R 223 XIRUWS- EX ADYKRTI XTIEKLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. verschijnt dadelijks, behalve n j> Xoii- en Feestdagen. Bureel: KcheepiHakerssteeg 6. Dindags 10 Juli 1888. N°. 161. Onschuldig Veroordeeld. ;>c /.e 4' oil rant ABOfiMEMEHT: Voor Leiden, per 3 maanden1.25. Franco door liet gelieele rijk, per 3 maanden I.KO. i'rij* per \uiiimer 10 Cent. A D V E R T E }'J T IE 11 Van 1(i repels 0.130. Elke repel nicer0.15. tiroote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingena contant, zonder rabat, per regel 0.10. 202'- Jaargang. Uitgevers: Gebroeders Muré. Aan de geabonneerden op <le Han delingen en Ingekomen Stukken van dril (■enieenternad is verzonden liet ZittingaverHlaK van Donderdag 21 Juni 1888. LKIDKA, Juli Heden had ten raadhuize dezerj ge meente de openbare aanbesteding plaats van 1°. Het leveren en plaatsen van een ijze ren ophaalbrug over de Langegracht bij de Houtmarkt. Hiervoor waren zeven biljetten ingekomen bedragende f4420, f4383, f3878, f8858, f3600, f3470 en f3299. Het werk is gegund aan de firma Seret en Harneveld ilbier, voor f3299. 2°. Het verrichten van eenige verfwerkeu, in drie perceeleuperceel 1 aangenomen door den beer C. J. A. N. Van de Geut aihier, roor f248. Perceel 2 bij loting gegund uu den heer J. Meyer Jr. alhier, voor f 115 tn perceel 3 aangenomen door den heer J. H. Vau der Drift alhier, voor f173, en 3°. Htt vernieuwen van de brug over het Levendaal bij de Rijnstraat. Als minste in- schrijver is hiervan aannemer geworden de keer J. Mooten alhier, voor f 1009. Bij de op beden gehouden openbare rakooping vau cokes bij partijen van 130, 50, 10 en 5 heet. waren de hoogste en lugste prijzen f35.f 18.f8.70 en 11.85. De dag van gisteren en de nacht duraan voorafgaande kenmerkten zich door ten ongewoon druk verkeer. Reeds iu den toornicht kwamen hier geheele gezelschappen 'inchers aan, meestal Hagenaars, waarvan reels enkelen blijken gaven van een ru- Boetigen geest. In den morgen waieu 't eenige jeugdige itadgenooteu die 't aan 't .talion alhier door twme luidruchtigheid wel wat bont maakten tn den agent van politie die hen daarop opmerkzaam maakte zeer bemoeilijkten iu kit vervuilen van zijn plicht, liet was dan ook zeer verdiend dat de litie zich van die beeren meester maakte. 1-r den weg naar liet politiebureau gevoelden licti nog eenige heeren (P) geroepen de in hechtenis geuomenen te outzetteu, hetgeen ktt> gelukkig niet goed afging, 't Wordt "jd dat al dergelijke vergrijpen tegen de goede orde streng en voorbeeldig worde gestraft. nilMUH, l,HTTKHK\ KA Aan A. S. C. Wallis, mej. Opzoomer, is bij haar huwelijk uamens een groot aantal vrouwen in Nederland een huldeblijk aange boden, bestaande, behalve uil kostbare ge schenken van huishoudelijke!), aard o.s. uiteen wandschotel met eene voorstelling uil het gedicht Gerda en een portret van prof Op zoomer, door mej. Th. Schwartze. OFKICIKKLK ItKltUilTE*. Door Z. M. is zijne excellentie de minister van staat, inr. J. Heemskerk Azn.benoemd tot lid van den raad vau state. Door Z. M. is de heer J. R. Jans, gewezen algemeen ontvanger van 's lands kas te Proboliuggo, laatstelijk met verlof bier te lande, op zijn verzoek, eervol uit 's lands dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. De luit. ter zee 2e kl. J. M. W. Kuyl, dienende aan boord Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, wordt met den 16dcn dezer overgeplaatst in de rol van Zr. Ms wacht schip te Willemsoord en op eerstgemelden bodem vervangen door den iuit. ter zee 2e kl. G. A. De Cocq. Met ingang van den len Sept. a. s. zijn door den minister van mariue, in alpha- betische orde gerangschikt, benoemd tot adelborst 3e kl. voor den zeedienst bij het kon. instituut voor de marine te Willems oord: J. A. Bland van den Herg, P. M. A. Bogaert, A. C. Van Braam Houckgeest, C. A. Brugman, K. W. Van der Chijs, P. E. K. Ebbinge Wubben, I. M. L. Gerkrn, A. Goekoop, P. H. A. Greve, F. Haenen, G. R. J. Haentjens Dekker, F. A. Dolleman, J. O. De Jougb, VV. Lam, W. C. Loudon, F. Van Manen, N. Maats, J. R. Van der Mandele, Z. G. P. Marcella, jhr. I. D. Van Nispen, J. O. Van Pesch, W. L. Pilaar, N. Vau de Roemer, A. N. Vau Santen, J. Schuurman, 11. C. J. Smeets, H. C'. Stelfe- laar, 11. W. Verkerk, L. Van Verre, J. Voogd. De minister van oorlog zal op 12 dezer geen audiëntie verleenen. