heer Reitz, hoofdrechter Bloemfontein. Wanneer deze geneigd ii candidatnur te aanvaarden, is hij van era verkiezing zeker. Hij wordt om zijn kam- ter zeer geprezen. Ofschoon Hollander ra afkomst, is hij van hart en ziel Afrikaandet AHERIKA. Dinsdag deed de politie te Chiap een inval in een huis en vond er 12 dynami* bommen, een revolver en een degen. Dh bewoners werden gearresteerd; een ham» is een bekend anarchist. Het schijnt, da er een samenzweering was beraamd tega een paar rechters en een inspecteur ui politie, die in vroegere dynamiet-procewa een rol hebben vervuld, terwijl ook 't plu moet zijn geweest, om het gerechtshof andere publieke gebouwen in de lacht k doen vliegen. LEIDEN, 20 Juli. De uitslag van het aan de koninklja militaire academie te Breda gehouden ore- gangs exameu der cadetten van bet its le studiejaar is geweest als volgt: Tweede studiejaar. Onvoorwaardelijk pc naar het 3e studiejaar over: Infanterie!» te lande: E. J. Van Bel, H. J. E. ft Bourbon, M. J. Doppenberg, H. De Hu Hugenholtz, N. J. Kooiman, G. A. Leea J. A. Leers, J. G. Leverland, C. MokIuH J. C. G. Post, H. Prins, R. B. A. N.ft Quay, J. Soer en R. W. Van Wieriogtt Cavalerie hier te landeF. G. De Ba D. R. Bums, jhr. A. A. Calkoen Vaal# men, F. L. De Voogt, J. J. V'erkujl Qr»' keiaar, en M. E. Te Winkel; Artillerie hier te lande: H. BeijerW B. G. E. Elias en E. F. Insinger; Genie bier te lande: W. H. C. H* man, A. Redelé en A. W. P. Stoop ra Strijen. (Van de infanterie moeten 2 nog eesps de lessen van het 2e studiejaar volgtii dezer wegens ziekte, en moet 1 hereuss doenvan de cavalerie moeten 3 hereiu» doen, en vau de artillerie 7 herexaats' 1 naexamen-) Infanterie Oost-IndiëCh. J. Aasett# W. Van Blijenburgb, R. De Bruin, H. mcrins, G. Van Greuningen, S. Vso nt stijn, H. J. De Jong, P. Kok, H. Lsmft14 A. Liefrinck, J. J. Van Marie, G. f»* S. H. Schutslal van Woudenberg, K Slora, Th. J. Veltman, P. M. Vis, i- E. Wegerman en W. Van Der Wielt»: Cavalarie Oost-Indië: B. HendriR W. F. Herfkens en P. Sorgdrager; Artillerie Oost-Indië: J. De Boe: Genie Oost-Indië: W. G. Loeff Schleijer.

Leydse Courant | 1888 | | pagina 2