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. Do minister van binnenlandsche zaken brengt in de Stel. vau heden ter kennis van bel. iighebheudendat met 1 Sept. e. k. de betrekking van leeraar iu de lloogduitsche taal en letUrkuude aan de rijks hoogere burgerschool met 5 jsrigeu cursus te Leeu warden te vervullen is. Jaarwedde f2000. Zij, die voor deze betrekking in aanmer king wenscheu te komen, hebben zich vóór of uiterlijk op 15 Juli aan te mel den bij den inspecteur vau bet middelbaar onderwijs dr. A. T. Van Aken, te 'sGra- venhage. De heer S. A. Van den Hoorn van Tiel slelt in de Standaard voor om de vie ring vau den tweedubbelen gedenkdag van den ondergang der onoverwinnelijke vloot (Augustus 1588) en de kroning van prins Willem 111 als koning van Engeland (Augus tus 1688) dit jaar te doen vallen op den uatioiialen feestdag van prinses Wilhelmiua's geboorte (31 Augustus 1888). Bij de regeling der optochtenbij de lie deren der schoolkinderen en bij de uitdee- ling van prijzen kou men dan met deze ge wichtige iicrinueriiigsdagen rekening houden. Volgens telegram uit Batavia dd. 5 Juli is de overeenkomst omtrent de paketcaart in Nederlandsch Indië inet den gouverneur- generaal door beide paitijen geteekend. De beer Tegelberg was voornemens den 7e Juli per ss. prins Alexander naar bet vaderland terug te keereo. (libl.) Uit 's Gravenhage wordt gemeld, dat iu den nacht van Zaterdag op Zondag, nabij de Lousduinsche brug, een schip, beladen met eenige duizendeu bloemkolen, komende uit het Westland en bestemd voor Amster dam, gezonken is. De nacbtpolitie ontdekte dat het vaartuig zinkende was en wekte een vareusgezcl, die, onbewust van liet gevaar waarin bij verkeerde, rustig in het vooronder sliep. Onder den errsten indruk vergat deze twee kinderen, dia mede iu de kleine voor- ruimte van de schuit sliepen, wakker te maken, doch zich bijtijds bezinnende, slaagde bij er met behulp van den narbtageiit in, de kinderen aan ren zekeren dood te ont- ukkeu. Gedurende den geheelen ochtend was men bezig de lading te bergen. In reu door mevrouw de barouuesse Sn. v. S. bewoond, doch tijdelijk verlaten perceel aan de Van den Boschstraat te 's Gravenhage, zijn Zaterdagnacht vier ruiten uitgesneden. Of er iubrsak gepleegd is, valt nog niet met zekerheid te zeggen, want van liet gis- tercnochtend door de politie ingestelde plaat selijk onderzoek is de uitslag dusver niet bekend. De deelnemers aan den wielerwedstrijd op gisteren te Scheveningen gehouden hebben T bizonder getroffen. Het eerst was aan de beurt de beslissingswedstrijd voor de natio nale éénpersoons tweewielers. Het eerst kwam de heer Meursing, van Baarn aan, daarna de beer Tbiebout, van Utrecht en weder Jaarna de lieer Meddens. Voor den internationalen wedstrijd voor éénpersoons driewielers (afstand 5 kilometers) wareu 9 deelnemers. De le prijs werd be haald door den heer Scheltema Beduin.van Amsterdam de 2e door den beer Edge van Londende derde door den heer De Beukelssre, van Antwerpen. Bij den wedstrijd voor tweewiels beroeps rijders (afstand 1 Eng. mijl) werd deelge nomen door de beeren Ralph Temple, W. M. Woodside, W. G. Morgan en Allard. Woodside kwam 't eerst aan, daarna Temple. De nationale universiteitswedstrijd was een van de belangrijkste nommera van den dag. Afstand 4 kilometer, te rijden door twee rijders van elk der mededingende uni versiteiten. Prijs: een gouden medaille, uitgeloofd door de Delftsche Studenten- Velocipèdeclub; bovendien werden drie per- soneele zilveren medailles uitgeloofd door de commissie, uitgereikt aan de rijders die het grootste aantal punten in dezen wedstrijd behaalden. Deelnemers waren de heeren Van Pallandten Dlcckman van Leiden; Korthals Alles en Kiderlen van DelftTbiebout en Koch van Utrecht; Loggere en Westerman van Amsterdam. De uitslag was dat Kiderlen den prijs won in 7 min. 52J sec.; Altes het tweede aankwam iu 7 min 54 J sec.; Bleckman het derde iu 7 m. 55sec. Ki- FEU I LL ETON. 'UJ VERTAALD UIT HET ENGELSCH, w. w. s. 30). 'n het boscli aangekomen, gaf zij zich aan haar gevoel over, zij weende en Wile beurtelings of spotte met zich zelve, d iel zij gevoelde zich terecht vernederd muechien ook wel eenigszins verlicht, <le afloop zoo geheel anders was geweest j* «j zich bad voorgesteld. Zij sprak waterend tot zich zelve ills mooi, Miss Ellen Dufart, ge zijt ge zijt rijkge hebt een man ten W'elijk gevraagd, en bij heeft flinkweg de eer bedankt. Wat zegt ge daar- Arme Bob! Eigenlijk beeft bij toch 'eretand." fbt, wat van plan geweest bij baar terug- Coulance en Moultrie hare verloving "•t te deelen. Dat kon nu niet. Zij kon I"** zialokl huwelijksaanzoek ook aan geen '""Log openbaren. Half in gedachten liet zij haar pony, die misschien door een on willekeurige beweging van zijne meesteres een zijpad insloeg dat naar het zeestrand voerde, zijn weg vertolgen. Daar bond zij het beest aan een boomstam vastom een weinig uit te rusten in de schaduw. Lang bleef zij evenwel niet zitten, maar sprong overeind en liep ongeduldig heen en weder, zich zelve afvragende: (Zal ik doodbedaard naar buis gaanalsof er niets gebeurd was of iu zee spriugeu, en aan alles een eind maken?' Het was juist ebbe en het oogen- blik om zich iu zee le verdriuken niet zuo bijzonder gunstig. Dal heen en weer loopen verveelde baar spoedig, zij ging op den rand van een uude boot zitten, die aan den eenen kant nagenoeg ouder bet zand bedolven was. Hier vond baar Danton Moultrie, die zicb na zijn rijtoertje met Coustance eenige oogenblikken was gaan vertreden op liet strand. Toen Ellen schreden hoorde, zag zij even op. Hare oogen waren rood geweend en hare lippen bewogen zich, als die van een schreiend kind. De wolk van treurigheid op baar schalkachtig, bloeiend gelaat was onwederstaanbaar. Danton Moultrie was een man, zelfzuchtig en van een vurig gestel. Voor de tranen in die betooverendc I oogen loden al zijne goede voornemens als sneeuw voor de zon. Hij was Constance North, bij was zijn trouwbelofte, hij was zijn eer, hij was alles vergelen. Hij boog zich over Ellen Dufart en riep uit: Wat is dat? Hier alleen en in tranen? EllenEllen!". Zij sprong op en vroeg gejaagd: Waar is Coustance?" «Constance? Ik weel het niet. Het kan mij niet schelen ook. Waarom vraagt ge dat? Ik heb op een schandelijke, onver geeflijke wijze mij jegens u bezondigd. Uw naam zelve is mij verboden te noemen, en God moog 't mij vergeven, maar ik moet spreken." Zij zag hem aan uit lijn oogen straalde vuur, en met angstige stem bad zij: (Neen, neen! doe liet niet, doe bet toch niet Heftig, bijna ruw, vatte bij hare beide banden: (Voor ik u zag, meende ik Con stance lief te hebben, voor u word ik een verrader. Wat kan ik doen? U heb ik lief en u alleen. Nu nog met Constance te trouwen is onmogelijk, zoo zeer wil ik niet meineedig werden. Waarom moest ik u leeren kennen? Ellen, Ellen, mijn liefstel mijn engelachtig kind!" Zij stonden met hun^beiden aan het strand. Alleen de golven en de zeemeeuwen waren getnigen van den onbeteugelden storm dier twee harten, die op dit oogenblik de ge heele wereld rondom zich vergaten. Met een zwakke poging om zicb los te rukken, riep Ellen in doodsangst: rGa heen, ik smeek u ga heen I" (Niet voordat ik nw antwoord heb, niet voordat ge mij gezegd hebt, dat gij mij ook bemint.'' Met geweld drukte hij haar aan zijn borst, le vergeefs poogde zij zich met hare kleine handjes los te rukken. «Ik laat u niet los," riep bij, zicb meer en meer opwindend uit, (ik laat u niet ios voor ik uw antwoord heb, spreek Ellen, spreek dan tochmijn engel." (Het is afschuwelijk, bet is misdadig,... m»armaar ik heb u lief!" De teerling was geworpen. Het woord was gesproken en kon niet meer terugge trokken worden. Hij sloot haar in zijne armen, als wilde hij nitniner loslaten. Hij, de uian van de wereld, die een meisje van liefde sprakop den vooravond van zijn huwelijk met eeu ander. {Wordt vervolgd.)

Leydse Courant | 1888 | | pagina 1